"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 33-2 шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 13 шілдедегі N 4-4 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 27 шілдеде N 2616 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы N 123 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Тарбағатай аудандық мәслихатының 25.12.2012 N 123 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуация мен орфографиясы  сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1- тармағының 1) тармақшасына, «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV шешімге өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 3 шілдедегі № 4/49-V шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2577 болып тіркелген) сәйкес Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» Тарбағатай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 33-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген № 5-16-119, «Тарбағатай» газетінің 2012 жылғы 9 қаңтардағы № 4-5 сандарында жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 608 688,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 477 961,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 296,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 749,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 123 682,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 565 082,3 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредит беру – 27 261,0 мың теңге;
бюджеттік кредит – 29 124,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 863,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 89 561,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 89 561,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27 261,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 261,0 мың теңге.»;
7 тармақтың бірінші, екінші, төртінші, алтыншы және жетінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение от 21 декабря 2011 года № 33-2 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13 июля 2012 года N 4-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 27 июля 2012 года N 26167. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Тарбагатайского районного маслихата от 25 декабря 2012 года № 123)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Тарбагатайского районного маслихата от 25.12.2012 № 123).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография  оригинала.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 3 июля 2012 года за № 4/49-V «О внесении изменений и дополнения в решение от 8 декабря 2011 года за № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2577) Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тарбагатайского районного маслихата «О районном бюджете на 2012-2014 годы» от 21 декабря 2011 года № 33-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 декабря 2011 года за № 5-16-119, опубликовано в газете «Тарбагатай» от 12 января 2012 года № 6-7) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 608 688,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 477 961,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 296,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 749,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 123 682,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 565 082,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 261,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 29 124,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 863,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 89 561,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 89 561,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27 261,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 261,0 тысяч тенге.»;
абзацы первый, второй, четвертый, шестой и седьмой пункта 7 изложить в следующей редакции:

«Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде – 831 589,0 мың теңге нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС-на қатысушылар, ҰОС-ның мүгедектері және оларға теңестірілгендерге, қайтыс болған әскерилердің жанұясына) – 5 245,0 мың теңге;»;
«облысқа еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 96,0 мың теңге;»;
«Алтын алқамен», «Күміс алқамен» марапатталған немесе бұрын «Ардақты ана» атағын алған, сондай-ақ, І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмекке – 20 660,0 мың теңге;
бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан да көп балалары бар көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмекке – 10 455,0 мың теңге;»;
8 тармақтың бірінші, үшінші, оныншы және он сегізінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Аудандық бюджетке Республикалық бюджеттен – 947 306,0 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:»;
«жалпы білім беруге – 69 805,0 мың теңге (негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 8 194,0 мың теңге, үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды бағдарламалық құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету – 12 700,0 мың теңге, мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз етуге – 48 911,0 мың теңге);»;
«Жастар тәжірибесі» бағдарламасына – 6 578,0 мың теңге;»;
«Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге – 42 847,0 мың теңге;»;
аталған шешімнің 1478 қосымшалары осы шешімнің 1234 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Т. Байдиндаев
Тарбағатай аудандық
мәслихатының хатшысы                       М. Мағжаев
Тарбағатай аудандық мәслихатының

«Предусмотреть в районном бюджете целевых трансфертов из областного бюджета в объеме – 831 589,0 тысяч тенге, в том числе:
на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) – 5 245,0 тысяч тенге;»;
«на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью – 96,0 тысяч тенге;»;
«на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» І и ІІ степени – 20 660,0 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей – 10 455,0 тысяч тенге;»;
абзацы первый, третий, десятый и восемнадцатый пункта 8 изложить в следующей редакции:
«Предусмотреть в районном бюджете целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в объеме – 947 306,0 тысяч тенге, в том числе:»;
«на общеобразовательное обучение – 69 805,0 тысяч тенге (на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8 194,0 тысяч тенге, на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 12 700,0 тысяч тенге, на обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания – 48 911,0 тысяч тенге);»;
«на программу «Молодежная практика» – 6 578,0 тысяч тенге;»;
«ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по программе «Занятости - 2020» – 42 847,0 тысяч тенге;»;
приложения 1478 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        Т. Байдиндаев
Секретарь Тарбагатайского
районного маслихата                        М. Магжаев
Приложение 1
к решению Тарбагатайского
районного маслихата

260,0
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
260,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 440 357,3
003
Жалпы білім беру
2 355 847,3
006
Балаларға қосымша білім беру
49 820,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1 104,0
064
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
33 586,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
644 526,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
234 080,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 008,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
15 500,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
78,0
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12 092,0
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
12 700,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
180 702,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
410 446,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
410 446,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
432 346,0
2
Әлеуметтiк көмек
406 281,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
406 281,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
52 504,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 752,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23 127,0
006
Тұрғын үй көмегі
3 556,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

260,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
260,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 440 357,3
003
Общеобразовательное обучение
2 355 847,3
006
Дополнительное образование для детей
49 820,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 104,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
33 586,0
9
Прочие услуги в области образования
644 526,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
234 080,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13 008,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
15 500,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
78,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
12 092,0
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
12 700,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
180 702,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
410 446,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
410 446,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
432 346,0
2
Социальная помощь
406 281,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
406 281,0
002
Программа занятости
52 504,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 752,0
005
Государственная адресная социальная помощь
23 127,0
006
Жилищная помощь
3 556,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
48 813,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
40 509,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
40 509,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
38 131,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
38 131,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
2 378,0
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
2 378,0
Тарбағатай аудандық мәслихатының
2012 жылғы 13 шілдедегі № 4-4
шешіміне № 4 қосымша
Тарбағатай аудандық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 33-2
шешіміне № 8 қосымша
Республикалық бюджеттен берілген нысаналы трансферттер
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Шығындар атауы
Республикалық бюджеттен берілген нысаналы трансферттер
947 306,0
оның ішінде:
04
Бiлiм беру
187 861,0
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
71 274,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
71 274,0
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
68 505,0
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
2 769,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
91 795,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
91 795,0
003
Жалпы білім беру
57 105,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1 104,0
064
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
33 586,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
24 792,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
24 792,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
48 813,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
40 509,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
40 509,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
38 131,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
38 131,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
2 378,0
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
2 378,0
Приложение 4
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от 13 июля 2012 года № 4-4
Приложение 8
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 33-2
Целевые трансферты из республиканского бюджета
Функциональная группа
Сумма
(тыс тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование расходов
Целевые трансферты из республиканского бюджета
947 306,0
в том числе:
04
Образование
187 861,0
1
Дошкольное воспитание и обучение
71 274,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
71 274,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
68 505,0
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 769,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
91 795,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
91 795,0
003
Общеобразовательное обучение
57 105,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 104,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
33 586,0
9
Прочие услуги в области образования
24 792,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
24 792,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей