2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 8-2 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 03 қаңтарда N 2794 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы N 162 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 24.12.2013 N 162 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 7375 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2781 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға мынандай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3823779,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 469101 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 15400,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 505 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 3338773 мың теңге;
2) шығындар - 3850826,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 32286,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 36408,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 4122 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 - мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - - 59334,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 59334,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Күршім аудандық мәслихатының 06.03.2013 № 9-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.04.2013 № 10-7 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.07.2013 № 12-5 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.08.2013 № 13-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.11.2013 № 14-4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2013 № 15-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 2548181 мың теңге сомада берілген субвенция көлемі 2013 жылға арналған аудандық бюджетте ескерілсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года N 8-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 03 января 2013 года № 2794. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 24 декабря 2013 года № 162)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 24.12.2013 № 162).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2781) Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3823779,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 469101 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 15400,1 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 505 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3338773 тысяч тенге;
2) затраты – 3850826,9  тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 32286,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 36408,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4122 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 59334,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 59334,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Курчумского районного маслихата от 06.03.2013 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2013); от 26.04.2013 № 10-7 (вводится в действие с 01.01.2013);  от 16.07.2013 № 12-5 (вводится в действие с 01.01.2013); от 22.08.2013 № 13-2 (вводится в действие с 01.01.2013); от 12.11.2013 № 14-4 (вводится в действие с 01.01.2013); от 10.12.2013 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть в районном бюджете на 2013 год объем субвенции, переданной из областного бюджета в бюджет района, в сумме 2548181 тысяч тенге.

3. 2013 жылға Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2781 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып 2013 жылға арналған аудандық бюджетте ескерілсін.
4. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238 бабы 2, 3 -тармақтарына сәйкес ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салалары қызметкерлеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылар және қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбетіліп белгіленсін.
Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілетті органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Күршім аудандық мәслихатының 16.07.2013 № 12-5 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін мына көлемдердегі нысаналы трансферттер көзделген:
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке - 64533 мың теңге;
халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз етуге - 1304 мың теңге;
жалпы білім беруге - 3033 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға - 237000 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға - 104455 мың теңге;
Боран ауылының Қ. Нұрғалиев атындағы гимназия ғимаратын ағымдағы жөндеуге - 40000 мың теңге;
Боран ауылындағы мәдениет үйін материалды-техникалық жабдықтауға - 8000 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге - 728 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Күршім аудандық мәслихатының 26.04.2013 № 10-7 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.08.2013 № 13-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.11.2013 № 14-4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

3. Учесть на 2013 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов согласно решению Восточно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 8/99-V "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2781).
4. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях отметить с повышением на двадцать пять процентов.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Курчумского районного маслихата от 16.07.2013 № 12-5 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Предусмотреть в районном бюджете целевые трансферты, передаваемые из областного бюджета в объеме:
на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов - 64533 тысяч тенге;
на обеспечение повышения компьютерной грамотности населения - 1304 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение - 3033 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования - 237000 тысяч тенге;
на развитие объектов культуры - 104455 тысяч тенге;
на текущий ремонт здания гимназии К. Нургалиева в селе Боран - 40000 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы Дома культуры в с. Буран - 8000 тысяч тенге;
на приобретение учебно-методического комплекса для общеобразовательных школ - 728 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Курчумского районного маслихата от 26.04.2013 № 10-7 (вводится в действие с 01.01.2013); от 22.08.2013 № 13-2 (вводится в действие с 01.01.2013); от 12.11.2013 № 14-4 (вводится в действие с 01.01.2013).

6. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген мына көлемдердегі нысаналы трансферттер көзделген:
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 9337 мың теңге;
жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражатын төлеуге - 10160 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 83928 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға - 26371 мың теңге;
«Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға - 7611 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға - 25067 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге - 87036 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 8499 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын көбейтуге - 8494 мың теңге;
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру үшін жан басына шағуды қаржыландыру үшін - 1941 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Күршім аудандық мәслихатының 06.03.2013 № 9-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Күршім аудандық мәслихатының 16.07.2013 № 12-5 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2013 № 15-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілген 36351 мың теңге көлемінде кредиттер көзделгені ескерілсін, соның ішінде:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер - 36351 мың теңге.
8. Аудандық бюджеттен 55802 мың теңге облыстық бюджетке қайтарылатын трансферттер қарастырылсын:
аудандық мәслихаттың тексеру комиссиясының қысқаруына және «Облыстық тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты - 55802 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Күршім аудандық мәслихатының 10.12.2013 № 15-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 7167 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
ауданның аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге - 7167 мың теңге.

6. Предусмотреть в районном бюджете целевые трансферты передаваемые из республиканского бюджета в объеме:
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы - 9337 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей - сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей - 10160 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 83928 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования - 26371 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» - 7611 тысяч тенге;
на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» - 25067 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 87036 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов - 8499 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов - 8494 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного и общего среднего образования - 1941 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Курчумского районного маслихата от 06.03.2013 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2013); с изменениями, внесенными решениями Курчумского районного маслихата от 16.07.2013 № 12-5 (вводится в действие с 01.01.2013); от 10.12.2013  № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Предусмотреть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 36351 тысяч тенге, в том числе:
кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов - 36351 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в районном бюджете возвратные трансферты в областной бюджет 55802 тысяч тенге:
в связи с упразднением ревизионных комиссий районных маслихатов и созданием государственного учреждения «Ревизионная комиссия области» - 55802 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Курчумского районного маслихата от 10.12.2013 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 7167 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района - 7167 тысяч тенге.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Күршім аудандық мәслихатының 12.11.2013 № 14-4 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Қосымшаға сәйкес 2013 - 2015 жылға арналған инвестициялық жобаның тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Аудандық бюджеттің шығыстарында бағдарламалар бойынша келесі шығындар ескерілсін:
6 қосымшаға сәйкес қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге 156277 мың теңге сомасында;
7 қосымшаға сәйкес елді - мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға 16031 мың теңге сомасында;
8 қосымшаға сәйкес елді - мекендердің көшелерді жарықтандыруға 19959 мың теңге сомасында;
9 қосымшаға сәйкес елді - мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге 10319 мың теңге сомасында;
10 қосымшаға сәйкес жерлеу орындарын күтіп ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеуге 176 мың теңге сомасында;
11 қосымшаға сәйкес аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 300 мың теңге сомасында.

Сноска. Пункт 9 в редакции решения Курчумского районного маслихата от 12.11.2013 № 14-4 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, утвердить согласно приложению 4.
11. Перечень инвестиционных проектов на 2103 - 2015 годы утвердить согласно приложению 5.
12. В расходах бюджета района учтены следующие затраты по программам:
услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа в сумме 156277 тысяч тенге согласно приложению 6;
благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме 16031 тысяч тенге согласно приложению 7;
освещение улиц населенных пунктов в сумме 19959 тысяч тенге согласно приложению 8;
обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 10319 тысяч тенге согласно приложению 9;
содержание мест захоронений и погребение безродных в сумме 176 тысяч тенге согласно приложению 10;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в сумме 300 тысяч тенге согласно приложению 11.

1150
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
1100
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
12
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
8
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
350
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
6
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
17
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
85
21
Тракторшы - машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
68
2
Салықтық емес түсiмдер
15400,1
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
154,1
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
148
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
148
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
6,1
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
6,1
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
15246
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
15246
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
1500
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
13746
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
505
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
505
1
Жерді сату
505
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
505
4
Трансферттердің түсімдері
3339236
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
3339236
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
3339236
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

1150
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1100
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
12
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
8
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
350
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
6
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
17
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
85
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
68
2
Неналоговые поступления
15400,1
01
Доходы от государственной собственности
154,1
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
148
08
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
148
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
6,1
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
6,1
06
Прочие неналоговые поступления
15246
1
Прочие неналоговые поступления
15246
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
1500
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
13746
3
Поступления от продажи основного капитала
505
03
Продажа земли и нематериальных активов
505
1
Продажа земли
505
01
Поступления от продажи земельных участков
505
4
Поступления трансфертов
3339236
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
3339236
2
Трансферты из областного бюджета
3339236
01
Целевые текущие трансферты

3342
03
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерге салынатын жер салығы
112
07
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
73
08
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
1400
4
Көлiк құралдарына салынатын салық
40735
01
Заңды тұлғалардың көлiк құралдарына салынатын салық
1974
02
Жеке тұлғалардың көлiк құралдарына салынатын салық
38761
5
Бірыңғай жер салығы
1972
01
Бірыңғай жер салығы
1972
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
6255
2
Акциздер
1188
96
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда)
1178
97
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны
10
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
1112
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
1112
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
3806
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
395
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
895
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
381
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым
9
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
161
18
Жылжымайтын мүлiкке құқығын мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын алым
1965
5
Ойын бизнесiне салық
149
02
Тiркелген салық
149
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2805
1
Мемлекеттік баж
2805
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады

3342
03
Земельный налог на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения
112
07
Земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения
73
08
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов
1400
4
Hалог на транспортные средства
40735
01
Hалог на транспортные средства с юридических лиц
1974
02
Hалог на транспортные средства с физических лиц
38761
5
Единый земельный налог
1972
01
Единый земельный налог
1972
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
6255
2
Акцизы
1188
96
Бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
1178
97
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды
10
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
1112
15
Плата за пользование земельными участками
1112
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
3806
01
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
395
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
895
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
381
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
9
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
161
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1965
5
Налог на игорный бизнес
149
02
Фиксированный налог
149
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2805
1
Государственная пошлина
2805
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям