2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 80 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 3976 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2339065,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1304090,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4850,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1021625,7 мың теңге;
2) шығындар – 2344758,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48928,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 56284,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7356,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -54620,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 54620,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 12.12.2013 № 159 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 338830,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
2-1. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте 1928,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің, оның ішінде республикалық бюджеттен бөлінген 1927,9 мың теңге сомасында трансферттердің және облыстық бюджеттен бөлінген 0,1 мың теңге сомасында трансферттердің қайтарылуы қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 20.02.2013 № 97 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 498,3 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 12.07.2013 № 135 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттiк органдардың функцияларын мемлекеттiк басқарудың төмен тұрған деңгейлерiнен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты, облыстық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден трансферттер бөлу арқылы 2131,0 мың теңге сомасында трансферттер түсуі көзделсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение маслихата Тарановского района Костанайской области от 20 декабря 2012 года № 80. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2012 года № 3976
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2339065,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1304090,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4850,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1021625,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2344758,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48928,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 56284,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7356,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -54620,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 54620,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 12.12.2013 № 159 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть в районном бюджете на 2013 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 338830,0 тысяч тенге.
2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в сумме 1928,0 тысяч тенге, в том числе трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в сумме 1927,9 тысяч тенге и трансфертов, выделенных из областного бюджета в сумме 0,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 20.02.2013 № 97 (вводится в действие с 01.01.2013).
2-2. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов в сумме 498,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 12.07.2013 № 135 (вводится в действие с 01.01.2013).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год поступления трансфертов в областной бюджет в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий посредством выделения трансфертов из нижестоящих бюджетов в сумме 2131,0 тысяч тенге.

4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) коммуналдық меншік объектілерінің материалдық–техникалық базасын нығайтуға;
2) білім беру ұйымдарын ұстауға.
3) сот шешімі бойынша міндеттемелерін өтеу үшін;
4) энергия тиімділігін арттыру есепке алып құрал-жабдық сатып алуға, 2013-2014 жылдардың жылыту маусымында бу қазандықтың апатсыз жұмысы үшін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 20.02.2013 № 97; 12.07.2013 № 135 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетке кіріс ысырабын өтеуге облыстық бюджеттен қаржы түсімі қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 12.07.2013 № 135 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
2) "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға;
3) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
4) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
5) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
6) қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайынғы ақша қаражатын төлеуге;
7) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
8) жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 12.07.2013 № 135 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. алынып тасталды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 20.02.2013 № 97 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға нысаналы трансферт.
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға нысаналы трансферт.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности;
2) на содержание организаций образования.
3) для погашения обязательств по решениям суда;
4) для безаварийной работы парокотельной в отопительный сезон 2013-2014 годов, на приобретение оборудования с учетом повышения энергоэффективности.
Сноска. Пункт 4 с изменениями в соответствии с решениями маслихата Тарановского района Костанайской области от 20.02.2013 № 97; 12.07.2013 № 135 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета на компенсацию потерь доходов.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 12.07.2013 № 135 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов";
3) на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
4) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011–2020 годы;
6) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
7) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 6 с изменениями в соответствии с решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 12.07.2013 № 135 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. исключен - решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 20.02.2013 № 97 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета, в том числе:
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах.

10. Таран ауданы жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 24719,8 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 25.10.2013 № 153 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
12. Қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімдері аппараттары бойынша 2013 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Он жетінші кезекті
сессиясының төрайымы                       И. Сероус
Аудандық мәслихаттың хатшысы               С. Жолдыбаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Таран ауданы әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
________________ В. Ересько
Мәслихаттың
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 80 шешіміне 1-қосымша
2013 жылға арналған
аудандық бюджеті

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Тарановского района на 2013 год в сумме 24719,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 25.10.2013 № 153 (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
12. Утвердить перечень бюджетных программ по аппаратам акимов района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2013 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель семнадцатой
очередной сессии                           И. Сероус
Секретарь районного маслихата              С. Жолдыбаев
СОГЛАСОВАНО
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
акимата Тарановского района"
_______________ В. Ересько
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2012 года № 80
Районный бюджет на
2013 год