2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 8-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 9 қаңтарда № 3136 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 ақпандағы № 21-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 25.02.2014 № 21-2 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылдың 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3118 тіркелген) сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде:
1) кірістер – 3 944 356 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 050 160 мың тенге;
салықтық емес түсімдер – 7 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім - 104 157 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 2 782 739 мың теңге;
2) шығындар – 3 948 918 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 100 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 151 541 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 122 441 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 2 000 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтердi сатып алу – 2 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -35 662 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35 662 мың теңге:
қарыздар түсімі – 149 851 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 158 788 мың теңге;
бюджеттік қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 44 599 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 15.07.2013 № 15-1, 26.12.2013 № 20-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 91213 баптары басшылыққа алынсын.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года № 8-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 января 2013 года № 3136. Утратило силу решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 февраля 2014 года № 21-2
Сноска. Утратило силу решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.02.2014 № 21-2
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном  государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5-2 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3118) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 944 356 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 050 160 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 104 157 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 782 739 тысяч тенге;
2) затраты – 3 948 918 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 100 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 151 541 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 122 441 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -35 662 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 35 662 тысячи тенге:
поступления займов – 149 851 тысяча тенге;
погашение займов – 158 788 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 44 599 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от  15.07.2013 № 15-1, от 26.12.2013 № 20-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Поступления в районный бюджет на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" и пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к руководству статьи 91213 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы".

1) 2013 жылдарға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 534 323 мың теңге қарастырылсын, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 27 132 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 12 291 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 3 112 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп – ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне - 16 279 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға - 33 843 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 9 610 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге - 1 521 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс - шаралар жүргізуге - 46 782 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 19 385 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға - 180 040 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін кредиттер – 149 851 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға - 34 477 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 15.07.2013 № 15-1, 26.12.2013 № 20-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-1. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттерге облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 27 445 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін,оның ішінде:
Дариян ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 2 700 мың теңге;
Мичурин ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 1 600 мың теңге;
Қаражар ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 2 700 мың теңге;
Махамбет ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 3 089 мың теңге;
Щапово ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 2 496 мың теңге;

1) Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 534 323 тысячи тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 27 132 тысячи тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 12 291 тысяча тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 3 112 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 16 279 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 33 843 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 9 610 тысяч тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 1 521 тысяча тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 46 782 тысячи тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 19 385 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 180 040 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 149 851 тысяча тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" - 34 477 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.07.2013 № 15-1, от 26.12.2013 № 20-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 27 445 тысяч тенге, в том числе:
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопровода села Дарьинское – 2 700 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопровода села Мичурино – 1 600 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопровода села Каражар – 2 700 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопровода села Махамбет – 3 089 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопровода села Щапово – 2 496 тысяч тенге;

Көшім ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 2 865 мың теңге;
Рубежка ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 4 692 мың теңге;
Володар ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 5 267 мың теңге;
Павлово ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 2 036 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 15.07.2013 № 15-1 (01.01.2013  бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2013 жылдың кірістерін бөлу нормативі келесі кірістердің кіші сыныптары бойынша қарастырылсын:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке келесі пайызда есепке алынады - 100,0 %;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке келесі пайызда есепке алынады - 100,0 %.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 19 132 мың теңге көлемінде бекітілсін.

на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопровода села Кушум – 2 865 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопровода села Рубежинское – 4 692 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопровода села Володарское – 5 267 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопровода села Павлово – 2 036 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.07.2013 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
4. Учесть на 2013 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет – 100,0%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет – 100,0%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в размере 19 132 тысяч тенге.

7. 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақы және тарифтік ставкалары жиырма бес процентке көтеру белгіленсін.
8. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышение на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2013 года.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год, согласно приложению 4.

9. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Т. Залмуканов
Аудандық мәслихат хатшысы        Р. Исмагулов
Аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 8-2 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 26.12.2013 № 20-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии              Т. Залмуканов
Секретарь районного маслихата    Р. Исмагулов
Приложение 1
к решению районного маслихата
№ 8-2 от 20 декабря 2012 года
Районный бюджет на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.12.2013 № 20-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

10 017
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 803
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
1 214
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 706
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 706
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
18 298
1
Ауыл шаруашылығы
9 395
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
9 395
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 733
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 662
6
Жер қатынастары
8 903
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 903
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 903
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11 112
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11 112
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
11 112
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді-мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11 112
12
Көлiк және коммуникация
18 032
1
Автомобиль көлiгi
10 705
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 705
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
10 705
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
7 327
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 327
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
7 327
13
Басқалар
38 930
9
Басқалар
38 930
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
16 229
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп және ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 229
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

10 017
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8 803
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
1 214
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 706
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
9 706
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
18 298
1
Сельское хозяйство
9 395
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
9 395
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
6 733
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 662
6
Земельные отношения
8 903
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 903
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 903
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11 112
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11 112
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
11 112
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
11 112
12
Транспорт и коммуникации
18 032
1
Автомобильный транспорт
10 705
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 705
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
10 705
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
7 327
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 327
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
7 327
13
Прочие
38 930
9
Прочие
38 930
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
16 229
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и сельского хозяйства
16 229
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)