Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымға орналасуға конкурс өткізу және конкурс комиссиясын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/32 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 20 наурызда № 8380 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері министрінің 29.12.2015 № 12 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 14-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымға орналасуға конкурс өткізу және конкурс комиссиясын қалыптастыру қағидалары бекітілсін.
2. Тізілімге сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) Төрағасының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Агенттіктің Мемлекеттік қызметті өткеру бөлімі (Т.Қ. Жұмағұлов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жариялау күнінен бастап, бірақ 2013 жылдың 26 наурызынан ерте емес қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                           А. Байменов
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
2013 жылғы 19 наурыздағы 06-7/32
бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымдарға орналасуға конкурс өткiзу
және конкурс комиссиясын қалыптастыру
қағидалары
Осы Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға конкурс өткізу және конкурс комиссиясын қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға конкурс (бұдан әрі – конкурс) өткізудің және мемлекеттік органдарда конкурс комиссиясын қалыптастырудың шарттары мен тәртiбiн айқындайды және «Мемлекеттiк қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 14-бабына сәйкес әзiрлендi.
1. Жалпы ережелер
1. Конкурс Қазақстан Республикасы азаматтарының мемлекеттiк қызметке тең қол жеткiзу конституциялық құқығын қамтамасыз етедi.
2. Конкурсты «Б» корпусының бос немесе уақытша бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдары бар (бұдан әрі – бос лауазымдар) мемлекеттік органмен лауазымдардың тиісті санаттарына резервшiлер тiзiмi қаралғаннан кейiн өткiзіледi.

Об утверждении Правил проведения конкурса на занятие административной государственной должности и формирования конкурсной комиссии
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/32. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2013 года № 8380. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 12
Сноска. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы РК от 29.12.2015 № 12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статей 14 Закона Республики Казахстан
от 23 июля 1999 года «О государственной службе» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения конкурса на занятие административной государственной должности и формирования конкурсной комиссии.
2. Признать утратившим силу некоторые приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство) согласно перечню.
3. Отделу прохождения государственной службы Агентства
(Жумагулов Т.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования, но не ранее 26 марта 2013 года.
Председатель                               А. Байменов
Утверждены
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 19 марта 2013 года № 06-7/32
Правила
проведения конкурса на занятие административной
государственной должности и формирования конкурсной комиссии
Настоящие Правила проведения конкурса на занятие административной государственной должности и формирования конкурсной комиссии (далее – Правила) определяют условия и порядок проведения конкурса на занятие административных государственных должностей корпуса «Б» (далее – конкурс) и формирования конкурсной комиссии в государственных органах и разработаны в соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
1. Общие положения
1. Конкурс обеспечивает конституционное право граждан Республики Казахстан на равный доступ к государственной службе.
2. Конкурс проводится государственным органом, имеющим вакантные и временно вакантные административные государственные должности корпуса «Б» (далее – вакантные должности), после рассмотрения списка резервистов на соответствующие категории должностей.

3. Конкурс жариялаған мемлекеттiк орган бос лауазымдарға орналасуға кандидаттарға iрiктеудi жүзеге асыру үшін конкурс комиссиясын қалыптастырады.
4. Конкурс комиссиясының шешiмi бос лауазымға орналасудың немесе мұндай лауазымға орналастырудан бас тартуға негiз болып табылады.
5. Мемлекеттік орган қайта ұйымдастырылған немесе таратылған жағдайда, жарияланған конкурс оның өткізудің кез келген кезеңінде ол туралы міндетті түрде бұқаралық ақпарат құралдарына жарияланып тоқтатылуға тиіс.
2. Конкурс өткiзудiң шарттары мен тәртiбi
6. Конкурсқа:
1) «Мемлекеттiк қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 10-бабы 4-тармағында, 13-бабының  1-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес;
2) конкурсқа қатысу үшін құжаттарды тапсыру сәтінде уәкілетті органмен белгіленген шекті мәннен төмен емес нәтижемен тестілеуден өткені туралы қолданыстағы сертификаты бар Қазақстан Республикасының азаматтары қатысады.
7. Конкурс туралы хабарландырулар жарияланғаннан кейін мемлекеттік органға осы Қағидалардың 27-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған азаматтар конкурс қатысушылары болып табылады.
8. Конкурс комиссиясы шешімінің негізінде әңгімелесуге жіберілген конкурс қатысушылары бос лауазымға орналасуға кандидаттар (бұдан әрі – кандидаттар) болып табылады.
9. Конкурс комиссиясы конкурсқа қатысушылар берген құжаттарды қарайтын, кандидаттармен әңгiмелесу өткiзетiн және бос лауазымдарға орналасуға кандидаттарға iрiктеудi жүзеге асыратын алқалы орган болып табылады.
10. Конкурс мынадай сатылардан тұрады:
1) конкурс өткізу туралы хабарландыруларды жариялау;
2) конкурсқа қатысуға тiлек бiлдiрген азаматтардың құжаттарын қабылдау;
3) конкурсқа қатысушылар құжаттарының «Б» корпусы мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымдарына белгiленген бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн алдын ала қарау;
4) кандидаттармен конкурс комиссиясы өткiзетiн әңгiмелесу;
5) конкурс комиссиясының қорытынды отырысы.
11. Азаматтар конкурсқа қатысу шығындарын (әңгімелесу өтетiн жерге келу және қайту, тұратын жер жалдау, байланыс қызметiнiң барлық түрлерiн пайдалану) өздерiнiң жеке қаражаттары есебiнен жүргiзедi.
3. Конкурс туралы хабарландыру
12. Орталық мемлекеттік органдарда, ведомстволарда және олардың аумақтық бөлімшелерінде конкурс өткізу кезінде хабарландырулар орталық мемлекеттік органның және мемлекеттік қызмет істері  жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) интернет-ресурстарында, сондай-ақ мерзімді баспасөз басылымдарында жарияланады.
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарда конкурс өткізу туралы хабарландырулар жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың және уәкілетті органның интернет-ресурстарында, сондай-ақ мерзімді баспасөз басылымдарында жарияланады.
Персоналды басқарудың бірыңғай қызметі (кадр қызметі) құрылған жағдайда хабарландыру құрылымында тұратын мемлекеттік органның және уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланады.

3. Государственный орган, объявивший конкурс, формирует конкурсную комиссию для осуществления отбора кандидатов на занятие вакантной должности.
4. Решение конкурсной комиссии является основанием для занятия вакантной должности либо отказа в поступлении на такую должность.
5. В случаях реорганизации или ликвидации государственного органа объявленный конкурс подлежит отмене на любом этапе его проведения с обязательным оповещением об этом в средствах массовой информации.
2. Условия и порядок проведения конкурса
6. В конкурсе принимают участие граждане Республики Казахстан:
1) соответствующие требованиям, указанным в пункте 4 статьи 10,  пункте 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе»;
2) имеющие сертификат о прохождении тестирования с результатами не ниже пороговых значений, действительный на момент подачи документов для участия в конкурсе.
7. Участниками конкурса являются граждане, подавшие документы, указанные в пункте 27 настоящих Правил, в государственный орган после опубликования объявления о конкурсе.
8. Кандидатами на занятие вакантной должности (далее – кандидаты) являются участники конкурса, допущенные к собеседованию на основании решения конкурсной комиссии.
9. Конкурсная комиссия является коллегиальным органом, который рассматривает поданные участниками конкурса документы, проводит собеседование с кандидатами и осуществляет отбор кандидатов на занятие вакантных должностей.
10. Конкурс включает в себя ряд последовательных этапов:
1) публикация объявления о проведении конкурса;
2) прием документов от граждан, желающих принять участие в конкурсе;
3) предварительное рассмотрение документов участников конкурса на соответствие установленным квалификационным требованиям к административной государственной должности корпуса «Б»;
4) собеседование с кандидатами, проводимое конкурсной комиссией;
5) заключительное заседание конкурсной комиссии.
11. Расходы по участию в конкурсе (проезд к месту проведения собеседования и обратно, наем жилого помещения, проживание, пользование услугами связи всех видов) граждане производят за счет собственных средств.
3. Объявление о конкурсе
12. При проведении конкурса в центральных государственных органах и ведомствах, а также их территориальных подразделениях объявления публикуются на интернет-ресурсах центральных государственных органов и уполномоченного органа по делам государственной службы (далее – уполномоченный орган), а также в периодических печатных изданиях.
Объявления о проведении конкурса в исполнительных органах, финансируемых из местного бюджета, публикуются на интернет-ресурсах исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, и уполномоченного органа, а также в периодических печатных изданиях.
В случае создания единой службы управления персоналом (кадровой службы) объявления публикуются на интернет-ресурсе государственного органа, в структуре которого она состоит, и уполномоченного органа.

13. Конкурс өткізу туралы хабарландырулар жариялағаннан кейін «Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 3-тармағы, 14-бабының 8-тармағы және 15-1-бабының 1-тармағында көзделген тәртіп бойынша конкурстық рәсімдер аяқталғанша, азаматтарды жарияланған лауазымға тағайындауға жол берілмейді.
14. Конкурс өткiзу туралы хабарландыру мынадай мәлiметтерден тұрады:
1) мекен-жайы көрсетілген конкурс өткізетін мемлекеттiк органның атауы, почта мекен-жайлары, телефондары мен факс нөмiрлерi, электрондық почта мекен-жайлары;
2) негiзгi функционалдық мiндеттерi, еңбек ақысының көлемi мен шарттары көрсетiлген бос лауазымдар атауы;
3) мемлекеттiк органмен айқындалған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес конкурсқа қатысушыға қойылатын негiзгi талаптар;
4) құжаттарды қабылдау мерзiмi (конкурс өткiзу туралы хабарландыру соңғы жарияланған күнінен бастап 10 жұмыс күн);
5) осы Қағидалардың 27-тармағында көрсетілген қажетті құжаттар тізбесі;
6) әңгiмелесу өткiзудiң мерзiмi мен орны;
7) конкурс комиссиясының отырысына байқаушылардың қатысуына қатысты ақпарат.
Конкурс белгілі жұмыс істеу мерзімі бар бос лауазымға орналасуға конкурс өткізу жағдайында, бұл шарт конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетіледі.
Хабарландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін қосымша ақпаратты қамтуы мүмкін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Конкурс комиссиясын қалыптастыру
15. Конкурс комиссиясы осы Қағидалармен айқындалған тәртiппен тиiстi лауазымға тағайындауға құқығы бар тиiстi мемлекеттiк органның басшысымен, ал жауапты хатшы лауазымы енгізілген мемлекеттік органдарда, жауапты хатшымен қалыптастырылады.
Аудандарда, қалаларда, облыстарда тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдар үшін бірыңғай конкурс комиссиясын құруға жол беріледі. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық, қалалық, облыстық атқарушы органдардың бірыңғай конкурс комиссиясы осы атқарушы органдардың басшыларын тағайындауға құқығы бар тұлғаның шешімімен құрылады.
Орталық мемлекеттік органның аудандық аумақтық бөлімшелері үшін орталық мемлекеттік органның өңіраралық немесе облыстық аумақтық бөлімшелерінде бірыңғай конкурс комиссиясын құруға жол беріледі. Аудандық аумақтық бөлімшелердің бірыңғай конкурс комиссиясы орталық мемлекеттік органның өңіраралық немесе облыстық аумақтық бөлімшесі басшысының шешімімен немесе жоғары тұрған органның шешімімен құрылады.

13. После опубликования объявления о проведении конкурса, назначение граждан на объявленную должность в порядке, предусмотренном пунктом 3 статьи 12, пунктом 8 статьи 14 и статьей 15-1 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», до окончания конкурсных процедур не допускается.
14. Объявление о проведении конкурса включает следующие сведения:
1) наименование государственного органа, проводящего конкурс, с указанием его местонахождения, почтового адреса, номеров телефонов и факса, адреса электронной почты;
2) наименование вакантных должностей с обозначением основных функциональных обязанностей, размера и условий оплаты труда;
3) основные требования к участнику конкурса, определяемые государственным органом в соответствии с квалификационными требованиями;
4) срок приема документов (10 рабочих дней со дня последней публикации объявления о проведении конкурса);
5) перечень необходимых документов, указанных в пункте 27 настоящих Правил;
6) сроки и место проведения собеседования;
7) информацию касательно присутствия наблюдателей на заседании конкурсной комиссии.
В случае проведения конкурса на занятие вакантной должности с определенным сроком работы, данное условие указывается в объявлении о проведении конкурса.
Объявление может содержать дополнительную информацию, не противоречащую законодательству Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
4. Формирование конкурсной комиссии
15. Конкурсная комиссия формируется руководителем соответствующего государственного органа, а в государственных органах, в которых введена должность ответственного секретаря, ответственным секретарем, имеющим право назначения на соответствующую должность в порядке, определенном настоящими Правилами.
В районах, городах, областях допускается создание единой конкурсной комиссии для исполнительных органов, финансируемых из бюджетов соответствующих административно-территориальных единиц. Единая конкурсная комиссия районных, городских, областных исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, создается по решению лица, имеющего право назначения руководителей данных исполнительных органов.
Для районных территориальных подразделений центрального государственного органа допускается создание единой конкурсной комиссии в межрегиональном или областном территориальном подразделении центрального государственного органа. Единая конкурсная комиссия районных территориальных подразделений создается по решению руководителя межрегионального или областного территориального подразделения центрального государственного органа или по решению вышестоящего органа.

16. Конкурс комиссиясы кемінде бес мүшеден тұрады. Конкурс комиссиясының төрағасы осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген тұлғамен айқындалады.
Конкурс комиссиясының құрамына персоналды басқару қызметінің (кадр қызметінің) қызметкерлері не персоналды басқару қызметінің (кадр қызметінің) міндетін атқару жүктелген тұлғалар, мемлекеттік органның басқа бөлімшелерінің қызметкерлері, сондай-ақ осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген тұлғамен айқындалатын өзге тұлғалар енгізіледі.
Конкурс комиссиясының құрамына мемлекеттік органның басшысы және басшы орынбасары болып табылатын мемлекеттік саяси қызметші кіре алмайды.
Конкурс комиссиясының төрағасы осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген тұлғаның шешімі бойынша персоналды басқару қызметінің (кадр қызметінің) басшысы не өзге тұлға тағайындалады.
Бірыңғай конкурс комиссиясының құрамына орналасуға өткізілетін конкурс бос лауазымдар бар мемлекеттік органдардың немесе мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің басшылары қосылады.
Конкурс комиссиясының хатшысы оның жұмысын ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жүзеге асырады және дауыс беруге қатыспайды.
Конкурс комиссиясының қатыспаған мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
17. Конкурс комиссиясының құрамына конкурсқа қатысушы кіре алмайды.
18. Конкурс комиссиясы әр жарияланған бос лауазым үшін сол лауазымға үміткер кандидаттарға міндетті тәртіпте және бірдей көлемде қойылатын сұрақтардың тізбесін бекітеді.
19. Конкурс комиссиясы жұмысының ашықтылығы мен объективтілігін қамтамасыз ету үшін оның отырысына байқаушыларды қатыстыруға жол беріледі.
Конкурс комиссиясының отырысына байқаушылар ретінде Қазақстан Республикасы Парламентінің және барлық деңгейдегі маслихат депутаттарының, Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте аккредиттелген бұқаралық ақпарат құралдарының, басқа мемлекеттік органдардың, қоғамдық бірлестіктердің (үкіметтік емес ұйымдардың), коммерциялық ұйымдардың және саяси партиялардың өкілдері, уәкілетті органның қызметкерлері қатыса алады.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. Байқаушылар әңгімелесу өткізу процесінде кандидаттарға сұрақтар қоймайды. Байқаушыларға конкурс комиссиясының жұмысына кедергі келтіретін іс-әрекеттер жасауға, кандидаттардың жеке басы деректеріне қатысты мәліметтерді жариялауға, кандидаттар қатысатын конкурс рәсімдерінде олардың техникалық жазба құралдарын қолдануға жол берілмейді.

16. Конкурсная комиссия состоит не менее, чем из пяти человек. Председатель конкурсной комиссии определяется лицом, указанным в пункте 15 настоящих Правил.
В состав конкурсной комиссии включаются сотрудники службы управления персоналом (кадровой службы) либо лица, на которых возложено исполнение обязанностей службы управления персоналом (кадровой службы), сотрудники других подразделений государственного органа, а также иные лица, определяемые лицом, указанным в пункте 15 настоящих Правил.
В состав конкурсной комиссии не может входить политический государственный служащий, являющийся руководителем и заместителем руководителя государственного органа.
По решению лица, указанного в пункте 15 настоящих Правил, председателем конкурсной комиссии назначается руководитель службы управления персоналом (кадровой службы) либо иное лицо.
В состав единой конкурсной комиссии включаются руководители государственных органов либо структурных подразделений государственных органов, имеющих вакантные должности, на занятие которых проводится конкурс.
Секретарь конкурсной комиссии осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
Замещение отсутствующих членов конкурсной комиссии не допускается.
17. В состав конкурсной комиссии не может входить участник конкурса.
18. Конкурсная комиссия утверждает перечень вопросов для каждой объявленной вакантной должности, задаваемых в обязательном порядке и в равном объеме кандидатам, претендующим на одну и ту же должность.
19. Для обеспечения прозрачности и объективности работы конкурсной комиссии допускается присутствие на ее заседании наблюдателей.
В качестве наблюдателей на заседании конкурной комиссии могут присутствовать депутаты Парламента Республики Казахстан и маслихатов всех уровней, представители средств массовой информации, аккредитованные в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, других государственных органов, общественных объединений (неправительственных организаций), коммерческих организаций и политических партий, сотрудники уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
20. В процессе проведения собеседования наблюдатели не задают кандидатам вопросы. Не допускается совершение наблюдателями действий, препятствующих работе конкурсной комиссии, разглашение ими сведений, касающихся персональных данных кандидатов, конкурсных процедур, в которых принимают участие кандидаты, использование ими технических средств записи.

21. Байқаушы ретінде конкурс комиссиясының отырысына қатысу үшін тұлғалар әңгімелесу басталуына 1 жұмыс күні қалғанға дейін кешіктірмей персоналды басқару қызметіне (кадр қызметіне) тіркеледі. Тіркелу үшін тұлғалар персоналды басқару қызметіне (кадр қызметіне) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін, осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген ұйымдарға тиесілілігін растайтын құжаттардың түпнұсқасын немесе көшірмелерін ұсынады.
22. Конкурс комиссиясының хатшысы байқаушыларды әңгімелесу басталардан бұрын осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысандағы жадынамамен таныстырады.
23. Байқаушылар конкурс комиссиясы отырыстарының хаттамаларымен танысуға және тиісті мемлекеттік органның басшылығына және уәкілетті органға конкурс комиссиясының жұмысы туралы өздерінің пікірлерін жазбаша түрде бере алады.
24. Осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген тұлғаның келісімі бойынша конкурс комиссиясының отырысына сарапшылардың қатыстырылуына жол беріледі. Сарапшы ретінде конкурс жариялаған мемлекеттік органның қызметкері болып табылмайтын, бос лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес облыстарда жұмыс тәжірибесі бар тұлғалар, сондай-ақ персоналды іріктеу және жоғарылату бойынша мамандар, басқа мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметшілері, Қазақстан Республикасының Парламент және мәслихат депутаттары қатыса алады.
Сарапшылар әңгімелесуге қатысады, кандидаттарға сұрақ қояды, конкурс комиссиясының мүшелеріне кандидаттар туралы өз пікірлерін білдіреді. Конкурс комиссиясының қорытынды отырысына бұл тұлғалар қатыспайды.
25. Конкурс аяқталғанға дейін уәкілетті органдарға ақпарат беруді және Қазақстан Республикасы заңдарымен бекітілген басқа да жағдайларды қоспағанда мемлекеттік органның қызметкерлеріне конкурс комиссияларының құрамы, конкурсқа қатысушылар туралы және олардың жеке деректерін жариялауға жол берілмейді.
26. Уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің жолдамасы бойынша олардың қызметкерлерінің кандидаттармен әңгімелесуде және конкурс комиссиясының қорытынды отырысына қатысуға жол беріледі.
5. Құжаттарды қабылдау
27. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтар конкурс өткiзетiн мемлекеттiк органға мынадай құжаттарын тапсырады:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш;
2) 3х4 үлгідегі суретпен осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысанда толтырылған сауалнама;
3) бiлiмi туралы құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшiрмелерi;
4) еңбек қызметін растайтын құжаттың нотариалдық куәландырылған көшiрмесi;

21. Для присутствия на заседании конкурсной комиссии в качестве наблюдателя лицо регистрируется в службе управления персоналом (кадровой службе) не позднее одного рабочего дня до начала проведения собеседования. Для регистрации лицо предоставляет в службу управления персоналом (кадровую службу) копию документа, удостоверяющего личность, оригиналы или копии документов, подтверждающих принадлежность к организациям, указанным в пункте 19 настоящих Правил.
22. До начала проведения собеседования секретарь конкурсной комиссии ознакамливает наблюдателей с памяткой наблюдателя по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
23. Наблюдатели могут знакомиться c протоколами заседаний конкурсной комиссии и представить свое мнение о работе конкурсной комиссии в письменной форме руководству соответствующего государственного органа и уполномоченному органу.
24. По согласованию с лицом, указанным в пункте 15 настоящих Правил, допускается присутствие на заседании конкурсной комиссии экспертов. В качестве экспертов могут выступать лица, не являющиеся работниками государственного органа, объявившего конкурс, имеющие опыт работы в областях соответствующих функциональным направлениям вакантной должности, в том числе в научной сфере, а также специалисты по отбору и продвижению персонала, государственные служащие других государственных органов, депутаты Парламента Республики Казахстан и маслихатов.
Эксперты принимают участие в собеседовании, задают вопросы кандидатам, высказывают свое мнение о кандидатах членам конкурсной комиссии. В заключительном заседании конкурсной комиссии данные лица не участвуют.
25. До завершения конкурса разглашение работниками государственного органа сведений о составе конкурсных комиссий, участниках конкурса и их личных данных не допускается, за исключением случаев предоставления информации уполномоченному органу или иных случаев, установленных законами Республики Казахстан.
26. По направлению уполномоченного органа и его территориальных подразделений допускается присутствие их работников на собеседовании с кандидатами и заключительном заседании конкурсной комиссии.
5. Прием документов
27. Граждане, желающие принять участие в конкурсе, подают в государственный орган, проводящий конкурс, следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) заполненную анкету с фотографией размером 3х4 по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) копии документов об образовании, засвидетельствованные нотариально;
4) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность, засвидетельствованную нотариально;

5) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілердің тізілімінде 2010 жылы 21 желтоқсанда № 6697 болып тіркелген) нысандағы денсаулығы туралы анықтама;
6) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің көшірмесі;
7) құжаттарды тапсыру сәтінде шекті мәннен төмен емес нәтижемен тестілеуден өткені туралы қолданыстағы сертификат (немесе нотариатты куәландырылған көшірмесі).
Егер азамат еңбек қызметін жүзеге асырмаған және конкурс жарияланған бос лауазым бойынша жұмыс өтілі талап етілмейтін жағдайларда осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген құжатты ұсыну талап етілмейді.
Құжаттардың толық емес пакетін ұсыну конкурс комиссиясының оларды қараудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызметшілермен тапсырылатын осы тармақтың 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды олар жұмыс істейтін мемлекеттік органдардың персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) куәландыра алады.
Ескерту. 27-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
28. Азаматтар бiлiмiне, жұмыс тәжiрибесiне, кәсiби шеберлiгiне және беделіне қатысты (бiлiктiлiгiн арттыру, ғылыми дәрежелер мен атақтар берiлуi туралы құжаттардың көшiрмелерi, мiнездемелер, ұсынымдар, ғылыми жарияланымдар және өзге де олардың кәсіби қызметін, біліктілігін сипаттайтын мәліметтер) қосымша ақпараттарды бере алады.
29. Азаматтар 27-тармақта аталған, құжат тігілетін мұқабада орналастырылған құжаттарды қолма-қол тәртіпте немесе почта арқылы құжаттарды қабылдау мерзiмiнде бере алады.
30. Азаматтар осы Қағидалардың 27-тармағында аталған құжаттарды хабарламада көрсетілген электрондық почта мекен-жайына электронды түрде бере алады.
Конкурсқа қатысу үшін осы Қағидалардың 27-тармағында көрсетілген құжаттарды электрондық почта арқылы берген азаматтар құжаттардың түпнұсқасын әңгімелесу басталғанға дейін бір жұмыс күн бұрын кешіктірілмей береді.
Осы Қағидалардың 27-тармағында аталған құжаттардың түпнұсқасы берілмеген жағдайда тұлға әңгімелесуден өтуге жіберілмейді.
31. Конкурс комиссиясының материалдары, конкурс комиссиясының оң қорытындысын алған конкурсқа қатысушылардың құжаттары, сондай-ақ конкурстық iрiктеуден өтпеген тұлғалардың сауалнама, өтініш және өзге де құжаттары персоналды басқару қызметінде (кадр қызметінде) сақталады.
Конкурстық іріктеуден өтпеген тұлғалардың өтініштері негізінде оларға осы Қағиданың 27-тармағының 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттар қайтарылады. Көрсетілген құжаттардың көшірмелері алынады және олар персоналды басқару қызметінде (кадр қызметінде) сақталады.

5) справку о состоянии здоровья по форме, утвержденной приказом Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21 декабря 2010 года № 6697);
6) копию удостоверения личности гражданина Республики Казахстан;
7) сертификат о прохождении тестирования с результатами не ниже пороговых значений, действительный на момент подачи документов (либо нотариально засвидетельствованную копию сертификата).
Представление документа, указанного в подпункте 4) настоящего пункта, не требуется в случае, если гражданин не осуществлял трудовую деятельность и если стаж работы не требуется по вакантной должности, на которую объявлен конкурс.
Представление неполного пакета документов является основанием для отказа в их рассмотрении конкурсной комиссией.
Документы, указанные в подпунктах 3) и 4) настоящего пункта, подаваемые государственными служащими, могут быть заверены службой управления персоналом (кадровой службой) государственного органа, в котором они работают.
Сноска. Пункт 27 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
28. Граждане могут предоставлять дополнительную информацию, касающуюся их образования, опыта работы, профессионального уровня и репутации (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых степеней и званий, характеристики, рекомендации, научные публикации, иные сведения, характеризующие их профессиональную деятельность, квалификацию).
29. Граждане представляют документы, перечисленные в пункте 27, вложенные в скоросшиватель, в нарочном порядке или по почте в сроки приема документов.
30. Граждане могут подать документы, перечисленные в пункте 27 настоящих Правил, в электронном виде на адрес электронной почты, указанный в объявлении.
Граждане, подавшие документы для участия в конкурсе по электронной почте, представляют оригиналы документов, перечисленных в пункте 27 настоящих Правил, не позднее, чем за один рабочий день до начала собеседования.
В случае непредставления оригиналов документов, перечисленных в пункте 27 настоящих Правил, лицо не допускается к прохождению собеседования.
31. Материалы конкурсной комиссии, документы участников конкурса, получивших положительное заключение конкурсной комиссии, а также анкета, заявление и иные документы лиц, не прошедших конкурсный отбор, хранятся в службе управления персоналом (кадровой службе).
По заявлению лиц, не прошедших конкурсный отбор, им возвращаются документы, указанные в подпунктах 3)4)5) и 7) пункта 27 настоящих Правил. С указанных документов снимаются копии, которые хранятся в службе управления персоналом (кадровой службе).

Аталған құжаттарды сақтау мерзімі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 желтоқсандағы № 1605 қаулысына сәйкес айқындалады.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарау
32. Құжаттарды қабылдау аяқталғаннан кейiн конкурс комиссиясы конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарауды жүзеге асырады.
33. Конкурс комиссиясы ұсынылған құжаттардың бiлiктiлiк талаптарына және осы Қағидалардың 27-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкестiгiн қарайды.
34. Конкурс комиссиясы ұсынылған құжаттарды қарау қорытындысы бойынша құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін үш жұмыс күн ішінде олардың тиiстi «Б» корпусы мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымдарға қойылған бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгi мен конкурсқа қатысушыларды әңгімелесуге жiберу туралы шешiм қабылдайды. Шешім хаттама түрiнде ресiмделеді және комиссияның төрағасы, мүшелерi мен хатшысы қол қояды.
Әңгімелесуге жіберілген кандидаттардың тізімі конкурс жариялаған мемлекеттік органның интернет-ресурсында және ғимаратында көпшілікке көрінетін жерлерде орналастырылады.
Әңгімелесуге жіберілген кандидаттар конкурс комиссия шешім қабылдаған күннен бастап екі жұмыс күн ішінде әңгімелесу өткізу күні туралы конкурс комиссиясының хатшысымен хабарландырылады. Хабарландыру қатысушылардың электрондық мекен-жайларына және ұялы телефондарына ақпарат жіберу жолымен жүзеге асырылуы мүмкін.
Рұқсат алмаған конкурс қатысушылары конкурс комиссиясы шешім қабылдағаннан кейін екі жұмыс күн ішінде бұл туралы конкурс комиссиясының хатшысымен хабарландырылады.
7. Кандидаттармен әңгімелесу
35. Әңгiмелесудің мақсаты кандидаттардың кәсiби және жеке қасиеттерiн бағалау болып табылады.
36. Әңгімелесуге жіберілген кандидаттар оны кандидаттарды әңгімелесу жіберу туралы хабардар ету күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде конкурс жариялаған мемлекеттік органдарда өтеді.
37. Кандидаттардың кәсiби және жеке қасиеттерiн бағалау кезiнде конкурс комиссиясы бiлiктiлiк талаптарына және тиiстi бос лауазымның лауазымдық нұсқауларына сүйенедi.
38. Әрбiр кандидатпен әңгімелесу барысы жеке түрдегі хаттамамен ресiмделедi немесе техникалық жазба құралдары көмегімен белгіленеді.
Кандидатпен әңгімелесу хаттамасына конкурс комиссиясының төрағасы, мүшелері, кандидат, сондай-ақ хаттамалауды жүзеге асырушы хатшы қолдарын қояды.
Конкурс комиссиясының техникалық жазба құралдарын қолданылғаны туралы конкурс комиссиясының қорытынды отырыс хаттамасында белгі жасалады.
Әңгімелесу кезінде кандидат та техникалық жазба құралдарын қолдана алады. Техникалық жазба құралдарын қолдану конкурс комиссиясы отырысының өтуіне кедергі келтірмеуі тиіс.

Сроки хранения перечисленных документов определяются в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года № 1605.
Сноска. Пункт 31 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
6. Рассмотрение документов участников конкурса
32. Рассмотрение документов участников конкурса осуществляет конкурсная комиссия после окончания приема документов.
33. Конкурсная комиссия рассматривает представленные документы на соответствие квалификационным требованиям и требованиям, указанным в пункте 27 настоящих Правил.
34. По итогам рассмотрения представленных документов конкурсная комиссия в течение трех рабочих дней после окончания срока приема документов принимает решение об их соответствии установленным квалификационным требованиям к соответствующей административной государственной должности корпуса «Б» и допуске участников конкурса к собеседованию. Решение оформляется в виде протокола и подписывается председателем, членами и секретарем комиссии.
Список кандидатов, допущенных к собеседованию, размещается на интернет-ресурсе и в здании государственного органа, объявившего конкурс, в местах, доступных для всеобщего обозрения
Кандидаты, допущенные к собеседованию, уведомляются секретарем конкурсной комиссии о дате проведения собеседования в течение двух рабочих дней со дня принятия решения конкурсной комиссией. Уведомление может осуществляться по телефону, посредством направления информации на электронные адреса и мобильные телефоны участников.
Участники конкурса, не получившие допуска, уведомляются об этом секретарем конкурсной комиссии в течение двух рабочих дней после принятия решения конкурсной комиссией.
7. Собеседование с кандидатами
35. Целью собеседования является оценка профессиональных и личностных качеств кандидатов.
36. Кандидаты, допущенные к собеседованию, проходят его в государственных органах, объявивших конкурс, в течение пяти рабочих дней со дня уведомления кандидатов о допуске их к собеседованию.
37. При оценке профессиональных и личностных качеств кандидатов конкурсная комиссия исходит из квалификационных требований и должностной инструкции соответствующей вакантной должности.
38. Ход собеседования с каждым кандидатом оформляется в виде отдельного протокола либо фиксируется с помощью технических средств записи.
Протокол собеседования с кандидатом подписывается председателем, членами конкурсной комиссии, кандидатом, а также секретарем, осуществляющим протоколирование.
О применении конкурсной комиссией технических средств записи производится отметка в протоколе заключительного заседания конкурсной комиссии.
Во время собеседования кандидат также может использовать технические средства записи. Использование технических средств записи не должно мешать ходу заседания конкурсной комиссии.

8. Конкурс комиссиясының қорытынды отырысы
39. Әңгімелесу өткiзілгеннен кейiн екi жұмыс күннен кеш емес өткiзiлуi тиiс қорытынды отырыста конкурс комиссиясы кандидаттарды берген құжаттары, өткiзiлген әңгiмелесудiң нәтижелерi негiзiнде бағалайды және олардың қатарынан бос лауазымға орналастыру үшiн iрiктеудi жүзеге асырады.
40. Конкурс комиссиясының шешiмi кандидат қатыстырылмай, ашық дауыс беру жолымен қабылданады.
41. Конкурс комиссиясының шешiмi егер отырысқа оның құрамының 2/3 кем емес бөлiгi қатысса, заңды деп есептеледi.
42. Комиссия құрамынан қатысушылардың көпшiлiгi дауыс берген жағдайда кандидат оң баға алады. Дауыстар тең болған жағдайда конкурс комиссиясы төрағасының дауысы шешушi болып табылады.
43. Конкурс комиссиясы уәкілетті органға әңгiмелесуден өткен кандидаттарды кадр резервiне алуға ұсыным жасауға құқығы бар.
44. Талқылау барысы мен конкурс комиссиясының шешiмi конкурс комиссиясының төрағасы мен мүшелерi, сондай-ақ хаттама жасауды iске асыратын хатшының қолдары қойылған хаттама түрiнде ресiмделедi.
45. Конкурс комиссиясы отырысы хаттамасының көшiрмесi уәкілеттi органға немесе оның аумақтық бөлiмшесiне жiберiледi.
46. Конкурс комиссиясы әңгiмелесуден өткен кандидаттарға конкурс нәтижесi туралы, оның аяқталғанынан кейiн бес жұмыс күн iшiнде хабарлайды.
47. Конкурс комиссиясының шешімі мен конкурс комиссиясының оң қорытындысын алған кандидаттардың тізімі конкурс өткізілгеннен кейін бес жұмыс күн ішінде мемлекеттік органның ақпараттық қабырғаларында, баршаға көрінетін жерлерге, сондай-ақ оның интернет-ресурсына орналастырылады.
9. Кандидаттың лауазымға орналасуы
48. Мемлекеттiк органның басшысы, ал жауапты хатшы лауазымы енгізілген мемлекеттік органдарда, жауапты хатшы конкурс комиссиясының оң қорытындысын алған кандидатты жарияланған лауазымға қабылдайды.
Жауапты хатшы «Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органының жауапты хатшысының мәртебесі мен өкілеттіктері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 27 шілдедегі № 372 Жарлығында көзделген жағдайларда кандидатты мемлекеттік органның басшысының келісімі бойынша қабылдайды.
10. Шағым беру тәртiбi
49. Конкурсқа қатысушылар мен кандидаттар уәкiлеттi органға немесе оның аумақтық бөлiмшесiне, не сот тәртiбiнде конкурс комиссиясының шешiмiне шағымдана алады.
50. Уәкiлеттi орган немесе оның аумақтық бөлiмшесi конкурс комиссиясының шешiмiне келiп түскен шағымды қарайды және «Мемлекеттiк қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңының, осы Қағидалардың, мемлекеттiк қызмет туралы басқа да заңдардың бұзылғаны анықталған жағдайда, конкурс комиссиясына қабылданған шешiмдi жоюды ұсынады.

8. Заключительное заседание конкурсной комиссии
39. На заключительном заседании, которое проводится не позднее двух рабочих дней после проведения собеседования, конкурсная комиссия оценивает кандидатов на основании представленных документов, результатов проведенного собеседования и осуществляет отбор из их числа для занятия вакантной должности.
40. Решение конкурсной комиссии принимается в отсутствие кандидата путем открытого голосования.
41. Решение конкурсной комиссии считается правомочным, если на заседании присутствует не менее 2/3 от ее состава.
42. Кандидат получает положительное заключение в случае, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава комиссии. При равенстве голосов при голосовании решающим является голос председателя конкурсной комиссии.
43. Конкурсная комиссия вправе рекомендовать уполномоченному органу зачислить кандидатов, прошедших собеседование, в кадровый резерв.
44. Ход обсуждения и принятое конкурсной комиссией решение оформляются в виде протокола, который подписывается председателем и членами конкурсной комиссии, а также секретарем, осуществляющим протоколирование.
45. Копия протокола заседания конкурсной комиссии направляется в уполномоченный орган или его территориальное подразделение.
46. Конкурсная комиссия извещает кандидатов, прошедших собеседование, о результатах конкурса в течение пяти рабочих дней со дня его завершения.
47. Решение конкурсной комиссии и списки кандидатов, получивших положительное заключение конкурсной комиссии, размещаются на информационных стендах государственного органа в местах, доступных для всеобщего обозрения, а также на его интернет-ресурсе в течение пяти рабочих дней после проведения конкурса.
9. Занятие должности кандидатом
48. Руководитель государственного органа, а в государственных органах, в которых введена должность ответственного секретаря, ответственный секретарь принимает на объявленную должность кандидата, получившего положительное заключение конкурсной комиссии.
Ответственный секретарь принимает на должность кандидата по согласованию с руководителем государственного органа в случаях, предусмотренных Указом Президента Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 372 «О статусе и полномочиях ответственного секретаря центрального исполнительного органа Республики Казахстан».
10. Порядок обжалования
49. Участники конкурса и кандидаты могут обжаловать решение конкурсной комиссии в уполномоченный орган или его территориальное подразделение, либо в судебном порядке.
50. Уполномоченный орган или его территориальное подразделение рассматривает поступившую жалобу на решение конкурсной комиссии и в случаях обнаружения нарушения Закона Республики Казахстан
«О государственной службе», настоящих Правил, иного законодательства о государственной службе, предлагает конкурсной комиссии отменить принятое решение.

51. Уәкiлеттi органның немесе оның аумақтық бөлiмшесiнiң ұсынысы конкурс комиссиясының бұрынғы құрамымен өзінің отырысында қаралады. Осы отырыста конкурс комиссиясы бұрын қабылданған шешiмiн жояды және жаңасын енгiзедi, не оны өзгерiссiз қалдырады. Конкурс комиссиясы қабылданған шешiм туралы, ол қабылданғаннан күнінен он жұмыс күн ішiнде, уәкiлеттi органға немесе оның аумақтық бөлiмшесiне және шағым берген конкурс қатысушысына немесе кандидатқа хабарлайды.
52. Конкурс комиссиясының бұрынғы қабылдаған шешiмін жоюы және жаңасын енгiзуi мемлекеттiк орган басшысының, ал жауапты хатшы лауазымы енгізілген мемлекеттік органдарда, жауапты хатшының тиiстi шешiмiн өзгертуi немесе қабылдауы үшiн негiз болып табылады.
53. Егер конкурс комиссиясы бұрынғы қабылданған шешiмдi өзгерiссiз қалдырған жағдайда, уәкiлеттi орган немесе оның аумақтық бөлiмшесi, сондай-ақ шағым берген конкурс қатысушысы немесе кандидат осы шешiмдi сот тәртiбiнде шағым бере алады.
54. Өздерiне қатысты бөлiгiнде конкурс қатысушылары мен кандидаттар, сондай-ақ уәкiлеттi орган мен оның аумақтық бөлiмшелерi конкурс құжаттарымен, тестiлеу және әңгiмелесу нәтижелерiмен таныса алады.
Мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымдарға
орналасуға конкурс өткiзу
және конкурс комиссиясын
қалыптастыру қағидаларына
1-қосымша
Байқаушыға жадынама
Байқаушының:
конкурс қатысушысы туралы ақпаратпен танысуға;
олармен әңгімелесуде қатысуға;
әңгімелесу өткізу рәсімі туралы оның аяқталғанынан кейін өз пікірін білдіруге;
конкурс өткізу барысы туралы жалпы баға беруге;
конкурс комиссиясы отырысының хаттамаларымен танысуға;
конкурс комиссиясының жұмысы туралы мемлекеттік органның басшылығына және мемлекеттік қызметтік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға өздерінің пікірлерін жазбаша түрде беруге мүмкіндігі бар.
Байқаушы:
әңгімелесу барысына фото-, аудио-, видеотүсірілімдер жүргізуге;
конкурс қатысушыларының жеке басы деректерін жариялауға;
әңгімелесу өткізу процесіне араласуға, конкурс комиссиясы отырысының барысына кедергі жасауға;
конкурс қатысушыларына қандай да бір жәрдемдесуге;
конкурс комиссиясының мүшелеріне олардың шешім қабылдауында әсер етуге;
нақты конкурс қатысушысы туралы, оның жеке қасиеттері туралы жария бағалауға және пікірін білдіре алмайды.
Мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымдарға
орналасуға конкурс өткiзу
және конкурс комиссиясын
қалыптастыру қағидаларына
2-қосымша
__________________________________
(мемлекеттiк орган)
Өтініш
Мені бос тұрған мынадай _______________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________ қызмет орнына тағайындалуым
үшiн байқауға жiберуiңiздi сұраймын.
Мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымдарға орналасуға конкурс өткiзу
және конкурс комиссиясын қалыптастыру қағидаларының негiзгi
талаптарымен таныстым, олармен келiсемiн және орындауға мiндеттеме аламын.
Ұсынылып отырған құжаттарымның дәйектiлiгiне жауап беремiн.
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________                ____________________________________
(қолы)                               (Аты-жөні)
«____»_______________ 20__ ж.
Мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымдарға
орналасуға конкурс өткiзу
және конкурс комиссиясын
қалыптастыру қағидаларына
3-қосымша
Фотосурет орны

51. Предложение уполномоченного органа или его территориального подразделения рассматривается конкурсной комиссией на ее заседании в прежнем составе. На данном заседании конкурсная комиссия отменяет ранее принятое решение и выносит новое, либо оставляет его без изменения. Конкурсная комиссия извещает о принятом решении уполномоченный орган или его территориальное подразделение и участника конкурса или кандидата, подавшего жалобу, в течение десяти рабочих дней со дня его принятия.
52. Отмена конкурсной комиссией ранее принятого решения и вынесение нового является основанием для изменения или принятия соответствующего решения руководителем государственного органа, а в государственных органах, в которых введена должность ответственного секретаря, ответственным секретарем.
53. В случае, если конкурсная комиссия оставляет ранее принятое решение без изменения, уполномоченный орган или его территориальное подразделение, а также участник конкурса или кандидат, подавший жалобу, могут обжаловать данное решение в судебном порядке.
54. Участники конкурса и кандидаты в части их касающейся, а также уполномоченный орган и его территориальные подразделения могут знакомиться с конкурсными документами, результатами тестирования и собеседования.
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса
на занятие административной
государственной должности и
формирования конкурсной комиссии
Памятка для наблюдателя
Наблюдатель имеет возможность:
знакомиться с информацией об участниках конкурса;
присутствовать при собеседовании с ними;
высказывать свое мнение о процедуре проведения собеседования после его завершения;
давать оценку в целом о ходе проведения конкурса;
знакомиться c протоколами заседаний конкурсной комиссии;
представлять свое мнение о работе конкурсной комиссии в письменной форме руководству государственного органа и уполномоченному органу по делам государственной службы
Наблюдатель не может:
проводить фото-, аудио-, видеосъемки хода собеседования;
разглашать персональные данные участников конкурса;
вмешиваться в процесс проведения собеседования, препятствовать ходу заседания конкурсной комиссии;
оказывать какое-либо содействие участникам конкурса;
воздействовать на членов конкурсной комиссии при принятии ими решений;
публично оценивать или выражать мнение о конкретных участниках конкурса, их личных качествах.
Приложение 2
к Правилам проведения конкурса
на занятие административной
государственной должности и
формирования конкурсной комиссии
___________________________________
(государственный орган)
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие вакантной
административной государственной должности_________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
С основными требованиями Правил проведения конкурса на занятие
административной государственной должности и формирования конкурсной
комиссии ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их
выполнять.
Отвечаю за подлинность представленных документов.
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________                       ____________________________________
(подпись)                                         (Ф.И.О.)
«____»_______________ 20__ г.
Приложение 3
к Правилам проведения конкурса
на занятие административной
государственной должности и
формирования конкурсной комиссии
Место для

(4х6)
САУАЛНАМА
(Өз қолымен толтырылады)
1. Тегi _____________________________________________________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесiнiң аты ________________________________________________________
2. Азаматтығы _______________________________________________________
Егер өзгертiлсе, уақытын көрсетiңiз _________________________________
3. Бұрын сотталған ба едiңiз, қашан және не үшiн ____________________
4. Шет елде оқыған немесе жұмыс iстеген кезiңiз _____________________
Болған елiңiз _______________________________________________________
Болған уақытыңыз ____________________________________________________
Жұмыс iстеген немесе оқыған жерiңiз _________________________________
5. Соттың шешiмiмен жұмыс iстеу қабiлетiңiз төмен немесе шектелген
деп танылдыңыз ба, қашан және не үшін _______________________________
6. Белгiлi бiр мерзiмге мемлекеттiк қызметті атқару құқынан
айырылдыңыз ба, қашан және не үшiн __________________________________
7. Сіз мынадай:
1) Сіз үміттенген лауазымға тікелей бағынысты;
2) Сіз үміттенген лауазым тікелей бағынысты лауазымдарды атқаратын
мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, ұлы, қызы, бала
асырап алушылар, асырап алынған балалар, ата-анасы бір және ата-анасы
бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері, атасы, әжесі, немересі, жұбайы
немесе зайыбы) болып табыласыз ба _______________________________.
8. Тілдерді білуі: __________________________________________________
9. Мекен-жайы және байланыс телефоны ________________________________
______________
(жеке қолы)
«___» _______________ 20 ж.
(толтыру күні)
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
2013 жылғы 19 наурыздағы
№ 06-7/32 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің күші жойылды деп танылған бұйрықтардың тізімі
1. «Бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға конкурс өткiзудiң қағидасы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi Төрағасының 1999 жылғы 24 қарашадағы № А-202 бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 1999 жылғы 30 қарашада № 986 тiркелдi, «Казахстанская правда» 2001 жылғы 23 маусымдағы № 149-150 жарияланған).
2. «Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының 1999 жылғы 24 қарашадағы № А-202 бұйрығына өзгертулер енгiзу туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасы 2000 жылғы 18 қаңтар № 02-1-7/3 бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 2000 жылғы 7 ақпанда № 1043 тiркелдi).

фотокарточки (4х6)
Анкета
(заполняется собственноручно)
1. Фамилия_________________________________________________
Имя _______________________________________________________
Отчество___________________________________________________
2. Гражданство_____________________________________________
Если изменяли, то укажите, когда___________________________
3. Были ли Вы судимы, когда и за что_______________________
4. Учеба или работа за границей____________________________
Страна пребывания _________________________________________
Время пребывания___________________________________________
Место работы или учебы ____________________________________
5. Признавались ли Вы недееспособным или ограниченно
дееспособным решением суда, когда и за что______________________
6. Лишались ли Вы права занимать государственные должности в
течение определенного срока, когда и за что______________________
7. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном,
дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным и неполнородным
братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или
супругой) государственного служащего, занимающего должность:
1) находящуюся в непосредственной подчиненности должности, на
которую Вы претендуете;
2) в непосредственной подчиненности к которой находится
должность, на которую Вы претендуете ____________________________
8. Знание языков __________________________________________
9. Адрес и контактный телефон______________________________
___________________________________________________________
______________
(личная подпись)
«___»_________________ 20 г.
(дата заполнения)
Утвержден
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 19 марта 2013 года № 06-7/32
Перечень
приказов Агентства Республики Казахстан по делам
государственной службы, признаваемых утратившими силу
1. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года № А-202 «Об утверждении Правил проведения конкурса на занятие вакантной административной государственной должности» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 1999 года за № 986, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 23 июня 2001 года № 149-150).
2. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 18 января 2000 года № 02-1-7/3 «О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года № А-202» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 февраля 2000 года за № 1043).

3. «Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының 1999 жылғы 24 қарашадағы № А-202 бұйрығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi 2000 жылғы 25 ақпандағы № 2-1-7/16 бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 2000 жылғы 29 ақпанда № 1066 тiркелдi).
4. «Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi Төрағасының 1999 жылғы 24 қарашадағы № А-202 бұйрығына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2000 жылғы 16 маусымдағы № 02-1-7/60 бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 2000 жылғы 24 маусымда № 1173 тiркелдi).
5. «Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының 1999 жылғы 24 қарашадағы № А-202 бұйрығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының бұйрығы 2000 жылғы 3 қараша № 02-1-7/154 (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 2000 жылғы 11 қарашада № 1281 тiркелдi, «Казахстанская правда» 2000 жылғы 18 қарашадағы № 294-295 жарияланған).
6. «Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының 1999 жылғы 24 қарашадағы N А-202 бұйрығына толықтыру мен өзгерiстер енгiзу туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2001 жылғы 6 маусымдағы № 02-2-4/98 бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 2001 жылғы 14 маусымда № 1544 тiркелдi, «Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдарының актiлер жинағында» жарияланған, 2001 жылы, № 25, 430-құжат).
7. «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 986 нөмiрiмен тiркелген, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының «Бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға конкурс өткiзудiң ережесiн бекiту туралы» 1999 жылғы 24 қарашадағы № А-202 бұйрығына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 10 сәуiрдегi № 02-01-02/44 бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 2003 жылғы 13 мамырда № 2268 тiркелдi).
8. «Бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға конкурс өткiзудiң Қағидасы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi төрағасының 1999 жылғы 24 қарашадағы № А-202 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi төрағасының 2005 жылғы 21 маусымдағы № 02-01-02/80 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2005 жылғы 27 маусымда № 3694 тiркелдi).

3. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 25 февраля 2000 года № 02-1-7/16 «О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года № А-202» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 февраля 2000 года за № 1066).
4. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 16 июня 2000 года № 02-1-7/60 «О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года
№ А-202» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2000 года № 1173).
5. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 3 ноября 2000 года № 02-1-7/154 «О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года
№ А-202» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 ноября 2000 года за № 1281, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 18 ноября 2000 года № 294-295).
6. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 6 июня 2001 года № 02-2-4/98 «О внесении дополнения и изменений в Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года № А-202» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июня 2001 года № 1544, опубликованный в «Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан», 2001 год, № 25, ст.430).
7. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 апреля 2003 года № 02-01-02/44 «О внесении дополнений и изменений в Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года № А-202 «Об утверждении Правил проведения конкурса на занятие вакантной административной государственной должности» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2003 года № 2268).
8. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 июня 2005 года № 02-01-02/80 «О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года № А-202 «Об утверждении Правил проведения конкурса на занятие вакантной административной государственной должности» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан
27 июня 2005 года № 3694).

9. «Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi Төрағасының «Бос әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға орналасуға конкурс өткiзудiң Қағидасын бекiту туралы» 1999 жылғы 24 қарашадағы № А-202 бұйрығына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi Төрағасының 2006 жылғы 26 сәуiрдегi № 02-01-02/64 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2006 жылғы 25 мамырда № 4239 тiркелдi, «Казахстанская правда» газетінде 2006 жылғы 3 маусымдағы № 138-139 (25109-25110) жарияланған).
10. «Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi Төрағасының кейбiр бұйрықтарына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi Төрағасының 2007 жылғы 9 ақпандағы № 02-01-02/113 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2007 жылғы 7 қыркүйекте № 4920 тіркелдi, «Заң газетінде» 2007 жылғы 4 қазандағы № 152 (1355), Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдарының актiлер жинағында, 2007 жылы, шілде-қыркүйек, жарияланған).

9. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 26 апреля 2006 года № 02-01-02/64 «О внесении дополнений и изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года № А-202 «Об утверждении Правил проведения конкурса на занятие вакантной административной государственной должности» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2006 года № 4239, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 3 июня 2006 года № 138-139 (25109-25110)).
10. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 3 сентября 2007 года № 02-01-02/113 «О внесении дополнений и изменений в некоторые приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2007 года № 4920, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 4 октября 2007 года, № 152 (1355), Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2007 год, июль-сентябрь).