Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 20 қыркүйектегі № 733 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 18 қазанда № 8824 тіркелді.
"Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-1-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қоса берілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (Б.К. Сейдахметов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында ресми жариялануын және оны мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік тіркеу туралы және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жіберу туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникация вице-министрi А.Ғ. Бектұровқа жүктелсiн.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2013 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 733 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Әуе кемелерiн есептен шығару қағидасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрiнiң 2011 жылғы 9 наурыздағы № 123 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 6868 болып тіркелді, "Егемен газеті" 2011 жылғы 10 қыркүйектегі № 425-430 (26823) жарияланған) мынадай өзгеріс:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әуе кемелерiн есептен шығару қағидасында:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Уәкiлеттi орган ұсынылған құжаттардың негiзiнде әуе кемесiн есептен шығаруға құжаттарды қабылдаған сәттен бастап күнтiзбелiк 15 күннiң iшiнде шешiм қабылдайды, әуе кемесiн Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiнен шығарады. Әуе кемесiн пайдаланушыға (меншiк иесiне) Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiнен шығарылғаны туралы куәлiктi Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрiнiң 2012 жылғы 18 қыркүйектегі № 613 "Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерiн, оларға арналған құқықтарды және олармен жасалатын мәмiлелердi, сондай-ақ оларға арналған құқықтарды куәландыратын құжаттар нысандарын мемлекеттiк тiркеу қағидаларын бекіту туралы" (мемлекеттiк нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу тiзiлiмiнде № 8020 тiркелген) бұйрығымен бекiтiлген нысанда бередi.";

О внесении изменений в некоторые приказы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 20 сентября 2013 года № 733. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 октября 2013 года № 8824.
В соответствии с пунктом 1 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Сейдахметов Б.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и размещение его на интранет-портале государственных органов;
3) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Бектурова А.Г.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Жумагалиев
Приложение
к приказу
Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 20 сентября 2013 года № 733
Перечень некоторых приказов Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 9 марта 2011 года № 123 "Об утверждении Правил списания воздушных судов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6868, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 23 июня 2011 г., № 196 (26617) следующее изменение:
в Правилах списания воздушных судов, утвержденных указанным приказом:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Уполномоченный орган, на основании представленных документов, принимает решение на списание воздушного судна и в течение 15 календарных дней, с момента получения документов, исключает воздушное судно из Государственного реестра гражданских воздушных судов Республики Казахстан. Эксплуатанту (владельцу) воздушного судна выдается Свидетельство об исключении воздушного судна из государственного реестра гражданских воздушных судов Республики Казахстан по форме утвержденной приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 18 сентября 2012 года № 613 "Об утверждении Правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них и сделок с ними, а также форм документов, удостоверяющих права на них", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8020).".

2. "Әуе қозғалысын ұйымдастыру және оған қызмет көрсету жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрiнiң міндетін атқарушының 2011 жылғы 16 мамырдағы № 279 бұйрығына (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 7006 болып тіркелген, "Заң газеті" 2011 жылғы 26 шілдедегі № 105 (1921), 27 шілдедегі № 106 (1922), 28 шілдедегі № 107 (1923), 29 шілдедегі № 108 (1924) жарияланған) мынадай өзгеріс:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әуе қозғалысын ұйымдастыру және оған қызмет көрсету жөнiндегi нұсқаулықта:
67-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"67. ӘҚҚ органдары нақты және болжамды метеорологиялық жағдайлар, сондай-ақ қолда бар функцияларды олардың, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1768 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясын метеорологиялық қамтамасыз ету қағидаларына сәйкес орындауы үшiн қажеттi вулканикалық қызмет туралы соңғы ақпаратпен қамтамасыз етедi.";
3. "Авиациялық персонал куәлiгi берiлетiн адамдарға қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрiнiң 2011 жылғы 13 маусымдағы № 362 бұйрығына (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 7058 болып тіркелген, "Казахстанская правда" 2011 жылғы 10 тамыздағы № 251 (26672) жарияланған) мынадай өзгеріс:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Авиациялық персонал куәлiгi берiлетiн адамдарға қойылатын бiлiктiлiк талаптарында:
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Авиациялық метеорология төмендегіні қамтиды:
авиациялық метеорологияның негiзгi теориялық мәселелерi;
авиацияны метеорологиялық қамтамасыз етудi регламенттейтiн құжаттардың негiзгi ережелерi;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1768 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясын метеорологиялық қамтамасыз ету қағидаларына сәйкес әзiрленген әуеайлақта ұшуды метеорологиялық қамтамасыз ету нұсқаулығы;
метеорологиялық байқаулар мен жиынтықтар;
әуе кемелерiнiң бортынан байқау және хабарлау;
ауа райы болжамдары;
қауiптi метеорологиялық жағдайлар мен ауа-райы құбылыстары туралы ескертулер;
ауа райының авиациялық карталары;
әуедегi ӘК экипаждарын метеоақпаратпен қамтамасыз ету.";
4. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.07.2017 № 509 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. В приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 16 мая 2011 года № 279 "Об утверждении Инструкции по организации и обслуживанию воздушного движения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7006, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 26.07.2011 г., № 105 (2095), "Юридическая газета" от 27.07.2011 г., № 106 (2096); "Юридическая газета" от 28.07.2011 г., № 107 (2097), "Юридическая газета" от 29.07.2011 г., № 108 (2098)) следующее изменение:
в Инструкции по организации и обслуживанию воздушного движения, утвержденной указанным приказом:
пункт 67 изложить в следующей редакции:
"67. Органы ОВД обеспечиваются последней информацией о фактических и прогнозируемых метеорологических условиях, а также вулканической деятельности, необходимой для выполнения ими соответствующих функций в соответствии с Правилами метеорологического обеспечения гражданской авиации Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1768".
3. В приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 июня 2011 года № 362 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к лицам, которым выдается свидетельство авиационного персонала" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7058, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 10 августа 2011 г., № 251 (26672)) следующее изменение:
в Квалификационных требованиях, предъявляемых к лицам, которым выдается свидетельство авиационного персонала, утвержденных указанным приказом:
пункт 80 изложить в следующей редакции:
"80. Авиационная метеорология включает в себя:
основные теоретические вопросы авиационной метеорологии;
основные положения документов, регламентирующие метеообеспечение авиации;
инструкция по метеообеспечению полетов на аэродроме, разработанная в соответствии с Правилами метеорологического обеспечения гражданской авиации в Республике Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1768;
метеорологические наблюдения и сводки;
наблюдения и донесения с борта воздушных судов;
прогнозы погоды;
предупреждения об опасных метеорологических условиях и явлениях погоды;
авиационные карты погоды;
обеспечение метеоинформацией экипажей ВС находящихся в воздухе.".
4. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.07.2017 № 509 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).