Спорт саласындағы мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 4 қазандағы N 283 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 6 қарашада N 1931 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 мамырдағы N 168 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 27.05.2013 N 168 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 27-бабының 2-тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мыналар бекітілсін:
«Cпорт шеберлiгiне үмiткер, бiрiншi спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк қызмет регламенті;
«Спорт құрылыстарына санаттар беру» мемлекеттiк қызмет регламенті.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оны алғаш ресми жариялаған күннен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі                                С. Біләлов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы «04» қазандағы
№ 283 қаулысымен бекітілген
«Спорт құрылыстарына санаттар беру» мемлекеттік қызмет регламенті 1. Негізгі түсініктер
1. «Спорт құрылыстарына санаттар беру» аталмыш регламентінде (бұдан әрі Регламент) келесі түсініктер қолданылады:
1) облыстың дене шынықтыру және спорт мәселесі бойынша жергілікті атқарушы органы - «Солтүстік Қазақстан облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
2) құрылымдық - функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың, мемлекеттік органдардың, мемлекеттік органдары құрылымдық бөлімшелерінің жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. «Спорт құрылыстарына санаттар беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
3. Спорт құрылыстарына бірінші, екінші, үшінші санаттарды берудің мемлекеттік қызметі мекен-жайы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген «Солтүстік Қазақстан облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Жергілікті атқарушы орган) облыстың дене шынықтыру және спорт мәселесі бойынша жергілікті атқарушы органы Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынады.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 4 октября 2012 года N 283. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 ноября 2012 года за N 1931. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 27 мая 2013 года N 168
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 27.05.2013 N 168
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории»;
регламент «Присвоение категории спортивным сооружениям».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким области                               С. Билялов
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 04 октября 2012 года № 283
Регламент государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям» 1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) местный исполнительный орган по вопросам физической культуры и спорта области - государственное учреждение «Управление туризма, физической культуры и спорта Северо-Казахстанской области»;
2) структурно – функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы (далее – СФЕ).
2. Общие положения
2. Настоящий регламент государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям» разработан в соответствии с
пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга на присвоение первой, второй, третьей категорий спортивным сооружениям оказывается местным исполнительным органом по вопросам физической культуры и спорта области государственное учреждение «Управление туризма, физической культуры и спорта Северо-Казахстанской области» (далее – местный исполнительный орган) через Центры обслуживания населения (далее – Центр), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы № 490 Заңының 23-бабының 17) тармақшасы және «Спорт ғимараттарын пайдалану ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2011 жылғы 14 сәуірдегі № 02-02-18/59 бұйрығы (бұдан әрі - Спорт ғимараттарын пайдалану ережелері), «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру iстерi агенттiгi, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 27 шiлдедегi № 981 Қаулысы негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат жергілікті атқарушы органның www.ufks.sko.kz интернет - ресурстарында, жергілікті атқарушы орган, Орталық фойелерінің стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде орналасқан.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі осы Регламенттің2-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште паспорттың үлгідегі формасында (бұдан әрі - паспорт) спорттық құрылысқа санат беру, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
8. Мемлекеттік қызмет ҚР жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі - алушылар) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап 7 жұмыс күнінен аспайды (құжатты қабылдау мемлекеттік қызмет көрсету күні болып саналмайды, бірақ мемлекеттік атқарушы орган мерзімінен бір күн бұрын мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді);
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша Орталықтардың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюро, күту үшін орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стендтер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі (күтуге арналған орындықтар, стенділер) адамдар үшін жағдайлар көзделген.

4. Форма предоставляемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании
подпункта 17 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года № 490 «О физической культуре и спорте» и приказа Министерства туризма и спорта Республики Казахстан «Об утверждении правил использования спортивных сооружений» от 14 апреля 2011года, № 02-02-18/59 (далее - Правила использования спортсооружений),Постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года, № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта».
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе местного исполнительного органа: www.ufks.sko.kz на стендах расположенных в фойе местного исполнительного органа и Центра, в официальных источниках информации.
7. Результатом оказываемой государственной услуги являются присвоение категории спортивному сооружению, указанной в типовой форме паспорта (далее - паспорт) согласно приложению 2 настоящего регламента на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
8. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам РК (далее - получатели).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в центр не превышают 7 рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом исполнительный государственный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги):
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя – не более 20 минут.
10. Государственная услуга оказывается бесплатно.
11. Государственная услуга оказывается в зданиях Центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).

12. Спорт құрылысына бірінші, екінші, үшінші санат беру туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) спорт құрылыстарына санат беру туралы еркін үлгісінде өтініш жазу;
2) спорт құрылысының типтік үлгідегі төлқұжатын толтыру;
3) пайдалану сенімділігі, құрылыс конструкциясының орнықтылығы және қажетті қауыпсіздік дәрежесімен қамтамассыз етілгендігі бойынша спортқұрылысын тексеру техникалық Актісінің көшірмесі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
13. Орталық арқылы мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш бланкілерін толтыру талап етілмейді.
14. Орталықта құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда Орталық қызметкерлерімен жүзеге асырылады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
16. Орталықта дайын құжаттарды алушыға беруді орталықтың қызметкері қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмесе, орталық оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін жергілікті атқарушы органға береді.
17. Жергілікті атқарушы орган аталған мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген толық құжаттар тізбесін тапсырмауы;
2) құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса.
Осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін алушы тапсырмаған жағдайда Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталық қызметкерімен құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде немесе құжаттарды толық тапсырмаған жағдайда екі жұмыс күні ішінде алушыға өтінішті қарастырудан бас тарту туралы дәлелді жауап беріледі.

12. Для получения государственной услуги о присвоении первой, второй, третьей категории спортивному сооружению, получатель представляет в центр перечень документов:
1) заявление о присвоении категории спортивному сооружению в произвольной форме;
2) заполненную типовую форму паспорта спортивного сооружения;
3) копию акта технического обследования спортивного сооружения в части эксплуатационной надежности, устойчивости строительных конструкций и обеспечения необходимой степени безопасности.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
13. Для получения государственной услуги через Центр заполнение бланков заявлений не требуется.
14. В Центре прием документов осуществляется работниками Центра в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
15. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
16. В центре выдача готовых документов получателю осуществляется работником Центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в местный исполнительный орган.
17. Местный исполнительный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего Регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента.
При отказе в приеме документов работником Центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов, либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.

18. Мемлекеттік қызмет алу үшін алушыдан өтініш алған мерзімнен бастап көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа жүгінеді;
2) Орталық инспекторы өтінішті қабылдайды, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуі алушымен ұсынылмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартылады, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат береді. Құжаттар топтамасы толық болған жағдайда өтінішті тіркейді, алушыға құжаттарды беру күні көрсетілген қолхат береді және Орталықтың жинақтау бөліміне тапсырады;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды және жергілікті атқарушы органға тапсырады;
4) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы құжаттарды тіркейді және басшыға қарауға тапсырады;
5) жергілікті атқарушы органның басшысы ұсынылған құжаттарды қарайды, жауапты орындаушыға құжаттарды жолдайды;
6) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді, паспортты не электронды құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ресімдейді және қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жолдайды;
7) жергілікті атқарушы органның басшысы паспортқа немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және уәкілетті органның жауапты маманына жолдайды;
8) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін немесе бас тарту туралы дәлелді жауап тіркейді және Орталыққа жолдайды;
9) Орталық инспекторы алушыға паспортты немесе электронды құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
10) жергілікті атқарушы органның басшысы паспортқа немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және жергілікті атқарушы органның жауапты маманына жібереді;
11) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы паспортты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және Орталыққа жолдайды;
12) Орталық инспекторы алушыға паспортты немесе электрондық құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы іс-әрекет (өзара қарым- қатынас) тәртібін сипаттау
19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық – функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы;
4) жергілікті атқарушы органның басшысы;
5) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы.

18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя и до момента выдачи результата государственной услуг:
1) получатель для получения государственной услуги обращается в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, проверяет полноту представленных документов, в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента, отказывает в приеме документов, выдает расписку получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного пакета документов регистрирует обращение, выдает получателю расписку, в которой указывается дата выдачи документов и передает в накопительный отдел Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра собирает документы и передает в местный исполнительный орган;
4) ответственный специалист местного исполнительного органа принимает документы из Центра и передает на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа;
5) руководитель местного исполнительного органа осуществляет рассмотрение представленных документов, направляет документы ответственному исполнителю местного исполнительного органа;
6) ответственный исполнитель местного исполнительного органа осуществляет проверку полноты и достоверности документов, подготавливает паспорт либо оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа и направляет руководителю местного исполнительного органа для подписания;
7) руководитель местного исполнительного органа подписывает паспорт либо мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту местного исполнительного органа;
8) ответственный специалист местного исполнительного органа регистрирует результат оказания государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе и направляет в Центр;
9) инспектор Центра выдает получателю паспорт либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
4. Описание Порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги.
19. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) ответственный специалист местного исполнительного органа;
4) руководитель местного исполнительного органа;
5) ответственный исполнитель местного исполнительного органа.

20. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедураларының) бірізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау әр әкімшілік әрекеттің (процедураның) орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекетті көрсететін сызба осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын жергілікті атқарушы органның, Орталықтың басшылары, лауазымды тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртібінде белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға, мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олармен қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздік) жауап береді.
«Спорт құрылыстарына санаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті орган
мемлекеттік қызметті көрсететін орган атауы
заңды мекенжайы
байланыс телефоны
жұмыс кестесі
«Солтүстік Қазақстан облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 28
8 (7152) 46-60-40, 46-67-10, факс 46-62-58.
күн сайын, сағат: 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат: 13.00 – 14.00, демалыс күндері – сенбі, жексенбі
Солтүстік Қазақстан облысының халыққа қызмет көрсету орталығы
№ р\б
орталық атауы
заңды мекенжайы
байланыс телефоны
жұмыс кестесі
1
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық Мемлекеттік Кәсіпорын филиалы
150000, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы,
Әуезов көшесі, 157
8 (7152) 33-31-03
күн сайын, сағат: 9.00-ден 20.00-ге дейін, үзіліссіз, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
2
СҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық Мемлекеттік Кәсіпорын филиалының қалалық бөлімі
Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
8 (7152) 33-02-26
күн сайын, сағат: 9.00-ден 20.00-ге дейін, үзіліссіз, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
«Спорт құрылыстарына санаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Спорт құрылысы паспортының үлгілік нысаны
Спорт құрылысының атауы
Бекітілді:
____________________ санат
20__ жылғы _______________
№ _________________ бұйрық
Паспорт тіркелді
______________________________
(мемлекеттік органның атауы)______________________________________________________
(басшысының Т.А.Ә. және қолы)

20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
21. Схема, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 4 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
22. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители, должностные лица местного исполнительного органа и Центра, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Присвоение категорий
спортивным сооружениям»
Местный исполнительный орган по оказанию государственной услуги
наименование органа, предоставляю-
щего государствен-
ную услугу
юридический адрес
контактный телефон
график работы
государствен-
ное учреждение «Управление туризма, физической культуры и спорта Северо Казахстанской области»
Северо-Казах-
станская область, город Петропавловск, ул.КонституцииКазахстана, 28;
8 (7152) 46-60-40, 46-67-10, факс 46-62-58.
ежедневно, с 9.00 до 18.00 часов,
13.00 – 14.00
обеденный перерыв,
выходной – суббота, воскресенье
Центры обслуживания населения по Северо-Казахстанской области
наименование центров
юридический адрес
контактный телефон
график работы
Филиал Республикан-
ского государствен-
ного предприятия «Центр обслуживания населения» по СКО
Северо-Казах-
станская область, город Петропавловск, ул.Ауэзова, 157
8 (7152) 33-31-03
ежедневно, с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва за исключением выходных и праздничных дней
Городской отдел филиала Республикан-
ского государствен-
ного предприятия «Центр обслуживания населения» по СКО
Северо-Казах-
станская область, город Петропавловск, ул. Конституции Казахстана, 72
8 (7152) 33-02-29
ежедневно, с 9.00 до 19.00 часов, без перерыва за исключением выходных и праздничных дней
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Присвоение категорий
спортивным сооружениям»
Типовая форма паспорта спортивного сооружения
Наименование спортивного сооружения
Утверждена:
категория
______________________________
приказ №
______________________________
от ______________ 20 ____ года
Паспорт зарегистрирован
_____________________________________
_____________________________________
(наименование государственного органа)______________________________
_____________________________________
(Ф.И.О. и подпись руководителя)

1. Жалпы мәліметтер
1. Мекенжайы (облыс, қала, аудан, ауыл, көше, үй, телефонның нөмірі)______________________________________________________________
2. Осы құрылыс қарамағындағы ұйымның атауы __________________________
3. Пайдалануға берген жылы мен айы __________________________________
4. Теңгерімдік құны (млн. теңге) ____________________________________
5. Жер учаскесі (гектармен) _________________________________________
6. Арнайы салынған немесе бейімделген құрылыс _______________________
7. Жылумен жабдықтау (жергілікті, орталық) __________________________
8. Сумен жабдықтау (қалалық желі, артезиан құдықтары, табиғи сулардың
бұрғылары) __________________________________________________________
9. Кәріз желісі (қалалық, қазылған, тазарту құрылыстарының болуы)
_____________________________________________________________________
10. Желдеткіш (жасанды, тартылмалы, ағылмалы, ағылмалы-тартылмалы)___
11. Электрмен жабдықтау (өзінің көзі, орталықтандырылған)____________
12. Телефоны (нөмірлердің саны) _____________________________________
13. Аумақты қоршау (бетон, металл, ағаш) ____________________________
14. Қосымша инженерлік-техникалық қызметтер мен қондырғылар
(мұздатқыш қондырғылар, мачталық жарық беру, автоматтандырылған
қызметі) ____________________________________________________________
2. Негізгі құрылыстар мен үй-жайлар
Р/с №
Атауы және мақсаты
Саны
Өлшемі
Біржолғы өткізу қабілеті
Жарықтығы
Төсенім
Дренаж
Электрондық табло, электрондық сағат
Радио, теледидар мен қамтылуы
Ұзындығы
Ені
Биіктігі
Қабаттылығы, радиусы

1. Общие сведения
1. Адрес (область, город, район, село, улица, дом, номер телефона) ___________________________________________________________
2. Организация, в ведении которой находится данное сооружение _
3. Год и месяц ввода в эксплуатацию ___________________________
4. Балансовая стоимость (млн. тенге) __________________________
5. Земельный участок (в га) ___________________________________
6. Сооружение специально построенное или приспособленное ______
7. Теплоснабжение (местное, централизованное) _________________
8. Водоснабжение (городская сеть, артезианские колодцы, скважины из-под естественных водоемов)
9. Канализационная сеть (городская, выгребная, наличие очистных сооружений) _________________________________________________________
10. Вентиляция (естественная, вытяжная, приточная, приточно-вытяжная) __________________________________________________
11. Электроснабжение (собственный источник, централизованное) _
12. Телефонизация (количество номеров) ________________________
13. Ограждение территории (бетон, металл, дерево) _____________
14. Дополнительные инженерно-технические службы и устройства(холодильные установки, мачтовые освещение, автоматическая служба) _____________________________________________________________
2. Основные сооружения и помещения
№ п/п
Наименование иназначение
Количество
Размеры
Единовременнаяпропускнаяспособность
Освещенность
Покрытие
Дренаж
Электронное табло,электронные часы
Оснащенность радио, телевидением
Длина
Ширина
Высота
Этажность, радиус

4. Спорт жабдықтары мен мүкәммалдарының болуы туралы ақпарат (еркін нысанда жасалады).
5. Мүмкіндігі шектеулі адамдардың келуіне арналған спорт ғимараттарына қолжетімділік туралы ақпарат (еркін нысанда жасалады).
6. Толықтырулар мен ескертулер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Паспортты жасағандар:
Спорт құрылысы қарамағында ұйымның басшысы __________________________
Өкілі _______________________________________________________________
Мемлекеттік органның маманы _________________________________________
Толтыру күні ____ _____________ 20____ жыл
«Спорт құрылыстарына санаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір ҚФЕ әкімшілік әрекеттердің (шаралардың) бірізділігі мен өзара әрекеттерін мәтіндік кестелік сипаттау 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің әрекеттері (жұмыстың барысы)
Әрекеттің № (жұмыстың барысы)
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Әрекеттің атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, құжаттар топтамасы толық тапсырылма-
ған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беру. Құжаттар топтамасы толық болған жағдайда өтінішті тіркеу, алушыға қолхат беру, құжаттарды Орталықтың жинақтау бөліміне тапсыру
Құжаттарды жинау
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Құжаттарды қарастыру, жауапты орындаушыға жолдау
Аяқтау үлгісі (деректер, құжат, ұйымдастырушылық- өкімдік шешім)
Өтінішті тіркеу, қолхат
Құжаттарды жергілікті атқарушы органға жіберу
Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына жіберу
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушыға жолдау
Орындалу мерзімдері
20 минуттан артық емес
Күніне 2 рет
Күніне 2 рет
15 минут
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
кестенің жалғасы
5
6
7
8
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Орталық
инспекторы
құжаттардың толықтығын тексеру, паспортты не электронды құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ресімдеу
паспортқа немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Паспорт немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және Орталыққа жолдау
паспорт немесе бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Жергілікті атқарушы органның басшысы паспортқа не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюға жолдау
Құжаттарға қол қою
Нәтижесін Орталыққа жіберу
Паспорт немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
4 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні ішінде
20 минуттан артық емес
6
7
8
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс.
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
1 әрекет Құжаттарды қабылдау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, құжаттар топтамасы толық тапсырылмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беру. Құжаттар топтамасы толық болған жағдайда өтінішті тіркеу, алушыға қолхат беру, құжаттарды Орталықтың жинақтау бөліміне тапсыру
2 әрекет Құжаттарды жинау және жергілікті атқарушы органға тапсыру
3 әрекет Орталықтан құжаттарды қабылдау, жергілікті атқарушы органның басшысына қарау үшін тапсыру
4 әрекет Құжаттарды қарау, жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдау
5 әрекет Паспортты әзірлеу
8 әрекет Қолхат беру
7 әрекет Паспортты тіркеу және Орталыққа жолдау
6 әрекет Паспортқа қол қою
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс
Орталық инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
1 әрекет Құжаттарды қабылдау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, құжаттар топтамасы толық тапсырылмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беру. Құжаттар топтамасы толық болған жағдайда өтінішті тіркеу, алушыға қолхат беру, құжаттарды Орталықтың жинақтау бөліміне тапсыру
2 әрекет Құжаттарды жинау және жергілікті атқарушы органға тапсыру
3 әрекет Орталықтан құжаттарды қабылдау, қарау үшін жергілікті атқарушы органның басшысына тапсыру
4 әрекет Құжаттарды қарастыру, жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдау
5 әрекет электронды құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
8 әрекет Алушыға бас тарту туралы дәлелді жауап беру
7 әрекет Бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және Орталыққа жолдау
6 әрекет Бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
«Спорт құрылыстарына санаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Қызметті тұтынушы СҚО туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасына жолыққан кездегі ҚФБ әрекетінің сипаттамасы Әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекеттесуді бейнелейтін сызбалар
СолтүстікҚазақстан облысы әкімдігінің

4. Информация об имеющемся спортивном оборудовании и инвентаре (составляется в произвольной форме).
5. Информация о доступности спортивного сооружения для посещения лицам с ограниченными возможностями (составляется в произвольной форме).
6. Дополнения и замечания _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Паспорт составили:
руководитель организации, в ведении которой находится
спортивное сооружение _________________________________________
Представитель
Специалист государственного органа
Дата заполнения __________ 20 ___ года
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Присвоение категорий
спортивным сооружениям»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспекторнакопитель-
ного отдела Центра
Ответствен-
ный специалист местного исполнитель-ного органа
Руководи-
тель местного исполнительного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием документов, проверка полноты представленных документов, в случае представления неполного пакета документов, отказ в приеме документов, выдача расписки получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного пакета документов регистрация обращения, выдача получателю расписки, передача документов в накопительный отдел Центра
Сбор
документов
Прием документов, передача на рассмотрение руководителю местного исполнитель-ного органа
Рассмотре-
ние документов, направление ответствен-ному исполнителю
Форма завершения
(данные, документ,организационно-распорядитель-
ное
решение)
Регистрация
обращения, расписка
Отправка
документов в местный исполни-
тельный орган
Направление документов руководителю местного исполнитель-ного органа
Направлениеответствен-ному исполнителю местного исполнительного органа
Сроки исполнения
Не более 20 минут
2 раза в день
2 раза в день
15 минут
Номер следующего действия
2
3
4
5
продолжения таблицы
5
6
7
8
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа
Ответственный специалист местного исполнительного органа
Инспектор Центра
Осуществление проверки полноты документов, подготовка паспорта либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа
Подписание паспорта или мотивированного ответа об отказе
Регистрация паспорта либо мотивированного ответа об отказе и направление в Центр
Выдача паспорта либо мотивированного ответа об отказе
Направление паспорта либо мотивированного ответа об отказе руководителю местного исполнительного органа на подпись
Подписание документа
Направление результата в Центр
Паспорт или мотивированный ответ об отказе
4 рабочих
дня
1 рабочий день
в течение 1 рабочего дня
не более 20 минут
6
7
8
таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный специалист местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа
Ответственный исполнитель местного исполнительного органа
Действие 1. Прием документов, проверка полноты представлен-
ных документов, в случае предоставле-
ния неполного пакета документов, отказ в приеме документов, выдача расписки получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного пакета документов регистрация обращения, выдача получателю расписки, передача документов в накопительный отдел Центра
Действие 2. Сбор документов и передача в местный исполнительный орган
Действие 3. Прием документов из Центра, передача на рассмотрение руководителю местного исполнитель-
ного органа
Действие 4. Рассмотре-ние документов, направле-
ние ответственному исполни-
телю местного исполни-
тельного органа
Действие 5. подготовка паспорта
Действие 8. Выдача паспорта получателю
Действие 7. Регистрация результата оказания государственной услуги и направление в Центр
Действие 6. Подписание паспорта
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Ответственный специалист местного исполнитель-
ного органа
Руководи-
тель местного исполнительного органа
Ответственный исполнитель местного исполнитель-
ного органа
Действие 1. Прием документов, проверка полноты представлен-
ных документов, в случае предоставле-
ния неполного пакета документов, отказ в приеме документов, выдача расписки получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного пакета документов регистрация обращения, выдача получателю расписки, передача документов в накопительный отдел Центра
Действие 2. Сбор документов и передача в местный исполнительный орган
Действие 3. Прием документов из Центра, передача на рассмотрение руководителю местного исполнитель-
ного органа
Действие 4. Рассмотре-
ние документов, направление ответствен-ному исполнителю местного исполнительного органа
Действие 5. Подготовка мотивирован-
ного ответа об отказе в оказании государствен-ной услуги в форме электронного документа
Действие 8. Выдача мотивирован-
ного ответа об отказе получателю
Действие 7. Регистрация мотивирован-
ного ответа об отказе и направление в Центр
Действие 6. Подписание мотивированного ответа об отказе
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги «Присвоение категорий
спортивным сооружениям»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области

2012 жылғы «04» ққазандағы № 283
қаулысымен бекітілді
«Cпорт шеберлігіне үміткер, бiрiншi спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк қызмет регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатураларға анықтама:
1) облыстың дене шынықтыру және спорт мәселесі бойынша жергілікті атқарушы органы - «Солтүстік Қазақстан облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
2) құрылымдық - функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың, мемлекеттік органдардың, мемлекеттік органдары құрылымдық бөлімшелерінің жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет мекен-жайы осы регламенттің 1,2-қосымшасындакөрсетілген «Солтүстік Қазақстан облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Жергілікті атқарушы орган) облыстың дене шынықтыру және спорт мәселесі бойынша жергілікті атқарушы органы Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы ұсынады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1 бабының 234 және 5-тармақтарының, «Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесін, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығының, сондай-ақ «Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 бұйрығының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 «Cпорт шеберлігіне үміткер, бiрiншi спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарты  негізінде көрсетіледі.

от 04 октября 2012 года № 283
Регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» 1.Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) местный исполнительный орган по вопросам физической культуры и спорта области - государственное учреждение «Управление туризма, физической культуры и спорта Северо-Казахстанской области»;
2) структурно – функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы (далее – СФЕ).
2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом по вопросам физической культуры и спорта области государственное учреждение «Управление туризма, физической культуры и спорта Северо-Казахстанской области» (далее – местный исполнительный орган) через Центры обслуживания населения (далее – Центр), адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании пунктов 23, 4 и 5 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29 «Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам» и приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142 «Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту», стандарта государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат жергілікті атқарушы органның www.ufks.sko.kz интернет - ресурстарында, жергілікті атқарушы орган, Орталық фойелерінің стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде орналасқан.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді (бұдан әрі - үзінді) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды құжат нысанындағы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешілеріне (бұдан әрі - алушылар) спорттық разрядтары мен біліктіліктерді ресми тану мақсатында көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша Орталықтардың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюро, күту үшін орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стендтер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі (күтуге арналған орындықтар, стенділер) адамдар үшін жағдайлар көзделген.
Спортшыға спорттық атақ, разряд беру үшін құжаттар сәйкесінше нормативтер мен талаптарды орындау сәтінен алты ай ішінде жергілікті атқарушы органдарға және орталықтарға жолданады.
11. «Спорт шеберіне кандидат» спорттық атағын, «1 разрядты спортшы» спорттық разрядын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы Орталыққа құжаттар тізбесін береді:
1) осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы ұсыным;
2) жарыстың атауы, оны өткізу мерзімі мен орны көрсетілген, жарыстың бас төрешісі мен бас хатшысы қол қойған хаттамадан үзінді;
3) осы спорт түрінен республикалық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері;

5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе местного исполнительного органа: www.ufks.sko.kz, на стендах расположенных в фойе местного исполнительного органа и Центра, в официальных источниках информации.
6. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе (далее – выписка) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
7. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее - получатели).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
9. Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. Государственная услуга оказывается в здании Центра по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
Документы для представления спортсмена к спортивному званию, разряду направляются в местные исполнительные органы и центры в течение шести месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
11. Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) спортивного звания «Кандидат в мастера спорта», спортивного разряда «Спортсмен 1 разряда», получатель представляет в Центр перечень документов:
1) представление установленной формы согласно приложению 5 к настоящему регламенту;
2) выписка из протокола соревнования с указанием наименования соревнования, срока и места его проведения, подписанную главным судьей и главным секретарем соревнования;
3) копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта;

4) осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес жарыстың бас төрешісінің және бас хатшысының қол қойған бокс, күрес және басқа да жекпе-жектердің нәтижелері туралы анықтама;
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызмет алу үшін алушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) «осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі, біліктілігін арттыру туралы құжаттың көшірмесі;
3) еңбек кітапшасының немесе датасы және оны тоқтату негіздемесі туралы жұмыс берушінің белгісімен еңбек шартының көшірмесі немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынасын жасау және тоқтатуды растайтын жұмыс беруші актісінен үзінді немесе жұмыскердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағаттық анықтама;
4) осы Регламенттің 6-қосымшасына сәйкес белгіленген үлгідегі анықтама («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санатсыз жаттықтырушы» санатын меншіктеуді қоспағанда);
5) аталмыш спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамасының көшірмесі («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санатсыз жаттықтырушы» санатын меншіктеуден қоспағанда);
6) бұдан бұрынғы біліктілік санатының берілуі туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметі:
жеке тұлға үшін - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын құжаттар мәліметін электронды цифрлық қол қойылған электронды құжаттар үлгісінде халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Орталық қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйеден ұсынылған құжаттар көшірмесі мен мәліметтің дұрыстығын түпнұсқамен салыстырады, кейін түпнұсқаны мемлекеттік қызметті тұтынушыға қайтарады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы» санатын беру осы Регламенттің 7-қосымшасына сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымы үшін біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызмет алу үшін алушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін тапсырады:

4) справку о результатах по боксу, в видах борьбы и других единоборствах, подписанную главным судьей, главным секретарем соревнований, согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «тренер высшего уровня квалификации первой категории», «тренер среднего уровня квалификации первой категории», «тренер высшего уровня без категории», и «тренер среднего уровня без категории» получатель представляет в центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
2) копии документов об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивной справки, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) справку установленной формы о подготовке спортсменов тренером-преподавателем согласно приложению 6 к настоящему регламенту (за исключением присвоения категории «тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
5) копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта (за исключением присвоения категории «тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
6) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя - физического лица.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Присвоение категории «Тренер высшего уровня квалификации первой категории», «Тренер среднего уровня квалификации первой категории», осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему Регламенту.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «методист высшего уровня квалификации первой категории» и «методист среднего уровня квалификации первой категории» получатель представляет в Центре перечень документов:

1) осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі, біліктілігін арттыру туралы құжаттың көшірмесі;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) бұдан бұрынғы біліктілік санатының берілуі туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметі:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер» санатын беру осы Регламенттің 7-қосымшасына сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымы үшін біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын құжаттар мәліметін электронды сандық қол қойылған электронды құжаттар үлгісінде халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Орталық қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйеден ұсынылған құжаттар көшірмесі мен мәліметтің дұрыстығын түпнұсқамен салыстырады, кейін түпнұсқаны мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызмет алу үшін алушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін тапсырады:
1) осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
2) білімі, біліктілігін арттыру туралы құжаттың көшірмесі;
3) еңбек кітапшасының немесе датасы және оны тоқтату негіздемесі туралы жұмыс берушінің белгісімен еңбек шартының көшірмесі немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынасын жасау және тоқтатуды растайтын жұмыс беруші актісінен үзінді немесе жұмыскердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағаттық анықтама;
4) мөрмен расталған соңғы екі жылдағы спортшының жетістіктерін көрсетумен санат меншіктеу туралы спорт түрлері бойынша республикалық федерацияның қолдау хаты;
5) алдындағы біліктілік санатын меншіктеу туралы куәліктің көшірмесі.
Құжаттар мәліметі:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру туралы осы Регламенттің 7-қосымшасына сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымы үшін біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын құжаттар мәліметін электронды сандық қол қойылған электронды құжаттар үлгісінде халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Орталық қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйеден ұсынылған құжаттар көшірмесі мен мәліметтің дұрыстығын түпнұсқамен салыстырады, кейін түпнұсқаны мемлекеттік қызметті тұтынушыға қайтарады.
«Спорт төрешісі» төрешілік санатын беру туралы мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы Қазақстан Республикасының спорттық біліктілік талаптарына сәйкес төрешілік практикасы тәжірибесін растайтын құжатты Орталыққа жеткізеді.

1) заявление установленной формы согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
2) копии документов об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивной справки, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя - физического лица.
Присвоение категорий «Методист высшего уровня квалификации первой категории», «Методист среднего уровня квалификации первой категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему Регламенту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории» получатель представляет в Центре перечень документов:
1) заявление установленной форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
2) копии документов об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивной справки, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) ходатайство республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории с указанием достижений спортсмена за последние 2 года, заверенное печатью;
5) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Присвоение категорий «инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему Регламенту.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении судейской категории «судья по спорту первой категории» получатель представляет в Центр документ, подтверждающий опыт судейской практики (прохождение курсов, семинаров), в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан.

12. Орталық арқылы мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш бланкілерін толтыру талап етілмейді.
13. Орталықта құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда Орталық қызметкерлерімен жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
15. Орталықта дайын құжаттарды алушыға беруді орталықтың қызметкері қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмесе, орталық оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін жергілікті атқарушы органға береді.
16. Жергілікті атқарушы орган аталған мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы Регламенттің 11-тармағында көрсетілген толық құжаттар тізбесін тапсырмауы;
2) құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиісті норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзімде ұсынылса.
Осы Регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін алушы тапсырмаған жағдайда Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталық қызметкерімен құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде немесе құжаттарды толық тапсырмаған жағдайда екі жұмыс күні ішінде алушыға өтінішті қарастырудан бас тарту туралы дәлелді жауап беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет алу үшін алушыдан өтініш алған мерзімнен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Орталыққа жүгінеді;
2) Орталық инспекторы өтінішті қабылдайды, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, осы Регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесі алушымен толық ұсынылмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартылады, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат береді. Құжаттар топтамасы толық болған жағдайда өтінішті тіркейді, алушыға құжаттарды беру күні көрсетілген қолхат береді және Орталықтың жинақтау бөліміне тапсырады;

12. Для получения государственной услуги через Центр заполнение бланков заявлений не требуется.
13. В Центре прием документов осуществляется работниками Центра в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
15. В центре выдача готовых документов получателю осуществляется работником Центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в местный исполнительный орган.
16. Местный исполнительный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренныхпунктом 11 настоящего Регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах;
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего Регламента.
При отказе в приеме документов работником Центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов, либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
17. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя и до момента выдачи результата государственной услуг:
1) получатель для получения государственной услуги обращается в Центр;
2) инспектор Центра принимает документы, проверяет полноту представленных документов, в случае непредставления получателем полного перечня документов, указанных в пункте 11 настоящего Регламента, отказывает в приеме документов, выдает расписку получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного пакета документов регистрирует обращение, выдает получателю расписку, в которой указывается дата выдачи документов и передает в накопительный отдел Центра;

3) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды және жергілікті атқарушы органға тапсырады;
4) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы Орталықтан құжаттарды қабылдайды және жергілікті атқарушы органның басшысына қарауға тапсырады;
5) жергілікті атқарушы органның басшысы ұсынылған құжаттарды қарайды, құжаттарды жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдайды;
6) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын және дұрыстығын тексереді, спорттық атақтар, разрядтар (бұдан әрі - Комиссия) бойынша комиссияға қарауға жолдайды;
7) Комиссия ұсынылған құжаттарды қарастырады. Комиссия отырысында қарастыру кезінде спорттық атақтар, разрядтар және спорт бойынша соттық санат беру туралы немесе спорттық атақтар, разрядтар және спорт төреші санатын беруге ұсынылған құжаттарды қарастырудан бас тарту туралы шешім қабылдайды;
8) жергілікті атқарушы органның басшысы Комиссияның хаттамасы негізінде Комиссия отырысы өткен күннен үш күн ішінде спорттық атақтар немесе спорттық разрядтар беру туралы бұйрық шығарады;
9) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы үзінді не электрондық құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және жергілікті атқарушы органның басшысына қол қоюға жібереді;
10) жергілікті атқарушы органның басшысы үзіндіге не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және жергілікті атқарушы органның жауапты маманына жібереді;
11) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы мемлекеттік қызмет көрсету не бас тарту туралы дәлелді жауап нәтижесін тіркейді және Орталыққа жолдайды;
12) Орталық инспекторы алушыға үзінді не электрондық құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
18. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық – функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы;
4) спорттық атақтар, разрядтарды беру бойынша Комиссия;
5) жергілікті атқарушы органның басшысы;
6) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы.
19. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедураларының) бірізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау әр әкімшілік әрекеттің (процедураның) орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламенттің 8-қосымшасында келтірілген.

3) инспектор накопительного отдела Центра собирает документы и передает в местный исполнительный орган;
4) ответственный специалист местного исполнительного органа принимает документы из Центра и передает на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа;
5) руководитель местного исполнительного органа осуществляет рассмотрение представленных документов, направляет документы ответственному исполнителю местного исполнительного органа;
6) ответственный исполнитель местного исполнительного органа осуществляет проверку полноты и достоверности документов, направляет на рассмотрение комиссии по присвоению спортивных званий, разрядов (далее – Комиссия);
7) Комиссия рассматривает представленные документы. При рассмотрении на заседании, комиссия принимает решение о присвоении спортивного звания, разряда и судейской категорий по спорту или отказе в рассмотрении представленных документов на присвоение спортивного звания, разряда и судейской категории по спорту;
8) руководитель местного исполнительного органа на основании протокола Комиссии, в течение трех рабочих дней со дня проведения заседания Комиссии, издает приказ о присвоении спортивных званий или спортивных разрядов;
9) ответственный исполнитель местного исполнительного органа подготавливает выписку либо оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа и направляет руководителю местного исполнительного органа для подписания;
10) руководитель местного исполнительного органа подписывает выписку либо мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту местного исполнительного органа;
11) ответственный специалист местного исполнительного органа регистрирует и направляет в Центр результат оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе;
12) инспектор Центра выдает получателю выписку либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
18. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) ответственный специалист местного исполнительного органа;
4) комиссия по присвоению спортивных званий, разрядов;
5) руководитель местного исполнительного органа;
6) ответственный исполнитель местного исполнительного органа.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 8 к настоящему Регламенту.

20. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды бірізділігі арасындағы өзара әрекетті көрсететін сызба осы Регламенттің 9-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын жергілікті атқарушы органның, Орталықтың басшылары, лауазымды тұлғалары, сондай ақ спорттық атақтарды және разрядтарды беру бойынша комиссия мүшелері (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметті сапалы және тиімді көрсетуге, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртібінде белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға, мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы олармен қабылданатын шешімдерге және әрекеттерге (әрекетсіздік) жауап береді.
Cпорт шеберлігіне үміткер, бiрiншi спорттық
разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк
қызметі регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсететін жергілікті атқарушы орган
Мемлекеттік қызмет көрсететін органның атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
«Солтүстік Қазақстан облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 28.
8 (7152) 46-60-40, 46-67-10, факс 46-62-58.
күнделікті, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін 13.00 – 14.00 түскі үзіліс, демалыс күні – сенбі, жексенбі
Cпорт шеберлігіне үміткер, бiрiншi спорттық
разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк
қызметі регламентіне 2-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы
Мемлекеттік қызмет көрсететін органның атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалы
150000, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157
8 (7152) 33-31-03
күнделікті, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда үзіліссіз
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының қалалық бөлімі
150000, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72

20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 9 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу
21. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители, должностные лица местного исполнительного органа и Центра, а также члены комиссии по присвоению спортивных звании и разрядов участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории»
Местный исполнительный орган по оказанию государственной услуги
наименование органа, предоставляющего государственную услугу
юридический адрес
контактный телефон
график работы
государственное учреждение «Управление туризма, физической культуры и спорта Северо Казахстанской области»
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, ул.Конституции Казахстана, 28;
8 (7152) 46-60-40, 46-67-10, факс 46-62-58.
ежедневно, с 9.00 до 18.00 часов, 13.00 – 14.00 обеденный перерыв, выходной – суббота, воскресенье
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории»
Центр обслуживания населения по Северо-Казахстанской области
наименование центров
юридический адрес
контактный телефон
график работы
Филиал Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по СКО
Северо-Казахстан-ская область, город Петропавловск, ул.Ауэзова, 157
8 (7152) 33-31-03
ежедневно, с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва за исключением выходных и праздничных дней
Городской отдел филиала Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по СКО
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, ул. Конституции Казахстана, 72

8 (7152) 33-02-29
күнделікті, сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда үзіліссіз
Cпорт шеберлігіне үміткер, бiрiншi спорттық
разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк
қызметі регламентіне 3-қосымша
Біліктілік комиссиясының төрағасы__________________________________________________________________________________________________________________________________(дене шынықтыру және спорт жөніндегі ведомствоның немесе жергілікті атқарушы органның атауы)
ӨТІНІШ
________________________
(спорт түрі)
Мен, __________________________________________________________
Туған жылым ______________
Біліктілік санатым_____________________________________________
Спорттық атағы_________________________________________________
Құрметті атағы ________________________________________________
Жұмыс орны, атқаратын қызметі _________________________________
Жаттықтырушы-оқытушылық жұмыс өтілі ___________________________
Үй мекен-жайы _________________________________________________
Маған _________________________________________________________
беру туралы сұрақты қарауыңызды сұраймын.
Спорттық атақты беру үшін негіз ретінде мына жұмыс нәтижелерін санаймын: ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
«___» __________________ 20 ___ жыл
_____________________
(жеке қолы)
Cпорт шеберлігіне үміткер, бiрiншi спорттық
разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк
қызметі регламентіне 4-қосымша
Нәтижелер туралы анықтама
______________________________________________________________берілді Т.А.Ә.
______________________________________________________________қаласы
Жарыстың өткен мерзімі және орны _____________________________________________________________________
Салмақ санаты
___________________________________________________________ кг дейін.
Алған орны ___________________________________________________________________________________________________________
Аталған салмақ санатында қатысқан спортшылардың саны
______________________________________________________________________________________________________________________
Р/с №
Спортшының тегі, аты
Облысы (қаласы)
Спорттық атағы
Нәтижесі
Жарыстардың бас төрешісі ______________________________________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Жарыстың бас хатшысы _______________________________________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Жарыстың бас төрешісінің қолы өткізуші ұйымның мөрімен расталады.____________________________________________________________________________________________________________________
(жаттықтырушы, әдіскер, нұсқаушылардың біліктілік санаттарын беру қағидаларымен таныстым)
20__ жылғы «___» ________________
Cпорт шеберлігіне үміткер, бiрiншi спорттық
разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк
қызметі регламентіне 5-қосымша
ҰСЫНЫМ
Атақ
Түрлі түсті сурет

8 (7152) 33-02-29
ежедневно, с 9.00 до 19.00 часов, без перерыва за исключением выходных и праздничных дней
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории»
Председателю _________________________квалификационной комиссии
_____________________________________________________________
(наименование ведомства или местного исполнительного органа по физической культуре и спорту)
Заявление
_______________________________
(вид спорта)
Я, ____________________________________________________________        Год рождения ______________
Квалификационная категория ____________________________________
Спортивное звание _____________________________________________
Почетное звание _______________________________________________
Место работы, занимаемая должность_____________________________
_____________________________________________________________________
Стаж тренерско-преподавательской работы________________________
Домашний адрес: _______________________________________________
Прошу рассмотреть вопрос присвоения мне _____________________________________________________________________
Основанием для присвоения квалификационной категории считаю следующие результаты работы: ________________________________________
_____________________________________________________________________        «___» __________________ 20 ___ года
_________________________________
(личная подпись)
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории»
Справка о результатах
Выдано_________________________________________________________
ФИО
Город__________________________________________________________
Сроки и место проведения соревнования__________________________
Весовая категория до ___________кг.
Занял (а) место________________________________________________
Количество спортсменов, принявших участие в данной весовой категории ___________________________________________________________
ФИО спортсмена
Область (город)
Спортивное звание
Результат
Главный судья соревнований ___________________________________
ФИО
Главный секретарь соревнований________________________________
ФИО
Подпись главного судьи соревнования заверяется печатью проводящей организации______________________________________________
(с Правилами присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам ознакомлен (а)
«_____» _____________ 20 __ год
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории»
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
Звание
Цветное фото

(2 дана) 3,5 х 4,5
Спорт түрі
тегі, аты, әкесінің аты (мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады)
Туған күні
Ұсынып отырған өңір (облыс, қала)
Ведомство
Спорт мектебі
Оқу, жұмыс орны
Білімі
Дене шынықтыру білімі
Спортпен шұғылдану өтілі
Үйінің мекенжайы
Алдыңғы атағы
Атақ берілген немесе расталған күн
Спортшыны даярлаған жаттықтырушының Т.А.Ә.
Жаттықтырушылық санаты
Бастапқы дене шынықтыру ұйымы
Басшы ________
МО
Күні 20__ жыл «__»___
Дене шынықтыру және спорт басқармасы (облыс, қала)
Басшы ________
МО
Күні 20__жыл «__»___
Аталған спорт түрінен Қазақстан Республикасының федерациясы
Басшы ________
МО
Күні 20__жыл «__»____
Комиссияның қарауына келіп түскен күні 20___ жыл «___» ________
Негізгі көрсеткіштер (нормативтер)
Орындаған күні (күні, айы, жылы)
Жарыстардың атауы
Жарыс дәрежесі, санаты
Көрсеткен нәтижесі
Төреші лауазымы
Төрешінің Т.А.Ә.
Қала (ел)
Төрешілік санаты
Бас төреші
Бас хатшы
Аға төреші
Атақ беру туралы белгі
Жауапты тұлға (Т.А.Ә.)
Лауазымы
Бас тартудың себебі және тәртіп бұзушылық туралы белгі
жіберілген күні 20___жыл «______»___________
Cпорт шеберлігіне үміткер, бiрiншi спорттық
разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк
қызметі регламентіне 6-қосымша
Жаттықтырушы-оқытушының спортшыларды даярлауы туралы
АНЫҚТАМА__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Р/с №
Дайындаған спортшының тегі, аты
Туған жылы
Спортшымен жұмыс істеген өтілі
Растаушы құжат
Спорттық нәтижесі
Қайда тіркелген (беріл-
ген)
Растаушы құжат
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшының қолы
М.О. «____» ________________ ж.
Облыстық спорт басқармасы бастығының қолы
М.О. «____» ________________ ж.
Cпорт шеберлігіне үміткер, бiрiншi спорттық
разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк
қызметі регламентіне 7-қосымша
Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптары Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: Жоғары білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі болуы тиіс, соның ішінде:
Олимпиадалық, Параолимпиялық, Сурдолимпиялық ойындарға бір қатысушыны дайындау;
немесе Азия ойындарында, Азия Параолимпиялық, Сурдолимпиялық ойындарында спорт түрлерінен немесе спорттың ойын түрлерінен жеке, командалық нөмірлерде 4-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
немесе әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарына, Дүниежүзілік универсиадаларға бір қатысушыны дайындау;
немесе мүгедектер спорты түрлерінен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзілік мүгедектер ойындарында, Азия Жасөспірімдер Параолимпиялық ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерінен 6-9 орын алған бір спортшыны дайындау;
немесе халықаралық кешенді жеткіншектер арасындағы ойындарда жеке немесе спорттың ойын түрлерінен 6-9 орын алған бір спортшыны дайындау;
немесе жеткіншектер арасында мүгедектер спорты түрінен әлем немесе Азия чемпионатында 4-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
немесе республиканың ұлттық құрама командасына екі спортшыны дайындау;
немесе республиканың жастар құрама командасына үш спортшыны дайындау;
немесе республиканың жасөспірімдер құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
немесе спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатта немесе спорт колледжінде одан әрі жаттығуы үшін төрт спортшыны тапсыру;
немесе елдің құрама командасының бас, мемлекеттік, аға жаттықтырушысы ретінде кемінде бір жыл жаттықтырушы-оқытушы ретінде жұмыс істеу;
немесе дене шынықтыру және спорт жөніндегі республикалық немесе облыстық уәкілетті органда кемінде екі жыл ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс істеу.
Білімі: Қазақстан Республикасының Конституциясы, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», Қазақстан Республикасының Заңдары, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөніндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттар, дене шынықтыру және спорт саласындағы басқа да заңнамалық және нормативтік құқықтық актілер, заманауи спорт ғылымы жетістіктері, отандық және шет елдік спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдістері мен үрдістері, спорт түрлерінен оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының, еңбекті қорғау негіздері, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық-гигиеналық нормалар.
Біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы
Біліктілік талаптары: Орта білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі болуы тиіс, соның ішінде:
Олимпиада, Параолимпиялық, Сурдолимпияялық ойындардың бір қатысушысын дайындау;
немесе Азия ойындарында, Азия Параолимпиялық, Сурдолимпиялық ойындарында спорт түрлерінен жеке, командалық нөмірлерде немесе ойын спорты түрлерінен 4-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
немесе әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарының, Дүниежүзілік универсиадалардың бір қатысушысын дайындау;
немесе мүгедектер спорты түрлерінен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзілік мүгедектер ойындарында, Азия Жасөспірімдер Параолимпиялық ойындарда спорттың жеке немесе ойын түрлерінен бір қатысушыны немесе жастар мен студенттердің әлем чемпионатында 1 орын алған бір спортшыны дайындау;
немесе кешенді халықаралық жасөспірімдер ойындарында спорттық жеке немесе ойын түрлерінен 6-9 орын алған бір спортшыны дайындау;
немесе жеткіншектер арасындағы әлем немесе Азия чемпионатында 4-6 орын алған бір спортшыны дайындау;
немесе республиканың ұлттық құрама командасына екі спортшыны дайындау;
немесе республиканың жастар құрама командасына үш спортшыны дайындау;
немесе республиканың жасөспірімдер құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
немесе спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатта немесе спорт колледжінде одан әрі жаттығу үшін екі спортшыны тапсыру;
немесе елдің құрама командасының бас, мемлекеттік, аға жаттықтырушысы ретінде кемінде бір жыл жаттықтырушылық-оқытушылық жұмыс істеу;
немесе дене шынықтыру және спорт жөніндегі республикалық немесе облыстық уәкілетті органда кемінде екі жыл ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс істеу.
Білімі: Қазақстан Республикасының Конституциясы, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», Қазақстан Республикасының Заңдары, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөніндегі стратегиялық және бағдарламалық құжаттар, дене шынықтыру және спорт саласындағы басқа да заңнамалық және нормативтік құқықтық актілер, заманауи спорт ғылымы жетістіктері, отандық және шет елдік спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдістері мен үрдістері, спорт түрінен оқу-жаттығу процесін ұйымдастыру, еңбек заңнамасының, еңбекті қорғау негіздері, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық- гигиеналық нормалар.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты әдіскер
Біліктілік талаптары: Жоғары білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі болуы тиіс;
немесе жоғары оқу орнындағы дене тәрбиесі және спорттық жаттықтыру саласындағы кемінде 2 жыл ғылыми-оқытушылық жұмысы;
немесе спорттан біліктіліктің жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер лауазымындағы кемінде 1 жыл жұмыс өтілі;
немесе жоғары спорт шеберлігі мектептеріндегі ұйымдастырушылық-әдістемелік және басқарушылық жұмыс, жоғары және орта арнаулы оқу орындарындағы 2 жыл ішіндегі оқытушылық жұмыс;
республикалық және облыстық уәкілетті органдағы 2 жыл ішіндегі ұйымдастырушылық-әдістемелік және басқарушылық жұмыс;
Білімі: Қазақстан Республикасының Конституциясы, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», Қазақстан Республикасының Заңдары, оқытудың әр түрлі кезеңдеріндегі спортшылардың даярлығын реттейтін нормативтік құжаттар, оқу-жаттығу процесін қамтамасыз ету нормативтері, оқу сабақтарын өткізу кезіндегі қауіпсіздік техникасы, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтік құқықтық актілер, еңбек заңнамасының, еңбекті қорғау негіздері, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық- гигиеналық нормалар.
Біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты әдіскер
Біліктілік талаптары: Орта білім (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі;
немесе дене тәрбиесі және спорттық жаттықтыру саласындағы кемінде 2 жыл ғылыми-оқытушылық жұмыс;
немесе спорттан біліктіліктің орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер лауазымындағы кемінде 1 жыл жұмыс өтілі;
немесе жоғары спорт шеберлігі мектептеріндегі 2 жыл ішіндегі ұйымдастырушылық-әдістемелік және басқарушылық жұмыс;
дене шынықтыру және спорт саласындағы республикалық және облыстық уәкілетті органдағы 2 жыл ішіндегі ұйымдастырушылық-әдістемелік және басқарушылық жұмыс;
Білімі: Қазақстан Республикасының Конституциясы, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», Қазақстан Республикасының Заңдары, оқытудың әр түрлі кезеңдеріндегі спортшылардың даярлығын реттейтін нормативтік құжаттар, оқу-жаттығу процесін қамтамасыз ету нормативтері, оқу сабақтарын өткізу кезіндегі қауіпсіздік техникасы, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтік құқықтық актілер, еңбек заңнамасының, еңбекті қорғау негіздері, өрт қауіпсіздігі мен санитарлық- гигиеналық нормалар.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы
Біліктілік талаптары: Жоғары немесе орта білім, соның ішінде:
Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамында әлем чемпионаттарында 4-6 орын;

(2 шт.) 3,5 х 4,5
Вид спорта
Фамилия, имя, отчество (заполняется на государственном и русском языках)
Дата рождения
Представляющий регион (область, город)
Ведомство
Спортивная школа
Место учебы, работы
Образование
Физкультурное образование
Стаж занятий спортом
Домашний адрес
Предыдущее звание
Дата присвоения или подтверждения
Ф.И.О. тренера, подготовившего спортсмена
Тренерская категория
Первичная физкультурная организация
Руководитель ______________________
МП
Дата «__» ___________ 20 __ г.
Управление физической культуры и спорта (область, город)
Руководитель ____________
МП
Дата «__» ______
20 __ г.
Федерация Республики Казахстан по данному виду спорта
Руководитель _______
МП
Дата «_ » _______
20 _ г.
Дата поступления на рассмотрение комиссии: «_____»______ 20_ г.
Основные показатели (нормативы)
Дата выполнения (число месяц, год)
Наименование соревнований
Ранг, категория соревнования
Показанный результат
Должность судьи
Ф.И.О. судьи
Город (страна)
Судейская категория
Главный судья
Главный секретарь
Старший судья
Отметка о присвоении
Ответственное лицо (Ф.И.О.)
Должность
Причина отказа и отметка о нарушениях
Дата отправки «___» ___________ 20 ___ г.
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории»
Справка о подготовке спортсменов тренером-преподавателем_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
№ п/п
Фамилия, имя подготовлен-
ного спортсмена
Год рождения
Стаж работы со спорт-сменом
Подтверж-дающий документ
Спортивный результат
Куда зачис-
лен (пере-
дан)
Подтверж-дающий документ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подпись руководителя
М.П. «____» __________ г.
Подпись начальника
областного управления спорта
М.П. «____» __________ г.
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории»
Квалификационные требования для должностей работников организаций физической культуры и спорта Тренер высшего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, в том числе:
подготовить одного участника Олимпийских игр, Паралимпийских, Сурдлимпийских игр;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на Азиатских играх, Азиатских Паралимпийских, Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии, Европы, Всемирных универсиад;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-9 места на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских играх в индивидуальных или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена занявшего 6-9 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить двух спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить трех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную юношескую команду республики;
передать четырех спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее одного года;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
Тренер среднего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: Среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет в том числе:
подготовить одного участника Олимпийских игр, Параолимпийских и Сурдолимпийских игр;
или подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на Азиатских играх, Азиатских Параолимпийских, Сурдолимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровых видах спорта;
или подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии, Европы, Всемирных Универсиад;
или подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных Игр инвалидов, Азиатских Юношеских Параолимпийских игр в индивидуальных или игровых видах спорта или 1 место на чемпионате мира среди молодҰжи и студентов;
или подготовить одного спортсмена, занявшего 6-9 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
или подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
или подготовить двух спортсменов в сборную национальную команду ресҒпублики;
или подготовить трех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
или подготовить четырех спортсменов в сборную юношескую команду республики;
или передать двух спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
или тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее одного года;
или организационно-методическая работа в республиканском или обласҒтном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегические и программные документы по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организацию учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охране труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенические нормы.
Методист высшего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: Высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет;
или научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки в высших учебных заведениях не менее 2 лет;
или стаж работы в должности методиста по спорту высшего уровня квалификации второй категории не менее 1 года;
или организационно-методическая и руководящая работа в школах высшего спортивного мастерства, преподавательская работа в высших и средних специальных учебных заведениях в течение 2 лет;
или организационно-методическая и руководящая работа в республиканских и областных уполномоченных органах в, течение 2 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», нормативные документы, регламентирующие подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охране труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенические нормы.
Методист среднего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: Среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет;
или научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки не менее 2 лет;
или стаж работы в должности методиста по спорту среднего уровня квалификации второй категории не менее 1 года;
или организационно-методическая и руководящая работа в школах высшего спортивного мастерства в течение 2 лет;
или организационно-методическая и руководящая работа в республиканских и областных уполномоченных органах по физической культуре и спорту в течение 2 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», нормативные документы, регламентирующие подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охране труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенические нормы.
Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: Высшее или среднее образование, в том числе:
занять в составе национальной команды Республики Казахстан 4-6 места на чемпионатах мира;

Азия чемпионаттарында 1-3 орын, Азия ойындары мен Еуропа чемпионаттарында 3-5 орын;
жастар арасындағы Азия чемпионаттарында 1-3 орын, олимпиадалық спорт түрлерінен жастар арасындағы Азия чемпионаттарында 1 орын, олимпиадалық емес спорт түрлерінен әлем чемпионаттарында 1-3 орын, олимпиадалық емес спорт түрлерінен Азия чемпионаттарында 1 орын.
Білімі: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Білім туралы», «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдары, еңбек заңнамасының негіздері, техника қауіпсіздігі ережесі мен санитарлық-гигиеналық нормалар және спорттық жаттықтыру негіздері, оқу сабақтарын өткізу кезіндегі қауіпсіздік техникасы, спорт түрлерінен жарыстардың ережесі, допингке қарсы ережелер.
Cпорт шеберлігіне үміткер, бiрiншi спорттық
разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк
қызметі регламентіне 8-қосымша
Әрбір ҚФЕ әкімшілік әрекеттердің (шаралардың) бірізділігі мен өзара әрекеттерін мәтіндік кестелік сипаттау 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыстың ағыны, барысы) іс-әрекеті
Іс-әре-
кеттің № (жұмыс-
тың ағыны, барысы)
1
2
3
4
5
6
ҚФБ атауы
Орталық инспекто-ры
Орталық-тың жинақтау бөлімі-
нің инспек-
торы
Жергі-
лікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілік-ті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушы-сы
Спорттық атақтар, разряд-
тар беру бойынша комиссиясы
Әрекет-
тің атауы (процес-тің, рәсімнің, операцияның) олардың сипат-
тамасы
Құжаттар-ды қабылдау, ұсынылған құжаттар-дың толықты-
ғын тексеру, құжаттар тізбесі толық тапсырыл-маған жағдайда құжаттар-ды қабылдау-дан бас тарту, алушыға жетіспей-тін құжаттар-ды көрсету-
мен қолхат беру. Құжаттар тізбесі толық болған жағдайда өтінішті тіркеу, алушыға қолхат беру, құжаттар-ды Орталық-
тың жинақтау бөліміне тапсыру
Құжаттарды жинау
Құжаттарды қабылдау, жергілікті атқарушы органның басшысы-на қарауға тапсыру
Құжаттар-ды қарастыру, жергілік-ті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдау
құжаттар-
дың толықтығын тексеру, спорттық атақтар, разрядтар беру бойынша комиссияға жіберу
Ұсыныл-
ған құжаттарды тексеру. Спорттық атақтар, разряд-
тар және спорт төреші санатын беру не спорттық атақтар, разряд-
тар және спорт төреші санатын беруге ұсыныл-
ған құжаттарды қараудан бас тарту
Аяқтау нысаны(деректер, құжат, ұйымдастыру - өкімдік шешім)
Қолхат
Құжаттарды жергілікті атқарушы органға жіберу
Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысы-на жіберу
Жергілік-ті атқарушы органның жауапты орындаушыға жіберу
Құжаттарды спорттық атақтар, разрядтар беру бойынша комиссияға жіберу
Комиссия отырысы-ның хаттама-сы
Орындалу мерзім-
дері
20 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минут ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
30 күнтізбелік күн ішінде
Келесі іс-әре-
кеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
Негізгі процестің (жұмыстың ағыны, барысы) іс-әрекеті
Іс-әре-
кеттің № (жұмыс-
тың ағыны, барысы)
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Орталық инспекторы
Әрекет-
тің атауы (процес-тің, рәсімнің, операцияның) олардың сипатта-масы
Комиссия хаттамасы негізінде, Комиссия отырысы өткен күннен үш жұмыс күні ішінде спорттық атақтар немесе спорттық разрядтар беру туралы бұйрық шығарады
Үзінді не электронды құжат үлгісінде мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Үзінді не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Үзінді не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және Орталыққа жіберу
Үзінді не бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Аяқтау нысаны (дерек-
тер, құжат, ұйымдас-
тыру - өкімдік шешім)
Бұйрық
Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына үзіндіні не бас тарту туралы дәлелді жауапты қол қоюға жіберу
Үзінді не бас тарту туралы дәлелді жауап
Нәтижесін Орталыққа жолдау
Үзінді немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындалу мерзім-
дері
3 жұмыс күні ішінде
1сағат
1 сағат
1 жұмыс күні ішінде
20 минуттан аспайды
Келесі іс-әре-
кеттің нөмірі
8
9
10
11
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Орталық инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Жергі-
лікті атқару-шы орган-
ның жауапты маманы
Спорт-
тық атақтар, разряд-тар беру бойынша комисс-иясы
1 әрекет Құжаттарды қабылдау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, құжаттар топтамасы толық тапсырылмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беру. Құжаттар топтамасы толық болған жағдайда өтінішті тіркеу, алушыға қолхат беру, құжаттарды Орталықтың жинақтау бөліміне тапсыру
2 әрекет Құжаттарды жинау және жергілікті атқарушы органға тапсыру
3 әрекет Орталықтан құжаттарды қабылдау, қарау үшін жергілікті атқарушы органның басшысына тапсыру
4 әрекет Құжаттарды қарастыру, жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдау
5 әрекет Құжат-
тардың толық-
тығын тексе-
ру. Спорт-
тық атақ-
тар, разряд-тар беру бойынша комиссияға қарауға жіберу
6 әрекет Ұсыныл-ған құжат-
тарды қарас-
тыру. Спорт-
тық атақтар, разряд-тар және спорт төреші санатын беру туралы шешім қабыл-
дайды
7 әрекет Комиссия хаттамасы негізінде, Комиссия отырысы өткен күннен үш жұмыс күні ішінде спорттық атақтар немесе спорттық разрядтар беру туралы бұйрық шығарады
8 әрекет Үзінді дайын-
дау
11 әрекет Алушыға үзінді беру
10 әрекет Үзіндіні тіркеу және Орталыққа беру
9 әрекет. Үзіндіге қол қою
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергі-
лікті атқарушы органның басшысы
Жергі-
лікті атқарушы органның жауапты орындау-
шысы
Спорттық атақтар, разряд-
тар беру бойынша комисс-
иясы
1 әрекет Құжаттарды қабылдау, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру, құжаттар тізбесі толық тапсырылмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту, алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсетумен қолхат беру. Құжаттар тізбесі толық болған жағдайда өтінішті тіркеу, алушыға қолхат беру, құжаттарды Орталықтың жинақтау бөліміне тапсыру
2 әрекет Құжаттарды жинау және жергілікті атқарушы органға тапсыру
3 әрекет Орталықтан құжаттарды қабылдау, жергілікті атқарушы органның басшысына қарау үшін тапсыру
4 әрекет Құжаттарды қарау, жергілікті атқарушы органның жауапты орындау-
шысына жолдау
5 әрекет Құжаттардың толықты-
ғын тексеру, спорттық атақтар, разряд-
тар беру бойынша комис-
сияға қарауға жіберу
6 әрекет Ұсыныл-
ған құжаттарды қарау. Спорттық атақтар, разряд-
тар және спорт төреші санатын беру туралы шешім қабылдау
10 әрекет Алушыға бас тарту туралы дәлелді жауап беру
9 әрекет Бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
8 әрекет Бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
7 әрекет Бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Cпорт шеберлігіне үміткер, бiрiншi спорттық
разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк
қызметі регламентіне 9-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық бір ізділігі арасындағы өзара әрекеттесуді бейнелейтін сызбалар

1-3 место на чемпионатах Азии, 3-5 места на Азиатских играх и чемпионатах Европы;
1-3 место на чемпионатах мира среди молодежи, 1 место на чемпионатах Азии среди молодежи по олимпийским видам спорта, 1-3 место на чемпионатах мира по не олимпийским видам спорта, 1 место на чемпионатах Азии по не олимпийским видам спорта.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правила техники безопасности, санитарно-гигиенические нормы и основы спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, анти-допинговых правил.
Приложение 8
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ дейст-
вия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
Наимен-
ование СФЕ
Инспек-
тор
Центра
Инспек-
тор
накопи-
тельного
отдела Центра
Ответст-венный специа-
лист местного исполни-тельного органа
Руководи-тель местного исполни-
тельного органа
Ответст-
венный исполни-
тель местного исполни-
тельного органа
Комиссия по присвое-
нию спортив-
ных званий, разрядов
Наимен-
ование действия
(процес-
са, процеду-ры,операции) и их
описание
Прием докумен-тов, проверка полноты предста-вленных докумен-тов, в случае непредоставления полного перечня докумен-
тов, отказ в приеме докумен-
тов, выдача расписки получа-
телю с указа-
нием недоста-
ющих докумен-тов. При наличии полного пперечня докумен-тов регистр-ация обраще-
ния, выдача получа-
телю расписки, передача докумен-тов в накопи-
тельный отдел Центра
Сбор докумен-тов
Прием докумен-тов, передача на рассмо-
трение руково-
дителю местного исполни-тельного органа
Рассмот-
рение докумен-
тов, направле-ние ответст-
венному исполни-
телю местного исполни-
тельного органа
Осущест-
вление проверки полноты докумен-
тов, направле-ние на рассмот-
рение комиссии по присвое-
нию спортив-
ных званий, разрядов
Рассмотрение представ-ленных докумен-
тов. Принятие решения о присвое-
нии спортив-
ного звания, разряда и судейской категорий по спорту или отказе в рассмот-
рении представ-
ленных докумен-
тов на присвое-
ние спортив-
ного звания, разряда и судейской категории по спорту
Форма заверше-ния
(данные, документ,организационно-распорядительное
решение)
Расписка
Отправкадокумен-тов в
местный исполни-тельный орган
Направ-
ление докумен-тов руково-
дителю местного исполни-тельного органа
Направле-ние ответст-
венному исполни-
телю местного исполни-
тельного органа
Направле-ние докумен-
тов на рассмот-
рение комиссии по присвое-
нию спортив-
ных званий, разрядов
Протокол заседания комиссии
Сроки исполне-
ния
не более 20 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 15 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 1 рабочего дня
в течение 30 календар-ных дней
Номер следую-
щего действия
2
3
4
5
6
7
Действие основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
11
1
Наименова-
ние СФЕ
Руководи-
тель местного исполни-
тельного органа
Ответст-
венный исполни-
тель местного исполни-
тельного органа
Руководи-
тель местного исполни-
тельного органа
Ответст-
венный специалист местного исполни-
тельного органа
Инспектор Центра
2
Наименова-
ние действий (процесса, процедуры операции) и их описание
на основании протокола Комиссии, в течение трех рабочих дней со дня проведения заседания Комиссии, издает приказ о присвоении спортивных званий или спортивных разрядов
подготовка выписки либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в форме электрон-
ного документа
Подписание выписки или мотивированного ответа об отказе
Регистрация выписки либо мотивированного ответа об отказе и направле-
ние в Центр
Выдача выписки либо мотивирован-
ного ответа об отказе
3
Форма завершения (данные документ, организаци-
онно-рас-
порядитель-
ное решение)
Приказ
Направле-
ние выписки либо мотивированного ответа об отказе руководи-
телю местного исполни-
тельного органа на подпись
выписка либо мотивиро-
ванный ответ об отказе
Направле-
ние результата в Центр
Выпис-ка или мотивирован-ный ответ об отказе
4
Срок исполнения
в течение 3 рабочих дней
1 час
1 час
в течение 1 рабочего дня
не более 20 минут
5
Номер следующего действия
8
9
10
11
таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Инспектор Центра
Инспектор накопите-льного отдела Центра
Ответствен-ный специалист местного исполни-
тельного органа
Руководитель местного исполни-
тельного органа
Ответст-венный исполни-тель местного исполни-
тельного органа
Комисс-ия по присвоению спортивных званий, разря-
дов
Действие 1. Прием документов, проверка полноты представленных документов, в случае непредоставле-
ния полного перечня документов, отказ в приеме документов, выдача расписки получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного перечня документов регистрация обращения, выдача получателю расписки, передача документов в накопительный отдел Центра
Действие 2. Сбор документов и передача в местный исполни-
тельный орган
Действие 3. Прием документов из Центра, передача на рассмотре-
ние руководи-
телю местного исполни-
тельного органа
Действие 4. Рассмотрение документов, направление ответствен-
ному исполнителю местного исполнитель-ного органа
Действие 5. Осущест-вление проверки полноты докумен-тов, направ-
ление на рассмо-
трение комиссии по присвое-нию спортив-ных званий, разрядов
Действие 6. Рассмо-трение представленных документов. Принят-ие решения о присвоении спортивного звания, разряда и судейс-кой катего-рий по спорту
Действие 7. на основании протокола Комиссии, в течение трех рабочих дней со дня проведения заседания Комиссии, издает приказ о присвоении спортивных званий или спортивных разрядов
Действие 8. подго-
товка выписки
Действие 11. Выдача выписки получателю
Действие 10. Регистрация выписки и направление в Центр
Действие 9. Подписание выписки
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор Центра
Инспектор накопитель-ного отдела Центра
Ответствен-ный специалист местного исполнительного органа
Руководи-
тель местного исполни-
тельного органа
Ответственный исполнитель местно-го исполнительно-го органа
Комиссия по присвое-нию спортив-ных званий, разрядов
Действие 1. Прием документов, проверка полноты представленных документов, в случае непредоставле-
ния полного перечня документов, отказ в приеме документов, выдача расписки получателю с указанием недостающих документов. При наличии полного перечня документов регистрация обращения, выдача получателю расписки, передача документов в накопительный отдел Центра
Действие 2. Сбор документов и передача в местный исполнительный орган
Действие 3. Прием документов из Центра, передача на рассмотре-
ние руководителю местного исполнительного органа
Действие 4. Рассмотре-ние документов, направле-
ние ответстве-
нному исполните-лю местного исполни-
тельного органа
Действ-ие 5. Осущес-твление провер-ки полноты документов, направ-ление на рассмо-трение комисс-ии по присвоению спорти-вных званий, разря-
дов
Действие 6. Рассмот-рение представленных докумен-тов. Принятие решения об отказе в присвое-нии спортив-ного звания, разряда и судейс-
кой категории по спорту
Действие 10. Выдача мотивированного ответа об отказе получателю
Действие 9. Регистрация мотивированного ответа об отказе и направление в Центр
Действие 8. подписание мотивированного ответа об отказе
Действ-ие 7.подготовка мотивированно-го ответа об оказе
Приложение 9
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории»