"Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 25 маусымдағы № 192 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 02 шілдеде № 8551 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2014.09.18 № 403 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8397 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2013 жылғы 14 маусымдағы № 148 (28087), «Егемен Қазақстан» 2013 жылғы 21 маусымдағы № 153 (28092) газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына:
бюджетке түсетін түсімдер сыныптамасында:
2 «Салықтық емес түсiмдер» санатында:
04 «Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар» сыныбында:
1 «Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар» ішкі сыныбында:
48 ерекшелігін «Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi салатын әкiмшiлiк айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар» алып тасталсын;
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер» функционалдық тобында:
1 «Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар» функционалдық кіші тобында:
123 «Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
022 «Мемлекеттік органның күрделі шығыстары» бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
2 «Қаржылық қызмет» функционалдық кіші тобында:
217 «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 026 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«026 Кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым объектілерін салу»;
033 «Электрондық мемлекеттік сатып алу» автоматтандырылған интеграцияланған ақпараттық жүйесін дамыту» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«033 «Электрондық мемлекеттік сатып алу» автоматтандырылған интеграцияланған ақпараттық жүйесін жаңғырту»;
5 «Жоспарлау және статистикалық қызмет» функционалдық кіші тобында:
222 «Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
015 «Сауда саясатын жүзеге асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«015 Сауда саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер»;
мынадай мазмұндағы 104 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
«104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету»;
9 «Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер» функционалдық кіші тобында:
215 «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 25 июня 2013 года № 192. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июля 2013 года № 8551. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.09.2014 № 403.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8397, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 18 мая 2013 года № 170-171 (27444-27445) следующие изменения и дополнения:
в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 2 «Неналоговые поступления»:
в классе 04 «Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан»:
в подклассе 1 «Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора»:
специфику 48 «Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора» исключить;
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 «Государственные услуги общего характера»:
в функциональной подгруппе 1 «Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления»:
по администратору бюджетных программ 123 «Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа»:
по бюджетной программе 001 «Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по бюджетной программе 022 «Капитальные расходы государственного органа»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 2 «Финансовая деятельность»:
по администратору бюджетных программ 217 «Министерство финансов Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 026 следующего содержания:
«026 Строительство объектов таможенного контроля и таможенной инфраструктуры»;
бюджетную программу 033 «Развитие автоматизированной интегрированной информационной системы «Электронные государственные закупки» изложить в следующей редакции:
«033 Модернизация автоматизированной интегрированной информационной системы «Электронные государственные закупки»;
в функциональной подгруппе 5 «Планирование и статистическая деятельность»:
по администратору бюджетных программ 222 «Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан»:
по бюджетной программе 015 «Услуги по реализации торговой политики»:
в наименование внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
дополнить бюджетной подпрограммой 104 следующего содержания:
«104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие государственные услуги общего характера»:
по администратору бюджетных программ 215 «Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан»:

мынадай мазмұндағы 050 және 052 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«050 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
052 Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру»;
03 «Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі» функционалдық тобында:
1 «Құқық қорғау қызметi» функционалдық кіші тобында:
201 «Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«055 Ақмола облысының бюджетіне Щучье-Бурабай курорттық аймағының ішкі істер органдарының бөліністерін материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
9 «Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтерi» функционалдық кіші тобында:
221 «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Мемлекеттің қызметін құқықтық қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 106 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
«106 Ұлттық алдын алу тетiгiн жүзеге асыру бойынша іс-шараларды іске асыру»;
04 «Бiлiм беру» функционалдық тобында:
2 «Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру» функционалдық кіші тобында:
225 «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 089 және 090 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«089 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
090 Оператордың жан басына шаққандағы қаржыландыру жөнінде көрсететін қызметтеріне ақы төлеу»;
261 «Облыстың білім басқармасы» бюджеттік бағдарламасы әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 053 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«053 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
381 «Алматы қаласының Дене шынықтыру және спорт басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«381 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы»;
5 «Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру» функционалдық кіші тобында:
225 «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
129 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Жұмыспен қамту – 2020 бағдарламасын іске асыру шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыруға, даярлауға және қайта даярлауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«129 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыру шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыруға, даярлауға және қайта даярлауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
261 «Облыстың білім басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
052 «Жұмыспен қамту – 2020 бағдарламасын іске асыру шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«052 Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыру шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау»;
360 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
038 «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыру шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«038 Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыру шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау»;
9 «Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
225 «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетными программами 050 и 052 следующего содержания:
«050 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство специализированных центров обслуживания населения
052 Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах»;
в функциональной группе 03 «Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 1 «Правоохранительная деятельность»:
по администратору бюджетных программ 201 «Министерство внутренних дел Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 055 следующего содержания:
«055 Целевые текущие трансферты областному бюджету Акмолинской области на материально-техническое оснащение подразделений органов внутренних дел Щучинско-Боровской курортной зоны»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности»:
по администратору бюджетных программ 221 «Министерство юстиции Республики Казахстан»:
по бюджетной программе 001 «Правовое обеспечение деятельности государства»:
дополнить бюджетной подпрограммой 106 следующего содержания:
«106 Реализация мероприятий по осуществлению национального превентивного механизма»;
в функциональной группе 04 «Образование»:
в функциональной подгруппе 2 «Начальное, основное среднее и общее среднее образование»:
по администратору бюджетных программ 225 «Министерство образования и науки Республики Казахстан»:
дополнить бюджетными программами 089 и 090 следующего содержания:
«089 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
090 Оплата услуг оператору по подушевому финансированию»;
по администратору бюджетных программ 261 «Управление образования области»:
дополнить бюджетной программой 053 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«053 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
наименование администратора бюджетных программ 381 «Управление физической культуры и спорта города Алматы» изложить в следующей редакции:
«381 Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы»;
в функциональной подгруппе 5 «Переподготовка и повышение квалификации специалистов»:
по администратору бюджетных программ 225 «Министерство образования и науки Республики Казахстан»:
бюджетную программу 129 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение квалификации, подготовку и переподготовку кадров в рамках реализации Программы занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«129 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение квалификации, подготовку и переподготовку кадров в рамках реализации Дорожной карты занятости 2020»;
по администратору бюджетных программ 261 «Управление образования области»:
бюджетную программу 052 «Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках реализации Программы занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«052 Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках реализации Дорожной карты занятости 2020»;
по администратору бюджетных программ 360 «Управление образования города республиканского значения, столицы»:
бюджетную программу 038 «Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках реализации Программы занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«038 Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках реализации Дорожной карты занятости 2020»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области образования»:
по администратору бюджетных программ 225 «Министерство образования и науки Республики Казахстан»:

мынадай мазмұндағы 088 және 126 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«088 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу»;
261 «Облыстың білім басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 050 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«050 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
360 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 050 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«050 Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
464 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«001 Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 050 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«050 Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
471 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 050 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«050 Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
05 «Денсаулық сақтау» функционалдық тобында:
9 «Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
226 «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
027 «Астана қаласының бюджетіне жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн күтіп-ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«027 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
мынадай мазмұндағы 126 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«126 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу»;
129 «Облыстық бюджеттерге Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаторияларды және фельдшерлік акушерлік пункттерді салуға берілетін нысаналы даму трансферттері» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«129 Облыстық бюджеттерге Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаторияларды және фельдшерлік акушерлік пункттерді салуға берілетін нысаналы даму трансферттері»;
253 «Облыстың денсаулық сақтау басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
028 «Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетными программами 088 и 126 следующего содержания:
«088 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов образования
126 Капитальный, средний и текущий ремонт объектов образования в рамках Дорожной карты занятости 2020»;
по администратору бюджетных программ 261 «Управление образования области»:
дополнить бюджетной программой 050 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«050 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 360 «Управление образования города республиканского значения, столицы»:
дополнить бюджетной программой 050 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«050 Содержание вновь вводимых объектов образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 464 «Отдел образования района (города областного значения)»:
в наименование бюджетной программы 001 «Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
дополнить бюджетной программой 050 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«050 Содержание вновь вводимых объектов образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 471 «Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)»:
дополнить бюджетной программой 050 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«050 Содержание вновь вводимых объектов образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 05 «Здравоохранение»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области здравоохранения»:
по администратору бюджетных программ 226 «Министерство здравоохранения Республики Казахстан»:
бюджетную программу 027 «Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения» изложить в следующей редакции:
«027 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения»;
дополнить бюджетной программой 126 следующего содержания:
«126 Капитальный, средний и текущий ремонт объектов здравоохранения в рамках Дорожной карты занятости 2020»;
бюджетную программу 129 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на строительство врачебных амбулаторий и фельдшерского акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Программы занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«129 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на строительство врачебных амбулаторий и фельдшерского акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020»;
по администратору бюджетных программ 253 «Управление здравоохранения области»:
по бюджетной программе 028 «Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения»:

451 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі», 455 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі» және 457 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
024 «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«024 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу»;
458 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
041 «Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«041 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру»;
042 «Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді салу және реконструкциялау» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«042 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді салу және реконструкциялау»;
464 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
026 «Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«026 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу»;
466 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
072 «Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту және (немесе) сатып алу» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«072 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту және (немесе) сатып алу»;
073 «Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді салу және (немесе) реконструкциялау» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«073 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді салу және (немесе) реконструкциялау»;
074 «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайластыруға» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«074 Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайластыруға»;
467 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
022 «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуы» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«022 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуы»;
072 «Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту және (немесе) сатып алу» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«072 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту және (немесе) сатып алу»;
073 «Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді салу және (немесе) реконструкциялау» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«073 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді салу және (немесе) реконструкциялау»;
074 «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайластыруға» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«074 Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайластыруға»;
471 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
026 «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«026 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу»;
472 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
072 «Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алу» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«072 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту және (немесе) сатып алу»;
073 «Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді салу және (немесе) реконструкциялау» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«073 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді салу және (немесе) реконструкциялау»;
074 «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға мен жайластыруға» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«074 Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға мен жайластыруға»;
2 «Коммуналдық шаруашылық» функционалдық кіші тобында:
214 «Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 044 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«044 Ақмола облысының бюджетіне Щучье-Бурабай курорттық аймағын сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау желілерін салуға және реконструкциялауға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi»;

по администраторам бюджетных программ 451 «Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)», 455 «Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)» и 457 «Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)»:
бюджетную программу 024 «Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«024 Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020»;
по администратору бюджетных программ 458 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)»:
бюджетную программу 041 «Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«041 Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020»;
бюджетную программу 042 «Реконструкция объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«042 Реконструкция объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020»;
по администратору бюджетных программ 464 «Отдел образования района (города областного значения)»:
бюджетную программу 026 «Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«026 Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020»;
по администратору бюджетных программ 466 «Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)»:
бюджетную программу 072 «Строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«072 Строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020»;
бюджетную программу 073 «Строительство и реконструкция объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«073 Строительство и реконструкция объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020»;
бюджетную программу 074 «Развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«074 Развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020»;
по администратору бюджетных программ 467 «Отдел строительства района (города областного значения)»:
бюджетную программу 022 «Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«022 Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020»;
бюджетную программу 072 «Строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«072 Строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020»;
бюджетную программу 073 «Строительство и реконструкция объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«073 Строительство и реконструкция объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020»;
бюджетную программу 074 «Развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«074 Развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020»;
по администратору бюджетных программ 471 «Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)»:
бюджетную программу 026 «Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«026 Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020»;
по администратору бюджетных программ 472 «Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)»:
бюджетную программу 072 «Строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«072 Строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020»;
бюджетную программу 073 «Строительство и реконструкция объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«073 Строительство и реконструкция объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020»;
бюджетную программу 074 «Развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«074 Развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020»;
в функциональной подгруппе 2 «Коммунальное хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 214 «Министерство регионального развития Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 044 следующего содержания:
«044 Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения, водоотведения и теплоснабжения Щучинско-Боровской курортной зоны»;

271 «Облыстың құрылыс басқармасы» және 279 «Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 076 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«076 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Щучье-Бурабай курорттық аймағын сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау желілерін салуға және реконструкциялауға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
467 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 076 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«076 Щучье-Бурабай курорттық аймағын сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау желілерін салу және реконструкциялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
3 «Елді-мекендерді көркейту» функционалдық кіші тобында:
214 «Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 048 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«048 Астана қаласының бюджетіне ботаникалық бақтың құрылысы үшін жер учаскелерін сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасы және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 374 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«374 Алматы қаласының Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
012 Ботаникалық бақтың құрылысы үшін жер телімдерін сатып алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк» функционалдық тобында:
1 «Мәдениет саласындағы қызмет» функционалдық кіші тобында:
235 «Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 126 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«126 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде мәдениет объектілерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу»;
2 «Спорт» функционалдық кіші тобында:
381 «Алматы қаласының Дене шынықтыру және спорт басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«381 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы»;
4 «Туризм» функционалдық кіші тобында:
233 «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 056 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«056 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне туризм объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері»;

по администраторам бюджетных программ 271 «Управление строительства области» и 279 «Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области»:
дополнить бюджетной программой 076 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«076 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию систем водоснабжения, водоотведения и теплоснабжения Щучинско-Боровской курортной зоны
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 467 «Отдел строительства района (города областного значения)»:
дополнить бюджетной программой 076 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«076 Строительство и реконструкция систем водоснабжения, водоотведения и теплоснабжения Щучинско-Боровской курортной зоны
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 3 «Благоустройство населенных пунктов»:
по администратору бюджетных программ 214 «Министерство регионального развития Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 048 следующего содержания:
«048 Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на выкуп земельных участков под строительство ботанического сада»;
дополнить администратором бюджетных программ 374 с бюджетной программой 012 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«374 Управление жилья города Астаны
012 Выкуп земельных участков под строительство ботанического сада
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 08 «Культура, спорт, туризм и информационное пространство»:
в функциональной подгруппе 1 «Деятельность в области культуры»:
по администратору бюджетных программ 235 «Министерство культуры и информации Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 126 следующего содержания:
«126 Капитальный, средний и текущий ремонт объектов культуры в рамках Дорожной карты занятости 2020»;
в функциональной подгруппе 2 «Спорт»:
наименование администратора бюджетных программ 381 «Управление физической культуры и спорта города Алматы» изложить в следующей редакции:
«381 Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы»;
в функциональной подгруппе 4 «Туризм»:
по администратору бюджетных программ 233 «Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 056 следующего содержания:
«056 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие объектов туризма»;

мынадай мазмұндағы 088 бюджеттік бағдарламасы және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 271 және 281 бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен толықтырылсын:
«271 Облыстың құрылыс басқармасы
088 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне туризм объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
281 Құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
088 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне туризм объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
284 «Облыстың туризм басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«004 Туризм қызметін реттеу»;
380 «Алматы қаласы туризм басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«380 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм басқармасы»;
480 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) туризм бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«004 Туризм қызметін реттеу»;
9 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
283 «Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«005 Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру»;
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік бағдарламасы және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 351 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«351 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
011 Спорт объектілерінің құрылысына жер телімдерін алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
377 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жастар саясаты мәселелері басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«005 Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру»;
381 «Алматы қаласы дене шынықтыру және спорт басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«381 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы»;
696 «Қазақстан Республикасы спорт және дене шынықтыру істері агенттігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«013 Алматы қаласының бюджетіне спорт объектілерінің құрылысына жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
09 «Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану» функционалдық тобында:
9 «Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
233 «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить администраторами бюджетных программ 271 и 281 с бюджетной программой 088 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«271 Управление строительства области
088 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие объектов туризма
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
281 Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
088 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие объектов туризма
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 284 «Управление туризма области»:
дополнить бюджетной программой 004 следующего содержания:
«004 Регулирование туристической деятельности»;
наименование администратора бюджетных программ 380 «Управление туризма города Алматы» изложить в следующей редакции:
«380 Управление туризма города республиканского значения, столицы»;
по администратору бюджетных программ 480 «Отдел туризма района (города областного значения)»:
дополнить бюджетной программой 004 следующего содержания:
«004 Регулирование туристической деятельности»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства»:
по администратору бюджетных программ 283 «Управление по вопросам молодежной политики области»:
дополнить бюджетной программой 005 следующего содержания:
«005 Реализация мероприятий в сфере молодежной политики»;
дополнить администратором бюджетных программ 351 с бюджетной программой 011 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«351 Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
011 Изъятие земельных участков под строительство объектов спорта
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 377 «Управление по вопросам молодежной политики города республиканского значения, столицы»:
дополнить бюджетной программой 005 следующего содержания:
«005 Реализация мероприятий в сфере молодежной политики»;
наименование администратора бюджетных программ 381 «Управление физической культуры и спорта города Алматы» изложить в следующей редакции:
«381 Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы»;
по администратору бюджетных программ 696 «Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры»:
дополнить бюджетной программой 013 следующего содержания:
«013 Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на изъятие земельных участков под строительство объектов спорта»;
в функциональной группе 09 «Топливно-энергетический комплекс и недропользование»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования»:
по администратору бюджетных программ 233 «Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан»:

мынадай мазмұндағы 049 және 053 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«049 «Бурабай» геофизикалық обсерваториясын көшіру
053 Энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету»;
10 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» функционалдық тобында:
1 «Ауыл шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
212 «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
223 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандатуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттiк бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«223 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандатуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
мынадай мазмұндағы 225 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«225 Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық өтемақыны субсидиялау»;
мынадай мазмұндағы 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 226 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«226 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
100 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне егістік жұмыстарының экономикалық қолжетімділігін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
101 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне гербицидтердің экономикалық қолжетімділігін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
234 «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 041 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«041 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су жеткiзу бойынша көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
255 «Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы», 364 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» және 375 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетными программами 049 и 053 следующего содержания:
«049 Передислокация геофизической обсерватории «Боровое»
053 Обеспечение повышения энергоэффективности»;
в функциональной группе 10 «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения»:
в функциональной подгруппе 1 «Сельское хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 212 «Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан»:
в наименование бюджетной программы 223 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
дополнить бюджетной программой 225 следующего содержания:
«225 Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса»;
дополнить бюджетной программой 226 с бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
«226 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение доступности товаров, работ и услуг для субъектов агропромышленного комплекса
100 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение экономической доступности садовых работ
101 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение экономической доступности гербицидов»;
по администратору бюджетных программ 234 «Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 041 следующего содержания:
«041 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям»;
по администраторам бюджетных программ 255 «Управление сельского хозяйства области», 364 «Управление предпринимательства и промышленности города республиканского значения, столицы» и 375 «Управление сельского хозяйства города республиканского значения, столицы»:

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 036 және 039 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«036 Гербицидтердің экономикалық қолжетімділігін арттыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
039 Егістік жұмыстарының экономикалық қолжетімділігін арттыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
5 «Қоршаған ортаны қорғау» функционалдық кіші тобында:
234 «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 021 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«021 Авиациялық метеорологиялық стансаларды жаңғырту және техникалық қайта жарақтандыру үшін «Қазаэросервис» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту»;
12 «Көлiк және коммуникация» функционалдық тобында:
1 «Автомобиль көлiгi» функционалдық кіші тобында:
215 «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 051 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«051 Астана қаласының бюджетіне Жаңа көлік жүйесі жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері»;
9 «Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
215 «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 013, 017 және 021 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«013 Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында өткізу пункттерін салу
017 Республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарына қызмет көрсетуді қамтамасыз етуге «Қазавтожол» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
021 Көлік және коммуникация саласында техникалық регламенттер және стандарттар әзірлеу»;
13 «Басқалар» функционалдық тобында:
1 «Экономикалық қызметтерді реттеу» функционалдық кіші тобында:
222 «Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
009 «Экспорттаушы - 2020» бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«009 Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер»;
9 «Басқалар» функционалдық кіші тобында:
214 «Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
018 «Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«018 Облыстық бюджеттерге Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері»;

дополнить бюджетными программами 036 и 039 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«036 Повышение экономической доступности гербицидов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
039 Повышение экономической доступности садовых работ
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 5 «Охрана окружающей среды»:
по администратору бюджетных программ 234 «Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 021 следующего содержания:
«021 Увеличение уставного капитала АО «Казаэросервис» для модернизации и технического переоснащения авиационных метеорологических станций»;
в функциональной группе 12 «Транспорт и коммуникации»:
в функциональной подгруппе 1 «Автомобильный транспорт»:
по администратору бюджетных программ 215 «Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 051 следующего содержания:
«051 Услуги по организации работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций»:
по администратору бюджетных программ 215 «Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 013, 017 и 021 следующего содержания:
«013 Строительство пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан на автомобильных дорогах республиканского значения
017 Увеличение уставного капитала АО «Казавтожол» на обеспечение обслуживания автомобильных дорог общего пользования республиканского значения
021 Разработка технических регламентов и стандартов в области транспорта и коммуникаций»;
в функциональной группе 13 «Прочие»:
в функциональной подгруппе 1 «Регулирование экономической деятельности»:
по администратору бюджетных программ 222 «Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан»:
бюджетную программу 009 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020» изложить в следующей редакции:
«009 Услуги по организации международных имиджевых выставок»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие»:
по администратору бюджетных программ 214 «Министерство регионального развития Республики Казахстан»:
бюджетную программу 018 «Реализация бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы» изложить в следующей редакции:
«018 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы»;

мынадай мазмұндағы 046, 047, 049 және 050 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«046 Астана қаласының бюджетіне «Астана қаласында «Абу-Даби Плаза» көпфункционалдық кешенiн салу» жобасы бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
047 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
049 Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің ақпараттық-талдау жүйесін құру
050 Әлеуметтік секторда және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығында жобаларды іске асыру үшін мемлекеттік-жекеменшік әріптестік тетігі бойынша өңірлерге мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобаларын дайындау барысында консультативтік көмек көрсету бойынша қызметтер»;
233 «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
026 «Өнімділік - 2020» бағыты шеңберінде инновациялық гранттар беру» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«026 Инновациялық гранттар беру»;
мынадай мазмұндағы 057, 058 және 074 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«057 Қарағанды облысының облыстық бюджетіне «Сарыарқа» ӘКК» ҰК» АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
058 Алматы қаласының бюджетіне «Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
074 Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Бәйтерек» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»;
258 «Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 047 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«047 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
265 «Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 022 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«022 «Сарыарқа» ӘКК» ҰК» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
268 «Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламасы әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 026 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«026 Қарағанды облысының аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне «Балқаш көлінің жағалауындағы шипажай» объектісіне автомобиль жолы учаскесін орташа жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
368 «Астана қаласының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетными программами 046, 047, 049 и 050 следующего содержания:
«046 Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на реализацию мероприятий по проекту «Строительство многофункционального комплекса Абу-Даби Плаза в городе Астане»
047 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение штатной численности местных исполнительных органов
049 Создание информационно-аналитической системы Министерства регионального развития Республики Казахстан
050 Услуги по оказанию консультативной помощи регионам при подготовке проектов государственно-частного партнерства для реализации проектов в социальном секторе и жилищно-коммунальном хозяйстве по механизму государственно-частного партнерства»;
по администратору бюджетных программ 233 «Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан»:
бюджетную программу 026 «Предоставление инновационных грантов в рамках направления «Производительность - 2020» изложить в следующей редакции:
«026 Предоставление инновационных грантов»;
дополнить бюджетными программами 057, 058 и 074 следующего содержания:
«057 Целевые трансферты на развитие областному бюджету Карагандинской области на увеличение уставного капитала АО «НК «СПК» «Сарыарка»
058 Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на развитие инфраструктуры специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»
074 Увеличение уставного капитала АО «Национальный управляющий холдинг «Байтерек» для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики»;
по администратору бюджетных программ 258 «Управление экономики и бюджетного планирования области»:
дополнить бюджетной программой 047 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«047 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 265 «Управление предпринимательства и промышленности области»:
дополнить бюджетной программой 022 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«022 Увеличение уставного капитала АО «НК «СПК» «Сарыарка»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 268 «Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области»:
дополнить бюджетной программой 026 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«026 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) Карагандинской области на средний ремонт участка автомобильной дороги к объекту «Санаторий на побережье озера Балхаш»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 368 «Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны»:

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 020 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«020 «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
371 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 018 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«018 «Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
374 «Астана қаласының Тұрғын үй басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 014 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«014 «Астана қаласында «Абу-Даби Плаза» көпфункционалдық кешенiн салу» жобасы бойынша іс-шараларды іске асыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
380 «Алматы қаласы туризм басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«380 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм басқармасы»;
381 «Алматы қаласы дене шынықтыру және спорт басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«381 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы»;
458 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 047 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«047 «Балқаш көлінің жағалауындағы шипажай» объектісіне көлік жолдар учаскесін орташа жөндеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
694 «Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 025 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«025 Қарағанды облысының бюджетіне «Балқаш көлінің жағалауындағы шипажай» объектісіне автомобиль жолы учаскесін орташа жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:
Қазақстан Республикасы бюджеті шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелігі құрылымында:
150 «Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу» кіші сыныбында:
159 «Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу» ерекшелігі бойынша:
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить бюджетной программой 020 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«020 Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 371 «Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы»:
дополнить бюджетной программой 018 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«018 Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 374 «Управление жилья города Астаны»:
дополнить бюджетной программой 014 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«014 Реализация мероприятий по проекту «Строительство многофункционального комплекса Абу-Даби Плаза в городе Астане»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
наименование администратора бюджетных программ 380 «Управление туризма города Алматы» изложить в следующей редакции:
«380 Управление туризма города республиканского значения, столицы»;
наименование администратора бюджетных программ 381 «Управление физической культуры и спорта города Алматы» изложить в следующей редакции:
«381 Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы»;
по администратору бюджетных программ 458 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)»:
дополнить бюджетной программой 047 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«047 Средний ремонт участка автомобильной дороги к объекту «Санаторий на побережье озера Балхаш»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 694 «Управление делами Президента Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 025 следующего содержания:
«025 Целевые текущие трансферты бюджету Карагандинской области на средний ремонт участка автомобильной дороги к объекту «Санаторий на побережье озера Балхаш»;
в приложении 2 к указанному приказу:
в структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан:
в подклассе 150 «Приобретение услуг и работ»:
по специфике 159 «Оплата прочих услуг и работ»:
графу «Определение» изложить в следующей редакции:

«Осы ерекшелiк бойынша 151-156 ерекшелiктерде көрсетiлмейтін, заңды және жеке тұлғалар көрсететін қызметтерге, жұмыстарға ақы төлеу жөніндегі шығындар көрсетiледi, оның ішінде:
ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды, көлiк және басқа да негiзгi құралдарды ұстау, қызмет көрсету жөнiндегi қызметтер;
республикалық немесе коммуналдық меншiкте тұрған ғимараттар мен үй-жайларды, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және кәрiз жүйесiн ағымдағы жөндеу, сондай-ақ жабдықтарды, көлік және басқа негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу.
Заңды және жеке тұлғалар көрсететін қызметтердің, жұмыстардың құнына тауарларды, материалдарды сатып алу кіретін жағдайларды қоспағанда, ғимараттарды, үй-жайларды, көлік және басқа да негізгі құралдарға қызмет көрсету және ұстау және оларды ағымдағы жөндеу үшін қажетті тауарларды, материалдарды сатып алу 149 «Басқа қорларды сатып алу» ерекшелігі бойынша көрсетіледі. Бұл жағдайларда тауарларды, материалдарды сатып алу 159 «Басқа қызметтерді сатып алу» ерекшелігі бойынша жүзеге асырылады.»;
Бұдан басқа, осы ерекшелік бойынша жоғары білімді төлеу жөніндегі білім беру гранты, «Назарбаев Зияткерлiк мектептерi» мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балалардың оқуын төлеу үшiн Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының «Өркен» бiлiм беру гранты беріледі.
Осы ерекшелік бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген төлеуге жататын заңды және жеке тұлғалар көрсететін қызметтерге, жұмыстарға сомалардан ұсталымдарды аудару қызметіне ақы төлеу шығыстары асырылады.»;
160 «Басқа да ағымдағы шығындар» кіші сыныбында:
168 «Сатып алынатын тауарлар, қызмет көрсетулер мен жұмыстар бойынша ҚҚС сомасын өнім берушіге аудару» ерекшелігі бойынша:
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«140 «Қорларды сатып алу», 150 «Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу», 410 «Негiзгi құралдарды, материалдық емес және биологиялық активтерді сатып алу», 420 «Негізгі құралдарды күрделі жөндеу» (418 «Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру» ерекшелігін қоспағанда) және 430 «Дамуға бағытталған күрделі шығындар» (435 «Мемлекеттік мекемелердің жаңа объектілерін салу және қолдағы бар объектілерін реконструкциялау» ерекшелігін қоспағанда) кіші сыныптары, сондай-ақ 163 «Жалпыға бiрдей мiндеттi орта бiлiм қорының шығындары» және 169 «Өзге де ағымдағы шығындар» ерекшеліктері бойынша сатып алынатын тауарлар, көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар бойынша өнім берушіге қосылған құн салығының сомасын аудару жөніндегі шығындар.
ҚҚС төлеуші болып табылатын өнім берушіден сатып алынатын тауарлар, көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар бойынша қосылған құн салығының сомасы өнім берушіге аударылады. Мемлекеттік мекеме осы ерекшелік бойынша алынған тауарлар, көрсетілген қызметтер мен жұмыстар бойынша қосылған құн салығының сомасын бюджет кірісіне аударатын Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайлардан басқа.
Осы ерекшелік міндеттемелер мен төлемдер жөніндегі қаржыландыру жоспарларын қалыптастыру, міндеттемелерді қабылдау және төлемдерді жүзеге асыру кезінде бюджетті атқару шеңберінде пайдаланылады.».

«По данной специфике отражаются затраты по оплате услуг, работ, оказываемых юридическими и физическими лицами, не отражаемых в спецификах 151-156, в том числе:
услуги по содержанию, обслуживанию зданий, помещений, оборудования, транспортных и других основных средств;
текущий ремонт зданий, помещений, системы теплоснабжения, водоснабжения и канализации, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, а также текущий ремонт оборудования, транспортных и других основных средств.
Приобретение товаров, материалов необходимых для обслуживания и содержания зданий, помещений, транспортных и других основных средств и их текущим ремонтом отражаются по специфике 149 «Приобретение прочих запасов», за исключением случаев, когда в стоимость услуг, работ, оказываемых юридическими и физическими лицами, входит приобретение товаров, материалов. В данных случаях приобретение товаров, материалов осуществляется по специфике 159 «Оплата прочих услуг и работ».
Кроме того, по данной специфике предоставляется образовательный грант по оплате высшего образования, образовательный грант Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации «Өркен» для оплаты обучения одаренных детей в специализированных организациях образования «Назарбаев Интеллектуальные школы».
По данной специфике также осуществляется перечисление удержаний, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, с сумм, подлежащих оплате физическим лицам, за оказанные ими услуги и работы.»;
в подклассе 160 «Другие текущие затраты»:
по специфике 168 «Перечисление поставщику суммы НДС, по приобретаемым товарам, услугам и работам»:
графу «Определение» изложить в следующей редакции:
«Затраты по перечислению суммы налога на добавленную стоимость по приобретаемым товарам, услугам и работам по подклассам 140 «Приобретение запасов», 150 «Приобретение услуг и работ», 410 «Приобретение основных средств, нематериальных и биологических активов» (за исключение специфики 418 «Материально-техническое оснащение государственных предприятий»), 420 «Капитальный ремонт основных средств» (за исключением специфики 423 «Капитальный ремонт, помещений, зданий, сооружений государственных предприятий») и 430 «Капитальные затраты, направленные на развитие» (за исключением специфики 435 «Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов государственных предприятий»), а также по спецификам 163 «Затраты Фонда всеобщего обязательного среднего образования» и 169 «Прочие текущие затраты».
По приобретаемым товарам, услугам и работам у поставщика, являющегося плательщиком НДС, сумма налога на добавленную стоимость перечисляется поставщику. Кроме случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, когда государственное учреждение перечисляет по данной специфике сумму налога на добавленную стоимость по полученным товарам, услугам и работам в доход бюджета.
Данная специфика используется в рамках исполнения бюджета при формировании планов финансирования по обязательствам и платежам, принятии обязательств и осуществлении платежей.».

2. Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті (Т.М. Савельева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр                                          Е. Досаев

2. Департаменту бюджетного планирования и прогнозирования (Савельева Т.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    Е. Досаев