"Баянауыл ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 13 желтоқсандағы N 319/12 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 17 қаңтарда N 3350 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 18 маусымдағы N 202/06 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық әкімдігінің 18.06.2013 N 202/06 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» № 745 қаулысына сәйкес Баянауыл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті;
7) «Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті;
8) «Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті;
9) «Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысына (Қ.Қ. Әбілғазин) жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Е. Әйткенов
Павлодар облысы
Баянауыл ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 319/12 қаулысымен бекітілді
«Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Отдел образования Баянаульского района"
Постановление акимата Баянаульского района Павлодарской области от 13 декабря 2012 года N 319/12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 17 января 2013 года N 3350. Утратило силу постановлением акимата Баянаульского района Павлодарской области от 18 июня 2013 года N 202/06
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Баянаульского района Павлодарской области от 18.06.2013 N 202/06.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», акимат Баянаульского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»;
2) регламент государственной услуги «Выдача дубликатов документов об образовании»;
3) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования»;
4) регламент государственной услуги «Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования»;
5) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования»;
6) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования»;
7) регламент государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах»;
8) регламент государственной услуги «Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях»;
9) регламент государственной услуги «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования».
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района (Абылгазин К.К.).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Е. Айткенов
Утвержден
постановлением акимата
Баянаульского района
Павлодарской области
от 13 декабря 2012 года № 319/12
Регламент
государственной услуги
«Оформление документов на социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»

1. Жалпы ережелер
1. «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Баянауыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілеттік орган) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы).
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс және мереке күндерін қоспағанда, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін Павлодар облысы, Баянауыл ауданы, Баянауыл селосы, Әуезов көшесі, 19 мекен-жайы бойынша көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күнді (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күту уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берген күнi сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетiлетiн қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы 20 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға негіздер Стандарттың 16-тармағында аталған.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау уәкілетті органның бір маманымен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі әрекеттер
(өзара қызметтер) тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы уәкілетті органға Стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттар ұсынылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей» (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Отдел образования Баянаульского района» (далее – уполномоченный орган).
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается бесплатно.
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
5. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
6. Государственная услуга предоставляется в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней по адресу: Павлодарская область, Баянаульский район, село Баянаул, улица Ауезова, 19.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
7. Результатом оказания государственной услуги являются выдача справки об установлении опеки (попечительства) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей, согласно приложению 2 к Стандарту, либо мотивированный отказ в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, - не более 20 минут.
9. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги перечислены в пункте 16 Стандарта.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним специалистом уполномоченного органа.
3.Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги в уполномоченный орган предоставляются документы, указанные в пункте 11 Стандарта.

12. Барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат беріледі, онда мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі – бірліктер) қатыстырылған:
уәкілетті органның маманы;
қамқоршылық және қорғаншылық жөніндегі кеңес;
уәкілетті органның бастығы;
аудан әкімдігі.

12. При сдаче всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения государственной услуги.
13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – единицы):
специалист уполномоченного органа;
совет по опеке и попечительству;
начальник уполномоченного органа;
акимат района.

14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір бірлік бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.

14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.

4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды адамдардың жауапкершілігі
16. Уәкілетті органның лауазымды адамдарына мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздік) үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен қарастырылған тәртіпте жауапкершілік жүктеледі.
«Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мынадай құрылымдық-функционалды бірліктер
(бұдан әрі – бірліктер) сипаттамасы
Негізгі үрдістің іс-әрекеті (жұмыстың барысы, ағымы)
1
іс-әрекеттің (жұмыстың барысы, ағымы)№
1
2
3
4
5
6
7
2
Бірліктердің атауы
Уәкілетті органның маманы
Қамқоршылық және қорғаншылық жөніндегі кеңес
Уәкілетті органның маманы
Аудан әкімдігі
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның маманы
3
Іс-әрекеттің (үрдістің, операция процедураларының) аталуы және оның сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдайды және тіркейді
Баланы тәрбиелеуге үміткер адамның тұрғын үй- тұрмыстық жағдайын тексеру жүргізеді, қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу қажеттілігі туралы не қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеуден бас тарту туралы қорытынды шығарады
Аудан әкімдігінің қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу қажеттілігі туралы не қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеуден бас тарту туралы қаулысының жобасын әзірлейді және келіседі
Қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу қажеттілігі туралы не қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеуден бас тарту туралы қаулы қабылдайды
Қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу қажеттілігі туралы не қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеуден бас тарту туралы анықтама жобасын дайындайды
Қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу қажеттілігі туралы не қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеуден бас тарту туралы анықтама ға қол қояды
Қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу қажеттілігі туралы не қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеуден бас тарту туралы анықтаманы алушыға береді
4
Аяқтау түрі (деректер, құжат, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Қажетті құжаттарды алғаны туралы қолхат
Қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу қажеттілігі туралы не қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеуден бас тарту туралы қорытынды.
Қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу қажеттілігі туралы не қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеуден бас тарту туралы қаулының жобасы
Қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу қажеттілігі туралы не қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеуден бас тарту туралы қаулы
Қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу қажеттілігі туралы не қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеуден бас тарту туралы анықтаманың жобасы
Қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу қажеттілігі туралы не қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеуден бас тарту туралы анықтама
Қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу қажеттілігі туралы не қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеуден бас тарту туралы анықтама
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
14 күнтізбелік күн
7 күнтізбелік күн
7 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
20 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекеттің №
2
3
4
5
6
7
«Жетімдерді, ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінің сызбасы:
Павлодар облысы
Баянауыл ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 319/12 қаулысымен бекітілді
«Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет
регламенті

4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
16. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей»
Описание действий структурно-функциональных
единиц (далее – единиц)
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование единиц
Специалист уполномоченного органа
Совет по опеке и попечительству
Специалист уполномоченного органа
Акимат района
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных получателем документов
Проводит обследование жилищно-бытовых условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка, выносит заключение о необходимости установления опеки (попечительства) либо об отказе в установлении опеки (попечительства)
Разрабатывает и согласовывает проект постановления акимата района об установлении опеки (попечительства) либо об отказе в установлении опеки (попечительства)
Принимает постановление об установлении опеки (попечительства) либо об отказе в установлении опеки (попечительства)
Готовит проект справки об установлении опеки (попечительства) либо мотивированного отказа в предоставлении услуги
Подписывает справку об установлении опеки (попечительства) либо мотивированный отказ в предоставлении услуги
Выдает получателю справку об установлении опеки (попечительства) либо мотивированный отказ в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о получении всех документов
Заключение о необходимости установления опеки (попечительства) либо об отказе в установлении опеки (попечительства)
Проект постановления акимата района об установлении опеки (попечительства) либо об отказе в установлении опеки (попечительства)
Постановление об установлении опеки (попечительства) либо об отказе в установлении опеки (попечительства)
Проект справки об установлении опеки (попечительства) либо мотивированного отказа в предоставлении услуги
Справка об установлении опеки (попечительства) либо мотивированный отказ в предоставлении услуги
Справка об установлении опеки (попечительства) либо мотивированный отказ в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
14 календарных дней
7 календарных дней
7 календарных дней
1 календарный день
1 календарный день
Не более 20 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей»
Схема процесса оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Баянаульского района
Павлодарской области
от 13 декабря 2012 года № 319/12
Регламент
государственной услуги
«Выдача дубликатов документов об образовании»

1. Жалпы ережелер
1. «Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес Баянауыл ауданының жалпы орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымы) көрсетеді.
2.Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4.Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға және Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін көрсетіледі. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүргізіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 20 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген сәттен бастап күнтізбелік 10 күннен аспайды.
9. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға негіздер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау білім беру ұйымының жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі әрекеттер
(өзара қызметтер) тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы білім беру ұйымына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға қолхат беріледі, онда:
1) сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) ұсынылған құжаттардың атаулары және саны;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттардың ресімдеуге өтінішті қабылдаған білім беру ұйымы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, байланыс деректері.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача дубликатов документов об образовании» (далее – государственная услуга) оказывается организациями общего среднего образования Баянаульского района согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – организация образования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается бесплатно.
4. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, и лицам казахской национальности, не являющимся гражданами Республики Казахстан (далее – получатель государственной услуги).
5. Государственная услуга оказывается на основании стандарта «Выдача дубликатов документов об образовании», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
6. Государственная услуга предоставляется с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
7. Результатом оказываемой государственной услуги являются дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, - не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги - не более 10-ти календарных дней.
9. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется ответственным работником организации образования.
3.Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в организацию образования документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о получении всех документов, в которой содержатся:
1) номер и дата приема запроса;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество названий и приложенных документов;
4) дата (время) и место выдачи документов;
5) фамилия, имя, отчество представителя организации образования, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилия, имя, отчество получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные.

13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі – бірліктер) қатыстырылған:
білім беру ұйымының жауапты қызметкері;
білім беру ұйымының басшысы.
14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір бірлік бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы регламентке 3-қосымшада көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды адамдардың жауапкершілігі
15. Білім беру ұйымының лауазымды адамдарына мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздік) үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен қарастырылған тәртіпте жауапкершілік жүктеледі.
«Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Баянауыл ауданының білім ұйымдарының тізімі
п\п
Білім беру ұйымының атауы
Мектептің мекен-жайы
1
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Ш. Айманов атындағы жалпы орта білім беретін қазақ гимназия мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауылы
Бүркітбай көшесі 1 үй
2
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің № 2 жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауылы
Сәтбаев көшесі 1 үй
3
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Зейтін Ақышев атындағы жалпы білім беретін орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауылы
Сәтбаев көшесі 89 үй
4
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің жалпы орта білім беру мектеп-интернаты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауылы
Мұса Шорман көшесі 2 үй
5
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің № 1 Майқайын жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Майқайың кеңті
Ленин көшесі 52 үй
6
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің № 2 жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Майқайың кеңті
Пионер көшесі 21 үй
7
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Е. Бекмаханов атындағы жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ұзынбұлақ ауылы
8
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Шадыра жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қараащы ауылы
9
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Академик Қаныш Сәтбаев атындағы мектеп-балабақша оқу-тәрбие кешені» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Теңдік ауылы
10
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Әлкей Марғұлан атындағы жалпы білім беретін орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Құндыкөл ауылы
11
«Баянауыл ауданыбілім беру бөлімінің Егіндібұлақ жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Егіндібұлақ ауылы
12
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің С. Торайғыров атындағы жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Торайғыр ауылы
13
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Ж. Аймауытов атындағы жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жуантөбе ауылы
14
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Жайма жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жайма ауылы
15
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Ақсан жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ақсан ауылы
16
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Бірлік жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бірлік ауылы
17
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Лекер жалпы негізгі білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Лекер ауылы
18
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Қаражар жалпы негізгі білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қаражар ауылы
19
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Ақши жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ақши ауылы
20
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Үшқұлын жалпы негізгі білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Үшқұлын ауылы
21
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Шөптікөл жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
ЦЭС ауылы
22
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Служон жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Служон ауылы
23
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Б. Хайдаров атындағы жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жанатілек ауылы
24
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің К. Кемеңгеров атындағы жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Күркелі ауылы
25
«Баянауыл ауданы білім беру бөлімінің Мәшһүр Жүсіп Көпейұлы атындағы жалпы орта білім беру мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жанажол ауылы
«Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген сәттен бастап
құрылымдық-функционалды бірліктер іс-әрекетінің
(бұдан әрі - бірліктер) сипаттамасы
Негізгі үрдістің іс-әрекеті (жұмыстың барысы, ағымы)
п/п
іс-әрекеттің (жұмыстың барысы, ағымы) №
1
2
3
4
1
Бірліктердің атауы
Білім беру ұйымының жауапты қызметкері
Білім беру ұйқызметкеріымының жауапты
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының жауапты қызметкері
2
Іс-әрекеттің (үрдістің, операция процедураларының) аталуы және оның сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тіркеу. Барлық құжаттарды қабылдап алғаны туралы қолхат беру
Білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап дайындайды
Білім туралы құжаттың телнұсқасына немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Алушыға
білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
3
Аяқтау түрі (деректер, құжат, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат
Білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап
Білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап
Білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
4
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
7 күнтізбелік күннен аспайды
1 күнтізбелік күннен аспайды
20 минуттан аспайды
5
Келесі іс-әрекеттің №
2
3
4
«Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген сәттен бастап
мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінің сызбасы:
Павлодар облысы
Баянауыл ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 319/12 қаулысымен бекітілді
«Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім
беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық
бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет
регламенті

13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – единицы):
ответственный работник организации образования;
руководитель организации образования.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
15. Должностные лица организации образования несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача дубликатов
документов об образовании»
Перечень организаций образования Баянаульского района
п\п
Наименование организации образования
Адрес школы
1
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная средняя казахская школа гимназия им. Ш.Айманова отдела образования Баянаульского района»
село Баянауыл улица Буркутбай 1
2
Коммунальное государственное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №2 отдела образования Баянаульского района»
село Баянауыл улица Сатпаева 1
3
Коммунальное государственное учреждение «Средняя общеобразовательная школа имени Зейтына Акишева отдела образования Баянаульского района»
село Баянауыл
улица Сатпаева 89
4
КГУ «Средняя общеобразовательная школа-интернат отдела образования Баянаульского района»
село Баянауыл
улица Мусы Шормана 2
5
Коммунальное государственное учреждение «Майкаинская средняя общеобразовательная школа №1 отдела образования Баянаульского района»
поселок Майкаин
улица Ленина 52
6
Коммунальное государственное учреждение «Майкаинская средняя общеобразовательная школа №2 отдела образования Баянаульского района»
поселок Майкаин
улица Пионерская 21
7
Коммунальное государственное учреждение «Средняя общеобразовательная школа им. Е.Бекмаханова отдела образования Баянаульского района»
село Узынбулак
8
Коммунальное государственное учреждение «Шадринская средняя общеобразовательная школа отдела образования Баянаульского района»
село Караащи
9
Коммунальное государственное учреждение «Учебно-воспитательный комплекс Школа-детский сад им. Академика Каныша Сатпаева отдела образования Баянаульского района»
село Тендык
10
Коммунальное государственное учреждение «Средняя общеобразовательная школа им. Алкея Маргулана отдела образования Баянаульского района»
село Кундыколь
11
Коммунальное государственное учреждение «Егиндыбулакская средняя общеобразовательная школа отдела образования Баянаульского района»
село Егендибулак
12
Коммунальное государственное учреждение «Средняя общеобразовательная школа им. С.Торайгырова отдела образования Баянаульского района»
село Торайгыр
13
Коммунальное государственное учреждение «Средняя общеобразовательная школа им. Ж.Аймаутова отдела образования Баянаульского района»
село Жуантобе
14
Коммунальное государственное учреждение «Жайминская средняя общеобразовательная школа отдела образования Баянаульского района»
село Жайма
15
Коммунальное государственное учреждение «Аксанская средняя общеобразовательная школа отдела образования Баянаульского района»
село Аксан
16
Коммунальное государственное учреждение «Бирликская средняя общеобразовательная школа отдела образования Баянаульского района»
село Бирлик
17
Коммунальное государственное учреждение «Лекерская основная общеобразовательная школа отдела образования Баянаульского района»
село Лекер
18
Коммунальное государственное учреждение «Каражарская основная общеобразовательная школа отдела образования Баянаульского района»
село Каражар
19
Коммунальное государственное учреждение «Акшийская средняя общеобразовательная школа отдела образования Баянаульского района»
село Акши
20
Коммунальное государственное учреждение «Ушкулынская основная общеобразовательная школа отдела образования Баянаульского района»
село Ушкулун
21
Коммунальное государственное учреждение «Шоптыкольская средняя общеобразовательная школа отдела образования Баянаульского района»
село ЦЭС
22
Коммунальное государственное учреждение «Служонская средняя общеобразовательная школа отдела образования Баянаульского района»
село Сулужон
23
Коммунальное государственное учреждение «Средняя общеобразовательная школа им. Б.Хайдарова отдела образования Баянаульского района»
село Жанатилек
24
Коммунальное государственное учреждение «Средняя общеобразовательная школа им. К.Кеменгерова отдела образования Баянаульского района»
село Куркели
25
Коммунальное государственное учреждение «Средняя общеобразовательная школа им. Машхур Жусуп Копеева отдела образования Баянаульского района»
село Жанажол
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Выдача дубликатов
документов об образовании»
Описание действий структурно-функциональных единиц
(далее – единиц) с момента обращения для получения
государственной услуги
Действие основного процесса (хода, потока работ)
п/п
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
1
Наименование единиц
Ответственный работник организации образования
Ответственный работник организации образования
Руководитель организации образования
Ответственный работник организации образования
2
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов, предоставленных получателем государственной услуги. Выдача расписки о получении всех документов
Готовит дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о получении всех документов
Дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Сроки исполнения
Не более 20 минут
Не более 7 календарных дней
Не более 1 календарного дня
Не более 20 минут
5
Номер следующего действия
2
3
4
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Выдача дубликатов
документов об образовании»
Схема процесса оказания государственной услуги
с момента обращения для получения государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Баянаульского района
Павлодарской области
от 13 декабря 2012 года № 319/12
Регламент
государственной услуги
«Прием документов и зачисление в организации образования
независимо от ведомственной подчиненности для обучения по
общеобразовательным программам начального, основного среднего,
общего среднего образования»

1. Жалпы ережелер
1. «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес Баянауыл ауданының білім беру жалпы орта ұйымдарымен (бұдан әрі – білім ұйымдар) көрсетіледі.
2.Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 7-18 жастағы азаматтарына (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Алдын ала жазылу және жеделдетіп ресімдеу қарастырылмаған.
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесi білім ұйымға қабылдау туралы білім ұйымының жалпы бұйрығы немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартатыны жөнінде дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі мемлекеттік қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырғаннаң кейін бір жұмыс күнін құрайды:
1) өтініш берілген күні (тіркеу кезінде) сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күту уақыты – 30 минут;
2) өтініш берілген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету уақыты – 30 минуттан аспауы керек.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін (білім беру ұйымына оқуға қабылдау туралы бұйрық) алу мерзімі – 3 айдан аспауы керек, себебі оқуға қабылдау туралы бұйрық барлық білім алушылар үшін ортақ болып табылады.
9. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға негіз Стандарттың 16-тармағында аталған.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау білім беру ұйымының бір жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі әрекеттер
(өзара қызметтер) тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы білім беру ұйымына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования» (далее – государственная услуга) оказывается организациями общего среднего образования Баянаульского района согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – организация образования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается бесплатно.
4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта «Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
5. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан в возрасте 7-18 лет (далее – получатель государственной услуги).
6. Государственная услуга осуществляется ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней с 9.00 до 13.00 часов.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
7. Формой завершения государственной услуги, которую получит получатель государственной услуги, является общий приказ организации образования о зачислении в организацию образования, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов составляет 1 рабочий день:
1) время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения (при регистрации), - 30 минут;
2) время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 30 минут.
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев, так как приказ о зачислении является общим для всех обучающихся.
9. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги перечислены в пункте 16 Стандарта.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним ответственным работником организации образования.
3.Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в организацию образования документы, указанные в пункте 11 Стандарта.

1. Жалпы ережелер
1. «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес Баянауыл ауданының жалпы орта білім беретін ұйымдары (бұдан әрі – білім беру ұйымы) көрсетеді.
2.Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет денсаулық жағдайына байланысты уақытша немесе үнемі білім беру ұйымдарына бару мүмкіндігі жоқ жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) ұсынылады.
6. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Алдын ала жазылу және жедел рәсімдеу қарастырылмаған.
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқтау нысаны білім беру ұйымының бұйрығы немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартатыны жөнінде дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттiк қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 жұмыс күні.
9. Білім беру ұйымы осы стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тартылғаны туралы хабарлайды.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау білім беру ұйымының жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі әрекеттер
(өзара қызметтер) тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы білім беру ұйымына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға алатын күні белгіленген тізімдеме беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі – бірліктер) қатыстырылған:
білім беру ұйымының жауапты қызметкері;
білім беру ұйымының басшысы.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования» (далее – государственная услуга) оказывается организациями общего среднего образования Баянаульского района, согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – организация образования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на безвозмездной основе.
4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта «Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
5. Государственная услуга предоставляется физическим лицам, не имеющим возможности посещения организации образования, временно или постоянно, по состоянию здоровья (далее – получатель государственной услуги).
6. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
7. Формой завершения государственной услуги являются приказ организации образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги:
с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов - 3 рабочих дня.
9. Организации образования при представлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 Стандарта, извещают получателя государственной услуги об отказе с указанием причин.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним ответственным работником организации образования.
3.Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в организацию образования документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается опись с отметкой о дне получения.
13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – единицы):
ответственный работник организации образования;
руководитель организации образования.

1. Жалпы ережелер
1. «Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес Баянауыл ауданының мектепке дейінгі ұйымдарымен (бұдан әрі – МДҰ) көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет мектепке дейінгі жастағы балалардың заңды өкілдеріне (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
Алдын ала жазылу және қызметті жедел ресімдеу қарастырылмаған.
Мектепке дейінгі ұйымдарда балаларды қабылдау жыл бойы бос орындар болған жағдайда жүргізіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес МДҰ мен заңды өкілдер арасында жасалатын шарт болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
8. Мемлекетті қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды МДҰ-ға тапсыру және басшылардан қажетті кеңес алу сәтінен бастап – кемінде 30 минут уақытты құрайды;
2) мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минуттан артық емес;
3) өтініш берген күні сол жерде мемлекеттік қызметті алушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің рұқсат берілген ең көп уақыты – кемінде 30 минутты құрайды.
9. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға негіз Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды МДҰ басшысымен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметтің көрсетілуі кезінде
жүргізілетін істің тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызметті алушы үшін мемлекеттік қызметті алушы МДҰ-ға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
12. Қызмет көрсетуді жүзеге асыру үдерісіне функционалдық-құрылымды бірліктер (бұдан әрі – бірліктер) жұмыс істейді:
МДҰ басшысы.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования» (далее – государственная услуга) предоставляется дошкольными организациями Баянаульского района согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – ДО).
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается бесплатно.
4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта «Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
5. Государственная услуга оказывается законным представителям детей дошкольного возраста (далее – получатель государственной услуги).
6. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 8.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
В дошкольных организациях прием детей ведется в течение года при наличии в нем свободных мест.
7. Формой завершения государственной услуги являются договор, заключаемый согласно приложению 1 к Стандарту между ДО и законными представителями либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи получателем государственной услуги документов в ДО, и получения необходимой консультации со стороны руководителя составляют не менее 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не менее 30 минут.
9. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется руководителем ДО.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в ДО документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – единицы):
руководитель ДО.

13. Әрбiр әкiмшiлiк істердің орындалуының мерзiмді нұсқауы (процедуралар) әкiмшiлiк бірлік әсерлерiнiң тiзбек және өзара әрекеттесуiнің мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтiрiлген.
14. Әкiмшiлiк істердің мемлекеттiк қызметтi көрсетiлуінің процесiнде логикалық тiзбектiң аралығында өзара байланыс шағылатын сызба-нұсқа осы регламенттің 3-қосымшасында келтiрiлген.
4. Мемлекеттiк қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
15. БДҰ-ның лауазымды адамдарына мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздік) үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен қарастырылған тәртіпте жауапкершілік жүктеледі.
«Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Баянауыл ауданының мектепке дейінгі ұйымдарының тізімі
Мектепке дейінгі ұйымның атауы
Мектепке дейінгі ұйымның мекен-жайы
1
Баянауыл ауданының әкімдігі, Баянауыл ауданы Баянауыл ауылдық округі әкімінің аппаратының «Балапан» бөбектер бақшасы» мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны
Баянаул ауылы, у Сәтбаев көшесі 4
2
Баянауыл ауданының әкімдігі, Баянауыл ауданы Майқайың кеңті әкімінің аппаратының «Ушкулун» бөбектер бақшасы» мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны
Сулужон ауылы
3
Баянауыл ауданының әкімдігі, Баянауыл ауданы Майқайың кеңті әкімінің аппаратының «Ұшқын» бөбектер бақшасы» мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны
Майқайың кеңті, Бөгембай батыра көшесі, 1.
4
Баянауыл ауданының әкімдігі, «Баянауыл ауданы Баянауыл ауылдық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің «Айгөлек» бөбектер бақшасы» мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны
Баянауыл ауылы, Әуезова көшесі, 45
5
«Туберкулез ауруына шалдығуы ықтимал мектеп жасына дейінгі балаларға арналған «Шағала» бала бақшасы» мемлекеттік мекемесі
Майкаин кеңті, у Сәтбаев көшесі 27
«Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық-құрылымды бірліктер
(бұдан әрі – бірліктер) іс-әрекетінің сипаттамасы
Үдерістің негізгі істері (жұмыстың ағымы, барысы)
Істің № (жұмыстың ағымы, барысы)
1
2
1
Бірліктердің аталуы
МДҰ басшысы
МДҰ басшысы
2
Іс-шараның аталуы (үдеріс, операция процедурасы) және оның сипатамасы
Мемлекеттік қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тіркеу.
Шартты толтыру не мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Мемлекеттік қызметті алушыға қол қойылған шартты не мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
3
Аяқтау формасы (мәлімет, құжаттар, ұйымдастырушылық-басқарушылықшешімдер)
Шарт не мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
Шарт не мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
4
Мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
5
Келесі істердің №
2
«Мектепке дейінгі білім беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметтің көрсетілу сызбасы
Павлодар облысы
Баянауыл ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 319/12 қаулысымен бекітілді
«Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау»
мемлекеттік қызмет
регламенті

13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
15. Должностные лица ДО несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования»
Перечень дошкольных организаций Баянаульского района
п\п
Наименование дошкольной организации
Адрес дошкольной организации
1
Государственное казенное коммунальное предприятие «Ясли-сад «Балапан» аппарата акима Баянаульского сельского округа Баянаульского района, акимата Баянаульского района
село Баянаул, улица Сатпаев 4
2
Государственное казенное коммунальное предприятие «Ясли-сад «Ушкулун» аппарата акима поселка Майкаин, Баянаульского района, акимата Баянаульского района
село Сулужон
3
Государственное казенное коммунальное предприятие «Ясли-сад «ешқын» аппарата акима поселка Майкаин, Баянаульского района, акимата Баянаульского района
поселок Майкаин, улица Богембай батыра 1
4
Государственное казенное коммунальное предприятие «Ясли-сад «Айголек» Государственного учреждения «аппарата акима Баянаульского сельского округа Баянаульского района», акимата Баянаульского района
село Баянаул, улица Ауезова 45
5
Государственное учреждение детский сад «Шағала» для тубвиражных тубинфицированных детей дошкольного возраста
поселок Майкаин, улица Сатпаева 27
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования»
Описание действий структурно-функциональных
единиц (далее – единиц)
Действие основного процесса (хода, потока работ)
п/п
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
1
Наименование единицы
Руководитель ДО
Руководитель ДО
2
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов, предоставленных получателем государственной услуги. Заполнение договора либо подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги подписанный договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
5
Номер следующего действия
2
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования»
Схема процесса оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Баянаульского района
Павлодарской области
от 13 декабря 2012 года № 319/12
Регламент
государственной услуги
«Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по предоставлению им
дополнительного образования»

1. Жалпы ережелер
1. «Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Баянауыл ауданының әкімдігі Баянауыл ауданы білім бөлімінің «Жаяу-Мұса атындағы Баянауыл өнер мектебі» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнымен (бұдан әрі – қосымша білім беру ұйымы ) Павлодар облысы, Баянауыл ауданы, Баянауыл селосы, Сәтбаев көшесі, 29 мекен-жайы бойынша көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет 3 жастан 18 жасқа дейінгі жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет жұмыс күндері демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген кестеге сәйкес түскі үзіліспен 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
Алдын ала жазылу және қызметті жедел ресімдеу қарастырылмаған.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі қосымша білім беру ұйымына осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес баланың заңды өкілі мен балаларға қосымша білім беру ұйымдарының арасында жасалған шарт негізінде қабылданғаны туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін жүгінген сәттен бастап 15 жұмыс күнін құрайды;
2) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызметті алу үшін күту (тіркелу кезінде) уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес;
3) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға негіз Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау қосымша білім беру ұйымының жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі әрекеттер
(өзара қызметтер) тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы қосымша білім беру ұйымына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования» (далее – государственная услуга) оказывается государственным казенным коммунальным предприятием «Баянаульская детская школа искусств имени Жаяу-Мусы» отдела образования Баянаульского района, акимата Баянаульского района (далее – организация дополнительного образования) по адресу: Павлодарская область, Баянаульский район, село Баянаул улица Сатпаева, 29.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании стандарта «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам в возрасте от 3 до 18 лет (далее – получатель государственной услуги).
5. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются приказ о зачислении в организацию дополнительного образования детей, изданный на основании договора согласно приложению 2 к Стандарту, заключенного между законными представителями детей и организацией дополнительного образования детей либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляют 15 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, - не более 30 минут.
8. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
9. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним ответственным работником организации дополнительного образования.
3.Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в организацию дополнительного образования документы, указанные в пункте 11 Стандарта.

11. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға өтінішті алу мерзімі мен нөмірі, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі, аты, әкесінің аты, қызметті алу мерзімі көрсетіліп қолхат беріледі.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі – бірліктер) қатыстырылған:
қосымша білім беру ұйымының жауапты қызметкері;
қосымша білім беру ұйымының басшысы.
13. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір бірлік бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды адамдардың жауапкершілігі
15. Қосымша білім беру ұйымының лауазымды адамдарына мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздік) үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен қарастырылған тәртіпте жауапкершілік жүктеледі.
«Балаларға қосымша білім беру
бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау
және оқуға қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық-функционалды бірліктер
(бұдан әрі – бірліктер) сипаттамасы
Негізгі үрдістің іс-әрекеті (жұмыстың барысы, ағымы)
п/п
іс-әрекеттің (жұмыстың барысы, ағымы) №
1
2
3
4
1
Бірліктердің атауы
Қосымша білім беру ұйымының жауапты қызметкері
Қосымша білім беру ұйымының жауапты қызметкері
Қосымша білім беру ұйымының басшысы
Қосымша білім беру ұйымының жауапты қызметкері
2
іс-әрекеттің (үрдістің, операция процедураларының) аталуы
және оның сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдайды және тіркейді, қажетті құжаттарды қабылдап алғаны туралы қолхат береді
Қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықтың дайындайды не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасын дайындайды
Қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрыққа не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасына қол қояды
Мемлекеттік қызметті алушыға қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықты не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
3
Аяқтау түрі (деректер, құжат, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Қажетті құжаттарды қабылдап алғаны туралы қолхат
Қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықтың не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрық не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
Қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрық не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
4
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
12 жұмыс күні
1 жұмыс күні
30 минуттан аспайды
5
Келесі іс-әрекеттің №
2
3
4
«Балаларға қосымша білім беру
бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау
және оқуға қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінің сызбасы:
Павлодар облысы
Баянауыл ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 319/12 қаулысымен бекітілді
«Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен
тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды
ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызмет
регламенті

11. При сдаче всех документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о получении необходимых документов с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного лица, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – единицы):
ответственный работник организации дополнительного образования;
руководитель организации дополнительного образования.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
15. Должностные лица организации дополнительного образования несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачисление в
организации дополнительного образования
для детей по предоставлению им
дополнительного образования»
Описание действий структурно-функциональных
единиц (далее – единиц)
Действие основного процесса (хода, потока работ)
п/п
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
1
Наименование единиц
Ответственный работник организации дополнительного образования
Ответственный работник организации дополнительного образования
Руководитель организации дополнительного образования
Ответственный работник организации дополнительного образования
2
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов, предоставленных получателем государственной услуги, выдача расписки о приеме необходимых документов
Готовит проект приказа о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Подписывает приказ о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги приказ о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о приеме необходимых документов
Проект приказа о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Приказ о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Приказ о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Сроки исполнения
Не более 30 минут
12 рабочих дней
1 рабочий день
Не более 30 минут
5
Номер следующего действия
2
3
4
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачисление в
организации дополнительного образования
для детей по предоставлению им
дополнительного образования»
Схема процесса оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Баянаульского района
Павлодарской области
от 13 декабря 2012 года № 319/12
Регламент
государственной услуги
«Прием документов для предоставления бесплатного питания
отдельным категориям обучающихся и воспитанников в
общеобразовательных школах»

1. Жалпы ережелер
1. «Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Баянауыл ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесімен Павлодар облысы, Баянауыл ауданы, Баянауыл селосы, Сәтбаев көшесі, 45 мекен-жайы бойынша көрсетіледі.
2.Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттiк қызмет Стандарттың 6-тармағында аталған мемлекеттік білім беру мекемелеріндегі білім алушылар мен тәрбиеленушілерге (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметті алушы) көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет оқу жылы бойы белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
Алдын ала жазылу және қызметті жедел ресімдеу қарастырылмаған.
7.Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы стандарттың 5-қосымшасына сәйкес жалпы білім беретін мектепте тегін ыстық тамақпен қамтамасыз етілгені туралы анықтаманы қағаз түрінде бере отырып, жалпы білім беретін мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушілердің жеке санаттарына тегін ыстық тамақ беру немесе қызмет көрсетуден бас тартатыны жөнінде дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттiк қызмет алу үшін өтініш беру бес жұмыс күнін (өтініш түскен мерзімнен бастап 5 күн ішінде) құрайды;
2) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілген мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің барынша шекті уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілген мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша шекті уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
9. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық тапсырмауы негіз болады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау ауданның білім беру ұйымының бір жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі әрекеттер
(өзара қызметтер) тәртібін сипаттау

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах» (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Аппарат акима Баянаульского района» по адресу: Павлодарская область, Баянаульский район, село Баянаул улица Сатпаева, 45.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается бесплатно.
4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
5. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования, перечисленных в пункте 6 Стандарта (далее – получатель государственной услуги).
6. Государственная услуга предоставляется в течении учебного года в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах с выдачей справки о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе на бумажном носителе, согласно приложению 5 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги (в течение 5 дней с поступления заявления) составляют 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
9. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним ответственным работником организации образования района.
3.Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги

11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы ауданның білім беру ұйымына Стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға қызметті алатын күнін көрсете отырып, қолхат берген ауданның білім беру ұйымының жауапты қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, өтінішті қабылдаған күні мен нөмірі көрсетілген қажетті құжаттарды қабылдап алғаны жөнінде қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі – бірілктер) қатыстырылған:
ауданның білім беру ұйымының жауапты қызметкері;
ауданның білім беру ұйымының басшысы;
селолық округ әкімі аппаратының учаскелік комиссиясы.
14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір бірлік бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
15.Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды адамдардың жауапкершілігі
15. Ауданның білім беру ұйымының лауазымды адамдарына мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдер мен әрекеттер (әрекетсіздік) үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен қарастырылған тәртіпте жауапкершілік жүктеледі.
«Жалпы білім беретін мектептерде
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды
ұсыну үшін құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық-функционалды іс-әрекетінің
(бұдан әрі – бірліктер) сипаттамасы
Негізгі үрдістің іс-әрекеті (жұмыстың барысы, ағымы)
1
іс-әрекеттің (жұмыстың барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
2
Бірліктердің атауы
Білім беру ұйымының жауапты қызметкері
Селолық округ әкімдігінің учаскелік комиссиясы
Білім беру ұйымының жауапты қызметкері
Білім беру ұйымының басшысы
Білім беру ұйымының жауапты қызметкері
3
іс-әрекеттің (үрдістің, операция процедураларының) аталуы және оның сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдайды және тіркейді
Тегін тамақтануды алуға үміткердің үй-тұрмыс жағдайын тексеруді жүргізеді және үй-тұрмыс жағдайын тексеру актісін жасайды.
Тегін тамақтануды ұсыну туралы анықтаманың не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасын дайындайды
Тегін тамақтануды ұсыну туралы анықтамаға не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Алушыға тегін тамақтануды ұсыну туралы анықтаманы не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
4
Аяқтау түрі (деректер, құжат, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Қажетті құжаттарды алғаны туралы қолхат
Үй-тұрмыс жағдайын тексеру актісі
Тегін тамақтануды ұсыну туралы анықтаманың не қызметт ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Тегін тамақтануды ұсыну туралы анықтама не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
Тегін тамақтануды ұсыну туралы анықтаманы не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
30 минуттан аспайды
6
Келесі іс-әрекеттің №
2
3
4
5
«Жалпы білім беретін мектептерде
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің
жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды
ұсыну үшін құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінің сызбасы:
Павлодар облысы
Баянауыл ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 319/12 қаулысымен бекітілді
«Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп
жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау»
мемлекеттік қызмет
регламенті

11. Для получения государственной услуги получатель представляет в организацию образования района документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
12. При сдаче всех документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка в получении необходимых документов с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного работника организации образования района, даты получения услуги.
13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – единицы):
ответственный работник организации образования района;
руководитель организации образования района;
участковая комиссия аппарата акима сельского округа.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
16. Должностные лица организации образования района несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Прием документов для предоставления
бесплатного питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах»
Описание действий структурно-функциональных
единиц (далее – единиц):
1
Действие основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование единиц
Ответственный работник организации образования
Участковая комиссия акимата сельского округа
Ответственный работник организации образования
Руководитель организации образования
Ответственный работник организации образования
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов, предоставленных получателем государственной услуги
Проводит обследование жилищно бытовых условий жизни лица, претендующего на получение бесплатного питания, составляет акт-обследования жилищно-бытовых условий
Готовит проект справки о предоставлении бесплатного питания либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Подписывает справку о предоставлении бесплатного питания либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает потребителю справку о предоставлении бесплатного питания либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка в получении необходимых документов
Акт-обследования жилищно-бытовых условий
Проект справки о предоставлении бесплатного питания либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Справка о предоставлении бесплатного питания либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Справка о предоставлении бесплатного питания либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
Не более 30 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Прием документов для предоставления
бесплатного питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников
в общеобразовательных школах»
Схема процесса оказания государственной услуги:
Утвержден
постановлением акимата
Баянаульского района
Павлодарской области
от 13 декабря 2012 года № 319/12
Регламент
государственной услуги
«Прием документов для предоставления отдыха детям из
малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях»

1. Жалпы ережелер
1. «Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Баянауыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) Павлодар облысы, Баянауыл ауданы, Баянауыл селосы, Әуезов көшесі, 19 мекенжайы бойынша және осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес ауданның білім беру ұйымдарымен көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет аз қамтылған отбасылардан шыққан білім алушылар мен тәрбиеленушілерге (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметті алушы) көрсетiледi.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет күнтізбелік жыл ішінде ұсынылады.
Уәкілетті органның және ауданның білім беру ұйымдарының жұмыс кестесі сенбі, жексенбі және мерекелік күндерді қоспағанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін алдын ала жазылусыз және қызметті жедел ресімдеусіз көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген күннен бастап күнтізбелік он күнді құрайды;
2) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызметті алғанға дейін күтетін (тіркелу кезінде) барынша шекті уақыт – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызмет көрсететін барынша шекті уақыт – 30 минуттан аспайды.
9. Стандарттың 16-тармағында аталған жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылуы мүмкін.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау уәкілетті органның бір маманымен не ауданның білім беру ұйымының жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі әрекеттер
(өзара қызметтер) тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында аталған құжаттар ұсынылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях» (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Отдел образования Баянаульского района» (далее – уполномоченный орган) по адресу: Павлодарская область, Баянаульский район, село Баянаул, улица Ауезова, 19 и организациями образования Баянаульского района согласно приложению 1.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается бесплатно.
4. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам организации образования из малообеспеченных семей (далее – получатель государственной услуги).
5. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в пришкольных лагерях», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
6. Государственная услуга предоставляется в течение календарного года.
График работы уполномоченного органа и организаций образования района с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00-14.30 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются выдача направления в пришкольные лагеря, согласно приложению 2 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляют десять календарных дней со дня подачи заявления;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, - не более 30 минут.
9. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случаях, указанных в пункте 16 Стандарта.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним специалистом уполномоченного органа или ответственным работником организации образования района.
3.Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги предоставляются документы, указанные в пункте 11 Стандарта.

1. Негізгі ұғымдар
1. «Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес Баянауыл ауданының орта білім беретін ұйымдарымен (бұдан әрі – білім беру ұйымы) және «Баянауыл ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен Павлодар облысы, Баянауыл ауданы, Баянауыл селосы, Әуезов көшесі, 19 мекен-жайы бойынша (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Жоғары білім беретін білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы).
6. Мемлекеттік қызмет білім беру ұйымымен демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі.
Алдын ала жазылу және қызметті жедел ресімдеу қарастырылмаған.
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi экстернат нысанында оқуға рұқсат беру немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері мемлекеттік қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
9. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға негіздер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау білім беру ұйымының бір жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекет
(өзара әрекеттілік) тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы білім беру ұйымына Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
12. Барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызметті алушыға алатын күні белгіленген тізімдеме беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі – бірліктер) қатыстырылған:
білім беру ұйымының жауапты қызметкері;
білім беру ұйымының басшысы.
14. Осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір бірлік әкімшілік іс-әрекеттердің (үрдерістердің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования» (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования Баянаульского района, согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – организация образования) и государственным учреждением «Отдел образования Баянаульского района» по адресу: Павлодарская область, Баянаульский район, село Баянаул, улица Ауезова, 19 (далее – уполномоченный орган).
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
5. Государственная услуга предоставляется физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
6. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 9-00 до 18-30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов организацией образования.
Предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
7. Формой завершения государственной услуги являются разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, составляют 15 (пятнадцать) рабочих дней.
9. Основания для отказа в получении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним ответственным работником организации образования.
3.Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в организацию образования документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается опись с отметкой о дне получения.
13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – единицы):
ответственный работник организации образования;
руководитель организации образования.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.