Атырау облысы бойынша халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 16 қарашадағы № 355 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 желтоқсанда № 2651 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 238 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013.06.21 № 238 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Қозғалуға киындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (1-қосымша);
2) "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (2-қосымша);
3) "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (3-қосымша);
4) "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (4-қосымша);
5) "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (5-қосымша);
6) "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесіліген растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (6-қосымша);
7) "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (7-қосымша);
8) "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (8-қосымша) бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ш.М. Мұқанға жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының 1-тармағының 7) тармақшасы 2012 жылғы 9 қарашадан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Облыс әкімі                           Б.Ізмұхамбетов
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 16 қарашадағы № 355
қаулысына 1-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 16 қарашадағы № 355
қаулысымен бекітілген
"Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентi

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты населения по Атырауской области
Постановление Атырауского областного акимата № 355 от 16 ноября 2012 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 10 декабря 2012 года № 2651
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для представления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (приложение 1);
2) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" (приложение 2);
3) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" (приложение 3);
4) регламент государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (приложение 4);
5) регламент государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" (приложение 5);
6) регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (приложение 6);
7) регламент государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" (приложение 7);
8) регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (приложение 8).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Мукан Ш.Ж. – заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Действие подпункта 7) пункта 1 настоящего постановления распространяется на правоотношения, возникшие с 9 ноября 2012 года.
Аким области                               Б. Измухамбетов
Приложение 1 к постановлению
акимата Атырауской области
от 16 ноября 2012 года № 355
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 16 ноября 2012 года № 355
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху"

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi - Регламент) келесi ұғымдар қолданылады:
1) уәкiлеттi орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi;
2) тұтынушы – жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – тұтынушылар):
жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң әлеуметтік қызметін ұсынуға медициналық көрсетілімдердің негізінде;
естімейтіндігі бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының әлеуметтік қызметін ұсынуға медициналық көрсетілімдердің негізінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету мекен-жайларының тізбесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органмен көрсетіледі.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған
4. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 21-бабы 1-тармағының 4) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Жеке оңалту бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің және естімейтіндігі бойынша мүгедектер үшін жылына отыз сағат ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін көрсету ережесі және "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің өтініш беруші алатын нәтижесі, жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметін және естімейтіндігі бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметін беру үшін мүгедектердің құжаттарын ресімдеу туралы хабарлама не қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.

1. Общие положения
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – отделы занятости и социальных программ районов, города областного значения;
2) потребитель – физические лица: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан (далее – потребители):
инвалидам первой группы, имеющим затруднения в передвижении, на основании медицинских показаний к предоставлению социальных услуг индивидуального помощника;
инвалидам по слуху, владеющим навыками жестового языка, на основании медицинских показаний к предоставлению социальных услуг специалиста жестового языка.
2. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, адреса и график работы, которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
5. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 4) пункта 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху - тридцать часов в год, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченных органов, в официальных источниках информации.

8. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органның үй-жайында көрсетіледі. Уәкілетті органның үй-жайлары қажетті құжаттарды дайындау үшін орындықтармен (отырғыштармен) және үстелдермен жабдықталған, ақпараттық стенділермен жарақталған, күту залы болады сондай-ақ үй-жайларда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
Уәкілетті органның үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік талаптарына сәйкес келеді, күзет және өртке қарсы дабылмен жарақтандырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушы осы Регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушының бойында жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметін және естімейтіндігі бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметін беруге қарсы медициналық көрсетілімдер болған;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған, құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған;
3) ұсынылған мәліметтер мен құжаттар дұрыс болмаған негіздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiштi алған сәттен бастап және мемлекеттiк қызмет нәтижесiн тапсырған сәтке дейiн мемлекеттiк қызметтi көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті орган өтiнiштi тiркейдi, тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарастыруды жүзеге асырады, хабарламаны ресiмдейдi немесе бас тарту туралы уәжделенген жауапты, мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн тұтынушыға тапсырады.
12. Уәкiлеттi органдағы мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бiр қызметкердi құрайды.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысындағы iс-әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Тұтынушы қажетті құжаттардың барлығын уәкілетті органға тапсырғаннан кейін тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметін және естімейтіндігі бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметін беру үшін құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға тұтынушының өзі келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.

8. Государственная услуга оказывается в помещениях уполномоченного органа по месту проживания потребителя. Помещения уполномоченного органа, оборудованы стульями (скамейками) и столами для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, оснащены охранной и противопожарной сигнализацией.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего Регламента, - в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения, - не более 15 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в предоставлении услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган регистрирует заявление, осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный ответ об отказе, выдает потребителю результат оказания государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
Выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху, осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, также посредством почтового сообщения.

14. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып, белгіленген үлгідегі өтінішті;
2) мүгедектің жеке оңалту бағдарламасынан үзінді көшірмені;
3) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжатты көшірмесі;
4) мүгедектігі туралы анықтаманы ұсынады.
Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
Өзінің келуге мүмкіндігі болмаған жағдайда мүгедек жеке көмекшiнiң қызметін, ымдау тiлi маманының әлеуметтік қызметін беру туралы өтінішпен баруға нотариалдық куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету барысында келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер қатысады (бұдан әрi – ҚФБ):
1) уәкiлеттi органның басшылығы;
2) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы.
16. Әр әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттің қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айғақтайтын сызба осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
18. Уәкiлеттi органның басшысы (бұдан әрi – лауазымды адам) мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды адам Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзімдерде мемлекеттiк қызметтi көрсетуді жүзеге асыруға жауапты.
5. Жұмыс қағидаттары
19. Лауазымды адамның қызметі Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Конституциясында, заңдарында көзделген адамның конституциялық құқықтарының сақталуына негізделеді және заңдылық, сыпайылық, толыққанды ақпараттың берілуін, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, қызметтік міндетіне адал қарамағаны үшін жауапты болу қағидаттарында жүзеге асырылады.
6. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағымды дайындауға жәрдемдесетін мемлекеттік органның атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекен-жайлары осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.

14. Для получения государственной услуги потребители представляют:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) выписку из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
3) документ, удостоверяющий личность потребителя;
4) справку об инвалидности.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководство уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностное лицо является ответственным за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
5. Принципы работы
19. Деятельность должностного лица основывается на соблюдении конституционных прав человека, предусмотренных Конституцией, законами Республики Казахстан, в соответствии с Кодексом чести государственных служащих и осуществляется на принципах законности, вежливости, своевременного предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности, ответственности за недобросовестное отношение к служебному долгу.
6. Порядок обжалования
20. Наименование государственного органа, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты, по которым разъясняют порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы, указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.

21. Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым аталған мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты, Атырау облыстық Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы бастығы атына беріледі. Жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, электронды пошта atyrau@enbek.kz, тел: /87122/32-22-28, Атырау қаласы, Азаттық даңғылы, 31А мекен-жайында орналасқан.

21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника Управление координации занятости и социальных программ Атырауской области, расположенного по адресу: город Атырау, проспект Азаттык, 31 А, график работы: ежедневно с 9-00 часов до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней, адреса электронной почты atyrau@enbek.kz, телефон /87122/32-22-28, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги.

22. Қызмет дөрекі көрсетілген жағдайларда шағым кабинет нөмірі уәкілетті органның стендісінде көрсетілген, уәкілетті органның жұмыс кестесі мен электронды пошта мекен-жайлары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген лауазымды адамның атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге мүмкін.
24. Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекен-жайы көрсетіледі. Шағымға тұтынушының қолы қойылуға тиіс. Шағым берілгенде қызметіне шағым жасалатын органның атауы немесе лауазымды адам, өтініш беру және талап ету себептері көрсетіледі.

22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя должностного лица, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, графики работы и адреса электронной почты уполномоченного органа указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Жалоба должна быть подписана потребителем. При подаче жалобы указываются наименование органа или должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.

25. Жазбаша шағым берген тұтынушыға берілген шағымға жауап алуға болатын күні және уақыты, шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
"Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы
мүгедектерге жеке көмекшінің және есту
бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл
маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша уәкілетті органдардың тізбесі
Р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекен-жайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштаның мекен-жайы)
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Атырау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Атырау қаласы, Шәріпов көшесі, 4zanayt@mail.ru

25. Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1 к регламенту государственной
услуги "Оформление документов на инвалидов
для предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы, имеющих
затруднение в передвижении, и специалиста
жестового языка для инвалидов по слуху"
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома  (квартиры), адрес электронной почты)
Номер телефона
График
работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Атырау
город Атырау, улица Шарипова, 4zanayt@mail.ru

8-7122 45-02-00 45-04-67 45-04-68
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда,аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
Жылыой ауданының жұмыспен қамтужәне әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Әбдірахманов көшесі, 1zhylyoi-zhumyskz@mail.ru
8-71237 4-86-95 4-84-07
3
Индер ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Индер ауданы, Индербор кенті, Қонаев көшесі, 16inderzan@mail.ru
8-71234 2-14-60 2-04-76
4
Исатай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Ынтымақ көшесі, 23isatai_raisobes@mail.kz
8-71231 2-06-42 2-05-65
1
2
3
4
5
5
Қызылқоға ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Мәмедов көшесі, 1gulfaruz@mail.ru
8-71238 2-15-43 2-19-812-12-29
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
6
Құрманғазы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкин ауылы, Болашақ көшесі, 15otdzisp@mail.ru

8-7122 45-02-00 45-04-67 45-04-68
Пять дней в
неделю, за
исключением
выходных и
праздничных
дней, с 9-00 до18-00часов,
обед с 13-00
до 14-00 часов
Отдел занятости и социальных программ Жылыойского района
Жылыойский район, город Кулсары, улица Абдрахманова, 1 zhylyoi-zhumyskz@mail.ru
8-71237 4-86-95 4-84-07
3
Отдел занятости и социальных программ Индерского района
Индерский район, поселок Индербор, улица Кунаева, 16inderzan@mail.ru
8-71234 2-14-60 2-04-76
4
Отдел занятости и социальных программ Исатайского района
Исатайский район, село Аккистау, улица Ынтымак, 23isatai_raisobes@mail.kz
8-71231 2-06-42 2-05-65
1
2
3
4
5
5
Отдел занятости и социальных программ Кызылкогинского района
Кызылкогинский район, село Миялы, улица Мамедова, 1gulfaruz@mail.ru
8-71238 2-15-43 2-19-81 2-12-29
Пять дней в
неделю, за
исключением
выходных и
праздничных
дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов
6
Отдел занятости и социальных программ Курмангазинского района
Курмангазинский район, село Ганюшкино, улица Болашак, 15otdzisp@mail.ru

8-71233 2-51-45 2-53-87
7
Мақат ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Мақат ауданы, Мақат кенті, Орталық алаң, 2tolkin_makat@mail.ru
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
8
Махамбет ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Жеңістің 50 жылдығы Көшесі, 18Mahambet_Zan@mail.ru
8-71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
"Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы
мүгедектерге жеке көмекшінің және есту
бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл
маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
Әр әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік-кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi
органның
жауапты
орындаушысы
Уәкiлеттi органның
басшылығы
Уәкiлеттi
органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң (үрдiстiң, рәсiмдердiң,
операцияның) атауы және олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен
танысу, орындау үшiн жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттардың
толықтығын
тексерудi iске
асыру, бас тарту туралы уәжделген жауап әзiрлеу немесе
хабарлама ресiмдеу
Аяқталу нысаны
(деректер,құжат,
ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды
басшылыққа
жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға
жiберу
Құжаттарды
басшылыққа
тапсыру
Орындау мерзiмдерi
15 минут
15 минут
Он жұмыс күні ішінде
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
1
2
3
кестенiң жалғасы:
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
4
5
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның
басшылығы
Уәкiлеттi органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң (үрдiстiң, рәсiмдердiң,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Хат-хабармен
танысу
Хабарламаны кiтабында
тiркеу, бас тарту туралы уәжделген жауапты немесе хабарламаны тұтынушыға тапсыру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Құжатқа қол қою
Хабарламаны немесе дәлелдi
бас тартуды тұтынушыға тапсыру
Орындау мерзiмдерi
15 минут
Бір жұмыс күнi iшiнде
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс.
1 ҚФБ Уәкiлеттiң органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 әрекет. Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет.Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтiнiштi қарастыру, хабарламаны дайындау
№ 4 әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 5 әрекет
Хабарламаны кiтабында тiркеу
№ 6 әрекет
Хабарламаны тұтынушыға тапсыру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
1 ҚФБ. Уәкiлеттiң органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ.
Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 әрекет. Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет. Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау,
бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтiнiштi қарастыру, бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындау
№ 4 әрекет. Бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қою
№ 5 әрекет. Бас тарту туралы уәжделген жауапты тұтынушыға тапсыру
"Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы
мүгедектерге жеке көмекшінің және есту
бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл
маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 3-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемсы
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
1 ҚФБ
2 ҚФБ
1 ҚФБ
Өтiнiштi тұтынушыдан
қабылдайды, тiркейді,
өтiнiштi уәкiлеттi
органның басшылығына
жолдайды
Мемлекеттік қызмет қызметтің  нәтижесін тұтынушыға береді
Құжаттарды қарау үшін орындаушыны анықтайды
Хабарлама немесе бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды
Құжаттарды қарайды,
хабарлама  немесе бас тарту туралы уәжделген жауапты әзірлейді
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 16 қарашадағы № 355
қаулысына 2-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 16 қарашадағы № 355
қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

8-71233 2-51-45 2-53-87
7
Отдел знятости  и социальных программ Макатского района
Макатский район, поселок Макат,  Центральная площадь 2tolkin_makat@mail.ru
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
8
Отдел занятости  и социальных программ Махамбетского района
Махамбетский район, село Махамбет, улица 50 лет Победы, 18Mahambet_Zan@mail.ru
8- 71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
Приложение 2 к регламенту государственной
услуги "Оформление документов на инвалидов
для предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы, имеющих
затруднение в передвижении, и специалиста
жестового языка для инвалидов по слуху"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры)
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Ответственныйисполнитель уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Наименование
действия (процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение
ответственного
исполнителя
Осуществление
проверки полноты
документов, подготовка
мотивированного ответа об отказе или оформление
уведомления
Форма завершения
(данные, документ,организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
Передача
документов
руководству
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
В течение десяти рабочих дней
Номер следующего
действия
1
2
3
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление
с корреспонденцией
Регистрация уведомления в книге выдача мотивированного ответа об отказе или уведомления потребителю
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание
документа
Расписка о выдаче уведомления либо мотивированного ответа об отказе потребителю
Сроки исполнения
15 минут
В течение одного рабочего дня
Номер следующего
действия
4
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1. Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
СФЕ 2. Руководство уполномоченного
органа
Действие № 1. Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация
заявления, направление заявления руководству уполномоченного
органа
Действие № 2. Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3. Рассмотрение заявления, подготовка уведомления
Действие № 4
Подписание уведомления
Действие № 5. Регистрация уведомления в книге
Действие № 6. Выдача уведомления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
СФЕ 1. Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
СФЕ 2. Руководство уполномоченного органа
Действие № 1. Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация заявления, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2. Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3. Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного ответа об отказе
Действие № 4
Подписание мотивированного
ответа об отказе
Действие № 5. Выдача мотивированного ответа об отказе потребителю
Приложение 3 к регламенту государственной
услуги "Оформление документов на инвалидов
для предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы, имеющих
затруднение в передвижении, и специалиста
жестового языка для инвалидов по слуху"
Схема функционального взаимодействия
Процесс оказания государственной услуги
СФЕ 1
СФЕ 2
СФЕ 1
Принимает заявление от потребителя, регистрирует, направляет  заявление  руководству уполномоченного органа
Выдает результат государственной услуги  потребителю
Определяет  ответственного
исполнителя для исполнения
Подписывает уведомление или мотивированный  ответ об отказе
Рассматривает заявление, подготавливает уведомление или мотивированный  ответ об отказе
Приложение 2 к постановлению
акимата Атырауской области
от 16 ноября 2012 года № 355
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 16 ноября 2012 года № 355
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски"

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттары ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi - Регламент) келесi ұғымдар қолданылады:
1) уәкiлеттi орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi;
2) тұтынушы – жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, мүгедек болып табылатын Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар, сондай-ақ жеке кәсіпкер – жұмыс беруші қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен еңбек жарақатынан немесе кәсіби науқастан болған мүгедектер.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету мекен-жайларының тізбесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органмен көрсетіледі.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған
4. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектердi арнаулы жүріп-түру құралдарымен қамтамасыз ету ережесi және "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысы негiзiнде ұсынылады.
6. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі кресло-арба беру үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.
Мүгедектердің өтініштері, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшесі әзірлеген мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасы негізінде облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы кресло-арбаға қажеттілікті, олардың тізбесі мен санын көрсете отырып айқындайды және Қазақстан Республикасының сатып алу туралы заңнамасына сәйкес оларды сатып алуды жүргізеді.
Кресло-арбаларды беру мүгедектің тегі, аты, әкесінің аты, зейнеткерлік куәлігінің нөмірі, туған күні, тұрғылықты жері, алған кресло-арбаның атауы, алған күні, алудағы белгілер көрсетіле отырып, тізім бойынша уәкілетті органдармен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.

1. Общие положения
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – отделы занятости и социальных программ районов, города областного значения;
2) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, являющиеся инвалидами, а также инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
2. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, адреса и график работы, которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3.Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1  статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил обеспечения инвалидов специальными средствами передвижения, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления кресло-коляски, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуг на бумажном носителе.
На основании заявлений инвалидов, индивидуальных программ реабилитации инвалидов, разработанных территориальным подразделением Комитета по контролю и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения, управления координации занятости и социальных программ области определяют потребность кресел-колясок с указанием их перечня и количества и в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках производят их закуп.
Выдачу кресел-колясок осуществляет уполномоченный орган по списку с указанием фамилии, имени, отчества инвалида, номера пенсионного удостоверения, даты рождения, места проживания, наименования полученной кресло-коляски, даты получения, отметки в получении.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченных органов, в официальных источниках информации.

8. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жеріндегі уәкілетті органның үй-жайында көрсетіледі. Уәкілетті органның үй-жайы қажетті құжаттарды даярлау үшін орындықтармен (отырғыштармен) және үстелдермен жабдықталған, ақпараттық стенділермен жарақтандырылған, күту залы бар, сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдай көзделген.
Уәкілетті органның үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік талаптарына сәйкес келеді, күзет және өртке қарсы дабылмен жарақтандырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері тұтынушы осы Регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап он жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш білдірген күнгі көрсетілетін орында мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш білдірген күнгі орнында мемлекеттік қызмет көрсетудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты – 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша:
1) тұтынушының мүгедектердің кресло-арбалармен қамтамасыз етілуіне қарсы медициналық көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттардың біреуі болмаған, құжаттарды ресімделуінде қате анықталған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiштi алған сәттен бастап және мемлекеттiк қызмет нәтижесiн тапсырған сәтке дейiн мемлекеттiк қызметтi көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті орган өтiнiштi тiркейдi, тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарастыруды жүзеге асырады, хабарламаны ресiмдейдi немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты әзірлейді мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн тұтынушыға тапсырады.
12. Уәкiлеттi органдағы мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бiр қызметкердi құрайды.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету барысындағы iс-әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Тұтынушы уәкілетті органда барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызметке тұтынушының тіркелген және алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Кресло-арба алуға құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізуді тұтынушының тұрғылықты жеріндегі уәкілетті органға жеке өзінің баруы арқылы не почта байланысы арқылы жүзеге асырылады.

8. Государственная услуга оказывается в помещениях уполномоченного органа по месту проживания потребителя. Помещения уполномоченного органа оборудованы стульями (скамейками) и столами для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, оснащены охранной и противопожарной сигнализацией.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего Регламента, - в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения, - не более 15 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в обеспечении инвалидов креслами-колясками;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган регистрирует заявление, осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный ответ об отказе, выдает потребителю результат оказания государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
Выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов для предоставления кресло-коляски осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, также посредством почтового сообщения.

14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін көрсете отырып, белгіленген үлгідегі өтінішті, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда);
2) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын;
3) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен еңбек жарақаты немесе кәсіптік ауру салдарынан мүгедек болғандар үшін – жазатайым оқиға туралы актінiң көшiрмесiн және жұмыс берушiнiң – жеке кәсіпкердің қызметiнiң тоқтатылуы немесе заңды тұлғаның таратылуы туралы құжатты ұсынады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде кресло-арба беруге өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
15. Мемлекеттiк қызметтi көрсету барысында келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер қатысады (бұдан әрi – ҚФБ):
1) уәкiлеттi органның басшылығы;
2) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы.
16. Әр әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттің қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айғақтайтын сызба осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
18. Уәкiлеттi органның басшысы (бұдан әрi – лауазымды адам) мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды адам Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзімдерде мемлекеттiк қызметтi көрсетуді жүзеге асыруға жауапты.
5. Жұмыс қағидаттары
19. Лауазымды адамның қызметі Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Конституциясында, заңдарында көзделген адамның конституциялық құқықтарының сақталуына негізделеді және заңдылық, сыпайылық, толыққанды ақпараттың берілуін, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, қызметтік міндетіне адал қарамағаны үшін жауапты болу қағидаттарында жүзеге асырылады.
6. Шағымдану тәртібі

14. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) индивидуальную программу реабилитации инвалида;
3) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением для предоставления кресло-коляски на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководство уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги являются руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностное лицо является ответственным за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
5. Принципы работы
19. Деятельность должностного лица основывается на соблюдении конституционных прав человека, предусмотренных Конституцией, законами Республики Казахстан, в соответствии с Кодексом чести государственных служащих и осуществляется на принципах законности, вежливости, своевременного предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности, ответственности за недобросовестное отношение к служебному долгу.
6. Порядок обжалования

20. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағымды дайындауға жәрдемдесетін мемлекеттік органның атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекен-жайлары осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
21. Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым аталған мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты, Атырау облыстық Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы бастығы атына беріледі. Жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, электронды пошта atyrau@enbek.kz, тел: /87122/32-22-28 Атырау қаласы, Азаттық даңғылы, 31А мекен-жайында орналасқан.

20. Наименование государственного органа, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты, по которым разъясняют порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы, указаны в  приложении 1 к настоящему Регламенту.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника Управление координации занятости и социальных программ Атырауской области, расположенного по адресу: город Атырау, проспект Азаттык, 31А, график работы: ежедневно с 9-00 часов до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней, адреса электронной почты atyrau@enbek.kz, телефон /87122/32-22-28, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги.

22. Қызмет дөрекі көрсетілген жағдайларда шағым кабинет нөмірі уәкілетті органның стендісінде көрсетілген, уәкілетті органның жұмыс кестесі мен электронды пошта мекен-жайлары осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген, лауазымды адамның атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге мүмкін.
24. Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекен-жайы көрсетіледі. Шағымға тұтынушының қолы қойылуға тиіс. Шағым берілгенде қызметіне шағым жасалатын органның атауы немесе лауазымды адам, өтініш беру және талап ету себептері көрсетіледі.

22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя должностного лица, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, график работы и адреса электронной почты уполномоченного органа указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Жалоба должна быть подписана потребителем. При подаче жалобы указываются наименование органа или должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.

25. Жазбаша шағым берген тұтынушыға берілген шағымға жауап алуға болатын күні және уақыты, шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
"Мүгедектерге кресло-арбаларды беру
үшін оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша уәкілетті органдардың тізбесі
Р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекен-жайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштаның мекен-жайы)
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Атырау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Атырау қаласы, Шәріпов көшесі, 4zanayt@mail.ru
8-7122 45-02-00 45-04-67 45-04-68
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда,аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
Жылыой ауданының жұмыспен қамтужәне  әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Әбдірахманов көшесі, 1zhylyoi-zhumyskz@mail.ru
8-71237 4-86-95 4-84-07
3
Индер ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Индер ауданы, Индербор кенті, Қонаев көшесі, 16 inderzan@mail.ru
8-71234 2-14-60 2-04-76
4
Исатай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Ынтымақ көшесі, 23isatai_raisobes@mail.kz
8-71231 2-06-42 2-05-65
1
2
3
4
5
5
Қызылқоға ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Мәмедов көшесі, 1gulfaruz@mail.ru
8-71238 2-15-43 2-19-812-12-29
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
6
Құрманғазы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкин ауылы, Болашақ көшесі, 15otdzisp@mail.ru

25. Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1 к регламенту государственной
услуги "Оформление документов на инвалидов
для предоставления им кресла-коляски"
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (квартира), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости  и социальных программ города Атырау
город Атырау, улица Шарипова, 4zanayt@mail.ru
8-7122 45-02-00 45-04-67 45-04-68
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед  с 13-00 до 14-00 часов
2
Отдел занятости  и социальных программ Жылыойского района
Жылыойский район, город Кулсары, улица Абдрахманова, 1zhylyoi-zhumyskz@mail.ru
8-71237 4-86-95 4-84-07
3
Отдел  занятости и социальных программ Индерского района
Индерский район,  поселок Индербор, улица Кунаева, 16inderzan@mail.ru
8-71234 2-14-60 2-04-76
4
Отдел занятости  и социальных программ Исатайского района
Исатайский район,  село Аккистау, улица Ынтымак, 23isatai_raisobes@mail.kz
8-71231 2-06-42 2-05-65
5
Отдел занятости  и социальных программ Кызылкогинского района
Кызылкогинский район, село Миялы, улица Мамедова, 1gulfaruz@mail.ru
8-71238 2-15-43 2-19-81 2-12-29
1
2
3
4
5
6
Отдел занятости  и социальных программ Курмангазинского района
Курмангазинский район, село Ганюшкино, улица Болашак, 15otdzisp@mail.ru

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi - Регламент) келесi ұғымдар қолданылады:
1) уәкiлеттi орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi;
2) тұтынушы – жеке тұлғалар: мүгедек және мүгедек бала болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету мекен-жайларының тізбесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органмен көрсетіледі.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған
4. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 20-бабы  3-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерге және мүгедек балаларға санаторий-курорттық емделудi ұсыну ережесi және "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысы негiзiнде ұсынылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш берушіге санаторийлік-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттарын ресімдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген қағаз жеткізгіштегі жауап болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жеріндегі уәкілетті органның үй-жайында көрсетіледі. Уәкілетті органның үй-жайы қажетті құжаттарды даярлау үшін орындықтармен (отырғыштармен) және үстелдермен жабдықталған, ақпараттық стенділермен жарақтандырылған, күту залы бар, сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдай көзделген.
Уәкілетті органның үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік талаптарына сәйкес келеді, күзет және өртке қарсы дабылмен жарақтандырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері тұтынушы осы Регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он жұмыс күні ішінде;

1. Общие положения
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – отделы занятости и социальных программ районов, города областного значения;
2) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, являющиеся инвалидами и детьми-инвалидами.
2. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, адреса и график работы, которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил предоставления санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов для обеспечения санаторно-курортным лечением, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченных органов, в официальных источниках информации.
8. Государственная услуга оказывается в помещениях уполномоченного органа по месту проживания потребителя. Помещения уполномоченного органа оборудованы стульями (скамейками) и столами для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, оснащены охранной и противопожарной сигнализацией.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего Регламента, - в течение десяти рабочих дней;

2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушыны санаторийлік-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге қарсы медициналық көрсетілімдер болған;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған, құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған;
3) ұсынылған мәліметтер мен құжаттар дұрыс болмаған негіздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiштi алған сәттен бастап және мемлекеттiк қызмет нәтижесiн тапсырған сәтке дейiн мемлекеттiк қызметтi көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті орган өтiнiштi тiркейдi, тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарастыруды жүзеге асырады, хабарламаны ресiмдейдi немесе бас тарту туралы уәжделенген жауапты, мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн тұтынушыға тапсырады.
12. Уәкiлеттi органдағы мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бiр қызметкердi құрайды.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысындағы iс-әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Тұтынушы қажетті құжаттардың барлығын уәкілетті органға тапсырғаннан кейін тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Санаторийлік-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға тұтынушының өзі келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса, жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесін және оның заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения, - не более 15 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в обеспечении санаторно-курортным лечением;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган регистрирует заявление осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный ответ об отказе, выдает потребителю результат оказания государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается талон, с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
Выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов для обеспечения санаторно-курортным лечением, осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, также посредством почтового сообщения.
14. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца согласно приложению 4 к настоящему Регламенту с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копия документа, удостоверяющего личность потребителя;
3) для детей-инвалидов - копия свидетельства о рождении ребенка и копия документа, удостоверяющего личность его законного представителя;

20. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағымды дайындауға жәрдемдесетін мемлекеттік органның атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекен-жайлары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
21. Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым аталған мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты, Атырау облыстық Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы бастығы атына беріледі. Жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, электронды пошта atyrau@enbek.kz, тел: /87122/32-22-28 Атырау қаласы, Азаттық даңғылы, 31А мекен-жайында орналасқан.

20. Наименование государственного органа, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты, по которым разъясняют порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы, указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя начальника Управление координации занятости и социальных программ Атырауской области, расположенного по адресу: город Атырау, проспект Азаттык, 31А, график работы: ежедневно с 9-00 часов до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней, адреса электронной почты atyrau@enbek.kz, телефон /87122/32-22-28, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги.

8-71233 2-51-45 2-53-87
7
Мақат ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Мақат ауданы, Мақат кенті, Орталық алаң, 2 tolkin_makat@mail.ru
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
8
Махамбет ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Жеңістің 50 жылдығы  Көшесі, 18Mahambet_Zan@mail.ru
8-71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
"Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша
Әр әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік-кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi
органның
жауапты
орындаушысы
Уәкiлеттi органның
басшылығы
Уәкiлеттi
органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң (үрдiстiң, рәсiмдердiң,
операцияның) атауы және олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен
танысу, орындау үшiн жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттардың
толықтығын
тексерудi iске
асыру, бас тарту туралы уәжделген жауап әзiрлеу немесе
хабарлама ресiмдеу
Аяқталу нысаны
(деректер,құжат,
ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Бұрыштама қою үшiн ұжаттарды
басшылыққа
жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға
жiберу
Құжаттарды
басшылыққа
тапсыру
Орындау мерзiмдерi
15 минут
15 минут
Он жұмыс күні ішінде
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
1
2
3
кестенiң жалғасы:
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
4
5
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның
басшылығы
Уәкiлеттi органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң (үрдiстiң, рәсiмдердiң,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Хат-хабармен
танысу
Хабарламаны кiтабында
тiркеу, бас тарту туралы уәжделген жауапты немесе хабарламаны тұтынушыға тапсыру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Құжатқа қол қою
Хабарламаны немесе дәлелдi
бас тартуды тұтынушыға тапсыру
Орындау мерзiмдерi
15 минут
Бір жұмыс күнi iшiнде
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс.
1 ҚФБ Уәкiлеттiң органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 әрекет. Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет.Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтiнiштi қарастыру, хабарламаны дайындау
№ 4 әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 5 әрекет
Хабарламаны кiтабында тiркеу
№ 6 әрекет
Хабарламаны тұтынушыға тапсыру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
1 ҚФБ. Уәкiлеттiң органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ
Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 әрекет. Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау,
бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтiнiштi қарастыру, бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындау
№ 4 әрекет
Бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қою
№ 5 әрекет. Бас тарту туралы уәжделген жауапты тұтынушыға тапсыру
"Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 3-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
1 ҚФБ
2 ҚФБ
1 ҚФБ
Өтiнiштi тұтынушыдан
қабылдайды, тiркейді,
өтiнiштi уәкiлеттi
органның басшылығына
жолдайды
Мемлекеттік қызмет қызметтің  нәтижесін тұтынушыға береді
Құжаттарды қарау үшін орындаушыны анықтайды
Хабарлама немесе бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды
Құжаттарды қарайды,
хабарлама  немесе бас тарту туралы уәжделген жауапты әзірлейді
"Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 4-қосымша
Санаторий-курорттық емделуге жолдама беру туралы ӨТІНІШ
Тегі_________________________________________________________________
Аты__________________________________________________________________Әкесінің аты __________________________________________________________________
Туған күні ___________________________________________________________________
Мүгедектігі _____________________________________________________________________Мекен-жайы___________________________________________________________Телефоны_____________________________________________________________
Маған санатория-курортқа емделуге бір жолдама беруді сұраймын.
Мынадай құжаттардың көшірмелерін қоса беріп отырмын:
1.___________________________________________________________________2.___________________________________________________________________3.___________________________________________________________________4.___________________________________________________________________5.___________________________________________________________________
20____  ж  "__" _____________________________________________
(өтініш берушінің немесе өтініш берген адамның қолы)
Өтініш беруші ұсынған құжаттар көшірмелерінің дұрыстығын растайтын:  __________________________________________________
(Өтінішті қабылдаған адамның Т.А.Ә. лауазымы)
20___ж.______ ___________ _________________
(қолы)
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 16 қарашадағы № 355
қаулысымен бекітілген
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 16 қарашадағы № 355
қаулысына 4-қосымша
"Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) келесi ұғымдар қолданылады:

8-71233 2-51-45 2-53-87
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед  с 13-00 до 14-00 часов
7
Отдел знятости   и социальных программ Макатского района
Макатский район, поселок Макат, Центральная площадь, 2 tolkin_makat@mail.ru
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
8
Отдел занятости  и социальных программ Махамбетского района
Махамбетский район, село Махамбет, улица 50 лет Победы, 18Mahambet_Zan@mail.ru
8- 71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Оформление
документов на инвалидов для обеспечения
их санаторно-курортным лечением"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры)
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Наименование
действия (процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление скорреспонденцией,определение ответственного
исполнителя
Осуществление
проверки полноты
документов,подготовка
мотивированного ответа об отказе или
оформление
уведомления
Форма завершения(данные,документ,организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
Передача
документов
руководству
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
В течение десяти рабочих дней
Номер следующего
действия
1
2
3
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление
с корреспонденцией
Регистрация уведомления в книге выдача мотивированного ответа об отказе или уведомления потребителю
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание
документа
Расписка о выдаче уведомления либо мотивированного ответа об отказе потребителю
Сроки исполнения
15 минут
В течение одного рабочего дня
Номер следующего
действия
4
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1. Ответственный исполнитель уполномоченного органа
СФЕ 2. Руководство уполномоченного
органа
Действие № 1. Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация
заявления, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2. Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3. Рассмотрение заявления, подготовка уведомления
Действие № 4. Подписание уведомления
Действие № 5. Регистрация уведомления в книге
Действие № 6. Выдача уведомления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1. Ответственный исполнитель уполномоченного органа
СФЕ 2. Руководство уполномоченного органа
Действие № 1 Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация заявления, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 3. Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного ответа об отказе
Действие № 4. Подписание мотивированного ответа об отказе
Действие № 5. Выдача мотивированного ответа об отказе потребителю
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги "Оформление
документов на инвалидов для обеспечения
их санаторно-курортным лечением"
Схема функционального взаимодействия
Процесс оказания государственной услуги
СФЕ 1
СФЕ 2
СФЕ 1
принимает заявление  от потребителя, регистрирует, направляет  заявление  руководству уполномоченного органа
выдает результат государственной услуги  потребителю
определяет  ответственного
исполнителя для исполнения
подписывает уведомление или мотивированный  ответ об отказе
рассматривает заявление, подготавливает уведомление или мотивированный  ответ об отказе
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги "Оформление
документов на инвалидов для обеспечения
их санаторно-курортным лечением"
Заявление
о выдаче путевки на санаторно-курортное лечение
Фамилия______________________________________________________ Имя__________________________________________________________
Отчество ____________________________________________________
Дата рождения________________________________________________
Инвалидность ________________________________________________
Домашний адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Прошу выделить мне одну путевку на санаторно-курортное лечение.
Прилагаю копии следующих документов:
1. __________________________________________
2. __________________________________________
3. __________________________________________
4. __________________________________________
5. __________________________________________
"___"___________ 20__ г. ___________________________________________
(подпись заявителя либо лица, подавшего заявление)
Достоверность представленных заявителем копий документов подтверждаю:_______________________________________
лица, принявшего заявление)
"___"___________ 200__ г. ______________
(подпись)
Приложение 4 к постановлению
акимата Атырауской области
от 16 ноября 2012 года № 355
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 16 ноября 2012 года № 355
Регламент государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
1. Общие положения
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – Регламент) используются следующие понятия:

1) уәкiлеттi орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi;
2) тұтынушы – жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімі бойынша айқындалатын жеке тұлғалардың санаттары.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету мекен-жайларының тізбесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органмен көрсетіледі.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасының, жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдері және "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысы негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органдардың стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген уәкілетті органның үй-жайында көрсетіледі.
Уәкілетті органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік, оның ішінде өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді, үй-жай режимі – еркін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушы осы Регламенттің 14-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он бес күнтізбелік күн ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің жол берілетін ең көп уақыты (талон алғанға дейін) – 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушыға өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты – 15 минуттан аспайды.
10. Тұтынушының құжаттарды тапсыру кезінде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту (тоқтата тұру) үшін негіз болып табылады.

1) уполномоченный орган – отделы занятости и социальных программ районов, города областного значения;
2) потребитель – категория физических лиц, которая определяется по решению местных представительных органов (маслихатов).
2. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, адреса и график работы, которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
5. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решений местных представительных органов (маслихатов) и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченных органов, в официальных источниках информации.
8. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа, которое оснащено стульями, столами, информационными стендами с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещение уполномоченного органа соответствует санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности, режим помещения - свободный.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего Регламента, - в течение пятнадцати календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
10. Основанием для отказа (приостановления) государственной услуги является предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.

11. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiштi алған сәттен бастап және мемлекеттiк қызмет нәтижесiн тапсырған сәтке дейiн мемлекеттiк қызметтi көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға өтiнiш бередi;
2) уәкілетті орган өтiнiштi тiркейдi, тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарастыруды жүзеге асырады, хабарламаны рәсiмдейдi немесе  бас тарту туралы дәлелді жауапты, мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн тұтынушыға тапсырады;
12. Уәкiлеттi органдағы мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бiр қызметкердi құрайды.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысындағы iс-әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
13. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға уәкілетті органда – тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Әлеуметтік көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама беру уәкілетті органға жеке өтініш, не пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті нақты құжаттардың тізбесі жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдерінде айқындалады.
Мемлекеттік қызмет тұтынушыға қажетті құжаттарды ұсына отырып еркін нысанда жазылған жазбаша өтініші бойынша көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесідей құрылымдық функционалдық бірліктер (әрі қарай - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшылығы;
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
16. Әр әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттің қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айғақтайтын сызба осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
18. Уәкiлеттi органның басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлға) мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзімдерде мемлекеттiк қызметтi көрсетуді жүзеге асыруға жауапты.
5. Жұмыс қағидаттары
19. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік міндетін орындау барысында заңдылықтың сақталу қағидаттарына негізделеді және ол сыпайылық, толыққанды ақпараттың берілуін, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарымен жүзеге асырылады

11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган регистрирует заявление, осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный ответ об отказе, выдает потребителю результат оказания государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы.
Выдача уведомления о назначении (отказе в назначении) социальной помощи осуществляется при личном посещений потребителя уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения.
14. Исчерпывающий перечень документов, необходимых для получения государственной услуги определяется решениями местных представительных органов (маслихатов).
Государственная услуга предоставляется по письменному заявлению потребителя в произвольной форме с предоставлением необходимых документов.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) руководство уполномоченного органа;
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги являются руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностное лицо является ответственным за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
5. Принципы работы
19. Деятельность уполномоченного органа основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.

6. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағымды дайындауға жәрдемдесетін мемлекеттік органның атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекен-жайлары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым атауы, жұмыс кестесі, телефондары, электронды поштасының мекен-жайы осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген аталған мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысының атына беріледі.

6. Порядок обжалования
20. Наименование государственного органа, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты, по которым разъясняют порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы, указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя вышестоящего уполномоченного органа, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, наименование, график работы, юридические адреса, телефон, адрес электронной почты которых указаны в приложении 4 к настоящему Регламенту.

8-7122 35-40-95 27-10-24
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
Жылыой ауданының әкімдігі
Құлсары қаласы Махамбет даңғылы 26 admin@zhylyoi.kz, zhylyoi.kz
8-71237 5-12-42 5-17-22
3
Индер ауданының әкімдігі
Индербор кенті, Қонаев көшесі, 12 akimat.inder@mail.ru
8-71234 2-00-06 2-12-74
4
Исатай ауданының әкімдігі
Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 12 isataiakimat.kz isatai_raiakimat@mail.ru
8-71231 2-01-73 2-15-08
5
Қызылқоға ауданының әкімдігі
Миялы ауылы, Абай көшесі, 4 kizilkoga_akimat@mail.ru

8-7122 35-40-95 27-10-24
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 19-00 часов, без обеда,в субботу до 13.00 часов
2
Акимат Жылыойского района
город Кульсары, проспект Махамбета, 26 admin@zhylyoi.kz, zhylyoi.kz
8-71237 5-12-42 5-17-22
3
Акимат Индерского района
поселок Индербор, улица Кунаева, 12akimat.inder@mail.ru
8-71234 2-00-06 2-12-74
4
Акимат Исатайского района
село Аккыстау, улица Егеменді Қазақcтан, 12 isataiakimat.kz isatai_raiakimat@mail.ru
8-71231 2-01-73 2-15-08
5
Акимат Кызылкогинского района
село Миялы, улица Абая, 4kizilkoga_akimat@mail.ru

1. Осы "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрi - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) уәкiлеттi орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi;
2) отбасының жиынтық табысы - отбасының ақшалай да, заттай да нысанда алған табысының жалпы сомасы;
3) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы табысы - отбасы жиынтық табысының отбасының әрбір мүшесіне ай сайын келетін үлесі;
4) тұтынушы – жеке тұлға: 18 жасқа дейінгі балалары бар, отбасының жан басына шаққандағы табысы азық-түлік себеті құнынан төмен Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары және оралмандар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету мекен-жайларының тізбесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органмен көрсетіледі.
Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаған жағдайда тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкіміне (бұдан әрі – ауылдық округтің әкімі) жүгінеді.
Сондай-ақ, мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі. Орталық мекен-жайлары осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
3. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет "Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттi жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының 4-бабы 1-тармағы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесінің 2-тарауы және "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет Стандарты негізінде ұсынылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш берушіге 18 жасқа дейінгі балаларға жәрдемақы тағайындау туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi және қажеттi құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң интернет-ресурсында http:/www.enbek.gov.kz, уәкiлеттi органның, ауылдық округ әкiмiнiң, орталықтың стендiлерiнде, ресми ақпарат көздерiнде орналастырылады, сондай-ақ нөмiрлерi осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген орталықтардың ақпараттық-анықтамалық қызметiнiң телефондары арқылы алуға болады.

1. В настоящем регламенте государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган - отделы занятости и социальных программ районов, города областного значения;
2) совокупный доход семьи - общая сумма доходов, полученных семьей, как в денежной, так и в натуральной форме;
3) среднедушевой доход семьи - доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
4) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, постоянно проживающие в Республике Казахстан и оралманы, имеющие детей до 18 лет, среднедушевой доход семьи которых ниже стоимости продовольственной корзины.
2. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом, перечень адресов которых указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа).
Также государственная услуга предоставляется через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее – центр). Адреса центров указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" и главы 2 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092 и Стандарта государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление о назначении пособия на детей до 18 лет, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченных органов, акима сельского округа, центра, в официальных источниках информации, а также может предоставляться по телефонам информационно-справочных служб центров, номера которых указаны в приложении 2 к настоящему Регламенту.

8. Мемлекеттік қызмет:
тұтынушының тұрғылықты жері бойынша орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген уәкілетті органның немесе ауылдық округ әкімінің үй-жайында;
залда анықтама бюросы, кресло, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер орналастырылған, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген орталықтың үй-жайында көрсетіледі.
Уәкілетті органның, ауылдық округ әкімінің және орталықтың үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік, оның ішінде өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сәйкес келеді, үй-жай режимі – еркін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушы осы Регламенттің 15-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органға – он жұмыс күні ішінде;
тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкіміне – күнтізбелік отыз күннен аспайды;
орталыққа – күнтізбелік он күн ішінде (мемлекеттік қызметке құжат қабылдау және беру (нәтиже) күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің жол берілетін ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге уәкілетті органда, ауылдық округтің әкімі 15 минуттан, орталықта 30 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда, ауылдық округтің әкімі 15 минуттан аспайды, орталықта – 30 минут.
10. Уәкілетті орган:
1) егер әкесi немесе анасы (асырап алушылар) бiрiншi, екiншi топтағы мүгедектердiң, мүгедек балалардың, сексен жастан асқан адамдардың, үш жасқа дейiнгi баланың күтiмiмен айналысатын жағдайларды қоспағанда, баланың еңбекке жарамды ата-анасы (асырап алушылар) жұмыс iстемейтін, күндiзгi оқу бөлiмiнде оқымайтын, әскерде қызметiн өткермейтiн және жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретiнде тiркелмеген болса;
2) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы азық-түлік себетінің белгіленген құнынан асып түскен жағдайда жәрдемақы тағайындаудан бас тартады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтату үшін мыналар негіздеме болып табылады:
баланың қайтыс болуы;
баланы толық мемлекет қарауына алу;
өтініш берушінің жәрдемақыны заңсыз тағайындауға әкеп соқтыратын жалған мәліметтерді беруі;
Қазақстан Республикасының неке-отбасы заңнамасында белгіленген жағдайларда ата-аналарды ата-аналық құқығынан айыру немесе шектеу, асырап алуды заңсыз деп тану немесе жою, қорғаншыларды (қамқоршыларды) өздерінің міндеттерін орындаудан босату немесе шеттету.
Мемлекеттік қызметті орталық арқылы көрсеткен кезде уәкілетті орган жоғарыда аталған себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша дәлелдейді және құжаттар пакетін алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қайтарады және кейіннен тұтынушыға беру үшін орталыққа жібереді.
Құжаттардың ресімделуінде қателер анықталған кезде, осы Регламенттің 15-тармағында көзделген құжаттар пакетін толық ұсынбаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап күнтізбелік үш күн ішінде қайтарады және кейіннен тұтынушыға беру үшін орталыққа жібереді.
Мемлекеттік қызметті тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.

8. Государственная услуга оказывается:
в помещении уполномоченного органа или акима сельского округа по месту проживания потребителя, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями;
в помещении центра, где в зале располагаются справочное бюро, кресла, информационные стенды с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа, акима сельского округа и центра соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности, режим помещения - свободный.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 15 настоящего Регламента:
в уполномоченный орган - в течение десяти рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства - не более тридцати календарных дней;
в центр - в течение десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя в уполномоченном органе, у акима сельского округа и в центре – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в уполномоченном органе, у акима сельского округа и 30 минут в центре.
10. Уполномоченным органом в назначении пособия отказывается:
1) если в семье трудоспособные родители (усыновители) ребенка не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости, кроме случаев, когда отец или мать (усыновители) заняты уходом за инвалидами первой, второй группы, детьми инвалидами, лицами старше восьмидесяти лет, ребенком до трех лет;
2) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер продовольственной корзины.
11. Основаниями для прекращения предоставления государственной услуги являются:
смерть ребенка;
определение ребенка на полное государственное обеспечение;
представление заявителем недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение пособия;
лишение или ограничение в родительских правах родителей, признание недействительным или отмена усыновления (удочерения), освобождение или отстранение от исполнения своих обязанностей опекунов (попечителей) в случаях, установленных брачно-семейным законодательством Республики Казахстан.
При осуществлении государственной услуги через центр уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменно мотивирует причину отказа и возвращает документы в течение десяти календарных дней после получения пакета документов и направляет в центр для последующей выдачи потребителю.
При выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 15 настоящего Регламента, и, ненадлежащего оформления документов, уполномоченный орган в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей  выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.

12. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiштi алған сәттен бастап және мемлекеттiк қызмет нәтижесiн тапсырған сәтке дейiн мемлекеттiк қызметтi көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға, орталыққа немесе селолық округтiң әкiмiне өтiнiш бередi;
2) орталық немесе селолық округтiң әкiмi өтiнiштi тiркейдi және уәкiлеттi органға тапсырады;
3) уәкiлеттi орган өтiнiштi тiркейдi, орталықтан, селолық округтiң әкiмiнен немесе тұтынушыдан алған құжаттарды қарастыруды жүзеге асырады, хабарлама ресiмдейдi немесе дәлелдi бас тарту әзiрлейдi, мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн орталыққа, селолық округтiң әкiмiне жолдайды немесе уәкiлеттi органға жүгiнген жағдайда тұтынушыға тапсырады.
4) селолық округтiң әкiмi немесе орталық тұтынушыға хабарлама немесе дәлелдi бас тарту тапсырады.
13. Орталықта, уәкiлеттi органда немесе селолық округтің әкімінде мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бiр қызметкердi құрайды.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысындағы iс-әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда немесе ауылдық округтің әкімінде – мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген, құжаттардың тапсырылғанын растайтын талон беріледі;
2) орталықта:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды тапсырады:
1) балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау үшiн белгіленген үлгідегі өтiнiш осы Регламентің 6-қосымшаға сәйкес;
2) баланың (балалардың) тууы туралы куәлігінің (куәліктерінің) көшірмесі (көшірмелері);
3) өтiнiш берушiнiң жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
4) отбасының тұрғылықты жерi бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшiрмесi (азаматтарды тіркеу кітапшасының көшірмесі не мекен-жай бюросының анықтамасы не ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
5) белгіленген үлгідегі отбасының құрамы туралы мәлiметтер осы Регламенттің 7-қосымшасына сәйкес;
6) белгіленген үлгідегі отбасы мүшелерiнiң табысы туралы мәлiметтер осы Регламенттің 8-қосымшасына сәйкес;
7) асырап алушылар, қорғаншылар (қамқоршылар) тиiстi органның асырап алу немесе баланы қорғаншылыққа (қамқорлыққа) алу туралы шешiмiнiң үзiндi көшiрмесiн ұсынады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады. Балаларға арналған жәрдемақыны алу құқығы тоқсан сайын отбасы мүшелерiнiң табысы туралы мәлiметтердi бере отырып расталады.
Ата-анасының бiреуi, қорғаншылары немесе қамқоршылары жәрдемақы тағайындау туралы жеке өтiнiш жасай алмайтын жағдайда, ата-аналар, қамқоршы немесе қорғаншы белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде жәрдемақы тағайындау туралы өтiнiшпен баруға басқа адамдарға өкілеттiк беруге құқылы.

12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган, центр или акиму сельского округа;
2) центр или аким сельского округа проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов из центра, акима сельского округа или от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный ответ об отказе, направляет результат оказания государственной услуги в центр, акиму сельского округа или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган;
4) аким сельского округа или центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
14. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе или у акима сельского округа – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
15. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление на назначение пособия на детей установленного образца согласно  приложению  6 к настоящему Регламенту;
2) копию (копии) свидетельства (свидетельств) о рождении ребенка (детей);
3) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
4) копию документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копию книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
5) сведения о составе семьи установленного образца согласно приложению 7 к настоящему Регламенту;
6) сведения о доходах членов семьи установленного образца согласно приложению 8 к настоящему Регламенту;
7) усыновители (удочерители), опекуны (попечители) представляют выписку из решения соответствующего органа об усыновлении (удочерении) или установлении опеки (попечительства) над ребенком.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю. Право на получение пособия на детей ежеквартально подтверждается представлением сведений о доходах.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособий на основании доверенности, выданной в установленном  порядке.

16. Уәкілетті органда және ауылдық округ әкімінде өтініштердің нысандары күту залындағы арнайы тағанда не құжат қабылдайтын қызметкерде болады.
Орталықта бланкілер күту залындағы арнайы тағанда орналасады.
17. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті өтініштің толтырылған нысаны мен басқа да құжаттар заңды мекен-жайы, телефоны, электронды поштасының мекен-жайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның жауапты адамына немесе тұрғылықты жері бойынша ауылдық округтің әкіміне тапсырылады. Жауапты адамның кабинет нөмірі туралы мәліметтер уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі ақпараты орналастырылған стендісінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет орталық арқылы көрсетілгенде құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
18. 18 жасқа дейінгі балаларға арналған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама беру:
уәкілетті органға немесе ауылдық округтің әкіміне жеке өтініш жасағанда не пошталық хабарлама арқылы;
орталыққа өтініш бергенде қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезе" арқылы күн сайын жүзеге асырылады.
19. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесідей құрылымдық функционалдық бірліктер (әрі қарай - ҚФБ) қатысады:
1) орталықтың инспекторы;
2) орталықтың жинақтаушы инспекторы;
3) селолық округтің әкiмi
4) уәкілетті органның басшылығы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
20. Әр әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
21. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттің қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айғақтайтын сызба осы Регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсететiн лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
22. Уәкiлеттi органның басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлға) мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзімдерде мемлекеттiк қызметтi көрсетуді жүзеге асыруға жауапты.
5. Жұмыс қағидаттары
23. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік міндетін орындау барысында заңдылықтың сақталу қағидаттарына негізделеді және ол сыпайылық, толыққанды ақпараттың берілуін, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарымен жүзеге асырылады

16. В уполномоченном органе и у акима сельского округа формы заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудников, принимающих документы.
В центре форма заявления размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
17. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются ответственному лицу уполномоченного органа юридический адрес, телефон, адрес электронной почты которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту или акиму сельского округа по месту жительства. Сведения о номере кабинета ответственного лица, расположены на стендах уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через центр прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра.
18. Доставка уведомления о назначении (отказе в назначении) пособия на детей до 18 лет осуществляется:
при личном обращении в уполномоченный орган или к акиму сельского округа, либо посредством почтового сообщения;
при личном обращении в центр посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
19. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) инспектор центра;
2) инспектор накопительного центра;
3) аким сельского округа
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
22. Ответственным лицом за оказание государственной услуги являются руководитель уполномоченного органа, руководитель центра, аким сельского округа (далее - должностные лица).
Должностные лица является ответственным за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
5. Принципы работы
23. Деятельность уполномоченного органа основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.

6. Шағымдану тәртібі
24. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағымды дайындауға жәрдемдесетін мемлекеттік органның атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекен-жайлары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
Орталық қызметкерiнiң әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымданудың тәртiбi осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетiлген орталықтың ақпараттық-анықтамалық қызметтерiнiң телефондары бойынша түсiндiрiледi.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым атауы, жұмыс кестесі, телефондары, электронды поштасының мекен-жайы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген аталған мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті орган басшысының атына беріледі.

6. Порядок обжалования
24. Наименование государственных органов, адреса электронной почты, их юридические адреса, номера телефонов, по которым разъясняют порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы, указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Порядок обжалования действий (бездействий) сотрудника центра разъясняют по телефонам информационно-справочных служб центров, указанных в приложении 2 к настоящему Регламенту.
25. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя вышестоящего государственного органа, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, наименование, график работы, юридический адрес, телефон, адрес электронной почты которого указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.

26. Қызмет дөрекі көрсетілген жағдайларда шағым кабинет нөмірі уәкілетті органның, облыс әкімі аппаратының, орталықтың стендісінде көрсетілген уәкілетті органның, облыс әкімі аппаратының, орталық басшының атына немесе ауылдық округ әкіміне беріледі. Уәкілетті органның жұмыс кестесі, заңды мекен-жайы, телефоны, электронды поштасының менкенжайы, облыс әкімі аппаратының және орталықтың телефоны мен мекен-жайы осы Регламенттің 123-қосымшаларында көрсетілген.

26. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа, аппарата акима области, центра, номер кабинета которого указан на информационном стенде уполномоченного органа, аппарата акима области, центра или акиму сельского округа. График работы, юридический адрес, телефон, адрес электронной почты уполномоченного органа, телефон и адрес аппарата акима области и центра указаны в приложениях 123 к настоящему Регламенту.

27. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге мүмкін.
28. Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекен-жайы көрсетіледі. Шағымға тұтынушының қолы қойылуға тиіс. Шағым берілгенде қызметіне шағым жасалатын органның атауы немесе лауазымды адам, өтініш беру және талап ету себептері көрсетіледі.
29. Жазбаша шағым берген тұтынушыға берілген шағымға жауап алуға болатын күні және уақыты, шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
"18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша уәкілетті органдардың тізбесі
Р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекен-жайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштаның мекен-жайы)
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Атырау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Атырау қаласы, Шәріпов көшесі, 4zanayt@mail.ru

27. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
28. В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Жалоба должна быть подписана заявителем. При подаче жалобы указываются наименование органа или должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
29. Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Назначение
государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (квартира), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости  и социальных программ города Атырау
город Атырау, улица Шарипова, 4zanayt@mail.ru

8-71233 2-51-45 2-53-87
7
Мақат ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Мақат ауданы, Мақат кенті, Орталық алаң, 2 tolkin_makat@mail.ru
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
8
Махамбет ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Жеңістің 50 жылдығы  Көшесі, 18Mahambet_Zan@mail.ru
8-71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
"18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Р/с №
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефоны
1
ХҚКО РМК филиалының облыстық бөлімі
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы 23
8(7122) 213467
2
ХҚКО РМК филиалының №1 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Баймұханов көшесі, 16а
8(7122) 357505
3
ХҚКО РМК филиалының №2 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Балықшы, Байжігітов көшесі, 80а
8(7122) 243490
4
ХҚКО РМК филиалының Индер аудандық бөлімі
Индербор кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30
8(71234) 21296
5
ХҚКО РМК филиалының Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет ауылы, Абай көшесі, 10
8(71236) 22496
6
ХҚКО РМК филиалының Қызылқоға аудандық бөлімі
Миялы ауылы, Абай көшесі, 1
8(71238) 22046
7
ХҚКО РМК филиалының Жылыой аудандық бөлімі
Құлсары қаласы, Бейбітшілік, 8
8(71237) 50354
8
ХҚКО РМК филиалының Құрманғазы аудандық бөлімі
Ганюшкин ауылы, Есболаев көшесі, 66а
8(71233) 20513
9
ХҚКО РМК филиалының Мақат аудандық бөлімі
Мақат кенті, Орталық көшесі, 2
8(71239) 32297
10
ХҚКО РМК филиалының Исатай аудандық бөлімі
Аққыстау ауылы, Қазақстан көшесі, 9

8-71233 2-51-45 2-53-87
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней,
с 9-00 до 18-00 часов, обед  с 13-00 до 14-00 часов
7
Отдел знятости  и социальных программ Макатского района
Макатский район, поселок Макат, Центральная площадь, 2 tolkin_makat@mail.ru
8-71239 3-02-98 3-20-993-01-46
8
Отдел занятости  и социальных программ Махамбетского района
Махамбетский район, село Махамбет, улица 50 лет Победы, 18 Mahambet_Zan@mail.ru
8- 71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Назначение
государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"
Перечень центров обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование центра обслуживания населения
Юридический адрес
Контактный телефон
1
Областной отдел филиала РГП ЦОН
город Атырау, проспект Сатпаева, 23
8(7122) 213467
2
№ 1 городской отдел филиала РГП ЦОН
город Атырау, улица Баймуханова, 16а
8(7122) 357505
3
№ 2 городской отдел филиала РГП ЦОН
город Атырау, Балыкшы, улица Байжигитова, 80а
8(7122) 243490
4
Индерский районный отдел филиала РГП ЦОН
поселок Индербор, улица Мендыгалиева, 30
8(71234) 21296
5
Махамбетский районный отдел филиала РГП ЦОН
село Махамбет, улица Абая, 10
8(71236) 22496
6
Кызылкогинский районный отдел филиала РГП ЦОН
село Миялы, улица Абая, 1
8(71238) 22046
7
Жылыойский районный отдел филиала РГП ЦОН
город Кульсары, улица Бейбитшилик, 8
8(71237) 50354
8
Курмангазинский районный отдел филиала РГП ЦОН
село Ганюшкино, улица Есболаева, 66а
8(71233) 20513
9
Макатский районный отдел филиала РГП ЦОН
поселок Макат, улица Центральная, 2
8(71239) 32297
10
Исатайский районный отдел филиала РГП ЦОН
село Аккыстау, улица Казахстан, 9

8(71231) 21670
Қысқартудың толық жазылуы: ХҚКО РМК – "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекетік кәсіпорны
"18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 3-қосымша
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалық әкімдіктерінің тізбесі
Р/с
Әкімдіктің атауы
Әкімдік орналасқан заңды мекен-жай (қала,аудан, көше, үйдің (пәтердің) №), электронды поштаның мекен-жайы
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
Атырау қаласының әкімдігі
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77 а akimat_atyrau@mail.online.kz

8(71231) 21670
Расшифровка аббревиатур: РГП ЦОН – Республиканское государственное предприятие "Центр обслуживания населения"
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги "Назначение
государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"
Перечень городского и районных акиматов Атырауской области
п/п
Наименование акимата
Юридический адрес  расположения акимата (город, район, улица, № дома (квартира), адрес электронной почты
Номер телефона
График работы
1
Акимат города Атырау
город Атырау, улица Айтеке би, 77 а akimat_atyrau@mail.online.kz

8-7122 35-40-95 27-10-24
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда,аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
Жылыой ауданының әкімдігі
Құлсары қаласы Махамбет даңғылы 26 admin@zhylyoi.kz, zhylyoi.kz
8-71237 5-12-42 5-17-22
3
Индер ауданының әкімдігі
Индербор кенті, Қонаев көшесі, 12 akimat.inder@mail.ru
8-71234 2-00-06 2-12-74
4
Исатай ауданының әкімдігі
Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 12 isataiakimat.kz isatai_raiakimat@mail.ru
8-71231 2-01-73 2-15-08
5
Қызылқоға ауданының әкімдігі
Миялы ауылы, Абай көшесі, 4 kizilkoga_akimat@mail.ru
8-71238 2-13-45 2-14-80
6
Құрманғазы ауданының әкімдігі
Ганюшкин ауылы, Көшекбаев көшесі, 25 org_otdel_akimat@mail.ru

8-7122 35-40-95 27-10-24
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 19-00 часов, без обеда, в субботу до 13-00 часов
2
Акимат Жылыойского района
город Кульсары, проспект Махамбета, 26 dmin@zhylyoi.kz, zhylyoi.kz
8-71237 5-12-42 5-17-22
3
Акимат Индерского района
поселок Индербор, улица Кунаева, 12akimat.inder@mail.ru
8-71234 2-00-06 2-12-74
4
Акимат Исатайского района
село Аккыстау, улица Егеменді Қазақcтан, 12 isataiakimat.kz isatai_raiakimat@mail.ru
8-71231 2-01-73 2-15-08
5
Акимат Кызылкогинского района
село Миялы, улица Абая, 4 kizilkoga_akimat@mail.ru
8-71238 2-13-45 2-14-80
6
Акимат Курмангазинского района
село Ганюшкино, улица Кушекбаева, 25org_otdel_akimat@mail.ru

8-71233 2-06-90 2-12-92
7
Мақат ауданының әкімдігі
Мақат кенті, Орталық алаңы, 1 makatorg@mail.ru
8-71239 3-11-05
8
Махамбет ауданының әкімдігі
Махамбет ауылы, Абай көшесі, 16 kurmanbaevar@mail.ru
8-71236 2-13-80
"18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 4-қосымша
Әр әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік-кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi
органның
жауапты
орындаушысы
Уәкiлеттi органның
басшылығы
Уәкiлеттi
органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң (үрдiстiң, рәсiмдердiң,
операцияның) атауы және олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен
танысу, орындау үшiн жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттардың
толықтығын тексерудi iске асыру, бас тарту туралы уәжделген жауап әзiрлеу немесе
хабарлама ресiмдеу
Аяқталу нысаны
(деректер,құжат,
ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Бұрыштама қою үшiн ұжаттарды
басшылыққа
жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға
жiберу
Құжаттарды
басшылыққа
тапсыру
Орындау мерзiмдерi
15 минут
15 минут
Он жұмыс күні ішінде
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
1
2
3
кестенiң жалғасы:
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
4
5
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның
басшылығы
Уәкiлеттi органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң (үрдiстiң, рәсiмдердiң,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Хат-хабармен
танысу
Хабарламаны кiтабында
тiркеу, бас тарту туралы уәжделген жауапты немесе хабарламаны тұтынушыға тапсыру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Құжатқа қол қою
Хабарламаны немесе дәлелдi
бас тартуды тұтынушыға тапсыру
Орындау мерзiмдерi
15 минут
Бір жұмыс күнi iшiнде
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс.
1 ҚФБ Уәкiлеттiң органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 әрекет. Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет.Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтiнiштi қарастыру, хабарламаны дайындау
№ 4 әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 5 әрекет
Хабарламаны кiтабында тiркеу
№ 6 әрекет
Хабарламаны тұтынушыға тапсыру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
1 ҚФБ. Уәкiлеттiң органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ
Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 әрекет. Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет. Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау,
бұрыштама қою
№ 3 әрекетю Өтiнiштi қарастыру, бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындау
№ 4 әрекет. Бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қою
№ 5 әрекет. Бас тарту туралы уәжделген жауапты тұтынушыға тапсыру
"18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 5-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы7
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
1 ҚФБ
2 ҚФБ
3 ҚФБ
Құжаттар қабылдау,
қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу,
құжаттарды уәкiлеттi органға жолдау
Әлеуметтік көмек өтініш иесіне құжаттарды қабылдағаны туралы нысанына сәйкес өтініштің  бекітілген растау қағазын береді
Өтініштерін журналға тіркеп, компютерлік деректер қорына енгізу,тағайындау туралы шешімдерді шығару
Қаржы бөліміне сұраныс беру, облыстық басқармаға есеп беру
Пошталық байланыс бөліміне тізімдерді дайындау
"18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 6-қосымша
Он сегіз жасқа дейінгі балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау үшін өтініштің нысаны
"Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау
және төлеу жөніндегі уәкілетті органға"
-------------------------------------------
(елді мекен,аудан,облыс)
--------------------------------------------
(өтініш берушінің тегі, аты,әкесінің аты)
---------------------- мекен-жайында тұратын
(көше,үй мен пәтердің №,телефоны)
жеке басының куәлігі № ----------------------
--------------------------------------берген
берілген күні ------------------------------
ЖСН-----------------------------------------
Кәсібі--------------------------------------
Отбасының тіркеу нөмірі
Өтініш
Балаларға араналған жәрдемақы тағайындауды сұраймын. Меніңотбасым____адамнан тұрады.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын:
1.Баланың тууы туралы куәліктің көшірмесі.
2.Жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
3.Отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі.
4.Отбасының құрамы туралы мәліметтер
5.Отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтер.
Жеке шоттың №_________________банктің атауы________________________
Өзгерістер туындаған жағдайда,олар туралы 15 күн ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Жалған мәліметтер мен жасанды құжаттар бергенім үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
20__ж. "_____"_________________             _____________________                                                 (өтініш берушінің қолы)
Құжаттар қабылданды:
20__ж. "____"____________  __________________________________________                        (құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә.лауазымы)
уәкілетті органның құжаттарды ауылдың (селоның), ауылдық
(селолық) округтің әкімінен қабылдап алған күні туралы белгі
(қию сызығы)
Өзгерістер туындаған жағдайда,олар туралы 15 күн ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Жалған мәліметтер мен жасанды құжаттар бергенім үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Өтініш берушінің Т.А.Ә.және
қолы_________________________________________________________________
_______________________________данада қоса берілген құжаттармен азамат___________өтініш
Отбасының тіркеу нөмірі________________________
_____________________________________________________________
(қолы) (құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы)
200_____ж. "____" ____________________________қабылданды
"18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау" мемлекеттік қызмет
регламентіне 7-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі
Өтініш беруші отбасының құрамы туралы мәліметтер
----------------------------           ------------------------
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)          (үйінің мекен-жайы, телефон)
Р/С
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Туған күні мен жылы
Өтініш берушінің қолы__________  Күні 20___ ж. "____" _______________
______________________________________________________________
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 16 қарашадағы № 355
қаулысына 6-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 16 қарашадағы № 355
қаулысымен бекітілген
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер

8-71233 2-06-90 2-12-92
7
Акимат Макатского района
поселок Макат, Центральная площадь, 1 makatorg@mail.ru
8-71239 3-11-05
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 19-00 часов, без обеда, в субботу до 13-00 часов
8
Акимат Махамбетского района
село Махамбет, улица Абая, 16 kurmanbaevar@mail.ru
8-71236
2-13-80
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги "Назначение
государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
центра Аким сельского
округа
Инспектор накопительного отдела центра
Инспектор накопительного отдела центра Аким сельского округа
Наименование
действия (процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается в журнале и собирает
документы
Составляет реестр и
направляет документы
Форма завершения
(данные,документ,организационно-распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
15 минут
В течение одного рабочего дня
В центре: не менее двух раз в день Аким сельского округа: не менее одного раза в день
Номер следующего
действия
1
2
3
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Наименование
действия (процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение
ответственного
исполнителя
Осуществление
проверки полноты
документов,
подготовка
мотивированного ответа об отказе или оформление
уведомления
Форма завершения
(данные, документ,организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
Передача
документов
руководству
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
В течение десяти
рабочих дней
Номер следующего
действия
4
5
6
продолжение таблицы:
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Инспектор центра Аким сельского
округа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация уведомления в книге Назначения государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет выдача мотивированного
отказа или уведомления
потребителю или передача в центр либо акиму сельского округа
Выдача мотивированного ответа об отказе или уведомления
потребителю
Форма завершения
(данные, документ,организационно-распорядительное решение)
Подписание
документа
Расписка о выдаче
уведомления либо
мотивированного
ответа об отказе потребителю или передаче акиму сельского округа, в центр
Расписка о выдаче
уведомления
или мотивированного ответа об отказе
потребителю
Сроки исполнения
15 минут
В течение одного
рабочего дня
В центре: в течение одного рабочего дня. У акима сельского округа: в течении четырех рабочих дней
Номер следующего действия
7
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1. Инспектор центра. Аким сельского округа
СФЕ 2. Ответственный исполнитель уполномоченного органа
СФЕ 3. Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1. Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация
заявления, направление
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 2. Прием заявления из центра, от акима сельского округа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения,
наложение резолюции
Действие № 4. Рассмотрение заявления,
подготовка уведомления
Действие № 5
Подписание
уведомления
Действие № 6
Регистрация уведомления в книге Назначения государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет
Действие № 7
Передача уведомления в центр, Акиму сельского
округа или выдача
потребителю
Действие № 8
Выдача уведомления
потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1. Инспектор центра. Аким сельского округа
СФЕ 2. Ответственный исполнитель уполномоченного органа
СФЕ 3. Руководство
уполномоченного
органа
Действие № 1. Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация
заявления, направление
документов в
уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из центра или от потребителя,
регистрация, направление
заявления руководству
уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения, наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного
ответа об отказе
Действие № 5
Подписание
мотивированного
ответа об отказе
Действие № 6. Передача мотивированного ответа об отказе в центр, акиму сельского округа или выдача потребителю
Действие № 7.Выдача
мотивированного
ответа об отказе потребителю
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги "Назначение
государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"
Схема функционального взаимодействия
Процесс оказания государственной услуги
СФЕ 1
СФЕ 2
СФЕ 3
Прием документов,
выдача расписки
(талона), регистрация
заявления, направление
документов в
уполномоченный
орган
Выдает заявителю подтверждение о принятии документов на социальную помощь согласно утвержденной форме заявления
Регистрации заявлений в журналы, внесение в компьютеры база данных, вынесение решений о назначений
Предоставление заявки в финансовые отделы, сдачи отчетов в областное управление
Подготовка списков в почтовые отделение связи
Приложение 6 к регламенту
государственной услуги "Назначение
государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"
Форма заявления для назначения государственных  пособий семьям, имеющим  детей до 18 лет
"В уполномоченный орган по назначению и
выплате пособия на детей
_______________________________________
(населенный пункт, район, область)
от ____________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя),
проживающего по адресу:________________
_______________________________________
(населенный пункт, район)
_______________________________________
(улица, N дома и квартиры, телефон)
уд. личности N__________________ выдано
_______________________________________
дата выдачи ___________________________
ИИН ___________________________________
род занятия ___________________________
|_________| Регистрационный номер семьи
Заявление
Прошу назначить пособие на детей. Моя семья состоит из __ человек. К заявлению прилагаю следующие документы:
1. Копия свидетельства о рождении ребенка.
2. Копия документа, удостоверяющего личность.
3. Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи.
4. Сведения о составе семьи.
5. Сведения о доходах членов семьи.
N лицевого счета _____ Наименование банка _______________
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 15 дней сообщить о них.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление недостоверных сведений и поддельных документов.
"__" ________ 200__г.  ___________________
отметка уполномоченного органа о дате приема документов от
акима аула (села), аульного (сельского) округа "__"_________ 20_ г.,
_________ ______________________________________________________
(подпись) (Ф.И.О., должность лица, принявшего документы)
-------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 15 дней сообщить о них.
Предупрежден(а) об ответственности за представление недостоверных сведений и  поддельных документов.
Подпись и Ф.И.О. заявителя ________________________________
Заявление гр. _____________ с прилагаемыми документами в
количестве____ штук.
Регистрационный номер семьи _________
___________________ ___________________________________________
подпись (ФИО, должность лица, принявшего документы)
Принято "__"       _______            200__ г
___________________ (подпись заявителя)
Приложение 7 к регламенту
государственной услуги "Назначение
государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"
_________Регистрационный номер семьи
Сведения о составе семьи заявителя
______________________________________________
(Ф.И.О. заявителя) (домашний адрес, телефон)
№ п/п
Ф.И.О. членов семьи
Родственное отношение
к заявителю
Дата и год
рождения
Подпись заявителя _________ Дата "__" _________ 20__ г.
Приложение 6 к постановлению
акимата Атырауской области
от 16 ноября 2012 года № 355
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 16 ноября 2012 года № 355
Регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
1. Общие положения

1. Мемлекеттік қызметті мекен-жайлары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызмет алуға кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкіміне (бұдан әрі – селолық округтың әкімі) жүгінеді.
2. Мемлекеттік қызмет "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларының негізінде көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет алушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің http:/www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті органның, селолық округ әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органда немесе ауылдық округ әкімінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері 10-тармақта анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 15 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты бір мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;

1. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов, городов областного значения (далее – уполномоченный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
При отсутствии уполномоченного органа по местожительству, получатель государственной услуги обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа).
2. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" и Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 64.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются: справка, подтверждающая принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на:
1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz,
2) на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, в официальных источниках информации.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам – получателям государственной адресной социальной помощи (далее – получатели государственной услуги).
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента предъявления необходимых документов, определенных в пункте 10 – не более 15 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного получателя государственной услуги;

3) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 15 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі мемлекеттік қызмет алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген уәкілетті органның немесе селолық округ әкімінің үй-жайында көрсетіледі.
Уәкілетті органның немесе селолық округ әкімінің үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік, оның ішінде өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді, үй-жай режимі – еркін.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысындағы iс-әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар уәкілетті органға және селолық округ әкіміне мынадай құжаттарды ұсынады:
жеке басын куәландыратын құжат:
Қазақстан азаматтары – жеке куәліктің (паспорт) көшірмесі;
шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқалар мен көшірмелерде не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады.
11. Өтініш нысаны осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады не құжат қабылдайтын қызметкерде болады. Селолық округ әкімінде өтініш нысаны құжаттарды қабылдайтын қызметкерде болады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті өтініштің толтырылған нысаны және жеке басын куәландыратын құжаттар көшірмесін заңды мекен-жайлары, телефоны осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның жауапты адамына немесе тұрғылықты жері бойынша селолық округ әкіміне тапсырылады. Жауапты адамдардың кабинет нөмірлері туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде ақпарат жазылған уәкілетті органның стендісінде орналастырылған.
13. Мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (отбасына) тиесілігін растайтын анықтама беріледі.
14. Осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша анықтама беру мемлекеттік қызмет алушының жергілікті жеріндегі уәкілетті органға (селолық округ әкіміне) жеке өзінің баруы арқылы жүзеге асырылады.

3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 15 минут.
9. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа или акима сельского округа по месту проживания получателя государственной услуги, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа и акима сельского округа соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности, режим помещений – свободный.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предъявляют в уполномоченный орган или акиму сельского округа следующие документы:
документ, удостоверяющий личность (гражданин Казахстана – копию удостоверения личности (паспорта), иностранцы и лица без гражданства – копию вида на жительство, иностранца в Республике Казахстан или копию удостоверения лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел).
Документы представляются в копиях и подлинниках для сверки либо нотариально заверенных копиях, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги.
11. Форма заявления в соответствии с приложением 2 к настоящему Регламенту размещается на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудника, принимающего документы. У акима сельского округа форма заявления находится у сотрудника, принимающего документы.
12. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и копия документа, удостоверяющие личность сдаются ответственному лицу уполномоченного органа, юридический адрес, телефон которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту или акиму сельского округа по местожительству. Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
13. При обращении получателю государственной услуги выдаются справка, подтверждающая принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи.
14. Выдача справки по форме согласно приложению 3 к настоящему Регламенту осуществляется при личном посещении получателем государственной услуги уполномоченного органа (акима сельского округа) по местожительству.

15. Мемлекеттік қызмет алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беруден бас тарту ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтер болмаған жағдайда жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет беруді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
16. Мемлекеттiк қызметтi көрсету барысында келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер қатысады (бұдан әрi – ҚФБ):
1) селолық округ әкімі
2) уәкiлеттi органның басшылығы;
3) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы.
17. Әр әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттің қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айғақтайтын сызба осы Регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
4. Жұмыс қағидаттары
19. Уәкілетті органның және селолық округ әкімінің қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталуына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
5. Шағымдану тәртібі

15. Отказ в выдаче справки, подтверждающей принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи производится в случае отсутствия сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
16. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) аким сельского округа
2) руководство уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 5 к настоящему Регламенту.
4. Принципы работы
19. Деятельность уполномоченного органа и акима сельского округа основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
5. Порядок обжалования

20. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін және шағымды дайындауға көмек көрсететін мемлекеттік органдардың атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекен-жайлары осы Регламенттің 1, 6-қосымшаларында көрсетілген.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым атауы, жұмыс кестесі, заңды мекен-жайлары, телефоны, электронды поштасының мекен-жайы осы Регламенттің 6-қосымшасында көрсетілген осы мемлекеттік қызметті көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті орган басшысының атына беріледі.

20. Наименования государственных органов, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты, по которым разъясняют порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы, указаны в приложениях 16 к настоящему Регламенту.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя руководителя вышестоящего уполномоченного органа, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, наименование, график работы, юридические адреса, телефоны, адреса электронной почты которых указаны в приложении 6 к настоящему Регламенту.

22. Қызмет дөрекі көрсетілген жағдайларда шағым кабинет нөмірі уәкілетті органның немесе селолық округ әкімінің ақпараттық стендісінде көрсетілген уәкілетті орган басшысының атына беріледі. Уәкілетті органның жұмыс кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда мемлекеттік қызмет алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге мүмкін.

22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа, номер кабинета которого указан на информационном стенде уполномоченного органа или акиму сельского округа. График работы уполномоченного органа указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.

24. Жеке тұлғаның шағымында мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, пошта мекен-жайы көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағым берген кезде әрекетіне шағымданатын орган атауы немесе лауазымды адам, өтініш себебі мен талаптар көрсетіледі.
25. Жазбаша шағыммен жүгінген мемлекеттік қызмет алушыға жауап алатын күні және уақыты, өтінішті қарау барысы туралы ақпарат алуға болатын адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша уәкілетті органдардың тізбесі
Р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекен-жайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштаның мекен-жайы)
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Атырау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Атырау қаласы, Шәріпов көшесі, 4zanayt@mail.ru
8-7122 45-02-00 45-04-67 45-04-68
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда,аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
Жылыой ауданының жұмыспен қамтужәне  әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Әбдірахманов көшесі, 1zhylyoi-zhumyskz@mail.ru
8-71237 4-86-95 4-84-07
3
Индер ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Индер ауданы, Индербор кенті, Қонаев көшесі, 16 inderzan@mail.ru
8-71234 2-14-60 2-04-76
4
Исатай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Ынтымақ көшесі, 23isatai_raisobes@mail.kz
8-71231 2-06-42 2-05-65
1
2
3
4
5
5
Қызылқоға ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Мәмедов көшесі, 1gulfaruz@mail.ru

24. В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование органа или должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Получателю государственной услуги, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Выдача
справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям
адресной социальной помощи"
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (квартира), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости  и социальных программ города Атырау
город Атырау, улица Шарипова, 4zanayt@mail.ru
8-7122 45-02-00 45-04-67 45-04-68
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед  с 13-00 до 14-00 часов
2
Отдел занятости  и социальных программ Жылыойского района
Жылыойский район, город Кулсары, улица Абдрахманова, 1zhylyoi-zhumyskz@mail.ru
8-71237 4-86-95 4-84-07
3
Отдел занятости и социальных программ Индерского района
Индерский район, поселок Индербор, улица Кунаева, 16inderzan@mail.ru
8-71234 2-14-60 2-04-76
4
Отдел занятости  и социальных программ Исатайского района
Исатайский район, село Аккистау, улица Ынтымак, 23isatai_raisobes@mail.kz
8-71231 2-06-42 2-05-65
5
Отдел занятости  и социальных программ Кызылкогинского района
Кызылкогинский район, село Миялы, улица Мамедова, 1gulfaruz@mail.ru

8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
8
Махамбет ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Жеңістің 50 жылдығы  Көшесі, 18Mahambet_Zan@mail.ru
8-71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша
Уәкілетті органға (кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкіміне)
_________________________________________
(елді мекен, аудан, облыс)
_________________________________________
(Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
_______________________ мекен-жайда тұратын
(елді мекен, аудан)
_________________________________________
(көше, үй және пәтердің №, телефон)
құжат, жеке куәлік № _________________________________________
____________________________ берілген күні
Өтініш
Маған 20___ жылғы ____ тоқсанда мен шын мәнінде мемлекеттік
атаулы әлеуметтік көмек алушы болып табылатындығым туралы анықтама
беруді сұраймын.
Анықтама талап еткен орынға қажет.
20___ жылғы "____" _______________________________________
(өтініш берушінің қолы)
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 3-қосымша
АНЫҚТАМА
_________________________________________ ______________ тіркеу
нөмірдегі 20___ жылғы ____ тоқсанда шын мәнінде мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек алушысы болып табылғандығы туралы берілді.
Отбасының мына мүшелеріне:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
Анықтама талап еткен орынға көрсету үшін берілді.
Уәкілетті органның бастығы
(кент, ауыл (село), ауылдық
(селолық) округтың әкімі)__________________________
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 4-қосымша
Әр әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік-кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi
органның
жауапты
орындаушысы
Уәкiлеттi органның
басшылығы
Уәкiлеттi
органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң (үрдiстiң, рәсiмдердiң,
операцияның) атауы және олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен
танысу, орындау үшiн жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттардың
толықтығын
тексерудi iске
асыру, бас тарту туралы уәжделген жауап әзiрлеу немесе
хабарлама ресiмдеу
Аяқталу нысаны
(деректер,құжат,
ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Бұрыштама қою үшiн ұжаттарды
басшылыққа
жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға
жiберу
Құжаттарды
басшылыққа
тапсыру
Орындау мерзiмдерi
15 минут
15 минут
Он жұмыс күні ішінде
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
1
2
3
кестенiң жалғасы:
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
4
5
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның
басшылығы
Уәкiлеттi органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң (үрдiстiң, рәсiмдердiң,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Хат-хабармен
танысу
Хабарламаны кiтабында
тiркеу, бас тарту туралы уәжделген жауапты немесе хабарламаны тұтынушыға тапсыру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Құжатқа қол қою
Хабарламаны немесе дәлелдi
бас тартуды тұтынушыға тапсыру
Орындау мерзiмдерi
15 минут
Бір жұмыс күнi iшiнде
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс.
1 ҚФБ Уәкiлеттiң органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 әрекет. Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет.Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтiнiштi қарастыру, хабарламаны дайындау
№ 4 әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 5 әрекет
Хабарламаны кiтабында тiркеу
№ 6 әрекет
Хабарламаны тұтынушыға тапсыру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
1 ҚФБ. Уәкiлеттiң органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ
Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 әрекет. Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау,
бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтiнiштi қарастыру, бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындау
№ 4 әрекет. Бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қою
№ 5 әрекет. Бас тарту туралы уәжделген жауапты тұтынушыға тапсыру
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 5-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасыъ
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
1 ҚФБ
2 ҚФБ
Құжаттар қабылдау,
тiркеу
Құжаттардың толықтығын тексерудi iске асыру, анықтама беруден бас тарту немесе анықтаманы ресiмдеу
Мемлекеттік қызмет қызметтің  нәтижесін тұтынушыға береді
Құжаттарға қол қою
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 6-қосымша
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалық әкімдіктерінің тізбесі
Р/с
Әкімдіктің атауы
Әкімдік орналасқан заңды мекен-жай (қала,аудан, көше, үйдің (пәтердің) №), электронды поштаның мекен-жайы
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
Атырау қаласының әкімдігі
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77 а akimat_atyrau@mail.online.kz

8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
8
Отдел занятости  и социальных программ Махамбетского района
Махамбетский район, село Махамбет, улица 50 лет Победы, 18Mahambet_Zan@mail.ru
8- 71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги "Выдача
справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям
адресной социальной помощи"
В уполномоченный орган (аким поселка,
аула (села), аульного (сельского) округа)
_________________________________________
(населенный пункт, район, область)
от ______________________________________
(Фамилия, имя, отчество заявителя)
проживающего по адресу __________________
(населенный пункт, район)
_________________________________________
(улица, № дома и квартиры, телефон)
документ, уд. личности №________ выдано
_________________________________________
дата выдачи _____________________________
Заявление
Прошу Вас выдать мне справку о том, что я действительно являюсь получателем государственной адресной социальной помощи в __ квартале 20 ___ года.
Справка необходима по месту требования.
"____" __________ 20 ___г. __________________________
(подпись заявителя)
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги "Выдача
справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям
адресной социальной помощи"
СПРАВКА
Дана _________________________________________________________
регистрационный номер ______________ в том, что он (а) действительно
в ____ квартале 20 ___ г. являлась получателем государственной адресной социальной помощи.
На следующих членов семьи:
1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
3. ___________________________________________________________
4. ___________________________________________________________
5. ___________________________________________________________
Справка дана для предъявления по месту требования.
Начальник уполномоченного органа
(аким поселка, аула (села), аульного
(сельского) округа)__________________________
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги "Выдача
справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям
адресной социальной помощи"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры)
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа. Аким сельского округа
Руководство
уполномоченного органа. Аким сельского округа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного
органа. Аким сельского округа
Наименование
действия процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией
Выдача справки или отказ в выдаче справки потребителю
Форма завершения
(данные, документ,организационно-распорядительное решение)
Осуществление
проверки полноты
документов,
подготовка отказа в выдаче справки или оформление
справки
Подписание
документа
Расписка о выдаче справки или отказ в выдаче справки потребителю
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
15 минут
Номер cледующего
действия
1
2
3
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1. Ответственный исполнитель уполномоченного органа. Аким сельского округа
СФЕ 2. Руководство уполномоченного органа. Аким сельского округа
Действие № 1. Прием заявления от потребителя, регистрация
Действие № 3. Подписание
справки
Действие № 2. Рассмотрение заявления, подготовка справки
Действие № 4. Выдача справки потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1. Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Аким сельского округа
Действие № 1. Прием заявления от потребителя, регистрация
Действие № 2. Рассмотрение документов, подготовка отказа в выдаче справки
Действие № 3. Отказ в выдаче справки
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги "Выдача
справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям
адресной социальной помощи"
Схема функционального взаимодействия
Процесс оказания государственной услуги
СФЕ 1
СФЕ 2
Прием документов,
регистрация
Выдает результат государственной услуги потребителя
Осуществление
проверки полноты
документов,
подготовка отказа в выдаче справки или оформление
справки
Подписание
документа
Приложение 6 к регламенту
государственной услуги "Выдача
справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям
адресной социальной помощи"
Перечень акиматов районов, города областного значения
п/п
Наименование акимата
Юридический адрес  расположения акимата (город, район, улица, № дома (квартира), адрес электронной почты
Номер телефона
График работы
1
Акимат города Атырау
город Атырау, улица Айтеке би, 77 а akimat_atyrau@mail.online.kz

1. Мемлекеттік қызметті мекен-жайы осы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің      (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасында көрсетілген Атырау қаласы және аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаса, өтініш беруші мемлекеттік қызмет алу үшін кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтің әкіміне (бұдан әрі – ауылдық округтің әкімі) өтініш жасайды.
2. Пайданылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары:
1) жан басына шаққандағы орташа табыс – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлес;
2) жиынтық табысы – атаулы әлеуметтік көмек тағайындау кезінде ескерілетін табыс түрлерінің сомасы.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы № 1685 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу ережесінің 2-тарауының, "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-ө бұйрығының, "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы" 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қабылданған мемлекеттік қызмет стандарт негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: жан басына шаққандағы орташа табысы кедейлік шегінен аспайтын Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға, босқындарға, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – тұтынушыларға) көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тұтынушыға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң http://www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкiлеттi органның, ауылдық округ әкiмiнiң стендiлерiнде, ресми ақпарат көздерiнде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттің 15-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
уәкілетті органға – жеті жұмыс күні ішінде;
тұрғылықты жері бойынша ауылдық округтың әкіміне – жиырма екі жұмыс күнінен кешіктірмей;

1. Государственная услуга предоставляется отделами занятости и социальных программ районов, города Атырау (далее – уполномоченный орган), перечень, адреса, которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее – Регламент).
При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, заявитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа).
2. Определение используемых терминов и аббревиатур.
1) среднедушевой доход семьи – доля совокупного дохода семьи, приходящего на каждого члена семьи в месяц;
2) совокупный доход – сумма видов дохода, учитываемых при назначении адресной социальной помощи.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" и главы 2 Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года № 1685Приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи".
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, беженцам, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, со среднедушевым доходом, не превышающим черты бедности (далее – потребители).
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 15 к настоящему Регламенту:
в уполномоченный орган – в течение семи рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства – не позднее двадцати двух рабочих дней;

2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезекте күтудің ең жоғары шекті уақыты бір өтініш берушіге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ шекті уақыты – 15 минуттан аспайды.
10. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуден:
1) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгіленген кедейлік шегінен асатын жағдайда;
2) мүгедектерді және стационарлық емделуде бір айдан астам уақыт кезеңінде болатын адамдарды, күндізгі оқу нысанында оқитын оқушыларды, студенттерді, тыңдаушыларды, курсанттар мен магистранттарды, сондай-ақ I және II топтардағы мүгедектерді, сексен жастан асқан адамдарды, жеті жасқа дейінгі балаларды бағып-күтумен айналысатын азаматтарды қоспағанда, жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдарда тіркелмеген жұмыссыздарға және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысудан жазбаша түрде бас тартқан Қазақстан Республикасының еңбекке жарамды азаматтарына;
3) уәкілетті органдар ұсынған жұмысқа, оның ішінде әлеуметтік жұмыс орнына немесе қоғамдық жұмысқа орналастырудан, кәсіби даярлаудан, қайта даярлаудан, біліктілігін арттырудан дәлелсіз себептермен бас тартқан, осындай жұмыстарға қатысуды және оқуды өз бетінше тоқтатқан жұмыссыздарға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Жұмыссыз адам жұмысқа, оның ішінде әлеуметтік жұмыс орнына немесе қоғамдық жұмысқа орналасқан, кәсіби даярлауға, қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген күннен бастап, ал Қазақстан Республикасының еңбекке жарамды азаматтары жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқан күннен бастап атаулы әлеуметтік көмек қайта қалпына келтіріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.
12. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiштi алған сәттен бастап және мемлекеттiк қызмет нәтижесiн тапсырған сәтке дейiн мемлекеттiк қызметтi көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға, орталыққа немесе селолық округтiң әкiмiне өтiнiш бередi;
2) орталық немесе селолық округтiң әкiмi өтiнiштi тiркейдi және уәкiлеттi органға тапсырады;
3) уәкiлеттi орган өтiнiштi тiркейдi, орталықтан, селолық округтiң әкiмiнен немесе тұтынушыдан алған құжаттарды қарастыруды жүзеге асырады, хабарлама ресiмдейдi немесе дәлелдi бас тарту әзiрлейдi, мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн орталыққа, селолық округтiң әкiмiне жолдайды немесе уәкiлеттi органға жүгiнген жағдайда тұтынушыға тапсырады.

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, – не более 15 минут.
10. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер черты бедности;
2) безработным, не зарегистрированным в уполномоченных органах по вопросам занятости, и трудоспособным гражданам Республики Казахстан, письменно отказавшимся от участия в активных мерах содействия занятости, кроме инвалидов и лиц, в период их нахождения на стационарном лечении более одного месяца, учащихся, студентов, слушателей, курсантов и магистрантов очной формы обучения, а также граждан, занятых уходом за инвалидами I и II группы, лицами старше восьмидесяти лет, детьми в возрасте до семи лет;
3) безработным, без уважительных причин отказавшимся от предложенного уполномоченными органами трудоустройства, в том числе на социальное рабочее место или общественную работу, от профессиональной подготовки, переподготовки, повышения квалификации, самовольно прекратившим участие в таких работах и обучении.
Адресная социальная помощь безработному восстанавливается со дня его трудоустройства, в том числе на социальное рабочее место или общественную работу, направления на профессиональную подготовку, переподготовку, повышение квалификации, а трудоспособным гражданам Республики Казахстан - со дня участия в активных мерах содействия занятости.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или акиму сельского округа;
2) аким сельского округа проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов от акима сельского округа или от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный ответ об отказе, направляет результат оказания государственной услуги акиму сельского округа или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган;

4) селолық округтiң әкiмi немесе орталық тұтынушыға хабарлама немесе дәлелдi бас тарту тапсырады.
13. Орталықта, уәкiлеттi органда немесе селолық округтің әкімінде мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бiр қызметкердi құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы іс-әрекеттер (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
14. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін уәкілетті органда немесе ауылдық округ әкімінде тұтынушыға мемлекеттік қызметке тұтынушыны тіркелген және алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері көрсетілген белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодтың нөмірі;
2) белгіленген үлгідегі отбасы құрамы туралы мәліметтер;
3) белгіленген үлгідегі отбасы мүшелері алған табыстары туралы мәліметтер;
4) белгіленген үлгідегі жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы мәліметтер;
5) өтініш берушінің (отбасы мүшелерінің) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі не мекен-жай анықтамасы не селолық және/немесе ауылдық әкімдердің анықтамасы;
6) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқан жағдайда әлеуметтік келісімшарттың көшірмесі.
Атаулы әлеуметтік көмек алу құқығы тоқсан сайын табыс туралы құжаттарды берумен расталып отырады.
16. Уәкілетті органда өтініш нысандары күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады не құжаттарды қабылдайтын қызметкерде болады. Ауылдық округтің әкімінде өтініш нысандары құжаттарды қабылдайтын қызметкерде болады.
17. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті өтініштің толтырылған нысаны мен басқа да құжаттар заңды мекен-жайы, телефоны осы Регламеттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның жауапты адамына немесе тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкіміне тапсырылады. Жауапты адамдардың кабинет нөмірлері туралы мәліметтер уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі ақпараты орналастырылған стендісінде ілінген.
18. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне тұтынушының өзі келгенде не пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
19. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесідей құрылымдық функционалдық бірліктер (әрі қарай - ҚФБ) қатысады:

4) аким сельского округа выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается в уполномоченном органе или у акима сельского округа - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы.
15. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода;
2) сведения о составе семьи, установленного образца;
3) сведения о полученных доходах членов семьи, установленного образца;
4) сведения о наличии личного подсобного хозяйства, установленного образца.
5) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства заявителя (членов семьи), либо адресная справка, либо справка сельских и/или аульных акимов;
6) копия социального контракта в случае участия в активных мерах содействия занятости.
Право на получение адресной социальной помощи ежеквартально подтверждается представлением документов о доходах.
16. В уполномоченном органе формы заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудника, принимающего документы. У акима сельского округа формы заявлений находятся у сотрудника, принимающего документы.
17. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются ответственному лицу уполномоченного органа, юридический адрес, телефон которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту или акиму сельского округа по месту жительства. Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
18. Доставка уведомления о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи осуществляется при личном посещений потребителя уполномоченного органа или акима сельского округа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения.
19. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (СФЕ – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы и т.п.):

1) селолық округтің әкiмi
2) уәкілетті органның басшылығы;
20. Әр әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
21. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттің қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айғақтайтын сызба осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
4. Жұмыс қағидаттары
22. Уәкiлеттi органның және ауылдық округ әкiмiнiң қызметi адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезiнде заңдылықтың сақталу қағидаттарына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпараттың берiлуiн, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарымен жүзеге асырылады.

1) аким сельского округа;
2) руководство уполномоченного органа.
20. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
21. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
4. Принципы работы
22. Деятельность уполномоченного органа, акима сельского округа и центра основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.

5. Шағымдану тәртібі
23. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін және шағымды дайындауға көмек көрсететін мемлекеттік органдардың атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекен-жайлары осы Регламенттің 14-қосымшаларында көрсетілген.
24. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым атауы, жұмыс кестесі, заңды мекен-жайлары, телефоны, электронды поштасының мекен-жайы осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген осы мемлекеттік қызметті көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті орган басшысының атына беріледі.

5. Порядок обжалования
23. Наименования государственных органов, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты, по которым разъясняют порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы, указаны в приложениях 1, 4 к настоящему Регламенту.
24. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя руководителя вышестоящего уполномоченного органа, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, наименование, график работы, юридические адреса, телефоны, адреса электронной почты которых указаны в приложении 4 к настоящему Регламенту.

27. Жеке тұлғаның шағымында мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, пошта мекен-жайы көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағым берген кезде әрекетіне шағымданатын орган атауы немесе лауазымды адам, өтініш себебі мен талаптар көрсетіледі.
28. Жазбаша шағыммен жүгінген мемлекеттік қызмет алушыға жауап алатын күні және уақыты, өтінішті қарау барысы туралы ақпарат алуға болатын адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша уәкілетті органдардың тізбесі
Р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекен-жайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштаның мекен-жайы)
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Атырау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Атырау қаласы, Шәріпов көшесі, 4zanayt@mail.ru
8-7122 45-02-00 45-04-67 45-04-68
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда,аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
Жылыой ауданының жұмыспен қамтужәне  әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Әбдірахманов көшесі, 1zhylyoi-zhumyskz@mail.ru
8-71237 4-86-95 4-84-07
3
Индер ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Индер ауданы, Индербор кенті, Қонаев көшесі, 16 inderzan@mail.ru
8-71234 2-14-60 2-04-76
4
Исатай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Ынтымақ көшесі, 23isatai_raisobes@mail.kz
8-71231 2-06-42 2-05-65
1
2
3
4
5
5
Қызылқоға ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Мәмедов көшесі, 1gulfaruz@mail.ru
8-71238 2-15-43 2-19-812-12-29
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
6
Құрманғазы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкин ауылы, Болашақ көшесі, 15otdzisp@mail.ru
8-71233 2-51-45 2-53-87
7
Мақат ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Мақат ауданы, Мақат кенті, Орталық алаң, 2 tolkin_makat@mail.ru
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
8
Махамбет ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Жеңістің 50 жылдығы Көшесі, 18Mahambet_Zan@mail.ru
8-71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
Әр әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік-кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi
органның
жауапты
орындаушысы
Уәкiлеттi органның
басшылығы
Уәкiлеттi
органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң (үрдiстiң, рәсiмдердiң,
операцияның) атауы және олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен
танысу, орындау үшiн жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттардың
толықтығын
тексерудi iске
асыру, бас тарту туралы уәжделген жауап әзiрлеу немесе
хабарлама ресiмдеу
Аяқталу нысаны
(деректер,құжат,
ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды
басшылыққа
жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға
жiберу
Құжаттарды басшылыққа
тапсыру
Орындау мерзiмдерi
15 минут
15 минут
Он жұмыс күні ішінде
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
1
2
3
кестенiң жалғасы:
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
4
5
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның
басшылығы
Уәкiлеттi органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң (үрдiстiң, рәсiмдердiң,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Хат-хабармен
танысу
Хабарламаны кiтабында
тiркеу, бас тарту туралы уәжделген жауапты немесе хабарламаны тұтынушыға тапсыру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Құжатқа қол қою
Хабарламаны немесе дәлелдi
бас тартуды тұтынушыға тапсыру
Орындау мерзiмдерi
15 минут
Бір жұмыс күнi iшiнде
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс.
1 ҚФБ Уәкiлеттiң органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ. Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 әрекет. Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет.Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтiнiштi қарастыру, хабарламаны дайындау
№ 4 әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 5 әрекет
Хабарламаны кiтабында тiркеу
№ 6 әрекет
Хабарламаны тұтынушыға тапсыру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
1 ҚФБ. Уәкiлеттiң органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ
Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 әрекет. Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет. Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау,
бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтiнiштi қарастыру, бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындау
№ 4 әрекет. Бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қою
№ 5 әрекет. Бас тарту туралы уәжделген жауапты тұтынушыға тапсыру
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 3-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
1 ҚФБ
2 ҚФБ
3 ҚФБ
Құжаттар қабылдау,
қолхат (талон)
беру, өтiнiштi тiркеу,
құжаттарды уәкiлеттi органға жолдау
Әлеуметтік көмек өтініш иесіне құжаттарды қабылдағаны туралы өтініштің  бекітілген нысанына сәйкес растау қағазын береді
Өтініштерін журналға тіркеп, компютерлік базаға еңгізу,тағайындау шешімдерін шығару
Қаржы бөліміне сұраныс беру, облыстық басқармаға айлық есеп беру
Пошталық байланыс бөліміне тізім дайындау
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 4-қосымша
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалық әкімдіктерінің тізбесі
Р/с
Әкімдіктің атауы
Әкімдік орналасқан заңды мекен-жай (қала,аудан, көше, үйдің (пәтердің) №), электронды поштаның мекен-жайы
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
Атырау қаласының әкімдігі
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77 а akimat_atyrau@mail.online.kz
8-7122 35-40-95 27-10-24
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда,аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
Жылыой ауданының әкімдігі
Құлсары қаласы Махамбет даңғылы 26 admin@zhylyoi.kz, zhylyoi.kz
8-71237 5-12-42 5-17-22
3
Индер ауданының әкімдігі
Индербор кенті, Қонаев көшесі, 12 akimat.inder@mail.ru
8-71234 2-00-06 2-12-74
4
Исатай ауданының әкімдігі
Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 12 isataiakimat.kz isatai_raiakimat@mail.ru
8-71231 2-01-73 2-15-08
5
Қызылқоға ауданының әкімдігі
Миялы ауылы, Абай көшесі, 4 kizilkoga_akimat@mail.ru
8-71238 2-13-45 2-14-80
6
Құрманғазы ауданының әкімдігі
Ганюшкин ауылы, Көшекбаев көшесі, 25 org_otdel_akimat@mail.ru
8-71233 2-06-90 2-12-92
7
Мақат ауданының әкімдігі
Мақат кенті, Орталық алаңы, 1 makatorg@mail.ru
8-71239 3-11-05
8
Махамбет ауданының әкімдігі
Махамбет ауылы, Абай көшесі, 16 kurmanbaevar@mail.ru
8-71236 2-13-80
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 5-қосымша
Уәкілетті органға
______________________________________
(тұрғылықты жерi, облыстық, аудандық)
уәкiлеттi органға
______________________________________
(тұрғылықты жерi, ауданы)
______________________________________
(көшесi, үй және пәтер N, телефоны)
мекен-жайы бойынша тұратын
______________________________________
(Өтiнiш иесiнiң аты, әкесiнiң аты, тегi)
жеке басын куәландыратын құжаттың N
______________________________________
_________________ берген
берiлген күнi ________________________
ЖСН ________________________
жеке шотының № ________________________
Қызмет түрi ________________________
ӨТIНIШ
Менiң отбасыма атаулы әлеуметтiк көмек тағайындауыңызды өтiнемiн.
Менiң отбасым _____________ адамнан тұрады.
Өтiнiшке белгiленген үлгiдегi құжаттарды ұсынамын - 3 данада 2-4 қосымшалар.
Өзгерiстер пайда болған жағдайда олар туралы он жұмыс күнi iшiнде хабарлауға мiндеттенемiн.
Жалған ақпарат және расталмаған (жасанды) құжаттарды ұсынғаны үшiн жауапқа тартылатыным туралы ескертiлдiм.
Менiң (менiң отбасымның) табысымды Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталығының дерекқорымен салыстырып тексеруге келiсемiн.
20 __ ж. "___"_____________   _____________________
(өтiнiш иесiнiң қолы)
Құжаттар қабылданды
200 __ ж. "___"_______________   ____________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның А.Ә.Т. және қолы)
_________ Отбасының тiркелу нөмiрi
Өтiнiш қоса берiлiп отырған құжаттармен учаскелiк комиссияға 200_ ж. "__" _________ берiлдi.
200_ж. "___"________ қабылданды
__________________________құжатты қабылдап алған учаскелiк комиссия мүшесiнiң Т.А.Ә және қолы;
уәкiлеттi органның құжаттардың ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтiң әкiмiнен қабылданған күнi туралы белгiсi 200_ж. "__" _______ құжатты қабылдап алған тұлғаның Т.А.Ә., лауазымы, қолы ____________________________ ___________________________________________________________________
(қию сызығы)
Өзгерiстер пайда болған жағдайда олар туралы 10 күн iшiнде хабарлауға мiндеттенемiн.
Жалған ақпарат және расталмаған (жасанды) құжаттарды ұсынғаны үшiн жауапқа тартылатыным туралы ескертiлдiм
өтiнiш иесiнiң қолы ___________________
Азамат _______________ қоса берiлiп отырған құжаттармен _____ дана, отбасының тiркелу нөмiрi _________ өтiнiшi 200 __ жылғы "___"_____________ қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның А.Ә.Т., лауазымы, қолы_________
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 6-қосымша
Өтініш  иесінің отбасы құрамы туралы мәліметтер
----------------------------           ------------------------
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)          (үйінің мекен-жайы, телефон)
Р/С
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Туған күні мен жылы
Өтініш иесінің қолы_________________________
Күні_________________
Отбасының құрамы туралы
мәліметті растауға уәкілетті
органның лауазымды
адамның А.Ә.Т  _________________________________________________.
(қолы)
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 7-қосымша
Отбасының тіркелу нөмірі______________________________
Өтініш иесінің отбасы мүшелерінің 20___жылғы________тоқсанда
тапқан табысы туралы мәліметтер
----------------------------------      ---------------------------
(өтініш иесінің А.Ә.Т)                      (мекен-жайы,телефон)
Р/С
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Жұмыс орны оқу орны(жұмыссыздар жұмыспен қамту жөнінде уәкілетті органның анықтамасымен тіркелген фактісін растайды)
Құжаттармен Расталған табыстар сомасы
Басқа да мәлімделегн табыстар
Еңбек
қызметінен
Зейнетақы жәрдемақы
Кәсіпкерлік қызыметінен
Шәкірт ақы
Алименттер
Табысының өзге түрлері
Өтініш иесінің қолы___________________
Күні________________________________
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 8-қосымша
Отбасының тіркелу нөмірі______________________________________
Жеке қосалқы шаруашылығының болуы туралы мәліметтер
__________________________                      ____________________
(өтініш иесінің А.Ә.Т.)                         (мекен-жайы,телефон)
Саны /өлшем бірлігі/
Үй жануарлары
Жасы
Мал басының саны
Саяжай
Ірі қара малы Сиыр Бұқа
Бақша
Жылқы: Бие Айғыр
Жер учаскесі,соның ішінде үй іргесіндегі
учаске
Түйе Інген
Шартты жер үлесі
Қой Ешкі
Мүліктің үлестік жарна (берілген жылы)
Тауық Үйрек Қаздар
Шошқа
Өтініш иесінің қолы________________________________________
Күні______________________________________________________
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 16 қарашадағы № 355
қаулысына 8-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 16 қарашадағы № 355
қаулысымен бекітілген
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
Жалпы ережелер
1. Осы "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi - Регламент) келесi ұғымдар қолданылады:

27. В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование органа или должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
28. Получателю государственной услуги, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1 к регламенту государственной
услуги "Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (квартира), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости  и социальных программ города Атырау
город Атырау, улица Шарипова, 4zanayt@mail.ru
8-7122 45-02-00 45-04-67 45-04-68
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед  с 13-00 до 14-00 часов
2
Отдел занятости  и социальных программ Жылыойского района
Жылыойский район, город Кулсары, улица Абдрахманова, 1zhylyoi-zhumyskz@mail.ru
8-71237 4-86-95 4-84-07
3
Отдел  занятости и социальных программ Индерского района
Индерский район,  поселок Индербор, улица Кунаева, 16inderzan@mail.ru
8-71234 2-14-60 2-04-76
4
Отдел занятости  и социальных программ Исатайского района
Исатайский район,  село Аккистау, улица Ынтымак, 23isatai_raisobes@mail.kz
8-71231 2-06-42 2-05-65
5
Отдел занятости  и социальных программ Кызылкогинского района
Кызылкогинский район, село Миялы, улица Мамедова, 1gulfaruz@mail.ru
8-71238 2-15-43 2-19-81 2-12-29
1
2
3
4
5
6
Отдел занятости  и социальных программ Курмангазинского района
Курмангазинский район, село Ганюшкино, улица Болашак, 15otdzisp@mail.ru
8-71233  2-51-45 2-53-87
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед  с 13-00 до 14-00 часов
7
Отдел знятости  и социальных программ Макатского района
Макатский район, поселок Макат, Центральная площадь, 2tolkin_makat@mail.ru
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
8
Отдел занятости  и социальных программ Махамбетского района
Махамбетский район, село Махамбет, улица 50 лет Победы, 18 Mahambet_Zan@mail.ru
8- 71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
Приложение 2 к регламенту государственной
услуги "Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры)
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Аким сельского
округа
Аким сельского
округа
Аким сельского
округа
Наименование
действия (процесса,
процедуры, операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает документы
Составляет реестр и направляет документы
Форма завершения
(данные, документ,организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация в журнале и выдача
расписки
Сбор документов в
отдел
Отправка документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
15 минут
В течение одного рабочего дня
Аким сельского
округа: не менее одного
раза в день
Номер следующего
действия
1
2
3
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Наименование
действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение
ответственного
исполнителя
Осуществление
проверки полноты
документов,
подготовка
мотивированного ответа об отказе или оформление
уведомления
Форма завершения
(данные,
документ,организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции, отправка
ответственному
исполнителю
Передача
документов
руководству
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
В течение семи
рабочих дней
Номер следующего
действия
4
5
6
продолжение таблицы:
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Аким сельского
округа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление
с корреспонденцией
Регистрация уведомления в книге выдача мотивированного
ответа об отказе или уведомления
потребителю либо акиму сельского органа
Выдача
мотивированного ответа об отказе или уведомления
потребителю
Форма завершения
(данные, документ,организационно-распорядительное решение)
Подписание
документа
Расписка о выдаче
уведомления либо
мотивированного
ответа об отказе потребителю
или передаче акиму сельского округа
Расписка о выдаче
уведомления или
мотивированного ответа об отказе
потребителю
Сроки исполнения
15 минут
В течение одного
рабочего дня
В течение четырех
рабочих дней
Номер следующего
действия
7
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1. Аким сельского округа
СФЕ 2. Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
СФЕ 3. Руководство
уполномоченного
органа
Действие № 1. Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация заявления, направление
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 2
Прием заявления от акима сельского округа или от потребителя,регистрация, направление заявления
руководству уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления,
подготовка уведомления
Действие № 5
Подписание
уведомления
Действие № 6
Регистрация уведомления в книге
Действие № 7
Передача уведомления
Акиму сельского округа или выдача потребителю
Действие № 8
Выдача уведомления
потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1. Аким сельского
округа
СФЕ 2. Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
СФЕ 3 Руководство
уполномоченного
органа
Действие № 1. Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2. Прием заявления от  потребителя, регистрация,
направление заявления
руководству уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения, наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного
ответа об отказе
Действие № 5
Подписание
мотивированного
ответа об отказе
Действие № 6.Передача мотивированного
ответа об отказе акиму сельского округа или выдача потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного
ответа об отказе потребителю
Приложение 3 к регламенту государственной
услуги "Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Схема функционального взаимодействия
Процесс оказания государственной услуги
СФЕ 1
СФЕ 2
СФЕ 3
Прием документов,
выдача расписки
(талона), регистрация
заявления, направление
документов в
уполномоченный
орган
Выдает заявителю подтверждение о принятии документов на социальную помощь согласно утвержденной форме заявления
Регистрации заявлений в журналы, внесение в компьютеры база данных,  вынесение решений о назначений
Предоставление заявки в финансовые отделы, сдачи ежемесячных отчетов в областное управление
Подготовка списков в почтовые отделение связи
Приложение 4 к регламенту государственной
услуги "Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Перечень акиматов районов, города областного значения
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (квартира), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости  и социальных программ города Атырау
город Атырау, улица Шарипова, 4zanayt@mail.ru
8-7122 45-02-00 45-04-67 45-04-68
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед  с 13-00 до 14-00 часов
2
Отдел занятости  и социальных программ Жылыойского района
Жылыойский район, город Кулсары, улица Абдрахманова, 1zhylyoi-zhumyskz@mail.ru
8-71237 4-86-95 4-84-07
3
Отдел  занятости и социальных программ Индерского района
Индерский район,  поселок Индербор, улица Кунаева, 16inderzan@mail.ru
8-71234 2-14-60 2-04-76
4
Отдел занятости  и социальных программ Исатайского района
Исатайский район,  село Аккистау, улица Ынтымак, 23isatai_raisobes@mail.kz
8-71231 2-06-42 2-05-65
5
Отдел занятости  и социальных программ Кызылкогинского района
Кызылкогинский район, село Миялы, улица Мамедова, 1gulfaruz@mail.ru
8-71238 2-15-43 2-19-81 2-12-29
1
2
3
4
5
6
Отдел занятости  и социальных программ Курмангазинского района
Курмангазинский район, село Ганюшкино, улица Болашак, 15otdzisp@mail.ru
8-71233 2-51-45 2-53-87
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед  с 13-00 до 14-00 часов
7
Отдел знятости  и социальных программ Макатского района
Макатский район, поселок Макат, Центральная площадь, 2tolkin_makat@mail.ru
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
8
Отдел занятости  и социальных программ Махамбетского района
Махамбетский район, село Махамбет, улица 50 лет Победы, 18 Mahambet_Zan@mail.ru
8- 71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
Приложение 5 к регламенту государственной
услуги "Назначение государственной
адресной социальной помощи"
В уполномоченный орган
_____________________________________
(населенный пункт, район, область)
от_____________________________________
(Фамилия, имя, отчество заявителя)
проживающего по адресу________________
(населенный пункт, район)
_____________________________________
(улица, N дома и квартиры, телефон)
документ, уд. личности N______ выдано
_____________________________________
дата выдачи _________________________
ИИН _________________________________
№ лицевого счета ____________________
род занятия _________________________
Заявление
Прошу назначить моей семье адресную социальную помощь.
Моя семья состоит из _____ человек.
К заявлению прилагаю документы установленного образца - приложения № 6-8 в количестве 3 штук.
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение десяти рабочих дней сообщить о них.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Согласен (на) на сверку моих (моей семьи) доходов с данными базы Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения.
"____"__________20__ г.  __________________
(подпись заявителя)
Документы приняты "____"__________20__ г.  __________________________________________
(ФИО и подпись лица, принявшего документы)
------------------Регистрационный номер семьи ------------------
Заявление с прилагаемыми документами передано в участковую комиссию
"__"__________ 20__ г. Принято "__"________ 20__ г.
___________________________ Ф.И.О. и подпись члена участковой комиссии, принявшего документы;
отметка уполномоченного органа о дате приема документов от акима аула
(села), аульного (сельского) округа "__"_________ 20__ г., Ф.И.О.,
должность, подпись принявшего документы ________________
_______________________________________________________________
(линия отреза)
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение десяти рабочих дней сообщить о них.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Согласен (на) на сверку моих (моей семьи) доходов с данными базы
Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения.
Подпись заявителя _______________
Заявление гр. ___________с прилагаемыми документами в количестве___ штук с регистрационным номером семьи ________
Принято "____" _________20__ г.
Ф.И.О., должность, подпись принявшего документы ________________
Приложение 6 к регламенту государственной
услуги "Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Регистрационный номер семьи _______________________
Сведения о составе семьи заявителя
__________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя) (домашний адрес, телефон)
Ф.И.О. членов семьи
Родственное отношение к заявителю
Год рождения
Подпись заявителя ____________________ Дата ______________
Ф.И.О. должностного лица органа, уполномоченного заверять сведения о составе семьи _____________________________ (подпись)
Приложение 7 к регламенту государственной
услуги "Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Регистрационный номер семьи ____________________________________
Сведения о полученных доходах членов семьи заявителя в ___ квартале 200__ года  ________________________________________________________
(Ф.И.О.) (домашний адрес, телефон)
Ф.И.О. членов семьи
Место работы, учебы (безработные подтверждают факт регистрации справкой уполномоченного органа по вопросам занятости)
Документально подтвержденные суммы доходов
Прочие заявленные доходы
от трудовой деятель ности
пенсии, пособия
от предпринимательской деятельности
стипендии
алименты
иные виды дохода
Подпись заявителя ______________________ Дата ______________________
Приложение 8 к регламенту государственной
услуги "Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Регистрационный номер семьи ____________________________________
Сведения о наличии личного подсобного хозяйства ________________________________________________________
(Ф.И.О.) (домашний адрес, телефон)
Кол-во/ед. изм
Домашние животные
Возраст
Кол-во (голов)
Дача
Крупный рогатый скот: коровы быки
Огород
Лошади: кобылы жеребцы
Земельный участок, в том числе приусадебный
Верблюды Верблюдицы
Условная земельная доля
Овцы, козы
Имущественный пай(год выдачи)
Куры, утки, гуси
Свиньи
Подпись заявителя ________________________ Дата ____________________
Приложение 8 к постановлению
акимата Атырауской области
от 16 ноября 2012 года № 355
Утвержден постановлением
акимата Атырауской области
от 16 ноября 2012 года № 355
Регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости"
1. Общие положения
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее – Регламент) используются следующие понятия:

1) уәкiлеттi орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi және аудандардың, облыстық маңызы бар қалалық жұмыспен қамту орталықтары;
2) тұтынушы – жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы).
2. "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызметі:
"Адамдарға жастар практикасына жолдама беруді";
1) "Адамдарға қоғамдық жұмыстарға жолдама беруді";
2) "Адамдарға әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді";
3) "Жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді";
4) "Адамдарға кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және біліктілікті арттыруға жолдама беруді";
5) "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсетуді" қамтиды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мекен-жайларының тізбесі осы Регламенттің 1, 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органмен  көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 8-бабы 1-тармағының 2)5)6)7) тармақшаларына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің  2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет Стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мемлекеттiк қызмет алушы жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға қағаз жеткiзгiште жолдама беру не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
Көрсетiлетiн "Адамдарға кәсiптiк бағдарлауда тегiн қызмет көрсету" мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мемлекеттiк қызмет алушыға ол орналасуы мүмкiн кәсiптер мен мамандықтардың тiзбесi туралы ауызша ақпарат беру (консультация беру) болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында (бұдан әрi – интернет-ресурс), "Халықты жұмыспен қамту" бөлiмiнде, уәкiлеттi органның стендiлерiнде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері 11-тармақта айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 30 минуттан аспайды;

1) уполномоченный орган – отделы  занятости и социальных программ районов, города областного значения и центры занятости районов, города областного значения;
2) потребитель – физические лица: граждани Республики Казахстан, оралманы, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан (далее – потребители).
2. Государственная услуга - "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" включает в себя:
1) "Выдачу направлений лицам на молодежную практику";
2) "Выдачу направлений лицам на общественные работы";
3) "Выдачу направлений лицам для трудоустройства на социальное рабочее место";
4) "Выдачу направлений для трудоустройства";
5) "Выдачу направлений лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации";
6) "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации".
3. Государственная услуга оказывается  уполномоченным органом, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1, 2 к настоящему Регламенту
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 2)5)6)7) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
7. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача получателю государственной услуги направления на участие в активных формах содействия занятости на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Результатом оказываемой государственной услуги "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации" является устное информирование (консультирование) получателя государственной услуги о перечне профессий и специальностей, на которые возможно его трудоустройство.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: http://www.enbek.gov.kz (далее – интернет-ресурс), в разделе "Занятость населения", на стендах уполномоченного органа.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки предоставления государственной услуги с момента предъявления необходимых документов, определенных в пункте 11 – не более 30 минут;

2) мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің шекті ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет мемлекеттiк қызмет алушының тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi органның үй-жайында көрсетiледi. Залда отыруға арналған орындар, мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн қажеттi ақпарат орналастырылған ақпараттық стендiлер, сондай-ақ өртке қарсы қауiпсiздiк құралдары бар. Мүмкiндiктерi шектеулi мемлекеттiк қызмет адамдар үшiн жағдайлар көзделген.
Уәкiлеттi органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауiпсiздiк талаптарына сәйкестендiрiлген, күзет сигнализациясымен жабдықталған, үй-жайға кiру режимi - еркiн.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысындағы iс-әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртiбiнiң сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттарды:
1) жеке куәлік (паспорт);
2) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
3) әлеуметтік жеке код беру туралы куәлік;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
5) кәсіптік біліктілігін куәландыратын құжат (болған жағдайда), ал алғаш рет жұмыс іздеген, бірақ кәсібі (мамандығы) жоқ адам үшін – білімі туралы құжат;
Шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар бұған қоса, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлік.
Оралмандар оралман куәлігін ұсынады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін жеңілдіктер көзделмеген.
12. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет алуға өтініштер толтырылмайды.
13. Уәкілетті органға өтініш берген кезде барлық қажетті құжаттар тіркеуді жүзеге асыратын уәкілетті органның қызметкеріне тапсырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсететін мамандардың деректемелері (Т.А.Ә, кабинет нөмірлері) уәкілетті органның ғимаратында көрнекті жерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз, кезек күту тәртiбiмен көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген кезде жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беріледі.
15. Жолдама беру мемлекеттік қызмет алушы тұрғылықты жеріндегі уәкілетті органға жеке өзінің баруы арқылы жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелмеген жағдайда уәкілетті орган жұмыссыздарға жолдама беруден бас тартады ("Жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді" және "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсетуді" қоспағанда).
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 30 минут.
10. Государственная услуга оказывается:
в помещении уполномоченного органа по местожительству получателя государственной услуги. В зале ожидания имеются места для сидения, информационные стенды, где размещена информация, необходимая для оказания государственной услуги, а также средства противопожарной безопасности. Предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями.
Помещение уполномоченного органа соответствует санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, оснащены охранной сигнализацией, режим помещения – свободный.
3. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предъявляет:
1) удостоверение личности (паспорт);
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода;
4) регистрационный номер налогоплательщика;
5) документ, удостоверяющий профессиональную квалификацию (при наличии), а для лица, впервые ищущего работу, но не имеющего профессию (специальность), - документа об образовании.
Иностранцы и лица без гражданства предоставляют, кроме того, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел. Оралманы предоставляют удостоверение оралмана.
Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
12. Для получения государственной услуги в уполномоченном органе заявления не заполняются.
13. При обращении в уполномоченный орган все необходимые документы сдаются сотруднику уполномоченного органа, осуществляющего регистрацию.
Реквизиты специалистов (ФИО, номер кабинета), предоставляющих государственные услуги, располагаются в здании уполномоченных органов в доступном для восприятия месте.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
14. При обращении потребителю выдается в уполномоченном органе – направление на участие в активных формах содействия занятости.
15. Выдача направления осуществляется при личном посещении потребителем уполномоченного органа по месту жительства.
16. Уполномоченный орган отказывает в выдаче направления безработным в случае отсутствия регистрации получателя государственной услуги в качестве безработного в уполномоченном органе (за исключением "Выдача направлений для трудоустройства" и "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации").
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.

17. Мемлекеттiк қызметтi көрсету барысында келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер қатысады (бұдан әрi – ҚФБ):
1) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы.
18. Әр әкімшілік іс-әрекеттің (ресімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттің (ресімнің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
19. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттің қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты айғақтайтын сызба осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
4. Жұмыс қағидаттары
20. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталуына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін және шағымды дайындауға көмек көрсететін мемлекеттік органдардың, мекемелердің атауы, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекен-жайлары осы Регламенттің 12-қосымшаларында көрсетілген.

17. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (СФЕ – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы и т.п.):
1) руководство уполномоченного органа.
18. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
19. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
4. Принципы работы
20. Деятельность уполномоченного органа основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
5. Порядок обжалования
21. Наименования государственных органов, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты, по которым разъясняют порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы, указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.

22. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым атауы, жұмыс кестесі, заңды мекен-жайлары, телефоны, электронды поштасының мекен-жайы осы Регламенттің 5-қосымшасында көрсетілген осы мемлекеттік қызметті көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті орган басшысының атына беріледі.
Мемлекеттік қызмет алушы мекен-жайлары мен телефондары осы Регламентің 6-қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органдар әкімдерінің аппаратына жүгіне алады.

22. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя руководителя вышестоящего уполномоченного органа, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, наименование, график работы, юридические адреса, телефоны, адреса электронной почты которых указаны в приложении 5 к настоящему Регламенту.
Потребитель может обратиться в аппарат Акимов местных исполнительных органов, адреса и телефоны которых даны в приложении 6 к настоящему Регламенту.

23. Қызмет дөрекі көрсетілген жағдайларда шағым кабинет нөмірі уәкілетті органның ақпараттық стендісінде көрсетілген уәкілетті орган басшысының атына беріледі. Уәкілетті органның жұмыс кестесі осы Регламенттің 12 қосымшаларында көрсетілген.
24. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда мемлекеттік қызмет алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге мүкін.
25. Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекен-жайы көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағым бергенде әрекетіне шағым жасалатын субъектінің атауы немесе лауазымды тұлғаның лауазымы, тегі және аты-жөні, өтініш беру себебі және талаптары көрсетіледі.

23. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа, номер кабинета которого указан на информационном стенде уполномоченного органа. График работы уполномоченного органа указан в приложениях 1, 2 к настоящему Регламенту.
24. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
25. В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес. Жалоба должна быть подписана потребителем. При подаче жалобы указываются наименование органа или должностное лицо, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.

26. Мемлекеттік қызмет алушы жазбаша шағым берген кезде уәкілетті органға оған жауап алатын күні және уақыты, өтінішті қарау барысы туралы ақпарат алуға болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі. Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызмет алушы пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді шараларына
қатысуға жолдама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша уәкілетті органдардың тізбесі
Р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекен-жайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электронды поштаның мекен-жайы)
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Атырау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Атырау қаласы, Шәріпов көшесі, 4zanayt@mail.ru
8-7122 45-02-00 45-04-67 45-04-68
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда,аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
Жылыой ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Әбдірахманов көшесі, 1zhylyoi-zhumyskz@mail.ru
8-71237 4-86-95 4-84-07
3
Индер ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Индер ауданы, Индербор кенті, Қонаев көшесі, 16inderzan@mail.ru
8-71234 2-14-60 2-04-76
4
Исатай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Ынтымақ көшесі, 23isatai_raisobes@mail.kz
8-71231 2-06-42 2-05-65
1
2
3
4
5
5
Қызылқоға ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Мәмедов көшесі, 1gulfaruz@mail.ru
8-71238 2-15-43 2-19-812-12-29
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
6
Құрманғазы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкин ауылы, Болашақ көшесі, 15otdzisp@mail.ru
8-71233 2-51-45 2-53-87
7
Мақат ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Мақат ауданы, Мақат кенті, Орталық алаң, 2 tolkin_makat@mail.ru
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
8
Махамбет ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Жеңістің 50 жылдығы  Көшесі, 18Mahambet_Zan@mail.ru
8-71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді шараларына
қатысуға жолдама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша
Атырау облысы бойынша қалалық, аудандық жұмыспен қамту орталықтары уәкілетті органдардың тізбесі
Р/с
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекен-жайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) нөмірі, электрондық пошта мекен-жайы)
Қала коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Атырау қаласының жұмыспен қамту орталығы
Атырау қаласы, Владимирская көшесі, 33б kuspanova_gulnar@mail.ru

26. Получателю государственной услуги, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа, контактных данных лиц, у которых можно получить информацию о ходе рассмотрения заявления. Результаты рассмотрения заявления сообщаются потребителю письменно по почте.
Приложение 1 к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости"
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (квартира), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости  и социальных программ города Атырау
город Атырау, улица Шарипова, 4zanayt@mail.ru
8-7122 45-02-00 45-04-67 45-04-68
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов
2
Отдел занятости  и социальных программ Жылыойского района
Жылыойский район, город Кулсары, улица Абдрахманова, 1zhylyoi-zhumyskz@mail.ru
8-71237 4-86-95 4-84-07
3
Отдел занятости и социальных программ Индерского района
Индерский район, поселок Индербор, улица Кунаева, 16inderzan@mail.ru
8-71234 2-14-60 2-04-76
4
Отдел занятости  и социальных программ Исатайского района
Исатайский район, село Аккистау, улица Ынтымак, 23isatai_raisobes@mail.kz
8-71231 2-06-42 2-05-65
5
Отдел занятости  и социальных программ Кызылкогинского района
Кызылкогинский район, село Миялы, улица Мамедова, 1gulfaruz@mail.ru
8-71238 2-15-43 2-19-81 2-12-29
1
2
3
4
5
6
Отдел занятости  и социальных программ Курмангазинского района
Курмангазинский район, село Ганюшкино, улица Болашак, 15otdzisp@mail.ru
8-71233  2-51-45 2-53-87
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов
7
Отдел знятости и социальных программ Макатского района
Макатский район, поселок Макат, Центральная площадь, 2tolkin_makat@mail.ru
8-71239 3-02-98 3-20-99 3-01-46
8
Отдел занятости  и социальных программ Махамбетского района
Махамбетский район, село Махамбет, улица 50 лет Победы, 18 Mahambet_Zan@mail.ru
8- 71236 2-12-98 2-19-93 2-18-25
Приложение 2 к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости"
Перечень уполномоченных органов районных, городского Центров занятости по Атырауской области
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, номер дома (квартиры), адрес электронной почты)
Код города и номер телефона
График
работы
1
Городской Центр занятости
город Атырау, улица Владимирская, 33 б kuspanova_gulnar@mail.ru

8-7122 284345 307073
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
Жылыой ауданының жұмыспен қамту орталығы
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Әбдірахманов көшесі, 1centrzanyatosti@list.ru
8-71237 4-87-26 4-87-03
3
Индер ауданының жұмыспен қамту орталығы
Индер ауданы, Индербор кенті, Мендіғалиев көшесі, 30indercentrzan@mail.ru
8-71234 2-00-22 2-00-32
4
Исатай ауданының жұмыспен қамту орталығы
Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Елорда көшесі, 54 isatai-2020@mail.ru
8-71231 2-18-86 2-15-58
5
Қызылқоға ауданының жұмыспен қамту орталығы
Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Мәметов көшесі, 1  jumis_2020@mail.ru
8-71238 2-16-51
6
Құрманғазы ауданының жұмыспен қамту орталығы
Құрманғазы ауданы, Ганюшкин ауылы, ПМК, 15kurmangazi_tsz@mail.ru
8-71233 2-51-96
1
2
3
4
7
Мақат ауданының жұмыспен қамту орталығы

8-7122 28-43-45 30-70-73
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов
2
Центр занятости Жылыойского района
Жылыойский район, город Кулсары, улица Абдрахманова, 1 centrzanyatosti@list.ru
8-71237 4-87-26 4-87-03
3
Центр занятости Индерского района
Индерский район, поселок Индербор, улица Мендыгалиева, 30indercentrzan@mail.ru
8-71234 2-00-22 2-00-32
4
Центр занятости Исатайского района
Исатайский район, село Аккистау, улица Елорда, 54 isatai-2020@mail.ru
8-71231 2-18-86 2-15-58
5
Центр занятости Кызылкогинского района
Кызылкогинский район, село Миялы, улица Маметова, 1 jumis_2020@mail.ru
8-71238 2-16-51
6
Центр занятости Курмангазинского района
Курмангазинский район, село Ганюшкино, ПМК, 156 kurmangazi_tsz@mail.ru
8-71233 2-51-96
7
Центр занятости Макатского района

Мақат ауданы, Мақат кенті, Орталық алаңы, 2makat_cz2011@mail.ru
8-71239 3-24-29 2-20-45
8
Махамбет ауданының жұмыспен қамту орталығы
Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Ерғалиев көшесі, 2 mahambet-zanyatost@mail.ru
8-71236 5-53-07
2-10-35
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді шараларына
қатысуға жолдама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 3-қосымша
Әр әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсетумен әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) кезектілігі мен өзара әрекет етуінің мәтіндік-кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерiнiң сипаттамасы
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi
органның
жауапты
орындаушысы
Уәкiлеттi органның
басшылығы
Уәкiлеттi
органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң (үрдiстiң, рәсiмдердiң,
операцияның) атауы және олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау,
тiркеу
Хат-хабармен
танысу, орындау үшiн жауапты
орындаушыны
анықтау
Құжаттардың
толықтығын
тексерудi iске
асыру, бас тарту туралы уәжделген жауап әзiрлеу немесе
хабарлама ресiмдеу
Аяқталу нысаны
(деректер,құжат,
ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Бұрыштама қою үшiн ұжаттарды
басшылыққа
жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға
жiберу
Құжаттарды
басшылыққа
тапсыру
Орындау мерзiмдерi
15 минут
15 минут
Он жұмыс күні ішінде
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
1
2
3
кестенiң жалғасы:
Негiзгi үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекетi
Әрекет (жұмыстар
барысының, ағынының) №
4
5
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның
басшылығы
Уәкiлеттi органның жауапты
орындаушысы
Әрекеттiң (үрдiстiң, рәсiмдердiң,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Хат-хабармен
танысу
Хабарламаны кiтабында
тiркеу, бас тарту туралы уәжделген жауапты немесе хабарламаны тұтынушыға тапсыру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-басшылық ететін шешім)
Құжатқа қол қою
Хабарламаны немесе дәлелдi
бас тартуды тұтынушыға тапсыру
Орындау мерзiмдерi
15 минут
Бір жұмыс күнi iшiнде
Келесi әрекеттiң
нөмiрi
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдеріс.
1 ҚФБ Уәкiлеттiң органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 әрекет. Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет.Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтiнiштi қарастыру, хабарламаны дайындау
№ 4 әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 5 әрекет
Хабарламаны кiтабында тiркеу
№ 6 әрекет
Хабарламаны тұтынушыға тапсыру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
1 ҚФБ. Уәкiлеттiң органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ
Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 әрекет.Құжаттар қабылдау, қолхат (талон) беру, өтiнiштi тiркеу, өтiнiштi уәкiлеттi органның басшылығына жолдау
№ 2 әрекет
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау,
бұрыштама қою
№ 3 әрекет. Өтiнiштi қарастыру, бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындау
№ 4 әрекет
Бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қою
№ 5 әрекет. Бас тарту туралы уәжделген жауапты тұтынушыға тапсыру
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді шараларына
қатысуға жолдама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 4-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
1 ҚФБ
Құжаттарды тұтынушыдан
қабылдайды
Деректер базасы арқылы құжаттардың толықтығын тексеру
мемлекеттік қызмет қызметтің нәтижесін тұтынушыға береді
Бас тарту туралы немесе жолдаманы
қарау және ресiмдеу
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді шараларына
қатысуға жолдама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 5-қосымша
Атырау облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының мекен-жайы мен байланыс деректері
Уәкілетті органның атауы
Орналасқан мекен-жайы
Телефон нөмірі
Электрондық адрес
1
Атырау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
Атырау қаласы, Азаттық даңғылы, 31 а
35-40-21
atyrau@enbek.kz
oblzan@maiР/с
№l.ru
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді шараларына
қатысуға жолдама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 6-қосымша
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалық әкімдіктерінің тізбесі
Р/с
Әкімдіктің атауы
Әкімдік орналасқан заңды мекен-жай (қала,аудан, көше, үйдің (пәтердің) №), электронды поштаның мекен-жайы
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
Атырау қаласының әкімдігі
Атырау қаласы Әйтеке би көшесі, 77 а akimat_atyrau@mail.online.kz
8-7122 35-40-95 27-10-24
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда,аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
Жылыой ауданының әкімдігі
Құлсары қаласы Махамбет даңғылы 26 admin@zhylyoi.kz, zhylyoi.kz
8-71237 5-12-42 5-17-22
3
Индер ауданының әкімдігі
Индербор кенті, Қонаев көшесі, 12 akimat.inder@mail.ru
8-71234 2-00-06 2-12-74
4
Исатай ауданының әкімдігі
Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 12 isataiakimat.kz isatai_raiakimat@mail.ru
8-71231 2-01-73 2-15-08
5
Қызылқоға ауданының әкімдігі
Миялы ауылы, Абай көшесі, 4 kizilkoga_akimat@mail.ru
8-71238 2-13-45 2-14-80
6
Құрманғазы ауданының әкімдігі
Ганюшкин ауылы, Көшекбаев көшесі, 25 org_otdel_akimat@mail.ru
8-71233 2-06-90 2-12-92
7
Мақат ауданының әкімдігі
Мақат кенті, Орталық алаңы, 1 makatorg@mail.ru
8-71239 3-11-05
8
Махамбет ауданының әкімдігі
Махамбет ауылы, Абай көшесі, 16 kurmanbaevar@mail.ru
8-71236 2-13-80

Макатский район, поселок Макат, Центральная площадь, 2 makat_cz2011@mail.ru
8-71239 3-24-29 2-20-45
8
Центр занятости Махамбетского района
Махамбетский район, село Махамбет, улица Ергалиева, 2 mahambet-zanyatost@mail.ru
8- 71236 5-53-07 2-10-35
Приложение 3 к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры)
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Рассмотрение и подготовка
направления или отказа
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Осуществление
проверки полноты
документов через базу данных
Выдача направления или отказ в выдаче направления потребителю
Сроки исполнения
10 минут
20 минут
Номер следующего
действия
1
2
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1. Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1. Прием документов
Действие № 2.Осуществление проверки полноты документов через базу данных
Действие № 3. Рассмотрение документов, подготовка направления
Действие № 4. Выдача направления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
СФЕ 1. Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1. Прием документов
Действие № 2. Осуществление проверки полноты документов через базу данных
Действие № 3.Рассмотрение документов, подготовка отказа в выдаче направления
Действие № 4. Отказ в выдаче направления
Приложение 4 к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости"
Схема функционального взаимодействия
Процесс оказания государственной услуги
СФЕ 1
Принимает документы от потребителя
Осуществление
проверки полноты
документов через базу данных
Рассматривает и подготавливает  направления или отказ
Выдает результат государственной услуги  потребителю
Приложение 5 к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости"
Адрес и контакты управления координации занятости и социальных программ Атырауской области
п/п
Наименование уполномоченного органа
Адрес расположения
Номер телефона
Адрес электронной почты
1
Управление координации занятости и социальных программ Атырауской области
город Атырау, проспект Азаттык, 31а
35-40-21
atyrau@enbek.kz оblzan@mail.ru
Приложение 6 к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости"
Перечень акиматов районов, города областного значения
п/п
Наименование уполномоченных органов
Адрес расположения
Номер телефона
График
работы
1
Акимат города
Атырау
город Атырау, улица Айтеке би, 77а akimat_atyrau@mail.online.kz
8-712235-40-9527-10-24
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов
2
Акимат Жылыойского
района
город Кульсары, проспект Махамбета, 26
admin@zhylyoi.kz,
zhylyoi.kz
8-71237
5-12-42
5-17-22
3
Акимат Индерского
района
поселок Индербор, улица Кунаева, 12
akimat.inder@mail.ru
8-71234
2-00-06
2-12-74
4
Акимат Исатайского
района
село Аккистау, улица Егеменді Қазақcтан, 12 isataiakimat.kzisatai_raiakimat@mail.ru
8-71231
2-01-73
2-15-08
5
Акимат
Кызылкогинского
района
село Миялы, улица Абая, 4 kizilkoga_akimat@mail.ru
8-71238
2-13-45
2-14-80
6
Акимат
Курмангазинского
района
село Ганюшкино,
улица Кушекбаева, 25org_otdel_akimat@mail.ru
8-71233
2-06-90
2-12-92
7
Акимат Макатского
района
поселок Макат, Центральная площадь, 1
makatorg@mail.ru
8-71239
3-11-05
8
Акимат
Махамбетского района
поселок Махамбет,
улица Абая, 16
kurmanbaevar@mail.ru
8-71236
2-13-80