2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 9-2 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 03 қаңтарда N 2798 болып тіркелді. Күші жойылды (Тарбағатай аудандық мәслихаты аппаратының 2014 жылғы 08 қаңтардағы N 3 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Тарбағатай аудандық мәслихаты аппаратының 08.01.2014 N 3 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7375-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 8/99-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2781 нөмірімен тіркелді) шешіміне сәйкес Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 725 020,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 525 989,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 472,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 936,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 183 623,8 мың теңге;
2) шығындар – 5 738 489,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 22 430,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 25 965,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 535,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 20 351,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 20 351,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 22 430,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 430,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 25 965,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 535,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 33 819,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Тарбағатай аудандық мәслихатының 12.12.2013 № 17-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 8/99-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2781 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес аудан бюджеті үшін 2013 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде ескерілсін.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года N 9-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 03 января 2013 года N 2798. Утратило силу (письмо аппарата Тарбагатайского районного маслихата от 08 января 2014 года № 3)
Сноска. Утратило силу (письмо аппарата Тарбагатайского районного маслихата от 08.01.2014 № 3).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, решением Восточно-Казахстанского областного маслихата № 8/99-V от 7 декабря 2012 года «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2781) Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 725 020,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 525 989,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 472,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 936,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 183 623,8 тысяч тенге;
2) затраты – 5 738 489,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22 430,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 25 965,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 535,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20 351,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 20 351,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 22 430,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22 430,0 тысяч тенге;
поступление займов – 25 965,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 535,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 819,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата от 12.12.2013 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть на 2013 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов согласно решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2781).

3. Аудандық қазынашылық басқармасы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап тиісті бюджеттерге кірістер сомасын есепке алуды белгіленген нормативтер бойынша жүргізсін.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 3 344 787,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
5. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салалары азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп белгіленсін.
Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт салалары мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілетті органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.
6. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 18-бабының 5-тармағына сәйкес ауылдық елді-мекендерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға – 7 200 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек бекітілсін.
Денсаулық сақтау және ветеринария мамандарына «Азаматтардың кейбір санаттарына төленетін әлеуметтік көмектің мөлшері туралы» 2009 жылғы 16 қазандағы № 15/209–IV шешіміне өзгеріс енгізу туралы» 2012 жылғы 14 қарашадағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 6/93–V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2730 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес төленеді.
7. 2013 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 10 700,0 мың теңге болып бекітілсін.
8. 2013 жылға арналған ауылдық, кенттік округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-ші қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2013 жылға арналған аудан бюджетін атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-ші қосымшаға сәйкес белгіленсін.
10. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі 6-шы қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде – 424 348,0 мың теңге нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін;

3. Районному управлению казначейства с 1 января 2013 года производить зачисление сумм доходов в бюджет района по установленным нормативам.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета, в сумме 3 344 787,0 тысяч тенге.
5. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся с этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
6. Утвердить социальную помощь на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии проживающим и работающим в сельских населенных пунктах в размере 7 200 тенге в соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закон Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий».
Специалистам здравоохранения и ветеринарии социальная помощь выплачивается в размере установленном решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 ноября 2012 года № 6/93-V «О внесении изменения в решение от 16 октября 2009 года № 15/209–ІV «О размере социальной помощи некоторым категориям граждан» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2730).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме – 10 700,0 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, аппарата акимов сельских, поселковых округов на 2013 год, согласно приложению 4.
9. Установить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 5.
10. Утвердить перечень бюджетных программ развития, выделенных из бюджета на развитие и направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 6.
11. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 424 348,0 тысяч тенге;

жалпы білім беру мектептеріне оқу - әдiстемелiк кешендерді сатып алуға – 607,0 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Тарбағатай аудандық мәслихатының 22.08.2013 № 15-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Тарбағатай аудандық мәслихатының 05.11.2013 № 16-3 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен облыстық бюджетке қайтаруға аудандық мәслихаттың тексеру комиссиясының таратылуына және «Облыстың тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты – 1 835,0 мың теңге сомасындағы трансферт көзделгені ескерілсін.
13. 2013 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен – 1 414 488,8 мың теңге көлемінде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын көбейтуге – 12 184,0 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Тарбағатай аудандық мәслихатының 25.02.2013 № 10-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Тарбағатай аудандық мәслихатының 17.07.2013 № 14-6 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2013 № 17-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 25 965,0 мың теңге сомасында кредит көзделгені ескерілсін.

на приобретение учебно-методического комплекса для общеобразовательных школ – 607,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата от 22.08.2013 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2013); с изменениями, внесенными решением Тарбагатайского районного маслихата от 05.11.2013 № 16-3 (вводится в действие с 01.01.2013).
12. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен передаваемый трансферт из районного бюджета в областной бюджет в связи с упразднением ревизионной комиссии районного маслихата и созданием государственного учреждения «Ревизионная комиссия области» в сумме – 1 835,0 тысяч тенге.
13. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме – 1 414 488,8 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов – 12 184,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата от 25.02.2013 № 10-2 (вводится в действие с 01.01.2013); с изменениями, внесенными решениями Тарбагатайского районного маслихата от 17.07.2013 № 14-6 (вводится в действие с 01.01.2013); от 12.12.2013 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
14. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен кредит из республиканского бюджета в сумме – 25 965,0 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.