Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларын орындау жөніндегі есеп бөлімдерінің құрылымын, нысандарын, көрсеткіштерінің тізбесін бекіту туралы және "Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларын орындау жөніндегі есеп бөлімдерінің құрылымын, нысандарын, көрсеткіштерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 22 қарашадағы № 508 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 20 қарашадағы № 309 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 04 маусымдағы № 176 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 06 маусымдағы № 260 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 02 шілдеде № 8548 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 мамырдағы № 327 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 мамырдағы № 402 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 27.05.2015 № 327 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.05.2015 № 402 бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 мамырдағы № 604 қаулысымен бекітілген Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есептерді әзірлеу және ұсыну қағидасының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есеп бөлімдерінің құрылымы;
2) осы бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есептің нысандары мен көрсеткіштер тізбесі бекітілсін.
2. «Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларын орындау жөніндегі есеп бөлімдерінің құрылымын, нысандарын, көрсеткіштерінің тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 22 қарашадағы № 508 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 20 қарашадағы № 309 бірлескен бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылы 10 желтоқсанда № 8174 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении структуры разделов, форм, перечня показателей отчета по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний, акционером которых является государство и о признании утратившим силу совместного приказа Министра финансов Республики Казахстан от 22 ноября 2012 года № 508 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 20 ноября 2012 года № 309 "Об утверждении структуры разделов, форм, перечня показателей отчета по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний, акционером которых является государство"
Совместный приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 4 июня 2013 года № 176 и Министра финансов Республики Казахстан от 6 июня 2013 года N 260. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июля 2013 года № 8548. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 402 и Министра финансов Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 327
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики РК от 26.05.2015 № 402 и Министра финансов РК от 27.05.2015 № 327.
В соответствии с пунктом 4 Правил разработки и представления отчетов по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2011 года № 604, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) структуру разделов отчета по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) формы и перечень показателей отчета по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний, акционером которых является государство, согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Признать утратившим силу совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 ноября 2012 года № 508 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 20 ноября 2012 года № 309 «Об утверждении структуры разделов, форм, перечня показателей отчета по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний, акционером которых является государство» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан от 10 декабря 2012 года № 8174).

3. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті (Д.Ә. Қалиева):
осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның ресми түрде жариялануға жіберілуін;
осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (Э.К. Өтепов) акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есептің нысандары мен көрсеткіштер тізбесінің «Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі» бағдарламалық қамтамасыз етуге енгізілуін қамтамасыз етсін.
5. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі А.М. Теңгебаевқа, Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі М.Ә. Құсайыновқа жүктелсін.
6. Осы бірлескен бұйрық ресми жариялануға жатады және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының             Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                      Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрі
__________ Б. Жәмішев                  _________ Е. Досаев
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
2013 жылғы 06 маусымдағы № 260
және Қазақстан Республикасы Экономика
және бюджеттік жоспарлау министрiнiң
2013 жылғы 04 маусымдағы № 176
бiрлескен бұйрығына
1-қосымша
Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы
холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму
жоспарларының орындалуы бойынша есеп бөлімдерінің құрылымы
Компания туралы жалпы мәліметтер
1.1.
компанияның құрылуы туралы ақпарат
1.2.
компания басқармасының корпоративтік құрылымы
1.3.
компанияның ұйымдық құрылымы
2.
Қарыз алу құрылымы және өтеу кестесі
3.
Мақсаттар, міндеттер және түйінді көрсеткіштер
4.
Даму жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар:
4.1.
өндірістік нәтижелерге жету бойынша
4.2.
қарыздарды тарту және оларды негіздеу бойынша
4.3.
дивидендтік саясат және оларды негіздеу бойынша
4.4.
активтерді қайта құрылымдау және оларды негіздеу бойынша
4.5.
жергілікті қамтуды ұлғайту бойынша
5.
Әкімшілік шығыстар
6.
Бюджетпен қатынастар:
6.1.
республикалық бюджеттен және жергілікті бюджеттерден түсімдер
6.2.
салықтарды және бюджетке басқа да міндетті төлемдерді төлеу
6.3.
мемлекеттік акциялар пакетіне дивидендтер төлеу
7.
Компания инвестицияларының және күрделі салымдарының жалпы көлемі
8.
Уақытша бос ақшалай қаражатын басқару, оларды орналастыру саясаты
9.
Компанияның кадрлық саясаты
10.
Қоршаған ортаны қорғау, еңбекті және қауіпсіздік техникасын қорғау
11.
Компанияның жекелеген түйiндi көрсеткiштерiнiң, сондай-ақ Компанияның негiзгi шоғырландырылған және шоғырландырылмаған көрсеткiштерi және акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi тiкелей айқындау құқығын беретiн заңды тұлғалардың шоғырландырылған көрсеткiштерi (кiрiстер, шығыстар, инвестициялар, дивидендтер, қаржылық нәтиже, қарыздар мен басқа мәлiметтер):

3. Департаменту политики управления государственными активами Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (Калиева Д.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего совместного приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (Утепов Э.К.) обеспечить внедрение в программное обеспечение «Единая система сдачи отчетности» формы и перечень показателей отчета по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний, акционером которых является государство.
5. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на вице-министра финансов Республики Казахстан Тенгебаева А.М., вице-министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Кусаинова М.А.
6. Настоящий совместный приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2014 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
__________Б. Жамишев
Министр экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
__________ Е. Досаев
Приложение 1
к совместному приказу
Министра финансов Республики Казахстан
от 6 июня 2013 года № 260
и Министра экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 4 июня 2013 года № 176
Структура
разделов отчета по исполнению планов развития
национальных управляющих холдингов, национальных
холдингов, национальных компаний, акционером которых
является государство
1.
Общие сведения о Компании
1.1.
информация о создании Компании
1.2.
корпоративная структура управления Компании
1.3.
организационная структура Компании
2.
Структура заимствования и график погашения
3.
Цели, задачи и ключевые показатели
4.
Мероприятия по реализации Плана развития:
4.1.
по достижению производственных результатов
4.2.
по привлечению займов и их обоснование
4.3.
по дивидендной политике и их обоснование
4.4.
по реструктуризации активов и их обоснование
4.5.
по увеличению местного содержания
5.
Административные расходы
6.
Отношения с бюджетом:
6.1.
поступления из республиканского бюджета и местных бюджетов
6.2.
выплата налогов и других обязательных платежей в бюджет
6.3.
выплата дивидендов на государственный пакет акций
7.
Общий объем инвестиций и капитальных вложений Компании
8.
Управление временно свободными денежными средствами, политика их размещения
9.
Кадровая политика Компании
10.
Охрана окружающей среды, охрана труда и техники безопасности
11.
Отдельные ключевые показатели Компании, а также основные консолидированные и неконсолидированные показатели Компании и консолидированные показатели юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании прямо определять решения, принимаемые данными юридическими лицами (доходы, расходы, инвестиции, дивиденды, финансовый результат, займы и другие сведения):

11.1.
Компанияның және акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi тiкелей айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалардың негiзгi шоғырландырылған көрсеткіштері
11.2.
Компанияның және акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi тiкелей айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалардың негiзгi шоғырландырылмаған көрсеткіштері
12.
Компанияның және акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi тiкелей айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалардың және корпоративтік басқару стандарттарын енгізуге және дамытуға бағытталған іс-шаралар бойынша ақпарат
Есептік кезең ішінде қызмет қорытындыларын ашу үшін мұндай толықтыру орынды болған жағдайда, есеп басқа да тармақтармен және қосымшалармен толықтырылуы мүмкін.
Есеп тармақтармен толықтырылған жағдайда, әрбір қосымша ұсынылған тармақтың тиісті атауы болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
2013 жылғы 06 маусымдағы № 260
және Қазақстан Республикасы Экономика
және бюджеттік жоспарлау министрiнiң
2013 жылғы 04 маусымдағы № 176
бiрлескен бұйрығына
2-қосымша
Ұлттық басқарушы холдингтердің,
ұлттық холдингтердің және жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компаниялардың даму жоспарларының
орындалуы бойынша есептің нысандары мен көрсеткіштер тізбесі

11.1.
Основные консолидированные показатели Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании прямо определять решения, принимаемые данными юридическими лицами
11.2.
Основные неконсолидированные показатели Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании прямо определять решения, принимаемые данными юридическими лицами
12.
Информация по мероприятиям, направленным на развитие и внедрение стандартов корпоративного управления в Компании и юридических лицах, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами
Отчет может быть дополнен другими пунктами и приложениями, когда такое дополнение уместно для раскрытия итогов деятельности за отчетный период.
В случае дополнения Отчета пунктами, каждый дополнительно представляемый пункт должен иметь соответствующее наименование.
Приложение 2
к совместному приказу
Министра финансов Республики Казахстан
от 6 июня 2013 года № 260
и Министра экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 4 июня 2013 года № 176
Формы и перечень показателей отчета по исполнению
планов развития национальных управляющих холдингов,
национальных холдингов и национальных компаний
с участием государства в уставном капитале

1. Ұлттық басқарушы холдинг (ұлттық холдинг, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компания) (бұдан әрі – Компания) туралы жалпы мәліметтер:
1.1. Компанияны құру туралы ақпарат:
1-нысан
р/с
Көрсеткіштер атауы
Ақпарат
1
Компанияның толық атауы
2
Толық заңды мекенжайы
3
Байланыс телефондары
4
Электрондық мекенжайы (e-mail), сайты
5
БСН (бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
6
ID-код (әмбебап сәйкестендіру коды)
7
Әділет органдарында мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі мен күні
8
Басқару органының (мемлекеттік орган) атауы
9
Қысқаша құрылу тарихы:
9.1
Құру (қайта ұйымдастыру) туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының күні мен нөмірі
9.2
Құру мақсаты
9.3
Құрылтайшы құжаттарына сәйкес қызмет түрлері
10
Табиғи монополия субъектісі болып табылама, табиғи монополия саласы, ұйымды табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу туралы шешім қашан қабылданды
11
Табиғат пайдаланушы болып табылама: арнайы табиғатты пайдалану құқығын кім және қашан берді, табиғатты пайдаланудың сипатын ашу (тұрақты немесе уақытша, иеліктен шығарылатын немесе иеліктен шығарылмайтын, қайтарымды немесе өтеусіз негізде сатып алынған, бастапқы немесе қосалқы)
12
Жер қойнауын пайдаланушы болып табылама: жер қойнауын пайдалану құқығын кім және қашан берді, жер қойнауы бойынша операцияларды ашу
13
Жарғылық капитал:
13.1
Құрылтайшы құжаттарына сәйкес жарғылық капиталдың мөлшері, мың теңге
13.2
Жарғылық капиталды ұлғайту туралы шешімді қашан және кім қабылдады (Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы, мемлекеттік басқару органының бұйрығы, акционерлердің (қатысушылардың) жалпы жиналысының шешімі)
14
Акциялардың саны, барлығы, оның ішінде:
жарияланған
орналастырылған
сатып алынған

1. Общие сведения о национальном управляющем холдинге (национальном холдинге, национальной компании с участием государства в уставном капитале) (далее – Компания):
1.1. информация о создании Компании:
форма 1
№ п/п
Наименование показателей
Информация
1
Полное наименование Компании
2
Полный юридический адрес
3
Контактные телефоны
4
Электронный адрес (e-mail), сайт
5
БИН (бизнес-идентификационный номер)
6
ID-код (универсальный идентификационный код)
7
Дата и номер государственной регистрации (перерегистрации) в органах юстиции
8
Наименование органа управления (государственный орган)
9
Краткая история создания:
9.1
Дата и номер постановления Правительства Республики Казахстан о создании (реорганизации)
9.2
Цели создания
9.3
Виды деятельности в соответствии с учредительными документами
10
Является ли субъектом естественной монополии, сфера естественной монополии, когда принято решение о включении организации в государственный регистр субъектов естественных монополий
11
Является ли природопользователем:
кем и когда предоставлено право специального природопользования, раскрыть характеристику природопользования (постоянное или временное, отчуждаемое или неотчуждаемое, приобретенное на возмездной основе или безвозмездно, первичное или вторичное)
12
Является ли недропользователем:
кем и когда предоставлено право на недропользование, раскрыть операции по недропользованию
13
Уставный капитал:
13.1
Размер уставного капитала в соответствии с учредительными документами, тысяч тенге
13.2
Когда и кем принимались решения об увеличении уставного капитала (постановление Правительства Республики Казахстан, приказ органа государственного управления, решение общего собрания акционеров (участников)
14
Количество акций, всего, в том числе:
объявленные
размещенные
выкупленные

1.3. Компанияның ұйымдық құрылымы (қызметкерлердің санын көрсете отырып), схемасы және сипаттамасы.
2. Ішкі және сыртқы қарыз алу бөлінісінде қарыз алулар құрылымы және өтеу кестесі (оның ішінде еншілес ұйымдардың):
3-нысан
р/с
Қарыз алушы
Қарыз беруші
Құрал
Қарыз алу мақсаты
Қарыз алу шарты (Кепіл шарты)
Қарыз шарты (Кепіл шарты)
Қарыз мерзімі (Кепілдендірілген қарыз шарты)
Қарыз бойынша қамтамасыз ету түрі
Есепті күнге негізгі қарыз (бұдан әрі - НҚ) сомасы
20XX 1 тоқсан
20XX 2 тоқсан
20XX 3 тоқсан
20XX 4 тоқсан
Күні
валюта
шарт бойынша сомасы
игеру сомасы
%
өзге де шарттар
игеру күні
қол жетімділік кезеңінің аяқталу күні
өтеу күні
Күндермен есептелгендегі қалған мерзім
НҚ-ны өтеу
% төлеу
НҚ-ны өтеу
% төлеу
НҚ-ны өтеу
% төлеу
НҚ-ны өтеу
% төлеу
A
Сыртқы қарыз алу
A1
A2
A3
B
Ішкі қарыз алу
B1
B2
B3
20 __ жыл
Кезеңнің басындағы НҚ
НҚ-ны өтеу
% төлеу
жоспар
түзету
түзету
факт
орындау %
жоспар
түзету
түзету
факт
орындау %
жоспар
түзету
түзету
факт
орындау %
3. Есепті кезеңдегі, мақсаттары мен міндеттері, оның ішінде компанияның және акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi тiкелей айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалардың қызметінің түйінді көрсеткіштері:
4-нысан
Компанияның Даму стратегиясының мақсаттары*
Компанияның Даму стратегиясының міндеттері
Компанияның Даму стратегиясының шешуші көрсеткіштері (сандық немесе сапалық)
Өлшем бірлігі
Түйінді көрсеткіштердің мәні
20 __ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
орындауы %
А
Б
В
Г
1
2
3
4
5
1-бағыт
1-мақсат
1-тапсырма
КП 1
КП n
n-тапсырма
КП 1
КП n
n-мақсат
1-тапсырма
КП 1
КП n
n-тапсырма
КП 1
КП n
n-бағыт
1-мақсат
1-тапсырма
КП 1
КП n
n-тапсырма
КП 1
КП n
n-мақсат
1-тапсырма
КП 1
КП n
n-тапсырма
КП 1
КП n
* Компанияның Даму стратегиясында көрсетілген қызметтің стратегиялық бағыттарын есепке алғанда.
4. Компанияның Даму стратегиясында көрсетілген қызметтің стратегиялық бағыттарын есепке ала отырып, есепті кезеңде даму жоспарын іске асыру бойынша іс-шаралар, оның ішінде мыналар бойынша:
4.1. өндірістік нәтижелерге қол жеткізу:
5-нысан
р/с
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Өндірістік көрсеткіштер
20 __ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
орындауы %
А
Б
В
1
2
3
4
5
4.2. қарыздарды тарту және олардың негізделуі (Мемлекеттік кәсіпорындар және мекемелер, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалар тізіліміне есепті айдан кейінгі айдың 10-шы күніне дейін тоқсан сайын ұсынылады):
6-нысан
Қарызға беру көздері
Қарыз алу үшін негіз
Кредитор атауы
20 __ жыл
Қарыз сомасы, мың теңге
қарызды өтеу, мың теңге
Сыйақы сомасы, мың теңге
жоспар
түзету
түзету
факт
орындаулар %
жоспар
түзету
түзету
факт
орындаулар %
жоспар
түзету
түзету
факт
орындаулар %
А
Б
В
Г
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Сыртқы қарыздар, оның ішінде
1.1
...........
1.N
...........
2
Ішкі қарыздар, оның ішінде
2.1
............
2.N
............
Жиыны
20 __ жыл
_____ Сыйақыны өтеу
Өсімпұл, мың теңге
Ескерту
жоспар
түзету
түзету
факт
орындаулар %
жоспар
түзету
түзету
факт
орындаулар %
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Компанияның және оның еншілес ұйымдарының есепті кезеңдегі борыштық жүктемесі:
7-нысан
Көрсеткiш
Анықтама
Есептеу әдiстемесi
Шоғырландырылған
Компания
Қарыз алудың бос сыйымдылығы
Өзiнiң еншiлес және тәуелдi ұйымдарының пайдасына берiлгендерді қоспағанда, Компанияның (ұйымның) тартылған қарыздар сомасын және берiлген корпоративтік кепiлгерліктерін қоса алғанда, Компанияның (ұйымның) шектi қарыз алу сыйымдылығы мен қаржылық мiндеттемелерiнiң көлемi* арасындағы айырмашылық
Қарыз алудың шектi сыйымдылығы
Компанияның (ұйымның) уәкiлеттi органы (лауазымды тұлғасы) Компания (ұйым) үшiн бекiткен нормативтiк көрсеткiштерге жететiн қарыз алу сыйымдылығының коэффициенттерi** Компанияның (ұйымның) корпоративтік кепiлгерліктерін және корпоративтік кепілдіктерін ұсыну, қарыздарды тарту үшiн қолжетiмдi ең көп жол беретiн сома
* қаржылық мiндеттемелер көлемi – мыналар болып табылатын кез-келген мiндеттемелердiң көлемi:
шарт-мiндеттемемен шартты байланыстағы:
ақша қаражатын немесе өзге де қаржылық активтi басқа субъектiге беру;
субъект үшiн ықтимал тиiмсiз жағдайларда басқа субъектiмен қаржылық активтермен немесе қаржылық мiндеттемелермен алмасу белгiленген шарт-мiндеттеме;
есеп айырысу субъектiнiң меншiктi үлестiк құралдарымен жүзеге асырылатын немесе жүзеге асырылуы мүмкiн және мынадай:
кәсiпорынның меншiктi үлестiк құралдарының ауыспалы санын субъект беретiн және беруге мiндеттi болатын;
ақша қаражатының немесе басқа қаржылық активтiң белгiленген сомасын алмастыруға қарағанда есеп айырысу субъектiнiң меншiктi үлестiк құралдарының белгiленген санына өзге тәсiлмен жүргiзiлетiн немесе жүргiзiлуi мүмкiн. Бұл мақсаттар үшiн ұйымның меншiктi үлестiк  құралдарына болашақта субъектiнiң меншiктi үлестiк құралдарын алуға немесе жеткiзуге шарт болып табылатын құралдар қосылмайтын шарт болып табылатын кез келген мiндеттемелер көлемi.
** қарыз алу сыйымдылығының коэффициенттерi – Компания (ұйым) Компаниялар (ұйымдар) үшiн қарыз алу сыйымдылығының нормативтiк мәнін дербес айқындайды.

1.3. организационная структура Компании (с указанием численности работников), схема и описание.
2. Структура заимствований и график погашения в разрезе внутреннего и внешнего заимствования (в том числе дочерних организаций):
форма 3
№ п/п
Заемщик
Заимода-
тель
Инстру-
мент
Цель заимство-
вания
Договор заимствования
(Договор гарантии)
Условия займа (Условия гарантии)
дата
валюта
сумма по договору
сумма освоения
%
прочие условия
A
Внешние заимствования
A1
A2
A3
B
Внутренние заимствования
B1
B2
B3
продолжение таблицы:
Срок займа
(Срок гарантируемого займа)
Вид обеспе-
чения по займу
Сумма основ-
ного долга (ОД) на отчет-
ную дату
1 квартал 20XX
2 квартал 20XX
3 квартал 20XX
4 квартал 20XX
дата
освое-
ния
дата
истече-
ния
периода
доступ-
ности
дата
пога-
шения
остаточ-
ный
срок
в днях
пога-
шение
ОД
вып-
лата %
пога-
шение
ОД
вып-
лата %
пога-
шение
ОД
вып-
лата %
пога-
шение
ОД
вып-
лата %
-
20__ год
ОД на начало периода
погашение ОД
выплата %
план
кор-
ректи-
ровка
кор-
ректи-
ровка
факт
% выполне-
ния
план
кор-
ректи-
ровка
кор-
ректи-
ровка
факт
% выполнения
план
кор-
ректи-
ровка
кор-
ректи-
ровка
факт
% выполне-
ния
3. Цели и задачи, в том числе ключевые показатели эффективности деятельности Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, за отчетный период:
форма 4
Цели Стратегии развития Компании*
Задачи Стратегии развития Компании
Ключевые показатели Стратегии развития Компании (количественные или качественные)
Единица измерения
Значение ключевых показателей
20__ год
план
корректировка
корректировка
факт
% выполнения
А
Б
В
Г
1
2
3
4
5
Направление 1
Цель 1
Задача 1
КП 1
КП n
Задача n
КП 1
КП n
Цель n
Задача 1
КП 1
КП n
Задача n
КП 1
КП n
Направление n
Цель 1
Задача 1
КП 1
КП n
Задача n
КП 1
КП n
Цель n
Задача 1
КП 1
КП n
Задача n
КП 1
КП n
* с учетом стратегических направлений деятельности, указанных в Стратегии развития Компании.
4. Мероприятия по реализации Плана развития за отчетный период, с учетом стратегических направлений деятельности, указанных в Стратегии развития Компании, в том числе по:
4.1. достижению производственных результатов:
форма 5
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Производственные показатели
20__ год
план
корректировка
корректировка
факт
% выполнения
А
Б
В
1
2
3
4
5
4.2. привлечению займов и их обоснование (представляется ежеквартально, до 10-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем, в Реестр государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале):
форма 6
Источ-
ники
заим-
ствова-
ния
Основа-
ние
для
заим-
ствова-
ния
Наиме-
нование
креди-
тора
20__ год
Сумма займа, тысяч тенге
Погашение займа, тысяч тенге
Сумма вознаграждения, тысяч тенге
план
кор-
ректи-
ровка
кор-
ректи-
ровка
факт
% выпол не-
ния
план
кор-
ректи-
ровка
кор-
ректи-
ровка
факт
% выпол не-
ния
план
кор-
ректи-
ровка
кор-
ректи-
ровка
факт
% выполне-
ния
А
Б
В
Г
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Внешние займы, в том числе
1.1
..........
1.N
..........
2
Внутренние займы, в том числе
2.1
..........
2.N
..........
Итого
20__ год
Погашения вознаграждения на _____
Пеня, тысяч тенге
примечание
план
кор-
ректи-
ровка
кор-
ректи-
ровка
факт
% выполнения
план
кор-
ректи-
ровка
кор-
ректи-
ровка
факт
% выполнения
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Долговая нагрузка Компании и ее дочерних организаций за отчетный период:
форма 7
Показатель
Определение
Методика расчета
Консолидированная
Компания
Свободная емкость заимствования
Разница между предельной емкостью заимствования Компании (организации) и объемом финансовых обязательств*, включая суммы привлеченных займов и выданных корпоративных поручительств Компанией (организацией) за исключением, выданных в пользу своих дочерних и зависимых организаций
Предельная емкость заимствования
Максимально допустимая сумма, доступная для привлечения займов, предоставления корпоративных гарантий и корпоративных поручительств Компании (организации), при которой коэффициенты емкости заимствования** достигают нормативных значений, утвержденных для Компании (организации), уполномоченным органом (должностным лицом) Компании (организации)
* объемом финансовых обязательств – объем любых обязательств, являющихся:
обусловленным договором обязательством:
передать денежные средства или иной финансовый актив другому субъекту;
обменяться финансовыми активами или финансовыми обязательствами с другим субъектом на условиях, потенциально невыгодных для субъекта;
договором, расчет по которому будет или может быть осуществлен собственными долевыми инструментами субъекта и:
в соответствии с которым субъект предоставит или будет обязан предоставить переменное количество собственных долевых инструментов;
расчет по которому будет или может быть произведен иным способом, чем обмен фиксированной суммы денежных средств или другого финансового актива на фиксированное количество собственных долевых инструментов субъекта. Для этих целей собственные долевые инструменты не включают инструменты, являющиеся договорами на получение или поставку собственных долевых инструментов субъекта в будущем;
** коэффициенты емкости заимствования - Компания (организация) самостоятельно определяет нормативное значение емкости заимствования для Компании (организации).

19.1
……….
19.N
……….
* Бұл нысан әр еншілес ұйым бойынша жеке толтырылады.
6. Есепті кезеңдегі бюджетпен қатынастары:
6.1. Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден түсімдер:
12-нысан
мың теңге
р/с
Бюджеттiк бағдарламаның атауы
Мақсатты тағайындалуы
20 __ жыл
Ескерту
жоспар
түзету
түзету
факт
орындауы %
А
Б
В
1
Функционалдық топ
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Компания немесе оның еншiлес ұйымының атауы
N
Функционалдық топ
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Компания немесе оның еншiлес ұйымының атауы
Жиыны:
6.2. Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес Компанияның Даму жоспарының көрсеткіштері тізбесінде көрсетiлген салықтарды және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi төлеу (жанама салықтарды қоспағанда):
13-нысан
мың теңге
р/с
Көрсеткіштер атауы
20 __ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
орындауы %
А
Б
Салықтарды және төлемдерді төлеу, оның ішінде:
1
Корпоративтік табыс салығы
2
Жеке табыс салығы
3
Газ конденсатына, экспортталатын шикi мұнайға арналған ренталық салық
4
Жер қойнауын пайдаланушылардың арнайы төлемдерi және салықтары
5
Әлеуметтiк салық
6
Көлiк құралдарына арналған салық
7
Жер салығы
8
Мүлiк салығы
9
Қоршаған ортаға эмиссия үшiн төлем
10
Жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлем
11
Өзге де салықтар мен төлемдер
6.3. Акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер төлеу:
14-нысан
р/с
Көрсеткiштер атауы
өлшем бiрлiгi
20 __ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
орындауы %
А
Б
В
1
Таза пайда (залал минус белгiсiмен көрсетiледi), барлығы
мың теңге
2
Таза пайданы бөлу, оның iшiнде:
2.1
Инвестициялық жобалар

19.1
……….
19.N
……….
* данная форма заполняется отдельно по каждой дочерней организации.
6. Отношения с бюджетом за отчетный период:
6.1. Поступления из республиканского бюджета и местных бюджетов в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан:
форма 12
тысяч тенге
№ п/п
Наименование бюджетной программы
Целевое назначение
20__год
Примечание
план
корректи-
ровка
корректи-
ровка
факт
% выполнения
А
Б
В
1
Функциональная группа
Администратор бюджетной программы
Наименование Компании или ее дочерней организации
N
Функциональная группа
Администратор бюджетной программы
Наименование Компании или ее дочерней организации
Итого:
6.2. Выплата налогов и других обязательных платежей в бюджет (за исключением косвенных налогов) в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, указанных в перечне показателей Плана развития Компании:
форма 13
тысяч тенге
№ п/п
Наименование показателей
20__год
план
корректировка
корректировка
факт
% выполнения
А
Б
Выплата налогов и платежей, в том числе:
1
Корпоративный подоходный налог
2
Индивидуальный подоходный налог
3
Рентный налог на экспортируемую сырую нефть, газовый конденсат
4
Специальные платежи и налоги недропользователей
5
Социальный налог
6
Налог на транспортные средства
7
Земельный налог
8
Налог на имущество
9
Плата за эмиссии в окружающую среду
10
Плата за пользование земельными участками
11
Прочие налоги и платежи
6.3. Выплата дивидендов на государственный пакет акций:
форма 14
№ п/п
Наименование показателей
Единица измерения
20__год
план
корректи-
ровка
корректи-
ровка
факт
% выполнения
А
Б
В
1
Чистый доход (убыток указывается со знаком минус), всего
тысяч тенге
2
Распределение чистого дохода, в том числе на:
2.1
инвестиционные проекты

2.1.1
……….
2.1.N
……….
2.2
Инновациялық жобалар
2.2.1
………
2.2.N
………
2.3
өткен жылдардағы залалдарды өтеу
3
Акцияға дивидендтер:
3.1
жай
теңге
3.2
артықшылықты
теңге
4
Дивидендтер:
мың теңге
4.1
Мемлекет меншiгiндегi акциялар пакеті
мың теңге
таза пайдадан %
7. Компания мен акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалардың инвестициялары мен капитал салымдарының жалпы көлемі мынадай түрлер бойынша бөліністе:
капитал салымдары, оның ішінде инвестициялық жобалар; объектілер құрылысы және жаңғырту; негізгі құралдарды сатып алу; материалдық емес активтерді сатып алу және өзге де салымдар;
инвестициялар, оның ішінде акциялар пакетін (қатысу үлестерін) сатып алу; жарғылық капиталға салымдар және өзге де инвестициялар;
15-нысан
р/с
Жобалардың атауы
Жобаны игеру басталған күн
Пайдалануға берудің жоспарлы күнi
Жобаның құны, мың теңге
барлығы
оның iшiнде:
есепті кезеңде игерілгені
жоспар
түзету
түзету
факт
орындаулар %
барлығы
Оның iшiнде қаржыландыру көздері есебінен
барлығы
Оның iшiнде қаржыландыру көздері есебінен
барлығы
Оның iшiнде қаржыландыру көздері есебінен
барлығы
Оның iшiнде қаржыландыру көздері есебінен
барлығы
Оның iшiнде қаржыландыру көздері есебінен
жеке
қарыз
бюджеттiк
жеке
қарыз
бюджеттiк
жеке
қарыз
бюджеттiк
жеке
қарыз
бюджеттiк
жеке
қарыз
бюджеттiк
А
Б
В
Г
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
1
Капитал салымдары, барлығы, оның ішінде:
1.1
инвестициялық жобалар, барлығы
1.1.1
жаңа жобаларға капитал салымдары
қолданыстағы жобаларға капитал салымдары
1.1.N
1.2
негізгі құралдарды сатып алу
1.3
материалдық емес активтерді сатып алу
1. N
2
Инвестициялар, барлығы
2.1
акциялар пакетін (қатысу үлестерін) сатып алу
2.2
жарғылық капиталға салымдар
2.N
Жиыны:

2.1.1
……….
2.1.N
……….
2.2
инновационные проекты
2.2.1
………
2.2.N
………
2.3
покрытие убытков прошлых лет
3
Дивиденды на акцию:
3.1
простую
тенге
3.2
привилегированную
тенге
4
Дивиденды:
тысяч тенге
4.1
на пакет акций, находящийся в государственной собственности
тысяч тенге
% от чистого дохода
7. Общий объем инвестиций и капитальных вложений Компании и юридических лиц, акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять решения, принимаемые данными юридическими лицами, с разбивкой по следующим видам:
капитальные вложения, в том числе инвестиционные проекты; строительство и модернизация объектов; приобретение основных средств; приобретение нематериальных активов и прочие вложения;
инвестиции, в том числе приобретение пакетов акций (долей участия); вклады в уставной капитал и прочие инвестиции:
форма 15
№ п/п
Наименование проектов
Дата начала освоения проекта
Планируемая дата ввода в эксплуатацию
А
Б
В
Г
1
Капитальные вложения, всего, в том числе:
1.1
инвестиционные проекты, всего
1.1.1
капитальные вложения в новые проекты
1.1.2
капитальные вложения в существующие проекты
1.1.N
1.2
приобретение основных средств
1.3
приобретение нематериальных активов
1.N
2
Инвестиции, всего
2.1
приобретение пакетов акций (долей участия)
2.2
вклады в уставной капитал
2.N
Итого
продолжение таблицы:
Стоимость проекта, тысяч тенге
всего
в том числе:
освоено за отчетный период
план
корректировка
корректировка
факт
% выполнения
всего
в том
числе за
счет
источников
финанси-
рования
всего
в том числе
за счет
источников
финанси-
рования
всего
в том числе
за счет
источников
финансирования
всего
в том числе
за счет
источников
финанси-
рования
всего
в том числе
за счет
источников
финанси-
рования
собствен-
ные
заем-
ные
бюджет-
ные
собствен-
ные
заем-
ные
бюджет-
ные
собствен-
ные
заем-
ные
бюджет-
ные
собствен-
ные
заем-
ные
бюджет-
ные
собствен-
ные
заем-
ные
бюджет-
ные
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

8. Есепті кезеңде уақытша бос ақша қаражатын басқару, оларды орналастыру саясаты:
16-нысан
р/с
Қаржы құралдарының атауы
өлшем бiрлiгi
20 __ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
орындауы %
А
Б
В
9. Есепті кезеңдегі Компанияның кадр саясаты (қызметкерлердің орташа жылдық саны, орташа айлық еңбекақы, еңбекақы төлеу қоры, кадрлардың тұрақсыздық деңгейі):
17-нысан
р/с
Көрсеткiштер атауы
өлшем бiрлiгi
20 __ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
орындауы %
А
Б
В
1
2
3
4
5
1
Қызметкерлердiң нақты саны, оның iшiнде:
адам
x
1.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
адам
x
1.2
өндiрiстiк персонал
адам
x
1.3
көмекшi персонал (жүргiзушiлер, еден жуушылар және т.с.с.)
адам
x
2
Штат кестесi бойынша жұмыс iстейтiндердiң саны, оның iшiнде:
адам
2.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
адам
2.2
өндiрiстiк персонал
адам
2.3
көмекшi персонал (жүргiзушiлер, еден жуушылар және т.с.с.)
адам
3
Орташа айлық еңбекақы, оның iшiнде:
мың теңге
3.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
мың теңге
3.2
өндiрiстiк персонал
мың теңге
3.3
көмекшi персонал (жүргiзушiлер, еден жуушылар және т.с.с.)
мың теңге
4
Еңбекақы төлеу қоры, оның iшiнде:
мың теңге
4.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
мың теңге
4.2
өндiрiстiк персонал
мың теңге
4.3
көмекшi персонал (жүргiзушiлер, еден жуушылар және т.с.с.)
мың теңге
5
Еңбекақы төлеу қорынан сыйақы төлеу, оның iшiнде:
мың теңге
5.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
мың теңге
5.2
өндiрiстiк персонал
мың теңге
5.3
көмекшi персонал (жүргiзушiлер, еден жуушылар және т.с.с.)
мың теңге
6
Материалдық көмек көрсету, оның iшiнде:
мың теңге
6.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
мың теңге
6.2
өндiрiстiк персонал
мың теңге
6.3
көмекшi персонал (жүргiзушiлер, еден жуушылар және т.с.с.)
мың теңге
7
Оқыту, біліктілікті арттыру жүйесiмен қамтылған қызметкерлердiң саны, оның iшiнде:
адам
7.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
адам
7.2
өндiрiстiк персонал
адам
8
Бiлiктiлiктi арттыруға, оқытуға арналған шығындар, оның iшiнде:
мың теңге
8.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
мың теңге
8.2
өндiрiстiк персонал
мың теңге
9
Жаңа жұмыс орындарын құру, оның ішінде:
бірлік
9.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
бiрлiк
9.2
өндiрiстiк персонал
бiрлiк
10
Медициналық қызмет көрсету бойынша шығыстар, оның iшiнде:
мың теңге

8. Управление временно свободными денежными средствами, политика их размещения за отчетный период:
форма 16
№ п/п
Наименование финансовых инструментов
Единица измерения
20__год
план
корректировка
корректировка
факт
% выполнения
А
Б
В
9. Кадровая политика Компании (среднегодовая численность работников, среднемесячная заработная плата, фонд оплаты труда, уровень текучести кадров) за отчетный период:
форма 17
№ п/п
Наименование показателей
Единица измерения
20__год
план
корректи-
ровка
корректи-
ровка
факт
% выполнения
А
Б
В
1
2
3
4
5
1
Фактическая численность работников, всего, в том числе:
человек
x
1.1
административно-управ-
ленческого персонала
человек
x
1.2
производственного персонала
человек
x
1.3
вспомогательного персонала (водители, технички и т.д.)
человек
x
2
Численность по штатному расписанию, в том числе:
человек
2.1
административно-
управленческого персонала
человек
2.2
производственного персонала
человек
2.3
вспомогательного персонала (водители, технички и т.д.)
человек
3
Среднемесячная заработная плата, в том числе:
тысяч тенге
3.1
административно-
управленческого персонала
тысяч тенге
3.2
производственного персонала
тысяч тенге
3.3
вспомогательного персонала (водители, технички и т.д.)
тысяч тенге
4
Фонд оплаты труда, в том числе:
тысяч тенге
4.1
административно-
управленческого персонала
тысяч тенге
4.2
производственного персонала
тысяч тенге
4.3
вспомогательного персонала (водители, технички и т.д.)
тысяч тенге
5
Премирование из фонда оплаты труда, в том числе:
тысяч тенге
5.1
административно-
управленческого персонала
тысяч тенге
5.2
производственного персонала
тысяч тенге
5.3
вспомогательного персонала (водители, технички и т.д.)
тысяч тенге
6
Оказание материальной помощи, в том числе:
тысяч тенге
6.1
административно-
управленческому персоналу
тысяч тенге
6.2
производственному персоналу
тысяч тенге
6.3
вспомогательному персоналу (водители, технички и т.д.)
тысяч тенге
7
Количество работников, охваченных системой обучения, повышения квалификации, в том числе:
человек
7.1
административно-
управленческого персонала
человек
7.2
производственного персонала
человек
8
Затраты на обучение, повышение квалификации, в том числе:
тысяч тенге
8.1
административно-
управленческого персонала
тысяч тенге
8.2
производственного персонала
тысяч тенге
9
Создание новых рабочих мест, в том числе:
единица
9.1
административно-
управленческий персонал
единица
9.2
производственный персонал
единица
10
Расходы по медицинскому обслуживанию, в том числе:
тысяч тенге