Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы қаржы нарығының жекелеген субъектілеріне арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" 2008 жылғы 22 қыркүйектегі № 79 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 мамырдағы № 131 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 05 шілдеде 8563 тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз.
«Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, жекелеген қаржы ұйымдары жүргізетін операциялардың бухгалтерлік есебін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасы қаржы нарығының жекелеген субъектілеріне арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы» 2008 жылғы 22 қыркүйектегі № 79 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5348 тіркелген, 2008 жылғы 12 желтоқсанда Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілері жинағында № 12 жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы қаржы нарығының жекелеген субъектілеріне арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарында:
1-бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Жалпы ережелер»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Шоттар жоспарының 2-тарауының 1–5-параграфтарында көзделген шоттар ұйымның бухгалтерлік балансында көрсетіледі.
Шоттар жоспарының 2-тарауының 6 және 7-параграфтарында көзделген шоттар ұйымның пайда және залалдар туралы есебінде көрсетіледі.
Шоттар жоспарының 2-тарауының 8-параграфында көзделген шоттар баланстан тыс шоттарға жатады және ұйымның шартты және ықтимал талаптары мен міндеттемелерін есепке алуға арналған.
Шоттар жоспарының 2-тарауының 9-параграфында көзделген шоттар баланстан тыс шоттарға жатады және меморандум шоттары болып табылады. Шоттар жоспарының 2-тарауының 10-параграфында көзделген шоттар баланстан тыс шоттарға жатады және клиенттердің инвестициялық басқарудағы активтерін есепке алуға арналған.»;
2-бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Шоттар»;
1-тарауда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«1-параграф. Қысқа мерзімді активтер»;
1270 44-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«1270 45 Сақтанушылардан алынатын мерзімі өткен сақтандыру сыйлықақысы
1270 46 Қайта сақтанушылардан алынатын мерзімі өткен сақтандыру сыйлықақысы»;
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 сентября 2008 года № 79 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для отдельных субъектов финансового рынка Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 131. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2013 года № 8563
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.2.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан», в целях совершенствования бухгалтерского учета операций, совершаемых отдельными финансовыми организациями, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 сентября 2008 года № 79 «Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для отдельных субъектов финансового рынка Республики Казахстан» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5348, опубликованное 12 декабря 2008 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 12) следующие изменения и дополнения:
в Типовом плане счетов бухгалтерского учета для отдельных субъектов финансового рынка Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 1:
заголовок изложить в следующей редакции:
«1. Общие положения»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Счета, предусмотренные параграфами с 1 по 5 главы 2 Плана счетов, отражаются в бухгалтерском балансе организации.
Счета, предусмотренные параграфами 6 и 7 главы 2 Плана счетов, отражаются в отчете о прибылях и убытках организации.
Счета, предусмотренные параграфом 8 главы 2 Плана счетов, относятся к внебалансовым счетам и предназначены для учета условных и возможных требований и обязательств организации.
Счета, предусмотренные параграфом 9 главы 2 Плана счетов, относятся к внебалансовым счетам и являются счетами меморандума.
Счета, предусмотренные параграфом 10 главы 2 Плана счетов, относятся к внебалансовым счетам и предназначены для учета активов клиентов, находящихся в инвестиционном управлении.»;
в разделе 2:
заголовок изложить в следующей редакции:
«2. Счета»;
в главе 1:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Параграф 1. Краткосрочные активы»;
после счета 1270 44 дополнить счетами следующего содержания:
«
1270 45
Просроченная страховая премия к получению от страхователей
1270 46
Просроченная страховая премия к получению от перестрахователей
»;
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:

«2-параграф. Ұзақ мерзімді активтер»;
3-тарауда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«3-параграф. Қысқа мерзімді міндеттемелер»;
3390 53 «Қосымша резервтер» шотының нөмірі және аты алып тасталсын;
3390 55 «Көзделмеген тәуекелдер резерві» шотының нөмірі және аты алып тасталсын;
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«4-параграф. Ұзақ мерзімді міндеттемелер»;
5-тарауда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«5-параграф. Капитал және резервтер»;
5470 61-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«5490 40 Көзделмеген тәуекелдер резерві
5490 41 Тұрақтандыру резерві»;
5480 «Резервтерді (провизияларды) түзету шоты» шотының нөмірі және аты алып тасталсын;
6-тарауда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«6-параграф. Кірістер»;
6280 44-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«6280 45 Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар резервін төмендетуден кірістер
6280 46 Болған, бірақ мәлімделмеген залалдар резервін төмендетуден кірістер
6280 47 Мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар резервін төмендетуден кірістер
6280 48 Болмаған залалдар резервін төмендетуден кірістер»;
7-тарауда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«7-параграф. Шығыстар»;
7440 47-шоттан кейін мынадай мазмұндағы шоттармен толықтырылсын:
«7440 48 Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін төмендетуден шығыстар
7440 49 Болған, бірақ мәлімделмеген залалдар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін төмендетуден шығыстар
7440 50 Болмаған залалдар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін төмендетуден шығыстар
7440 51 Мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін төмендетуден шығыстар»;
8-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«8-параграф. Шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер»;
9-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«9-параграф. Меморандум шоттары»;
10-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«10-параграф. Клиенттердің сенімгерлік немесе инвестициялық басқарудағы активтері»;
3-бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Шоттардың сипаттамасы»;
11-тарауда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«1-параграф. Баланстық шоттар»;
1270 44-шоттың сипаттамасынан кейін мынадай мазмұндағы 1270 45 және 1270 46-шоттардың нөмірлерімен, аттарымен және сипаттамаларымен толықтырылсын:
«1270 45 «Сақтанушылардан алынатын мерзімі өткен сақтандыру сыйлықақысы».
Мақсаты: сақтанушылардан алынатын мерзімі өткен сақтандыру сыйлықақыларының сомаларын есепке алу.
Шоттың дебеті бойынша сақтанушылардан алынатын мерзімі өткен сақтандыру сыйлықақыларының сомасы жүргізіледі.
Шоттың кредиті бойынша сақтанушылардан алынатын мерзімі өткен сақтандыру сыйлықақыларының сомаларын есептен шығару жүргізіледі.

«Параграф 2. Долгосрочные активы»;
в главе 3:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Параграф 3. Краткосрочные обязательства»;
номер и название счета 3390 53 «Дополнительные резервы» исключить;
номер и название счета 3390 55 «Резерв непредвиденных рисков» исключить;
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
«Параграф 4. Долгосрочные обязательства»;
в главе 5:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Параграф 5. Капитал и резервы»;
после счета 5470 61 дополнить счетами следующего содержания:
«
5490 40
Резерв непредвиденных рисков
5490 41
Стабилизационный резерв»;
»;
номер и название счета 5480 «Счет корректировки резервов (провизий)» исключить;
в главе 6:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Параграф 6. Доходы»;
после счета 6280 44 дополнить счетами следующего содержания:
«
6280 45
Доходы от снижения резерва незаработанных премий
6280 46
Доходы от снижения резерва произошедших, но незаявленных убытков
6280 47
Доходы от снижения резерва заявленных, но неурегулированных убытков
6280 48
Доходы от снижения резерва непроизошедших убытков
»;
в главе 7:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Параграф 7. Расходы»;
после счета 7440 47 дополнить счетами следующего содержания:
«
7440 48
Расходы от снижения активов перестрахования по резерву незаработанных премий
7440 49
Расходы от снижения активов перестрахования по резерву произошедших, но незаявленных убытков
7440 50
Расходы от снижения активов перестрахования по резерву непроизошедших убытков
7440 51
Расходы от снижения активов перестрахования по резерву заявленных, но неурегулированных убытков
»;
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:
«Параграф 8. Условные и возможные требования и обязательства»;
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:
«Параграф 9. Счета меморандума»;
заголовок главы 10 изложить в следующей редакции:
«Параграф 10. Активы клиентов, находящиеся в доверительном или инвестиционном управлении»;
в разделе 3:
заголовок изложить в следующей редакции:
«3. Описание счетов»;
в главе 11:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Параграф 1. Балансовые счета»;
после описания счета 1270 44 дополнить номерами, названиями и описаниями счетов 1270 45 и 1270 46 следующего содержания:
«1270 45 «Просроченная страховая премия к получению от страхователей».
Назначение: учет сумм просроченных страховых премий к получению от страхователей.
По дебету счета проводится сумма просроченных страховых премий к получению от страхователей.
По кредиту счета проводится списание сумм просроченных страховых премий к получению от страхователей.

1270 46 «Қайта сақтанушылардан алынатын мерзімі өткен сақтандыру сыйлықақысы».
Мақсаты: қайта сақтанушылардан алынатын мерзімі өткен сақтандыру сыйлықақыларының сомаларын есепке алу.
Шоттың дебеті бойынша қайта сақтанушылардан алынатын мерзімі өткен сақтандыру сыйлықақыларының сомасы жүргізіледі.
Шоттың кредиті бойынша қайта сақтанушылардан алынатын мерзімі өткен сақтандыру сыйлықақыларының сомаларын есептен шығару жүргізіледі.»;
3390 53-шоттың нөмірі, аты және сипаттамасы алып тасталсын;
3390 55-шоттың нөмірі, аты және сипаттамасы алып тасталсын;
5470 61-шоттың сипаттамасынан кейін мынадай мазмұндағы 5490 40 және 5490 41-шоттардың нөмірлерімен, аттарымен және сипаттамаларымен толықтырылсын:
«5490 40 «Көзделмеген тәуекелдер резерві».
Мақсаты: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының көзделмеген тәуекелдердің есептелген резервтерінің сомаларын есепке алу.
Шоттың кредиті бойынша көзделмеген тәуекелдердің қалыптастырылған резервтерінің сомасы жүргізіледі.
Шоттың дебеті бойынша көзделмеген тәуекелдердің қалыптастырылған резервтерінің сомаларын олар азайтылған кезде есептен шығару жүргізіледі.
5490 41 «Тұрақтандыру резерві».
Мақсаты: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының есептелген тұрақтандыру резервтерінің сомаларын есепке алу.
Шоттың кредиті бойынша қалыптастырылған тұрақтандыру резервтерінің сомасы жүргізіледі.
Шоттың дебеті бойынша қалыптастырылған тұрақтандыру резервтерінің сомаларын олар азайтылған кезде есептен шығару жүргізіледі.»;
5480-шоттың нөмірі, аты және сипаттамасы алып тасталсын;
6280 44-шоттың сипаттамасынан кейін мынадай мазмұндағы 6280 45, 6280 46, 6280 47 және 6280 48-шоттардың нөмірлерімен, аттарымен және сипаттамаларымен толықтырылсын:
«6280 45 «Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар резервін төмендетуден кірістер».
Мақсаты: еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар резервін азайтуға байланысты кірістердің сомаларын есепке алу.
Шоттың кредиті бойынша еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар резервін азайтуға байланысты кірістердің сомасы жүргізіледі.
Шоттың дебеті бойынша кірістердің сомаларын № 5610 баланстық шотқа есептен шығару жүргізіледі.
6280 46 «Болған, бірақ мәлімделмеген залалдар резервін төмендетуден кірістер».
Мақсаты: болған, бірақ мәлімделмеген залалдар резервін азайтуға байланысты кірістердің сомаларын есепке алу.
Шоттың кредиті бойынша болған, бірақ мәлімделмеген залалдар резервін азайтуға байланысты кірістердің сомасы жүргізіледі.
Шоттың дебеті бойынша кірістердің сомаларын № 5610 баланстық шотқа есептен шығару жүргізіледі.
6280 47 «Мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар резервін төмендетуден кірістер».
Мақсаты: мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар резервін азайтуға байланысты кірістердің сомаларын есепке алу.
Шоттың кредиті бойынша мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар резервін азайтуға байланысты кірістердің сомасы жүргізіледі.
Шоттың дебеті бойынша кірістердің сомаларын № 5610 баланстық шотқа есептен шығару жүргізіледі.

1270 46 «Просроченная страховая премия к получению от перестрахователей».
Назначение: учет сумм просроченных страховых премий к получению от перестрахователей.
По дебету счета проводится сумма просроченных страховых премий к получению от перестрахователей.
По кредиту счета проводится списание сумм просроченных страховых премий к получению от перестрахователей.»;
номер, название и описание счета 3390 53 исключить;
номер, название и описание счета 3390 55 исключить;
после описания счета 5470 61 дополнить номерами, названиями и описаниями счетов 5490 40 и 5490 41 следующего содержания:
«5490 40 «Резерв непредвиденных рисков».
Назначение: учет страховыми (перестраховочными) организациями сумм рассчитанных резервов непредвиденных рисков.
По кредиту счета проводится сумма сформированных резервов непредвиденных рисков.
По дебету счета проводится списание сумм сформированных резервов непредвиденных рисков при их уменьшении.
5490 41 «Стабилизационный резерв».
Назначение: учет страховыми (перестраховочными) организациями сумм рассчитанных стабилизационных резервов.
По кредиту счета проводится сумма сформированных стабилизационных резервов.
По дебету счета проводится списание сумм сформированных стабилизационных резервов при их уменьшении.»;
номер, название и описание счета 5480 исключить;
после описания счета 6280 44 дополнить номерами, названиями и описаниями счетов 6280 45, 6280 46, 6280 47 и 6280 48 следующего содержания:
«6280 45 «Доходы от снижения резерва незаработанных премий».
Назначение: учет сумм доходов, связанных с уменьшением резерва незаработанных премий.
По кредиту счета проводится сумма доходов, связанных с уменьшением резерва незаработанных премий.
По дебету счета проводится списание сумм доходов на балансовый счет № 5610.
6280 46 «Доходы от снижения резерва произошедших, но незаявленных убытков».
Назначение: учет сумм доходов, связанных с уменьшением резерва произошедших, но незаявленных убытков.
По кредиту счета проводится сумма доходов, связанных с уменьшением резерва произошедших, но незаявленных убытков.
По дебету счета проводится списание сумм доходов на балансовый счет № 5610.
6280 47 «Доходы от снижения резерва заявленных, но неурегулированных убытков».
Назначение: учет сумм доходов, связанных с уменьшением резерва заявленных, но неурегулированных убытков.
По кредиту счета проводится сумма доходов, связанных с уменьшением резерва заявленных, но неурегулированных убытков.
По дебету счета проводится списание сумм доходов на балансовый счет № 5610.

6280 48 «Болмаған залалдар резервін төмендетуден кірістер».
Мақсаты: болмаған залалдар резервін азайтуға байланысты кірістер сомаларын есепке алу.
Шоттың кредиті бойынша болмаған залалдар резервін азайтуға байланысты кірістердің сомасы жүргізіледі.
Шоттың дебеті бойынша кірістердің сомаларын № 5610 баланстық шотқа есептен шығару жүргізіледі.»;
7440 47-шоттың сипаттамасынан кейін мынадай мазмұндағы 7440 48, 7440 49, 7440 50 және 7440 51-шоттардың нөмірлерімен, аттарымен және сипаттамаларымен толықтырылсын:
«7440 48 «Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін төмендетуден шығыстар».
Мақсаты: еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін азайтуға байланысты шығыстардың сомаларын есепке алу.
Шоттың дебеті бойынша еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін азайтуға байланысты шығыстардың сомасы жүргізіледі.
Шоттың кредиті бойынша шығыстардың сомаларын № 5610 баланстық шотқа есептен шығару жүргізіледі.
7440 49 «Болған, бірақ мәлімделмеген залалдар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін төмендетуден шығыстар».
Мақсаты: болған, бірақ мәлімделмеген залалдар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін азайтуға байланысты шығыстардың сомаларын есепке алу.
Шоттың дебеті бойынша болған, бірақ мәлімделмеген залалдар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін азайтуға байланысты шығыстардың сомасы жүргізіледі.
Шоттың кредиті бойынша шығыстардың сомаларын № 5610 баланстық шотқа есептен шығару жүргізіледі.
7440 50 «Болмаған залалдар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін төмендетуден шығыстар».
Мақсаты: болмаған залалдар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін азайтуға байланысты шығыстардың сомаларын есепке алу.
Шоттың дебеті бойынша болмаған залалдар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін азайтуға байланысты шығыстардың сомалары жүргізіледі.
Шоттың кредиті бойынша шығыстардың сомаларын № 5610 баланстық шотқа есептен шығару жүргізіледі.
7440 51 «Мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін төмендетуден шығыстар».
Мақсаты: мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін азайтуға байланысты шығыстардың сомаларын есепке алу.
Шоттың дебеті бойынша мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар резерві бойынша қайта сақтандыру активтерін азайтуға байланысты шығыстардың сомасы жүргізіледі.
Шоттың кредиті бойынша шығыстардың сомаларын № 5610 баланстық шотқа есептен шығару жүргізіледі.»;
12-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

6280 48 «Доходы от снижения резерва непроизошедших убытков».
Назначение: учет сумм доходов, связанных с уменьшением резерва непроизошедших убытков.
По кредиту счета проводится сумма доходов, связанных с уменьшением резерва непроизошедших убытков.
По дебету счета проводится списание сумм доходов на балансовый счет № 5610.»;
после описания счета 7440 47 дополнить номерами, названиями и описаниями счетов 7440 48, 7440 49, 7440 50 и 7440 51 следующего содержания:
«7440 48 «Расходы от снижения активов перестрахования по резерву незаработанных премий».
Назначение: учет сумм расходов, связанных с уменьшением активов перестрахования по резерву незаработанных премий.
По дебету счета проводится сумма расходов, связанных с уменьшением активов перестрахования по резерву незаработанных премий.
По кредиту счета проводится списание сумм расходов на балансовый счет № 5610.
7440 49 «Расходы от снижения активов перестрахования по резерву произошедших, но незаявленных убытков».
Назначение: учет сумм расходов, связанных с уменьшением активов перестрахования по резерву произошедших, но незаявленных убытков.
По дебету счета проводится сумма расходов, связанных с уменьшением активов перестрахования по резерву произошедших, но незаявленных убытков.
По кредиту счета проводится списание сумм расходов на балансовый счет № 5610.
7440 50 «Расходы от снижения активов перестрахования по резерву непроизошедших убытков».
Назначение: учет сумм расходов, связанных с уменьшением активов перестрахования по резервам не произошедших убытков.
По дебету счета проводится сумма расходов, связанных с уменьшением активов перестрахования по резервам не произошедших убытков.
По кредиту счета проводится списание сумм расходов на балансовый счет № 5610.
7440 51 «Расходы от снижения активов перестрахования по резерву заявленных, но неурегулированных убытков».
Назначение: учет сумм расходов, связанных с уменьшением активов перестрахования по резерву заявленных, но неурегулированных убытков.
По дебету счета проводится сумма расходов, связанных с уменьшением активов перестрахования по резерву заявленных, но неурегулированных убытков.
По кредиту счета проводится списание сумм расходов на балансовый счет № 5610.»;
заголовок главы 12 изложить в следующей редакции:

«2-параграф. Шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер»;
13-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«3-параграф. Меморандум шоттары»;
14-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«4-параграф. Клиенттердің инвестициялық басқарудағы активтері».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Осы қаулының 1-тармағының отыз алтыншы және сексен бесінші абзацтары 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                   Г. Марченко

«Параграф 2. Условные и возможные требования и обязательства»;
заголовок главы 13 изложить в следующей редакции:
«Параграф 3. Счета меморандума»;
заголовок главы 14 изложить в следующей редакции:
«Параграф 4. Активы клиентов, находящиеся в инвестиционном управлении».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Действие абзацев тридцать шестого и восемьдесят пятого пункта 1 настоящего постановления распространяется на отношения, возникшие
с 1 января 2013 года.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко