"Ауыл шаруашылығы жануарларының кепілін тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 27 сәуірдегі № 3-3/222 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2013 жылғы 15 сәуірдегі № 15-07/172 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 13 мамырда № 8458 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 3-2/106 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.02.2014 № 3-2/106 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Ауыл шаруашылығы жануарларының кепілін тіркеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 27 сәуірдегі № 3-3/222 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7715 тіркелген, 2012 жылғы 8 тамызда № 477-482 (27555) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларының кепілін тіркеу қағидаларында:
3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жеке басын куәландыратын құжаттың немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың, өкілі үшін – оның өкілеттігін растайтын құжаттың, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқасын және көшірмесін.».
Ауыл шаруашылығы жануарларының кепілін тіркеу қағидаларының 1 және 4-қосымшалары осы бұйрықтың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекциясы комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн;
2) бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          А.Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы Министрінің
2013 жылғы 15 сәуірдегі
№ 15-07/172 бұйрығына
1-қосымша
Ауыл шаруашылығы
жануарларының кепілін тіркеу
туралы қағидаларға
1-қосымша
Нысан
________________________________________________________
тіркеуші органның атауы
№ _______
ауыл шаруашылығы жануарларының кепілін тіркеу туралы
өтініш
Кепілге қоюшы
Жеке тұлғаның тегі, аты және болған кезде әкесінің аты, тұрғылықты
жері, туған күні және жылы; заңды тұлғаның атауы,орналасқан жері:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
жеке тұлға үшін жеке тұлғаны растайтын куәлігі: түрі ____ сериясы ___
№ __________________
______________ күні ________________________________________ берілген
(құжатты берген органның атауы)
заңды тұлға үшін заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама:
№ __________________
______________ күні _______________________________________ берілген
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекен-жайы, телефоны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________ атынан қызмет ететін
(уәкілетті өкілдің тегі, аты және болған
кезде әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________ негізінде
(құзіретін куәландыратын құжаттардың атауы және
берілген күні)
Кепілді ұстаушы
Жеке тұлғаның тегі, аты және болған кезде әкесінің аты, тұрғылықты
жері, туған күні және жылы; заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
жеке тұлға үшін жеке тұлғаны растайтын куәлігі: түрі ____ сериясы ___
№ __________________
______________ күні _______________________________________ берілген
(құжатты берген органның атауы)
заңды тұлға үшін заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама:
№ __________________
_____________ күні _________________________________________ берілген
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекен-жайы, телефоны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________ атынан қызмет ететін
(уәкілетті өкілдің тегі, аты және болған
кезде әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________ негізінде
(құзіретін куәландыратын құжаттардың
атауы және берілген күні)
Ауыл шаруашылығы жануары кепілі келісім-шартын тіркеуді сұраймын
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(келісім-шарт нөмірі, жасалған күні, келісім-шарт жасалған орны)
Кепіл нысаны туралы дерек (саны, түрі, жануардың бірдейлендіру
нөмірі, кепілге көп мал санын ұсынған жағдайда міндетті түрде барлық
малдың бірдейлендіру нөмірі көрсетілетін келісім-шартқа сілтеме
жасауға жол беріледі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мүліктің кепіл құны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Келісім-шарттың мерзімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Кепілге қойылған мүлік: кепілге қоюшының, кепілде ұстаушының
иелігінде қалады (керексізін сызып тастау)
_____________________________________________________________________
Оны қолдану мүмкіндігі: Иә Жоқ (керексізін сызып тастау)
Қайта кепіл туралы дерек: Иә Жоқ (керексізін сызып тастау)
Өтінішке қоса беремін:

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 апреля 2012 года № 3-3/222 "Об утверждении Правил регистрации залога сельскохозяйственных животных"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года № 15-07/172. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2013 года № 8458. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 3-2/106
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.02.2014 № 3-2/106.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 мая 2012 года № 3-3/222 «Об утверждении Правил регистрации залога сельскохозяйственных животных» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7715, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 8 августа 2012 года, № 256-257 (27075-27076))следующие изменения:
в Правилах регистрации залога сельскохозяйственных животных, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«2) оригинал и копии документов, удостоверяющих личность или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, для представителя – документ, подтверждающий его полномочия, а также документ, удостоверяющий его личность.».
приложения 1 и 4 к Правилам регистрации залога сельскохозяйственных животных изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации;
3) размещение на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Мамытбеков
Приложение 1
к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года № 15-07/172
Приложение 1
к Правилам регистрации залога
сельскохозяйственных животных
Форма
________________________________________________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление
о регистрации залога сельскохозяйственных животных
№ _______
Залогодатель
Фамилия, имя и при наличии отчество, место жительства, дата и год
рождения физического лица; место нахождения, наименование
юридического лица:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
для физического лица документ удостоверяющий личность: вид _______
серия _____________ № __________________
выдан _______________________________________ дата выдачи ________
(наименование органа, выдавшего документ)
для юридического лица справку о регистрации (перерегистрации)
юридического лица:
№ __________________
выдан _______________________________________ дата выдачи ________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
От имени, которого действует
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и при наличии отчество уполномоченного
представителя)
На основании
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(наименование и дата выдачи документа, удостоверяющего полномочия)
Залогодержатель
Фамилия, имя и при наличии отчество, место жительства, дата и год
рождения физического лица; место нахождения, наименование
юридического лица:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
для физического лица документ удостоверяющий личность: вид _______
серия _____________ № __________________
выдан _______________________________________ дата выдачи ________
(наименование органа, выдавшего документ)
для юридического лица справку о регистрации (перерегистрации)
юридического лица: № _________________
выдан _______________________________________ дата выдачи ________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
От имени, которого действует
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и при наличии отчество уполномоченного
представителя)
На основании
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(наименование и дата выдачи документа, удостоверяющего
полномочия)
Прошу зарегистрировать договор залога сельскохозяйственных животных
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(Номер, дата заключения договора, место заключения договора)
__________________________________________________________________
Сведения о предмете залога (количество, вид, идентификационный номер
животных, в случае предоставления в залог большого числа животных
допускается ссылка на договор, в котором обязательно указываются все
идентификационные номера животных)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Залоговая стоимость имущества
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Срок действия договора
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
Залогодателя, залогодержателя (ненужное зачеркнуть)
Допустимость его использования: Да. Нет (ненужное зачеркнуть)
Сведения о перезалоге: Да. Нет (ненужное зачеркнуть)
К заявлению прилагаю:

1. жеке тұлғаны растайтын немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу) туралы құжаттардың көшірмесін (керексізін сызып
тастау)
2. кепілді тіркеу үшін жиынды төлеу туралы төлем құжатының көшірмесін
3. ауыл шаруашылығы жануарының ветеринариялық паспортының көшірмесін
Өтінішті берген күні: ________________ 20 ___ жыл.
Өтініш қабылданған күні: _____________ 20 ___ жыл.
Өтініш берушінің қолы: ____________________________
Уақыты: _________________ сағат ___________________ минут.
Тіркеушінің тегі, аты және болған кезде әкесінің аты және қолы
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы Министрінің
2013 жылғы 15 сәуірдегі
№ 15-07/172 бұйрығына
2-қосымша
Ауыл шаруашылығы
жануарларының кепілін тіркеу
туралы қағидаларға
4-қосымша
Нысан
Ауыл шаруашылығы жануарлары кепілін тіркеу туралы куәлік
20__ жылғы «___» _________ № ____
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________ берілді
(кепіл ұстаушының реквизиттері)
Кепіл нысанына:
Тізілім нөмірі
Кепіл нысанын түрі және сипаты
Саны
Кепіл құны
Ескерту
1
2
3
4
5
___________________________________
___________________________________
қатысты кепіл тіркелгенін растайды
Кепіл ұстаушының құқығы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты және болған кезде әкесінің аты, тұрғылықты
жері, туған күні және жылы/ заңды тұлғаның атауы, тіркеу (қайта
тіркеу) анықтаманың нөмірі, орналасқан жері)
кепіл нысанына
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
кепіл нысанын сипаттау (жануардың бірдейлендіру нөмірі)
кепіл туралы келісім-шарт негізінде
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(келісім-шарт жасасу күні және жері)
_____________________________________________________________________
______________________________________________________ тіркелген және
(тіркеуші органның атауы, тіркеу күні және нөмірі)
келесі негізгі шарттарды қамтитын:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(негізгі міндеттеменің көлемі және орындалу мерзімі және
кепілдің өзге шарттары)
Кепіл беруші _________________________________________________ құқығы
(құқық түрі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________ расталды
(жеке тұлғаның тегі, аты және болған кезде әкесінің аты, тұрғылықты
жері, туған күні және жылы/ заңды тұлғаның атауы,
тіркеу (қайта тіркеу) анықтаманың нөмірі, орналасқан жері)
_____________________________________________________________________
Кепіл нысанына құқық беретін құжаттың атауы, қабылдау күні,
тіркеу нөмірі және күні
_____________________________________________________________________
Тіркеуші
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты және болған кезде әкесінің аты және қолы)
Тіркеуші органның басшысы ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты және болған кезде әкесінің аты және қолы)
Мөр орны
Ескерту.

1. копию документов, удостоверяющих личность или справку о
государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
(ненужное вычеркнуть)
2. копия платежного документа об оплате сбора за регистрацию залога
3. копии ветеринарных паспортов на сельскохозяйственных животных
Дата подачи заявления: «__» _______ 20 __ года.
Дата приема заявления: «__» _______ 20 __ года.
Подпись заявителя: ____________________________
Время: _________________ часов ___________________ минут.
Фамилия, имя и при наличии отчество и подпись регистратора
__________________________________________________________________
Приложение 2
к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года № 15-07/172
Приложение 4
к Правилам регистрации залога
сельскохозяйственных животных
Форма
Свидетельство
о регистрации залога сельскохозяйственных животных
№ ____ от «__» _________ 20 __ года
Выдано ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(реквизиты залогодержателя)
Подтверждение того, что в отношении предмета залога:
Реестровый
номер
Вид и описание предмета
залога
Количество
Залоговая
стоимость
Примечание
1
2
3
4
5
___________________________________________
___________________________________________
зарегистрирован залог
Право залогодержателя ______________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и при наличии отчество, место жительства, дата и
год рождения физического лица/ наименование, номер справки о
регистрации (перерегистрации) юридического лица, место
нахождения юридического лица)
____________________________________________________________________
возникло на основании договора о залоге
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(дата и место заключения договора)
зарегистрированного ________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, дата и номер регистрации)
и включающего следующие основные условия:___________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(размер, срок исполнения основного обязательства и другие условия
залога)
Право ________________________________ залогодателя
(вид права)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и при наличии отчество, место жительства, дата и год
рождения физического лица/ наименование, номер справки о регистрации
(перерегистрации) юридического лица, место нахождения юридического
лица)
подтверждено
Регистратор ________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и при наличии отчество подпись)
Руководитель регистрирующего органа ________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и при наличии отчество и подпись)
____________________________________________________________________
Место печати
Примечание.

1. Ауыл шаруашылығы жануарлары кепілін тіркеу туралы куәліктің реттік нөмірі болуы қажет.
2. Осы ауыл шаруашылығы жануарлары кепілін тіркеу куәлігі кепілді өтеген кезде тіркеуші органға қайтарылу тиіс.

1. Свидетельство о регистрации залога сельскохозяйственных животных
должна иметь порядковый номер.
2. Настоящее свидетельство о регистрации залога сельскохозяйственных
животных подлежит возврату в регистрационный орган при погашении
залога.