Мемлекеттік қызметшілерді және мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестілеу ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 20 наурызда № 8381 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 10 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері министрінің 29.12.2015 № 10 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткер азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру ережесі бекітілсін.
2. Тізімге сәйкес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Мемлекеттік қызметті өткеру бөлімі (Т.Қ. Жұмағұлов) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуді және ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық оны бірінші рет ресми жариялағаннан бастап қолданысқа енгізіледі бірақ, 2013 жылғы 26 наурыздан ерте емес.
Төраға                                     А. Байменов
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
қызмет істері агенттігі Төрағасының
2013 жылғы 19 наурыздағы
№ 06-7/33 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарға орналасуға үміткер азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткер азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру ережесі (бұдан әрі - Ереже) аттестациялауға жататын «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілер (бұдан әрі – мемлекеттік қызметшілер) мен «А» және «Б» корпустарының бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға үміткерлердің (бұдан әрі - үміткерлер) білімдерін және қабылеттерін әділ бағалау мақсатында оларды тестілеуден өткізудің тәртібін бекітеді.
2. Тестілеу мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi уәкiлеттi органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) немесе оның аумақтық бөлімшелерінің мемлекеттік қызметшісі болып табылатын тестілеу әкімшісімен (бұдан әрі - әкімші) өткізіледі.
3. Тестілеудi өткiзудің әділдiгi жағдайлардың, уақыттың, нәтижелердi есептеудің, тестердің мазмұнының стандарттылығымен, сондай-ақ әкімшілердің сыбайлас жемқорлықты жiбермеу әрекеттерi туралы жазбаша шектеулердi қабылдауымен қамтамасыз етiледi.

О некоторых вопросах организации тестирования государственных служащих и кандидатов на занятие административных государственных должностей
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2013 года № 8381. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 10
Сноска. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы РК от 29.12.2015 № 10 (вступает в силу с 01.01.2016).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации тестирования государственных служащих и кандидатов на занятие административных государственных должностей.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы согласно перечню.
3. Отделу прохождения государственной службы (Жумагулов Т.И.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования, но не ранее 26 марта 2013 года.
Председатель                               А. Байменов
Утверждены
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 19 марта 2013 года № 06-7/33
Правила организации тестирования государственных служащих и
кандидатов на занятие административных государственных
должностей
1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации тестирования государственных служащих и кандидатов на занятие административных государственных должностей (далее - Правила) определяют порядок проведения тестирования административных государственных служащих корпуса "Б", подлежащих аттестации (далее - государственные служащие), и кандидатов на занятие административных государственных должностей корпусов "А" и "Б" (далее - кандидаты) с целью объективной оценки знаний и способностей государственных служащих и кандидатов.
2. Тестирование проводится администратором тестирования (далее - администратор), который является государственным служащим уполномоченного органа по делам государственной службы (далее - уполномоченный орган) или его территориальных подразделений.
3. Объективность проведения тестирования обеспечивается стандартностью условий, времени, подсчета результатов, содержания тестов, а также принятием администраторами письменных ограничений о недопустимости коррупционных действий.

4. Тестілеу рәсімдерін, тест тапсырмаларының деректер базасын қалыптастыруды және оларды жаңартуды техникалық қамтамасыз ету Мемлекеттік қызметтің персоналын басқару ұлттық орталығымен (бұдан әрі - Орталық) жүзеге асырылады.
5. Тестілеу кезінде мемлекеттік қызметші немесе үміткер әкімшіге жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) бар жеке басын куәландыратын құжатты ұсынады.
2. Аттестациялауға жататын «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік
қызметшілерге тестілеу өткізудің тәртібі
6. Мемлекеттік органның персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) тестілеуге жіберілетін мемлекеттік қызметшілердің тізімін даярлайды.
Тізім келесі мәліметтерді қамтиды: тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), атқарып отырған мемлекеттік әкімшілік лауазымның санаты, ЖСН. Жеке мәліметтер ЖСН бар жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес толтырылады.
Тізім уәкілетті органға немесе оның аумақтық бөлімшесіне ұсынылады.
Мемлекеттік органның персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) тестілеу өткізудің мерзімі мен орнын уәкілетті органмен немесе оның аумақтық бөлімшелерімен келіседі.
7. Уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелері тізім түскен күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей тестілеу кестесін қалыптастырады және кесте туралы мемлекеттік органның персоналды басқару қызметін (кадр қызметін) хабардар етеді.
8. Мемлекеттік органның персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) мемлекеттік қызметшідерді тестілеу өткізудің күні, орны мен уақыты туралы хабардар етеді.
9. Мемлекеттік қызметшілерге тестілеу осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес тестілеу бағдарламаларына сәйкес өткізіледі.
10. Тестiлеуден өту кезiнде осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес шектi мәннен төмен баға алған мемлекеттік қызметшiлердің, алдыңғы тестiлеу өткен сәтінен бастап он күнтiзбелiк күннен кейiн, қайтадан тестiлеуден өтуге құқығы бар.
3. «А» корпусының бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына
орналасуға үміткерлерге тестілеу өткізудің тәртібі
11. «А» корпусының бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға үміткерлерді (бұдан әрі – «А» корпусына үміткерлер) тестілеу келесі бір-бірімен сабақтасқан мынадай кезеңдерден тұрады:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасын білуге тестілеу;
2) логикалық тест;
3) біліктілік деңгейін анықтауға тестілеу;
4) мемлекеттік тілді білуге тестілеу.
Тестілеу өткізудің кезеңі үш жұмыс күнінен аспайды.

4. Техническое обеспечение процедур тестирования, формирования базы данных тестовых заданий и их обновление осуществляется Национальным центром по управлению персоналом государственной службы (далее - Центр).
5. При тестировании государственный служащий или кандидат предъявляет администратору документ, удостоверяющий личность, содержащий индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН).
2. Порядок проведения тестирования административных государственных служащих корпуса "Б", подлежащих аттестации
6. Служба управления персоналом (кадровая служба) государственного органа подготавливает список государственных служащих, направляемых на тестирование.
Список включает следующие сведения: фамилия, имя и отчество (при наличии), категория занимаемой административной государственной должности, ИИН. Личные данные заполняются в соответствии с документом, удостоверяющим личность, содержащим ИИН.
Список предоставляется в уполномоченный орган или его территориальное подразделение.
Служба управления персоналом (кадровая служба) государственного органа согласовывает сроки и место проведения тестирования с уполномоченным органом или его территориальными подразделениями.
7. Уполномоченный орган или его территориальные подразделения не позднее пяти рабочих дней со дня поступления списка формирует график тестирования и уведомляет о графике службу управления персоналом (кадровая служба) государственного органа.
8. Служба управления персоналом (кадровая служба) государственного органа уведомляет государственных служащих о дате, месте и времени проведения тестирования.
9. Тестирование государственных служащих проводится в соответствии с программами тестирования согласно приложению 1 к настоящим Правилам в течение десяти рабочих дней после формирования графика тестирования.
10. Государственные служащие, получившие при прохождении тестирования оценку ниже пороговых значений согласно приложению 2 к настоящим Правилам, могут пройти повторное тестирование не ранее чем через десять календарных дней с момента предыдущего тестирования.
3. Порядок организации тестирования кандидатов
на занятие административных государственных
должностей корпуса "А"
11. Тестирование кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "А" (далее - кандидаты в корпус "А") состоит из следующих последовательных этапов:
1) тестирование на знание законодательства Республики Казахстан;
2) логический тест;
3) тестирование на определение уровня компетенций;
4) тестирование на знание государственного языка.
Период проведения тестирования составляет не более трех рабочих дней.

Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 22.01.2014 № 04-2-4/7 бұйрығымен (бірінші рет ресми жариялағаннан бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Қазақстан Республикасы заңнамасын білуге тестілеу кезеңінде шекті мәннен төмен тестілеу нәтижесін алған «А» корпусына үміткерлер тестілеудің келесі кезеңдеріне жіберілмейді.
13. «А» корпусының кадр резервіне бір іріктеу аясында «А» корпусына үміткерлер бір рет ғана тестілеуден өтеді.
4. «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына
орналасуға үміткерлерге тестілеу өткізудің тәртібі
14. Уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелері «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға үміткерлерге (бұдан әрі – «Б» корпусына үміткерлер) тестілеуді азаматтардың өтініш білдіруі бойынша өткізеді.
15. Тестілеуге Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 13-бабы 1-тармағының бірінші бөлігінде және екінші бөлігінің 2) тармақшасында көрсетілген талаптарға сәйкес келетін Қазақстан Республикасының азаматтары қатысады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. Тестілеуге қатысу үшін «Б» корпусына үміткерлер «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы, оның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және xалыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің халыққа қызмет көрсету орталықтарына (бұдан әрі - қызмет көрсету орталықтары), сондай-ақ уәкілетті органға немесе оның аумақтық бөлімшесіне жүгіну жолымен осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысандағы өтінішті тапсырады.
«Б» корпусына үміткерлер тестілеуге қатысу үшін құжаттарды «электрондық үкімет» веб-портал арқылы тапсыруға қатысты ақпарат пен қеңесті халыққа қызмет көрсету орталықтарында, сондай-ақ уәкілетті органда немесе оның аумақтық бөлімшесінде ала алады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. «Б» корпусына үміткер тестілеудің күнін және уақытын тестілеу өткізуге бар бос орындар негізінде таңдайды.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. «Б» корпусына үміткерден тестілеуге қатысу үшін құжаттардың қабылданғаны «электрондық үкімет» веб-порталында қалыптастырылатын осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес нысанда тестілеу күні, уақыты және өту орны көрсетілген қолхатпен расталады.

Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 22.01.2014 № 04-2-4/7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
12. Кандидаты в корпус "А", получившие результаты тестирования ниже пороговых значений на этапе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, не допускаются к следующему этапу тестирования.
13. Кандидаты в корпус "А" проходят тестирование один раз в рамках одного конкурсного отбора в кадровый резерв корпуса "А".
4. Порядок организации тестирования кандидатов
на занятие административных государственных
должностей корпуса "Б"
14. Уполномоченный орган или его территориальные подразделения проводят тестирование кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" (далее - кандидат в корпус "Б") по мере обращения граждан.
15. В тестировании принимают участие граждане Республики Казахстан, соответствующие требованиям, указанным в части первой и в подпункте 2) части второй пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
16. Для участия в тестировании кандидаты в корпус «Б» подают заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам через веб-портал «электронного правительства», в том числе посредством обращения в центры обслуживания населения Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центры обслуживания населения), а также в уполномоченный орган или его территориальное подразделение.
Информацию и консультацию касательно подачи документов для тестирования через веб-портал «электронного правительства» кандидаты в корпус «Б» могут получить в центрах обслуживания населения, а также в уполномоченном органе или его территориальном подразделении.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
17. Кандидат в корпус «Б» выбирает день и время тестирования исходя из наличия свободных мест для проведения тестирования.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
18. Принятие от кандидата в корпус «Б» документов для участия в тестировании подтверждается распиской, формируемой в веб-портале «электронного правительства», с указанием даты, времени и места прохождения тестирования по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. «Б» корпусына үміткер осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес тестілеу бағдарламасы бойынша тестілеуден оның өтінішінде көрсеткен «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымының санаты бойынша өтеді.
20. «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметінің лауазым санаттары үшін қарастырылған бағдарлама бойынша тестілеу нәтижелері тестілеу өткізілген күннен бастап бір жылдың ішінде жарамды.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
21. Тестiлеуден өту кезiнде шектi мәннен төмен баға алған «Б» корпусына үміткерлер қайта тестілеуді алдыңғы тестілеу өткізілген күннен бастап үш айдан кем емес мерзімнен кейін өтеді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Тестілеу ұйымдастыру тәртібі
22. Тестілеуге ЖСН бар Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаты бар адамдар жіберіледі.
23. Тестілеу басталғанға дейін әкімші тестіленуші адамдарды тестілеу бойынша нұсқаулықпен таныстырады және оларда туындаған сұрақтарға жауап береді.
24. Тестiлеу сәтiнде өзiн нашар сезiнген адамдар ол туралы әкімшіге тестілеу өткізу басталғанға дейін хабарлайды. Бұл жағдайда ол адамдарды тестілеу осы күнгі басқа уақытта немесе тестілеу кестесіне сәйкес анықталатын басқа күні өткізіледі.
25. Тестiлеуді өткiзуге арналған орын-жай тестіленушілердің орналасуына ыңғайлы жағдайға лайық болуы тиіс.
26. Тестіленуші адамдарға басқа адамдармен сөйлесуге, материалдармен алмасуға, қағаз немесе электрондық түрдегі ақпараттарды қолдануға, орын-жайды тастап кетуге тыйым салынады. Тестіленуші адамдардың қабылдайтын-беретін электрондық құрылғылары (оның ішінде қалталық дербес компьютерлер және өзге де электрондық жабдықтар) тестілеуді өткізу уақытында өшіріледі.
Тестіленуші адам осы тармақтың бірінші бөлігінің талаптарын бұзған жағдайда әкімші осындай адамның тестілену процесін тоқтатады және оны тестілеу үшін орын-жайдан шығарып жібереді. Бұл ретте әкімші осы Ереженің 6-қосымшасына сәйкес нысандағы Тестілеу ережелерін бұзу туралы актіні (бұдан әрі - акт) толтырады.
Ережені бұзған адамның тестілеу нәтижесі жойылады.
Акт толтырылған адамдар қайта тестілеуді акт толтырылған күннен бастап алты айдан кем емес мерзімнен кейін өтеді.

Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
19. Кандидат в корпус "Б" проходит тестирование по программе тестирования согласно приложению 5 к настоящим Правилам по той категории административной государственной должности корпуса "Б", которая указана в его заявлении.
20. Результаты тестирования по программе, предусмотренной для категорий должностей административной государственной службы корпуса «Б», действительны в течение одного года со дня прохождения тестирования.
Сноска. Пункт 20 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
21. Кандидаты в корпус «Б», получившие при прохождении тестирования оценку ниже пороговых значений, проходят повторное тестирование не ранее чем через три месяца со дня прохождения предыдущего тестирования.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
5. Порядок организации тестирования
22. К тестированию допускаются лица, имеющие при себе документ, удостоверяющий личность гражданина Республики Казахстан, содержащий ИИН.
23. До начала тестирования администратор знакомит тестируемых лиц с инструкцией по тестированию и отвечает на возникшие у них вопросы.
24. Лица, имеющие неудовлетворительное самочувствие на момент тестирования, сообщают об этом администратору до начала проведения тестирования. В этом случае тестирование таких лиц проводится в другое время в течение этого дня либо в другой день, определяемый согласно графику тестирования.
25. Помещение для проведения тестирования должно соответствовать условиям удобного расположения тестируемых лиц.
26. Тестируемым лицам запрещается разговаривать с другими лицами, обмениваться материалами, использовать информацию на бумажных и электронных носителях, покидать помещение. Принимающе-передающие электронные устройства (в том числе карманные персональные компьютеры и иное электронное оборудование) тестируемых лиц отключаются на время проведения тестирования.
В случае нарушения тестируемым лицом требований части первой настоящего пункта, администратор останавливает процесс тестирования такого лица и удаляет его из помещения для тестирования. При этом администратор составляет акт о нарушении Правил тестирования (далее - акт) по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Результаты тестирования лиц, нарушивших требования части первой настоящего пункта, аннулируются.
Лица, в отношении которых был составлен акт, проходят повторное тестирование не ранее чем через шесть месяцев со дня составления акта.

Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
27. Тестілерді орындауға уақыт:
1) заңнаманы білуге тестілеу бағдарламаларына байланысты:
«А» корпусының тестілеу бағдарламасы бойынша – 80 минөт (100 сұрақ), 70 минөт (80 сұрақ);
«Б» корпусының тестілеу бағдарламасы бойынша - 125 минөт (150 сұрақ), 110 минөт (135 сұрақ), 100 минөт (120 сұрақ), 100 минөт (90 сұрақ);
2) алып тасталды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 22.01.2014 № 04-2-4/7 бұйрығымен (бірінші рет ресми жариялағаннан бастап қолданысқа енгізіледі);
3) алып тасталды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 22.01.2014 № 04-2-4/7 бұйрығымен (бірінші рет ресми жариялағаннан бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 27-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 22.01.2014 № 04-2-4/7 (бірінші рет ресми жариялағаннан бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2013 № 06-7/179 (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен .
28. «А» корпусына үміткерлерді мемлекеттік тілді игеру деңгейін анықтау бойынша тестілеу ҚАЗТЕСТ – қазақ тілін игеру деңгейін бағалау жүйесінің стандарттарына сәйкес өткізіледі.
29. Осы Ереженің 27 және 28-тармақтарында қарастырылған тестілердің арасындағы үзіліс 30 минөттен кем емес.
30. Тестердi орындауға берiлген уақыт бiткенде, программа автоматты түрде жабылады.
31. Компьютерлік тестiлеудің дұрыс жауаптарын есептеу компьютерлiк программа көмегiмен автоматты түрде жүргізіледі.
32. Тестілеу аяқталғаннан кейін отыз минөттен кеш емес уақытта адамдарға тестілеу әкімшісінің және оператордың қолы қойылған және мөрмен расталған тестілеу нәтижелері беріледі.
Шекті мәннен төмен емес тестілеу нәтижесін алған үміткерге осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес нысандағы тестілеу өткендігі туралы сертификат беріледі.
Осы Ереженің 5-қосымшасында көрсетілген бірінші тестілеу бағдарламасы бойынша берілген сертификат екінші және үшінші тестілеу бағдарламаларына жататын «Б» корпусы мемлекеттік әімшілік қызметінің санаттарына жарамды.
Осы Ереженің 5-қосымшасында көрсетілген екінші тестілеу бағдарламасы бойынша берілген сертификат үшінші тестілеу бағдарламасына жататын «Б» корпусы мемлекеттік әімшілік қызметінің санаттарына жарамды.
Шекті мәннен төмен тестілеу нәтижесін алған «Б» корпусына үміткерге осы Ереженің 8-қосымшасына сәйкес нысанда шекті мәннен төмен нәтижелермен тестілеу өткендігі туралы анықтама беріледі.

Сноска. Пункт 26 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
27. Время на выполнение тестов составляет:
1) на знание законодательства в зависимости от программы тестирования:
по программе тестирования корпуса «А» – 80 минут (100 вопросов), 70 минут (80 вопросов);
по программам тестирования корпуса «Б» - 125 минут (150 вопросов), 110 минут (135 вопросов), 100 минут (120 вопросов), 100 минут (90 вопросов);
2) исключен приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 22.01.2014 № 04-2-4/7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования);
3) исключен приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 22.01.2014 № 04-2-4/7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 22.01.2014 № 04-2-4/7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
28. Тестирование кандидатов в корпус "А" по определению уровня владения государственным языком проводится в соответствии со стандартами системы оценки уровня владения казахским языком - КАЗТЕСТ.
29. Перерыв между тестами, предусмотренными в пунктах 27 и 28 настоящих Правил, составляет не менее 30 минут.
30. По истечении времени, отведенного на выполнение тестов, программа автоматически закрывается.
31. Подсчет правильных ответов тестирования проводится автоматически, при помощи компьютерной программы.
32. Не позднее тридцати минут после завершения тестирования лицам выдаются результаты тестирования с подписью администратора и оператора тестирования и заверенные печатью.
Кандидату, получившему результат тестирования не ниже пороговых значений, выдается сертификат о прохождении тестирования по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Сертификат, выданный по первой программе тестирования, указанный в приложении 5 к настоящим Правилам, действителен для категорий должностей административной государственной службы корпуса «Б», относящихся ко второй и третьей программе тестирования.
Сертификат, выданный по второй программе тестирования, указанный в приложении 5 к настоящим Правилам, действителен для категорий должностей административной государственной службы корпуса «Б», относящихся к третьей программе тестирования.
Кандидатам в корпус «Б», получившим результаты тестирования ниже пороговых значений, выдается справка о прохождении тестирования с результатами ниже пороговых значений по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.

Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік қызметшілерді
және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарға орналасуға үміткер
азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру
ережесіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметшілерді тестілеу бағдарламалары
1. Аттестациялауға жататын «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді тестілеу бағдарламалары:
1) А-1, А-2, А-3, А-4, В-1, В-2, В-3, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, Е-1, Е-2, E-R-1 санаттары үшін:
мемлекеттік тілді білуге тест (20 тапсырма);
логикалық тест (10 тапсырма);
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» (15 сұрақ) Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» (15 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (15 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (15 сұрақ), «Нормативтік құқықтық актілер туралы» (15 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (15 сұрақ) Заңдарын бiлуге арналған сұрақтар, сондай-ақ мемлекеттiк органның жұмыс ерекшелiгiн ескере отырып, осы мемлекеттiк органмен әзiрленетiн (және ұсынылатын) нормативтiк құқықтық актiлердi (15 сұрақ) бiлуге арналған тест сұрақтары кiредi;
2) басқа санаттар үшін:
мемлекеттік тілді білуге тест (20 тапсырма);
логикалық тест (10 тапсырма);
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке  Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» (15 сұрақ) Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» (15 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (15 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (15 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (15 сұрақ) Заңдарын бiлуге арналған сұрақтар, сондай-ақ мемлекеттiк органның жұмыс ерекшелiгiн ескере отырып, осы мемлекеттiк органмен әзiрленетiн (және ұсынылатын) нормативтiк құқықтық актiлердi (15 сұрақ) бiлуге арналған тест сұрақтары кiредi.
Мемлекеттік қызметшілерді
және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарға орналасуға үміткер
азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру
ережесіне
2-қосымша
Тестілеу нәтижелерінің шекті мәндері

Сноска. Пункт 32 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
Приложение 1
к Правилам организации
тестирования государственных
служащих и кандидатов на занятие
административных государственных
должностей
Программы тестирования государственных служащих
1. Программы тестирования административных государственных служащих корпуса "Б", подлежащих аттестации, включают:
1) для категорий А-1, А-2, А-3, А-4, В-1, В-2, В-3, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, Е-1, Е-2, E-R-1:
тест на знание государственного языка (20 заданий);
логический тест (10 заданий);
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан" (15 вопросов), "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов" (15 вопросов), "О Правительстве Республики Казахстан" (15 вопросов), законов Республики Казахстан "О государственной службе" (15 вопросов), "О борьбе с коррупцией" (15 вопросов), "Об административных процедурах" (15 вопросов), "О нормативных правовых актах" (15 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (15 вопросов), а также нормативного правового акта с учетом специфики работы государственного органа (15 вопросов), тестовые вопросы на знание которого разрабатываются (и предоставляются) данным государственным органом;
2) для других категорий:
тест на знание государственного языка (20 заданий);
логический тест (10 заданий);
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан" (15 вопросов), "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов" (15 вопросов), "О Правительстве Республики Казахстан" (15 вопросов), законов Республики Казахстан "О государственной службе" (15 вопросов), "О борьбе с коррупцией" (15 вопросов), "Об административных процедурах" (15 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (15 вопросов), а также нормативного правового акта с учетом специфики работы государственного органа (15 вопросов), тестовые вопросы на знание которого разрабатываются (и предоставляются) данным государственным органом.
Приложение 2
к Правилам организации
тестирования государственных
служащих и кандидатов на занятие
административных государственных
должностей
Пороговые значения результатов тестирования

1. Алынып тасталды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 22.01.2014 № 04-2-4/7 бұйрығымен (бірінші рет ресми жариялағаннан бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының заңнамаларын білуге арналған тест бойынша шекті мәндер:
1) «А» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасу үшін әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша мүмкін болған 10 жауаптан кем дегенде 7 дұрыс жауап;
2) аттестациялауға жататын «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге:
«Б» корпусының А-1, А-2, А-3, А-4, В-1, В-2, В-3, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, Е-1, Е-2, E-R-1 санаттары үшін әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша мүмкін болған 15 жауаптан кем дегенде 10 дұрыс жауапты құрайды;
басқа санаттар үшін әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша мүмкін болған 15 жауаптан кем дегенде 8 дұрыс жауапты құрайды;
3) «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасу үшін:
«Б» корпусының А-1, А-2, А-3, А-4, В-1, В-2, В-3, В-4, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, Е-1, Е-2 санаттары үшін әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша мүмкін болған 15 жауаптан кем дегенде 10 дұрыс жауапты құрайды;
басқа санаттар үшін әрбір нормативтік құқықтық актілер бойынша мүмкін болған 15 жауаптан кем дегенде 8 дұрыс жауапты құрайды.
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік қызметшілерді
және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарға орналасуға үміткер
азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру
ережесіне
3-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
қызмет істері агенттігі
______________________________________
тел.__________________________________
эл. мекен жайы _______________________
Өтініш
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Мені «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына ___ санатына орналасуға ____ бағдарлама* бойынша тестілеуге жіберуіңізді сұраймын.
Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткер азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру ережесінің негізгі талаптарымен таныстым, келісемін және оларды орындауға міндеттенемін.
Тестілеу өту мекен-жайы: ______________.
Тестілеу өтуді қалаған күні - _________________.
Тестілеу өтуді қалаған уақыты - _________________.
*Ескертпе: Тестілеу бағдарламасы үміткердің таңдаған санатын ескере отырып автоматты түрде анықталады.
«___» ___________________ 20 __ ж.
Мемлекеттік қызметшілерді
және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарға орналасуға үміткер
азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру
ережесіне
4-қосымша
нысан
ҚОЛХАТ

1. Исключен приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 22.01.2014 № 04-2-4/7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Пороговые значения по тесту на знание законодательства Республики Казахстан:
1) для кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "А" составляют не менее 7 правильных ответов из 10 возможных по каждому нормативному правовому акту;
2) для административных государственных служащих корпуса "Б", подлежащих аттестации:
категорий А-1, А-2, А-3, А-4, В-1, В-2, В-3, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, Е-1, Е-2, E-R-1 корпуса "Б" составляют не менее 10 правильных ответов из 15 возможных по каждому нормативному правовому акту;
других категорий составляют не менее 8 правильных ответов из 15 возможных по каждому нормативному правовому акту;
3) для кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б":
категорий А-1, А-2, А-3, А-4, В-1, В-2, В-3, В-4, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, Е-1, Е-2 корпуса «Б» составляют не менее 10 правильных ответов из 15 возможных по каждому нормативному правовому акту;
других категорий составляют не менее 8 правильных ответов из 15 возможных по каждому нормативному правовому акту.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
Приложение 3
к Правилам организации
тестирования государственных
служащих и кандидатов на занятие
административных
государственных должностей
форма
Агентство Республики Казахстан по делам
государственной службы
от __________________________________
тел. ________________________________
эл. адрес ___________________________
Заявление
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
Прошу допустить меня на тестирование на занятие
административных государственных должностей корпуса «Б» категории
____ по ____ программе*.
С основными требованиями Правил организации тестирования
государственных служащих и кандидатов на занятие административных
государственных должностей ознакомлен (ознакомлена), согласен
(согласна) и обязуюсь их выполнять.
Место прохождения тестирования: ______________.
Желаемая дата тестирования: __________________.
Желаемое время тестирования: _________________.
*Примечание: Программа тестирования определяется в
автоматическом режиме с учетом выбранной кандидатом категории.
«____» _______________ 20 __ г.
Приложение 4
к Правилам организации
тестирования государственных
служащих и кандидатов на занятие
административных
государственных должностей
форма
РАСПИСКА

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
«Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға
үміткердің ____________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда)
өтініші қабылданды.
Тестілеу өту күні: ____________________________________________
Тестілеу өту уақыты: __________________________________________
Тестілеу өту мекен-жайы: ______________________________________
Ескертпе: Тестiлеуден өту кезiнде шектi мәннен төмен баға алған «Б» корпусына үміткерлер қайта тестілеуді алдыңғы тестілеу өткізілген күннен бастап үш айдан кем емес мерзімнен кейін өтеді.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің автоматтандырылған тестілеуді өтуге тіркеу жүйесімен «электрондық үкімет» порталы арқылы берілді.
«___» ___________________ 20 __ ж.
Мемлекеттік қызметшілерді
және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарға орналасуға үміткер
азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру
ережесіне
5-қосымша
«Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға
және мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадр резервіне тұруға
үміткерлерге тестілеу бағдарламалары
1. «А» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды тестілеу бағдарламасы келесіні қамтиды:
1) осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген лауазымдарды қоспағанда, лауазымдар үшін – Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын (10 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» (10 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы» (10 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» (10 сұрақ) конституциялық заңдарын,  «Мемлекеттік қызмет туралы» (10 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (10 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (10 сұрақ),  «Нормативтік құқықтық актілер туралы» (10 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (10 сұрақ) заңдарын бiлуге арналған тест;
2) облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың тексеру комиссияларының төрағалары мен мүшелері лауазымдары үшін – Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын (10 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» (10 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» (10 сұрақ) конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі (10 сұрақ), «Мемлекеттік қызмет туралы» (10 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (10 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (10 сұрақ), «Нормативтік құқықтық актілер туралы» (10 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (10 сұрақ) заңдарын бiлуге арналған тест;

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
Принято заявление от кандидата на занятие административной
государственной должности корпуса «Б» _______________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
Назначенная дата тестирования: ________________________________
Назначенное время тестирования: _______________________________
Место прохождения тестирования: _______________________________
Примечание: Кандидаты в корпус «Б», получившие при прохождении
тестирования оценку ниже пороговых значений, проходят повторное
тестирование не ранее чем через три месяца со дня прохождения
предыдущего тестирования.
Выдана автоматизированной системой регистрации Агентства
Республики Казахстан по делам государственной службы на прохождение
тестирования через портал «электронного правительства».
«____» _______________ 20 __ г.
Приложение 5
к Правилам организации
тестирования государственных
служащих и кандидатов на занятие
административных государственных
должностей
Программы тестирования кандидатов на занятие
административных государственных должностей и на зачисление
в кадровый резерв административной государственной службы
1. Программа тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса «А» включает:
1) для должностей, за исключением указанных в подпунктах 2) и 3) настоящего пункта, – тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (10 вопросов), конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан» (10 вопросов), «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов» (10 вопросов), «О Правительстве Республики Казахстан» (10 вопросов), законов Республики Казахстан «О государственной службе» (10 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (10 вопросов), «Об административных процедурах» (10 вопросов), «О нормативных правовых актах» (10 вопросов), «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» (10 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (10 вопросов);
2) для должностей председателей и членов ревизионных комиссий областей, столицы, города республиканского значения – тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (10 вопросов), конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан» (10 вопросов), «О Правительстве Республики Казахстан» (10 вопросов),  Бюджетного кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), законов Республики Казахстан «О государственной службе» (10 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (10 вопросов), «Об административных процедурах» (10 вопросов), «О нормативных правовых актах» (10 вопросов), «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» (10 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (10 вопросов);

3) облыстық маңызы бар қалалардың, облыстар аудандарының және қалалардағы аудандардың әкімдері лауазымдары үшін – Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын (10 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» (10 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» (10 сұрақ) конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» (10 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (10 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (10 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (10 сұрақ) заңдарын бiлуге арналған тест;
4) логикалық тест;
5) біліктілік деңгейін анықтауға тест;
6) ҚАЗТЕСТ.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 22.01.2014 № 04-2-4/7 бұйрығымен (бірінші рет ресми жариялағаннан бастап қолданысқа енгізіледі).
2. «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға тестілеу үш бағдарламадан тұрады:
1) бірінші бағдарлама А-1, А-2, А-3, А-4, В-1, В-2, В-3, В-4, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, Е-1, Е-2 санаттарына арналған және келесіні қамтиды:
мемлекеттік тілді білуге тест (20 тапсырма);
логикалық тест (10 тапсырма);
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы» (15 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (15 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (15 сұрақ), «Нормативтік құқықтық актілер туралы» (15 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (15 сұрақ), «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тест сұрақтары кiредi;
2) екінші бағдарлама B-5, C-4, C-5, C-O-4, C-O-5, C-O-6, C-R-2, C-R-3, C-R-4, D-4, D-5, D-O-4, D-O-5, D-O-6, E-3, E-R-1, E-R-2, E-R-3, E-G-1, E-G-2 санаттарына арналған және келесіні қамтиды:
мемлекеттік тілді білуге тест (20 тапсырма);
логикалық тест (10 тапсырма);
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының Президенті туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының конституциялық заңы, «Мемлекеттік қызмет туралы» (15 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (15 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (15 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (15 сұрақ), «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тест сұрақтары кiредi;

3) для должностей акимов городов областного значения, районов областей и районов в городах – тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (10 вопросов), конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан» (10 вопросов), «О Правительстве Республики Казахстан» (10 вопросов), законов Республики Казахстан «О государственной службе» (10 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (10 вопросов), «Об административных процедурах» (10 вопросов), «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» (10 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (10 вопросов);
4) логический тест;
5) тест по компетенциям;
6) КАЗТЕСТ.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 22.01.2014 № 04-2-4/7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Тестирование на занятие административных государственных должностей корпуса «Б» состоит из трех программ:
1) первая программа предназначена для категорий А-1, А-2, А-3, А-4, В-1, В-2, В-3, В-4, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, С-О-3, C-R-1, D-1, D-2, D-3, D-О-1, D-О-2, D-О-3, Е-1, Е-2 и включает:
тест на знание государственного языка (20 заданий);
логический тест (10 заданий);
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан» (15 вопросов), «О Правительстве Республики Казахстан» (15 вопросов), законов Республики Казахстан «О государственной службе» (15 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (15 вопросов), «Об административных процедурах» (15 вопросов), «О нормативных правовых актах» (15 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (15 вопросов), «О государственных услугах» (15 вопросов);
2) вторая программа предназначена для категорий B-5, C-4, C-5, C-O-4, C-O-5, C-O-6, C-R-2, C-R-3, C-R-4, D-4, D-5, D-O-4, D-O-5, D-O-6, E-3, E-R-1, E-R-2, E-R-3, E-G-1, E-G-2 и включает:
тест на знание государственного языка (20 заданий);
логический тест (10 заданий);
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), конституционного закона Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан» (15 вопросов), законов Республики Казахстан «О государственной службе» (15 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (15 вопросов), «Об административных процедурах» (15 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (15 вопросов), «О государственных услугах» (15 вопросов), «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» (15 вопросов);

3) үшінші бағдарлама C-R-5, E-4, E-5, E-R-4, E-R-5, E-G-3, E-G-4 санаттарына арналған және келесіні қамтиды:
мемлекеттік тілді білуге тест (20 тапсырма);
логикалық тест (10 тапсырма);
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестке Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), «Мемлекеттік қызмет туралы» (15 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» (15 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» (15 сұрақ), «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын бiлуге арналған тест сұрақтары кiредi.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік қызметшілерді
және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарға орналасуға үміткер
азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру
ережесіне
6-қосымша
нысан
Тестілеу ережелерін бұзу туралы
АКТ
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
201_ ж. «___» _____________ сағат ______ мин.
Тестілеу әкімшісі
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тестілеу операторы __________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Қызметшінің/үміткердің ______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
ЖСН _______________________ Мемлекеттік қызметшілерді және бос
мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткер азаматтарды
тестiлеу ұйымдастыру ережесінің 26-тармағының бірінші бөлігін бұзу
фактісі анықталды: __________________________________________________
(Ереже бұзудың қысқаша сипаты)
_____________________________________________________________________
Тестілеу әкімшісінің қолы: __________________________________________
Тестілеу операторының қолы: _________________________________________
Актімен таныстым: ___________________________________________________
(жоғарыда аталған Ереже бұзушылыққа жол берген қызметшінің/үміткердің
қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)). Жоғарыда аталған
Ереже бұзушылыққа жол берген қызметшінің/үміткердің осы актіге қол
қоюдан бас тартқан жағдайда – тиісті жазба)
_____________________________________________________________________
(жоғарыда аталған Ереже бұзушылыққа жол берген қызметшінің/үміткердің
осы актіге қол қоюдан бас тартқанын растайтын басқа адамның қолы,
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН)
Мемлекеттік қызметшілерді
және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарға орналасуға үміткер
азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру
ережесіне
7-қосымша
нысан
СЕРТИФИКАТ

3) третья программа предназначена для категорий C-R-5, E-4, E-5, E-R-4, E-R-5, E-G-3, E-G-4 и включает:
тест на знание государственного языка (20 заданий);
логический тест (10 заданий);
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), законов Республики Казахстан «О государственной службе» (15 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (15 вопросов), «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» (15 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (15 вопросов), «О государственных услугах» (15 вопросов).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
Приложение 6
к Правилам организации
тестирования государственных
служащих и кандидатов на занятие
административных
государственных должностей
форма
Акт
о нарушении Правил тестирования
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
"____" __________ 201 _ г. ____ ч. ______ мин.
Администратор тестирования __________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Оператор тестирования _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Установили факт нарушения служащим/кандидатом
__________________ _____________________________ ИИН ________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
части первой пункта 26 Правил организации тестирования
государственных служащих и кандидатов на занятие административных
государственных должностей: _________________________________________
(краткое описание нарушения)
_____________________________________________________________________
Подпись администратора тестирования: ____________________________
Подпись оператора тестирования: _________________________________
С актом ознакомлен: _________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) служащего/кандидата,
допустившего вышеуказанное нарушение. В случае отказа
служащего/кандита, допустившего вышеуказанное нарушение, от
подписания настоящего акта - соответствующая запись)
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии), ИИН иного лица,
подтверждающего факт отказа служащего/кандидата, допустившего
вышеуказанное нарушение, от подписания настоящего акта)
Дата: ________
Приложение 7
к Правилам организации
тестирования государственных
служащих и кандидатов на занятие
административных
государственных должностей
форма
СЕРТИФИКАТ

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
__________________________________________________ «Б» корпусының
(үміткердің тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда)
мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға ___________ қаласында
___ бағдарлама бойынша тестілеуден «___» _______________ 20 __ ж. өткенін растайды.
Тест атауы
Тестілеу сұрақтарының/ тапсырмалардың саны
Шекті мәні
Дұрыс жауаптардың саны
Сертификаттың қолданылу мерзiмi тестілеу өткен күннен бастап бір жыл болып табылады.
Осы сертификат «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметінің
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
санаттарына жарамды.
Тестілеу әкімшісінің қолы: __________________________________________
Тестілеу операторының қолы: _________________________________________
«___» ___________________ 20 __ ж.
М.О.
Мемлекеттік қызметшілерді
және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарға орналасуға үміткер
азаматтарды тестiлеу ұйымдастыру
ережесіне
8-қосымша
нысан
Шекті мәннен төмен нәтижелерімен тестілеуден өткені туралы
АНЫҚТАМА
Ескерту. Ереже 8-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 11.12.2013 № 06-7/179 бұйрығымен (01.03.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
___________________________________ «Б» корпусының мемлекеттік
(үміткердің аты-жөні)
әкімшілік лауазымына орналасуға ____________ қаласында ____ бағдарлама бойынша тестілеуден шекті мәннен төмен нәтижелерімен «___» ________________ 20__ ж. өткені туралы берілді.
Тест атауы
Тесттегі тапсырмалар сұрақтар саны
Шекті мәні
Дұрыс жауаптардың саны
Осы үміткер қайта тестілеуді осы тестілеу өткізілген күннен бастап үш айдан кем емес мерзімнен кейін өте алады.
Тестілеу әкімшісінің қолы: __________________________________________
Тестілеу операторының қолы:__________________________________________
«___» ___________________ 20 __ ж.
М.О.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
қызмет істері агенттігі Төрағасының
2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/33
бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізімі
1) «Тестілеуді өткізу ережесін, Тестілеу программаларын және Тестілеу нәтижелерінің шекті мәнін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2008 жылғы 21 қаңтардағы № 02-01-02/11 Бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5113 тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағы, № 6, 2008 жылғы 10 маусымда жарияланған);

Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
удостоверяет в том, что _____________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) кандидата)
прошел(а) «____»_______________ 20 __ г. тестирование на
занятие административной государственной должности корпуса «Б» в
городе ______________ по ___ программе тестирования.
Название теста
Количество тестовых вопросов/заданий
Пороговое значение
Количество правильных ответов
Срок действия сертификата составляет один год со дня прохождения
тестирования.
Данный сертификат действителен для категорий административной
государственной службы корпуса «Б»:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подпись администратора тестирования: ____________________________
Подпись оператора тестирования: _________________________________
«____»_______________ 20 __ г.
М.П.
Приложение 8
к Правилам организации
тестирования государственных
служащих и кандидатов на занятие
административных
государственных должностей
форма
СПРАВКА
о прохождении тестирования
с результатами ниже пороговых значений
Сноска. Правила дополнены Приложением 8 в соответствии с  приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 11.12.2013 № 06-7/179 (вводится в действие с 01.03.2014).
дана о том, что _____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) кандидата)
прошел(а) «____» _______________ 20 __ г. тестирование на занятие
административной государственной должности корпуса «Б» в городе
____________________ по ___ программе тестирования с результатами
ниже пороговых значений.
Название теста
Количество тестовых вопросов/заданий
Пороговое значение
Количество правильных ответов
Данный кандидат может пройти повторное тестирование не ранее чем
через три месяца со дня прохождения данного тестирования.
Подпись администратора тестирования: ____________________________
Подпись оператора тестирования: _________________________________
«____»_______________ 20 __ г.
М.П.
Утвержден
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 19.03.2013 № 06-7/33
Перечень утративших силу некоторых приказов
Председателя Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
1) приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 января 2008 года № 02-01-02/11 "Об утверждении Правил проведения тестирования, Программ тестирования и Пороговых значений результатов тестирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5113, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан от 10 июня 2008 года № 6);

2) «Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 21 қаңтардағы № 02-01-02/11 бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 25 ақпандағы № 02-01-02/33 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5151 тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағы, № 6, 2008 жылғы 10 маусымда жарияланған) бұйрығының 1-тармағының 2) тармақшасы;
3) «Тестілеуді өткізу ережесін, Тестілеу программаларын және Тестілеу нәтижелерінің шекті мәнін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 21 қаңтардағы № 02-01-02/11 бұйрығына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 02-01-02/95 Бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 6298 тіркелген);
4) «Тестiлеудi өткiзу ережесiн, Тестiлеу программаларын және Тестiлеу нәтижелерiнiң шектi мәнiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi Төрағасының 2008 жылғы 21 қаңтардағы № 02-01-02/11 бұйрығына толықтыру енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 11 қаңтардағы № 06-7/4 Бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 8273 тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде № 54 (27993), 2013 жылғы 26 қаңтарда жарияланған).

2) подпункт 2) пункта 1 приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 25 февраля 2008 года № 02-01-02/33 "О внесении изменений в приказы первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 января 2008 года № 02-01-02/11" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5151, опубликованный Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан № 6 от 10 июня 2008 года);
3) приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 28 мая 2010 года № 02-01-02/95 "О внесении дополнений и изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 января 2008 года № 02-01-02/11 "Об утверждении Правил проведения тестирования, Программ тестирования и Пороговых значений результатов тестирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6298);
4) приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 11 января 2013 года № 06-7/4 "О внесении дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 января 2008 года № 02-01-02/11 "Об утверждении Правил проведения тестирования, Программ тестирования и Пороговых значений результатов тестирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8273, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 26 января 2013 года № 30-31 (27304-27305)).