Успен ауданының жер қатынастары бөлімінің мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 30 қазандағы N 324/10 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 30 қарашада N 3265 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 25 қаңтардағы N 54/1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 25.01.2013 N 54/1 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашасындағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Занының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 2-тармағына сәйкес Успен ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) "Уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiлер ресiмдеу және беру" мемлекеттiк қызмет регламенті;
2) "Уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актiлер ресiмдеу және беру" мемлекеттiк қызмет регламенті;
3) "Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлер ресiмдеу және беру" мемлекеттiк қызмет регламенті;
4) "Тұрақты жер пайдалану құқығына актiлер ресiмдеу және беру" мемлекеттiк қызмет регламенті бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалыун бақылау аудан әкімінің орынбасары Б. Жүсіпбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аудан әкімі                                Н. Әутәліпов
Успен ауданы әкімдігінің
012 жылғы 30 қазандағы
N 324/10 қаулысымен
бекітілді
"Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді)
жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді
ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет РЕГЛАМЕНТІ
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Уақытша өтеусіз (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі — регламент) келесі негізделген ұғымдар пайдаланылады:
мемлекеттік қызмет - уақытша өтеусіз (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру;
пайдаланушы - жеке және занды тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызметтер "Успен ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - уәкілетті орган), "Павлодар МЕМжер" еншілес мемлекеттік кәсіпорындарының (бұдан әрі -  мамандандырылған кәсіпорын) қатысуымен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде Успен филиалының "Павлодар облысының халыққа қызмет көрсету орталықтары" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетілуі мүмкін.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.

Об утверждении регламентов государственных услуг отдела земельных отношений Успенского района
Постановление акимата Успенского района Павлодарской области от 30 октября 2012 года N 324/10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 ноября 2012 года N 3265. Утратило силу постановлением акимата Успенского района Павлодарской области от 25 января 2013 года N 54/1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Успенского района Павлодарской области от 25.01.2013 N 54/1.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Успенского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)";
2) "Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования";
3) "Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок";
4) "Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Жусупбаева Б.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Н. Ауталипов
Утвержден
постановлением акимата
Успенского района
от 30 октября 2012 года N 324/10
РЕГЛАМЕНТ государственной услуги "Оформление и выдача
актов на право временного возмездного (долгосрочного,
краткосрочного) землепользования (аренды)"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)" (далее – регламент) используются следующие основные понятия:
государственная услуга - оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
потребитель – физические и юридические лица.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел земельных отношений" Успенского района, (далее – уполномоченный орган) с участием дочернего государственного предприятия "Павлодар НПЦ зем" (далее – специализированное предприятие).
Государственная услуга может оказываться на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через Успенский филиал Государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.

5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 43 бабының 9 тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысының, Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" N 102 қаулысы (бұдан әрі – Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасымалдағыштағы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актi немесе уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнiң телнұсқасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде мамандандырылған кәсіпорын жер учаскесінің орналасқан жері бойынша уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні немесе уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын дайындайды (бұдан әрі – уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті немесе актінің телнұсқасы).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік органдардың жүмыс кестесі мен орналаскан жері туралы ақпарат:
Уәкілетті орган Павлодар облысы, Успен ауданы, Успен селосы, Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі, 30 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефоны 91-7-30. Жұмыс кестесі демалыс пен мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 09.00-ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін;
Орталық Павлодар облысы, Успен ауданы, Успен селосы, Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі, 30 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефоны 91-8-40. Жұмыс кестесі демалыс пен мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, сағат 09.00 - ден сағат 19.00-ге, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00 ге дейін;
Мамандандырылған кәсіпорын Павлодар облысы, облысы Успен ауданы  Успен селосы, Терешковой көшесі, 3/2 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефоны 91-4-17. Жұмыс кестесі сағат 09.00 - ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00 ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі;
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

5. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561" (далее – Стандарт).
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. В процессе оказания государственной услуги специализированное предприятие изготавливает акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) по месту нахождения земельного участка или дубликат акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) (далее - акт на право временного землепользования или дубликат акта).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информация о месте нахождения и графике работы государственных органов, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги:
уполномоченный орган находится по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица 10 лет Независимости,30, телефон 91-7-30. График работы пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов;
Центр находится по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица 10 лет Независимости,30, телефон 91-8-40. График работы шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов;
специализированное предприятие находится по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица Терешковой,3/2, телефон 91-4-17. График работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы ақпаратты тұтынушыларға Успен ауданы әкімдігінің http://www.uspenka.gov.kz, сайтында, сондай-ақ уәкілетті орган мен Орталықта орналасқан ақпараттық стендтерден алуға болады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі тұтынушымен Стандарттың 11 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 6 жұмыс күнін, жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын берген кезде – 4 жұмыс күнін құрайды;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
11. Тұтынушы Стандарттың 11 тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет келесі негіздемелер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде;
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi сот шешiмдерi және прокурорлық қадағалау актiлерi бойынша тоқтата тұру үшiн негiз болып табылған мән-жайлар анықталғанға дейiнгi, ал бiрнеше өтiнiштер түсу себебi бойынша тараптар арасында келiсiм орнатылғанға дейiнгi не заңды күшiне енген сот шешiмi ұсынылғанға дейiнгi мерзiмге кейiнге қалдырылған деп есептеледi.
12. Тұтынушыдан өтінішті алған кезден бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру кезіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
Уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
1) Тұтынушы уәкілетті органның жауапты қызметкеріне Стандарттың  11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты қызметкері стандарттың 11-тармағының сәйкестігіне құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, тұтынушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, құжаттарды тіркейді және жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді;
3) мамандандырылған кәсіпорын жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді немесе актілердін телнұсқасын дайындайды, қолын қойып уәкілетті органға табыстайды;

9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги потребители могут получить на сайте акимата Успенского района http://www.uspenka.gov.kz, а так же на информационных стендах, расположенных в уполномоченном органе и Центре.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) - 4 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредоставления потребителем соответствующих документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношении оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
Приостановление оформления прав на земельные участки по судебным решениям и актам прокурорского надзора считается отложенным на срок до выяснения обстоятельств, явившихся основанием для приостановления, а по причине поступления нескольких заявлений - до установления соглашения между сторонами либо до предоставления вступившего в законную силу решения суда.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) потребитель подает необходимые документы, определенные в пункте 11 Стандарта, ответственному сотруднику уполномоченного органа;
2) ответственный сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку полноты документов на соответствие пункту 11 Стандарта, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует документы и направляет в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного землепользования или дубликата акта;
3) специализированное предприятие изготавливает акт на право временного землепользования или дубликат акта, подписывает и передает в уполномоченный орган;

4) уәкілетті органның бастығы дайындалған актілерді тексереді, қолын қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады;
5) уәкілетті органның жауапты қызметкері жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді беру кітабында дайындалған құжаттарды тіркейді және сенімхатты, қолхатты және тұтынушының немесе сенім білдірілген тұлғаның жеке басын растайтын құжатты ұсына отырып тұтынушының өз қолына немесе сенім білдірілген тұлғаға береді;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) құжаттарды қабылдау Орталықтың инспекторы арқылы жүзеге асырылады, ол Стандарттың 11-тармағының сәйкестігіне құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, журналға тіркейді және құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына табыстайды;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды, олардың тізілімін жасайды, құжаттарды курьер байланысы арқылы үәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттардың тексерілуін жүзеге асырады, оларды тіркейді және жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді;
4) мамандандырылған кәсіпорын жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) жер пайдалану құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, қолын қойып уәкілетті органға табыстайды;
5) Уәкілетті органның бастығы дайындалған құжаттарды тексереді, қолын қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері дайындалған құжаттарды жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді беру кітабында тіркейді, орындалған құжаттардың тізілімін жасайды және тұтынушыға беру үшін Орталыққа курьер байланысы арқылы жолдайды;
7) Орталық инспекторы құжаттарды тұтынушының жеке өзiне немесе тұтынушының не сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатты және сенімхатты, қолхатты ұсына отырып сенiм бiлдiрiлген тұлғаға береді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау Орталықтың бір инспекторымен және уәкілетті органның бір жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде іс-әрекет
(өзара әрекет жасау) тәртібінің сипаттамасы
14. Уәкілетті органмен және/немесе Орталықпен тұтынушыға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;

4) начальник уполномоченного органа проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью;
5) ответственный сотрудник уполномоченного органа регистрирует изготовленные документы в книге выдачи актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и выдает лично потребителю, либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица;
при обращении в Центр:
1) прием документов осуществляется инспектором Центра, который проверяет полноту документов на соответствие пункту 11 Стандарта, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале и передает документы инспектору накопительного отдела Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган посредством курьерской связи;
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку документов, регистрирует и направляет в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного землепользования или дубликата акта;
4) специализированное предприятие  изготавливает акт на право временного землепользования или дубликат акта, подписывает и передает в уполномоченный орган;
5) начальник уполномоченного органа проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью;
6) ответственный сотрудник уполномоченного органа регистрирует изготовленные документы в книге выдачи актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), формирует реестр исполненных документов и направляет в Центр для выдачи потребителю посредством курьерской связи;
7) инспектор Центра выдает документы лично потребителю, либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
13. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним инспектором Центра и одним ответственным сотрудником уполномоченного органа.
4.Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Уполномоченным органом и/или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 11 Стандарта, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;

2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың атаулары мен саны;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты мен лауазымы көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекет етуде:
орталық инспекторы;
орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
уәкілетті орган бастығы;
мамандандырылған кәсіпорын.
17. Жүйеліліктің мәтіндік кестелік сипаттамасы және әрбір әкімшілік іс-әрекетті (процедураны) орындау мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік іс-әрекеттер (процедуралар) өзара іс-қимылы осы Регламенттің (123456 кестелер) 1 қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік қызмет процесінде әкімшілік іс-әрекеттің логикалық жүйелілігі мен арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы регламенттің (1234 сызбалары) 2 қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету барысында реттілігін бұзылғаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамадағы қарастырылатын тәртіпте, жауапкершілікке тартылады.
"Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа
мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің)
арақатынасының және жүйелілігінің сипаттамасы
1-кесте. Уәкілетті орган арқылы құрылымдық-функционалдық
бірліктердің іс-әрекеттер сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1.
әрекет N (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2.
Құрылымдық-функционалдық бірліктің атауы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
Уәкілетті орган бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
3.
Әрекет атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Түскен құжаттардың тексерілуін жүзеге асырады, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, тіркейді
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды
Дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады
Дайын құжаттарды уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді беру кітабында тіркейді
4.
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жіберу
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын уәкілетті органға беру
Уәкілетті органның жауапты қызметкеріне беру
Дайын құжаттарды
тұтынушыға беру
5.
Орындау мерзімі
(1 жұмыс күні)
(уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру кезінде 3 жұмыс күні, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 2 жұмыс күні)
(уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
(уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
6.
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
2-кесте. Пайдалану нұсқалары
Негізгі үдеріс – уәкілетті орган арқылы уақытша
өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану
(жалдау) құқығына актіні немесе
актінің телнұсқасын берген жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
Уәкілетті орган бастығы
N 1 әрекет
Түскен құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, тіркейді, құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жібереді (1 жұмыс күні)
N 2 әрекет
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды, уәкілетті органға береді (уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру кезінде 3 жұмыс күні, жеке меншік құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 2 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Әзірленген құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады (уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Дайын құжаттарды уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді беру кітабында тіркейді, тұтынушыға береді (уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
3-кесте. Пайдалану нұсқалары
Баламалы үдеріс – уәкілетті орган арқылы
мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту
туралы дәлелді жауап берген жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Уәкілетті орган бастығы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдайды және ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналда тіркейді (1 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Дәлелді жауапқа не хабарламаға қол қояды (2 жұмыс күні)
N 2 Әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап не құжаттарды ресімдеуді тоқтату туралы жазбаша мәлімдеме дайындайды (1 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Дәлелді жауап не мәлімдеме беру (30 минут)
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің)
арақатынасының және жүйелілігінің сипаттамасы 4-кесте. Орталық арқылы құрылымдық-функционалдық
бірліктердің іс-әрекеттер сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1
әрекет N (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктің атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
3
Әрекет атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қабылдайды және толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналға тіркейді
Құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тізілім жасайды
Түскен құжаттардың тексерілуін жүзеге асырады, тіркейді
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды,оған қол қояды
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына табыстау
Құжаттарды курьерлік байланыс арқылы уәкілетті органға жіберу
Құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жіберу
уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын уәкілетті органға табыстау
5
Орындау мерзімі
30 минут
(уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
(уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
2 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1
әрекет N (барысы, жұмыс ағымы)
5
6
7
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктің атауы
Уәкілетті орган бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Орталық инспекторы
3
Әрекет атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Әзірленген құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен  куәландырады
Дайын құжаттарды уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді беру  кітабында тіркейді, орындалған құжаттар тізілімін қалыптастырады
Орындалған құжаттарды қабылдайды
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Уәкілетті органның жауапты қызметкеріне табыстау
Орындалған құжаттарды тұтынушыға беру үшін Орталыққа жіберу
Дайын құжаттарды тұтынушыға беру
5
Орындау мерзімі
(уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
(уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
30 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
5-кесте. Пайдалану нұсқалары
Негізгі үдеріс – Орталық арқылы уақытша өтеулі (ұзақ
мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау)
құқығына актіні не актінің телнұсқасын берген жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
Уәкілетті орган бастығы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдайды және толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналға тіркейді, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына береді (30 минут)
N 2 әрекет
Құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, құжаттарды уәкілетті органға жібереді (уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні,  уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімдіі) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Түскен құжаттардың тексерілуін жүзеге асырады, тіркейді, құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жібереді (уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде 0,5 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті не актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды, уәкілетті органға жібереді (2 жұмыс күні)
N 5 әрекет
Әзірленген құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен  куәландырады (уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау)  құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау)  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде 0,5 жұмыс күні)
N 7 әрекет
Дайын құжаттарды тұтынушыға беру (30 минут)
N 6 әрекет
Дайын құжаттарды уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді беру кітабында тіркейді, орындалған құжаттар тізілімін қалыптастырады, орындалған құжаттарды Орталыққа жібереді (уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде 0,5 жұмыс күні)
6-кесте. Пайдалану нұсқалары
Баламалы үдеріс – Орталық арқылы мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап берген жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Уәкілетті орган
бастығы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдайды және ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, журналда тіркейді, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына табыстайды (30 минут)
N 2 әрекет
Құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, Құжаттарды уәкілетті органға жібереді (1 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Түскен құжаттардың тексерілуін жүзеге асырады, тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап не құжаттарды ресімдеуді тоқтату туралы жазбаша мәлімдеме дайындайды (1 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Дәлелді жауапқа не мәлімдемеге қол қояды (1 жұмыс күні)
N 6 әрекет
Дәлелді жауап не мәлімдеме беру (30 минут)
N 5 әрекет
Дәлелді жауапты не мәлімдемені жібереді (1 жұмыс күні)
"Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа
мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Уәкілетті орган арқылы "Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа
мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу
және беру" мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 1 сызбасы
"Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер
пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 2 сызбасы
Баламалы үдеріс – уәкілетті орган арқылы
мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы
дәлелді жауап беру жағдайында
Орталық арқылы "Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді)
жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 3-сызбасы
"Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер
пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 4 сызбасы
Баламалы үдеріс – Орталық арқылы мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру жағдайында
Успен ауданы әкімдігінің
012 жылғы 30 қазандағы
N 324/10 қаулысымен
бекітілді
"Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді
ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет РЕГЛАМЕНТІ

2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
инспектор Центра;
инспектор накопительного отдела Центра;
ответственный сотрудник уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа;
специализированное предприятие.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицей с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту (таблицы 123456).
18. Схемы, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту (схемы 1234).
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
19. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного возмездного (долгосрочного,
краткосрочного) землепользования (аренды)"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц через уполномоченный орган
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Осуществляет проверку  поступивших документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует
Изготавливает акт на право временного землепользования или дубликат акта, подписывает его
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью
Регистрирует готовые документы в книге выдачи акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов в специализированное предприятие
Передача акта на право временного землепользования или дубликата акта в уполномоченный орган
Передача ответственному сотруднику уполномоченного органа
Выдача готовых документов потребителю
5
Сроки исполнения
(1 рабочий день)
(3 рабочих дня при выдаче акта на право временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного землепользования – 2 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право  временного землепользования – 0,5 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного землепользования – 0,5 рабочих дня)
6
Номер следующего действия
2
3
4
Таблица 2. Варианты использования
Основной процесс – в случае выдачи акта на право
временного землепользования или дубликата акта
через уполномоченный орган
Основной процесс (ход, поток работ)
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1 Осуществляет проверку  поступивших документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует, направляет документы в специализированное предприятие (1 рабочий день)
Действие N 2 Изготавливает акт на право временного землепользования или дубликат акта, подписывает, передает в уполномоченный орган (3 рабочих дня при выдаче акта на право  временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право  временного землепользования – 2 рабочих дня)
Действие N 3 Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью (1 рабочий день при выдаче акта на право  временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право  временного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Действие N 4 Регистрирует готовые документы в книге выдачи актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), выдает потребителю (1 рабочий день при выдаче акта на право временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Таблица 3. Варианты использования
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через уполномоченный орган
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1 Принимает и проверяет полноту предоставленных документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале (1 рабочий день)
Действие N 3 Подписывает мотивированный ответ либо уведомление (2 рабочих дня)
Действие N 2 Готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги либо письменное уведомление о приостановлении оформления документов (1 рабочий день)
Действие N 4 Выдача мотивированного ответа либо уведомления (30 минут)
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 4. Описание действий структурно-функциональных
единиц через Центр
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале
Осуществляет сбор документов, составляет реестр
Осуществляет проверку поступивших документов, регистрирует
Изготавливает акт на право временного землепользования или дубликат акта, подписывает его
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача предоставленных потребителем документов инспектору накопительного отдела Центра
Отправка документов в уполномоченный орган посредством курьерской связи
Направление документов в специализированное предприятие
Передача акта на право временного землепользования или дубликат акта в уполномоченный орган
5
Сроки исполнения
30 минут
(1 рабочий день при выдаче акта на право временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного землепользования – 0,5 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного землепользования – 0,5 рабочих дня)
(2 рабочих дня)
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
5
6
7
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Инспектор Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью
Регистрирует готовые документы в книге выдачи акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), формирует реестр исполненных документов
Принимает исполненные документы
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача ответственному сотруднику уполномоченного органа
Направление исполненных документов в Центр для выдачи потребителю
Выдача готовых документов потребителю
5
Сроки исполнения
(1 рабочий день при выдаче акта на право временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного землепользования – 0,5 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного землепользования – 0,5 рабочих дня)
30 минут
6
Номер следующего действия
6
7
Таблица 5. Варианты использования
Основной процесс – в случае выдачи акта на право
временного землепользования или дубликата
акта через Центр
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале, передает документы  инспектору накопительного отдела Центра (30 минут)
Действие N 2
Осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган (1 рабочий день при выдаче акта на право временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Действие N 3
Осуществляет проверку  поступивших документов, регистрирует, направляет документы в специализированное предприятие (1 рабочий день при выдаче акта на право  временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право  временного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Действие N 4
Изготавливает акт на право временного землепользования или дубликат акта, подписывает, передает в уполномоченный орган (2 рабочих дня)
Действие N 5
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью (1 рабочий день при выдаче акта на право временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право  временного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Действие N 7 Выдача готовых документов потребителю (30 минут)
Действие N 6
Регистрирует готовые документы в книге, формирует реестр исполненных документов, направляет исполненные документы в Центр (1 рабочий день при выдаче акта на право временного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Таблица 6. Варианты использования
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через Центр
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале, передает документы инспектору накопительного отдела Центра (30 минут)
Действие N 2
Осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган (1 рабочий день)
Действие N 3
Осуществляет проверку поступивших документов, регистрирует, готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги либо письменное уведомление о приостановлении оформления документов (1 рабочий день)
Действие N 4
Подписывает мотивированный ответ либо уведомление (1 рабочий день)
Действие N 6 Выдача мотивированного ответа либо уведомления (30 минут)
Действие N 5
Направляет мотивированный ответ либо уведомление (1 рабочий день)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного возмездного (долгосрочного,
краткосрочного) землепользования (аренды)"
Схема 1 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право временного возмездного
(долгосрочного, краткосрочного) землепользования
(аренды)" через уполномоченный орган
Схема 2 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право временного возмездного
(долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)"
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через уполномоченный орган
Схема 3 процесса предоставления государственной
услуги "Оформление и выдача актов на право временного
возмездного (долгосрочного, краткосрочного)
землепользования (аренды)" через Центр
Схема 4 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право временного возмездного
(долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)"
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через Центр
Утвержден
постановлением акимата
Успенского района
от 30 октября 2012 года N 324/10
РЕГЛАМЕНТ государственной услуги "Оформление и выдача актов
на право временного безвозмездного землепользования"

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – регламент) келесі негізделген ұғымдар пайдаланылады:
мемлекеттік қызмет – уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру;
тұтынушы – жеке және заңды тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызметтер "Успен ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - уәкілетті орган), "Павлодар МЕМжер" еншілес мемлекеттік кәсіпорындарының (бұдан әрі -  мамандандырылған кәсіпорын) қатысуымен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде Успен филиалының "Павлодар облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетілуі мүмкін.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 43 бабының 9 тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және занды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысының, Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" N 102 қаулысы (бұдан әрі стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасымалдағыштағы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актi немесе жер учаскесiне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген ол туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде мамандандырылған кәсіпорын орналасқан жері бойынша жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні немесе жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын дайындайды (бұдан әрі – уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті немесе актінің телнұсқасы).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік органдардың жұмыс кестесі мен орналаскан жері туралы ақпарат:
Уәкілетті орган Павлодар облысы, Успен ауданы, Успен селосы, Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі, 30 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефоны 91-7-30. Жұмыс кестесі демалыс пен мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 09.00- ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00-ке дейін;
Орталық Павлодар облысы, Успен ауданы, Успен селосы, Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі, 30 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефоны 91-8-40. Жұмыс кестесі демалыс пен мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, сағат 09.00 - ден сағат 19.00-ге дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00 ге дейін;
Мамандандырылған кәсіпорын Павлодар облысы, облысы Успен ауданы  Успен селосы, Терешковой көшесі, 3/2 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефоны 91-4-17. Жұмыс кестесі сағат 09.00 - ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00 ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования" (далее – регламент) используются следующие основные понятия:
государственная услуга - оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования;
потребитель – физические и юридические лица.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел земельных отношений" Успенского района, (далее – уполномоченный орган) с участием дочернего государственного предприятия "Павлодар НПЦ зем" (далее – специализированное предприятие).
Государственная услуга может оказываться на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через Успенский филиал Государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561" (далее – Стандарт).
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования, или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. В процессе оказания государственной услуги специализированное предприятие изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования по месту нахождения земельного участка или дубликат акта на право временного безвозмездного землепользования (далее - акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информация о месте нахождения и графике работы государственных органов, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги:
уполномоченный орган находится по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица 10 лет Независимости,30, телефон 91-7-30. График работы пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов;
Центр находится по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица 10 лет Независимости,30, телефон 91-8-40. График работы шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов;
специализированное предприятие находится по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица Терешковой, 3/2, телефон 91-4-17. График работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы ақпаратты тұтынушыларға Успен ауданы әкімдігінің http://www.uspenka.gov.kz, сайтында, сондай-ақ уәкілетті орган мен Орталықта орналасқан ақпараттық стендтерден алуға болады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі тұтынушымен Стандарттың 11 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап  6 жұмыс күнін, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын берген кезде – 4 жұмыс күнін құрайды;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
11. Тұтынышы Стандарттың 11 тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет келесі негіздемелер бойынша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде;
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi сот шешiмдерi және прокурорлық қадағалау актiлерi бойынша тоқтата тұру үшiн негiз болып табылған мән-жайлар анықталғанға дейiнгi, ал бiрнеше өтiнiштер түсу себебi бойынша тараптар арасында келiсiм орнатылғанға дейiнгi не заңды күшiне енген сот шешiмi ұсынылғанға дейiнгi мерзiмге кейiнге қалдырылған деп есептеледi.
12. Тұтынушыдан өтінішті алған кезден бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру кезіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
Уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
1) Тұтынушы уәкілетті органның жауапты қызметкеріне Стандарттың  11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты қызметкері стандарттың 11-тармағының сәйкестігіне құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, тұтынушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, құжаттарды тіркейді және жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді;
3) мамандандырылған кәсіпорын жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді немесе актілердін телнұсқасын дайындайды, қолын қойып уәкілетті органға табыстайды;

9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги потребители могут получить на сайте акимата Успенского района http://www.uspenka.gov.kz, а так же на информационных стендах, расположенных в уполномоченном органе и Центре.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования - 4 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредоставления потребителем соответствующих документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношении оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
Приостановление оформления прав на земельные участки по судебным решениям и актам прокурорского надзора считается отложенным на срок до выяснения обстоятельств, явившихся основанием для приостановления, а по причине поступления нескольких заявлений - до установления соглашения между сторонами либо до предоставления вступившего в законную силу решения суда.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) потребитель подает необходимые документы, определенные в пункте 11 Стандарта, ответственному сотруднику уполномоченного органа;
2) ответственный сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку полноты документов на соответствие пункту 11 Стандарта, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует документы и направляет в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта;
3) специализированное предприятие  изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта, подписывает и передает в уполномоченный орган;

4) уәкілетті органның бастығы дайындалған актілерді тексереді, қолын қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады;
5) уәкілетті органның жауапты қызметкері жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді беру кітабында дайындалған құжаттарды тіркейді және сенімхатты, қолхатты және тұтынушының немесе сенім білдірілген тұлғаның жеке басын растайтын құжатты ұсына отырып тұтынушының өз қолына немесе сенім білдірілген тұлғаға береді;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) құжаттарды қабылдау Орталықтың инспекторы арқылы жүзеге асырылады, ол Стандарттың 11-тармағының сәйкестігіне құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, журналға тіркейді және құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына табыстайды;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды, олардың тізілімін жасайды, құжаттарды курьер байланысы арқылы үәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, оларды тіркейді және жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді;
4) мамандандырылған кәсіпорын жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, қолын қойып уәкілетті органға табыстайды;
5) Уәкілетті органның бастығы дайындалған құжаттарды тексереді, қолын қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері дайындалған құжаттарды жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді беру кітабында тіркейді, орындалған құжаттардың тізілімін жасайды және тұтынушыға беру үшін Орталыққа курьер байланысы арқылы жолдайды;
7) Орталық инспекторы құжаттарды тұтынушының жеке өзiне немесе сенімхатты, қолхатты және тұтынушының не сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатты ұсына отырып сенiм бiлдiрiлген тұлғаға береді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау Орталықтың бір инспекторымен және уәкілетті органның бір жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде іс-әрекет
(өзара әрекет жасау) тәртібінің сипаттамасы
14. Уәкілетті органмен және/немесе Орталықпен тұтынушыға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың атаулары мен саны;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты мен лауазымы көрсетіледі.

4) начальник уполномоченного органа проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью;
5) ответственный сотрудник уполномоченного органа регистрирует изготовленные документы в книге выдачи актов на право временного безвозмездного землепользования и выдает лично потребителю, либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица;
при обращении в Центр:
1) прием документов осуществляется инспектором Центра, который проверяет полноту документов на соответствие пункту 11 Стандарта, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале и передает документы инспектору накопительного отдела Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган посредством курьерской связи;
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку документов, регистрирует и направляет в специализированное предприятие для изготовления акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта;
4) специализированное предприятие изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта, подписывает и передает в уполномоченный орган;
5) начальник уполномоченного органа проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью;
6) ответственный сотрудник уполномоченного органа регистрирует изготовленные документы в книге выдачи актов на право временного безвозмездного землепользования, формирует реестр исполненных документов и направляет в Центр для выдачи потребителю посредством курьерской связи;
7) инспектор Центра выдает документы лично потребителю, либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
13. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним инспектором Центра и одним ответственным сотрудником уполномоченного органа.
4.Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Уполномоченным органом и/или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 11 Стандарта, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.

15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекет етуде:
орталық инспекторы;
орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
уәкілетті орган бастығы;
мамандандырылған кәсіпорын.
17. Жүйеліліктің мәтіндік кестелік сипаттамасы және әрбір әкімшілік іс-әрекетті (процедураны) орындау мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік іс-әрекеттер (процедуралар) өзара іс-қимылы осы Регламенттің (123456 кестелер) 1 қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік қызмет процесінде әкімшілік іс-әрекеттің логикалық жүйелілігі мен арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы регламенттің (1234 сызбалары) 2 қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету барысында реттілігін бұзылғаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамадағы қарастырылатын тәртіпте, жауапкершілікке тартылады.
"Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің)
арақатынасының және жүйелілігінің сипаттамасы 1-кесте. Уәкілетті орган арқылы құрылымдық-функционалдық
бірліктердің іс-әрекеттер сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1.
әрекет N (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2.
Құрылымдық-функционалдық бірліктің атауы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Түскен құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, тіркейді
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды
Дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады
Дайын құжаттарды  уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді беру кітабында тіркейді
4.
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жіберу
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына  актіні немесе актінің телнұсқасын уәкілетті органға беру
Уәкілетті органның жауапты қызметкеріне табыстау
Дайын құжаттарды
тұтынушыға табыстау
5.
Орындау мерзімі
(1 жұмыс күні)
(уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 3 жұмыс күні, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 2 жұмыс күні)
(уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеусіз жер пайдалану  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
(уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеусіз жер пайдалану  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
6.
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
2-кесте. Пайдалану нұсқалары
Негізгі үдеріс – уәкілетті орган арқылы уақытша
өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні немесе актінің
телнұсқасын берген жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
Уәкілетті органның бастығы
N 1 әрекет
Түскен құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, тіркейді, құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жібереді (1 жұмыс күні)
N 2 әрекет
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды, уәкілетті органға береді (уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 3 жұмыс күні, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнүсқасын беру кезінде – 2 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Әзірленген құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады (уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Дайын құжаттарды уақытша өтеусіз жер пайдалану  құқығына актілерді беру кітабында тіркейді, тұтынушыға береді (Жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
3-кесте. Пайдалану нұсқалары
Баламалы үдеріс – уәкілетті орган арқылы мемлекеттік
қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді
жауап берген жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Уәкілетті орган бастығы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдайды және ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналда тіркейді (1 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Дәлелді жауапқа не хабарламаға қол қояды (2 жұмыс күні)
N 2 Әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап не құжаттарды ресімдеуді тоқтату туралы жазбаша мәлімдеме дайындайды (1 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Дәлелді жауапты не мәлімдемені беру (30 минут)
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің)
арақатынасының және жүйелілігінің сипаттамасы 4-кесте. Орталық арқылы құрылымдық-функционалдық
бірліктердің іс-әрекеттер сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1.
әрекет N (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2.
Құрылымдық-функционалдық бірліктің атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
3.
Әрекет атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қабылдайды және толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналға тіркейді
Құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тізілім жасайды
Түскен құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, тіркейді
Уақытша өтеусіз жер пайдалану  құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, оған қол қояды
4.
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына табыстау
Құжаттарды курьерлік байланыс арқылы уәкілетті органға жіберу
Құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жіберу
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын уәкілетті органға табыстау
5.
Орындау мерзімі
30 минут
(уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
(уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні,  уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
2 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
2
1
әрекет N (барысы, жұмыс ағымы)
5
6
7
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктің атауы
Уәкілетті орган бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Орталық инспекторы
3
Әрекет атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Әзірленген құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен  куәландырады
Дайын құжаттарды  уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді беру  кітабында тіркейді, орындалған құжаттар тізілімін қалыптастырады
Орындалған құжаттарды қабылдайды
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Уәкілетті органның жауапты қызметкеріне табыстау
Орындалған құжаттарды тұтынушыға беру үшін Орталыққа жіберу
Дайын құжаттарды тұтынушыға беру
5
Орындау мерзімі
(уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
(уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
30 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
5-кесте. Пайдалану нұсқалары
Негізгі үдеріс – Орталық арқылы уақытша өтеусіз
жер пайдалану құқығына актіні не актінің
телнұсқасын берген жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
Уәкілетті орган бастығы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдайды және толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналға тіркейді, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына береді (30 минут)
N 2 әрекет
Құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, құжаттарды уәкілетті органға жібереді (уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Түскен құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, тіркейді, құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жібереді (уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде 0,5 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды, уәкілетті органға жібереді (2 жұмыс күні)
N 5 әрекет
Әзірленген құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады (уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде 0,5 жұмыс күні)
N 7 әрекет
Дайын құжаттарды тұтынушыға беру (30 минут)
N 6 әрекет
Дайын құжаттарды уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді беру кітабында тіркейді, орындалған құжаттар тізілімін қалыптастырады, орындалған құжаттарды Орталыққа жібереді (уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде 0,5 жұмыс күні)
6-кесте. Пайдалану нұсқалары
Баламалы үдеріс – Орталық арқылы мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап берген жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Уәкілетті орган
бастығы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдайды және ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналда тіркейді, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына табыстайды (30 минут)
N 2 әрекет
Құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, Құжаттарды уәкілетті органға жібереді (1 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Түскен құжаттардың тексерілуін жүзеге асырады, тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап не құжаттарды ресімдеуді тоқтату туралы жазбаша мәлімдеме дайындайды (1 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Дәлелді жауапқа не мәлімдемеге қол қояды (1 жұмыс күні)
N 6 әрекет
Дәлелді жауапты не мәлімдемені беру (30 минут)

15. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
инспектор Центра;
инспектор накопительного отдела Центра;
ответственный сотрудник уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа;
специализированное предприятие.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицей с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту (таблицы 123456).
18. Схемы, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональной единицы, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту (схемы 1234).
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
19. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного
землепользования"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц через уполномоченный орган
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Осуществляет проверку  поступивших документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует
Изготавливает акт на право  временного безвозмездного землепользования или дубликат акта, подписывает его
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью
Регистрирует готовые документы в книге выдачи актов на право  временного безвозмездного землепользования
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов в специализированное предприятие
Передача акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта в уполномоченный орган
Передача ответственному сотруднику уполномоченного органа
Выдача готовых документов потребителю
5
Сроки исполнения
(1 рабочий день)
(3 рабочих дня при выдаче актов на право временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата актов на право временного безвозмездного землепользования – 2 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче актов на право временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата актов на право временного безвозмездного землепользования – 0,5 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче актов на право временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата актов на право временного безвозмездного землепользования – 0,5 рабочих дня)
6
Номер следующего действия
2
3
4
Таблица 2. Варианты использования
Основной процесс – в случае выдачи акта на право
временного безвозмездного землепользования или
дубликата акта через уполномоченный орган
Основной процесс (ход, поток работ)
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Осуществляет проверку поступивших документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует, направляет документы в специализированное предприятие (1 рабочий день)
Действие N 2
Изготавливает акт на право временного землепользования или дубликат акта, подписывает, передает в уполномоченный (3 рабочих дня при выдаче актов на право временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата актов на право временного безвозмездного землепользования – 2 рабочих дня)
Действие N 3
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью (1 рабочий день при выдаче актов на право временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата актов на право временного безвозмездного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Действие N 4 Регистрирует готовые документы в книге выдачи актов на право временного безвозмездного землепользования, выдает потребителю (1 рабочий день при выдаче актов на право временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата актов на право временного безвозмездного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Таблица 3. Варианты использования
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через уполномоченный орган
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале (1 рабочий день)
Действие N 3
Подписывает мотивированный ответ либо уведомление (2 рабочих дня)
Действие N 2
Готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги либо письменное уведомление о приостановлении оформления документов (1 рабочий день)
Действие N 4 Выдача мотивированного ответа либо уведомления (30 минут)
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 4. Описание действий структурно-функциональных
единиц через Центр
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов,   выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале
Осуществляет сбор документов, составляет реестр
Осуществляет проверку поступивших документов, регистрирует
Изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта, подписывает его
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача предоставленных потребителем документов инспектору накопительного отдела Центра
Отправка документов в уполномоченный орган посредством курьерской связи
Направление документов в специализированное предприятие
Передача акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта в уполномоченный орган
5
Сроки исполнения
30 минут
(1 рабочий день при выдаче акта на право временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата акта на право  временного безвозмездного землепользования – 0,5 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата акта на право  временного безвозмездного землепользования – 0,5 рабочих дня)
(2 рабочих дня)
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
5
6
7
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Инспектор Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью
Регистрирует готовые документы в книге выдачи актов на право  временного безвозмездного землепользования, формирует реестр исполненных документов
Принимает исполненные документы
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача ответственному сотруднику уполномоченного органа
Направление исполненных документов в Центр для выдачи потребителю
Выдача готовых документов потребителю
5
Сроки исполнения
(1 рабочий день при выдаче акта на право временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования – 0,5 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата акта на право  временного безвозмездного землепользования – 0,5 рабочих дня)
30 минут
6
Номер следующего действия
6
7
Таблица 5. Варианты использования
Основной процесс – в случае выдачи акта на право
временного безвозмездного землепользования или
дубликата акта через Центр
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале, передает документы инспектору накопительного отдела Центра (30 минут)
Действие N 2
Осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган (1 рабочий день при выдаче акта на право временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Действие N 3
Осуществляет проверку поступивших документов, регистрирует, направляет документы в специализированное предприятие (1 рабочий день при выдаче акта на право временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Действие N 4
Изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта, подписывает, передает в уполномоченный орган (2 рабочих дня)
Действие N 5
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью (1 рабочий день при выдаче акта на право  временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Действие N 7 Выдача готовых документов потребителю (30 минут)
Действие N 6
Регистрирует готовые документы в книге выдачи акта на право временного безвозмездного землепользования, формирует реестр исполненных документов, направляет исполненные документы в Центр (1 рабочий день при выдаче акта на право временного безвозмездного землепользования, при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Таблица 6. Варианты использования
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через Центр
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале, передает документы инспектору накопительного отдела Центра (30 минут)
Действие N 2
Осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган (1 рабочий день)
Действие N 3
Осуществляет проверку  поступивших документов, регистрирует, готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги либо письменное уведомление о приостановлении оформления документов (1 рабочий день)
Действие N 4
Подписывает мотивированный ответ либо уведомление (1 рабочий день)
Действие N 6 Выдача мотивированного ответа либо уведомления (30 минут)

N 5 әрекет Дәлелді жауапты не мәлімдемені жібереді (1 жұмыс күні)
"Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Уәкілетті орган арқылы "Уақытша өтеусіз жер
пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 1 сызбасы
"Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 2 сызбасы
Баламалы үдеріс – уәкілетті орган арқылы
мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы
дәлелді жауап берген жағдайда
Орталық арқылы "Уақытша өтеусіз жер пайдалану
құқығына актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 3-сызбасы
"Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 4 сызбасы
Баламалы үдеріс – Орталық арқылы мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап берген жағдайда
Успен ауданы әкімдігінің
012 жылғы 30 қазандағы
N 324/10 қаулысымен
бекітілді
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет РЕГЛАМЕНТІ
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет регламентінде (одан әрі — регламент) келесі негізделген ұғымдар пайдаланылады:
мемлекеттік қызмет – жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру;
тұтынушы - жеке және заңды тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызметтер "Успен ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - уәкілетті орган), "Павлодар МЕМжер" еншілес мемлекеттік кәсіпорындарының (бұдан әрі -  мамандандырылған кәсіпорын) қатысуымен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде Успен филиалының "Павлодар облысының халыққа қызмет көрсету орталықтары" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетілуі мүмкін.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 43 бабының 9 тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және занды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысының, Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" N 102 қаулысы (бұдан әрі – Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.

Действие N 5 Направляет мотивированный ответ либо уведомление (1 рабочий день)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного
землепользования"
Схема 1 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право временного
безвозмездного землепользования" через уполномоченный орган
Схема 2 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через уполномоченный орган
Схема 3 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право временного
безвозмездного землепользования" через Центр
Схема 4 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования"
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через Центр
Утвержден
постановлением акимата
Успенского района
от 30 октября 2012 года N 324/10
РЕГЛАМЕНТ государственной услуги "Оформление и выдача
актов на право частной собственности на земельный участок"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок" (далее – регламент) используются следующие основные понятия:
государственная услуга - оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок;
потребитель – физические и юридические лица.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел земельных отношений" Успенского района, (далее – уполномоченный орган) с участием дочернего государственного предприятия "Павлодар НПЦ зем" (далее – специализированное предприятие).
Государственная услуга может оказываться на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через Успенский филиал Государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561" (далее – Стандарт).

6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесіне жеке меншік құқығына актi немесе жер учаскесіне жеке меншік құқығына актiнiң телнұсқасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген ол туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде мамандандырылған кәсіпорын жер учаскесінің орналасқан жері бойынша жер учаскесіне жеке меншік жер пайдалану құқығына актіні немесе жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің телнұсқасын дайындайды (бұдан әрі – жеке меншік құқығына акті немесе актінің телнұсқасы).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік органдардың жүмыс кестесі мен орналаскан жері туралы ақпарат:
Уәкілетті орган Павлодар облысы, Успен ауданы, Успен селосы, Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі, 30 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефоны 91-7-30. Жұмыс кестесі демалыс пен мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 09.00- ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Орталық Павлодар облысы, Успен ауданы, Успен селосы, Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі, 30 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефоны 91-8-40. Жұмыс кестесі демалыс пен мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, сағат 09.00 - ден сағат 19.00-ге дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00- ге дейін.
Мамандандырылған кәсіпорын Павлодар облысы, облысы Успен ауданы  Успен селосы, Терешковой көшесі, 3/2 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефоны 91-4-17. Жұмыс кестесі сағат 09.00 - ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00- ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы ақпаратты тұтынушыларға Успен ауданы әкімдігінің http://www.uspenka.gov.kz, сайтында, сондай-ақ уәкілетті орган мен Орталықта орналасқан ақпараттық стендтерден алуға болады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі тұтынушымен Стандарттың 11 тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 6 жұмыс күнін, жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің телнұсқасын берген кезде – 4 жұмыс күнін құрайды;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.

6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право частной собственности на земельный участок или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок, или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. В процессе оказания государственной услуги  специализированное предприятие изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок по месту нахождения земельного участка или дубликат акта на право частной собственности на земельный участок (далее - акт на право частной собственности или дубликат акта).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информация о месте нахождения и графике работы государственных органов, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги:
уполномоченный орган находится по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица 10 лет Независимости,30, телефон 91-7-30. График работы пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов;
Центр находится по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица 10 лет Независимости,30, телефон 91-8-40. График работы шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов;
специализированное предприятие находится по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица Терешковой, 3/2, телефон 91-4-17. График работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги потребители могут получить на сайте акимата Успенского района http://www.uspenka.gov.kz, а так же на информационных стендах, расположенных в уполномоченном органе и Центре.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок - 4 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.

11. Тұтынушы Стандарттың 11 тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды ұсынбаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет келесі негіздемелер бойнша тоқтатылады:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы не сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталған кезде.
Жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудi сот шешiмдерi және прокурорлық қадағалау актiлерi бойынша тоқтата тұру үшiн негiз болып табылған мән-жайлар анықталғанға дейiнгi, ал бiрнеше өтiнiштер түсу себебi бойынша тараптар арасында келiсiм орнатылғанға дейiнгi не заңды күшiне енген сот шешiмi ұсынылғанға дейiнгi мерзiмге кейiнге қалдырылған деп есептеледi.
12. Тұтынушыдан өтінішті алған кезден бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру кезіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
Уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
1) Тұтынушы уәкілетті органның жауапты қызметкеріне Стандарттың  11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты қызметкері стандарттың 11-тармағының сәйкестігіне құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, тұтынушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, құжаттарды тіркейді және жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді;
3) мамандандырылған кәсіпорын жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді немесе актілердін телнұсқасын дайындайды, қолын қойып уәкілетті органға табыстайды;
4) уәкілетті органның бастығы дайындалған актілерді тексереді, қолын қояды, ел таңбалы мөрмен куәландырады;
5) уәкілетті органның жауапты қызметкері жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді беру кітабында дайындалған құжаттарды тіркейді және сенімхатты, қолхатты және тұтынушының немесе сенім жүктелген тұлғаның жеке басын растайтын құжатты ұсына отырып тұтынушының өз қолына немесе сенім білдірілген тұлғаға береді;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) құжаттарды қабылдау Орталықтың инспекторы арқылы жүзеге асырылады, ол Стандарттың 11-тармағының сәйкестігіне құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналға тіркейді және құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына табыстайды;

11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредоставления потребителем соответствующих документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
Государственная услуга будет приостановлена по следующим основаниям:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку, либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношении оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
Приостановление оформления прав на земельные участки по судебным решениям и актам прокурорского надзора считается отложенным на срок до выяснения обстоятельств, явившихся основанием для приостановления, а по причине поступления нескольких заявлений - до установления соглашения между сторонами либо до предоставления вступившего в законную силу решения суда.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) потребитель подает необходимые документы, определенные в пункте 11 Стандарта, ответственному сотруднику  уполномоченного органа;
2) ответственный сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку полноты документов на соответствие пункту 11 Стандарта, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует документы и направляет в специализированное предприятие для изготовления акта на право частной собственности на земельный участок или дубликата акта;
3) специализированное предприятие изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта, подписывает и передает в уполномоченный орган;
4) начальник уполномоченного органа проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью;
5) ответственный сотрудник уполномоченного органа регистрирует изготовленные документы в книге выдачи актов на право частной собственности на земельный участок и выдает лично потребителю, либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица;
при обращении в Центр:
1) прием документов осуществляется инспектором Центра, который проверяет полноту документов на соответствие пункту 11 Стандарта, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале и передает документы инспектору накопительного отдела Центра;

2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды, олардың тізілімін жасайды, құжаттарды курьер байланысы арқылы үәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, оларды тіркейді және жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді;
4) мамандандырылған кәсіпорын жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, қолын қойып уәкілетті органға табыстайды;
5) Уәкілетті органның бастығы дайындалған құжаттарды тексереді, қолын қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері дайындалған құжаттарды жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді беру кітабында тіркейді, орындалған құжаттардың тізілімін жасайды және тұтынушыға беру үшін Орталыққа курьер байланысы арқылы жолдайды;
7) Орталық инспекторы құжаттарды тұтынушының жеке өзiне немесе тұтынушының не сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатты және сенімхатты, қолхатты ұсына отырып сенiм бiлдiрiлген тұлғаға береді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау Орталықтың бір инспекторымен және уәкілетті органның бір жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде іс-әрекет
(өзара әрекет жасау) тәртібінің сипаттамасы
14. Уәкілетті органмен және немесе Орталықпен тұтынушыға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың атаулары мен саны;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты мен лауазымы көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекет етуде:
орталық инспекторы;
орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
уәкілетті орган бастығы;
мамандандырылған кәсіпорын.
17. Жүйеліліктің мәтіндік кестелік сипаттамасы және әрбір әкімшілік іс-әрекетті (процедураны) орындау мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік іс-әрекеттер (процедуралар) өзара іс-қимылы осы Регламенттің (123456 кестелер) 1 қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік қызмет процесінде әкімшілік іс-әрекеттің логикалық жүйелілігі мен арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы регламенттің (1234 сызбалары) 2 қосымшасында келтірілген.

2) инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган посредством курьерской связи;
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку документов, регистрирует и направляет в специализированное предприятие для изготовления акта на право частной собственности на земельный участок или дубликата акта;
4) специализированное предприятие изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта, подписывает и передает в уполномоченный орган;
5) начальник уполномоченного органа проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью;
6) ответственный сотрудник уполномоченного органа регистрирует изготовленные документы в книге выдачи актов на право частной собственности на земельный участок, формирует реестр исполненных документов и направляет в Центр для выдачи потребителю посредством курьерской связи;
7) инспектор Центра выдает документы лично потребителю, либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
13. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним инспектором Центра и одним ответственным сотрудником уполномоченного органа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Уполномоченным органом и/или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 11 Стандарта, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
инспектор Центра;
инспектор накопительного отдела Центра;
ответственный сотрудник уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа;
специализированное предприятие.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицей с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту (таблицы 123456).
18. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональной единицей, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту (схемы 1234).

5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету барысында реттілігін бұзылғаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамадағы қарастырылатын тәртіпте, жауапкершілікке тартылады.
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің)
арақатынасының және жүйелілігінің сипаттамасы 1-кесте. Уәкілетті орган арқылы құрылымдық-функционалдық
бірліктердің іс-әрекеттер сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1.
әрекет N (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2.
Құрылымдық-функционалдық бірліктің атауы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Түскен құжаттардың тексерілуін жүзеге асырады, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, тіркейді
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды
Дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады
Дайын құжаттарды жеке меншік құқығына актілерді беру кітабында тіркейді
4.
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жіберу
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын уәкілетті органға беру
Уәкілетті органның жауапты қызметкеріне беру
Дайын құжаттарды тұтынушыға беру
5.
Орындау мерзімі
(1 жұмыс күні)
(Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 3 жұмыс күні, жер учаскесіне жеке меншік  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 2 жұмыс күні)
(Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне жеке меншік  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
(Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне жеке меншік  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
6.
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
2-кесте. Пайдалану нұсқалары
Негізгі үдеріс – уәкілетті орган арқылы жер учаскесіне
жеке меншік құқығына актіні немесе актінің
телнұсқасын берген жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
Уәкілетті органның бастығы
N 1 әрекет
Түскен құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, тіркейді, құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жібереді (1 жұмыс күні)
N 2 әрекет
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды, уәкілетті органға береді (жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 3 жұмыс күні, жер учаскесіне жеке меншік  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 2 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Әзірленген құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады (жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Дайын құжаттарды жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді беру кітабында тіркейді, тұтынушыға береді (Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
3-кесте. Пайдалану нұсқалары
Баламалы үдеріс – уәкілетті орган арқылы мемлекеттік
қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді
жауап берген жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Уәкілетті органның бастығы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдайды және ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналда тіркейді (1 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Дәлелді жауапқа не хабарламаға қол қояды (2 жұмыс күні)
N 2 Әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап не құжаттарды ресімдеуді тоқтату туралы жазбаша мәлімдеме дайындайды (1 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Дәлелді жауап не мәлімдеме беру (30 минут)
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің)
арақатынасының және жүйелілігінің сипаттамасы 4-кесте. Орталық арқылы құрылымдық-функционалдық
бірліктердің іс-әрекеттер сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1
әрекет N (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктің атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
3
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қабылдайды және толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналға тіркейді
Құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тізілім жасайды
Түскен құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, тіркейді
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, оған қол қояды
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына табыстау
Құжаттарды курьерлік байланыс арқылы уәкілетті органға жіберу
Құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жіберу
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын уәкілетті органға табыстау
5
Орындау мерзімі
30 минут
(Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
(Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
2 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1
әрекет N (барысы, жұмыс ағымы)
5
6
7
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктің атауы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Орталық инспекторы
3
Әрекет атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Әзірленген құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады
Дайын құжаттарды жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді беру кітабында тіркейді, орындалған құжаттар тізілімін қалыптастырады
Орындалған құжаттарды қабылдайды
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Уәкілетті органның жауапты қызметкеріне табыстау
Орындалған құжаттарды тұтынушыға беру үшін Орталыққа жіберу
Дайын құжаттарды тұтынушыға беру
5
Орындау мерзімі
(Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
(Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
30 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
5-кесте. Пайдалану нұсқалары
Негізгі үдеріс – Орталық арқылы жеке меншік құқығына
актіні не актінің телнұсқасын берген жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
Уәкілетті органның бастығы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдайды және толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналға тіркейді, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына береді (30 минут)
N 2 әрекет
Құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, құжаттарды уәкілетті органға жібереді (Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні,  жеке меншік  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Түскен құжаттардың тексерілуін жүзеге асырады, тіркейді, құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жібереді (Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні,  жеке меншік  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде 0,5 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні не актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды, уәкілетті органға жібереді (2 жұмыс күні)
N 5 әрекет
Әзірленген құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады (Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде 0,5 жұмыс күні)
N 7 әрекет
Дайын құжаттарды тұтынушыға беру (30 минут)
N 6 әрекет
Дайын құжаттарды жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді беру кітабында тіркейді, орындалған құжаттар тізілімін қалыптастырады, орындалған құжаттарды Орталыққа жібереді (Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні,  жер учаскесіне жеке меншік  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде 0,5 жұмыс күні)
6-кесте. Пайдалану нұсқалары
Баламалы үдеріс – Орталық арқылы мемлекеттік
қызметті көрсетуден бас тарту туралы
дәлелді жауап берген жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Уәкілетті органның
бастығы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдайды және ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналда тіркейді, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына табыстайды (30 минут)
N 2 әрекет
Құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, Құжаттарды уәкілетті органға жібереді (1 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Түскен құжаттардың тексерілуін жүзеге асырады, тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап не құжаттарды ресімдеуді тоқтату туралы жазбаша мәлімдеме дайындайды (1 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Дәлелді жауапқа не мәлімдемеге қол қояды (1 жұмыс күні)
N 6 әрекет
Дәлелді жауапты не мәлімдемені беру (30 минут)
N 5 әрекет
Дәлелді жауапты не мәлімдемені жібереді (1 жұмыс күні)
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Уәкілетті орган арқылы "Жер учаскесіне жеке
меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 1 сызбасы
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 2 сызбасы
Баламалы үдеріс – уәкілетті орган арқылы мемлекеттік
қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді
жауап берген жағдайда
Орталық арқылы "Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 3-сызбасы
Уәкілетті орган арқылы "Жер учаскесіне жеке
меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 4 сызбасы
Баламалы үдеріс – Орталық арқылы мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту туралы дәлелді
жауап берген жағдайда
Успен ауданы әкімдігінің
012 жылғы 30 қазандағы
N 324/10 қаулысымен
бекітілді
"Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді
ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет РЕГЛАМЕНТІ

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
19. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
частной собственности на земельный участок"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц через уполномоченный орган
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Ответственный сотрудник уполномоченного  органа
Специализированное предприятие
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Осуществляет проверку  поступивших документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует
Изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта, подписывает его
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью
Регистрирует готовые документы в книге выдачи актов на право частной собственности
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов в специализированное предприятие
Передача акта на право  частной собственности на земельный участок или дубликат акта в уполномоченный орган
Передача ответственному сотруднику уполномоченного органа
Выдача готовых документов потребителю
5
Сроки исполнения
(1 рабочий день)
(3 рабочих дня при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 2 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 0,5 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 0,5 рабочих дня)
6
Номер следующего действия
2
3
4
Таблица 2. Варианты использования
Основной процесс – в случае выдачи акта на право частной
собственности на земельный участок или
дубликата акта через уполномоченный орган
Основной процесс (ход, поток работ)
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Осуществляет проверку поступивших документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует, направляет документы в специализированное предприятие (1 рабочий день)
Действие N 2
Изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта, подписывает, передает в уполномоченный орган (3 рабочих дня при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 2 рабочих дня)
Действие N 3
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью (1 рабочий день при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 0,5 рабочих дня)
Действие N 4 Регистрирует готовые документы в книге выдачи актов на право частной собственности, выдает потребителю (1 рабочий день при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 0,5 рабочих дня)
Таблица 3. Варианты использования
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через уполномоченный орган
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале (1 рабочий день)
Действие N 3
Подписывает мотивированный ответ либо уведомление (2 рабочих дня)
Действие N 2
Готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги либо письменное уведомление о приостановлении оформления документов (1 рабочий день)
Действие N 4 Выдача мотивированного ответа либо уведомления (30 минут)
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 4. Описание действий структурно-функциональных
единиц через Центр
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале
Осуществляет сбор документов, составляет реестр
Осуществляет проверку  поступивших документов, регистрирует
Изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта, подписывает его
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача предоставленных потребителем документов инспектору накопительного отдела Центра
Отправка  документов в уполномоченный орган посредством курьерской связи
Направление документов в специализированное предприятие
Передача акта на право  частной собственности на земельный участок или дубликат акта в уполномоченный орган
5
Сроки исполнения
30 минут
(1 рабочий день при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 0,5 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 0,5 рабочих дня)
(2 рабочих дня)
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
5
6
7
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Инспектор Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью
Регистрирует готовые документы в книге выдачи актов на право частной собственности, формирует реестр исполненных документов
Принимает исполненные документы
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача ответственному сотруднику уполномоченного органа
Направление исполненных документов в Центр для выдачи потребителю
Выдача готовых документов потребителю
5
Сроки исполнения
(1 рабочий день при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 0,5 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 0,5 рабочих дня)
30 минут
6
Номер следующего действия
6
7
Таблица 5. Варианты использования
Основной процесс – в случае выдачи акта на право частной
собственности на земельный участок или дубликата
акта через Центр
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале, передает документы  инспектору накопительного отдела Центра (30 минут)
Действие N 2
Осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган (1 рабочий день при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 0,5 рабочих дня)
Действие N 3
Осуществляет проверку поступивших документов, регистрирует, направляет документы в специализированное предприятие (1 рабочий день при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 0,5 рабочих дня)
Действие N 4
Изготавливает акт на право частной собственности на земельный участок или дубликат акта, подписывает, передает в уполномоченный орган (2 рабочих дня)
Действие N 5
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью (1 рабочий день при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 0,5 рабочих дня)
Действие N 7 Выдача готовых документов потребителю (30 минут)
Действие N 6
Регистрирует готовые документы в книге выдачи актов на право частной собственности, формирует реестр исполненных документов, направляет исполненные документы в Центр (1 рабочий день при выдаче акта на право частной собственности на земельный участок, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок – 0,5 рабочих дня)
Таблица 6. Варианты использования
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через Центр
Альтернативный  процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале, передает документы инспектору накопительного отдела Центра (30 минут)
Действие N 2
Осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган (1 рабочий день)
Действие N 3
Осуществляет проверку поступивших документов, регистрирует, готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги либо письменное уведомление о приостановлении оформления документов (1 рабочий день)
Действие N 4
Подписывает мотивированный ответ либо уведомление (1 рабочий день)
Действие N 6
Выдача мотивированного ответа либо уведомления (30 минут)
Действие N 5
Направляет мотивированный ответ либо уведомление (1 рабочий день)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
частной собственности на земельный участок"
Схема 1 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право частной собственности
на земельный участок" через уполномоченный орган
Схема 2 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право частной
собственности на земельный участок"
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через уполномоченный орган
Схема 3 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право частной собственности
на земельный участок" через Центр
Схема 4 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право частной
собственности на земельный участок"
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через Центр
Утвержден
постановлением акимата
Успенского района
от 30 октября 2012 года N 324/10
РЕГЛАМЕНТ государственной услуги "Оформление и выдача
актов на право постоянного землепользования"

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі — регламент) келесі негізделген ұғымдар пайдаланылады:
мемлекеттік қызмет – тұрақты жер пайдалану  құқығына актілерді ресімдеу және беру;
тұтынушы – жеке және заңды тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызметтер "Успен ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - уәкілетті орган), "Павлодар МЕМжер" еншілес мемлекеттік кәсіпорындарының (бұдан әрі -  мамандандырылған кәсіпорын) қатысуымен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде Успен филиалының "Павлодар облысының халыққа қызмет көрсету орталықтары" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетілуі мүмкін.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 43 бабының 9 тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және занды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысының, Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" N 102 қаулысы (бұдан әрі – Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасымалдағыштағы тұрақты жер пайдалану құқығына актi немесе тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген ол туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде мамандандырылған кәсіпорын жер учаскесінің орналасқан жері бойынша жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актіні немесе жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын дайындайды (бұдан әрі –  тұрақты жер пайдалану құқығына акті немесе актінің телнұсқасы).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік органдардың жұмыс кестесі мен орналаскан жері туралы ақпарат:
Уәкілетті орган Павлодар облысы, Успен ауданы, Успен селосы, Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі, 30 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефоны 91-7-30. Жұмыс кестесі демалыс пен мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күні, сағат 09.00- ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Орталық Павлодар облысы, Успен ауданы, Успен селосы, Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі, 30 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефоны 91-8-40. Жұмыс кестесі демалыс пен мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, сағат 09.00 - ден сағат 19.00-ге дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00 ге дейін.
Мамандандырылған кәсіпорын Павлодар облысы, облысы Успен ауданы  Успен селосы, Терешковой көшесі, 3/2 мекен-жайы бойынша орналасқан, телефоны 91-4-17. Жұмыс кестесі сағат 09.00 - ден сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.00 ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования" (далее – регламент) используются следующие основные понятия:
государственная услуга - оформление и выдача актов на право постоянного землепользования;
потребитель – государственные юридические лица.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел земельных отношений" Успенского района, (далее – уполномоченный орган) с участием дочернего государственного предприятия "Павлодар НПЦзем" (далее – специализированное предприятие).
Государственная услуга может оказываться на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через Успенский филиал Государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561" (далее – Стандарт).
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право постоянного землепользования на земельный участок или дубликата акта на право постоянного землепользования, или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. В процессе оказания государственной услуги  специализированное предприятие изготавливает акт на право постоянного землепользования по месту нахождения земельного участка или дубликат акта на право постоянного землепользования (далее - акт на право постоянного землепользования или дубликат акта).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информация о месте нахождения и графике работы государственных органов, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги:
уполномоченный орган находится по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица 10 лет Независимости,30, телефон 91-7-30. График работы пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов;
Центр находится по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица 10 лет Независимости,30, телефон 91-8-40. График работы шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов;
специализированное предприятие находится по адресу: Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица Терешковой, 3/2, телефон 91-4-17. График работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

4) уәкілетті органның бастығы жасалған актілерді тексереді, қолын қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады;
5) уәкілетті органның жауапты қызметкері жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді беру кітабында жасалған құжаттарды тіркейді және тұтынушының немесе сенім білдірілген тұлғаның жеке басын растайтын құжатты және сенімхатты, қолхатты ұсына отырып тұтынушының өз қолына немесе сенім білдірілген тұлғаға береді;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) құжаттарды қабылдау Орталықтың инспекторы арқылы жүзеге асырылады, ол Стандарттың 11-тармағының сәйкестігіне құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, журналға тіркейді және құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына табыстайды;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды, олардың тізілімін жасайды, құжаттарды курьер байланысы арқылы үәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті органның жауапты қызметкері құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, оларды тіркейді және жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді;
4) мамандандырылған кәсіпорын жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, қолын қойып уәкілетті органға табыстайды;
5) Уәкілетті органның бастығы дайындалған құжаттарды тексереді, қолын қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері дайындалған құжаттарды жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді беру кітабында тіркейді, орындалған құжаттардың тізілімін жасайды және тұтынушыға беру үшін Орталыққа курьер байланысы арқылы жолдайды;
7) Орталық инспекторы құжаттарды тұтынушының жеке өзiне немесе тұтынушының не сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатты және сенімхатты, қолхатты ұсына отырып сенiм бiлдiрiлген тұлғаға береді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау Орталықтың бір инспекторымен және уәкілетті органның бір жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде іс-әрекет
(өзара әрекет жасау) тәртібінің сипаттамасы
14. Уәкілетті органмен және/немесе Орталықпен тұтынушыға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың атаулары мен саны;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты мен лауазымы көрсетіледі.

4) начальник уполномоченного органа проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью;
5) ответственный сотрудник уполномоченного органа регистрирует изготовленные документы в книге выдачи актов на право постоянного землепользования и выдает лично потребителю, либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица;
при обращении в Центр:
1) прием документов осуществляется инспектором Центра, который проверяет полноту документов на соответствие пункту 11 Стандарта, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале и передает документы инспектору накопительного отдела Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган посредством курьерской связи;
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку документов, регистрирует и направляет в специализированное предприятие для изготовления акта на право постоянного землепользования или дубликата акта;
4) специализированное предприятие изготавливает акт на право постоянного землепользования или дубликат акта, подписывает и передает в уполномоченный орган;
5) начальник уполномоченного органа проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью;
6) ответственный сотрудник уполномоченного органа регистрирует изготовленные документы в книге выдачи актов на право постоянного землепользования, формирует реестр исполненных документов и направляет в Центр для выдачи потребителю посредством курьерской связи;
7) инспектор Центра выдает документы лично потребителю, либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
13. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним инспектором Центра и одним ответственным сотрудником уполномоченного органа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Уполномоченным органом и/или Центром потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 11 Стандарта, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.

15. Мемлекеттік қызметті алу үшін  тұтынушы Стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекет етуде:
орталық инспекторы;орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
уәкілетті орган бастығы;
мамандандырылған кәсіпорын.
17. Жүйеліліктің мәтіндік кестелік сипаттамасы және әрбір әкімшілік іс-әрекетті (процедураны) орындау мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік іс-әрекеттер (процедуралар) өзара іс-қимылы осы Регламенттің (123456 кестелер) 1 қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік қызмет процесінде әкімшілік іс-әрекеттің логикалық жүйелілігі мен арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы регламенттің (1234 сызбалары) 2 қосымшасындакелтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету барысында реттілігін бұзылғаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамадағы қарастырылатын тәртіпте, жауапкершілікке тартылады.
"Тұрақты жер пайдалану құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің)
арақатынасының және жүйелілігінің сипаттамасы 1-кесте. Уәкілетті орган арқылы құрылымдық-функционалдық
бірліктердің іс-әрекеттер сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1.
әрекет N (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2.
Құрылымдық-функционалдық бірліктің атауы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
3.
Әрекет атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Түскен құжаттардың тексерілуін жүзеге асырады, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, тіркейді
Тұрақты жер пайдалану құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды
Дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады
Дайын құжаттарды тұрақты жер пайдалану  құқығына актілерді беру кітабында тіркейді
4.
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жіберу
Тұрақты жер пайдалану құқығына  актіні немесе актінің телнұсқасын уәкілетті органға беру
Уәкілетті органның жауапты қызметкеріне беру
Дайын құжаттарды
тұтынушыға беру
5.
Орындау мерзімі
(1 жұмыс күні)
(тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 3 жұмыс күні, тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 2 жұмыс күні)
(тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
(тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
6.
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
2-кесте. Пайдалану нұсқалары
Негізгі үдеріс – уәкілетті орган арқылы тұрақты жер
пайдалану құқығына актіні немесе актінің
телнұсқасын берген жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
Уәкілетті органның бастығы
N 1 әрекет
Түскен құжаттарды тексеруді жүзеге асырады, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, тіркейді, құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жібереді (1 жұмыс күні)
N 2 әрекет
Тұрақты жер пайдалану құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды, уәкілетті органға береді (Тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 3 жұмыс күні, тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 2 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Әзірленген құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады (Тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Дайын құжаттарды тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді беру кітабында тіркейді, тұтынушыға береді (тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, тұрақты жер пайдалану  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
3-кесте. Пайдалану нұсқалары
Баламалы үдеріс – уәкілетті орган арқылы мемлекеттік
қызмет көрсетуден бас тарту туралы
дәлелді жауап берген жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Уәкілетті органның бастығы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдайды және ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналда тіркейді (1 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Дәлелді жауапқа не хабарламаға қол қояды (2 жұмыс күні)
N 2 Әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап не құжаттарды ресімдеуді тоқтату туралы жазбаша мәлімдеме дайындайды (1 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Дәлелді жауап не мәлімдеме беру (30 минут)
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің)
арақатынасының және жүйелілігінің сипаттамасы 4-кесте. Орталық арқылы құрылымдық-функционалдық
бірліктердің іс-әрекеттер сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1.
әрекет N (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
2.
Құрылымдық-функционалдық бірліктің атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
3.
Әрекет атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қабылдайды және толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналға тіркейді
Құжаттардың жиналуын жүзеге асырады, тізілім жасайды
Түскен құжаттардың тексерілуін жүзеге асырады, тіркейді
Жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану  құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын дайындайды, оған қол қояды
4.
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына табыстау
Құжаттарды курьерлік байланыс арқылы уәкілетті органға жіберу
Құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жіберу
Тұрақты жер пайдалану құқығына актіні немесе актінің телнұсқасын уәкілетті органға табыстау
5.
Орындау мерзімі
30 минут
( тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні,  тұрақты жер пайдалану  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
( тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні,  тұрақты жер пайдалану  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
2 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1
әрекет N (барысы, жұмыс ағымы)
5
6
7
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктің  атауы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Орталық инспекторы
3
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Әзірленген құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады
Дайын құжаттарды тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді беру  кітабында тіркейді, орындалған құжаттар тізілімін қалыптастырады
Орындалған құжаттарды қабылдайды
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Уәкілетті органның жауапты қызметкеріне табыстау
Орындалған құжаттарды тұтынушыға беру үшін Орталыққа жіберу
Дайын құжаттарды тұтынушыға беру
5
Орындау мерзімі
( тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
( тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
30 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
5-кесте. Пайдалану нұсқалары
Негізгі үдеріс – Орталық арқылы тұрақты жер пайдалану
құқығына актіні не актінің телнұсқасын берген жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
Уәкілетті органның бастығы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдайды және толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналға тіркейді, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына береді (30 минут)
N 2 әрекет
Құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, құжаттарды уәкілетті органға жібереді (тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде – 0,5 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Түскен құжаттардың тексерілуін жүзеге асырады, тіркейді, құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жібереді (тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні, жер учаскесіне жеке меншік  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде 0,5 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Тұрақты жер пайдалану құқығына акті не актінің телнұсқасын дайындайды, қол қояды, уәкілетті органға жібереді (2 жұмыс күні)
N 5 әрекет
Әзірленген құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады (тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні,  тұрақты жер пайдалану  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде 0,5 жұмыс күні)
N 7 әрекет
Дайын құжаттарды тұтынушыға беру (30 минут)
N 6 әрекет
Дайын құжаттарды тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді беру кітабында тіркейді, орындалған құжаттар тізілімін қалыптастырады, орындалған құжаттарды Орталыққа жібереді (тұрақты жер пайдалану құқығына актіні беру кезінде 1 жұмыс күні,  тұрақты жер пайдалану  құқығына актінің телнұсқасын беру кезінде 0,5 жұмыс күні)
6-кесте. Пайдалану нұсқалары
Баламалы үдеріс – Орталық арқылы мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту туралы дәлелді
жауап берген жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Уәкілетті органның бастығы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдайды және ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді, журналда тіркейді, құжаттарды Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторына табыстайды (30 минут)
N 2 әрекет
Құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тізілім жасайды, Құжаттарды уәкілетті органға жібереді (1 жұмыс күні)
N 3 әрекет
Түскен құжаттардың тексерілуін жүзеге асырады, тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап не құжаттарды ресімдеуді тоқтату туралы жазбаша мәлімдеме дайындайды (1 жұмыс күні)
N 4 әрекет
Дәлелді жауапқа не мәлімдемеге қол қояды (1 жұмыс күні)
N 6 әрекет
Дәлелді жауап не мәлімдеме беру (30 минут)
N 5 әрекет
Дәлелді жауапты не мәлімдемені жібереді (1 жұмыс күні)
"Тұрақты жер пайдалану құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Уәкілетті орган арқылы "Тұрақты жер пайдалану
құқығына актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 1 сызбасы
"Тұрақты жер пайдалану құқығына
актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 2 сызбасы
Баламалы үдеріс – уәкілетті орган арқылы
мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту
туралы дәлелді жауап берген жағдайда
Орталық арқылы "Тұрақты жер пайдалану
құқығына актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 3-сызбасы
"Тұрақты жер пайдалану
құқығына актілерді ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің 4 сызбасы
Баламалы үдеріс – Орталық арқылы мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап берген жағдайда

15. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
инспектор Центра;
инспектор накопительного отдела Центра;
ответственный сотрудник уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа;
специализированное предприятие.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицей с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту (таблицы 123456).
18. Схемы, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту (схемы 1234).
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
19. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц через уполномоченный орган
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Осуществляет проверку поступивших документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует
Изготавливает акт на право постоянного землепользования или дубликат акта, подписывает его
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью
Регистрирует готовые документы в книге выдачи актов на право постоянного землепользования
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов в специализированное предприятие
Передача акта на право постоянного землепользования или дубликат акта в уполномоченный орган
Передача ответственному сотруднику уполномоченного органа
Выдача готовых документов потребителю
5
Сроки исполнения
(1 рабочий день)
(3 рабочих дня при выдаче акта на право постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования – 2 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования – 0,5 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования – 0,5 рабочих дня)
6
Номер следующего действия
2
3
4
Таблица 2. Варианты использования
Основной процесс – в случае выдачи акта на право
постоянного землепользования или дубликата
акта через уполномоченный орган
Основной процесс (ход, поток работ)
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Осуществляет проверку  поступивших документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует, направляет документы в специализированное предприятие (1 рабочий день)
Действие N 2
Изготавливает акт на право постоянного землепользования или дубликат акта, подписывает, передает в уполномоченный орган (3 рабочих дня при выдаче акта на право постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования – 2 рабочих дня)
Действие N 3
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью (1 рабочий день при выдаче акта на право постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Действие N 4 Регистрирует готовые документы в книге выдачи актов на право постоянного землепользования, выдает потребителю (1 рабочий день при выдаче акта на право постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Таблица 3. Варианты использования
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через уполномоченный орган
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале (1 рабочий день)
Действие N 3
Подписывает мотивированный ответ либо уведомление (2 рабочих дня)
Действие N 2
Готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги либо письменное уведомление о приостановлении оформления документов (1 рабочий день)
Действие N 4 Выдача мотивированного ответа либо уведомления (30 минут)
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) Таблица 4. Описание действий структурно-функциональных
единиц через Центр
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов,  выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале
Осуществляет сбор документов, составляет реестр
Осуществляет проверку  поступивших документов, регистрирует
Изготавливает акт на право  постоянного землепользования или дубликат акта, подписывает его
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача предоставленных потребителем документов инспектору накопительного отдела Центра
Отправка документов в уполномоченный орган посредством курьерской связи
Направление документов в специализированное предприятие
Передача акта на право  постоянного землепользования или дубликат акта в уполномоченный орган
5
Сроки исполнения
30 минут
(1 рабочий день при выдаче акта на право постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право  постоянного землепользования – 0,5 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право  постоянного землепользования – 0,5 рабочих дня)
(2 рабочих дня)
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
5
6
7
2
Наименование структурно-функциональной единицы
Начальник уполномоченного  органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Инспектор Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью
Регистрирует готовые документы в книге выдачи актов на право постоянного землепользования, формирует реестр исполненных документов
Принимает исполненные документы
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача ответственному сотруднику уполномоченного органа
Направление исполненных документов в Центр для выдачи потребителю
Выдача готовых документов потребителю
5
Сроки исполнения
(1 рабочий день при выдаче акта на право постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования – 0,5 рабочих дня)
(1 рабочий день при выдаче акта на право постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования – 0,5 рабочих дня)
30 минут
6
Номер следующего действия
6
7
Таблица 5. Варианты использования
Основной процесс – в случае выдачи акта на право
постоянного землепользования или дубликата
акта через Центр
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов, выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале, передает документы инспектору накопительного отдела Центра (30 минут)
Действие N 2
Осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган (1 рабочий день при выдаче акта на право постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Действие N 3
Осуществляет проверку поступивших документов, регистрирует, направляет документы в специализированное предприятие (1 рабочий день при выдаче акта на право  постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Действие N 4
Изготавливает акт на право постоянного землепользования или дубликат акта, подписывает, передает в уполномоченный орган (2 рабочих дня)
Действие N 5
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью (1 рабочий день при выдаче акта на право  постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право  постоянного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Действие N 7 Выдача готовых документов потребителю (30 минут)
Действие N 6
Регистрирует готовые документы в книге выдачи актов на право  постоянного землепользования, формирует реестр исполненных документов, направляет исполненные документы в Центр (1 рабочий день при выдаче акта на право постоянного землепользования, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования – 0,5 рабочих дня)
Таблица 6. Варианты использования
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через Центр
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Действие N 1
Принимает и проверяет полноту предоставленных документов,   выдает потребителю расписку о приеме документов, регистрирует в журнале, передает документы  инспектору накопительного отдела Центра (30 минут)
Действие N 2
Осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган (1 рабочий день)
Действие N 3
Осуществляет проверку  поступивших документов, регистрирует, готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги либо письменное уведомление о приостановлении оформления документов (1 рабочий день)
Действие N 4
Подписывает мотивированный ответ либо уведомление (1 рабочий день)
Действие N 6 Выдача мотивированного ответа либо уведомления (30 минут)
Действие N 5
Направляет мотивированный ответ либо уведомление (1 рабочий день)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования"
Схема 1 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право постоянного
землепользования" через уполномоченный орган
Схема 2 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на
право постоянного землепользования"
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через уполномоченный орган
Схема 3 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право постоянного
землепользования" через Центр
Схема 4 процесса предоставления государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования"
Альтернативный процесс – в случае выдачи мотивированного
ответа об отказе в предоставлении государственной
услуги через Центр