"Қазақстан Республикасының құрама командаларын жасақтау мен даярлауды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 02-02/18/169 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2013 жылғы 04 қыркүйектегі № 318 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 03 қазанда № 8764 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 25 шілдедегі № 289 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 25.07.2014 № 289 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының құрама командаларын даярлауды және жасақтауды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 02-02-18/169 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7193 тіркелген, «Казахстанская правда» газетінің 2011 жылғы 18 қазандағы № 332 (26723) санында жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының құрама командаларын жасақтау мен даярлауды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықта:
мынадай редакциядағы 21-тармақпен толықтырылсын:
«21. Жоғары спорттық нәтижелерге қол жеткізу үшін спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының мүшелері болып табылатын спортшыларды, жаттықтырушыларды және мамандарды ынталандыру мақсатында осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес келісімшарт жасау үшін төлемдердің көлемі бекітіледі.».
осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакциядағы 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Жоғары жетістіктер спорты және спорт резерві департаменті (Жарасбаев С.М.):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Төрағаның орынбасары Е.Б. Қанағатовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2014 жылы 1 қаңтарда қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Е. Қожағапанов
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі төрағасының
2013 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 318 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
құрама командаларын даярлауды
және жасақтауды ұйымдастыру
жөніндегі нұсқаулыққа
№ 2-қосымша
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама
командаларының спортшыларымен келісім-шарт жасау үшін төлемдердің көлемі
Адамдардың санаты және жарыстың атауы Алған орын Келісім-
шарттағы сомма
(АҚШ доллары)
Ескертпе
1.
Олимпиада, ойындарында медаль жеңіп алуға дайындықты жүзеге асыратын үміткер спортшылар
1 орын
7500 дейін
Төлемдер Олимпиада ойындары басталғанға дейін ай сайын аталған соммадан 50%-ы төленеді, қалған 50%-ы Олимпиадалық медальды жеңіп алу келісім-шартының шарттарын орындағаннан кейін төленеді.
2 орын
5500 дейін
3 орын
3500 дейін
2.
Паралимпиада, Сурдолимпиада ойындарының чемпиондары мен жүлдегерлері
1 орын
3000 дейін
Төлемдер Олимпиада ойындары басталғанға дейін ай сайын аталған соммадан 50%-ы төленеді, қалған 50%-ы Олимпиадалық медальды жеңіп алу келісім-шартының шарттарын орындағаннан кейін төленеді.
2 орын
2000 дейін
3 орын
1500 дейін
3.
Олимпиада ойындарының чемпиондары мен жүлдегерлері
1 орын
4000 дейін
Төлемдер спортшы келісім шартқа сәйкес спорттық дайындықты жалғастырған жағдайда келесі Әлем чемпионатына дейін жүзеге асырылатын болады.
2 орын
3000 дейін
3 орын
2000 дейін
4.
Паралимпиада, Сурдолимпиада чемпиондары мен жүлдегерлері
1 орын
3000 дейін
Төлемдер спортшы келісім шартқа сәйкес спорттық дайындықты жалғастырған жағдайда Олимпиада, Паралимпиада, Сурдолимпиада ойындарынан кейін жүзеге асырылатын болады.
2 орын
2000 дейін
3 орын
1500 дейін
5.
Олимпиадалық спорт түрлері бойынша әлем чемпионатының чемпиондары мен жүлдегерлері
1 орын
2 орын
3 орын
4000 дейін
3000 дейін
2000 дейін
Төлемдер спортшы келісім шартқа сәйкес спорттық дайындықты жалғастырған жағдайда келесі әлем чемпионатына дейін жүзеге асырылады
6.
Азия ойындарының (жабық ғимараттардағы Азия ойындарын, Жасөспірімдер Азия ойындарын, Паралимпиада, Сурдолимпиада ойындарын, Азия ойындарын қоспағанда)
1 орын
2 орын
3 орын
1000 дейін
700 дейін
400 дейін
Төлемдер спортшы келісім шартқа сәйкес спорттық дайындықты жалғастырған жағдайда келесі Азия ойындарына дейін жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының спорт түрінен құрама командаларының
жаттықтырушыларымен және мамандарымен келісім-шарт жасау үшін төлемдердің көлемі
Адамдардың санаты және жарыстың атауы Алған орын Келісім-
шарттағы сомма
(АҚШ доллары)
Ескертпе
1
Олимпиада, ойындарында медаль жеңіп алуға үміткер спортшыларды даярлауды жүзеге асыратын бас жаттықтырушылар
4000 дейін
2
Паралимпиада, Сурдолимпиада ойындарында медаль жеңіп алуға үміткер спортшыларды даярлауды жүзеге асыратын жеке жаттықтырушылар
2000 дейін
3
Олимпиада, ойындарында медаль жеңіп алуға үміткер спортшыларды даярлауды жүзеге асыратын жаттықтырушылар
4000 дейін
Төлемдер Олимпиада ойындары басталғанға дейін ай сайын аталған соммадан 50%-ы төленеді, қалған 50%-ы Олимпиадалық медальды жеңіп алу келісім-шартының шарттарын орындағаннан кейін төленеді.
4
Паралимпиада, Сурдолимпиада ойындарында медаль жеңіп алуға үміткер спортшыларды даярлауды жүзеге асыратын жаттықтырушылар
2000 дейін
Төлемдер Олимпиада ойындары басталғанға дейін ай сайын аталған соммадан 50%-ы төленеді, қалған 50%-ы Олимпиадалық медальды жеңіп алу келісім-шартының шарттарын орындағаннан кейін төленеді.
5
Олимпиада ойындарында медаль жеңіп алуға үміткер спортшыларды даярлауды жүзеге асыратын жаттықтырушы кеңесшілер
10000 дейін
6
Спортшылары Олимпиада, Паралимпиада, Сурдолимпиада ойындарында, олимпиадалық спорт түрлері бойынша әлем чемпионаттарында медаль жеңіп алуға үміткер командалардың дәрігерлері, массажшылары
1500 дейін
7
Олимпиада, Паралимпиада және Сурдолимпиада ойындарының, олипиадалық спорт түрлері бойынша әлем чемпионаттарының чемпиондары мен жүлдегерлері бар командалардың сервисмені, психологы, механигі және басқа да мамандары
2000 дейін
8
Кешенді ғылыми топтың мүшелері
1500 дейін

О внесении дополнений в приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 02-02-18/169 "Об утверждении Инструкции по организации подготовки и формирования сборных команд Республики Казахстан"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 4 сентября 2013 года № 318. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 октября 2013 года № 8764. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 25 июля 2014 года № 289
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам спорта и физической культуры от 25.07.2014 № 289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.5
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 02-02-18/169 «Об утверждении Инструкции по организации подготовки и формирования сборных команд Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7193, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 18 октября 2011 года № 332 (26723), следующие дополнения:
в Инструкции по организации подготовки и формирования сборных команд Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
дополнить пунктом 21 в следующей редакции:
«21. В целях стимулирования спортсменов, тренеров и специалистов, являющихся членами сборных команд Республики Казахстан по видам спорта для достижения высоких спортивных результатов, устанавливаются размеры выплат для заключения контрактов согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.».
дополнить приложением 2 в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту спорта высших достижений и спортивного резерва (Жарасбаев С.М.):
1) в установленном порядке представить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) обеспечить официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя председателя Канагатова Е.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель                               Е. Кожагапанов
Приложение
к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам спорта и физической культуры
от 4 сентября 2013 года № 318
Приложение № 2
к Инструкции по организации
подготовки и формирования сборных команд
Республики Казахстан
Размеры выплат для заключения контрактов со спортсменами
сборных команд Республики Казахстан по видам спорта
Категория лиц и наименование соревнования
Занятое место
Сумма контрактов (в долларах США)
Примечание
1
Спортсмены-претенденты, осуществляющие подготовку на завоевание медалей в Олимпийских играх
1 место
До 7500
Выплаты осуществляются до начала Олимпийских игр с ежемесячной оплатой в 50 % от указанной суммы, оставшиеся 50 % от указанной суммы выплачиваются после выполнения условий контракта по завоеванию олимпийских медалей.
2 место
До 5500
3 место
До 3500
2
Спортсмены-претенденты, осуществляющие подготовку на завоевание медалей в Паралимпийских и Сурдлимпийских играх
1 место
До 3000
Выплаты осуществляются до начала Олимпийских игр с ежемесячной оплатой в 50 % от указанной суммы, оставшиеся 50 % от указанной суммы выплачиваются после выполнения условий контракта по завоеванию олимпийских медалей.
2 место
До 2000
3 место
До 1500
3
Чемпионы и призеры Олимпийских игр
1 место
До 5000
Выплаты осуществляются после Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр в случае продолжения спортивной подготовки спортсменом в соответствии с контрактом.
2 место
До 4000
3 место
До 3000
4
Чемпионы и призеры Паралимпийских и Сурдлимпийских игр
1 место
До 3000
Выплаты осуществляются после Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр в случае продолжения спортивной подготовки спортсменом в соответствии с контрактом.
2 место
До 2000
3 место
До 1500
5
Чемпионы и призеры чемпионата мира по олимпийским видам спорта
1 место
До 4000
Выплаты осуществляются до следующего чемпионата мира в случае продолжения спортивной подготовки спортсменом в соответствии с контрактом.
2 место
До 3000
3 место
До 2000
6
Чемпионы и призеры Азиатских игр (за исключением Азиатских игр в закрытых помещениях, Юношеских Азиатских игр, Паралимпийских, Сурдлимпийских Азиатских игр)
1 место
До 1000
Выплаты осуществляются до следующих Азиатских игр в случае продолжения спортивной подготовки спортсменом в соответствии с контрактом.
2 место
До 700
3 место
До 400
Размеры выплат для заключения контрактов с тренерами и
специалистами сборных команд Республики Казахстан по видам
спорта
Категория лиц и наименование соревнования
Занятое место
Сумма контрактов (в долларах США)
Примечание
1
Главные тренеры, осуществляющие подготовку спортсменов-претендентов на завоевание медалей в Олимпийских играх
До 4000
2
Главные тренеры, осуществляющие подготовку спортсменов-претендентов на завоевание медалей в Паралимпийских и Сурдлимпийских играх
До 2000
3
Тренеры, осуществляющие подготовку спортсменов-претендентов на завоевание медалей в Олимпийских играх
До 4000
Выплаты осуществляются до начала Олимпийских игр с ежемесячной оплатой в 50 % от указанной суммы, оставшиеся 50 % от указанной суммы выплачиваются после выполнения условий контракта по завоеванию олимпийских медалей.
4
Тренеры, осуществляющие подготовку спортсменов-претендентов на завоевание медалей в Паралимпийских и Сурдлимпийских играх
До 2000
Выплаты осуществляются до начала Олимпийских игр с ежемесячной оплатой в 50 % от указанной суммы, оставшиеся 50 % от указанной суммы выплачиваются после выполнения условий контракта по завоеванию олимпийских медалей.
5
Тренеры-консультанты, осуществляющие подготовку спортсменов-претендентов на завоевание медалей в Олимпийских играх
До 10000
6
Врачи, массажисты команд, спортсмены которых претендуют на завоевание медалей в Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских играх, чемпионатах мира по олимпийским видам спорта
До 1500
7
Сервисмен, психолог, механик и другие специалисты команд, в которых имеются чемпионы и призеры Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и чемпионатов мира по олимпийским видам спорта
До 2000
8
Члены комплексной научной группы
До 1500