Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандықтары бойынша үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2013 жылғы 16 тамыздағы № 343 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 22 тамызда № 8636 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 4 қазандағы № 536 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 04.10.2018 № 536 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ә "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5-бабының 6) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 тамыздағы № 1080 қаулысымен бекітілген Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің Мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандартын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-540-қосымшаларға сәйкес жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандықтары бойынша үлгілік оқу жоспарлары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 12.06.2017 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Ф.Н. Жақыпова):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
2) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркеуден өткеннен кейiн бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандықтары бойынша үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 10 сәуірдегі № 158 бұйрығының күші жойылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық 2013 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгiзiледi және ресми жариялануға тиіс.
Министрдің
міндетін атқарушы
М. Орынханов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым Министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 16 тамыздағы
№ 343 бұйрығына 1-қосымша
Жоғары білім беру мамандығы бойынша
ҮЛГІЛІК ОҚУ ЖОСПАРЫ

Об утверждении типовых учебных планов по специальностям высшего и послевузовского образования
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 августа 2013 года № 343. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 августа 2013 года № 8636. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 октября 2018 года № 536 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 04.10.2018 № 536 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и в целях реализации Государственного общеобязательного стандарта образования высшего и послевузовского образования, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2012 года № 1080 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить типовые учебные планы по специальностям высшего и послевузовского образования согласно приложениям 1-540 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 12.06.2017 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту высшего и послевузовского образования (Жакыпова Ф.Н.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Отменить приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 апреля 2012 года № 158 "Об утверждении типовых учебных планов по специальностям высшего и послевузовского образования".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за
собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 сентября 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
И.о. Министра
М. Орунханов
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 16 августа 2013 года № 343
ТИПОВОЙ УЧЕБНЫЙ ПЛАН
по специальности высшего образования

129
ОҚТ
Оқытудың қосымша түрлері
МК
Міндетті компонент
14-тен кем емес
ДШ
Дене шынықтыру
8
КП
Кәсіби практика
6-дан кем емес
Оқу
сынақ
Өндірістік
сынақ
Дипломалды
сынақ
ТК
Таңдау компоненті
ҚА
Қорытынды аттестаттау
3
Мамандық бойынша мемлекеттік емтихан
1
8
Дипломдық жұмысты (жобаны) жазу және қорғау
2
8
БАРЛЫҒЫ:
146-дан кем емес
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым Министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 16 тамыздағы
№ 343 бұйрығына 142-қосымша
Жоғары білім беру мамандығы бойынша
ҮЛГІЛІК ОҚУ ЖОСПАРЫ
5В081100 - Өсімдік қорғау және карантин мамандығы
Ескерту. 142-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 05.07.2016 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Оқу мерзімі: 4 жыл
Берілетін дәреже:: "5В081100 - Өсімдік қорғау және карантин"
мамандығы бойынша ауылшаруашылығы бакалавры
Пән циклы
Пәннің коды
Пәндердің аталуы
Кредит саны
Семестр
Бақылау түрі
ЖБП
Жалпы білім беру пәндері
28
MK
Міндетті компонент
21
KКZT 1101
Қазақстанның қазіргі заман тарихы
3
1
Мем. емтихан
Fil 2102
Философия
3
4
емтихан
Sht 1103
Шетел тілі
6
1,2
емтихан
K(O)T 1104
Қазақ (Орыс) тілі
6
1,2
емтихан
AKT 1105
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ағылшын тілінде)
3
2
емтихан
ТК
Таңдау компоненті
7
БП
Базалық пәндер
69
МК
Міндетті компонент
20
KK(O)T 2201
Кәсіби қазақ (орыс) тілі
2
3
емтихан
KBShT

129
ДВО
Дополнительные виды обучения
ОК
Обязательный компонент
не менее 14
ФК
Физическая культура
8
ПП
Профессиональная практика
не менее 6
Учебная
зачет
Производственная
зачет
Преддипломная
зачет
Компонент по выбору
ИА
Итоговая аттестация
3
Государственный экзамен по специальности
1
8
Написание и защита дипломной работы (проекта) или сдача государственных экзаменов по двум профилирующим дисциплинам*
2
8
ИТОГО:
не менее -146
Приложение 142
к приказу исполняющего обязанности
Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 16 августа 2013 года № 343
ТИПОВОЙ УЧЕБНЫЙ ПЛАН
по специальности высшего образования
5В081100 – Защита и карантин растений
Сноска. Приложение 142 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 05.07.2016 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Срок обучения:4 года
Присуждаемая степень: бакалавр сельского хозяйства
по специальности "5В081100 –Защита и карантин растений"
Цикл дисциплин
Код дисциплины
Наименование дисциплины
Кол-во кредитов
Семестр
Форма контроля
1
2
3
4
5
6
ООД
Общеобразовательные дисциплины
28
ОК
Обязательный компонент
21
SIK1101
Современная история Казахстана
3
1
Гос. экзамен
Fil2102
Философия
3
4
экзамен
IYa 1103
Иностранный язык
6
1,2
экзамен
K(R)Ya1104
Казахский (русский) язык
6
1,2
экзамен
IKT1105
Информационно-коммуникационные технологии (на англ.языке)
3
2
экзамен
КВ
Компонент по выбору
7
БД
Базовые дисциплины
69
ОК
Обязательный компонент
20
PK(R)Ya2201
Профессиональный казахский (русский) язык
2
3
экзамен
POIYa

5301
Мектепке дейінгі білімнің теориялық-әдістемелік мәселелері
2
1
емтихан
PZAA
5302
Педагогикалық зерттеулердің әдіснамасы және әдістемесі
1
1
емтихан
ТК
Таңдау компоненты
23
Теориялық оқытудың барлығы
36
ОҚТ
Оқытудың қосымша түрлері
8-кем емес
ӨП
Өндірістік практика
4-кем емес
есеп
МҒЗЖ
Магистрлік жобаны орындауды қоса есептегендегі магистранттың тәжірибелік-зерттеу жұмысы
4-кем емес
есеп
ҚА
Қорытынды аттестаттау
4
КЕ
Кешенді емтихан
1
3
МЖРжҚ
Магистрлік жобаны рәсімдеу және қорғау
3
3
БАРЛЫҒЫ
48-кем емес
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандығы бойынша
ҮЛГІЛІК ОҚУ ЖОСПАРЫ
6М010100 - Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу мамандығы
(бейіндік бағыт)
Оқу мерзімі: 1 жыл
Берілетін дәреже: "6М010100 - Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу"
мамандығы бойынша білім магистрі
Пәндер циклі
Пәннің коды
Пәннің атауы
Кредиттер саны
Семестр
Бақылау түрі
БП
Базалық пәндер
8
МК
Міндетті компонент
5
ShT 5201
Шетел тілі (кәсіби)
2
1
емтихан
Men 5202
Менеджмент
1
1
емтихан
Psi 5203
Психология
2
1
емтихан
ТК
Таңдау компоненты
3
КП
Кәсіптік пәндер
10
МК
Міндетті компонент
1
MDBTAM5301
Мектепке дейінгі білімнің теориялық-әдістемелік мәселелері
1
1
емтихан
ТК
Таңдау компоненты
9
Теориялық оқытудың барлығы
18
ОҚТ
Оқытудың қосымша түрлері
6-кем емес
ПӨ
Практика (өндірістік)
2-кем емес
есеп
МҒЗЖ
Магистрлік жобаны орындауды қоса есептегендегі магистранттың тәжірибелік-зерттеу жұмысы
4-кем емес
есеп
ҚА
Қорытынды аттестаттау
4
КЕ
Кешенді емтихан
1
2
МЖРжҚ
Магистрлік жобаны рәсімдеу және қорғау
3
2
БАРЛЫҒЫ
28-кем емес
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым Министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 16 тамыздағы
№ 343 бұйрығына 163-қосымша
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандығы бойынша
ҮЛГІЛІК ОҚУ ЖОСПАРЫ
6М010200 - Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі мамандығы (ғылыми және педагогикалық бағыт)
Ескерту. 163-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 05.07.2016 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Оқу мерзімі: 2 жыл
Берілетін дәреже: "6М010200 - Бастауышта оқыту
педагогикасы мен әдістемесі" мамандығы бойынша педагогика
ғылымдарының магистрі
Пәндер циклі
Пәннің коды
Пәннің атауы
Кредиттер саны
Семестр
Бақылау түрі
БП
Базалық пәндер
20
МК
Міндетті компонент
8
GTF
5201
Ғылым тарихы мен философиясы
2
1
емтихан
ShT 5202
Шетел тілі (кәсіби)
2
1
емтихан
Ped 5203
Педагогика
2
1
емтихан
Psi 5204
Психология
2
1
емтихан
ТК
Таңдау компоненті
12
КП
Кәсіптік пәндер
22
МК
Міндетті компонент
2
GBBOV 5301
Ғылым мен бастауыш білімнің өзекті мәселелері
2
2
емтихан
ТК
Таңдау компоненты
20
Теориялық оқытудың барлығы
42
ОҚТ
Оқытудың қосымша түрлері
13-тен кем емес
ППЗ
Практика (педагогикалық, зерттеу)
6-дан кем емес
есеп
МҒЗЖ
Магистрлік диссертацияны орындауды қоса есептегендегі магистранттың ғылыми-зерттеу жұмысы
7-ден кем емес
есеп
ҚА
Қорытынды аттестаттау
4
КЕ
Кешенді емтихан
1
4
МЖРжҚ
Магистрлік диссертацияны рәсімдеу және қорғау
3
4
БАРЛЫҒЫ
59-кем емес
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандығы бойынша
ҮЛГІЛІК ОҚУ ЖОСПАРЫ
6М010200 - Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі мамандығы (бейіндік бағыт)

5301
Теоретико-методологические проблемы дошкольного
образования
2
1
экзамен
MMPI
5302
Методология и методика
педагогических исследований
1
1
экзамен
КВ
Компонент по выбору
23
Итого теоретического обучения:
36
ДВО
Дополнительные виды обучения
не менее 8
Практика (производственная)
не менее 4
отчет
ЭИРМ
Экспериментально-исследовательская работа магистранта, включая выполнение магистерского проекта
не менее4
отчет
ИА4
Итоговая аттестация
4
КЭ
Комплексный экзамен
1
3
ОиЗМП
Оформление и защита магистерского проекта
3
3
Итого:
48
ТИПОВОЙ УЧЕБНЫЙ ПЛАН
по специальности послевузовского образования
6M010100 - Дошкольное обучение и воспитание
(профильное направление)
Срок обучения: 1 год
Присуждаемая степень: магистр образования по специальности
6M010100 – "Дошкольное обучение и воспитание"
Цикл дисцлин
Код дисциплины
Наименование дисциплин
Кол-во кредит.
Семестр
Форма контроля
БД
Базовые дисциплины
8
ОК
Обязательный компонент
5
IYa 5201
Иностранный язык (профессиональный)
2
1
экзамен
Men5202
Менеджмент
1
1
экзамен
Psi 5203
Психология
2
2
экзамен
КВ
Компонент по выбору
3
ПД
Профилирующие дисциплины
10
ОК
Обязательный компонент
1
TMPDO
5301
Теоретико-методологические проблемы дошкольного образования
1
1
экзамен
КВ
Компонент по выбору
9
Итого теоретического обучения
18
ДВО
Дополнительные виды обучения
не менее 6
Практика (производственная)
не менее 2
отчет
ЭИРМ
Экспериментально - исследовательская работа магистранта, включая выполнение магистерского проекта
не менее4
отчет
ИА
Итоговая аттестация
4
КЭ
Комплексный экзамен
1
2
ОиЗМП
Оформление и защита магистерского проекта
3
2
Итого:
не менее 28
Приложение 163
к приказу исполняющего обязанности
Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 16 августа 2013 года № 343
ТИПОВОЙ УЧЕБНЫЙ ПЛАН
по специальности послевузовского образования
6М010200 – Педагогика и методика начального обучения
(научное и педагогическое направление)
Сноска. Приложение 163 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 05.07.2016 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Срок обучения: 2 года
Присуждаемая степень: магистр педагогических наук
по специальности 6М010200 – "Педагогика и методика
начального обучения"
Цикл дисциплин
Код дисциплины
Наименование дисциплин и видов деятельности
Кол-во кредитов
Семестр
Форма контроля
БД
Базовые дисциплины
20
ОК
Обязательный компонент
8
IFN 5201
История и философия науки
2
1
экзамен
IYa 5202
Иностранный язык (профессиональный)
2
1
экзамен
Ped 5203
Педагогика
2
1
экзамен
Psi 5204
Психология
2
1
экзамен
КВ
Компонент по выбору
12
ПД
Профилирующие дисциплины
22
ОК
Обязательный компонент
2
SPNNO
5303
Современные проблемы науки и начального образования
2
2
экзамен
КВ
Компонент по выбору
20
Итого теоретического обучения
42
ДВО
Дополнительные виды обучения
не менее 13
ППИ
Практика (педагогическая, исследовательская)
не
менее 6
отчет
НИРМ
Научно - исследовательская работа магистранта, включая выполнение магистерской диссертации
не
менее 7
отчет
ИА
Итоговая аттестация
4
КЭ
Комплексный экзамен
1
4
ОиЗМД
Оформлениеи защита магистерской диссертации
3
4
ИТОГО
не менее 59
ТИПОВОЙ УЧЕБНЫЙ ПЛАН
по специальности послевузовского образования
6М010200 - Педагогика и методика начального обучения
(профильное направление)