Инвестицияларды мемлекеттік қолдау саласындағы нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 26 шілдедегі № 229 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 27 тамызда № 8639 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1113 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.11.2015 № 1113 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Инвестициялар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына және 21-1-бабының 5-тармағына және 2–тармағына, «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа қоса беріліп отырған 1-қосымшаға сәйкес инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімнің нысаны;
2) осы бұйрыққа қоса беріліп отырған 2-қосымшаға сәйкес инвестициялық келісімшартты орындау туралы жартыжылдық есептердің нысаны;
3) осы бұйрыққа қоса беріліп отырған 3-қосымшаға сәйкес инвестициялық келісімшарттың жұмыс бағдарламасын орындаудың ағымдағы жай-күйі актісінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Инвестиция комитеті (Е. Хаиров) заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Инвестициялық келісімшартты орындау бойынша жартыжылдық есептердің үлгісін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 1 маусымдағы № 182 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде № 7757 болып тіркелген, «Казахстанская правда» газетінде 2012 жылғы 4 тамызда № 251-253 (27070-27072) жарияланған);
2) «Инвестицияларды мемлекеттік қолдаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 1 маусымдағы № 184 бұйрығының 1-тармағының 1) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде № 7760 болып тіркелген, «Казахстанская правда» газетінде 2012 жылғы 28 маусымда № 280-281 (27099-27100) жарияланған);
3) «Инвестициялық келісімшартты орындау бойынша жартыжылдық есептердің үлгісін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 1 маусымдағы № 185 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде № 7745 болып тіркелген, «Казахстанская правда» газетінде 2012 жылғы 22 тамызда № 280-281 (27099-27100) жарияланған);

Об утверждении форм в сфере государственной поддержки инвестиций
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 229. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2013 года N 8639. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1133
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.11.2015 № 1133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 19пунктом 2 и пунктом 5 статьи 21-1 Закона Республики Казахстан «Об инвестициях» и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму заявки на предоставление инвестиционных преференций согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму полугодового отчета о выполнении инвестиционного контракта согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму акта текущего состояния исполнения рабочей программы инвестиционного контракта согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по инвестициям Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Хаиров Е.К.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 1 июня 2012 года № 182 «Об утверждении формы полугодовых отчетов о выполнении инвестиционного контракта» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7757 от 25 июня 2012 года, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 4 августа 2012 года № 251-253 (27070-27072);
2) подпункт 1) пункта 1 приказа Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 1 июня 2012 года № 184 «О некоторых вопросах государственной поддержки инвестиций» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7760 от 28 июня 2012 года, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 22 августа 2012 г. № 280-281 (27099-27100);
3) приказ Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 1 июня 2012 года № 185 «Об утверждении формы акта текущего состояния исполнения рабочей программы инвестиционного контракта» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7745 от 20 июня 2012 года, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 22 августа 2012 года № 280-281 (27099-27100);

4) «Инвестицияларды мемлекеттік қолдаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 1 маусымдағы № 184 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 19 қыркүйектегі № 325 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде 7947 болып тіркелген, «Казахстанская правда» газетінде 2012 жылғы 17 қазандағы № 356-357 (27175-27176) жарияланған).
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар бірінші вице-министрі А.П. Рауға жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа технологиялар
министрі                                         Ә. Исекешев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің
төрағасының міндетін атқарушы
______________ Ж.Ә. Жарқынбаев
2013 жылғы 25 шілде
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа технологиялар
министрінің 2013 жылғы
26 шілдедегі № 229 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтiнiм
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2014.09.02 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы туралы мәлiмет
1.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының атауы
2.
Заңды тұлғаны тiркеуден (қайта тiркеуден) өткені туралы ақпарат (күнi, негізі)
3.
Орналасқан жері:
- заңды мекенжайы
- нақты орналасқан жерi
4.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
5.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының басшысы
_____________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________
(телефон, факс,электрондық почтасы)
6.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғасының бас бухгалтерi
_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_______________________________
(телефон, факс, электрондық почтасы)
7.
Инвестициялық жобаның менеджері
_________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда))
_________________________________
(телефон, факс, электрондық почтасы)
2. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер
8.
Инвестициялық жобаның атауы
_________________________________
9.
Инвестициялық жобаны iске асыру орны
_________________________________
10.
Инвестициялау үшiн таңдалған қызметтiң басым түрi(лері) (экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы сыныптауышы сыныптарының деңгейінде)
11.
Заңды тұлғаның тiркелген активтерге инвестициялардың көлемi қосылған құн салығын есепке алмастан (инвестициялық преференциялар ұсынуға өтінім берілген күнтізбелік жылдағы шығындар, және (немесе) алдағы кезеңдердің шығындары есепке алынады)
_________________________________
(теңге)
12.
Жобаны қаржыландыру көздерi, мыналардың болуы:
- меншiкті
- қарыз қаражаты
- бюджеттік қаражат
_________________________________
(меншікті қаражаттың болуын растайтын құжаттың атауы, №, күні)
_________________________________
(жобаны қаржыландыру көздерін белгілейтін құжаттың атауы, №, күні, кредитор) _________________________________
(бюджет қаражаттарынан қаржыландыруды растайтын құжаттың атауы, №, күні)
3. Жобаны іске асыру үшiн қажеттi инвестициялық преференциялар
13.
1) технологиялық жабдықтың, оның жинақтауыштарының;
2) технологиялық жабдыққа қосалқы бөлшектерінің, шикізат пен материалдардың импорты кезінде кеден баждарын төлеуден босату
1)_______________________________
(жеңілдетілген сома)
2)______________________________
(жеңілдетілген сома)
14.
Кедендік тазарту орны
15.
Мемлекеттік заттай грант
_______________________________
(алдын ала келісімді растайтын құжат)
16.
Жер салығы бойынша жеңілдіктер*
_________________________________
(мерзімі)
17.
Мүлікке салық бойынша жеңілдіктер*
_________________________________
(мерзімі)
18.
Корпоративтік табыс салығы бойынша жеңілдіктер*
_________________________________
(мерзімі)
19.
Инвестициялық субсидия*
_________________________________
(мың. теңге)
жобаның алдыңғы құжаттамасымен көзделген шығындар құнының шеңберінде мемлекеттік сараптама қорытындысы бар сома көрсетіледі
20.
Шетелдік жұмыс күшінің саны*, оның ішінде:
1) басшылар,
2) жоғары білімі бар мамандар,
3) білікті жұмысшылар
1. ________________________
(адам саны)
2. ________________________
(адам саны)
3. ________________________
(адам саны)
____________________________
*инвестициялық басым жобаны іске асыратын заңды тұлғаға арналған.

4) приказ Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 19 сентября 2012 года № 325 «О внесении изменений в приказ Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 1 июня 2012 года № 184 «О некоторых вопросах государственной поддержки инвестиций» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7947 от 27 сентября 2012 года, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 17 октября 2012 г. № 356-357 (27175-27176).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Рау А.П.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан                             А. Исекешев
СОГЛАСОВАНО
И. о. Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
_______________ Джаркинбаев Ж.А.
25 июля 2013 года
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан -
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 26 июля 2013 года № 229
Форма
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 02.09.2014 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Заявка
на предоставление инвестиционных преференций
1. Сведения об юридическом лице Республики Казахстан
1.
Наименование
юридического лица Республики Казахстан
2.
Информация о
прохождении регистрации
(перерегистрации)
юридического лица Республики Казахстан
(дата, основание)
3.
Местонахождение:
- юридический адрес
- фактическое
местонахождение
4.
Бизнес
идентификационный номер
(БИН)
5.
Руководитель
юридического лица Республики Казахстан
________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество)
________________________________
(телефон, факс, электронная почта)
6.
Главный бухгалтер
юридического лица Республики Казахстан
________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
________________________________________
(телефон, факс, электронная почта)
7.
Менеджер
инвестиционного проекта
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_______________________________________
(телефон, факс, электронная почта)
2. Сведения об инвестиционном проекте
8.
Наименование
инвестиционного проекта
__________________________________________
9.
Место реализации
инвестиционного проекта
__________________________________________
10.
Выбранный (ые) для
инвестирования
приоритетный (ые) вид
(ы) деятельности (на
уровне классов общего
классификатора видов
экономической
деятельности)
11.
Объем инвестиций в
фиксированные активы
юридического лица без учета налога на добавленную стоимость
(учитываются затраты календарного года, в котором подана заявка на предоставление инвестиционных преференций, и (или) затраты будущих периодов)
_______________________________
(тенге)
12.
Источники финансирования
проекта, наличие:
1) собственных средств
2) заемных средств
3) бюджетных средств
1)_______________________________________________
(наименование, №, дата документа, подтверждающего наличие собственных средств)
2)_______________________________________________
(наименование, №, дата документа, устанавливающего источники финансирования проекта, кредитор)
3) ___________________________
(наименование, №, дата документа, подтверждающего финансирование из бюджетных средств)
3. Требуемые для реализации проекта инвестиционные преференции
13.
Освобождение от уплаты
таможенных пошлин при
импорте:
1) технологического
оборудования,
комплектующих к нему;
2) запасных частей к
технологическому
оборудованию, сырья и
материалов
1) _____________________________
(льготируемая сумма)
2) _____________________________
(льготируемая сумма)
14.
Место проведения таможенной очистки
15.
Государственный натурный
грант
_______________________________
(документы, подтверждающие
предварительное согласование)
16.
Льготы по земельному налогу*
________________________
(срок)
17.
Льготы по налогу на имущество*
________________________
(срок)
18.
Льготы по корпоративному подоходному налогу*
________________________
(срок)
19.
Инвестиционная субсидия*
___________________________________
(тысяч тенге)
указывается сумма стоимости затрат, предусмотренных предпроектной документацией, имеющей заключение государственной экспертизы
20.
Количество иностранной рабочей силы*, из них:
1) руководители,
2) специалисты с высшим образованием,
3) квалифицированные рабочие
1)_____________________________________
(количество человек)
2)_____________________________________
(количество человек)
3)_____________________________________
(количество человек)
__________________________
*для юридического лица, реализующего инвестиционный
приоритетный проект.

4. Алынып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2014.09.02 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығы.
5.Инвестициялық жоба бойынша жұмыс бағдарламасы
_____________________________________________________________________
(атауы)
Инвестор атауы: _______________________________________________
1-бөлім: Тіркелген активтерге инвестициялар, мың теңге
Шығын баптары
растайтын құжаттар
Тіркелген активтерді пайдалануға беру күні
күнтізбелік жыл
күнтізбелік жыл
Барлығы
контрагент
күні
1-жартыжылдық
2- жартыжылдық
Жыл бойынша жиыны
1-жартыжылдық
2- жартыжылдық
Жыл бойынша жиыны
1.бөлім бойынша жиыны:
2-бөлім: Технологиялық жабдыққа қосалқы бөлшектер, шикізат және материалдар импорты, саны
Шығын баптары
растайтын құжаттар
өлшем бірлігі
игеру кезеңі
игеру кезеңі
Барлығы
контрагент
күні
1-жартыжылдық
2- жартыжылдық
Жыл бойынша жиыны
1-жартыжылдық
2- жартыжылдық
Жыл бойынша жиыны
1. Қосалқы бөлшектер, оның ішінде:
2. Шикізат, материалдар, оның ішінде:
2-бөлім бойынша жиыны:
3-бөлім. Өндірістік көрсеткіштер, өнімнің заттай көрініс саны
р/с
Тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет атауы
Күнтізбелік жыл
Барлығы
1 жартыжылдық
2 жартыжылдық
Жыл бойынша жиыны
3-бөлім бойынша жиынтығы
6. Кеден одағының заңнамасына және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кеден баждарын салудан босатылатын, импортталатын технологиялық жабдық пен оның жиынтықтауыштарының, қосалқы бөлшектердің, шикізат пен материалдардың тiзiмi және көлемi.
р/с
Атауы
КО СЭҚ ТН коды
Өлшем бірлігі
Саны
Тауарларды бірдей сыныптауға мүмкіндік беретін құжаттар*
1.
2.
Жиыны:
____________________________
*Тауарларды жіктеу бойынша ақпарат тауарлардың толық коммерциялық атауды, фирмалық атауды, тауарлардың негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамаларын және өзге де ақпаратты,оның ішінде бұйымдардың фотосуреттерін, суреттерін, сызбаларын, паспорттарын, тауарлардың сынамалары мен үлгілерін және өтініш берген басшының қолымен және заңды тұлғаның мөрімен куәландырылған басқа да құжаттарды қамтуы тиіс.
7. Өтiнiмге қосымшалар:
1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
2) басшының қолымен және заңды тұлғаның мөрімен куәландырылған заңды тұлға жарысының көшірмесі;
3) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 7760 болып тіркелген, «Инвестицияларды мемлекеттік қолдаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 1 маусымдағы № 184 бұйрығымен бетіліген Инвестициялық жобаның бизнес-жоспарын жасау жөніндегі талаптарға сәйкес құрастырылған инвестициялық жобаның бизнес-жоспары;

4. Исключен приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 02.09.2014 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Рабочая программа по инвестиционному проекту ________________________________________________________________
(наименование)
Наименование инвестора: _________________________________________
Раздел 1: инвестиции в фиксированные активы, тысяч тенге
Статьи
затрат
подтверждающие
документы
Дата ввода в эксплуатацию фиксированных активов
календарный год
календарный год
Всего
контр -
агент
дата
1
полугодие
2
полугодие
Итого по году
1
полугодие
2-
полугодие
Итого
по
году
Итого
по Разделу
1:
Раздел 2: импорт запасных частей к технологическому оборудованию, сырья и материалов, количество
Статьи
затрат
подтверждающие
документы
единица
измерения
период освоения
период освоения
Всего
контр-
агент
дата
1
полугодие
2
полугодие
Итого по году
1 полугодие
2 полугодие
Итого по году
1. Запасные части, в том числе:
2. Сырье,
материалы,
в том
числе:
Итого по
Разделу 2:
Раздел 3:производственные показатели, количество в натуральном выражении
№ п/п
Наименование товаров, работ, услуг
календарный год
Всего
1 полугодие
2 полугодие
Итого по году
Итого по разделу 3:
6. Список и объем импортируемого технологического оборудования и комплектующих к нему, запасных частей, сырья и материалов, освобождаемых от обложения таможенными пошлинами в соответствии с законодательством Таможенного союза и (или) законодательством Республики Казахстан.
Наименование
Код ТН ВЭД ТС
Единица
измерения
Количество
Документы, позволяющие однозначно классифицировать товары*
1.
2.
Итого
_____________________________
*Информация по классификации товаров должна содержать полное коммерческое наименование, фирменное наименование, основные технические, коммерческие характеристики товаров и иную информацию, в том числе фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, пробы и образцы товаров, и другие документы, заверенные подписью руководителя и печатью юридического лица подавшего заявку.
7. Приложения к заявке:
1) справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
2) копия устава юридического лица, заверенная подписью руководителя и печатью юридического лица;
3) бизнес-план инвестиционного проекта, составленный в соответствии с Требованиями по составлению бизнес-плана инвестиционного проекта, утвержденными приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 1 июня 2012 года № 184 «О некоторых вопросах государственной поддержки инвестиций», зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7760;

4) құрылыс-монтаждау жұмыстарының сметалық құнын және инвестициялық жобаны iске асыру кезiнде пайдаланылатын, тiркелген активтердi, шикiзатты және (немесе) материалдарды сатып алуға арналған шығындарды негiздейтiн, тiзбесi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленетiн құжаттардың басшының қолымен және заңды тұлғаның мөрімен куәландырылған көшірмелері;
5) Алынып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2014.09.02 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығы.
6) өтiнiм берген заңды тұлға сұрау салған мемлекеттiк заттай гранттың мөлшерiн (құнын) және оның берілуі алдын ала келiсiлгендігiн растайтын құжаттар;
7) салық берешегiнiң, мiндеттi зейнетақы жарналары және әлеуметтiк аударымдар бойынша берешегiнiң жоқ екендiгi туралы тiркеу орны бойынша салық органының анықтамасы;
8) өтінім инвестициялық субсидияны қарастырған жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік сараптама қорытындысы бар басшының қолымен, заңды тұлғаның мөрімен куәландырылған жобадан алдыңғы құжаттама;
9) шетел жұмыс күші тарылған жағдайда осы өтінімге сәйкес нысанда мәліметтер ұсынылады, сондай-ақ басшының қолымен және заңды тұлғаның мөрімен расталған немесе нотариалды куәландырылған құжаттардың көшірмелері мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармаларымен бірге:
жеке басты куәландыратын құжат;
тартылатын шетел жұмысшысы мен жұмыс берушінің арасында жасалған еңбек шарты ұсынылады.
8. Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы өтiнiмде және қоса берiліп отырған құжаттарда қамтылған ақпараттың дұрыстығын (растығын) мәлімдейді және кепiлдiк бередi, ұсынылған ақпарат үшін жауапты болады және «Инвестициялар туралы» 2003 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген инвестициялық келісімшартты мерзімінен бұрын тоқтату шарттарымен танысқан.
9. Осымен Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы:
Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес квазимемлекеттік сектор субъектісі;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына және Қазақстан Республикасының білім беру туралы заңнамасына сәйкес дербес білім беру ұйымы;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына және Қазақстан Республикасының арнайы экономикалық аймақтар туралы заңнамасына сәйкес арнайы экономикалық аймақ аумағында қызметін жүзеге асыратын ұйымы болып табылмайтынын растайды.
_____________________________________     _______________________
(Қазақстан Республикасы заңды тұлғасы      (қолы, мөрi және күнi)
басшысының тегі, аты, әкесінің аты)
Инвестициялық преференцияларды
беруге арналған өтінімге
қосымша
Тартылатын шетел жұмыс күші туралы мәлімет
Ескерту. Өтінім қосымшамен толықтырылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2014.09.02 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығы.
Аты-жөні (сонымен қатар латын әріптерімен)
Туылған күні
Азаматтығы / Тұрғылықты елі
Куәлігінің нөмірі, берілген күні мен берген орган (жеке басын куәландыратын құжат)
Тартылатын кезеңі (ай, жыл)
______________________________              ____________________
(Қазақстан Республикасы заңды             (қолы, мөр және күні)
тұлға басшысының тегі,
аты, әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа технологиялар
министрінің 2013 жылғы
26 шілдедегі № 229 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
20__ ж. «__»____№_____ инвестициялық келісімшартты
орындау туралы жартыжылдық есеп
____________________________________     ________________________
(Инвестициялық келісімшарт жасасқан      (Жобаны іске асыру орны)
заңды тұлғаның атауы)
Есепті кезең: 20__жылғы___жартыжылдық
Индексі: № 1 – ИК нысан
Кезеңділігі: Жартыжылдық
Инвестициялар бойынша уәкілетті органмен инвестициялық келісімшарт жасасқан Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары ұсынады

4) копии документов, перечень которых устанавливается законодательством Республики Казахстан, обосновывающих сметную стоимость строительно-монтажных работ и затрат на приобретение фиксированных активов, сырья и (или) материалов, используемых при реализации инвестиционного проекта, заверенных подписью руководителя и печатью юридического лица;
5) исключен приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 02.09.2014 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
6) документы, подтверждающие размер (стоимость) запрашиваемого подавшим заявку юридическим лицом государственного натурного гранта и предварительное согласование его предоставления;
7) справка налогового органа по месту регистрации об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
8) предпроектная документация, заверенная подписью руководителя, печатью юридического лица и имеющая заключение государственной экспертизы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, в случае, если заявка предусматривает предоставление инвестиционной субсидии;
9) при привлечении иностранной рабочей силы предоставляются сведения по форме согласно приложению к настоящей заявке, а также копии документов с переводом на государственный или русский языки, заверенные подписью руководителя и печатью юридического лица или нотариально засвидетельствованные:
документ, удостоверяющий личность, трудовой договор, заключенный между работодателем и привлекаемым иностранным работником.
8. Юридическое лицо Республики Казахстан заявляет и гарантирует правильность (достоверность) содержащейся в заявке и прилагаемых документах информации, несет ответственность за представленную информацию и ознакомлен с условиями досрочного прекращения инвестиционного контракта, установленными Законом Республики Казахстан от 8 января 2003 года «Об инвестициях».
9. Юридическое лицо Республики Казахстан, реализующее инвестиционные приоритетные проекты подтверждает, что не является:
субъектом квазигосударственного сектора в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
автономной организацией образования в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан и законодательством Республики Казахстан об образовании;
организацией, осуществляющей деятельность в рамках договора концессии;
организацией, осуществляющей деятельность на территории специальной экономической зоны, в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан и законодательством Республики Казахстан о специальных экономических зонах.
______________________________
(Фамилия, имя, отчество руководителя юридического лица Республики Казахстан)
________________________
(подпись, печать и дата)
Приложение
к заявке на предоставление
инвестиционных преференций
Форма
Сноска. Приложение 1 дополнено приложением в соответствии с приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 02.09.2014 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сведения о привлекаемой иностранной рабочей силе
Фамилия, имя, отчество (в том числе латинскими буквами)
Дата рождения
Гражданство/ Страна постоянного проживания
Номер, дата и орган выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность)
Период привлечения (месяц, год)
_________________________________
(Фамилия, имя, отчество руководителя юридического лица Республики Казахстан)
____________________
(подпись, печать и дата)
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан -
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 26 июля 2013 года № 229
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Полугодовой отчет о выполнении инвестиционного контракта
от «__»________20__года № ________
_________________________________
(Наименование юридического лица,
заключившего инвестиционный
контракт)
________________________________
(Место реализации проекта)
Отчетный период: ___ полугодие 20 ____ года
Индекс: Форма № 1 – ИК
Периодичность: полугодовая
Представляют: юридические лица Республики Казахстан, заключившие инвестиционный контракт с Уполномоченным органом по инвестициям

2.1.1
Атауы
Теңгерім есептерінде кірістерді растайтын құжат
және т.б.
2.2
Шикізат және материалдар (саны, өлшем бірлігі)
2.2.1
және т.б.
Жиыны:
3-Бөлім. Өндірістік көрсеткіштер
___________________________________
(шығарылатын өнімнің атауы)
3.1
Өнімді шығарудың/
қызметтерді көрсетудің басталған күні
3.2
Өндірілген өнімнің/ көрсетілген қызметтің көлемі
3.3
Пайдаланылған шикізаттың және материалдың көлемі (3-қосымша)
3.3.1
және т.б.
Осымен инвестициялық Келісімшарттың талаптарына сәйкес сатып алынған тіркелген активтердің және берілген мемлекеттік заттай гранттың нысаналы мақсатының өзгертілмегенін және тіркелген активтер жалға берілмегенін, иеліктен айырылмағанын растаймыз. Көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын және түпнұсқалығын куәландырамыз.
Орындаушы ____________________________ Тел. _______________
Тегі, аты, әкесінің аты
E-mail _______________________________ Қолы _______________
Басшы ________________________________ Қолы _______________
Тегі, аты, әкесінің аты
Бас бухгалтер ________________________ Қолы ___________ М.О.
Тегі, аты, әкесінің аты
«Инвестициялық келiсiмшартты орындау туралы жарты жылдық есеп»
нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1. «Инвестициялық келісімшартты орындау туралы жарты жылдық есеп» нысаны «Инвестициялар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 21-1-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленген.
2. «Инвестициялық келісімшартты орындау туралы жарты жылдық есеп» нысаны, Инвестициялар жөніндегі уәкілетті органмен инвестициялық келiсiмшарт жасасқан Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен белгіленген активтердің пайдалануға берілуін, технологиялық жабдыққа қосалқы бөлшектердің, шикізаттың және (немесе) материалдардың жеткізілуі мен пайдаланылуын растайтын құжаттарды қоса бере отырып, жұмыс бағдарламасында көзделген шығын баптары бойынша толық жазылып, 25 қаңтардан және 25 шілдеден кешіктірмей ұсынылады.
3. Нысан келесі түрде толтырылады:
1-бөлім. «Тіркелген активтерге инвестициялар, мың теңге»:
«Р/с №» деген 1-бағанда рет бойынша нөмірмен көрсетіледі. Кейінгі ақпарат рет бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс;
«Шығын баптары» деген 2-бағанда есептік кезеңдегі «Жұмыс бағдарламасы» инвестициялық келісімшартқа 1-қосымшадан шығын баптары көрсетіледі;
«Жоспар» деген 3-бағанда есептік кезеңдегі «Жұмыс бағдарламасы» инвестициялық келісімшартқа 1-қосымшадан шығын сомасы көрсетіледі;
«Дәлел» деген 4-бағанда есептік кезең ішінде расталатын құжаттарға сәйкес шығын сомасы көрсетіледі;
«Ауытқу (+;-)» деген 5-бағанда «4» баған дерегінен «3» баған дерегін шегереміз;
«Ауытқу себебі» 6-бағанда «4» және «3» бағанар арасында туындаған айырмашылық себебі көрсетіледі;
«Растаушы құжаттар (атауы, №, күні)» деген 7-бағанда есептік кезеңдегі шығын сомасын растайтын құжаттың атауы, құжат нөмірі және күні көрсетіледі;

2.1.1
Наименование
Документ,
подтверждающий
оприходование
на счетах
баланса
и т.д
2.2
Сырье и
материалы (количество, единица измерения)
2.2.1
и т.д
Итого:
Раздел 3. Производственные показатели ___________________________________
(наименование выпускаемой продукции)
3.1
Дата начала
выпуска
продукции/
оказания
услуги
3.2
Объем
произведенной
продукции/
оказанной
услуги
3.3
Объем
использован-
ного сырья и
материала
3.3.1
и т.д
Подтверждаем, что фиксированные активы не переданы в аренду, не отчуждены и не изменено целевое назначение предоставленного государственного натурного гранта и фиксированных активов, приобретенных в соответствии с условиями инвестиционного Контракта. Заверяем подлинность и достоверность указанных сведений.
Исполнитель ________________ Тел. _____ E-mail ____подпись ________
Фамилия, имя, отчество
Руководитель _____________________Подпись ________________М.П.
Фамилия, имя, отчество
Главный бухгалтер _________________ Подпись ________________
Фамилия, имя, отчество
Пояснение
по заполнению формы
«Полугодовой отчет о выполнении инвестиционного контракта»
1. Форма «Полугодовой отчет о выполнении инвестиционного контракта» разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 21-1 Закона Республики Казахстан «Об инвестициях».
2. Форма «Полугодовой отчет о выполнении инвестиционного контракта» представляется юридическими лицами Республики Казахстан, заключившими инвестиционный контракт с Уполномоченным органом по инвестициям, не позднее 25 января и 25 июля с расшифровкой по статьям затрат, предусмотренных рабочей программой, с приложением документов, подтверждающих ввод в эксплуатацию фиксированных активов, поставку и использование запасных частей к технологическому оборудованию, сырья и (или) материалов.
3. Форма заполняется следующим образом:
Раздел 1. «Инвестиции в фиксированные активы, тыс.тенге»:
в графе 1 «№ п/п» указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 «Статьи затрат» указываются статьи затрат из Приложения 1 к инвестиционному контракту «Рабочая программа» за отчетный период;
в графе 3 «План» указывается сумма затрат из Приложения 1 к инвестиционному контракту «Рабочая программа» за отчетный период;
в графе 4 «Факт» указывается сумма затрат согласно подтверждающим документам за отчетный период;
в графе 5 «Отклонения (+;-)»: данные графы «4» минус данные графы «3»;
в графе 6 «Причина отклонения» указывается причина возникшей разницы между графами «4» и «3»;
в графе 7 «Подтверждающие документы (наименование, №, дата)» указываются, наименование, номер и дата документа, подтверждающего сумму расходов за отчетный период;

«Пайдалануға енгізілген күні» деген жолда 1.1-жолдың шығын бабында көрсетілген, тіркелген активтердің пайдалануға енгізілген күні көрсетіледі;
1-бөлімнің қалған жолдары «1.1» жолға ұқсас толтырылады.
2-бөлім. «Технологиялық жабдықтың қосалқы бөлшектерінің, өлшем бірлігінің, шикізаттың және (немесе) материалдардың импорты».
2-бөлімнің деректері 1-бөлімге ұқсас толтырылады, бұл ретте «Шығын баптары» және «Жоспар» деген бағандардың көрсекіштері инвестициялық келісімшартқа 2-қосымшаға сәйкес көрсетіледі.
3-бөлім. «Өндірістік көрсеткіштер»
«Жоспар» деген бағандағы 3-бөлімнің деректері инвестициялық келісімшарт жасаған заңды тұлға Инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтiнiміне ұсынылған бизнес-жоспардан көрсетіледі. Қалған көрсеткіштер 1 және 2-бөлімдерге ұқсас толтырылады.
Қосымшалар: тіркелген активтердің пайдалануға енгізілгенін, технологиялық жабдыққа қосалқы бөлшектердің, шикізаттын және (немесе) материалдардың жеткізілуі мен пайдаланылуын растайтын құжаттарды Инвестициялық келісімшартты жасасқан басшының қолымен және заңды тұлғаның мөрімен расталған көшірмелері қоса беріледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа технологиялар
министрінің 2013 жылғы
26 шілдедегі № 229 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Инвестициялық келісімшарттың жұмыс бағдарламасын орындаудың
ағымдағы жай-күйінің
20__жылғы ___ ________ № __________
АКТІСІ
№_____                                       20__ж. «__» ________

в строке «Дата ввода в эксплуатацию» указывается дата ввода в эксплуатацию фиксированного актива, указанного в статье затрат строки 1.1;
далее строки Раздела 1 заполняются аналогично строке «1.1».
Раздел 2. «Импорт запасных частей к технологическому оборудованию, сырья и материалов, единица измерения».
Данные Раздела 2. заполняются аналогично Разделу 1, при этом показатели графы «Статьи затрат» и «План» указываются согласно Приложению 2 к инвестиционному контракту.
Раздел 3 «Производственные показатели».
Данные Раздела 3 в графе «План» указываются из бизнес-плана, предоставленного к Заявке на предоставление инвестиционных преференций юридическим лицом, заключившим инвестиционный контракт. Остальные показатели заполняются аналогично Разделам 1 и 2.
Приложения: прилагаются копии документов, подтверждающих ввод в эксплуатацию фиксированных активов, поставку и использование запасных частей к технологическому оборудованию, сырья и (или) материалов, заверенные подписью руководителя и печатью юридического лица, заключившего инвестиционный контракт.
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан -
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 26 июля 2013 года № 229
Форма
АКТ
текущего состояния исполнения рабочей программы
инвестиционного контракта от «__» _____ ___ года № ___
№ _ «__»________ 20_ г

1-бөлім. Тіркелген активтерге инвестициялар*
Келісімшартқа 1-қосымшаның және 2-қосымшаның 1-бөлімнің мәліметтері
Тексеру барысында анықталған нақты деректер
Сомасыныңауытқуы, +/- («5» баған - «3» баған)
Шығын баптары
Сомасы (мың теңге)
Пайдалануға енгізілген күні
Сомасы (мың теңге)
Пайдалануға енгізілген күні
1
2
3
4
5
6
7
1.1
және т.б.
Жиыны:
Растау құжаттарын көрсете отырып, нақты көрсеткіштердің жоспарлыдан ауытқу себептері мен дәлелдері
2-бөлім. Технологиялық жабдыққа қосалқы бөлшектер,
шикізаттар мен материалдар импорты
Тексеру кезеңі:___ жылдың____ жартыжылдығы - ____ жылдың ____ жартыжылдығы
Келісімшартқа 1-қосымшаның және 3-қосымшаның 2-бөлімінің мәліметтері
Тексеру барысында анықталған нақты деректер
Сомасының ауытқуы, +/- («4» баған - «3» баған)
Шығын баптары
Саны, өлшем бірлігі
Саны, өлшем бірлігі
1
2
3
4
5
2.1
Қосалқы бөлшегі

Раздел 1. Инвестиции в фиксированные активы*
Сведения раздела 1 Приложения 1 и
Приложения 2 к Контракту
Фактические
данные,
установленные в
ходе проверки
Отклонение
суммы, +/-
(графа «5»-
графа «3»
Статьи затрат
Сумма
(тыс.
тенге)
Дата ввода
в
эксплуа-
тацию
Сумма
(тыс.
тенге)
Дата
ввода в
эксплуа-
тацию
1
2
3
4
5
6
7
1.1
и
т.д.
Итого:
Причины и доказательства отклонения
фактических показателей от плановых с
указанием подтверждающих документов
Раздел 2. Импорт запасных частей к технологическому
оборудованию, сырья и материалов
Проверяемый период: ___ полугодие ___ года - ___ полугодие ___ года
Сведения раздела 2 Приложения 1 и
Приложения 3 к Контракту
Фактические
данные,
установлен-
ные в ходе
выездной
проверки
Отклонение
суммы, +/-
(графа «4»-
графа «3»
Статьи затрат
Кол-во,
ед. изм
Кол-во,
ед. изм.
1
2
3
4
5
2.1
Запасная часть

2.1.1
және т.б.
2.2
Шикізаттар мен материалдар
2.2.1
Атауы
және т.б.
Жиыны:
Растау құжаттарын көрсете отырып,
нақты көрсеткіштердің жоспарлыдан
ауытқу себептері мен дәлелдері
_________________      ____________________________________________
Тексерушінің қолы      Инвестициялық келісімшарт жасасқан заңды
тұлғаның қолы
3-бөлім. Өндірістік көрсеткіштер
Шикізаттар мен материалдардың шығарылған өнімнің бірлігіне шаққандағы шығыс нормасы (инвестициялық преференцияларды алуға өтінім берген кезде ұсынылған бизнес-жоспардан деректер).
Шығарылған өнімнің және /немесе көрсетілген қызметтің атауы
Өнімді шығарудың/ қызметтерді көрсетудің басталған күні
Шығарылған өнімнің/ көрсетілген қызметтің көлемі
Импортталған  шикізат және материалдардың шығысы
Растайтын құжаттар
1
2
3
4
5
Қосымшалар:
1) инвестициялық келісімшарт бойынша міндеттемелерді орындауды растайтын құжаттардың жиынтық тізілімі;
2) инвестициялық қызмет объектісінің фото суреттері;
3) инвестициялық келісімшартқа қатысты қосымша құжаттар.
Тексеруші:_________________________________  ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)            (қолы)
Мен, ___________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты және инвестициялық келісімшарт жасасқан
заңды тұлға басшысының лауазымы)
тексеру үшін берілген құжаттардың түпнұсқалылығын мен нақтылығын
растаймын. Тексерудің нәтижелерімен таныстым.
___________________________________________________________________
(өткізілген тексеру бойынша ескертулер және/немесе ұсыныстар)
_________________
(қолы және мөрі)
Бас бухгалтер: __________________________________   ______________
(Тегі, аты, әкесінің аты)           (қолы)
__________________________
*бұрын тексеру өткізілген жағдайда, 1-бөлім толтырылмайды.

2.1.1
и т.д.
2.2
Сырье и материалы
2.2.1
Наименование
и т.д.
Итого:
Причины и доказательства отклонения
фактических показателей от плановых с указанием подтверждающих документов
____________________________________________
Подпись Проверяющего Подпись юридического лица,
заключившего инвестиционный
контракт
Раздел 3. Производственные показатели
Норма расхода сырья и материалов на единицу выпускаемой продукции (данные из бизнес-плана, представленного при подаче заявки на предоставление инвестиционных преференций).
Наименование
выпускаемой
продукции и/или
оказываемой услуги
Дата начала
выпуска
продукции/
оказания
услуги
Объем
произведенной
продукции
/оказанной
услуги
Расход
импортиро-
ванного
сырья и
материала
Подтвержда-
ющие
документы
1
2
3
4
5
Приложения:
1) сводный реестр по документам, подтверждающим исполнение обязательств по инвестиционному контракту;
2) фотографии объекта инвестиционной деятельности;
3) дополнительные документы, относящиеся к инвестиционному контракту.
Проверяющий:_______________________________________________
Фамилия, имя, отчество подпись
Я, ___________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество и должность руководителя юридического лица, заключившего инвестиционный контракт) заверяю подлинность и достоверность представленных для проверки документов.
С результатом проверки ознакомлен (-а).
____________________________________________________________
(замечания и/или предложения по проведенной проверке)
__________________________
(подпись и печать)
Главный бухгалтер: __________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество)          (подпись)
_______________________
*в случае ранее проведенной проверки, раздел 1 не заполняется.