"2012-2014 жылдарға Есіл аудандық бюджеті туралы" Есіл аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы N 51/275 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2012 жылғы 6 желтоқсандағы N 12/62 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 24 желтоқсанда N 2025 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2013 жылғы 12 қазандағы N 01-25/169 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 12.10.2013 N 01-25/169 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодексінің 106109-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағына сәйкес, Есіл аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. «2012-2014 жылдарға Есіл аудандық бюджет туралы» Есіл аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 51/275 шешіміне (2012 жылдың 20 қаңтарында № 13-6-184 нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген, 2012 жылдың 24 ақпанында № 10(305) «Есіл таңы» аудандық газетінде, 2012 жылдың 2 наурызында № 11(8590) «Ишим» аудандық газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемде, 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін:
1) кірістер - 2 511 294,6 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 275 066 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 3 776 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер - 23 909 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 2 208 543,6 мың теңге;
2) шығындар - 2 510 538,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелер - 47 989,3 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік несиелер - 50 792,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 2 803,1 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 28 145 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 28 280 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен қаржылық активтерді сатып алу - 135 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық (профицит) - 75 378,6 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын
(профицитті қолдану) қаржыландыру - 75 378,6 мың теңге;
қарыздардың түсімі - 50 529 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 2 803,1 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың қолданылатын қалдықтары - 27 652,7 мың теңге.»;
7-тармақтың 2) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«2) 9575 мың теңге – мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға;»;
7 тармақтың 4) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 22 декабря 2011 года N 51/275 "О Есильском районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 6 декабря 2012 года N 12/62. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 декабря 2012 года N 2025. Утратило силу (письмо маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12 октября 2013 года N 01-25/169)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 12.10.2013 N 01-25/169)
В соответствии со статьей 106109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата «О Есильском районном бюджете на 2012-2014 годы» от 22 декабря 2011 года № 51/275 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-6-184 от 20 января 2012 года, опубликовано 24 февраля 2012 года в районной газете «Есіл Таны» № 10(305), 2 марта 2012 года в районной газете «Ишим» № 11(8590), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы 2 511 294,6 тыс. тенге;
в том числе:
налоговые поступления 275 066 тыс. тенге;
неналоговые поступления 3 776 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала 23 909 тыс. тенге;
поступления трансфертов 2 208 543,6 тыс. тенге;
2) затраты 2 510 538,9 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 47 989,3 тыс. тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 50 792,4 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов 2 803,1 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 28 145 тыс. тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 28 280 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых
активов государства 135 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 75 378,6 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета: 75 378,6 тыс. тенге;
поступление займов; 50 529 тыс. тенге;
погашение займов; 2 803,1 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств 27 652,7 тыс. тенге.»;
подпункт 2) пункта 7 изложить в следующей редакции:
«2) 9575 тыс. тенге – на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;»;
подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:

«4) «Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының білімін дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 16202 мың теңге сома, соның ішінде:
12282 мың теңге – бастауыш, негізгі, орта және жалпы білім беру мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
3920 мың теңге – үйде оқитын мүгедек-балаларды жабдықтық, бағдарламалық қамтамасыз етуге;»;
7 тармақтың 6) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«6) 6000 мың теңге – ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім баланы (жетім балаларды) және баланы (балаларды) асырап-бағу үшін қамқоршыларына (қорғаушыларына) төленетін ай сайынғы ақшалай қаражаттар;»;
7 тармақтың 7) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«7) 803 мың теңге – «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ оқу бағдарламасы бойынша біліктіліктерін арттырудан өткен ұстаздардың еңбекақы төлемдерін арттыруға;»;
7 тармақтың 8) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«8) 19896 мың теңге – білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарының ұстаздары мен тәрбиешілеріне біліктілік санаттары үшін үстемеақы көлемін ұлғайтуға;»;
7 тармақтың 15) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«15) 39239,6 мың теңге – «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 316 қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында селолық елді мекендерді дамытуға.»;
8-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«8. Аудандық бюджетте 2012 жылы мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 50792,4 мың теңге сомаға бюджеттік кредиттердің бөлінуі қарастырылсын.»;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Ю. Метринский
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Т.Мұқашев
Келісілді: 2012 жылғы 6 желтоқсан
«Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі» ММ бастығы                         Г.Стороженко
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 6 желтоқсанындағы
№ 12/62 шешіміне 1-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 22 желтоқсанындағы
№ 51/275 шешіміне 1-қосымша
2012 жылға Есіл аудандық бюджеті
са
на
ты
сы
нып
ішкі
сы
нып
Атауы
Сомасы (мың тенге) 2012 жыл
Кірістер

«4) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118 «Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011 - 2020 годы» в сумме 16202 тыс. тенге, в том числе:
- 12282 тыс. тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего образования;
- 3920 тыс. тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;»;
подпункт 6) пункта 7 изложить в следующей редакции:
«6) 6000 тыс. тенге – ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;»;
подпункт 7) пункта 7 изложить в следующей редакции:
«7) 803 тыс. тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы;»;
подпункт 8) пункта 7 изложить в следующей редакции:
«8) 19896 тыс. тенге – на увеличение размера доплат за квалификационную категорию учителям и воспитателям дошкольных организаций образования;»;
подпункт 15) пункта 7 изложить в следующей редакции:
«15) 39239,6 тыс. тенге – на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020 утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316 «Об утверждении Программы занятости 2020».»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Предусмотреть в бюджете района распределение бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов на 2012 год в сумме 50792,4 тыс. тенге.»;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно  приложению 1к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Ю. Метринский
Секретарь
районного маслихата                        Т. Мукашев
Согласовано: 6 декабря 2012 года
Начальник
ГУ «Отдел экономики и бюджетного
планирования Есильского района СКО»        Г. Стороженко
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 6 декабря 2012 года № 12/62
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 22 декабря 2011 года № 51/275
Бюджет Есильского района на 2012 год
Ка
те
го
рия
кла
сс
под
кла
сс
Наименование
Сумма (тыс.тенге) 2012 год
Доходы

133585
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1195
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) қаржы бөлімі
12811
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10793
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
235,2
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және біржолғы талондарды сатудан түскен сомаларды толық алынуын қамтамасыз ету
537
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
180,8
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
50
028
Коммуналдық меншікке мүлік сатып алу
1015
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
11461
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту және ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11461
2
Қорғаныс
8078
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8078
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7446
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайларды алдын алу және жою
200
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
432
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3378
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3378
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3378
4
Бiлiм беру
1780539
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмiнiң аппараты
1976
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1976
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
1778563
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
51514
040
Білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыру
88204
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
6000
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету

133585
022
Капитальные расходы государственного органа
1195
452
Отдел финансов района (города областного значения)
12811
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района (города областного значения) и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
10793
003
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
235,2
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
537
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
180,8
018
Капитальные расходы государственного органа
50
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
1015
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
11 461
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
11 461
2
Оборона
8 078
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 078
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 446
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
200
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
432
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
3 378
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 378
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 378
4
Образование
1 780 539
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.
1 976
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
1 976
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 778 563
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
51 514
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
88 204
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка(детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
6 000
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей- инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета