Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер үшін асыл тұқымдық өнімге (материалға) қол жетімділікті қамтамасыз ету мақсатында басым тәртіппен субсидиялауға жататын мал тұқымдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2013 жылғы 25 шілдедегі № 3-2/340 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 22 тамызда № 8637 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2022 жылғы 29 қарашадағы № 394 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 29.11.2022 № 394 (11.12.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 16) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер үшін асыл тұқымдық өнімге (материалға) қол жетімділікті қамтамасыз ету мақсатында басым тәртіппен субсидиялауға жататын мал тұқымдарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Мал шаруашылығы департаменті заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн;
2) бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы рет ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы Министрінің
2013 жылғы 25 шілдедегі
№ 3-2/340 бұйрығына
қосымша
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер үшін асыл тұқымдық
өнімге (материалға) қол жетімділікті қамтамасыз ету мақсатында
басым тәртіппен субсидиялауға жататын мал тұқымдарының тізбесі
Р/с
Ауыл шаруашылығы жануарлары
Түрі
Өнімділік
бағыты
Тұқым
1
2
3
4
1
Ірі қара мал
Сүтті
Қара ала
Қырдың қызыл
Голштин фриз қара ала
Әулиета
Айршир
Латвиялық қоңыр
Голштин фриз қызыл-ала
Сүтті-етті
Алатау
Симментал
Швиц
Етті
Қазақтың ақбас
Әулиекөл
Ангус
Герефорд
Санта-гертруда
Шароле
Қалмақ
Обрак
Галловей
2
Қойлар
Биязы жүнді
Қазақтың биязы жүнді
Оңтүстік қазақ мериносы
Қазақтың арқар мериносы
Солтүстік қазақ мериносы
Етті меринос
Волгоград мериносы
Биязылау
Цигай
Гемпшир
Қазақтың етті-жүнді
Биязылау жүнді дегересс қойы
Ақжайық етті-жүнді
Қазақтың биязылау кроссбред жүнді қойы
ұяң жүнді
Дегересс ұяң жүнді құйрықты қойы
Қазақтың ұяң жүнді құйрықты қойы
қылшық жүнді
Қазақтың қылшық жүнді құйрықты қойы
Еділбай қойы
Сарыарқа құйрықты қойы
Атыраудың елтірілі-етті бағытындағы құйрықты қойы
елтірілі
Қаракөл
3
Жылқылар
Өнімділік бағытындағы
Қазақтың жабы
Мұғалжар
Көшім
Адай жылқысы
Кабин жылқысы
Жаңа алтай
Мініс
Ағылшын таза қанды мініс жылқысы
Ахалтеке
Таза қанды араб жылқысы
Ганновер
Мініс-жеккі
Дон
Қарабайыр
Қостанай
Желісті
Орыстың желіс жылқысы
Орлов желісті жылқысы
Ауыр жүк таситын жылқылар
Орыстың ауыр жүк таситын жылқысы
Першерон
Владимир жылқысы
Совет ауыр жүк тасығыш
4
Шошқалар
етті
Ірі ақ
Ақсай қара-ала шошқасы
Немістің асыл текті шошқасы
Дюрок
Ландрас
5
Тәуліктік балапандар
Жұмыртқа бағытындағы кросстар
Қоңыр хайсекс
Ақ хайсекс
Ломанн
Родонит
Изза браун
Hy line
Омбылық
Ет
бағытындағы
кросстар
Росс-308
Хаббард
КОББ 500
Сибиряк
Смена
6
Үйрек
Пекин тұқымының "Медеу үйрек кроссы"
7
Қаз
Итальяндық ақ қаздар
8
Түйе құс
Африкалық қара түйе құс
9
Түйелер
Қазақтың айыр өркешті
Түркімен айыр өркешті
Аруана
10
Маралдар
(Бұғылар)
-----
11
Бал арасы
Карпат
Орташа орыс арасы

Об утверждении Перечня пород животных, подлежащих субсидированию в приоритетном порядке, в целях обеспечения доступности племенной продукции (материала) для отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 июля 2013 года № 3-2/340. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 августа 2013 года № 8637. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 ноября 2022 года № 394.
Сноска. Утратил силу приказом и.о.Министра сельского хозяйства РК от 29.11.2022 № 394 (вводится в действие с 11.12.2022).
В соответствии с подпунктом 16) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень пород животных, подлежащих субсидированию в приоритетном порядке, в целях обеспечения доступности племенной продукции (материала) для отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту животноводства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации;
3) размещение на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Мамытбеков
Утвержден
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 июля 2013 года № 3-2/340
Перечень пород животных, подлежащих субсидированию в
приоритетном порядке, в целях обеспечения доступности
племенной продукции (материала) для отечественных
сельскохозяйственных товаропроизводителей.
п/п
Сельскохозяйственные животные
Вид
Направление
продуктивности
Порода
1
2
3
4
1
Крупный рогатый
скот
молочное
Черно-пестрая
Красная степная
Голштинофризская черно-пестрая
Аулиеатинская
Айрширская
Бурая латвийская
Голштинофризская красно-пестрая
молочно-мясная
Алатауская
Симментальская
Швицкая
мясное
Казахская белоголовая
Аулиекольская
Ангус
Герефорд
Санта-гертруда
Шароле
Калмыцкая
Обрак
Галловейская
2
Овцы
тонкорунные
Казахская тонкорунная
Южноказахский меринос
Казахский архаромеринос
Североказахский меринос
Етті меринос
Волгоградский меринос
полутонкорунные
Цигайская
Гемпшир
Казахская мясо-шерстная
Дегереская полутонкорунная
Акжаикская мясо-шерстная
Казахская полутонкорунная с кроссбредной шерстью
полугрубые
Дегереская курдючная
полугрубошерстная
Казахская курдючная
полугрубошерстная
грубые
Казахская курдючная
грубошерстная
Эдильбаевская
Сарыаркинская курдючная
Атырауская мясо-сально-смушковая
смушкового
Каракульская
3
Лошади
продуктивные
Казахская джабе
Мугалжарская
Кушумская
Адаевский тип
Кабинский тип
Новоалтайская
верхового
Английская чистокровная верховая
Ахалтекинская
Арабская чистокровная верховая
Ганноверская
верховоупряжные
Донская
Карабаирская
Костанайская
рысистые
Русский рысак
Орловский рысак
тяжеловозные
Русский тяжеловоз
Першерон
Владимирский тяжеловоз
Советский тяжеловоз
4
Свиньи
мясного
Крупная белая
Аксайские черно-пестрые
Немецкая благородная
Дюрок
Ландрас
5
Суточные цыплята
Кроссы
мясного
направления
Росс – 308
Хаббард
КОББ 500
Сибиряк
Смена
Кроссы
яичного
направления
Хайсекс коричневый
Хайсекс белый
Ломанн
Родонит
Изза браун
Hy line
Омский
6
Утки
Кросс Медео пекинской породы
7
Гуси
Итальянские белые
8
Страусы
Африканские черные
9
Верблюды
Казахский бактриан
Туркменский бактриан
Арвана
10
Маралы
(олени)
-----
11
Пчелы
Карпатская
Среднерусская