"2012-2014 жылдарға арналған Зырян ауданының бюджеті туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 42/2-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданы мәслихатының 2012 жылғы 19 қыркүйектегі N 9/4-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 қыркүйекте N 2668 тіркелді. Күші жойылды (Зырян аудандық мәслихатының 2013 жылғы 10 қаңтардағы N 04-07-13 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Зырян аудандық мәслихатының 2013.01.10 N 04-07-13 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 11 қыркүйектегі № 5/72-V (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 2648) шешіміне сәйкес Зырян ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған Зырян ауданының бюджеті туралы» 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 42/2-IV шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 5-12-130, «Көктас таңы» газетінің 2012 жылғы 12 қаңтардағы № 2, «Пульс Зыряновска» газетінің 2012 жылғы 12 қаңтардағы № 2 сандарында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған Зырян ауданының бюджеті тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5463912 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1961832 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12596 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30969 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 3458515 мың теңге;
2) шығындар - 5504856,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 27521 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 29124 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1603 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 9002 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 9002 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - -77467,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77467,5 мың теңге.»;
9-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение от 21 декабря 2011 года № 42/2-IV "О бюджете Зыряновского района на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Зыряновского района Восточно-Казахстанской области от 19 сентября 2012 года N 9/4-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 26 сентября 2012 года за N 2668. Утратило силу (письмо маслихата Зыряновского района от 10 января 2013 года № 04-07-13)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Зыряновского района от 10.01.2013 № 04-07-13).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 11 сентября 2012 года № 5/72-V «О внесении изменений в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2648) маслихат Зыряновского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Зыряновского района от 21 декабря 2011 года № 42/2-IV «О бюджете Зыряновского района на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-12-130, опубликовано в газете «Пульс! Зыряновска» № 2 от 12 января 2012 года, «Көктас таңы» № 2 от 12 января 2012 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить бюджет Зыряновского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 5463912 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1961832 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 12596 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30969 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3458515 тысяч тенге;
2) затраты – 5504856,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27521 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 29124 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1603 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9002 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 9002 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -77467,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77467,5 тысячи тенге.»;
в пункте 9:
абзац первый изложить в следующей редакции:

«Аудан бюджетінде 2012 жылы республикалық бюджеттен 1401476 мың теңге сомада трансферттер мен кредиттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:»;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«46059 мың теңге - жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;»;
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«84800 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде 54100 мың теңге - мектепке дейінгі балалар мекемелерінде, 30700 мың теңге - шағын орталықтарда;»;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«26825 мың теңге- мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға, оның ішінде 25015 мың теңге - мектеп мұғалімдеріне, 1810 мың теңге - мектепке дейінгі мекемелердің тәрбиешілеріне;»;
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«721 мың теңге - «Назарбаев зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымында оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;»;
жиырма төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«47538 мың теңге - Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде коммуналдық-көліктік инфрақұрылым объектілерін жөндеуге және ауылдық елді мекендерді абаттандыруға;»;
10-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«2012 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен 550848 мың теңге сомада трансферттер көзделгені ескерілсін, соның ішінде:»;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«58882 мың теңге - мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге, оның ішінде:»;
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«23711 мың теңге – азаматтардың жекелеген санаттарына (ҰОС қатысушыларына, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысушыларына теңестірілген тұлғалар мен ҰОС мүгедектеріне, қаза тапқан әскери қызметкерлерінің отбасыларына) материалдық көмек көрсетуге;»;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«29987 мың теңге - аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы);»;
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                            Н. Горбачева
Зырян ауданының
мәслихат хатшысы                           Г. Денисова
Зырян ауданының мәслихатының
2012 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 9/4-V шешіміне
Зырян ауданының мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 42/2-IV шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Кірістер атауы
I.
Кірістер

«Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены трансферты и кредиты из республиканского бюджета в сумме 1401476 тысяч тенге, в том числе:»;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
«46059 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;»;
абзац пятый изложить в следующей редакции:
«84800 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, в том числе 54100 тысяч тенге в детских дошкольных учреждениях, 30700 тысяч тенге в мини центрах;»;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
«26825 тысяч тенге на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования, в том числе 25015 тысяч тенге учителям школ, 1810 тысяч тенге воспитателям дошкольных учреждений;»;
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
«721 тысяча тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономная организация образования «Назарбаев интеллектуальные школы;»;
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
«47538 тысяч тенге на ремонт объектов коммунально-транспортной инфраструктуры и благоустройство сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020;»;
в пункте 10:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в сумме 550848 тысяч тенге, в том числе:»;
абзац второй изложить в следующей редакции:
«58882 тысячи тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан, в том числе:»;
абзац третий изложить в следующей редакции:
«23711 тысяч тенге на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих);»;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
«29987 тысяч тенге на обучение детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии);»;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно  приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        Н. Горбачева
Секретарь маслихата
Зыряновского района                        Г. Денисова
Приложение
к решению маслихата
Зыряновского района
от 19 сентября 2012 года № 9/4-V
Приложение 1
к решению маслихата
Зыряновского района
от 21 декабря 2011 года № 42/2-ІV
Бюджет района на 2012 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов
I.
Доходы

10570
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10570
04
Бiлiм беру
2459403,2
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
275083
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
275083
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
188473
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
1810
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
84800
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2037189,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2429
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2429
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2034760,1
003
Жалпы білім беру
1914966,5
006
Балаларға қосымша білім беру
94057,6
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
721
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
25015
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
147131,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
147131,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14642,4
002
Ақпараттық жүйелер құру
180
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
34555
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
46059
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
5650
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

10570
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10570
04
Образование
2459403,2
1
Дошкольное воспитание и обучение
275083
464
Отдел образования района (города областного значения)
275083
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
188473
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
1810
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
84800
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2037189,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2429
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
2429
464
Отдел образования района (города областного значения)
2034760,1
003
Общеобразовательное обучение
1914966,5
006
Дополнительное образование для детей
94057,6
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
721
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
25015
9
Прочие услуги в области образования
147131,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
147131,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14642,4
002
Создание информационных систем
180
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
34555
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
46059
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
5650
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций