"Екінші және үшінші разрядтар, бірінші, екінші және үшінші жасөспірімдік разрядтар, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер, спорт төрешісі спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Павлодар облысы Лебяжі аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 12 желтоқсандағы N 375/44 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 15 қаңтарда N 3338 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Лебяжі аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 18 маусымдағы N 190/41 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Лебяжі аудандық әкімдігінің 18.06.2013 N 190/41 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-бабы 1-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес Лебяжі ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі мемлекеттік қызметті дәл уақытында және сапалы орындауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А. Ж. Қасымоваға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен он күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Аудан әкімі                                А. Құрманова
Павлодар облысы Лебяжі ауданы
әкімдігінің 2012 жылғы 12
желтоқсандағы N 375/44 қаулысымен
бекітілді
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және
үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).

Об утверждении регламента государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту"
Постановление акимата Лебяжинского района Павлодарской области от 12 декабря 2012 года N 375/44. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 15 января 2013 года N 3338. Утратило силу постановлением акимата Лебяжинского района Павлодарской области от 18 июня 2013 года N 190/41
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Лебяжинского района Павлодарской области от 18.06.2013 N 190/41.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат Лебяжинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту".
2. Отделу культуры, развития языков, физической культуры и спорта обеспечить своевременное, качественное оказание государственной услуги.
3. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Касымову А. Ж.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                А. Курманова
Утвержден
постановлением акимата
Лебяжинского района
Павлодарской области
от 12 декабря 2012 года N 375/44
РЕГЛАМЕНТ государственной услуги "Присвоение спортивных
разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и
третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории, методист
высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, судья по спорту"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент определяет порядок оказания государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" N 981 стандарт негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - стандарт).
4. Мемлекеттік қызмет "Лебяжі ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін Лебяжі ауданы, Аққу ауылы, А. Баймолдин көшесі 3-үй мекен-жайы бойынша, "Павлодар облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесінің Лебяжі аудандық бөлімшесі арқылы (бұдан әрі - орталық) арқылы демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына алты күн, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін Павлодар облысы, Лебяжі ауданы, Аққу ауылы, Ташимов көшесі, 114-үй мекен-жайы бойынша көрсетіледі, телефоны 8(71839)21107, электронды пошта мекен-жайы Lebyjii_con@mail.ru.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызмет мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
5. Мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді не мемлекеттік көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешілеріне (бұдан әрі - алушылар) спорттық разрядтары мен біліктіліктерді ресми тану мақсатында көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.

2. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании стандарта "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года  N 981 (далее - стандарт).
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта Лебяжинского района" (далее – уполномоченный орган) пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, по адресу Лебяжинский район, с. Акку, ул. А. Баймолдина 3, через филиал Лебяжинского района республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее - Центр) шесть дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед по адресу: Павлодарская область, Лебяжинский район, село Акку, ул. Ташимова 114, телефон 8(71839)21107, адрес электронной почты Lebyjii_con@mail.ru.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
5. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее – получатели).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Спортшыны спорттық атаққа, разрядқа ұсыну үшін құжаттар жергілікті атқарушы органдарға және орталықтарға тиісті норматив немесе талап орындалған сәттен бастап алты ай ішінде жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-әрекеттер
тәртібінің (өзара әрекеттестігінің) сипаттамасы
9. Мемлекеттік қызмет алу үшін алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;
2) құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиісті норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзімде ұсынылса.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не болмаса мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде беріледі.
11. Алушылардан мемлекеттік қызмет алуға өтініш алынған сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қызмет көрсету орталығының инспекторы алушы ұсынған құжаттарды, оларға штрих-код бере отырып тексеру және қабылдау. Жүйеде тiркеу және құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беру;
2) уәкілетті органның құжат айналымын қамтамасыз ету қызметкері келiп түскен құжаттарды тексеру, қабылдау және оларды тiркеу;
3) уәкілетті органның басшысы ұсынған құжаттарды қарастырып спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрық қабылдау немесе құжат нысанындағы дәлелді жауапты орындаушыға тапсырады;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушы бұйрықтан үзінді не мемлекеттік көрсетуден бас тарту туралы жауапты әзірлейді;
5) орталық қызметкерi дайын құжатты алушыға беру.
12. Осы регламенттің 1-қосымшасында әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі - бірліктер) қарапайым іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.
13. Осы регламенттің 2-қосымшасында олардың сипаттамасына сай іс-әрекеттердің қисынды реттілігі (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) мен бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін нобайы ұсынылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
14. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген жауапкерлішікте болады.
Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен
санаттарын беру" мемлекеттік
қызметі регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерiнiң сипаттамасы
1 Әрекеттiң нөмiрi 1 2 3 4 5
2
Бірліктердің атауы
Орталық қызметкерi (инспектор)
Уәкiлеттi органның құжат айналымын қамтамасыз ету қызметкерi
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкiлеттi органның жауапты қызметкерi
Орталық қызметкерi (инспектор)
3
Әрекеттердiң атауы (процесс, процедура, операция) және олардың сипаты
Алушы ұсынған құжаттарды, оларға штрих-код бере отырып тексеру және қабылдау. Жүйеде тiркеу және құжаттар қабылданғаны туралы қолхат беру
Келiп түскен құжаттарды тексеру және қабылдау, оларды тiркеу
Ұсынған құжаттарды қарастырып спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрық қабылдау немесе құжат нысанындағы дәлелді жауапты орындаушыға тапсыру
Бұйрықтан үзінді не мемлекеттік көрсетуден бас тарту туралы жауапты әзірлеу
Келiп түскен құжаттардың сапасын тексеру
4
Аяқталу нысаны (мәлiметтер, құжат, құрылымдық-тапсырмалық шешiм)
Алушы ұсынған құжаттарды  үәкілетті органға тапсыру
Келiп түскен құжаттарды уәкiлеттi органның басшысына тапсыру
Спорттық разрядтары мен санаттарын беру туралы шешім  қабылдау немесе бас тарту туралы жауабына қол қою
Дайын құжатты орталыққа тапсыру
Дайын құжатты алушыға беру
5
Орындау мерзiмдерi
20 минуттан аспайды
5 күнтізбелік күн
15 күнтізбелік күн
5 күнтізбелік күн
20 минуттан аспайды
Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен
санаттарын беру" мемлекеттік
қызметі регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету сызбасы

8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Документы для представления спортсмена к спортивному званию, разряду направляются в местные исполнительные органы и центры в течение шести месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
2. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги получатель представляет  документы, указанные в пункте 11 стандарта.
10. В предоставлении данной государственной услуги может быть отказано по следующим основаниям:
1) непредоставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах;
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов, либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) инспектор центра проверка и прием пакета представленных получателем документов с присвоением штрих-кода. Регистрация в системе и выдача расписки о приеме документов;
2) сотрудник службы документационного обеспечения уполномоченного органа проверяет документы, принимает и регистрирует;
3) руководство уполномоченного органа рассмотрение документов и утверждение решения о присвоении спортивного звания, удостоверения о присвоении категории или отказ в присвоении;
4) ответственный сотрудник уполномоченного органа подготовка выписки из приказа либо мотивированного ответа об отказе;
5) инспектор центра обслуживания передача готового документа получателю.
12. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) структурно-функциональной единицы (далее - единицы) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
13. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единицы представлена в приложении 2 к настоящему регламенту.
3. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
14. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов
и категорий: второй и третий, первый,
второй и третий юношеские, тренер
высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй
категории, методист высшего и среднего
уровня квалификации второй категории,
судья по спорту"
Описание действий структурно-функциональных единиц
1
N действия
1
2
3
4
5
2
Наименование
единиц
Инспектор центра
Сотрудник службы документационного обеспечения уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Инспектор центра
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их
описание
Проверка и
прием пакета представленных получателем документов с присвоением штрих-кода. Регистрация в Системе и выдача расписки о приеме
документов
Проверка и прием документов и регистрация входящей корреспонденции
Рассмотрение документов и утверждение решения о присвоении спортивного звания, удостоверения о присвоении категории или отказ в присвоении
Подготовка
выписки из приказа либо мотивированного ответа об отказе
Проверка качества полученных документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Передача пакета представленных получателем документов в уполномоченный орган
Передача
документов
руководству уполномоченного органа
Подписание приказа о присвоении спортивного разряда и категории либо мотивированного ответа об отказе
Передача
готовых
документов
в центр
Передача готового документа получателю
5
Сроки исполнения
не более 20 минут
5 календарных дней
15 календарных дней
5 календарных дней
не более 20 мнут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов
и категорий: второй и третий, первый,
второй и третий юношеские, тренер
высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй
категории, методист высшего и среднего
уровня квалификации второй категории,
судья по спорту"
Схема предоставления государственной услуги