Білім беру саласындағы мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715/27 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 18 қаңтарда N 3364 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 20 маусымдағы N 778/3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 20.06.2013 N 778/3 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру";
2) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау";
3) "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау";
4) "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру";
5) "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау";
6) "Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау";
7) "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Павлодар қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі                   О. Қайыргелдинов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1715/27 қаулысымен
бекітілген
"Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру"
мемлекеттік қызмет регламенті

Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере образования
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 27 декабря 2012 года N 1715/27. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 18 января 2013 года N 3364. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 20 июня 2013 года N 778/3
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 20.06.2013 N 778/3.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" акимат города ПавлодараПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты оказания государственных услуг:
1) "Выдача дубликатов документов об образовании";
2) "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования";
3) "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования";
4) "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования";
5) "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования";
6) "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах";
7) "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях".
2. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Павлодара.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара                      О. Каиргельдинов
Утвержден
постановлением акимата
города Павлодара
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Регламент государственной услуги
"Выдача дубликатов документов об образовании"

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.
2. "Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) ведомствоға қарасты аумақтардағы негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарымен көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында тұрақты тұрып жатқан азаматтығы жоқ тұлғаларға және Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын қазақ ұлтының тұлғаларына көрсетіледі (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы).
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпаратты білім беру ұйымдарының веб-сайттарынан алуға болады.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, күнделікті сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
10. Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
11. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды білім беру ұйымына ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін тиісті құжаттар тапсырылған жағдайда, алушыға Стандарттың 14-тармағында көрсетілген мәліметтері бар барлық құжаттарды алғандығы туралы қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне мынадай құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі - бірліктер) қатысады:
1) білім беру ұйымының маманы;
2) білім беру ұйымының басшылығы;
14. Әрбір әкімшілік әрекеттің (үрдістің) орындалу мерзімін көрсетумен әр бірліктің әкімшілік әрекетінің (үрдісінің) бірізділігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент "Выдача дубликатов документов об образовании" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее - Стандарт).
2. Государственная услуга "Выдача дубликатов документов об образовании" (далее - государственная услуга) оказывается организациями основного среднего, общего среднего образования (далее – организации образования) на подведомственной территории.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, и лицам казахской национальности, не являющимся гражданами Республики Казахстан (далее - получатель государственной услуги).
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах организаций образования.
6. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
7. Результатом оказания государственной услуги является дубликат документа об образовании либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга предоставляется ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, указанных в пункте 16 стандарта.
3. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет в организацию образования документы, указанные в пункте 11 стандарта.
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о получении всех документов, со сведениями, указанными в пункте 14 стандарта.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – единицы):
1) руководитель организации образования;
2) специалист организации образования.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

15. Мемлекеттік қызмет көрсету және бірліктер үрдісінде әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте жауап береді.
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
"Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру"
N 1715/27 мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Реттік және әкімшіліктік өзара әрекеттер
қатынастары (үрдістері) мен құрылымдық-функционалдық бірліктерді сипаттау
Әрекеттің N (жұмыс барысы, ағымы)
1 2 3 4 5
Жауапты тұлға
Білім беру ұйымының маманы
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының маманы
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының маманы
Әрекеттің (үрдістің, үдерістің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Құжаттарды қарастыру
Білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты дайындау
Білім туралы құжат жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты қарастыру, қол қою
Шығыс корреспонденциялар журналында тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Қолхат беру
Бұрыштама
Білім туралы құжат телнұсқасының жобасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабы
Білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабы
Білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабын беру
Орындалу мерзімі
20 минут ішінде
1 күн ішінде
5 күн ішінде
2 күн ішінде
1 күн ішінде
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
"Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру"
N 1715/27 мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық–функционалдық бірліктердің реттік
әрекеттерінің өзара байланыс сызбасы
Павлодар қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1715/27 қаулысымен
бекітілген
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті

15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единиц, приведены в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача дубликатов документов
об образовании"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) и
структурно-функциональных единиц
N действия (хода, потока работ) 1 2 3 4 5
Ответственное лицо
Специалист организации образования
Руководитель организации образования
Специалист организации образования
Руководитель организации образования
Специалист организации образования
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, регистрация документов
Рассмотрение документов
Подготовка проекта дубликата документа об образовании, либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Рассмотрение и подписание проекта документа об образовании, либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Регистрация в журнале исходящей корреспонденции
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки
Резолюция
Проект дубликата об образовании, либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Дубликат документа об образовании, либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача дубликата документа об образовании потребителю, либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 1 календарного дня
Не более 5 календарных дней
Не более 2 календарных дней
Не более 1 календарного дня
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача дубликатов документов
об образовании"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Схема взаимосвязи между последовательностью действий структурно-функциональных единиц
Утвержден
постановлением акимата
города Павлодара
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Регламент государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования"

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Білім беру саласында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен, жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) ведомстволық аумақтағы білім беру ұйымымен көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 7-18 жастағы азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі – алушы).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылған.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпаратты білім беру ұйымдарының интернет-ресурстарынан алуға болады.
7. Білім беру ұйымының жеке тегін үйде оқытуды ұйымдастыру туралы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне
қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
9. Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
10. Егер аталған білім беру ұйымында бейіндік оқыту болмаған жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға қала аймағында өзге жалпы орта білім беру мектептеріндегі бос орындар туралы мәліметтер беріледі.
11. Өтініш берушінің құжаттарын қабылдау кезінде білім беру ұйымының басшылары мемлекеттік қызметті алушыны ұйымның Жарғысымен және білім беру ұйымының оқыту үдерісін айқындайтын өзге де құжаттармен таныстырады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды білім беру ұйымына ұсынады.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее - Стандарт).
2. Государственная услуга "Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования (далее – организация образования) на подведомственной территории.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Данная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан в возрасте 7-18 лет (далее – получатель).
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
6. Информация о месте нахождения организаций образования размещена на интернет-ресурсах организаций образования.
7. Результатом оказания государственной услуги являются приказ организации образования о зачислении в организацию образования, либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, указанных в пункте 16 стандарта.
10. При отсутствии необходимого профиля обучения в данной организации образования получателю государственной услуги представляется информация о наличии свободных мест в других общеобразовательных школах на территории города по выбранному профилю обучения.
11. При приеме документов заявителя на зачисление в организации образования руководители должны ознакомить получателя государственной услуги с Уставом организации образования и другими документами, регламентирующими образовательный процесс организации образования.
3. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатель представляет в организацию образования документы, указанные в пункте 11 стандарта.

13. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар тапсырылған жағдайда, білім беру ұйымының іс қағаздарды жүргізушісі мемлекеттік қызметті тұтынушыға Стандарттың 14-тармағында көрсетілген мәліметтерді көрсетумен қажетті құжаттарды қабылдап алғаны туралы қолхат береді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне келесі құрылымдық функционалдық бірліктері қатысады (бұдан әрі - бірліктер):
1) білім беру ұйымының басшысы;
2) білім беру ұйымының маманы;
15. Әрбір әкімшілік әрекеттің (үрдістің) орындалу мерзімін көрсетумен әр бірліктің әкімшіліктік әрекетінің (үрдісінің) бірізділігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету және бірліктер үрдісінде әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте жауап береді.
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім
берудің жалпы білім беретін бағдарламалары
бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына
қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау"
N 1715/27
мемлекеттік қызмет регламентіне
N 1 қосымша
Әкімшіліктік өзара әрекеттер бірзідлігі және
қатынастары (үрдістері) мен құрылымдық-функционалдық бірліктерді сипаттау
Әрекеттің N (жұмыс барысы, ағымы) 1 2 3 4 5
Жауапты тұлға
Білім беру ұйымының маманы
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының маманы
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының маманы
Әрекеттің (үрдістің, үдерістің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Жауапты тұлғаны тағайындау
Білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрық жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты дайындау
Білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрыққа немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапқа қол қою
Журналда тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат беру
Бұрыштама
Білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрық жобасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабы
Үйде оқытуды ұйымдастыру туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабы
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабын беру
Орындалу мерзімі
30 минуттан ішінде
30 минуттан ішінде
2 сағат ішінде
Мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін алудың мерзімі (білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрығы) 3 ай ішінде
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім
берудің жалпы білім беретін бағдарламалары
бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына
қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау"
N 1715/27
мемлекеттік қызмет регламентіне
N 2 қосымша
Құрылымдық–функционалдық бірліктердің бірізді
әрекеттерінің өзара байланыс сызбасы
Павлодар қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1715/27 қаулысымен
Бекітілген
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті

13. При сдаче документов для получения государственной услуги, получателю государственной услуги делопроизводителем организации образования выдается расписка о приеме необходимых документов с указанием сведений, указанных в пункте 14 Стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – единицы):
1) руководитель организации образования;
2) специалист организации образования;
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единиц, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг, в порядке, установленном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Прием документов и зачисление
в организации образования независимо
от ведомственной подчиненности для
обучения по общеобразовательным программам
начального, основного среднего, общего среднего
образования"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) и структурно-функциональных единиц
N действия (хода, потока, работ) 1 2 3 4 5
Ответственное лицо
Специалист организации образования
Руководитель организации образования
Специалист организации образования
Руководитель организации образования
Специалист организации образования
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием, регистрация заявления с прилагаемыми документами
Определение ответственного исполнителя
Подготовка проекта приказа о зачислении в организацию образования либо мотивированного письменного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Подписание приказа о зачислении в организацию образования либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Регистрация в журнале
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о получении  документов
Резолюция
Проект приказа либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Приказ либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Не более 2 часов
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Прием документов и зачисление в
организации образования независимо
от ведомственной подчиненности для обучения
по общеобразовательным программам начального,
основного среднего, общего среднего образования"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Схема взаимосвязи между последовательностью административных действий структурно-функциональных единиц
Утвержден
постановлением акимата
города Павлодара
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Регламент государственной услуги
"Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования"

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Білім беру саласында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен, жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. "Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) білім беру бөліміне ведомстволық аумақтағы білім беру ұйымдары көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет денсаулығына байланысты уақытша немесе тұрақты түрде білім беру ұйымдарына бара алмайтын жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – алушы).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.goо.kz ресми сайтында орналастырылған.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпаратты білім беру ұйымдарының интернет-ресурстарынан алуға болады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Білім беру ұйымының жеке тегін үйде оқытуды ұйымдастыру туралы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне
қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі. Алдын ала жазылу және жеделдетіп қызмет көрсету қарастырылмаған.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Стандарттың 11-тармағымен қарастырылған құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда білім беру ұйымы мемлекеттік қызметті алушыны қызмет көрсетуден бас тарту себептерін көрсетіп хабардар етеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар білім беру ұйымына ұсынылады.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее - Стандарт).
2. Государственная услуга "Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования (далее – организация образования) на подведомственной территории.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Данная услуга предоставляется физическим лицам, не имеющим возможности посещения организации образования, временно или постоянно, по состоянию здоровья (далее - получатель).
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
6. Информация о месте нахождения организаций образования размещена на интернет-ресурсах организаций образования.
7. Государственная услуга оказывается на безвозмездной основе.
8. Результатом оказания государственной услуги являются приказ организации образования об организации индивидуального бесплатного обучения на дому, либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 8.00 до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
10. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Организации образования при представлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 стандарта, извещают получателя государственной услуги об отказе с указанием причин.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги в организацию образования представляются документы, указанные в пункте 11 Стандарта.

13. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін тиісті құжаттар тапсырылған жағдайда, тұтынушыға Стандарттың 14-тармағында көрсетілген мәліметтері бар барлық құжаттарды алғандығы туралы қолхат беріледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне мынадай құрылымдық – функционалдық бірліктері (бұдан әрі – бірліктер) қатысады:
1) білім беру ұйымының басшысы;
2) жауапты орындаушы.
15. Әрбір әкімшілік әрекеттің (үрдістің) орындалу мерзімін көрсетумен әр ҚФБ әкімшілік әрекетінің (үрдісінің) бірізділігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде және бірліктер әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылданатын шешімдерге, әрекеттерге (әрекетсіздікке) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім
беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ
уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде
жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін
құжаттарды қабылдау"
N 1715/27
мемлекеттік қызмет регламентіне
N 1 қосымша
Әкімшіліктік өзара әрекеттер бірзідлігі және қатынастары (үрдістері) мен құрылымдық-функционалдық бірліктерді сипаттау
Әрекеттің N (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
Жауапты тұлға
Білім беру ұйымының маманы
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының маманы
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының маманы
Әрекеттің (үрдістің, үдерістің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Жауапты тұлғаны тағайындау
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру және үйде оқытуды ұйымдастыру туралы бұйрық жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты дайындау
Үйде оқытуды ұйымдастыру туралы бұйрыққа немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапқа қол қою
Шығыс құжаттарын есепке алу журналында тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Қажетті құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат беру
Бұрыштама
Үйде оқытуды ұйымдастыру туралы бұйрық жобасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабы
Үйде оқытуды ұйымдастыру туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабы
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауабын беру
Орындалу мерзімі
1 күн ішінде
1 күн ішінде
1 күн ішінде
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім
беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ
уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде
жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін
құжаттарды қабылдау"
N 1715/27
мемлекеттік қызмет регламентіне
N 2 қосымша
Әкімшіліктік реттік әрекеттерінің өзара
байланыс сызбасы
Павлодар қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1715/27 қаулысымен
бекітілген
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында
экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет регламенті

13. При сдаче документов для получения государственной услуги потребителю выдается расписка о приеме необходимых документов с указанием сведений, указанных в пункте 14 Стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – единицы):
1) руководитель организации образования;
2) специалист организации образования.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единиц, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственную услугу
17. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг, в порядке, установленном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги "Прием документов для организации
индивидуального бесплатного обучения
на дому детей, которые по состоянию
здоровья в течение длительного времени
не могут посещать организации начального,
основного среднего, общего среднего образования"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) и структурно-функциональных единиц
N действия (хода, потока, работ) 1 2 3 4 5
Ответственное лицо
Специалист организации образования
Руководитель организации образования
Специалист организации образования
Руководитель организации образования
Специалист организации образования
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием заявления с прилагаемыми документами
Определение ответственного исполнителя
Проверка полноты представленных документов и подготовка проекта приказа об организации обучения на дому либо мотивированного письменного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Подписание приказа об организации обучения на дому либо мотивированного письменного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Регистрация в журнале учета исходящих документов
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о приеме необходимых документов
Резолюция
Проект приказа об организации обучения на дому либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Приказ об организации обучения на дому либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту оказания государственной
услуги "Прием документов для организации
индивидуального бесплатного обучения
на дому детей, которые по состоянию
здоровья в течение длительного времени
не могут посещать организации начального,
основного среднего, общего среднего образования"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Схема взаимосвязи между последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
города Павлодара
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования"

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Білім беру саласында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен, жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан (толық атауы, заңды мекенжайы құрылтайшылық құжаттарында көрсетілген) негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын ведомстволық аумақтағы орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымы) және "Павлодар қаласы білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – ММ) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылған.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны экстернат нысанында оқуға рұқсат беру туралы анықтама немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнін құрайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
Алдын ала жазылу және жеделдетіп қызмет көрсету қарастырылмаған.
10. Мемлекеттік қызмет "Павлодар қаласы білім бөлімі" ММ анықтауымен мемлекеттік қызметті алушы экстернат нысанында білім алуға өтініш білдірген білім беру ұйымының ғимаратында жүзеге асырылады.
Ғимараттың ішіндегі қызмет көрсетілетін бөлмелер көлемі, орналасуы және кескіні жағынан сапалы қызмет көрсетуге арналған талаптарға сай келеді. Күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға қолайлы болуы үшін креслолар мен орындықтар қойылған.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее - Стандарт).
2. Государственная услуга "Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования" (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования на подведомственной территории, реализующими общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности (далее – организация образования) и государственным учреждением "Отдел образования города Павлодара" (далее – отдел образования).
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
5. Формой завершения государственной услуги являются разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга предоставляется физическим лицам (далее – Получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 стандарта, составляют пятнадцать рабочих дней.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Государственная услуга осуществляется организацией образования ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
10. Государственная услуга осуществляется в здании организаций образования, которые определяются по указанию отдела образования, куда получатель государственной услуги обратился для получения разрешения на обучение в форме экстерната.
Помещение внутри здания, где предоставляется услуга, по размерам, расположению и конфигурации должно соответствовать условиям для предоставления качественных услуг. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы креслами и стульями.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы өтінішті еркін үлгіде ағымдағы оқу жылының 1 желтоқсанынан кешіктірмей білім беру ұйымы басшысының атына береді.
Экстернат түрінде білім алу үшін мемлекеттік қызметті алушының өтініші білім беру ұйымының заңды тұлғасымен тіркеу журналында тіркеледі.
Стандарттың 11- тармағына сәйкес болған құжаттар өтінішке тіркеледі.
12. Мемлекеттік қызметті алушылардың құжаттары білім беру ұйымының кеңсесіне тапсырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға алынған күні туралы белгі қойылған тізімдеме беріледі.
14. Көрсетілген қызмет нәтижесін жеткізу мемлекеттік қызметті алушының жеке қатысуымен болады.
15. Стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктері қатысады (бұдан әрі – бірліктер):
1) білім беру ұйымының басшысы;
2) білім беру ұйымының маманы;
17. Әрбір әкімшілік әрекеттің (үрдістің) орындалу мерзімін көрсетумен әр бірліктің әкімшілік әрекетінің (үрдісінің) бірізділігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде және бірліктер әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуші лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсетуші лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасы заңнамасымен бекітілген тәртіп бойынша мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін жауапты болып табылады.
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру
ұйымдарында экстернат нысанында
оқытуға рұқсат беру"
N 1715/27 мемлекеттік қызмет
регламентіне
1-қосымша
Реттік және әкімшіліктік өзара әрекеттер
қатынастары (үдерістері) мен құрылымдық-функционалдық бірліктерді сипаттау
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыс барысы, ағымы)
Жауапты тұлға
Білім беру ұйымының маманы
Білім беру ұйымының басшысы
Әрекеттер атауы (үдерістің, үрдістің) мен олардың сипаты
Тұтынушыдан қажетті құжаттарды қабылдау
Құжатттарды қарастыру
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімдер)
Қолхат беру
Экстернат нысанындағы оқуға рұқсат беру немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
30 минуттан артық емес
14 жұмыс күн
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
"Негізгі орта, жалпы орта білім беру
ұйымдарында экстернат нысанында
оқытуға рұқсат беру"
N 1715/27 мемлекеттік қызмет
регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық–функционалдық бірліктердің бірізді
әрекеттерінің өзара байланыс сызбасы
Павлодар қаласының әкімдігінің
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1715/27 қаулысымен
бекітілген
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша
білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме на имя руководителя организации образования не позднее 1 декабря текущего учебного года.
Заявление получателя государственной услуги на обучение в форме экстерната регистрируется организацией образования в журнале регистрации.
К заявлению прилагаются документы согласно пункта 11 стандарта.
12. Документы получателей государственной услуги сдаются в канцелярию организации образования.
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается опись с отметкой о дне получения.
14. Способ доставки результата оказания услуги - посредством личного посещения получателя государственной услуги.
15. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, указанных в пункте 16 стандарта.
16. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – единицы):
1) руководитель организации образования;
2) специалист организации образования.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единиц, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
3. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
19. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги, в порядке, установленном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение
в форме экстерната в организациях
основного среднего, общего среднего образования"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур) и структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Ответственное лицо
Специалист организации образования
Руководитель организации образования
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием от получателя необходимых документов
Рассмотрение документов
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки
Разрешение на обучение в форме экстерната, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Сроки исполнения
Не более 30 минут
14 рабочих дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешений на обучение
в форме экстерната в организациях
основного среднего, общего среднего образования"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Схема взаимосвязи между последовательностью действий структурно-функциональных единиц
Утверждено
постановлением акимата
города Павлодара
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Регламент государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования"

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігімен білім және ғылым саласындағы жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысымен бекітілген, "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік стандартына (бұдан әрі-стандарт) сәйкес әзірленген.
2. Мемлекеттік қызмет "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет) жергілікті атқарушы органдар белгілейтін мемлекеттік білім беру тапсырыстары есебінен балаларға қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарында көрсетіледі.
3. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат балаларға қосымша білім беру ұйымдарындағы стендтерде, сондай-ақ Павлодар қаласы білім беру бөлімінің ресми www.goo.kz сайтында орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі қосымша білім беру ұйымына стандартқа 2-қосымшаға сәйкес баланың заңды өкілі мен балаларға қосымша білім беру ұйымдарының арасында жасалған шарт негізінде қабылданғаны туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет 3 жастан 18 жасқа дейінгі жеке тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі қимылдар
(өзара қимылдар) тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы балаларға қосымша білім беру ұйымына құжаттарды стандарттың 7-тармағына сәйкес ұсынады.
9. Мемлекеттік қызмет жұмыс күндері демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген кестеге сәйкес түскі үзіліспен 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
Алдын ала жазылу және қызметті жедел ресімдеу қарастырылмаған.
10. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар аталған қызметті ұсынуға жауапты тұлғаның кабинетіне тапсырылады.

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", Стандартом государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местным исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее - Стандарт).
2. Государственная услуга "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" (далее-государственная услуга) оказывается организациями дополнительного образования, реализующими образовательные учебные программы дополнительного образования для детей за счет государственного образовательного заказа, который определяет местный исполнительный орган.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги расположена на стендах организаций дополнительного образования, а также на официальном сайте отдела образования города Павлодара www.goo.kz.
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является приказ о зачислении в организацию дополнительного образования детей, изданный на основании договора согласно приложению 2 к стандарту, заключенного между законными представителями детей и организацией дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам в возрасте от 3 до 18 лет (далее-получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
3. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги получателю необходимо представить в организацию дополнительного образования детей документы в соответствии с пунктом 11 стандарта.
9. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
10. Документы, указанные в пункте 11 стандарта, сдаются в кабинет лица, ответственного за оказанием данной услуги.

11. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде алушыға стандарттың 14-тармағында көрсетілген мәліметтермен қолхат беріледі.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі туралы ақпаратты алу үшін мемлекеттік қызметті алушы өтініш түскеннен кейін 3 жұмыс күні өткен соң бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес жауапты тұлғаға жеке өзі баруы тиіс.
13. Мемлекеттік қызметті алушының стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбауы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
14. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушы нәтижесін стандарттың 5-тармағына сәйкес шағымдануға құқылы.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі-бірліктер):
1) қосымша білім беру ұйымының жауапты орындаушы;
2) қосымша білім беру ұйымының басшысы;
16. Әрбір әкімшілік әрекеттің (үрдістің) орындалу мерзімін көрсетумен әр бірліктің әкімшілік әрекетінің (үрдісінің) бірізділігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету және бірліктің үрдісінде әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік қызметтерді көрсету барысында қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке) жауап береді.
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
"Балаларға қосымша білім беруді
ұсыну бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына балалар құжаттарын
қабылдау және алу"
N 1715/27
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттің (үрдістің) орындалу мерзімін көрсетумен әр бірліктің әкімшілік әрекетінің (үрдісінің) бірізділігінің сипаттамасы
Әрекеттің N (жұмыс барысы, ағымы) 1 2 3 4
Бірліктің атауы
Жауапты орындаушы
Білім беру ұйымының басшысы
Жауапты орындаушы
Білім беру ұйымының басшысы
Әрекеттің (үрдістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтінішті қабылдау және тіркеу
Өтінішті қарау, жауапты орындаушыны анықтауы
Балаларды қабылдау туралы бұйрық жобасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жауап дайындау
Балаларды қабылдау туралы бұйрық шығару немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жауапқа қол қою
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық- өкімдік шешім)
Қолхат
Бұрыштама
Балаларды қабылдау туралы бұйрық жобасы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жауап
Балаларды қабылдау туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жауап
Орындалу мерзімі
30 минуттан артық емес
2 жұмыс күні
(балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептері үшін 15 жұмыс күні)
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
"Балаларға қосымша білім беруді
ұсыну бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына балалар құжаттарын
қабылдау және алу"
N 1715/27
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Бірліктің үрдісінде әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы
Павлодар қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1715/27 қаулысымен
бекітілген
"Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін
тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламенті

11. При сдаче всех документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме документов, с указанием сведений, указанных в пункте 14 стандарта.
12. Способом доставки информации о результате оказанной государственной услуги является личное обращение получателя к ответственному лицу в соответствии с установленным графиком работы по истечении 3 рабочих дней с момента поступления заявления.
13. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем неполного пакета документов, указанных в пункте 11 стандарта с письменным обоснованием причин отказа.
14. В случае несогласия с результатами государственной услуги получатель вправе обжаловать результат согласно пункту 5 стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - единицы):
1) ответственный исполнитель организации дополнительного образования;
2) руководитель организации дополнительного образования;
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единиц, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Должностные лица, оказывающие государственные услуги несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг, в порядке, установленном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по
предоставлению им дополнительного образования"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Описание действий взаимодействия структурных функциональных единиц с указанием срока выполнения каждой единицы
N действия (хода, потока работ) 1 2 3 4
Наименование единицы
Ответственный исполнитель
Руководитель организации
Ответственный исполнитель
Руководитель организации
Наименование действия (процесса процедур, операции) и их описание
Прием документов и регистрация заявления
Рассмотрение заявления и определение руководителем дополнительного образования ответственного исполнителя
Подготовка проекта приказа о зачислении детей либо ответа об отказе в оказании государственной услуги
Подписание приказа о зачислении детей, либо подписание ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка
Резолюция
Проект приказа о зачислении детей либо письменный ответ об отказе в предоставлении услуги
Приказ о зачислении детей либо ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Сроки исполнения
Не более 30 минут
2 рабочих дня
(14 дней для детских музыкальных, художественных школ, школ искусств и спортивных школ)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по
предоставлению им дополнительного образования"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий и единиц
Утвержден
постановлением акимата
города Павлодара
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Регламент государственной услуги
"Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах"

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысымен бекітілген, "Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметтің стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленген.
2. "Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызмет мемлекеттік білім беру мекемелердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына (бұдан әрі - алушы) стандарттың 6-тармағына сәйкес ұсынылады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымдарындағы стендтерде және Павлодар қаласы білім беру бөлімінің интернет-ресурстарында орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі  стандарттың 5-қосымшасына сәйкес жалпы білім беретін мектепте тегін ыстық тамақпен қамтамасыз етілгені туралы анықтаманы қағаз түрінде бере отырып, жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру немесе қызмет көрсетуден бас тартатыны жөнінде дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне
қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет оқу жылы бойы көрсетіледі: белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Алдын ала жазылу және жедел рәсімдеу қарастырылмаған.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға, оның ішінде дене мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсету үшін жағдай жасалған Павлодар қаласының жергілікті атқарушы органының қарамағындағы жалпы білім беретін мектептердің ғимараттарында көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы жалпы білім беретін мектепке стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттар тізбесін ұсынады.
11. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініштің үлгісі және қажетті құжаттар тізбесі жалпы білім беретін мектептің фойесінде орналастырылады, сондай-ақ жалпы білім беретін мектептің қызмет көрсетуге жауапты қызметкерінен алуға болады.

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее - Стандарт).
2. Государственная услуга "Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах" предоставляется отдельным категориям обучающихся и воспитанников государственных учреждений образования (далее – получатель), в соответствии с пунктом 6 стандарта.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях образования и интернет-ресурсах отдела образования города Павлодара.
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах с выдачей справки о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе на бумажном носителе, согласно приложению 5 Стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга предоставляется в течение учебного года:
в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед 13.00 до 14.30 часов за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
7. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается в зданиях общеобразовательных школ, находящихся в ведении местного исполнительного органа города Павлодара, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в общеобразовательную школу перечень документов, указанных в пункте 11 стандарта.
11. Образец заявления согласно приложению 6 стандарта и перечень документов для получения государственной услуги размещается в фойе общеобразовательной школы, также находится у ответственного за оказание данной услуги работника общеобразовательной школы.

12. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар аталған қызметті көрсетуге жауапты жалпы білім беретін мектеп қызметкерінің кабинетіне тапсырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде алушыға стандарттың 14-тармағында көрсетілген мәліметтермен қолхат беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесі жалпы білім беретін мектептің жауапты қызметкері алушының өзі немесе оның өкілі өтініш берген жағдайда (ресми бекітілген тиісті құжаттар болған жағдайда) өтініш түскеннен бастап 5 күн өткен соң беріледі.
15. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға мемлекеттік қызметті алушының стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық тапсырмауы негіз болады.
16. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушы нәтижесін стандарттың 5-тармағына сәйкес шағымдануға құқылы.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне мынадай құрылымдық функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – бірліктер):
1) білім беру ұйымының жауапты орындаушы;
2) білім беру ұйымының директоры.
18. Әрбір әкімшілік әрекеттің (үрдістің) орындалу мерзімін көрсетумен әр бірліктің әкімшілік әрекетінің (үрдісінің) бірізділігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету және бірліктің үрдісінде әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік қызметтерді көрсету барысында қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке) жауап береді.
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
"Жалпы білім беретін мектептерде
білім алушылар мен
тәрбиеленушілердің жекелеген
санаттарына тегін тамақтандыруды
ұсыну үшін құжаттар қабылдау"
N 1715/27
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттің (үрдістің) орындалу мерзімін
көрсетумен әр бірліктің әкімшілік әрекетінің (үрдісінің) бірізділігінің сипаттамасы
Әрекеттің  N(жұмыс барысы, ағымы) 1 2 3 4 5
Бірліктің атауы
Жауапты орындаушы
Директор
Жауапты орындаушы
Директор
Жауапты орындаушы
Әрекеттің (үрдістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Ұсынған құжаттарды қабылдау және тексеруі; құжаттарды кіріс журналында тіркеу
жауапты орындаушыны анықтауы
Құжаттарды тексеруі, өтініштерді қарауы, жауапты орындаушының жолдама немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты дайындауы
Жолдама немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапқа қол қоюы
Жолдама немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты тіркеу және беруі
Іс-шара атауы (процесс, іс-әрекет, операциялар) және олардың орындалуы
Қолхат
Бұрыштама
Жолдама немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап жобасы
Жолдама немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап
Жолдама немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап
Аяқталу нысаны (мәлімет, құжат, өкімдік ұйымдастыру шешім)
30 минуттан артық емес
30 минут
2 күн ішінде
30 минуттан артық емес
Алушы құжаттарды тапсырған уақыттан 5 күн ішінде
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
Жалпы білім беретін мектептерде
білім алушылар мен
тәрбиеленушілердің жекелеген
санаттарына тегін тамақтандыруды
ұсыну үшін құжаттар қабылдау"
N 1715/27
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Бірліктің үрдісінде әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік
тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы
Павлодар қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1715/27 қаулысымен
бекітілген
"Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті

12. Документы, указанные в пункте 11 стандарта сдаются в кабинет ответственного за оказание государственной услуги работника общеобразовательной школы.
13. При сдаче документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме документов, согласно приложению 7 к стандарту, с указанием сведений, указанных в пункте 14 стандарта.
14. Доставка результата государственной услуги получателю осуществляется при личном обращении получателя государственной услуги или его представителя (при наличии официально заверенного соответствующего документа) по истечению 5 рабочих дней с момента поступления заявления.
15. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем неполного пакета документов, указанных в пункте 11 стандарта.
16. В случае несогласия с результатами государственной услуги получатель вправе обжаловать результат согласно пункту 5 стандарта.
17. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – единицы):
1) ответственный исполнитель организации образования;
2) директор организации образования.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единиц, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
20. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для предоставления
бесплатного питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Описание действий взаимодействия структурных
функциональных единиц с указанием срока выполнения каждой единицы
N действия (хода, потока работ) 1 2 3 4 5
Наименование единицы
Ответственный исполнитель
Директор школы
Ответственный исполнитель
Директор школы
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедур, операции) и их описание
Прием и проверка представленных документов, регистрация в журнале входящих документов
Определение директором ответственного исполнителя
Подготовка проекта справки либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение проекта и подписание справки, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Издание и регистрация справки, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка
Резолюция
Проект справки либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписанная справка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдача справки, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги получателю
Сроки исполнения
Не более 30 минут
30 минут
2 дня
Не более 30 минут
В течение 5 рабочих дней с момента сдачи документов получателем
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Прием документов для предоставления
бесплатного питания отдельным категориям
и воспитанников в общеобразовательных школах"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий и единиц
Утвержден
постановлением акимата
города Павлодара
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Регламент оказания государственной услуги
"Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях"

1. Жалпы ережелер
1. "Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Павлодар қаласының білім беру ұйымдары көрсетеді (бұдан әрі – білім беру ұйымы).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 6-бабының 2-тармағының 11)-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес (бұдан әрі - стандарт) көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымдарындағы стендтерде және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі стандартқа 2-қосымшаға сәйкес қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымдарындағы күн көрісі төмен отбасылардан шыққан білім алушылар мен тәрбиеленушілерге (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет жергілікті және республикалық бюджет есебінен тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне
қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға, оның ішінде дене мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсетуге жағдайлар қарастырылған білім беру ұйымдарының ғимараттарында көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және қызметті жедел ресімдеусіз білім беру ұйымдарының бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес жүргізіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті алушының стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық тапсырмауы, сондай-ақ, қызметті ұсыну үшін белгіленген тұлғалар санаттарына сай келмеуі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
12. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін білім беру ұйымына ұсынады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях" (далее – государственная услуга) оказывается организациями образования города Павлодара.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 11) пункта 2, подпунктом 11) пункта 3, подпунктом 11) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее - стандарт).
4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях образования, и сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан - www.edu.gov.kz.
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача направления в загородные и пришкольные лагеря, согласно приложению 2 к стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам организации образования из малообеспеченных семей (далее – получатель).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно за счет местного и республиканского бюджета.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается в зданиях отдела образования и организаций среднего образования, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями.
9. Государственная услуга предоставляется в течение календарного года в соответствии с установленным графиком работы отдела образования и организации образования без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 стандарта.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служат представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 стандарта, а также несоответствие категории лиц, определенных для предоставления услуги, с письменным обоснованием причин отказа.
3. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в организацию образования перечень документов, указанных в пункте 11 стандарта.

13. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде алушыға стандарттың 14-тармағында көрсетілген мәліметтермен қолхат беріледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне мынадай құрылымдық функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – бірліктер):
1) білім беру ұйымының жауапты орындаушы;
2) білім беру ұйымының директоры.
15. Әрбір әкімшілік әрекеттің (үрдістің) орындалу мерзімін көрсетумен әр бірліктің әкімшілік әрекетінің (үрдісінің) бірізділігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету және бірліктің үрдісінде әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік қызметтерді көрсету барысында қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздікке) жауап береді.
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
"Аз қамтылған отбасы балаларының
қала сыртындағы және мектеп
жанындағы лагерьлерде демалуы
үшін құжаттарды қабылдау"
N 1715/27
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
1–қосымша
Әкімшілік әрекеттің (үрдістің) орындалу мерзімін
көрсетумен әр бірліктің әкімшілік әрекетінің (үрдісінің) бірізділігінің сипаттамасы
Әрекеттің  N(жұмыс барысы, ағымы) 1 2 3 4 5
Бірліктің атауы
Жауапты орындаушы
Директор
Жауапты орындаушы
Директор
Жауапты орындаушы
Әрекеттің (үрдістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Қоса берілген құжаттармен бірге өтінішті қабылдау және тіркеу
Жауапты орындаушыны анықтауы
Құжаттарды тексеруі, өтініштерді қарауы, жауапты орындаушының жолдама немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты дайындауы
Жолдама немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапқа қол қоюы
Жолдама немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапты тіркеу және беруі
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық- өкімдік шешім)
Қолхат
Бұрыштама
Жолдама немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап жобасы
Жолдама немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап
Жолдама немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап
Орындалу мерзімі
30 минуттан артық емес
30 минут
4 күн ішінде
3 күн ішінде
30 минуттан артық емес
10 күнтізбелік күн ішінде
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
"Аз қамтылған отбасы балаларының
қала сыртындағы және мектеп
жанындағы лагерьлерде демалуы
үшін құжаттарды қабылдау"
N 1715/27
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
2–қосымша
Бірліктің үрдісінде әкімшілік әрекетінің ой-түйіндік
тәртібі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбасы

13. При сдаче документов для получения государственной услуги, получателю выдается расписка со сведениями, указанными в пункте 14 стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - единицы):
1) ответственный исполнитель организации образования;
2) директор организации образования.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единиц, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственные услуги, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственных услуг в порядке, установленном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов для предоставления отдыха
детям из малообеспеченных семей
в загородных и пришкольных лагерях"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы
N действия (хода, потока работ) 1 2 3 4 5
Наименование единицы
Ответственный исполнитель
Директор
Ответственный исполнитель
Директор
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация заявления с прилагаемыми документами. Выдача расписки о получении документов
Определение директором организации определение ответственного исполнителя
Рассмотрение заявления, проверка документов, подготовка направления либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Подписание направления либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Регистрация и выдача направления либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка
Резолюция
Проект направления либо мотивированного письменного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Подписанное направление либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Направление либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Сроки исполнения
не более 30 минут
30 минут
в течение 4 дней
в течение 3-х дней
не более 30 минут
10 календарных дней
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Прием документов для предоставления отдыха
детям из малообеспеченных семей
в загородных и пришкольных лагерях"
от 27 декабря 2012 года N 1715/27
Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий и единиц