"Өндірістегі жазатайым оқиғаларға байланысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 74-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 400-ө-м бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 26 қыркүйектегі № 8742 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 971 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 15.12.2015 № 971 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Өндірістегі жазатайым оқиғаларға байланысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 74-ө бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5614 болып тіркелген, 2009 жылғы 8 мамырда «Заң газетінің» № 69 санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген өндірістік жазатайым оқиға туралы актінің нысанында:
өндірістік жазатайым оқиға туралы актіні толықтыруға түсіндірмелерде:
ескерту мынадай редакцияда жазылсын:
«Ескерту:
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 326-бабының 4-тармағына сәйкес әрбір жазатайым оқиғаны тергеп - тексеру аяқталғаннан кейін жұмыс беруші үш күннен кешіктірмей зардап шеккен адамға немесе оның сенімді адамына жазатайым оқиға туралы актіні беруге міндетті, актінің бір данасы жұмыс берушімен тиісті шарттық қатынастары бар сақтандыру ұйымына, ал екіншісі - мемлекеттік еңбек инспекциясына жіберіледі.
Улану жағдайында актінің көшірмесі халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік органға да жіберіледі»;
осы бұйрықпен бекітілген жазатайым оқиғаны арнайы тергеп-тексеру актісінің нысанында:
«кұрамында,____________________________________________________
(Еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органының
атауы немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі) бұйрығымен
тағайындалған комиссия» деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«құрамында,____________________________________________________
(Еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органның,
еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органының атауы немесе
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі)
бұйрығымен тағайындалған комиссия».
2. Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті (К.Ө. Санабаев) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін, оның заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 марта 2009 года № 74-п "Об утверждении форм документов связанных с несчастным случаем на производстве"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 400-Ө-М. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2013 года № 8742. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 971
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 15.12.2015 № 971 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 марта 2009 года № 74-п «Об утверждении форм документов связанных с несчастным случаем на производстве» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5614, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 8 мая 2009 года № 69), следующие изменения:
в форме акта о несчастном случае на производстве, утвержденной указанным приказом:
в Пояснении к заполнению акта о несчастном случае на производстве:
примечание изложить в следующей редакции:
«Примечание:
В соответствии с пунктом 4 статьи 326 Трудового кодекса Республики Казахстан по окончании расследования каждого несчастного случая работодателем не позднее трех дней выдается пострадавшему или его доверенному лицу акт о несчастном случае, один экземпляр акта направляется страховой организации, имеющей соответствующие договорные отношения с работодателем, а другой - в государственную инспекцию труда на бумажном и электронном носителе.
В случае отравления копия акта передается также государственному органу в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения.»;
в форме акта специального расследования несчастного случая на производстве, утвержденной указанным приказом:
строки «Комиссия, назначенная _________________________________
(название уполномоченного государственного органа по труду или решения Правительства Республики Казахстан)» изложить в следующей редакции:
«Комиссия, назначенная ________________________________________
(название местного органа по инспекции труда, уполномоченного государственного органа по труду или решения Правительства Республики Казахстан)».
2. Департаменту труда и социального партнерства (Санабаев К.У.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.

3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитеті (А.Ә. Сарбасов) осы бұйрықты облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың еңбек жөніндегі жергілікті органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е.Қ. Егембердіге жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                         Т. Дүйсенова

3. Комитету по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (Сарбасов А.А.) довести настоящий приказ до сведения местных органов по инспекции труда областей, города республиканского значения и столицы.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Егемберды Е.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                     Т. Дуйсенова