"Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуі және өткізу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" электронды мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы N 396 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 25 қаңтарда N 2119 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 мамырдағы N 168 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 27.05.2013 N 168 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.Қоса берілген «Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi жәнеөткiзужөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электронды мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.Ә. Бекеновке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                С. Біләлов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникацияминистрі            А. Жұмағалиев
2012 жылғы 28 желтоқсан
Облыс әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсан
№ 396 қаулысымен бекітілді
«Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электронды мемлекеттік қызметтің регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу
жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электронды мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – қызмет) «Солтүстік Қазақстан облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), сондай-ақ «электронды үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетеді.

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2012 года N 396. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 января 2013 года N 2119. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 27 мая 2013 года N 168
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 27.05.2013 N 168
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «O местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бекенова К.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               С. Билялов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
28 декабря 2012 года
Утвержден
постановлением акимата области
от 28 декабря 2012 года № 396
Регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов» 1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов» (далее - услуга)оказывается государственным учреждением «Управление предпринимательства и промышленности Северо-Казахстанской области (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП).

2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1130 қаулысымен бекітілген «Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру деңгейі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте қолданылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беруге арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) заңды тұлға – электронды мемлекеттік қызмет көрсетілетін тұлға (бұдан әрі – алушы);
3) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
4) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта қалпына келтірілген және қолданысын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиар беретін лицензияның сәйкестендіру нөмірін орталықтан құрайтын қызметтің лицензияланатын түрін (кіші түрін) жүзеге асырушы лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, орындары, учаскелері) туралы мәліметті қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ);
5) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры – ақпаратты автоматты жинауға, сақтауға және өңдеуге, Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және мемлекеттік басқару органдарына және өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді беру мақсатында жеке бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құрастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);
6) Құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі және ақпараттық жүйелер;
7) пайдаланушы – өзіне қажетті электронды ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект (алушы, қызмет көрсетуші);
8) транзакциялық қызмет – электронды цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электронды ақпараттық ресурстарды ұсыну жөніндегі қызмет;

2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов»,утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1130 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) юридическое лицо - лицо, которому оказывается электронная государственная услуга(далее – получатель);
3) бизнес–идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
4) веб–портал «Е-лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование»);
5) государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);
6) Структурно–функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги.
7) пользователь – субъект (получатель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
8) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;

9) «электронды үкіметтің» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электронды мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
10) «электронды үкімет» шлюзі– электронды қызметтерді іске асыру шеңберінде «электронды үкімет» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
11) «электронды үкіметтің» төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерін жүзеге асыру кезінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын екінші деңгейдегі банкілер, ұйымдар және «электронды үкімет» арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮТШ);
12) электронды цифрлық қолтаңба – электронды цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электронды құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электронды цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
13) электронды құжат – ақпарат электронды-цифрлық нысанда берілген және электронды цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
14) электронды мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электронды нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
15) электронды лицензия – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ресімделетін және берілетін, қағаз тасығыштағы лицензияға тең мәнді электронды құжат түріндегі лицензия;
2. Қызмет көрсетушінің электронды мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызметінің тәртібі
6. ЭҮП арқылы  қадамдық іс-қимылдар және шешімдер осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген (электронды мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы):
1) алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП-да тіркеуді жүзеге асырады, ол алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (ЭҮП-да тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс - алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін алушының парольді ЭҮП-ға енгізу үдерісі (авторландыру үдерісі);
3) 1-шарт – ЭҮП-да тіркелген алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (БСН) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс – алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-ның авторландырудан бас тартуы туралы хабарламаны құрастыруы;
5) 3-үдеріс – алушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да осы
Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсетуге арналған сұрау нысанын шығару және нысан құрылымы мен пішім талаптарын есепке алумен, қажетті құжаттарды сұрау нысанына электронды түрде бекіте отырып, алушының оны толтыруы (деректерді енгізу);

9) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
10) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
11) платежный шлюз «электронного правительства» – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее – ПШЭП);
12) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
14) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
15) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
2. Порядок деятельности услогодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование», указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;

6) 4-үдеріс –ЭҮТШ-да қызметті төлеу, содан кейін бұл ақпарат «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға түседі;
7) 2-шарт - «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызмет көрсету үшін төлем дерегін тексеру;
8) 5-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызмет көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты сұралатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
9) 6-үдеріс – сұрауды куәландыру (қол қою) үшін алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және оның кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқ болуын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрауда көрсетілген БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасындағы сәйкестігін тексеру;
11) 7-үдеріс – алушы ЭЦҚ-сы түпнұсқалығының растамалмауына байланысты сұралатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 8-үдеріс – алушы ЭЦҚ-сы арқылы қызмет көрсетуге арналған сұраудың толтырылған нысанын (енгізілген деректер) куәландыру (қол қою);
13) 9-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да электронды құжатты (алушы сұрауын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрауды өңдеу;
14) 4-шарт – қызмет көрсетушінің алушының лицензия беруге арналған біліктілік талаптарына және негіздеріне сәйкестігін тексеруі;
15) 10-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-дағы алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұралатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
16) 11-үдеріс – алушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да құрастырылған қызмет нәтижесін (электронды лицензия) алуы. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын қолданумен құрастырылады.
7. Қызмет көрсетуші арқылы қадамдық іс-қимылдар және шешімдер осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген (электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы):
1) 1-үдеріс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін қызмет көрсетуші қызметкерінің «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға логин мен парольді енгізуі (авторландыру үдерісі);
2) 1-шарт – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да логин және пароль арқылы қызмет көрсетушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-үдеріс – қызмет көрсетуші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
4) 3-үдеріс – қызмет көрсетуші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсетуге арналған сұрау нысанын шығару және қызмет көрсетуші қызметкерінің алушы деректерін, сондай-ақ алушы өкілінің сенімхаты бойынша деректерді енгізуі (нотариалды куәландырылған сенімхат болғанда, сенімхат басқаша куәландырылғанда – сенімхат деректері толтырылмайды);

6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) процесс 6 - выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН указанным в запросе, и БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 – получение получателем результата услуги (электронная лицензия), сформированнойИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование»подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателячерез логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);

5) 4-үдеріс – алушы туралы деректерді ЭҮШ арқылы ЗТ МДҚ-ға жіберу;
6) 2-шарт – алушы деректерінің ЗТ МДҚ-да, сенімхат деректерінің БҰАЖ-да болуын тексеру;
7) 5-үдеріс - ЗТ МДҚ-да алушы деректерінің болмауына байланысты деректер алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны құрастыру;
8) 6-үдеріс – сұрау нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгісі бөлігінде толтыру және қызмет көрсетуші қызметкерінің алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрауды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – қызмет көрсетушінің алушының лицензия беруге арналған біліктілік талаптарына және негіздеріне сәйкестігін тексеруі;
11) 8-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-дағы алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұралатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 9-үдеріс – алушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да құрастырылған қызмет нәтижесін (электронды лицензия) алуы. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын қолданумен құрастырылады.
8. Қызметке сұрауды және жауапты толтыру нысандары www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталында келтірілген.
9. Сұрауды өңдегеннен кейін алушыға сұрауды өңдеу нәтижелерін келесідей қарау мүмкіндігі беріледі:
«ашу» деген түймені басқаннан кейін – сұрау нәтижесі дисплей экранында шығады;
«сақтау» деген түймені басқаннан кейін – сұрау нәтижесі алушы берген магнитті тасығышта Adobe Acrobat пішімінде сақталады.
10. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңесті call-орталықтың телефоны бойынша (1414) алуға болады.
11. Электронды мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭПШ;
3) ЭПТШ;
4) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ;
5) ЗТ МДҚ;
6) қызмет көрсетуші.
12. Әрбір іс-қимылды орындау мерзімін көрсете отырып, іс-қимылдар (рәсімдер, функциялар, операциялар) бірізділігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген;
13. Іс-қимылдардың сипаттамаларына сәйкес олардың қисынды бірізділігі (электронды мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі) арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
14. Тұтынушыларға қызмет көрсетудің нәтижелері осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
15. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);

5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ о данных получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателянеобходимых документов, предоставленных получателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение получателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz.
9. После обработки запроса получателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате AdobeAcrobat.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД «Е-лицензирование»;
5) ГБД ЮЛ;
6) услугодатель.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена вприложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);

2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпараттар мен ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау);
16. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) электронды лицензия берілетін тұлғада БСН-ның болуы;
3) ЭҮП-ны авторландыру;
4) пайдаланушыда ЭЦҚ-ның болуы;
5) екінші деңгейдегі банкіде банкілік карточкасының немесе ағымдағы шотының болуы.
Заңды тұлғалардың түстi және қара металл
сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы),
сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу жөніндегі
қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электронды
мемлекеттік қызмет регламентіне 1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Іс-
қи-
мыл (жұ-
мыс бар-
ысы, ағы-
ны) №-і
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ҚФБ ата-
уы
Алу-
шы
ЭҮП
Ал-
ушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Ал-
ушы
ЭҮП
Ал-
ушы
«Е-лицензиялау» АЖ
«Е-лицензиялау» АЖ
«Е-лицензиял-
ау» АЖ
Іс-қимыл ата-
уы (үдеріс, рә-
сім,
опер
ац-
ия)
және олардыңси-
пат-
та-
масы
Ал-
ушы ком-
пью-
тері
нің интернет-браузерінде ЭЦҚ ті-
ркеу куә-
лі-
гін бе-
кіту
Алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту тура-
лы хабарлама-
ны құрастыра-
ды
Қызмет таңдайды жә-
не эл-
ек-
тр-
он-
ды түрде-
гі қажет-
ті құжат-
тар
ды бе-
кі-
те от-
ыр-
ып, сұ-
рау де-рек
тер
ін
құрастырады
Қыз-
мет-
ті тө-
леу
Тө-
лем нің бол-
мау-
ына бай-
лан-
ысты бас тар-
ту туралы ха-
бар-
ла-
маны құр-
аст-
ыра-
ды
Сұ-
рау-
ды куә-
лан-
дыру
(қол қою) үшін ЭЦҚ таң-
дау
Алушы ЭЦҚ-сы түпнұсқалығының расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құрастырады
ЭЦҚ ар-
қылы сұрауды куәландыру (қол қою)
Өтініштің элек-
трон-
ды құжа-
тын (алу-
шы сұра-
уын) тір-
кеу және сұ-
рауды өңдеу
Алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына бай-
лан-
ысты бас тарту тура-
лы хабарлама-
ны құр-
асты-
ру
Алушы-
ның құрастырылған қызмет нәти-
жесін алуы (Элек-
тронды құжат)
Аяқтау нысаны
(дерек, құ-
жат,
ұйымдастырушылық-өкімдік ше-
шім)
Сауалдың сәтті құрастырылғаны туралы хабарландыруды көрсету
Сұралатын электронды мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру
Сауалдың сәтті құрастырылғаны туралы хабарландыруды көрсету
Іс-қимылдың сәт-
ті аяқтал-
ғаны туралы хабарландыруды көрсету
Сұрала-
тын электронды мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру
Сауалды маршрут-
тау
Сұралатын электрон-
ды мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру
Сауалды маршруттау
Өтінішке номер берумен сұрауды тір-
кеу
Сұралатын электронды мемлекет-
тік қызметтен бас тарту тура-
лы хабарла-
маны құрастыру
Элект-
ронды лицен-
зия, қайта ресімделген лицен-
зия, лицензияның телнұс-
қасы
Орындау мерзімі
10-15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
15 жұмыс күні, 10 жұмыс күні, 2 жұмыс күні
Келесі іс-
қи-
мыл нө-
мірі
2-егер алу-
шы деректерінде бұзушылықтар бол-
са;
3 – егер авторландыру сәт-
ті өтсе
-
4
5 – егер төлемесе, 6- егер төлесе
-
7-егер ЭЦҚ-да қате болса; 8 –
егер ЭЦҚ қатесіз бол-
са
-
-
10- қыз-
мет көр-
сету-
шінің алушының лице-
нзия беру-
ге ар-
нал-
ған біліктілік талаптары-
на және негіздері-
не сәй-
кес-
тігін тек-
серуі
2-кесте. Қызмет көрсетуші арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Іс-
қимыл (жұмыс бары-
сы, ағыны)№-і
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ҚФБ атауы
Қыз-
мет көрсету-
ші
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
Қызмет көрсетуші
ЭҮШ арқылы ЗТ МДҚ-ға
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
Қызмет көрсету-
ші
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
Іс-қимыл атауы (үдер-
іс, рәсім,
операц
ия)
және олар-
дың
сипатт
амасы
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ-
да авторландырылады
Деректерде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту тура-
лы хабарла-
маны құрастыра-
ды
Қыз-
мет көрсетуші қызметкерінің қызметті таңдауы
ЗТ МДҚ-ға алушы деректерін тексеру-
ге сұрауды жі-
беру
Деректерде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарла-
маны құрастыру
Құжаттарды тіркей отырып, сұрау нысанын толтыру
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да электронды құжатты тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрау-
ды өңдеу
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ-
дағы алушы деректерінде бұзушылықтардың болуы-
на байланысты сұралатын қызметтен бас тарту ту-
ралы хабар-
ламаны құрас-
тыру
Алушының құрастырылған қыз-
мет нәти-
жесін алуы (Элек-
трон-
ды құ-
жат)
Аяқтау нысаны(де-
рек, құжат,ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Сауалдың сәт-
ті құрастырылғаны туралы хабарландыруды көрсету
Сұралатын электронды мемлекет-
тік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру
Сауалдың сәтті құрастырылғаны туралы хабарландыруды көрсету
Сауалды маршрут-
тау
Сұралатын электронды мемлекет-
тік қызметтен бас тарту тура-
лы хабарлама-
ны құрастыру
Сауалдың сәт-
ті құрастырылғаны туралы хабарландыруды көрсету
Өтінішке номер берумен жүй-
еде сұ-
рауды тір-
кеу
Сұралатын электронды мемлекет-
тік қызметтен бас тарту тура-
лы хабарлама-
ны құрастыру
Электронды лицензия,
қайта ресімдел
ген лицен-
зия, лицен-
зияның телнұс-
қасы
Орын-
дау мер-
зімі
10-15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
10-15 сек
10-15 сек
20 сек
15 жұмыс күні, 10 жұмыс күні, 2 жұмыс күні
Келесііс-
қимыл нөмірі
1-
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ-
да
қыз-
мет көрсету-
ші қызметкері-
нің ло-
гині мен паролі деректерінің түпнұсқалы-
ғын тексеру
-
4
5 – егер алушы деректерінде бұзушылықтар болса;
6 – егер авторландыру сәт-
ті өтсе
-
8- егер «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрау бойын-
ша дерек-
тер болма-
са, 9-егер сұрау бойын-
ша дерек-
тер табыл-
са
-
-
«Заңды тұлғалардың түстi және қара металл
сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы),
сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу жөніндегі қызмет
түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» электронды мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
ЭҮП арқылы электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет көрсету арқылы электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Заңды тұлғалардың түстi және қара металл
сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы),
сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу жөніндегі қызмет
түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» электронды мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
Электронды мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін айқындауға арналған сауалнама нысаны
__________________________________________________________(қызмет атауы)
1. Сіз электронды мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1. қанағаттанбаймын;
2. ішінара қанағаттанамын;
3. қанағаттанамын.
1. Сіз электронды мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанғаттанасыз ба?
1. қанағаттанбаймын;
2. ішінара қанағаттанамын;
3. қанағаттанамын.

2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии деятельность по
сбору (заготовке), хранению, переработке
и реализации лома и отходов «цветных
и черных металлов»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ дейс-
твия (хо-
да, пото-
ка ра-
бот)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2
Наи-
ме-
нова-
ние СФЕ
Полу-
ча-
тель
ПЭП
Полу-
ча-
тель
ПШЭП
ПЭП
Полу-
ча-
тель
ПЭП
Полу-
ча-
тель
ИС «Е-лицензирование»
ИС «Е-лицензирование»
ИС «Е-лицензирование»
3
Наи-
ме-
нова-
ние дейс-
твия (про-цес-
са, про-
це-
дуры, опер-
ации) и их опи-
сание
При-
креп-
ление в ин-
тер-
нет-
брау-
зер компьютера полу-
ча-
теля реги-
стра-
цион-
ного сви-детельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимисянарушениями в данных получателя
Выби-
рает услу-
гу и фор-
миру-
ет дан-
ные зап-
роса прикреплением необходимых доку-
мен-
тов в элек-
трон-
ном виде
Оп-
ла-
та ус-
лу-
ги
Фор-
мир-
ует сооб-
щение об отка-
зе в связи с отсу-
тст-
вием опла-
ты
Выбор ЭЦП для удос-
тове-
рения (под-
писа-
ния) зап-
роса
Фор-
мир-
ует сооб-
щения об отка-
зе в связи с не подт-
верж-
ден-
ием под-
лин-
ности ЭЦП полу-
чате-
ля
Удос-
то-
вере-
ние (под-
писа-
ние) зап-
рос пос-
редс-
твом ЭЦП
Реги-
стра-
ция элек-
трон-
ного доку-
мента заяв-
ление (зап-
роса полу-
чате-
ля и обра-
ботка зап-
роса
Форм-
иро-
вание сооб-
щения об отка-
зе в связи с имею-
щими-
ся нару-
ше-
ниями в дан-
ных полу-
чате-
ля
Полу-
чение полу-
чателем резуль-
тата услуги (Элект-
ронный доку-
мент)
4
Форма заве-
рше-
ния (дан-
ные, доку-
мент орга-
низа-
цион-
но–
рас-
поря-
ди-
тель-
ное реше-
ние)
Отоб-
раже-
ние уве-
дом-
ления об успешном формирова-
нии зап-
роса.
Фор-
миро-
вание сооб-
щения об отка-
зе в зап-
раши-
вае-
мой элек-
трон-
ной госу-
дарс-
твен-
ной услу-
ге.
Отоб-
раже-
ние увед-
омле-
ния об успе-
шном форм-
иро-
вании зап-
роса.
От-
об-
ра-
же-
ние ув-
ед-
ом-
ле-
ния об ус-
пе-
шн-
ом за-
вер
шен
ии действия.
Форм-
иро-
вание сооб-
щения об отка-
зе в зап-
раши-
вае-
мой элек-
трон-
ной госу-
дарс-
твен-
ной услу-
ге.
Мар-
шру-
тиза-
ция зап-
роса
Фор-
миро-
вание сооб-
щения об отка-
зе в зап-
раши-
вае-
мой элек-
трон-
ной госу-
дарс-
твен-
ной услу-
ге.
Мар-
шру-
тиза-
ция зап-
роса
Реги-
стра-
ция зап-
роса с при-
сво-
ением номе-
ра зая-
вле-
нию.
Фор-
миро-
вание сооб-
щения об отка-
зе в зап-
раши-
вае-
мой элек-
трон-
ной госу-
дарс-
твен-
ной услу-
ге.
Элек-
тронная лицен-
зия, пере-
офор-
мленная лиценз-
ия, дубли-
кат лиценз-
ии
5
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
15 рабочих дней, 10 рабочих дней, 2 рабочих дня.
6
Номер следующего действия
2– если есть нару-
шения в дан-
ных полу-
чате-
ля; 3–если авториза-
ция про-
шла ус-
пешно
4
5 – ес-
ли не оп-
ла-
тил
, 6 –
ес-
ли оп-
ла-
тил
7– если в ЭЦП ошиб-
ка, 8 –если ЭЦП без ошиб-
ки
-
-
10-
про-
вер-
ка услу-
года-
телем соот-
ветс-
твия полу-
чате-
ля ква-
лифи-
ка-
цион-
ным треб-
ова-
ниям и осно-
ва-
ниям для выда-
чи лице-
нзии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ дейс-
твия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наи-
мено-
вание СФЕ
Услугода-
тель
ИС ГБД «Е-
лице-
нзир-
ова-
ние»
Услугодатель
Чер-
ез ШЭП в ГБД ЮЛ
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Услуг-
одатель
ИС ГБД «Е-лицензиро-
вание»
ИС ГБД «Е-лицензиро-
вание»
ИС ГБД «Е-лицензиро-
вание»
3
Наименованиедейст-
вия (про-
цесса, проце-
дуры, опера-
ции) и их описа-
ние
Авто-
риз-
уется на ИС ГБД «Е-
лице-
нзи-
рова-
ние»
Формирует сооб-
щение об отка-
зе в связи с имеющимися нару-
шениями в дан-
ных
Выбор сотру-
дником услугодателя услуги
Нап-
рав-
ле-
ние зап-
роса на про-
вер-
ку дан-
ных пол-
уча-
теля в ГБД ЮЛ
Формирование сооб-
щения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Запол-
нение формы запроса с прикре-
плением доку-
ментов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензиро-
вание» и обра-
ботка услуги в ИС ГБД «Е-лицензиро-
вание»
Формирование сообще-
ния об отказе в запра-
шивае-
мой услуге в связи с имею-
щимися наруше-
ниями в данных получа-
теля в ИС ГБД «Е-лицензиро-
вание»
Полу-
чение получа-
телем резуль-
тата услуги (Элек-
тронный доку-
мент)
4
Форма завер-
шения (дан-
ные, доку-
мент орга-
низа-
цион
но–
рас-
поря-
ди-
тель-
ное реше-
ние)
Ото-
бра-
жение уве-
дом-
ления об успешном фор-
миро-
вании зап-
роса.
Формирова-
ние сооб-
щения об отка-
зе в зап-
раши-
вае-
мой элек-
трон-
ной госу-
дарс-
твен-
ной услу-
ге.
Отображение уведо-
мления об успеш-
ном формировании запро-
са
Маршрутизация запроса.
Форми-
рова-
ние сооб-
щения об отказе в запра-
шивае-
мой элект-
ронной госу-
дарст-
венной услу-
ге.
Отобра-
жение уведом-
ления об успеш-
ном форми-
ровании запроса
Регис-
трация запроса в системе с при-
свое-
нием номера заявле-
нию.
Форми-
рование сооб-
щения об отказе в запра-
шивае-
мой элект-
ронной госуда-
рствен-
ной услуге.
Элект-
ронная лицен-
зия, перео-
форм-
ленная лиценз-
ия, дубли-
кат лиценз-
ии
5
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
10–15 сек
10–15 сек
20 сек
15 рабочих дней, 10 рабочих дней, 2 рабочих дня.
6
Номер следующего дейс-
твия
1 - Проверка в ИС ГБД «Е-лицензирова-
ние» под-
лин-
ности дан-
ных логи-
на и паро-
ля сотр-
удни-
ка услу-
года-
теля
4
5– если есть нар-
уше-
ния в дан-
ных пол-
уча-
те-
ля; 6–
если авторизация про-
шла ус-
пеш-
но
-
-
8– если в ИС ГБД«Е-
лиценз-
ирова-
ние»от-
сутств-
уют данные по запросу, 9 –если данные по запросу найдены
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии деятельность по
сбору (заготовке), хранению, переработке
и реализации лома и отходов «цветных
и черных металлов»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии деятельность по
сбору (заготовке), хранению, переработке
и реализации лома и отходов «цветных
и черных металлов»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.