Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілігінің нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 12 шілдеде № 8571 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.01.2016 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы және «Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы» 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, «Қазақстанның Даму Банкі» акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілікті ұсыну тәртібін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мына қаржылық есептілік нысандары бекітілсін:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік баланс (арнайы қаржы компаниялары ұсынады);
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бөлінген активтер бойынша бухгалтерлік баланс (исламдық арнайы қаржы компаниялары ұсынады);
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес бөлінген активтер бойынша пайда мен зиян туралы есеп (исламдық арнайы қаржы компаниялары ұсынады);
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік баланс (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ұсынады, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары ұсынады);
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес пайда мен зиян туралы есеп (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ұсынады, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары ұсынады);
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары ұсынады);
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес зейнетақы активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары ұсынады);

Об утверждении форм финансовой отчетности финансовых организаций, специальных финансовых компаний, исламских специальных финансовых компаний, микрофинансовых организаций, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и инвестиционных фондов, а также Правил их представления
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2013 года № 8571. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.01.2016 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан» и от 28 февраля 2007 года «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», в целях совершенствования порядка представления финансовой отчетности финансовыми организациями, специальными финансовыми компаниями, исламскими специальными финансовыми компаниями, микрофинансовыми организациями, акционерным обществом «Банк Развития Казахстана» и инвестиционными фондами Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить следующие формы финансовой отчетности:
1) бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям согласно приложению 1 к настоящему постановлению (представляется специальными финансовыми компаниями);
2) бухгалтерский баланс по выделенным активам согласно приложению 2 к настоящему постановлению (представляется исламскими специальными финансовыми компаниями);
3) отчет о прибылях и убытках по выделенным активам согласно приложению 3 к настоящему постановлению (представляется исламскими специальными финансовыми компаниями);
4) бухгалтерский баланс согласно приложению 4 к настоящему постановлению (представляется единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами);
5) отчет о прибылях и убытках согласно приложению 5 к настоящему постановлению (представляется единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами);
6) бухгалтерский баланс по пенсионным активам согласно приложению 6 к настоящему постановлению (представляется единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами);
7) отчет о прибылях и убытках по пенсионным активам согласно приложению 7 к настоящему постановлению (представляется единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами);

8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік баланс (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру брокерлері ұсынады);
9) осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес пайда мен зиян туралы есеп (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру брокерлері ұсынады);
10) осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік баланс (Ұлттық почта операторы, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, тіркеуші, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржы ұйымдары ұсынады);
11)  осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес пайда мен зиян туралы есеп (бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, тіркеуші, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық почта операторын, қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржы ұйымдары ұсынады);
12) осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес пайда мен зиян туралы есеп (Ұлттық почта операторы ұсынады);
13) осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес инвестициялық қордың (басқа да клиенттердің) активтері бойынша бухгалтерлік баланс (инвестициялық портфельді басқарушылар ұсынады, әрбір инвестициялық қор бойынша бөлек және басқа да клиенттер бойынша жиынтықпен толтырылады);
14) осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес инвестициялық қордың активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп (инвестициялық портфельді басқарушылар ұсынады, әрбір инвестициялық қор бойынша бөлек толтырылады);
15) осы қаулының 14-1-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік баланс (жинақтаушы зейнетақы қоры ұсынады);
16) осы қаулының 14-2-қосымшасына сәйкес пайда мен зиян туралы есеп (жинақтаушы зейнетақы қоры ұсынады);
17) осы қаулының 14-3-қосымшасына сәйкес зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс (жинақтаушы зейнетақы қоры ұсынады);

8) бухгалтерский баланс согласно приложению 8 к настоящему постановлению (представляется страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами);
9) отчет о прибылях и убытках согласно приложению 9 к настоящему постановлению (представляется страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами);
10) бухгалтерский баланс согласно приложению 10 к настоящему постановлению (представляется Национальным оператором почты, организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, регистратором, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций (за исключением юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), управляющими инвестиционным портфелем, микрофинансовыми организациями);
11) отчет о прибылях и убытках согласно приложению 11 к настоящему постановлению (представляется организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, регистратором, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), управляющими инвестиционным портфелем, микрофинансовыми организациями);
12) отчет о прибылях и убытках согласно приложению 12 к настоящему постановлению (представляется Национальным оператором почты);
13) бухгалтерский баланс по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов) согласно приложению 13 к настоящему постановлению (представляется управляющими инвестиционным портфелем, заполняется отдельно по каждому инвестиционному фонду и по прочим клиентам в совокупности);
14) отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда согласно приложению 14 к настоящему постановлению (представляется управляющими инвестиционным портфелем, заполняется отдельно по каждому инвестиционному фонду);
15) бухгалтерский баланс согласно приложению 14-1 к настоящему постановлению (представляется накопительным пенсионным фондом);
16) отчет о прибылях и убытках согласно приложению 14-2 к настоящему постановлению (представляется накопительным пенсионным фондом);
17) бухгалтерский баланс по пенсионным активам согласно приложению 14-3 к настоящему постановлению (представляется накопительным пенсионным фондом);

18) осы қаулының 14-4-қосымшасына сәйкес зейнетақы активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп (жинақтаушы зейнетақы қоры ұсынады);
19) осы қаулының 14-5-қосымшасына сәйкес бухгалтерлік баланс (зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар ұсынады);
20) осы қаулының 14-6-қосымшасына сәйкес пайда мен зиян туралы есеп (зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар ұсынады).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулының 15-қосымшасына сәйкес Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының, «Қазақстанның Даму Банкі» акционерлік қоғамының және инвестициялық қорлардың қаржылық есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
3. Осы қаулының 16-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                  Г. Марченко
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төраға _____Ә.А. Смайылов
2013 жылғы 27 маусым
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
1-қосымша
Нысан
Бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік баланс

18) отчет о прибылях и убытках по пенсионным активам согласно приложению 14-4 к настоящему постановлению (представляется накопительным пенсионным фондом);
19) бухгалтерский баланс согласно приложению 14-5 к настоящему постановлению (представляется организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами);
20) отчет о прибылях и убытках согласно приложению 14-6 к настоящему постановлению (представляется организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утвердить Правила представления финансовой отчетности финансовыми организациями, специальными финансовыми компаниями, исламскими специальными финансовыми компаниями, микрофинансовыми организациями, акционерным обществом «Банк Развития Казахстана» и инвестиционными фондами согласно приложению 15 к настоящему постановлению.
3. Признать утратившими силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан согласно приложению 16 к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
«СОГЛАСОВАНО»
Агентство Республики Казахстан
по статистике
Председатель___________ Смаилов А.А.
27 июня 2013 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма
«Бухгалтерский баланс
по выделенным активам и облигациям»

Есепті кезең: 01.01.20 __ жыл
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 7 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Нысанның индексі: Н1-АҚК
Ақпаратты жинақтау кезеңділігі: жыл сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар аясы: арнайы қаржы компаниялары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейін
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің соңында
Өткен жылдың соңында
1
2
3
4
Активтер
Бөлінген активтер
1
оның ішінде:
талап ету құқықтары
1.1
кастодиан банктің шоттарындағы бөлінген активтер
1.2
Екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
2
Акциялар
3
Борыштық бағалы қағаздар
4
Туынды бағалы қағаздар
5
Басқа активтер
6
Активтердің жиынтығы
7
Міндеттемелер
Шығарылған облигациялар
8
Есептелген купон бойынша кредиторлық берешек
9
Басқа міндеттемелер
10
Міндеттемелердің жиынтығы
11
Арнайы қаржы компаниясының толық атауы
Бірінші басшы
(ол болмаған кезеңде - оның
орнындағы адам) _________________ күні ________________________
Бас бухгалтер ___________________ күні ________________________
Орындаушы _______________________ күні ________________________
Телефон _______________________________________________________
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинақтауға арналған
«Бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік
баланс» нысанын толтыру жөніндегі түсіндіру

Отчетный период: на 01.01.20 __ года
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы: Ф1-СФК
Периодичность сбора информации: ежегодная
Круг лиц, представляющих информацию: специальные финансовые
компании
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления формы: до 30 апреля года, следующего за
отчетным годом.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
4
Активы
Выделенные активы
1
в том числе:
права требования
1.1
выделенные активы на счетах банка-кастодиана
1.2
Вклады в банках второго уровня
2
Акции
3
Долговые ценные бумаги
4
Производные ценные бумаги
5
Прочие активы
6
Итого активы
7
Обязательства
Выпущенные облигации
8
Кредиторская задолженность по начисленному купону
9
Прочие обязательства
10
Итого обязательства
11
Полное наименование специальной финансовой компании
Первый руководитель
(на период его отсутствия -
лицо, его замещающее) ______________ дата ___________
Главный бухгалтер ______________ дата ___________
Исполнитель ______________ дата ___________
Телефон _________________________________
Место для печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
«Бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям»

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндіру «Бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік баланс» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есептің нысанын арнайы қаржы компаниясы жыл сайын жасайды және есепті жылдың соңындағы жағдай бойынша бөлінген активтер мен облигациялар бойынша толтырады.
4. Қаржы есептілігін жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есептің нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру жөніндегі түсіндіру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанды толтыру кезінде алдыңғы есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, алдыңғы есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 – 11-жолдар аралығында бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған ақпарат негізіндегі және Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
2-қосымша
Нысан
Бөлінген активтер бойынша бухгалтерлік баланс

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям» (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежегодно специальной финансовой компанией и заполняется по выделенным активам и облигациям по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего периода, включая последний день предыдущего отчетного периода.
8. В строках с 1 по 11 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма
«Бухгалтерский баланс по выделенным активам»

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндіру «Бөлінген активтер бойынша пайда мен зиян туралы есеп» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есептің нысанын исламдық арнайы қаржы компаниялары жыл сайын жасайды және есепті жылдың соңындағы жағдай бойынша бөлінген активтер бойынша толтырады.
4. Қаржы есептілігін жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есептің нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру жөніндегі түсіндіру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда өткен кезеңдегі деректер көрсетіледі.
8. 1 – 13-жолдар аралығында бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған ақпарат негізіндегі және Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Бухгалтерлік баланс
Есепті кезең: 01.01.20 __ жыл
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Индекс: Н1-БжЕЖЗҚ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры - есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей; ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры - есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
_____________________________________________________________
(бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының, ерікті жинақтаушы
зейнетақы қорының толық атауы)
20___ жылғы «___» ____________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің аяғында
Өткен жылдың аяғында
1
2
3
4
Активтер
Ақша қаражаты және ақша қаражатының баламалары
1
олардың ішінде:
кассадағы қолма-қол ақша
1.1
банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарындағы ақша
1.2
Тазартылған бағалы металдар
2
Орналастырылған салымдар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
3
Өзгерістері пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4
Туынды құралдар
5
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
6
«Кері РЕПО» операциялары
7
Берілген аванстар
8
Болашақ кезеңдердің шығыстары
9
Комиссиялық сыйақылар
10
оның ішінде:
зейнетақы активтерінен

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Отчет о прибылях и убытках по выделенным активам» (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежегодно исламскими специальными финансовыми компаниями и заполняется по выделенным активам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный год, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за предыдущий период.
8. В строках с 1 по 13 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Бухгалтерский баланс
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: на 01.__.20 __ года
Индекс: Ф1-ЕиДНПФ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд, добровольные накопительные пенсионные фонды
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – единый накопительный пенсионный фонд – не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем; добровольный накопительный пенсионный фонд – не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_____________________________________________________________________
(полное наименование единого накопительного пенсионного фонда,
добровольного накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на «___» ____________ 20 ___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
4
Активы
Денежные средства и эквиваленты денежных средств
1
из них:
наличные деньги в кассе
1.1
деньги на счетах в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
1.2
Аффинированные драгоценные металлы
2
Вклады размещенные (за вычетом резервов на обесценение)
3
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка
4
Производные инструменты
5
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи (за вычетом резервов на обесценение)
6
Операции «обратное РЕПО»
7
Авансы выданные
8
Расходы будущих периодов
9
Комиссионные вознаграждения
10
в том числе:
от пенсионных активов

42.1
есепті кезеңдегі
42.2
Азшылық үлесі
43
Капиталдың жиынтығы
44
Капитал мен міндеттемелердің жиынтығы
45
Бірінші басшы
(ол болмаған кезеңде – оның
орнындағы тұлға)             ________________   күні  _______________
Бас бухгалтер                ________________   күні  _______________
Орындаушы                    ________________   күні  _______________
Телефон                      ________________
Мөрдің орны
Әкімшілік деректер жинауға
арналған «Бухгалтерлік баланс
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды
толтыру бойынша түсіндірме
Бухгалтерлік баланс
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Бухгалтерлік баланс» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары есеп нысанын ай сайын жасайды және меншікті қаражат жөнінде есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Қаржылық есептілікті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есеп нысанына бірінші басшы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің аяғындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда алдыңғы жылдың аяғындағы деректер көрсетіледі.
8. 1-ден бастап 45-ке дейінгі жолдарда бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған және Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарын ескере отырып топтастырылған ақпарат негізіндегі деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Пайда мен зиян туралы есеп
Есепті кезең: 01.01.20 __ жыл
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Индекс: Н2-БжЕЖЗҚ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры - есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей; ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры - есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
_____________________________________________________________
(бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының, ерікті жинақтаушы зейнетақы
қорының толық атауы)
20 ___ жылғы «___» ____________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Жол коды
Есепті кезеңде
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңде (өспелі жиынтығымен)
Алдыңғы жылдың осындай кезеңінде
Алдыңғы жылдың басынан бергі осындай кезеңде (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
4
5
6
Комиссиялық сыйақы
1
оның ішінде:
зейнетақы активтерінен
1.1
зейнетақы активтері бойынша инвестициялық кірістен (зияннан)
1.2
Ағымдағы шоттар мен орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кірістер
2
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон және (немесе) дисконт) түріндегі кірістер
3
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
4
Өзгерістері пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар құнының өзгеруінен болған кірістер (шығыстар)
5
«Кері РЕПО» операциялары бойынша кірістер
6
Тазартылған бағалы металдармен операциялардан болған кірістер (шығыстар)
7
Шетел валютасын қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
8
Қаржылық емес активтерді сатудан және алудан болған кірістер
9
Басқа кірістер
10
Кірістердің жиынтығы
11
Комиссиялық шығыстар
12
олардың ішінде:
зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға сыйақы

42.1
отчетного периода
42.2
Доля меньшинства
43
Итого капитал
44
Итого капитал и обязательства
45
Первый руководитель
(на период его отсутствия –
лицо, его замещающее)        ______________ дата    ___________
Главный бухгалтер            ______________ дата    ___________
Исполнитель                  ______________ дата    ___________
Телефон                      ________________________
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
«Бухгалтерский баланс»
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Бухгалтерский баланс
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Бухгалтерский баланс» (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами и заполняется по собственным средствам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
8. В строках с 1 по 45 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о прибылях и убытках
Сноска. Приложение 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: на 01.__.20 __ года
Индекс: Ф2-ЕиДНПФ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд, добровольные накопительные пенсионные фонды
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – единый накопительный пенсионный фонд – не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем; добровольный накопительный пенсионный фонд – не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
_____________________________________________________________________
(полное наименование единого накопительного пенсионного фонда,
добровольного накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на «___» ____________ 20 ___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За отчетный период
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период предыдущего года
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
5
6
Комиссионные вознаграждения
1
в том числе:
от пенсионных активов
1.1
от инвестиционного дохода (убытка) по пенсионным активам
1.2
Доходы в виде вознаграждения по текущим счетам и размещенным вкладам
2
Доходы в виде вознаграждения (купона и (или) дисконта) по приобретенным ценным бумагам
3
Доходы (расходы) от купли-продажи ценных бумаг (нетто)
4
Доходы (расходы) от изменения стоимости ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка
5
Доходы по операциям «обратное РЕПО»
6
Доходы (расходы) от операций с аффинированными драгоценными металлами
7
Доходы (расходы) от переоценки иностранной валюты (нетто)
8
Доходы от реализации нефинансовых активов и получения активов
9
Прочие доходы
10
Итого доходов
11
Комиссионные расходы
12
из них:
вознаграждения управляющим инвестиционным портфелем

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Пайда мен зиян туралы есеп» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары есеп нысанын ай сайын жасайды және меншікті қаражат жөнінде есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Қаржылық есептілікті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есеп нысанына бірінші басшы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезең ішіндегі деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 5-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі деректер көрсетіледі.
9. 6-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
10. 1-ден бастап 29-ға дейінгі жолдарда бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған және Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарын ескере отырып топтастырылған ақпарат негізіндегі деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс
Есепті кезең: 01.01.20 __ жыл
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Индекс: Н1ЗейнАктив-БжЕЖЗҚ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры - есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей; ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры - есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
___________________________________________________________________
(бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының, ерікті жинақтаушы зейнетақы
қорының толық атауы)
20___ жылғы «___» ____________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің аяғында
Өткен жылдың аяғында
1
2
3
4
Активтер
Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарындағы ақша
1
Тазартылған бағалы металдар
2
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
3
Әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4
«Кері РЕПО» операциясы бойынша талаптар
5
Туынды құралдар
6
Сыртқы басқарудағы активтер
7
Дебиторлық берешек
8
Амортизациялық құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
9
Басқа активтер
10
Активтердің жиынтығы
11
Міндеттемелер
Алушылардың зейнетақы төлемдері бойынша талаптары
12
Комиссиялық сыйақылар бойынша кредиторлық берешек
13
оның ішінде:
зейнетақы активтерінен

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Отчет о прибылях и убытках» (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами и заполняется по собственным средствам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 5 указываются данные за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 6 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
10. В строках с 1 по 29 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Бухгалтерский баланс по пенсионным активам
Сноска. Приложение 6 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: на 01.__.20 __ года
Индекс: Ф1ПенсАктив-ЕиДНПФ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд, добровольные накопительные пенсионные фонды
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – единый накопительный пенсионный фонд – не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем; добровольный накопительный пенсионный фонд – не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
_____________________________________________________________________
(полное наименование единого накопительного пенсионного фонда,
добровольного накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на «___» ____________ 20 ___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
4
Активы
Деньги на счетах в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
1
Аффинированные драгоценные металлы
2
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня (за вычетом резервов на обесценение)
3
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости
4
Требования по операциям «обратное РЕПО»
5
Производные инструменты
6
Активы, находящиеся во внешнем управлении
7
Дебиторская задолженность
8
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости (за вычетом резервов на обесценение)
9
Прочие активы
10
Итого активы
11
Обязательства
Требования получателей по пенсионным выплатам
12
Кредиторская задолженность по комиссионным вознаграждениям
13
в том числе:
от пенсионных активов

13.1
инвестициялық кірістен (зияннан)
13.2
Зейнетақы төлемдерінен алынатын жеке табыс салығы бойынша кредиторлық берешек
14
Туынды құралдар
15
Басқа міндеттемелер
16
Міндеттемелердің жиынтығы
17
Таза активтердің жиынтығы
18
Бірінші басшы
(ол болмаған кезеңде – оның
орнындағы тұлға)             ________________   күні  _______________
Бас бухгалтер                ________________   күні  _______________
Орындаушы                    ________________   күні  _______________
Телефон                      ________________
Мөрдің орны
Әкімшілік деректер жинауға
арналған «Зейнетақы активтері
бойынша бухгалтерлік баланс»
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды
толтыру бойынша түсіндірме
Зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есеп нысанын ай сайын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жасайды және есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша зейнетақы активтері бойынша толтырылады.
4. Қаржылық есептілікті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есеп нысанына бірінші басшы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда өткен жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1-18 жолдарда бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған ақпарат негізінде және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету» қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы» 2013 жылғы 26 шілдедегі № 195 қаулысымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8765 тіркелген) «Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету» қаржылық есептілік стандартының талаптарын ескере отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Зейнетақы активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы «___» «___________» жағдай бойынша

13.1
от инвестиционного дохода (убытка)
13.2
Кредиторская задолженность по индивидуальному подоходному налогу с пенсионных выплат
14
Производные инструменты
15
Прочие обязательства
16
Итого обязательства
17
Итого чистые активы
18
Первый руководитель
(на период его отсутствия –
лицо, его замещающее)        ______________ дата    ___________
Главный бухгалтер            ______________ дата    ___________
Исполнитель                  ______________ дата    ___________
Телефон                      _______________________
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
«Бухгалтерский баланс по
пенсионным активам»
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Бухгалтерский баланс по пенсионным активам
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Бухгалтерский баланс по пенсионным активам» (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами и заполняется по пенсионным активам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
8. В строках с 1 по 18 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Стандарта финансовой отчетности «Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам», утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 195 «Об утверждении Стандарта финансовой отчетности «Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам» (зарегистрированным
в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов под № 8765).
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о прибылях и убытках по пенсионным активам

18.1
орналастырылған зейнетақы активтері бойынша инвестициялық кірістен (зияннан)
18.2
Басқа жинақтаушы зейнетақы қорларына зейнетақы жинақтарын аудару
19
Инвестициялық кірістен болған басқа шығыстар
20
Басқа шығыстар
21
Шығыстардың жиынтығы
22
Анықталмаған сомалар (қате есептелген)
23
Анықталмаған сомаларды қайтару
24
Кезең аяғындағы таза активтер
25
Таза зейнетақы активтеріне өзгерістер
26
Бірінші басшы
(ол болмаған кезеңде – оның
орнындағы тұлға)             ________________   күні  _______________
Бас бухгалтер                ________________   күні  _______________
Орындаушы                    ________________   күні  _______________
Телефон                      ________________
Мөрдің орны
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
«Зейнетақы активтері
бойынша пайда мен зиян
туралы есеп» нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды
толтыру бойынша түсіндірме
Зейнетақы активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Зейнетақы активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есеп нысанын ай сайын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жасайды және есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша зейнетақы активтері бойынша толтырылады.
4. Қаржылық есептілікті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есеп нысанына бірінші басшы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанды толтыру кезінде ескертпе көрсетіледі.
7. 4-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 5-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
9. 1-26 жолдарда бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған ақпарат негізінде және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету» қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы» 2013 жылғы 26 шілдедегі № 195 қаулысымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8765 тіркелген) «Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету» қаржылық есептілік стандартының талаптарын ескере отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Бухгалтерлік баланс
Есепті кезең: 20 __ жылғы «___» «___________» жағдай бойынша

18.1
от инвестиционного дохода (убытка) по размещенным пенсионным активам
18.2
Переводы пенсионных накоплений в другие накопительные пенсионные фонды
19
Прочие расходы от инвестиционной деятельности
20
Прочие расходы
21
Итого расходов
22
Невыясненные суммы (ошибочно зачисленные)
23
Возврат невыясненных сумм
24
Чистые активы на конец периода
25
Изменения в чистых пенсионных активах
26
Первый руководитель
(на период его отсутствия –
лицо, его замещающее)        ______________ дата    ___________
Главный бухгалтер            ______________ дата    ___________
Исполнитель                  ______________ дата    ___________
Телефон                      _____________________
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
«Отчет о прибылях и убытках по
пенсионным активам»
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о прибылях и убытках по пенсионным активам
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Отчет о прибылях и убытках по пенсионным активам» (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами и заполняется по пенсионным активам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются примечания.
7. В графе 4 указываются данные, за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
8. В графе 5 указываются данные за предыдущий отчетный период.
9. В строках с 1 по 26 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Стандарта финансовой отчетности «Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам», утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 195 «Об утверждении Стандарта финансовой отчетности «Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов под № 8765).
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Бухгалтерский баланс

56.1
есепті кезеңнің
56.2
Капиталдың жиынтығы
57
Капиталдың және міндеттемелердің жиынтығы
58
Бірінші басшы
(ол болмаған кезеңде – оның
орнындағы тұлға)             ________________   күні  _______________
Бас бухгалтер                ________________   күні  _______________
Орындаушы                    ________________   күні  _______________
Телефон                      ________________
Мөрдің орны
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
«Бухгалтерлік баланс»
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды
толтыру бойынша түсіндірме
Бухгалтерлік баланс
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Бухгалтерлік баланс» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есеп нысанын ай сайын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және тоқсан сайын сақтандыру брокерлері жасайды және есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша толтырылады.
4. Қаржылық есептілікті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есеп нысанына бірінші басшы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда өткен жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1-58 жолдарда бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған ақпарат негізінде және Халықаралық қаржылық есептілік стандартының талаптарын ескере отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Пайда мен зиян туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы «01» «_______________» жағдай бойынша
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Индекс: 2Н- СҰ, СБ
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын
Ұсынатындар: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру брокерлері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – ай сайын: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары - есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей; тоқсан сайын: сақтандыру брокерлері – есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
нысан
__________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің
толық атауы)
20 ___ жылғы «___» ____________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезең үшін
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезең үшін (өспелі жиынтығымен)
Өткен жылдың осындай кезеңі үшін
Өткен жылдың басынан бергі осындай кезең үшін (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
4
5
6
Кірістер
Сақтандыру қызметінен болған кірістер
Сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
1
Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
2
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары
3
Сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
4
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар резервінің өзгеруі
5
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
6
Еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
7
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер
8
Сақтандыру қызметінен болған басқа кірістер
9
Инвестициялық қызметтен болған кіріс
Сыйақы алуға байланысты кірістер
10
олардың ішінде:
бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон немесе дисконт) түріндегі кірістер

56.1
отчетного периода
56.2
Итого капитал
57
Итого капитал и обязательства
58
Первый руководитель
(на период его отсутствия –
лицо, его замещающее)        ______________ дата    ___________
Главный бухгалтер            ______________ дата    ___________
Исполнитель                  ______________ дата    ___________
Телефон                      ________________________
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
«Бухгалтерский баланс»
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Бухгалтерский баланс
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Бухгалтерский баланс» (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией и ежеквартально страховым брокером и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
8. В строках с 1 по 58 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о прибылях и убытках
Сноска. Приложение 9 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: на 01.__.20 __ года
Индекс: Ф2-СО,СБ
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная
Представляет: страховые (перестраховочные) организации, страховые брокеры
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно: страховые (перестраховочные) организации – не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем; ежеквартально: страховые брокеры – не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
_____________________________________________________________________
(полное наименование страховой (перестраховочной) организации,
страхового брокера)
по состоянию на «___» ____________ 20 ___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код
строки
За отчетный
период
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период предыдущего года
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
5
6
Доходы
Доходы от страховой деятельности
Страховые премии, принятые по договорам страхования
1
Страховые премии, принятые по договорам перестрахования
2
Страховые премии, переданные на перестрахование
3
Чистая сумма страховых премий
4
Изменение резерва незаработанной премии
5
Изменение активов перестрахования по незаработанным премиям
6
Чистая сумма заработанных страховых премий
7
Доходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности
8
Прочие доходы от страховой деятельности
9
Доходы от инвестиционной деятельности
Доходы, связанные с получением вознаграждения
10
из них:
доходы в виде вознаграждения (купона или дисконта) по ценным бумагам

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Бухгалтерлік баланс» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есеп нысанын ай сайын Ұлттық почта операторы, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын, инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйым және тоқсан сайын тіркеуші, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым (Ұлттық почта операторын, қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), микроқаржы ұйымы жасайды және ол есепті кезең соңындағы жағдай бойынша толтырылады.
4. Қаржылық есептілікті жасаған кезде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есеп нысанына бірінші басшы (ол болмаған жағдайда – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанды толтырған кезде, есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезең соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1-44-жолдарда бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған және Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарын ескере отырып топтастырылған ақпараттың негізіндегі деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Пайда мен шығындар туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы 01.__

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Бухгалтерский баланс» (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежемесячно Национальным оператором почты, организацией, осуществляющей брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, управляющей инвестиционным портфелем и ежеквартально регистратором, организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), микрофинансовой организацией и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
8. В строках с 1 по 44 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о прибылях и убытках

Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Индекс: Ф2-БҚН және ХҚЕ
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын
Ұсынатындар: бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, тіркеуші, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық почта операторын, қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржы ұйымдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі

Сноска. Приложение 11 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: на 01.__.20 __ года
Индекс: Ф2-РЦБиМФО
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная
Представляет: организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, регистратор, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), управляющие инвестиционным портфелем, микрофинансовыми организациями
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан

Ұсыну мерзімі – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей: 1) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар; 2) инвестициялық портфельді басқарушылар; тоқсан сайын: 1) тіркеуші, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, (Ұлттық почта операторын, қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда) – есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей; 2) микроқаржы ұйымдары – есепті тоқсанынан кейінгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмей.
Нысан
_______________________
(ұйымның толық атауы)
20___ жылғы «___» ____________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңде
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңде (өспелі жиынтығымен)
Алдыңғы жылдың осындай кезеңінде
Алдыңғы жылдың басынан бергі осындай кезеңде (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
4
5
6
Сыйақы алумен байланысты кірістер
1
оның ішінде:
корреспонденттік және ағымдағы шоттар бойынша
1.1
орналастырылған салымдар бойынша
1.2
берілген қарыздар (микрокредиттер) бойынша
1.3
берілген қаржы жалдау бойынша
1.4
сатып алынған бағалы қағаздар бойынша
1.5
«кері РЕПО» операциялары бойынша
1.6
сыйақы алумен байланысты басқа да кірістер
1.7
Комиссиялық сыйақылар
2
оның ішінде:
Зейнетақы активтерінен
2.1
зейнетақы активтері бойынша от инвестициялық кірістің (шығынның)
2.2
Сыйақыны алумен байланысты банктік және өзге де қызметті жүзеге асырудан түскен кірістер
3
оның ішінде:
аударым операцияларды жүзеге асырудан түскен кірістер
3.1
клиринг операцияларын жүзеге асырудан түскен кірістер
3.2
кассалық операцияларды жүзеге асырудан түскен кірістер
3.3
сейфтік операцияларды жүзеге асырудан түскен кірістер
3.4
инкассациядан түскен кірістер
3.5
сыйақыны алумен байланысты емес банктік және өзге де қызметті жүзеге асырудан түскен басқа да кірістер
3.6
Қаржы активтері бойынша кірістер (шығыстар) (нетто)
4
оның ішінде:
Қаржы активтерін сатып алу-сатудан түскен кірістер (шығыстар) (нетто)
4.1
Өзгерістері пайда немесе шығынның құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын қаржы активтерінің өзгеруінен кірістер (шығыстар) (нетто)
4.2
Шетел валютасын қайта бағалаудан кірістер (шығыстар) (нетто)
5
Дивидендтер
6
Үлестес ұйымдарға қатысумен байланысты кірістер
7
Активтерді сатудан (шығарудан) кірістер
8
Басқа да кірістер
9
Кірістер жиынтығы (1- 9-жолдары сомасы)
10
Сыйақыны төлеумен байланысты шығыстар
11
оның ішінде:
тартылған салымдар бойынша

Срок представления – ежемесячно не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным: 1) организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг; 2) управляющие инвестиционным портфелем; ежеквартально: 1) регистратор, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, (за исключением Национального оператора почты, юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей) – не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом; 2) микрофинансовые организации – не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
_____________________________________________________________________
(полное наименование организации)
по состоянию на «___» ____________ 20 ___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За отчетный период
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период предыдущего года
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
5
6
Доходы, связанные с получением вознаграждения
1
в том числе:
по корреспондентским и текущим счетам
1.1
по размещенным вкладам
1.2
по предоставленным займам (микрокредитам)
1.3
по предоставленной финансовой аренде
1.4
по приобретенным ценным бумагам
1.5
по операциям «обратное РЕПО»
1.6
прочие доходы, связанные с получением вознаграждения
1.7
Комиссионные вознаграждения
2
из них:
от пенсионных активов
2.1
от инвестиционного дохода (убытка) по пенсионным активам
2.2
Доходы от осуществления банковской и иной деятельности, не связанные с получением вознаграждения
3
в том числе:
доходы от осуществления переводных операций
3.1
доходы от осуществления клиринговых операций
3.2
доходы от осуществления кассовых операций
3.3
доходы от осуществления сейфовых операций
3.4
доходы от инкассации
3.5
прочие доходы от банковской и иной деятельности, не связанные с получением вознаграждения
3.6
Доходы (расходы) по финансовым активам (нетто)
4
из них:
доходы (расходы) от купли-продажи финансовых активов (нетто)
4.1
доходы (расходы) от изменения стоимости финансовых активов, оцениваемых по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка (нетто)
4.2
Доходы (расходы) от переоценки иностранной валюты (нетто)
5
Дивиденды
6
Доходы, связанные с участием в ассоциированных организациях
7
Доходы от реализации (выбытия) активов
8
Прочие доходы
9
Итого доходов (сумма строк с 1 по 9)
10
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
11
в том числе:
по привлеченным вкладам

Кезең ішіндегі таза пайда (шығын) жиынтығы (22-жол +/- 23-жол – 24-жол)
25
«Азшылық үлесі» бабы шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасаған кезде толтырылады.
Бірінші басшы
(ол болмаған кезеңде – оның
орнындағы тұлға)             ________________   күні  _______________
Бас бухгалтер                ________________   күні  _______________
Орындаушы                    ________________   күні  _______________
Телефон                      ________________
Мөрдің орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған «Пайда мен шығындар
туралы есеп» нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Пайда және шығындар туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Пайда және шығындар туралы есеп» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есеп нысанын ай сайын бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйым, инвестициялық портфельді басқарушы және тоқсан сайын тіркеуші, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым (Ұлттық почта операторын, қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), микроқаржы ұйымы және жасайды және ол есепті кезең соңындағы жағдай бойынша толтырылады.
4. Қаржылық есептілікті жасаған кезде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есеп нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанды толтырған кезде есепті кезеңнің соңғы күнді қоса алғанда есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда ағымдағы жыл басынан бергі кезең ішіндегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 5-бағанда алдыңғы жылдың осындай кезең ішіндегі деректер көрсетіледі.
9. 6-бағанда алдыңғы жылдың басынан бергі осындай кезең ішіндегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
10. 1-25-жолдарда бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған және Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарын ескере отырып топтастырылған ақпараттың негізіндегі деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Пайда мен шығындар туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы 01.__.

Итого чистая прибыль (убыток) за период (стр.22+/-стр.23-стр.24)
25
Статья «Доля меньшинства» заполняется при составлении консолидированной финансовой отчетности.
Первый руководитель
(на период его отсутствия –
лицо, его замещающее)        ______________ дата    ___________
Главный бухгалтер            ______________ дата    ___________
Исполнитель                  ______________ дата    ___________
Телефон                      ______________________
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
«Отчет о прибылях и убытках»
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о прибылях и убытках
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Отчет о прибылях и убытках» (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежемесячно организацией, осуществляющей брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, управляющей инвестиционным портфелем и ежеквартально регистратором, организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), микрофинансовой организацией и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 5 указываются данные за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 6 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
10. В строках с 1 по 25 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о прибылях и убытках

Шығыстар жиынтығы (14- 18-жолдары сомасы)
19
Корпоративтік табыс салығын төлегенге дейін таза пайда (шығын) (13-жол–19-жол)
20
Корпоративтік табыс салығы
21
Корпоративтік табыс салығын төлегеннен кейін таза пайда (шығын) (20-жол–21-жол)
22
Тоқтатылған қызметтен пайда (зиян)
23
Азшылық үлесі
24
Кезеңдегі таза пайда (шығын) жиынтығы (22-жол +/– 23-жол–24-жол)
25
«Азшылық үлесі» бабы шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасаған кезде толтырылады.
Бірінші басшы
(ол болмаған кезеңде – оның
орнындағы тұлға)             ________________   күні  _______________
Бас бухгалтер                ________________   күні  _______________
Орындаушы                    ________________   күні  _______________
Телефон                      ________________
Мөрдің орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған «Пайда мен шығындар
туралы есеп» нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Пайда мен шығындар туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «пайда мен шығындар туралы есеп» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ұлттық почта операторы есеп нысанын ай сайын жасайды және есепті кезең соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Қаржылық есептілікті жасаған кезде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есеп нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанды толтырған кезде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда ағымдағы жыл басынан бергі кезең ішіндегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 5-бағанда алдыңғы жылдың осындай кезең ішіндегі деректер көрсетіледі.
9. 6-бағанда алдыңғы жылдың басынан бергі осындай кезең ішіндегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
10. 1-25-жолдарда бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған және Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарын ескере отырып топтастырылған ақпараттың негізіндегі деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша
бухгалтерлік баланс
Есепті кезең: 20 __ жылғы 01.__.

Итого расходов (сумма строк с 14 по 18)
19
Чистая прибыль (убыток) до уплаты корпоративного подоходного налога (стр. 13 – стр. 19)
20
Корпоративный подоходный налог
21
Чистая прибыль (убыток) после уплаты корпоративного подоходного налога (стр. 20 – стр. 21)
22
Прибыль (убыток) от прекращенной деятельности
23
Доля меньшинства
24
Итого чистая прибыль (убыток) за период (стр. 22 +/– стр. 23 – стр. 24)
25
Статья «Доля меньшинства» заполняется при составлении консолидированной финансовой отчетности.
Первый руководитель
(на период его отсутствия –
лицо, его замещающее)        ______________ дата    ___________
Главный бухгалтер            ______________ дата    ___________
Исполнитель                  ______________ дата    ___________
Телефон                      ________________________
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
«Отчет о прибылях и убытках»
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о прибылях и убытках
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Отчет о прибылях и убытках» (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежемесячно Национальным оператором почты и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 5 указываются данные за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 6 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
10. В строках с 1 по 25 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Бухгалтерский баланс по активам инвестиционного фонда
(прочих клиентов)

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Инвестициялық қордың (басқа да клиенттердің) активтері бойынша бухгалтерлік баланс» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Инвестициялық портфельді басқарушы есеп нысанын тоқсан сайын жасайды және есепті кезең соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Қаржылық есептілікті жасаған кезде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есеп нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-баған толтырылған кезде ескертулер көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезең соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 5-бағанда есепті кезең басындағы деректер көрсетіледі.
9. 1–18-жолдарда бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған және Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарын ескере отырып топтастырылған ақпараттың негізіндегі деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Инвестициялық қордың активтері бойынша пайда мен шығындар туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы 01.__.
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Индекс: Ф2-ИПБ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: инвестициялық портфельді басқарушы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
_______________________________________________
(инвестициялық портфельді басқарушының толық атауы)
__________________________________
(инвестициялық қордың толық атауы)
20 ___ жылғы «___» ____________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Жыл басынан бастап есепті күнге дейінгі кезеңде
Есепті кезеңде
1
2
4
5
Кезең басындағы инвестициялық қордың таза активтері
1
Инвестициялық қордың бағалы қағаздарын (пайларын) орналастырудан түсімдер
2
Орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кірістер
3
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон және (немесе) дисконт) түріндегі кірістер
4
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша
4.1
халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары бойынша
4.2
шетел эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша
4.3
шет мемлекеттерінің бағалы қағаздары бойынша
4.4
Қазақстан Республикасы эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша
4.5
басқа да бағалы қағаздар бойынша
4.6
«Кері РЕПО» операциялары бойынша кірістер
5
Акциялар бойынша дивидендтер бойынша кірістер
6
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан түскен кірістер (шығыстар) (нетто)
7
Қайта бағалаудан кірістер (шығыстар) (нетто)
8
оның ішінде:
бағалы қағаздарды әділ құнының өзгеруінен
8.1
шетел валютасын қайта бағалаудан
8.2
қайта бағалаудан басқа да кірістер (шығыстар)
8.3
Басқа да қаржы активтері бойынша сыйақы түріндегі кірістер
9
Басқа да кірістер
10
Кірістер жиынтығы
11
Инвестициялық қордың сатып алынған бағалы қағаздар (пайлар)
12
Инвестициялық қордың бағалы қағаздары бойынша төленген дивидендтер
13
Комиссиялық сыйақы
14
оның ішінде:
инвестициялық портфельді басқарушыға

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Бухгалтерский баланс по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)» (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежеквартально управляющей инвестиционным портфелем и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются примечания.
7. В графе 4 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
8. В графе 5 указываются данные на начало отчетного периода.
9. В строках с 1 по 18 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда
Сноска. Приложение 14 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: на 01.__.20 __ года
Индекс: Ф2-УИП
Периодичность: ежемесячная
Представляет: управляющие инвестиционным портфелем
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
_____________________________________________________________________
(полное наименование управляющего инвестиционным портфелем)
_____________________________________________________________________
(полное наименование инвестиционного фонда)
по состоянию на «___» ____________ 20 ___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За период с начала года по отчетную дату
За отчетный период
1
2
4
5
Чистые активы инвестиционного фонда на начало периода
1
Поступления от размещения ценных бумаг (паев) инвестиционного фонда
2
Доходы в виде вознаграждения по размещенным вкладам
3
Доходы в виде вознаграждения (купона и (или) дисконта) по ценным бумагам
4
в том числе:
государственным ценным бумагам Республики Казахстан
4.1
ценным бумагам международных финансовых организаций
4.2
негосударственным ценным бумагам иностранных эмитентов
4.3
ценным бумагам иностранных государств
4.4
негосударственным ценным бумагам эмитентов Республики Казахстан
4.5
прочим ценным бумагам
4.6
Доходы по операциям «обратное РЕПО»
5
Доходы в виде дивидендов по акциям
6
Доходы (расходы) от купли-продажи ценных бумаг (нетто)
7
Доходы (расходы) от переоценки (нетто)
8
в том числе:
от изменения справедливой стоимости ценных бумаг
8.1
от переоценки иностранной валюты
8.2
прочие доходы (расходы) от переоценки
8.3
Доходы в виде вознаграждения по прочим финансовым активам
9
Прочие доходы
10
Итого доходов
11
Выкупленные ценные бумаги (паи) инвестиционного фонда
12
Выплаченные дивиденды по ценным бумагам инвестиционного фонда
13
Комиссионное вознаграждение
14
в том числе:
управляющему инвестиционным портфелем

14.1
брокерге және дилерге
14.2
кастодианға және тіркеушіге
14.3
басқа тұлғаларға
14.4
Басқа да шығыстар
15
Шығыстар жиынтығы
16
Анықталмаған (қате есепке алынған) сомалар
17
Анықталмаған (қате есепке алынған) сомаларды қайтару
18
Кезең соңындағы таза активтер
19
Таза активтердегі өзгерістер
20
Бірінші басшы
(ол болмаған кезеңде – оның
орнындағы тұлға)             ________________   күні  _______________
Бас бухгалтер                ________________   күні  _______________
Орындаушы                    ________________   күні  _______________
Телефон                      ________________
Мөрдің орны
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған «Инвестициялық
қордың активтері бойынша
пайда мен шығындар туралы
есеп» нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Инвестициялық қордың активтері бойынша пайда мен шығындар туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Инвестициялық қордың активтері бойынша пайда мен шығындар туралы есеп» нысанын (бұдан әрі – Нысан)толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Инвестициялық портфельді басқарушы есеп нысанын тоқсан сайын жасайды және ол есепті кезең соңындағы жағдай бойынша толтырылады.
4. Қаржылық есептілікті жасаған кезде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есеп нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанды толтырған кезде ескертулер көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, ағымдағы жыл басынан бастап есепті күнге дейінгі кезеңдегі деректер көрсетіледі.
8. 5-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
9. 1-20-жолдарда бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған және Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарын ескере отырып топтастырылған ақпараттың негізіндегі деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
14-1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Бухгалтерлік баланс
Есепті кезең: 20 __ жылғы 01.__.
Ескерту. Қаулы 14-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Индекс: Ф1-ЖЗҚ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: жинақтаушы зейнетақы қорлары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі

14.1
брокеру и дилеру
14.2
кастодиану и регистратору
14.3
прочим лицам
14.4
Прочие расходы
15
Итого расходов
16
Невыясненные (ошибочно зачисленные) суммы
17
Возврат невыясненных (ошибочно) зачисленных сумм
18
Чистые активы на конец периода
19
Изменения в чистых активах
20
Первый руководитель
(на период его отсутствия –
лицо, его замещающее)        ______________ дата    ___________
Главный бухгалтер            ______________ дата    ___________
Исполнитель                  ______________ дата    ___________
Телефон                      ________________________
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
«Отчет о прибылях и убытках по
активам инвестиционного фонда»
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда» (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежеквартально управляющей инвестиционным портфелем и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются примечания.
7. В графе 4 указываются данные за период с начала года по отчетную дату, включая последний день отчетного периода.
8. В графе 5 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
9. В строках с 1 по 20 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 14-1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Бухгалтерский баланс
Сноска. Постановление дополнено Приложением 14-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: на 01.__.20 __ года
Индекс: Ф1-НПФ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: накопительные пенсионные фонды
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Бухгалтерлік баланс» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Жинақтаушы зейнетақы қоры есептің Нысанын ай сайын жасайды және есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша меншікті қаражаты бойынша толтырады.
4. Қаржылық есептілікті жасау кезінде қолданылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Есепте бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан астам сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есептің Нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда алдыңғы есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, алдыңғы есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1-47 аралығындағы жолдарда бас кітап және деректер базасынан алынған ақпарат негізінде және Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарын ескеріп топтарға бөлінген деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
14-2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Пайда мен зиян туралы есеп
Есепті кезең: 20 __ жылғы 01 __________ жағдай бойынша

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Бухгалтерский баланс» (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежемесячно накопительным пенсионным фондом и заполняется по собственным средствам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются данные за конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года, включая последний день предыдущего отчетного периода.
8. В строках с 1 по 47 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 14-2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о прибылях и убытках

Ескерту. Қаулы 14-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Индекс: Ф2-ЖЗҚ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: жинақтаушы зейнетақы қорлары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – 1 қаңтардағы жағдай бойынша қаржылық есептілікті қоспағанда, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей; 1 қаңтардағы жағдай бойынша он сегізінші қаңтардан кешіктірмей
Нысан
__________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
20 ___ жылғы «___» ____________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңде
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңде (өспелі жиынтығымен)
Алдыңғы жылдың осындай кезеңінде
Алдыңғы жылдың басынан бергі осындай кезеңде (өспелі жиынтығымен
1
2
3
4
5
6
Комиссиялық сыйақы
1
оның ішінде:
зейнетақы активтерінен
1.1
зейнетақы активтері бойынша инвестициялық кірістен (зияннан)
1.2
Ағымдағы шоттар мен орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кірістер
2
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон және (немесе) дисконт) түріндегі кірістер
3
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
4
Өзгерісі пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар құнының өзгеруінен болған кірістер (шығыстар)
5
«Кері РЕПО» операциялары бойынша кірістер
6
Тазартылған бағалы металдармен операциялардан болған кірістер (шығыстар)
7
Шетел валютасын қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
8
Қаржылық емес активтерді сатудан және активтерді алудан болған кірістер
9
Басқа кірістер
10
Кірістердің жиынтығы
11
Комиссиялық шығыстар
12
олардың ішінде:
зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға сыйақы
12.1
кастодиан банктерге сыйақы
12.2
Теріс комиссиялық сыйақыны өтеу
13
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйақы (сыйлықақы) түріндегі шығыстар
14
«РЕПО» операциялары бойынша шығыстар
15
Алынған қарыздар мен қаржылық жалдау бойынша сыйақы түріндегі шығыстар
16
Жалпы әкімшілік шығыстар
17
оның ішінде:
еңбекке ақы төлеу және іссапар шығыстары
17.1
амортизациялық аударымдар және тозу
17.2
ағымдағы жалдау бойынша шығыстар
17.3
салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша шығыстар (корпоративтік табыс салығынан басқа)
17.4
басқа әкімшілік шығыстар
17.5
Қаржылық емес активтерді сатудан және активтерді өткізуден болған шығыстар
18
Басқа шығыстар
19
Шығыстардың жиынтығы
20
Резервтерге (провизияларға) аударылғанға дейінгі пайда (зиян)
21
Операциялар бойынша ықтимал ысырапқа арналған резервтер (резервтерді қалпына келтіру)
22
олардың ішінде:
номиналды кірістіліктің көрсеткіші мен кірістіліктің ең аз мәні арасындағы айырманы өтеуге арналған

Сноска. Постановление дополнено Приложением 14-2 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: на 01.__.20 __ года
Индекс: Ф2-НПФ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: накопительные пенсионные фонды
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, за исключением финансовой отчетности по состоянию на 1 января; по состоянию на 1 января, не позднее восемнадцатого января.
Форма
_____________________________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на «___» ____________ 20 ___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За отчетный период
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период предыдущего года
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
5
6
Комиссионные вознаграждения
1
в том числе:
от пенсионных активов
1.1
от инвестиционного дохода (убытка) по пенсионным активам
1.2
Доходы в виде вознаграждения по текущим счетам и размещенным вкладам
2
Доходы в виде вознаграждения (купона и (или) дисконта) по приобретенным ценным бумагам
3
Доходы (расходы) от купли-продажи ценных бумаг (нетто)
4
Доходы (расходы) от изменения стоимости ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка
5
Доходы по операциям «обратное РЕПО»
6
Доходы (расходы) от операций с аффинированными драгоценными металлами
7
Доходы (расходы) от переоценки иностранной валюты (нетто)
8
Доходы от реализации нефинансовых активов и получения активов
9
Прочие доходы
10
Итого доходов
11
Комиссионные расходы
12
из них:
вознаграждения организациям, осуществляющим инвестиционное управление пенсионными активами
12.1
вознаграждения банкам-кастодианам
12.2
Возмещение отрицательного комиссионного вознаграждения
13
Расходы в виде вознаграждения (премии) по приобретенным ценным бумагам
14
Расходы по операциям «РЕПО»
15
Расходы в виде вознаграждения по полученным займам и финансовой аренде
16
Общие административные расходы
17
в том числе:
расходы на оплату труда и командировочные
17.1
амортизационные отчисления и износ
17.2
расходы по текущей аренде
17.3
расходы по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет (кроме корпоративного подоходного налога)
17.4
прочие административные расходы
17.5
Расходы от реализации нефинансовых активов и передачи активов
18
Прочие расходы
19
Итого расходов
20
Прибыль (убыток) до отчисления в резервы (провизии)
21
Резервы (восстановление резервов) на возможные потери по операциям
22
из них:
на возмещение разницы между показателем номинальной доходности и минимальным значением доходности

Ескерту. Қаулы 14-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Индекс: Ф1ЗейнетАктиві-ЖЗҚ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: жинақтаушы зейнетақы қорлары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі – 1 қаңтардағы жағдай бойынша қаржылық есептілікті қоспағанда, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей; 1 қаңтардағы жағдай бойынша он сегізінші қаңтардан кешіктірмей.
Нысан
__________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
20 ___ жылғы «___» ____________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жолдың коды
Есепті кезеңнің соңында
Алдыңғы жылдың соңында
1
2
3
4
Активтер
Екінші деңгейдегі банктердегі және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы шоттардағы ақша
1
Тазартылған бағалы металдар
2
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
3
Сатуға қолда бар бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
4
Өзгерісі пайда мен зиянның құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
5
«Кері РЕПО» операциялары бойынша талаптар
6
Туынды құралдар
7
Дебиторлық берешек
8
Теріс комиссиялық сыйақы бойынша талаптар
9
Номиналды кірістіліктің көрсеткіші мен кірістіліктің ең аз мәні арасындағы айырманы алу бойынша талаптар
10
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
11
Басқа активтер
12
Активтердің жиынтығы
13
Міндеттемелер
Алушылардың зейнетақы төлемдері бойынша талаптары
14
Комиссиялық сыйақылар бойынша кредиторлық берешек
15
оның ішінде:
зейнетақы активтерінен

Сноска. Постановление дополнено Приложением 14-3 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: на 01.__.20 __ года
Индекс: Ф1ПенсАктив-НПФ
Периодичность: ежемесячная
Представляет: накопительные пенсионные фонды
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления – не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, за исключением финансовой отчетности по состоянию на 1 января; по состоянию на 1 января, не позднее восемнадцатого января.
Форма
_____________________________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на «___» ____________ 20 ___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
4
Активы
Деньги на счетах в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
1
Аффинированные драгоценные металлы
2
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня (за вычетом резервов на обесценение)
3
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи (за вычетом резервов на обесценение)
4
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка
5
Требования по операциям «обратное РЕПО»
6
Производные инструменты
7
Дебиторская задолженность
8
Требования по отрицательному комиссионному вознаграждению
9
Требования по получению разницы между показателем номинальной доходности и минимальным значением доходности
10
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения (за вычетом резервов на обесценение)
11
Прочие активы
12
Итого активы
13
Обязательства
Требования получателей по пенсионным выплатам
14
Кредиторская задолженность по комиссионным вознаграждениям
15
в том числе:
от пенсионных активов

19.1
Корпоративтік табыс салығын төлегенге дейінгі таза пайда (зиян) (18-жол-19-жол)
20
Корпоративтік табыс салығы
21
Корпоративтік табыс салығын төленгеннен кейінгі таза пайда (зиян) (20-жол-21-жол)
22
Тоқтатылған қызметтен пайда (зиян)
23
Азшылық үлесі
24
Кезеңдегі таза пайданың (зиянның) жиынтығы (22-жол+/-23-жол-24-жол)
25
«Азшылық үлесі» бабы шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау кезінде толтырылады.
Бірінші басшы
(ол болмаған кезеңде – оның
орнындағы тұлға)             ________________   күні  _______________
Бас бухгалтер                ________________   күні  _______________
Орындаушы                    ________________   күні  _______________
Телефон                      ________________
Мөрдің орны
«Пайда мен зиян туралы есеп»
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды
толтыру бойынша түсіндірме Пайда мен зиян туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Зейнетақы активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 43) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым есептің Нысанын ай сайын жасайды және есепті кезеңнің аяғындағы жағдай бойынша толтырады. Есеп мың теңгемен ұсынылады.
4. Қаржылық есептілікті жасау кезінде қолданылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Есепте бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан астам сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Есептің Нысанына бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңдегі деректер (өсу жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 5-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі деректер көрсетіледі.
9. 6-бағанда алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезеңдегі деректер (өсу жиынтығымен) көрсетіледі.
10. 1-25 аралығындағы жолдарда бас кітап және деректер базасынан алынған ақпарат негізінде және Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарын ескеріп топтарға бөлінген деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
15-қосымша
Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық
арнайы қаржы компанияларының, микроқаржы ұйымдарының,
«Қазақстанның Даму Банкі» акционерлік қоғамының және
инвестициялық қорлардың қаржылық есептілікті ұсыну
қағидалары

19.1
Чистая прибыль (убыток) до уплаты корпоративного подоходного налога (стр. 18-стр.19)
20
Корпоративный подоходный налог
21
Чистая прибыль (убыток) после уплаты корпоративного подоходного налога (стр.20-стр.21)
22
Прибыль (убыток) от прекращенной деятельности
23
Доля меньшинства
24
Итого чистая прибыль (убыток) за период (стр.22+/-стр.23-стр.24)
25
Статья «Доля меньшинства» заполняется при составлении консолидированной финансовой отчетности.
Первый руководитель
(на период его отсутствия –
лицо, его замещающее)        ______________ дата    ___________
Главный бухгалтер            ______________ дата    ___________
Исполнитель                  ______________ дата    ___________
Телефон                      ________________________
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
«Отчет о прибылях и убытках»
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о прибылях и убытках
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Отчет о прибылях и убытках» (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии подпунктом 43) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
3. Форма отчета составляется ежемесячно организацией, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Отчет представляется в тысячах тенге.
4. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 5 указываются данные за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 6 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
10. В строках с 1 по 25 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований Международных стандартов финансовой отчетности.
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Правила представления финансовой отчетности
финансовыми организациями, специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми компаниями,
микрофинансовыми организациями, акционерным обществом «Банк
Развития Казахстана» и инвестиционными фондами

1. Жылдық қаржылық есептілікті ұсыну тәртібі
1. «Қазақстанның Даму Банкі» акционерлік қоғамы және мынадай қаржы ұйымдары Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған және аудиторлық ұйым растаған жылдық қаржылық есептілікті, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда – шоғырландырылған және жеке жылдық қаржылық есептілікті қағаз тасымалдағышта ұсынады:
1) екінші деңгейдегі банктер;
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері;
3) жинақтаушы зейнетақы қорлары;
4) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры;
5) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары;
6) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар;
7) тіркеуші;
8) инвестициялық портфельді басқарушылар;
9) зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар;
10) бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар;
11) қызметінің ерекше түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды және ерекше қызметі банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 7 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Өзара сақтандыру ұйымдары жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде Ұлттық Банкке халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған жылдық қаржылық есептілікті қағаз тасымалдағышта ұсынады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 7 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Арнайы қаржы компаниялары және исламдық арнайы қаржы компаниялары жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде Ұлттық Банкке халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған меншікті қаражаты бойынша жылдық қаржылық есептілікті қағаз тасымалдағышта ұсынады.
Арнайы қаржы компаниясы меншікті қаражаты бойынша жылдық қаржылық есептілікке қоса осы қаулының 1-қосымшасында белгіленген нысан бойынша бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік балансты ұсынады.

1. Порядок представления годовой финансовой отчетности
1. В Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют годовую финансовую отчетность, а в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) - консолидированную и отдельную годовые финансовые отчетности, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и подтвержденные аудиторской организацией, на бумажном носителе, акционерное общество «Банк Развития Казахстана» и следующие финансовые организации:
1) банки второго уровня;
2) страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры;
3) накопительные пенсионные фонды;
4) единый накопительный пенсионный фонд;
5) добровольные накопительные пенсионные фонды;
6) организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг;
7) регистратор;
8) управляющие инвестиционным портфелем;
9) организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами;
10) организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг;
11) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, за исключением юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Общества взаимного страхования ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют в Национальный Банк годовую финансовую отчетность, составленную в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, на бумажном носителе.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Специальные финансовые компании и исламские специальные финансовые компании ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют в Национальный Банк годовую финансовую отчетность по собственным средствам, составленную в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, на бумажном носителе.
Специальная финансовая компания дополнительно к годовой финансовой отчетности по собственным средствам представляет бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям по форме, установленной приложением 1 к настоящему постановлению.

Исламдық арнайы қаржы компаниясы меншікті қаражаты бойынша жылдық қаржылық есептілікке қоса осы қаулының 2 және 3-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша бөлінген активтер бойынша бухгалтерлік балансты және бөлінген активтер бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 7 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Микроқаржы ұйымдары жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде орналасқан жері бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалына жылдық қаржылық есептілікті қағаз тасымалдағышта ұсынады.
5. Айрықша қызметі банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғалар жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі – Ұлттық Банк) орталық аппаратына халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған жылдық қаржылық есептілікті, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда жеке және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептіліктерді қағаз тасымалдағышпен ұсынады.
Айрықша қызметі банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау болып табылатын, банк және (немесе) банк холдингі ірі қатысушылары болып табылатын заңды тұлғалар ұсынатын жылдық қаржылық есептілікке аудиторлық ұйымның растауы талап етіледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Осы Қағидалардың 1-тармағында көрсетілген ұйымдар Ұлттық Банкке бұрын ұсынылған қаржылық есептілікке оны жоғарғы орган бекіту кезінде түзетулер енгізген жағдайда, ол жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей Ұлттық Банкке түзетілген қаржылық есептілікті ұсынады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 7 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7. Екінші деңгейдегі банктердің және «Қазақстанның Даму Банкі» акционерлік қоғамының ақша қозғалысы туралы есебі халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес тікелей әдіс бойынша жасалады.
2. Ай сайынғы және тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті ұсыну

Исламская специальная финансовая компания дополнительно к годовой финансовой отчетности по собственным средствам представляет бухгалтерский баланс по выделенным активам и отчет о прибылях и убытках по выделенным активам по формам, установленным приложениями 2 и 3 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Микрофинансовые организации ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют годовую финансовую отчетность на бумажном носителе в территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения.
5. Юридические лица, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют в центральный аппарат Национального Банка Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) годовую финансовую отчетность, а в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) - отдельную и консолидированную годовые финансовые отчетности, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, на бумажном носителе.
К годовой финансовой отчетности, представляемой юридическими лицами, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, в которых банк второго уровня и (или) банковский холдинг являются крупными участниками, требуется подтверждение аудиторской организации.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Организации, указанные в пункте 1 настоящих Правил, в случае внесения корректировок в ранее представленную в Национальный Банк финансовую отчетность при ее утверждении высшим органом, представляют в Национальный Банк откорректированную финансовую отчетность не позднее десяти календарных дней после дня ее опубликования.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Отчет о движении денег банков второго уровня и акционерного общества «Банк Развития Казахстана» составляется в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности по прямому методу.
2. Представление ежемесячной и ежеквартальной финансовой
отчетности

8. Ұлттық Банкке ай сайынғы қаржылық есептілікті:
1) жинақтаушы зейнетақы қорлары осы қаулының 14-1, 14-2, 14-3 және 14-4-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша:
1 қаңтардағы жағдай бойынша қаржылық есептілікті қоспағанда, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей;
1 қаңтардағы жағдай бойынша, он сегізінші қаңтардан кешіктірмей;
2) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры осы қаулының 456 және 7-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша есепті айдан кейінгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмей;
3) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары осы қаулының 4, 5, 6 және 7-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей;
4) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары осы қаулының 8 және  9-қосымшаларда белгіленген нысандар бойынша, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей;
5) зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар осы қаулының 14-5 және 14-6-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша:
1 қаңтардағы жағдай бойынша қаржылық есептілікті қоспағанда, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей;
1 қаңтардағы жағдай бойынша, он сегізінші қаңтардан кешіктірмей;
6) Ұлттық почта операторы осы қаулының 10 және 12-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша, есепті айдан кейінгі айдың жиырма бесінен кешіктірмей;
7) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар осы қаулының 10 және 11-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей;
8) инвестициялық портфельді басқарушылар осы қаулының 101113 және 14-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.
Инвестициялық портфельді басқарушылар осы қаулының 13-қосымшасында белгіленген нысанды толтыру кезінде сенімгерлікпен басқаруға берілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің алтынвалюта активтерін және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін көрсетпейді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

8. В Национальный Банк ежемесячную финансовую отчетность представляют:
1) накопительные пенсионные фонды по формам, установленным приложениями 14-1, 14-2, 14-3 и 14-4 к настоящему постановлению:
не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, за исключением финансовой отчетности по состоянию на 1 января;
по состоянию на 1 января, не позднее восемнадцатого января;
2) единый накопительный пенсионный фонд по формам, установленным приложениями 456 и 7 к настоящему постановлению, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
3) добровольные накопительные пенсионные фонды по формам, установленным приложениями 456 и 7 к настоящему постановлению, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
4) страховые (перестраховочные) организации по формам, установленным приложениями 8 и 9 к настоящему постановлению, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
5) организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, по формам, установленным приложениями 14-5 и 14-6 к настоящему постановлению:
не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, за исключением финансовой отчетности по состоянию на 1 января;
по состоянию на 1 января, не позднее восемнадцатого января;
6) Национальный оператор почты по формам, установленным приложениями 10 и 12 к настоящему постановлению, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
7) организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, по формам, установленным приложениями 10 и 11 к настоящему постановлению, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
8) управляющие инвестиционным портфелем по формам, установленным приложениями 101113 и 14 к настоящему постановлению, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Золотовалютные активы Национального Банка и активы Национального фонда Республики Казахстан, переданные в доверительное управление, не указываются управляющими инвестиционным портфелем при заполнении формы, установленной приложением 13 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9. Ұлттық Банкке тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті:
1) тіркеуші, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық почта операторын, қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда) осы қаулының 10 және 11-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) сақтандыру брокерлері осы қаулының 8 және 9-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10. Микроқаржы ұйымдары тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті осы қаулының 10 және 11-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмей орналасқан жері бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалына ұсынады.
11. Қаржылық есептілікті жасаған кезде қолданылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
12. Ай сайынғы және тоқсан сайынғы қаржылық есептілік ұсынылатын деректердің конфиденциалдылығын және түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғау құралдары бар ақпаратты кепілдік бере отырып жеткізудің тасымалдау жүйесін пайдалана отырып, электрондық тасымалдауыштармен ұсынылады.
13. Қағаз тасымалдағыштағы қаржылық есептілікке бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам) және бас бухгалтер қол қойып, мөрмен куәландырылады және ұйымда сақталады. Ұлттық Банктің және (немесе) Ұлттық Банктің аумақтық филиалының талап етуі бойынша ұйым сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей түзетілген және өшірілген жерлері болмауы тиіс қағаз тасымалдағыштағы қаржылық есептілікті ұсынады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 7 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
14. Электрондық тасымалдауышта ұсынылған қаржылық есептілік қағаз тасымалдауыштағы қаржылық есептілікке сәйкес келуі тиіс. Электрондық тасымалдауышта ұсынылған деректердің қағаз тасымалдауыштағы деректермен бірдейлігін ұйымның бірінші басшысы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы тұлға) қамтамасыз етеді.

9. В Национальный Банк ежеквартальную финансовую отчетность представляют:
1) регистратор, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, (за исключением Национального оператора почты, юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей) по формам, установленным приложениями 10 и 11 к настоящему постановлению, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
2) страховые брокеры по формам, установленным приложениями 8 и  9 к настоящему постановлению, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Микрофинансовые организации в территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения представляют ежеквартальную финансовую отчетность по формам, установленным приложениями 10 и 11 к настоящему постановлению, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
11. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
12. Ежемесячная и ежеквартальная финансовые отчетности представляются на электронных носителях с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
13. Финансовая отчетность на бумажном носителе подписывается первым руководителем (в период его отсутствия - лицом, его замещающим) и главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится у организации. По требованию Национального Банка и (или) территориального филиала Национального Банка организация не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет финансовую отчетность на бумажном носителе, которая не должна содержать исправлений и подчисток.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Финансовая отчетность, представленная на электронном носителе, должна соответствовать финансовой отчетности на бумажном носителе. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем организации (в период его отсутствия – лицом, его замещающим).

15. Қаржылық есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажет болған жағдайда ұйым қаржылық есептілік ұсынылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Ұлттық Банкке және (немесе) Ұлттық Банктің аумақтық филиалына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттігінің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш ұсынады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 7 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
16. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 250 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 27 мамырдағы
№ 130 қаулысына
16-қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының күші
жойылды деп танылатын қаулыларының тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, «Қазақстан Даму Банкі» акционерлік қоғамының, инвестициялық қорлардың және микроқаржы ұйымдарының қаржылық есептілігінің нысандары, тізбесі, ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2011 жылғы 25 ақпандағы № 11 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6890 тіркелген, 2011 жылғы 14 қарашада Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге орталық мемлекеттік органдарының актілері жинағының № 17 жарияланған).
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қаржы ұйымдарының және «Қазақстан Даму Банкі» акционерлік қоғамының қаржылық есептілігінің тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2011 жылғы 25 ақпандағы № 11 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» 2012 жылғы 30 қаңтардағы № 8 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7501 тіркелген, 2012 жылғы 28 сәуірде «Егемен Қазақстан» газетінде № 195-200 (27274) жарияланған).
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және күші жойылды деп тану туралы» 2012 жылғы 24 тамыздағы № 271 қаулысына қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар тізбесінің 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7976 тіркелген, 2012 жылғы 12 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» газетінде № 818-823 (27894) жарияланған).

15. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в финансовую отчетность, организация в течение трех рабочих дней со дня представления финансовой отчетности представляет в Национальный Банк, и (или) территориальный филиал Национального Банка письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 мая 2013 года № 130
Перечень постановлений Правления Национального Банка Республики
Казахстан, признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 11 «Об утверждении Инструкции о формах, перечне, сроках и порядке представления финансовой отчетности финансовыми организациями, специальными финансовыми компаниями, исламскими специальными финансовыми компаниями, акционерным обществом «Банк Развития Казахстана» и инвестиционными фондами» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6890, опубликованное 14 ноября 2011 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 17).
2. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 января 2012 года № 8 «О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 11 «Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности финансовыми организациями и акционерным обществом «Банк Развития Казахстана» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7501, опубликованное 28 апреля 2012 года в газете «Казахстанская правда» № 121-122 (26940-26941).
3. Пункт 2 Перечня изменений и дополнений, вносимых в некоторые нормативные правовые акты Национального Банка Республики Казахстан, прилагаемого к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 271 «О внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан» (зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7976, опубликованному 12 декабря 2012 года в газете «Казахстанская правда» № 431-432 (27250-27251).

4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне микроқаржы ұйымдарының бухгалтерлік есебі және қаржылық есептілігі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 388 қаулысына қосымшаның 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8350 тіркелген, 2013 жылғы 5 маусымда «Егемен Қазақстан» газетінде № 141 (28080) жарияланған).

4. Пункт 2 приложения к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 388 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Национального Банка Республики Казахстан по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности микрофинансовых организаций» (зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8350, опубликованному 5 июня 2013 года в газете «Казахстанская правда» № 190-191 (27464-27465).