"2012-2014 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 37-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2012 жылғы 12 сәуірдегі N 3-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 16 мамырда N 13-2-154 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің 2013 жылғы 2 сәуірдегі № 04-07/1933 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің 02.04.2013 № 04-07/1933 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 106-бабы 2-тармағы 4) тармақша, 109-бабы 15-тармақтарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы» Аққайың аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 37-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік Тізілімінде 2012 жылы 17 қаңтарда № 13-2-144 тіркелді, 2012 жылғы 16 ақпандағы № 9 «Аққайың», 2012 жылғы 16 ақпандағы № 9 «Колос» газеттерінде жарияланды) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1) кірістер - 1 936 022,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 238 289 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 4 850,6 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 14 772 мың теңге,
Трансферттер түсімі - 1 678 111 мың теңге»;
«2) шығындар - 1 959 364,5 мың теңге»;
«3) таза бюджеттік кредиттеу - 18 323 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 19 416 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 093 мың теңге»;
«4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 16 180 мың теңге,
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 16 180 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
«5) бюджет тапшылығы - -57 844,9 мың теңге»;
«6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 57 844,9 мың теңге»;
3-тармақта:
1 тармақша келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«аудан бюджетінен бөлінген кредиттер бойынша ақы төлеу»;
«1-1) аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелеріне салынатын айыппұл, өсімпұл, санкциялар, жазалар»;
6-тармақта:
1 абзац келесі редакцияда жазылсын:
«2012 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттер есепке алынсын, жалпы сомасы 286 364 мың теңге, соның ішінде:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Аккайынского районного маслихата от 21 декабря 2011 года N 37-1 "О бюджете Аккайынского района на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2012 года N 3-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 мая 2012 года N 13-2-154. Утратило силу (письмо Департамента юстиции Северо-Казахстанской области от 2 апреля 2013 года № 04-07/1933)
Сноска. Утратило силу (письмо Департамента юстиции Северо-Казахстанской области от 02.04.2013 № 04-07/1933)
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 106, пунктами 15 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккайынского районного маслихата «О бюджете Аккайынского района на 2012-2014 годы» от 21 декабря 2011 года № 37-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13-2-144 от 17 января 2012 года, опубликовано в газетах «Аккайын» № 9 от 16 февраля 2012 года, «Колос» № 9 от 16 февраля 2012 года), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1) доходы - 1 936 022,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 238 289 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям - 4 850,6 тысяч тенге,
поступлениям от продажи основного капитала - 14 772 тысяч тенге,
поступлениям трансфертов -1 678 111 тысяч тенге»;
«2) затраты -1 959 364,5 тысяч тенге»;
«3) чистое бюджетное кредитование, - 18 323 тысяч тенге
в том числе:
бюджетные кредиты - 19 416 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1 093 тысяч тенге»;
«4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 16 180 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 16 180 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге»;
«5) дефицит бюджета - - 57 844,9 тысяч тенге»;
«6) финансирование дефицита - 57 844,9 тысяч тенге»;
в пункте 3:
подпункт 1) дополнить абзацем следующего содержания:
«вознаграждения по кредитам, выданным из бюджета района»;
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
«1-1) штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района»;
в пункте 6:
абзац 1 изложить в следующей редакции:
«6. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты в общей сумме 286 364 тысяч тенге, в том числе:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:

«1) мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыру үшін 3 184 мың теңге»;
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«6) ата-аналарының қамқорысыз қалған жетім баланы (жетім - балаларды) ұстауға асыраушыларға (қамқоршыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге 12 000 мың теңге»;
14) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«14) инвестициялық жобаларын іске асыруына 162 272 мың теңге, соның ішінде:
Смирново селосында сумен жабдықтау тарату желісін дамуына және қайта құруына 67 468 мың теңге (4 кезең);
Шағалалы селосында сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 43 927 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға (немесе) сатып алуға 42 877 мың теңге, соның ішінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға 20 807 мың теңге, қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға 22 070 мың теңге;
Ветеринарлық станцияның жарғылық капиталын қалыптастыруға 8 000 мың теңге»;
7-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«7. Селолық елді мекендердің әлеуметтік саласындағы мамандарына әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыру үшін 19 416 мың теңге республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 2012 жылға арналған аудандық бюджетте есепке алынсын»;
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«9. 2012 жылға арналған аудан атқарушы органның резерві 2063 мың теңге сомада бекітілсін»;
осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес көрсетілген шешімнің 14-қосымшалары жана редакцияда жариялансын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған ІІI сессия                   Аудандық мәслихатының
төрайымы                                  хатшысы
З. Нағметова                              Қ. Құрманбаев
«КЕЛІСІЛДІ»: 2012 жылғы 12 сәуір
«Аққайың аудандық экономика
және қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Т. Власова
Аудандық мәслихатының
2012 жылғы 12 сәуірдегі
№ 3-1 шешіміне 1-қосымша
Аудандық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 37-1 шешіміне 1-қосымша
2012 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Са
на
ты
Сы
ны
бы
Ішкі
сыны
бы
Атауы
Сомасы (мың
теңге)

«1) 3 184 тысячи тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) 12 000 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей»;
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
«14) 162 272 тысяч тенге на реализацию инвестиционных проектов, в том числе:
67 468 тысячи тенге на развитие и реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Смирново (4-очередь);
43 927 тысяч тенге на реконструкцию системы водоснабжения в селе Чаглы;
42 877 тысяч тенге на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020, в том числе 20 807 тысяч тенге на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры, 22 070 тысяч тенге строительство и (или) приобретение служебного жилища»;
8 000 тысяч тенге на формирование уставного капитала ветеринарной станции»;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Учесть в районном бюджете на 2012 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 19 416 тысяч тенге»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 2 063 тысяч тенге»;
приложения 14 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель                               Секретарь
III сессии V созыва                        районного маслихата
З. Нагметова                               К. Курманбаев
«СОГЛАСОВАНО:» 12 апреля 2012 года
Начальник
государственного учреждения
«Аккайынский районный отдел
экономики и финансов»                      Т. Власова
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 12 апреля 2012 года № 3-1
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 31 декабря 2011 года № 37-1
Бюджет Аккайынского района на 2012 год
Ка
те
го
рия
Кла
сс
Под
кла
сс
Наименование
Сумма
(тыс.тенге)

98 760,9
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
97 690,9
022
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1 070
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
16 840
001
Экономикалық саясатты, қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттiк атқару және коммуналдық меншiгiн басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
14 800
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
282
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыру
561
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
500
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
197
2
Қорғаныс
5 531
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 731
005
Жалпы бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 731
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
800
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
400
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
400
4
Білім беру
1 238 703
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1 212 103
003
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм, дене шынықтыру және спорт бөлiмi
60 590
004
Жалпы білім беру
1 090 510
005
Балалар мен жасөспірімдер үшін қосымша білім беру
21 034
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3 080
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
8 679
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12 000
023
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
800
025
Мектеп ұстаздарына және мектепке дейінгі білім ұйымның тәрбиешілеріне біліктілік санаты бойынша қосымша төлем ақы мөлшерін көбейтуіне
424
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру

98 760,9
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
97 690,9
022
Капитальные расходы государственных органов
1 070
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
16 840
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления
коммунальной собственностью района (города областного значения)
14 800
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
282
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
561
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
500
015
Капитальные расходы государственных органов
197
2
Оборона
5 531
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 731
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 731
122
Аппарат акима района (города областного значения)
800
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
400
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
400
4
Образование
1 238 703
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1 212 103
003
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
60 590
004
Общеобразовательное обучение
1 090 510
005
Дополнительное образование для детей и юношества
21 034
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3 080
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
8 679
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 000
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
800
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных организаций образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
424
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета

10 326
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 817
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 817
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 817
12
Көлiк және коммуникациялар
13 250
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 000
023
Автомобиль жолдарының қызметін қамтамасыз ету
13 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
250
13
Басқалар
28 271
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2 923
040
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ретінде «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру
2 923
469
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік бөлімі
6 363
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 363
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 414
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 376
013
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
38
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
2 063
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2 063
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм, дене шынықтыру және спорт бөлiмi
10 508
001
Бiлiм, дене шынықтыру және спорт бөлiмi қызметiн қамтамасыз ету
10 508
14
Борышқа қызмет көрсету
9,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
9,6
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
9,6
15
Трансферттер
6 412,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
6 412,4
006
Нысаналы трансферттерді қайтару
3 880,4
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 532
3.Таза бюджеттік кредиттеу
18 323
Бюджеттік кредиттер
19 416
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
19 416

10 326
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 817
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 817
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
6 817
12
Транспорт и коммуникации
13 250
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
13 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
250
13
Прочие
28 271
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2 923
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
2 923
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
6 363
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6 363
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 414
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6 376
013
Капитальные расходы государственных органов
38
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 063
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2 063
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
10 508
001
Услуги по обеспечению деятельности отдела образования, физической культуры и спорта
10 508
14
Обслуживание долга
9,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9,6
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
9,6
15
Трансферты
6 412,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 412,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
3 880,4
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
2 532
3. Чистое бюджетное кредитование
18323
Бюджетные кредиты
19416
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
19416