"Республикалық конкурстар мен фестивальдерді өткізудің үлгілік ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет министрiнiң 2011 жылғы 31 наурыздағы № 56 бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2013 жылғы 25 қыркүйектегі № 227 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 24 қазанда № 8846 тіркелді
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 43-1-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Республикалық конкурстар мен фестивальдерді өткізудің үлгілік ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет министрiнiң 2011 жылғы 31 наурыздағы № 56 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеудің тiзiлiмiнде № 6923 болып тiркелген, 2011 жылғы № 21 Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Республикалық конкурстар мен фестивальдерді өткізудің үлгілік қағидасын бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Республикалық конкурстар мен фестивальдерді өткізудің үлгілік қағидасы бекітілсін.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық конкурстар мен фестивальдерді өткізудің үлгілік ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Республикалық конкурстар мен фестивальдерді өткізудің үлгілік қағидасы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Республикалық конкурстар мен фестивальдерді өткізудің үлгілік қағидасы (бұдан әрі - Үлгілік қағида) Қазақстан Республикасының «Мәдениет туралы» 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 7-бабы 12-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және мәдениет саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) мен облыстық, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - жергілікті атқарушы орган) ұйымдастыратын республикалық конкурстар мен фестивальдерді (бұдан әрі – конкурстармен (немесе) фестивальдер) өткізу тәртібін белгілейді.»;
2-тармағының 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) фестиваль - музыка, театр, цирк, эстрада, кино және басқа да өнер түрлерінің жетістіктерін көрсету (байқау), мәдени-көпшілік қатысатын мереке.»;
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Фестивальдер және (немесе) байқауларды өткізу тәртібі.»;
19-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«19. Қазылар алқасы бағаларының критерийлері:
1) орындаудың сапалық деңгейі;
2) орындаушылық шеберлігі (орындаушының, аранжировкаларының дербестігі);

О внесении изменений в приказ Министра культуры Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 56 "Об утверждении Типовых правил проведения республиканских конкурсов и фестивалей"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 сентября 2013 года № 227. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 октября 2013 года № 8846
В соответствии со статьей 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 56 «Об утверждении Типовых правил проведения республиканских конкурсов и фестивалей» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6923, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 21, 2011 года) следующие изменения:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в Типовых правилах проведения республиканских конкурсов и фестивалей, утвержденных указанным приказом:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Настоящие Типовые правила проведения республиканских конкурсов и фестивалей (далее – Типовые правила) разработаны в соответствии с подпунктом 12-1) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре» и определяют порядок проведения республиканских конкурсов и фестивалей (далее - конкурсы и (или) фестивали), организуемых уполномоченным органом в области культуры (далее - уполномоченный орган) и местными исполнительными органами области, города республиканского значения и столицы (далее - местный исполнительный орган).»;
подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«4) фестиваль – культурно-массовое мероприятие, показ (смотр) достижений музыкального, театрального, циркового, эстрадного, кино и других видов искусства.».
Наименование главы 3 изложить в следующей редакции:
«3. Порядок проведения конкурсов и (или) фестивалей».
пункт 19 изложить в следующей редакции:
«19. Критерии оценок жюри:
1) качественный уровень исполнения;
2) исполнительское мастерство (индивидуальность исполнителя, аранжировок);

3) жұмыстағы жаңашылдық деңгейі мен инновациялық көзқарасы.
Конкурстар және (немесе) фестивальдер шығармашылық қызметтің түрлі салаларында өткізілетін болғандықтан Қағидада қосымша критерийлер көзделуі мүмкін».
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң Мәдениет комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде бекітілген заңнамаға сәйкес мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен ресми жариялануын, жарияланғаннан кейін мәліметті Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Заң қызметі департаментіне ұсынсын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                      М. Құл-Мұхаммед

3) уровень новизны и инновационные подходы в работе.
В Правилах могут быть предусмотрены дополнительные критерии, поскольку республиканские конкурсы и (или) фестивали проводятся в различных сферах творческой деятельности.».
2. Комитету по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа с последующим представлением в Департамент юридической службы Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об опубликовании;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    М. Кул-Мухаммед