Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) төрағасының 2013 жылғы 12 қазандағы № 333 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 13 қарашада № 8905 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) төрағасының 2014 жылғы 15 сәуірдегі № 140 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) төрағасының 15.04.2014 № 140 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы» 2002 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 3-тармағының 5) тармақшасына, «Құқық қорғау қызметі туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) (бұдан әрі – Агенттік) орталық аппараты лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) Астана қаласы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) Алматы қаласы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) Ақмола облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) Ақтөбе облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) Алматы облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) Атырау облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;

Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей органов финансовой полиции Республики Казахстан
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 12 октября 2013 года № 333. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 ноября 2013 года № 8905. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 15 апреля 2014 года № 140
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 15.04.2014 № 140 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2002 года «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», пунктом 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 6 января 2001 года «О правоохранительной службе», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) квалификационные требования к категориям должностей центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) (далее – Агентство), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по городу Астане, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по городу Алматы, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Акмолинской области, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Актюбинской области, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Алматинской области, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Атырауской области, согласно приложению 7 к настоящему приказу;

8) Шығыс Қазақстан облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес;
9) Жамбыл облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес;
10) Батыс Қазақстан облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес;
11) Қарағанды облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес;
12) Қостанай облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес;
13) Қызылорда облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес;
14) Маңғыстау облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес;
15) Павлодар облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес;
16) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес;
17) Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы) лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес;
18) Қаржы полициясы академиясы лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптары осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Агенттік Төрағасының «Қаржы полициясы органдары қызметкерлері лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекіту туралы» 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 65 бұйрығы жойылсын.
3. Агенттіктің Кадрлар басқармасы Құқықтық қамтамасыз ету және халықаралық ынтымақтастық департаментімен бірлесіп аталған бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелуін және оның Қазақстан Республикасы заңнамасымен бекітілген тәртіпте ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

8) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Восточно-Казахстанской области, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Жамбылской области, согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Западно-Казахстанской области, согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Карагандинской области, согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Костанайской области, согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Кызылординской области, согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Мангыстауской области, согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Павлодарской области, согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Северо-Казахстанской области, согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) квалификационные требования к категориям должностей Департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по Южно-Казахстанской области, согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) квалификационные требования к категориям должностей Академии финансовой полиции, согласно приложению 18 к настоящему приказу.
2. Отменить приказ Председателя Агентства от 29 апреля 2011 года № 65 «Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей сотрудников органов финансовой полиции».
3. Управлению кадров Агентства совместно с Департаментом правового обеспечения и международного сотрудничества обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликования в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының бірінші орынбасары қаржы полициясының генерал-майоры А.И. Лукинге жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Р. Түсіпбеков
«КЕЛІСЕМІН»
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің Төрағасы
__________ Ә. Бәйменов
2013 жылғы 12 қазан
Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
агенттігі (қаржы полициясы)
Төрағасының 2013 жылғы
12 қазандағы № 333 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) орталық
аппаратының лауазымдары санатына қойылатын біліктілік талаптар
Аппарат басшысы
С-FP-1 (№5-1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде он бір жыл, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде алты жыл, не облыстық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не орталық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде он екі жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде алты жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он үш жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде жеті жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің Төрағасымен белгіленген шеңберде, Агенттік қызметтерінің қызметін үйлестіру мәселелерін басқарады, Агенттік Төрағасы тапсырмаларының орындалуын бақылайды, құпиялық режимді және құпия іс жүргізуді, құжат айналымын ұйымдастыруды, орындаушылық тәртіптің сақталуын, мемлекеттік тілді дамытуды, Агенттіктің бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылының ұйымдастырылуын, Агенттік Төрағасының өзге де тапсырмаларының орындалуын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Құпиялықты қамтамасыз ету және құжат айналымы басқармасының, Баспасөз орталығының қызметіне жетекшілік етеді.
Аппарат басшысының орынбасары

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства генерал-майора финансовой полиции Лукина А.И.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель                               Р. Тусупбеков
«СОГЛАСЕН»
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
________________ А. Байменов
12 октября 2013 года
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции)
от 12 октября 2013 года № 333
Квалификационные требования к категориям должностей
центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по
борьбе с экономической и коррупционной преступностью
(финансовой полиции)
Руководитель аппарата
С-FP-1 (№5-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одиннадцати лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее шести лет стажа работы на руководящих должностях на районном уровне, либо не менее пяти лет стажа работы на руководящих должностях на областном уровне, либо не менее четырех лет стажа работы на руководящих должностях на центральном уровне, либо не менее двенадцати лет работы в государственных органах, в том числе не менее шести лет на руководящих должностях, либо не менее тринадцати лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее семи лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах, определенных Председателем Агентства, ведать вопросами координации деятельности служб Агентства, контроля исполнения поручений Председателя Агентства, обеспечения режима секретности и секретного делопроизводства, организации документооборота, соблюдения исполнительской дисциплины, развития государственного языка, организации взаимодействия Агентства со средствами массовой информации, организации исполнения иных поручений Председателя Агентства.
Курировать деятельность Управления обеспечения секретности и документооборота, Пресс-центра.
Заместитель руководителя аппарата

С-FP-3 (№5-2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, не облыстық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не орталық деңгейде басшылық лауазымда жұмыс өтілі екі жылдан кем емес немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он бір жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің Төрағасымен белгіленген шеңберде:
Агенттік Төрағасының азаматтарды жеке қабылдауын ұйымдастыруды.
Агенттік Төрағасының блогына, Веб-сайтына келіп түскен өтініштерді қарауды ұйымдастыруды.
Агенттікке келіп түсетін жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарауды ұйымдастыруды.
Агенттіктің құжат айналымын бақылауды.
Агенттік кеңесшілерінің қызметін үйлестіруді қамтамасыз етеді.
Құпиялықты қамтамасыз ету және құжат айналымы басқармасының қызметіне жетекшілік етеді.
Агенттік Төрағасының және аппарат басшысының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Төрағаның кеңесшісі

С-FP-3 (№5-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее девяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее четырех лет стажа работы на руководящих должностях на районном уровне, либо не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях на областном уровне, либо не менее двух лет стажа работы на руководящих должностях на центральном уровне, или не менее двух лет на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее десяти лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее одиннадцати лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах, определенных Председателем Агентства обеспечивать: организацию личного приема Председателем Агентства граждан; организацию рассмотрения обращений, поступающих на блог Председателя, Веб-сайт Агентства; организация рассмотрения поступающих в Агентство обращений физических и юридических лиц; контроль над документооборотом Агентства; координацию деятельности советников Председателя.
Курировать деятельность Управления обеспечения секретности и документооборота. Исполнять иные поручения Председателя и руководителя Аппарата.
Советник Председателя

С-FP-3 (№5-3, №5-4, №5-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің Төрағасымен белгіленген шеңберде:
Төрағаға келісу үшін келіп түскен кіріс хат-хабарлар мен өзге де қызметтік құжаттарды қарауды, олар бойынша Төрағаның бұрыштамасының жобаларын әзірлеуді.
Төрағаның қолымен Агенттіктің бөлімшелері дайындаған шығыс хат-хабарламаларды қарауды.
Төраға үшін қаржы полициясы органдары қызметінің мәселелері бойынша талдау, анықтамалық және ақпараттық материалдарды дайындауды.
Төрағаның қатысуымен өтетін мәжілістерге сөз сөйлеулерді және материалдарды дайындауды.
Төрағаның қызметін құқықтық қамтамасыз етуді.
Төрағаның тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыруды.
Құпиялықты қамтамасыз ету және құжат айналымы басқармасымен бірлесе отырып, азаматтарды қабылдауды ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Агенттік Төрағасының және аппарат басшысының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Төрағаның кеңесшісі – Агенттіктің ресми өкілі

С-FP-3 (№5-3, №5-4, №5-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях или не менее двух лет на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее пяти лет работы в государственных органах при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах, определенных Председателем Агентства обеспечивать:
рассмотрение входящей корреспонденции и иных служебных документов, поступающих Председателю для согласования, подготовка проектов резолюции Председателя по ним;
рассмотрение исходящей корреспонденции подготовленной подразделениями Агентства за подписью Председателя;
подготовка для Председателя аналитических, справочных и информационных материалов по вопросам деятельности органов финансовой полиции;
подготовка выступлений и материалов к совещаниям с участием Председателя;
правовое обеспечение деятельности Председателя;
осуществление контроля за выполнением поручений Председателя;
организация совместно с Управлением обеспечения секретности и документооборота приема граждан;
Выполнять иные поручений Председателя и руководителя Аппарата.
Советник Председателя – официальный представитель Агентства

С-FP-3 (№5-6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (саясаттану, журналист, қоғамдық байланыс) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Баспасөз орталығының жұмысын ұйымдастырады, БАҚ-пен өзара іс-қимыл жасасады, Агенттіктің қызметтерімен және БАҚ өкілдерімен конструктивті жұмыс жүргізеді.
Төрағаның көмекшісі
С-FP-6 (№5-7)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің Төрағасымен белгіленген шеңберде:
Төраға үшін қаржы полициясы органдары қызметінің мәселелері бойынша талдау, анықтамалық және ақпараттық материалдарды дайындауды.
Төрағаның қатысуымен өтетін мәжілістерге сөз сөйлеулерді және материалдарды дайындауды.
Төрағаның тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыруды қамтамасыз етеді.
Агенттік Төрағасының және аппарат басшысының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Төрағаның режим жөніндегі көмекшісі

С-FP-3 (№5-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальностям «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (политология, журналистика, связь с общественностью)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, или не менее двух лет на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее пяти лет работы в государственных органах при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О средствах массовой информации», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»:
новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организация работы Пресс-центра, взаимодействие со СМИ, конструктивная работа со службами Агентства и представителями СМИ
Помощник Председателя
С-FP-6 (№5-7)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее пяти лет работы в государственных органах при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах, определенных Председателем Агентства обеспечивать:
подготовку для Председателя аналитических, справочных и информационных материалов по вопросам деятельности органов финансовой полиции;
подготовку выступлений и материалов к совещаниям с участием Председателя;
осуществление контроля за выполнением поручений Председателя;
Выполнять иные поручений Председателя и руководителя Аппарата.
Помощник Председателя по режиму

С-FP-6 (№5-8)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы»«Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің Төрағасымен белгіленген шеңберде
Ұйымдастыру-бақылау департаменті - инспекция
Ұйымдастыру-бақылау департаменті – инспекциясының бастығы
С-FP-2 (№6–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, немесе облыстық органның бірінші орынбасарының лауазымында, немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он екі жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде алты жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген міндеттерді орындау бойынша қызметті ұйымдастыруды, оған басшылыққа етуді және бақылауды жүзеге асырады.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасасады.
Агенттіктің жұмыс регламентін әзірлеуді, Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері мен оның аумақтық органдарының жедел-қызметтік қызметіне инспекциялауды және өзге де тексерістерді сапалы жүргізуді қамтамасыз етеді.
Қызметтер туралы ережелердің уақытылы әзірленуін, тиісті өзгерістердің енгізілуін, Қазақстан Республикасы Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінің орындалуын, алқа, аппарат және жедел мәжілістері, жоспарлы іс-шаралары шешімдерінің, Агенттік басшылығының нұсқаулары мен тапсырмаларының, Агенттік Төрағасы жанындағы Агенттіктің алқа, аппарат және жедел мәжілістерінің отырыстарына материалдардың сапалы дайындалуын, өтініштерді қараудың белгіленген тәртібінің сақталуын, Кезекші бөлім жұмысын, Агенттіктің құзыретті құрылымдық бөлімшелерімен тиісті салыстырып тексерулердің және есепке алу-тіркеу тәртібінің жүргізілуін, жұмылдыру және басқа да осындай іс-шаралардың жүргізілуін жүзеге асырады.
Агенттік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Ұйымдастыру-бақылау департаменті – инспекциясы бастығының орынбасары

С-FP-6 (№5-8)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее пяти лет работы в государственных органах при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», «О государственных секретах», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О национальной безопасности Республики Казахстан», «Об органах национальной безопасности Республики Казахстан», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах, определенных Председателем Агентства
Организационно-контрольный департамент - инспекция
Начальник Организационно-контрольного департамента - инспекции
С-FP-2 (№6–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет на должностях руководителя районного уровня или не менее двух лет на должностях заместителя первого руководителя областного органа или на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее десяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо не менее двенадцати лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее шести лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»:
новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию, руководство и контроль за деятельностью по выполнению задач, возложенных на Департамент.
Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями.
Обеспечивать разработку Регламента работы Агентства, качественное проведение инспектирований и иных проверок оперативно-служебной деятельности структурных подразделений Агентства и его территориальных органов.
Осуществлять контроль за своевременной разработкой положений о службах и внесением соответствующих изменений, за исполнением актов Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, решений коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, плановых мероприятий, указаний и поручений руководства Агентства, качеством подготовки материалов к заседаниям коллегии, аппаратным и оперативным совещаниям Агентства при Председателе Агентства, за соблюдением установленного порядка рассмотрения обращений, за работой Дежурной части, за ведением учетно-регистрационной дисциплины и проведением соответствующих сверок с компетентными структурными подразделениями Агентства, за проведением мобилизационных и других подобных мероприятий.
Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Заместитель начальника
Организационно-контрольного департамента - инспекции

С-FP-3 (№6–2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде үш жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етуді жүзеге асырады және Департамент жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Мыналарды:
қызметкерлердің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын.
Агенттік басшылығы тапсырмаларының орындалуын, алқа, аппарат және жедел отырыстарына материалдардың дайындалуын, сондай-ақ Агенттікте өткізілетін басқа да іс-шараларды.
Агенттік басшылығына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға ақпараттық материалдарды дайындауды, сондай-ақ, Агенттік басшылығының баяндамалары мен сөз сөйлеулерін.
Департаменттегі құпия және құпия емес іс жүргізуді.
ағымдық және перспективалық жұмыс жоспарының орындалуын.
Агенттіктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларының сапалы және уақытылы әзірленуін, олардың сапалы және уақытылы орындалуын.
қаржы полициясы органдары қызметін және Стратегиялық жоспарды іске асыру сапасын бағалау критерийлеріне сәйкес орталық аппарат қызметтерінің және аумақтық бөлімшелердің жұмыс тиімділігін анықтау жұмысын, қаржы полициясы органдарының қызметін жетілдіру бойынша ұсынымдар әзірлеуді.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық қаржы полициясы органдарының кешендік инспекциялауын жүргізуді ұйымдастыруды.
аумақтық бөлімшелерге және Қазақстан Республикасынан тысқары шығулардың тиімділігін бақылауды қамтамасыз етеді және жүзеге асырады.
Департамент қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылайды.
Департамент бастығы болмаған жағдайда, оның міндеттерін орындайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰБД-и Жоспарлау және бақылау басқармасының бастығы

С-FP-3 (№6–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях или трех лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее восьми лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее пяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы Департамента. Обеспечивать и осуществлять контроль за:
исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
выполнением поручений руководства Агентства, подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Агентстве;
подготовкой информационных материалов руководству Агентства и в вышестоящие государственные органы, а также докладов и выступлений руководства Агентства;
ведением секретного и несекретного делопроизводства в Департаменте; выполнением текущего и перспективного планирования работы;
своевременной и качественной разработкой Стратегического и Операционного планов Агентства и за их качественным и своевременным исполнением;
работой по определению эффективности работы служб центрального аппарата и территориальных подразделений согласно критериям оценки деятельности органов финансовой полиции и качества реализации Стратегического плана, выработка рекомендаций по совершенствованию деятельности органов финансовой полиции;
организацией проведения комплексных инспектирований структурных подразделений Агентства и территориальных органов финансовой полиции; эффективностью выездов в территориальные подразделения и за пределы Республики Казахстан. Контролировать соблюдение трудовой и служебной дисциплины сотрудниками Департамента. В период отсутствия начальника департамента исполнять его обязанности. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Начальник управления планирования и контроля ОКД-и

С-FP-4 (№6–3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бір жыл немесе тең деңгейдегі не келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Агенттіктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларының сапалы және уақытылы әзірленуін, олардың сапалы және уақытылы орындалуын жүзеге асырады.
Мыналарды:
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын.
Агенттік басшылығы тапсырмаларының орындалуын, алқа, аппарат және жедел мәжілістерінің, сондай-ақ Агенттікте өткізілетін басқа да іс-шаралардың дайындалуын, ағымдық және келешектегі жоспарлардың орындалуын.
Агенттік басшылығына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға ақпараттық материалдарды дайындауды, сондай-ақ, Агенттік басшылығының баяндамалары мен сөз сөйлеулерін.
қаржы полициясы органдары қызметін бағалау өлшемдеріне сәйкес аумақтық бөлімшелердің жұмысын бақылауды қамтамасыз етеді және жүзеге асырады.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық қаржы полициясы органдарының кешендік инспекциялауын жүргізуді ұйымдастырады және қатысады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰБД-и жоспарлау және бақылау басқармасының аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы
С-FP-7 (№6–4, №6-5, №6-6, №6-7, №6-8, №6-9, №6-10,
№6-11, №6-12)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика және статистика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл, келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не ғылыми дәрежесі бар болғанда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің негізгі ұйымдастыру іс-шараларының тоқсандық жоспарлары жобаларының жиынтығын қамтамасыз етеді.
Жоспарланатын іс-шаралардың сапалы және уақытылы орындалуы бойынша аумақтық бөлімшелердің жұмысын жоспарлау жағдайына талдау жасайды. Осы мәселе бойынша ескертулер мен ұсыныстар дайындайды.
Елбасының жыл сайынғы Жолдауларын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпы ұлттық жоспарларымен көзделген іс-шараларды Агенттіктің орындауы туралы мемлекеттік органдарға материалдар дайындауды қамтамасыз етеді.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылын, жұмысын талдауды және жұмыс нәтижелерін бағалауды жүзеге асырады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰБД-и жоспарлау және бақылау басқармасының аға инспекторы

С-FP-4 (№6–3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее восьми лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее пяти лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать организацию работы Управления. Осуществлять контроль за своевременной и качественной разработкой Стратегического и Операционного планов Агентства и за их качественным и своевременным исполнением. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; выполнением поручений руководства Агентства, подготовкой заседаний коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Агентстве, выполнением текущего и перспективного планирования работы; подготовкой информационных материалов руководству Агентства и в вышестоящие государственные органы, а также докладов и выступлений руководства Агентства; работой территориальных подразделений согласно критериям оценки деятельности органов финансовой полиции. Организовывать и участвовать в комплексных инспектированиях структурных подразделений Агентства и территориальных органов финансовой полиции. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
управления планирования и контроля ОКД-и
С-FP-7 (№6–4, №6-5, №6-6, №6-7, №6-8, №6-9, №6-10, №6-11, №6-12)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее пяти лет стажа государственной службы, либо не менее шести лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать свод проектов квартальных планов основных организационных мероприятий Агентства. Анализировать состояние планирования работы территориальных подразделений на предмет качественного и своевременного исполнения планируемых мероприятий. Готовит замечания и предложения по данному вопросу. Обеспечивать подготовку материалов в государственные органы об исполнении Агентством мероприятий, предусмотренных общенациональными планами мероприятий по реализации ежегодных Посланий Главы государства. Осуществлять взаимодействие, готовит анализ и оценку результатов работы структурных подразделений Агентства. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор управления планирования и контроля ОКД-и

С-FP-5 (№6–14)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің Кезекші бөлімінің, аумақтық қаржы полициясы органдарының, Агенттіктің Астана қаласы бойынша аумақтық бөлімшелерінің объектілерін күзету бөлімінің қызметін ұйымдастыруды бақылауды жүзеге асырады.
Қаржы полициясы органдарының жедел-қызметтік іс-қимылының нәтижелері туралы тәуліктік мәліметтерінің, сондай-ақ жеке құраммен төтенше жағдайлар туралы арнайы хабарламалардың уақытылы берілуін қамтамасыз етеді.
Қаржы полициясы органдарының қару және оқ-дәрілерді есепке алу, сақтау тәртібінің сақталуын тексереді.
Мыналарға:
аумақтық қаржы полициясы органдарының кезекші бөлімшелерінің тәуліктік мәліметтерді белгіленген нысанда уақытылы ұсынуын.
тәуліктік мәліметтердің дұрыс құрылу сапасын, өңделуін және Агенттік басшылығына қаржы полициясы органдарының жедел-қызметтік іс-әрекеттерінің жағдайы, қаржы полициясы органдарының жеке құрамының заңдылықты және қызметтік тәртіпті сақтауы туралы жедел ақпараттар ұсынуды.
жұмылдыру дайындығы және азаматтық қорғаныс жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру мен үйлестіру жұмысын бақылауды жүзеге асырады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰБД-и кезекші бөлімінің есепке алу-тіркеу бойынша аса маңызды
істер жөніндегі аға инспекторы

С-FP-5 (№6–14)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее пяти лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять контроль за организацией деятельности Дежурной части Агентства, территориальных органов финансовой полиции, а также отдела по охране объектов территориального подразделения Агентства по г. Астана. Обеспечивать своевременное представление ежесуточных сведений о результатах оперативно-служебной деятельности органов финансовой полиции, а также специальных сообщений о чрезвычайных происшествиях с личным составом. Проверять соблюдение порядка учета, хранения оружия и боеприпасов в органах финансовой полиции. Осуществлять контроль за: своевременностью представления по установленной форме ежесуточных сведений дежурными частями территориальных органов финансовой полиции; качеством составления ежесуточных сводок, обработки и доклада руководству Агентства оперативной информации о состоянии оперативно-служебной деятельности органов финансовой полиции, соблюдения законности и служебной дисциплины личным составом органов финансовой полиции; работой по организации и координации за проведением мероприятий по мобилизационной подготовке и гражданской обороне. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам по
учетно-регистрационной дисциплине дежурной
части (отдела) ОКД-и

С-FP-7 (№6–15)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл, оның ішінде келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не ғылыми дәрежесі бар болғанда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Мыналарды:
қылмыстар, құқық бұзушылықтар және оқиғалар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге де ақпараттарды (бұдан әрі - хабарламалар) тіркеуді;
хабарламалардың уақытылы қаралуын бақылауды;
Арыздарды мен өзге де ақпараттарды есепке алу кітабын жүргізуді.
сенім телефоны арқылы арыздар мен хабарламаларды салыстырып тексеруді жүзеге асырады.
Қаржы полициясы органдарының есепке алу-тіркеу тәртібінің жағдайы туралы шолуды дайындайды.
Қаржы полициясы органдарымен жасалған қылмыстар туралы арыздар мен хабарламаларды қарау туралы есепті ұсынады.
Есепке алу-тіркеу тәртібінің сақталуы бойынша ішкі ведомстволық комиссияның іс қағаздарын жүргізеді.
Сенім телефоны арқылы ақпараттарды есепке алу кітабының жүргізілуін бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰБД-и кезекші бөлімінің жұмылдыру жұмысы, азаматтық қорғаныс
және арттехқаруландырудың аса маңызды істер жөніндегі аға

С-FP-7 (№6–15)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее пяти лет стажа государственной службы, либо не менее шести лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять: регистрацию заявлений, сообщений и иной информации о преступлениях, правонарушениях и происшествиях (далее – сообщения); контроль за своевременным рассмотрением сообщений. ведение Книги учета заявлений и иной информации; сверки по телефонам доверия заявлений и сообщений. Готовить обзор о состоянии учетно-регистрационной дисциплины органов финансовой полиции. Представлять отчет о рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях органами финансовой полиции. Вести делопроизводство внутриведомственной комиссии за соблюдением учетно-регистрационной дисциплины. Обеспечивать контроль за ведением Книги учета информации по телефонам доверия. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам мобилизационной
работы, гражданской обороны и арттехвооружения дежурной
части (отдела) ОКД-и

инспекторы С-FP-7 (№6–16)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл, оның ішінде келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не ғылыми дәрежесі бар болғанда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің, Департаменттің басшылары тапсырмаларының орындалуын қамтамасыз етеді, жұмылдыру және басқа да осындай іс-шараларын жүргізу кезінде қаржы полициясы органдарының арасында өзара тиімді іс-қимылды ұйымдастырады.
Қаржы полициясы органдары қызметкерлерінің өрт қауіпсіздігі мен санитарлық қағидаларды сақтауын бақылайды.
Арттехқаруландырудың есебін жүргізеді, қаруларды, оқ-дәрілерді және арнайы құралдарды сатып алу және бөлу туралы ұсыныстар енгізеді.
Қаржы полициясы органдарының қару мен оқ-дәрілерін есепке алу, сақтау тәртібінің сақталуын тексереді, Агенттіктің жеке құрамының арасында оқу атыстарын жүргізуді ұйымдастырады.
Агенттіктің жеке құрамына хабарлау сұлбасының уақытылы жаңартылуын қамтамасыз етеді.
Кезекші бөлімнің материалдық құндылықтары мен басқа мүліктерінің сақталуын қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰБД-и кезекші бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға
инспекторы – жедел кезекшісі

С-FP-7 (№6–16)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее пяти лет стажа государственной службы, либо не менее шести лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять контроль: за исполнением поручений руководства Агентства, Департамента, организует эффективное взаимодействие между органами финансовой полиции при проведении мобилизационных и других подобных мероприятий; за соблюдением пожарной безопасности и санитарных правил сотрудниками финансовой полиции. Вести учет за арттехвооружением, вносит предложения по приобретению и распределению оружия, боеприпасов и спецсредств. Проверять соблюдение порядка учета, хранения оружия и боеприпасов в органах финансовой полиции, организовывает проведение учебных стрельб среди личного состава Агентства. Обеспечивать своевременное обновление схемы оповещения личного состава Агентства. Обеспечивать сохранность материальных ценностей и другого имущества Дежурной части. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам – оперативный
дежурный дежурной части (отдела) ОКД-и

С-FP-7 (№6–17, №6-18, №6-19, №6-20)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не ғылыми дәрежесі бар болғанда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің тәуліктік нарядының жұмысына бақылауды ұйымдастырады және жүзеге асырады, сондай-ақ қылмыс жасалғанда және басқа да төтенше жағдайларда аумақтық және мамандандырылған қаржы полициясы органдарының күштері мен құралдарын жедел басқарады.
Тәуліктік мәліметтерді жинайды, қаржы полициясы органдарының жедел-қызметтік іс-әрекеттерінің жағдайы туралы жедел ақпараттарды өңдейді, жеке құрамның заңдылықты сақтауын жүзеге асырады, Агенттіктің, Департаменттің басшылығына ол туралы баяндайды.
Өткізу және ішкі объектілік режимдердің жүзеге асырылуын, Агенттіктің әкімшілік ғимараттарының, объектілері мен мүліктерінің күзетілуін бақылайды.
Қылмыстар, оқиғалар бойынша арыздар мен өтініштерді, шағымдарды және өзге де ақпараттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады, есепке алу-тіркеу тәртіптерінің сақталуын, сондай-ақ «144» сенім телефондары арқылы келіп түскен ақпараттарды бақылайды.
Арттехқаруландыруды, арнайы құралдар мен кезекші бөлімнің қаруды сақтау бөлмесіндегі өзге де мүліктерді, сондай-ақ нормативтік және қызметтік құжаттарды, жедел жоспарларды, компьютерлік және криминалистік техниканы, байланыс құралдары мен басқа да мүліктерді есепке алуды, сақтауды және беруді жүзеге асырады.
Қаржы полициясы органдарымен тіркелген қылмыстар туралы тәуліктік мәліметтерді құрастырып, күн сайын ұсынады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰБД-и кезекші бөлімінің аға инспекторы - кезекшісі

С-FP-7 (№6–17, №6-18, №6-19, №6-20)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, либо не менее пяти лет стажа государственной службы, либо не менее шести лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать и осуществлять контроль за работой суточного наряда Агентства, а также оперативно управляет силами и средствами территориальных и специализированных органов финансовой полиции при совершении преступлений и других чрезвычайных происшествиях. Осуществлять ежесуточный сбор, обработку оперативной информации о состоянии оперативно-служебной деятельности и соблюдения законности личным составом органов финансовой полиции, докладывает о ней руководству Агентства, Департамента. Осуществлять контроль за осуществлением пропускного и внутри объектового режимов, охраны административных зданий, объектов и имущества Агентства. Осуществлять прием, регистрацию заявлений, обращений, жалоб и иной информации по преступлениям, происшествиям и контроль за соблюдением учетно-регистрационной дисциплины, а также информации, поступающей по телефону доверия «144». Производить учет, хранение и выдачу арттехвооружения, специальных средств и иного имущества, находящегося в комнате хранения оружия дежурной части, а также нормативных и служебных документов, оперативных планов, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средств связи и защиты, другого имущества. Формировать и ежедневно представлять ежесуточную сводку о зарегистрированных органами финансовой полиции преступлениях. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор – дежурный дежурной части (отдела) ОКД-и

С-FP-8 (№6–21, №6-22, №6-23, №6-24, №6-25)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не ғылыми дәрежесі бар болғанда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың, байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің сақталуын қамтамасыз етеді.
Агенттіктің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады.
Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады.
Агенттіктің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰБД-и кезекші бөлімінің инспекторы – кезекшісі

С-FP-8 (№6–21, №6-22, №6-23, №6-24, №6-25)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее четырех лет стажа государственной службы, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее одного года на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее двух лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средств связи и защиты, другого имущества. Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Агентства, осуществляет охрану здания и прилегающей территории. Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком. Принимать под охрану режимные помещения Агентства. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Инспектор – дежурный дежурной части (отдела) ОКД-и

С-FP-9 (№6–26, №6-27, №6-28)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) немесе «Медициналық» (емдеу ісі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың, байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің тиісті сақталуын қамтамасыз етеді.
Агенттіктің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады. Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады.Агенттіктің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды.
Дәрігердің келуіне дейін алғашқы көмек көрсету. Азаматтық қорғаныс шеңберінде алғашқы қажет дәрігерлік көмек көрсету бойынша нұсқама өткізу.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды
Ақпараттық-талдау департаменті
Ақпараттық-талдау департаментінің бастығы
С-FP-2 (№7–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, немесе облыстық органның бірінші орынбасарының лауазымында, немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он екі жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде алты жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген міндеттерді орындау бойынша қызметті ұйымдастыруды, оған басшылық етуді және бақылауды жүзеге асырады.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасасады.
Агенттіктің басшылығына, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне, Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшылығына, Премьер-Министрі Кеңсесіне және басқа да мемлекеттік органдарына талдау қызметі мен болжалдау мәселелері бойынша ақпараттардың уақытылы ұсынылуын қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдарымен, сондай-ақ өзге де ұйымдармен талдау қызметі мен ақпараттандыру мәселелері бойынша өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді.
Агенттіктің бөлімшелерімен бірлесе отырып, болжалдау-талдау жұмысын, отандық және шетелдің оң тәжірибесін таратуда көмек көрсетеді.
Агенттік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Ақпараттық-талдау департаменті бастығының орынбасары

С-FP-9 (№6–26, №6-27, №6-28)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика), либо «Медицинское» (лечебное дело)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средства связи и защиты, другого имущества. Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Агентства, осуществляет охрану здания и прилегающей территории. Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком. Принимать под охрану режимные помещения Агентства. Оказывать первую доврачебную помощь. В рамках гражданской обороны проводить инструктаж по оказанию первой необходимой медицинской помощи. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Информационно-аналитический департамент
Начальник Информационно-аналитического департамента
С-FP-2 (№7–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет на должностях руководителя районного уровня или не менее двух лет на должностях заместителя первого руководителя областного органа или на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее десяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо не менее двенадцати лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее шести лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «О государственных закупках», «Об акционерных обществах», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию, руководство и контроль за деятельностью по выполнению задач, возложенных на Департамент. Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями. Обеспечивать своевременное предоставление информации по вопросам аналитической деятельности и прогнозирования руководству Агентства, в Администрацию Президента, Секретариат Совета Безопасности, Канцелярию Премьер-Министра и другие государственные органы Республики Казахстан. Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам аналитической деятельности и информатизации. Оказывать содействие в распространении совместно с подразделениями Агентства положительного отечественного и зарубежного опыта, прогнозно-аналитической работы. Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Заместитель начальника Информационно-аналитического
департамента

С-FP-3 (№7–2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етуді жүзеге асырады және Департамент жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді. Мыналарды: қызметкерлердің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын. Агенттік басшылығы тапсырмаларының орындалуын, алқа, аппарат және жедел отырыстарына материалдардың дайындалуын, сондай-ақ Агенттікте өткізілетін басқа да іс-шараларды. Агенттіктің құрылымдық және аумақтық қаржы полициясы органдарымен талдау қызметі мен болжамдау мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасасады. Департаменттегі құпия және құпия емес іс жүргізуді. ағымдық және перспективалық жұмыс жоспарының орындалуын. Департамент қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді және жүзеге асырады. Департамент бастығы болмаған жағдайда, оның міндеттерін орындайды. Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
АТД сыбайлас жемқорлықтың және экономикалық қылмыстардың
профилактикасы және олардың алдын алу басқармасының бастығы

С-FP-3 (№7–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее семи лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях или на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее восьми лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее пяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан, «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «О государственных закупках», «Об акционерных обществах», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы Департамента. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; выполнением поручений руководства Агентства, подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Агентстве; взаимодействием с территориальными органами финансовой полиции и структурными подразделениями Агентства по вопросам аналитической деятельности и прогнозирования;; ведением секретного и несекретного делопроизводства в Департаменте; выполнением текущего и перспективного планирования работы; соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками Департамента. В период отсутствия начальника департамента исполнять его обязанности. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Начальник управления профилактики и предупреждения
коррупции и экономической преступности

С-FP-4 (№7–3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бір жыл немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»,  «Құқық бұзушылық профилактикасы туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде мыналарды:
Басқарманың жұмысын ұйымдастыруды.
Басқарма қызметін келешектегі және ағымдық жоспарлауды, олардың уақытылы және сапалы орындалуын.
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын.
алқа, аппарат және жедел мәжілістерге, Агенттік басшылығына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға ақпараттық материалдарды дайындауды.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасасуды.
экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстардың алдын алу бойынша талдамалық зерттеулердің басым бағыттарына қатысты ұсыныстар енгізуді.
Басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
АТД сыбайлас жемқорлықтың және экономикалық қылмыстардың
профилактикасы және олардың алдын алу басқармасының аса маңызды
істер жөніндегі аға инспекторы

ИАД С-FP-4 (№7–3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее восьми лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее пяти лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан, «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «О государственных закупках», «Об акционерных обществах», «О  профилактике правонарушений», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать: организацию работы Управления; перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение; исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; подготовку информационных материалов на заседание коллегии, аппаратные совещания, в доклады руководству Агентства и в вышестоящие государственные органы; взаимодействие со структурными подразделениями Агентства; внесение предложений относительно приоритетных направлений аналитических исследований по предупреждению экономических и коррупционных преступлений; контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам управления профилактики
и предупреждения коррупции и экономической преступности

С-FP-7 (№7–4, №7-5, №7-6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл, оның ішінде келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не ғылыми дәрежесі бар болғанда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»,  «Құқық бұзушылық профилактикасы туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде:
Капиталды шетелге (оның ішінде трансферттік баға құрылымы арқылы) шығару, заңсыз банк операциялары, қосымша құн салығын заңсыз қайтару, елдің экономикалық қауіпсіздігіне төнген қатерді анықтау мақсатында мұнай және мұнай өнімдерінің заңсыз айналымы мәселелері бойынша экономиканың жекелеген салалары мен салалық өнеркәсіп жағдайына талдау жүргізеді. Аталған мәселелер бойынша Экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу департаментінің қызметкерлерімен өзара іс-қимыл жасасады.
жалған кәсіпкерлік, салықтық қылмыстар мәселелері бойынша экономиканың жекелеген салалары мен салалық өнеркәсіп жағдайына талдау жүргізеді. елдің экономикалық қауіпсіздігіне төнген қатерді анықтау мақсатында индустриалдық-инновациялық жобаларды іске асыруға дамыту институттарының бөлген қаражаттарының тиімді және мақсатты жұмсалуын бақылауды ұйымдастырады.
Аталған мәселелер бойынша Экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу департаментінің қызметкерлерімен өзара іс-қимыл жасасады.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орталық және атқарушы органдары қызметіндегі сыбайлас жемқорлық қауіптерді анықтайды және талдау жасайды. Аталған мәселелер бойынша Сыбайлас жемқорлық туралы істерді ашу және оның алдын алу департаментінің қызметкерлерімен өзара іс-қимыл жасасады.
тиімді болжау-талдау қызмет ету мақсатында құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен, заңды және жеке тұлғалармен өзара іс-қимыл жасасады.
облыстар бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменттерінің қызметіне Департамент бастығымен бекітілген бекітілімге сәйкес баға беруді жүзеге асырады.
бюджет және даму институттарының қаражаты есебінен қаржыландырылатын ірі жобаларды іске асыру барысына мониторингті жүзеге асырады.
мәліметтерді өңдейді, олардың негізінде Басқарманың күнделікті қызметіне қажетті мәліметтерді құрайды.
сыбайлас жемқорлық қылмыстардың алдын алу бойынша талдамалық зерттеулердің басым бағыттары бойынша ұсыныстар енгізеді.
Агенттіктің бақылауындағы жоғары тұрған және басқа да мемлекеттік органдардан келіп түскен құжаттардың, Агенттіктің аппарат және жедел мәжілістері шешімдерінің, іс-шаралар жоспарларының, басшылықтың тапсырмаларының уақытылы орындалуын жүзеге асырады.
АТД сыбайлас жемқорлықтың және экономикалық қылмыстардың
профилактикасы және олардың алдын алу басқармасының аға
инспекторы

ИАД С-FP-7 (№7–4, №7-5, №7-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее пяти лет стажа государственной службы, либо не менее шести лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «О государственных закупках», «Об акционерных обществах», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О  профилактике правонарушений», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции: проводить анализ состояния отдельных сфер экономики и отраслей промышленности по вопросам вывода капитала заграницу (в т.ч. путем трансфертного ценообразования), незаконных банковских операций, незаконного возврата налога на добавленную стоимость; незаконного оборота нефти и нефтепродуктов с целью выявления угроз экономической безопасности страны. По указанным вопросам взаимодействовать с сотрудником Департамента по раскрытию экономических и финансовых преступлений; проводить анализ состояния отдельных сфер экономики и отраслей промышленности по вопросам лжепредпринимательства, налоговых преступлений; организации контроля за целевым и эффективным использованием средств, выделенных институтами развития на реализацию индустриально-инновационных проектов с целью выявления угроз экономической безопасности страны. По указанным вопросам взаимодействовать с сотрудником Департамента по раскрытию экономических и финансовых преступлений Агентства; проводить анализ и выявлять коррупционные риски в деятельности центральных государственных и исполнительных органов Республики Казахстан. По указанным вопросам взаимодействовать с сотрудником Департамента по раскрытию и предупреждению дел о коррупции Агентства; взаимодействовать с правоохранительными и другими государственными органами, юридическими и физическими лицами с целью эффективной прогнозно-аналитической деятельности; осуществлять оценку деятельности Департаментов по борьбе с экономической и коррупционной преступностью по областям, согласно закреплению, утвержденному начальником Департамента; осуществлять мониторинг хода реализации крупных проектов, финансируемых за счет бюджета и средств институтов развития; обрабатывать данные, формировать на их основе сведения, необходимые для повседневной деятельности Управления. вносить предложения по приоритетным направлениям аналитических исследований по предупреждению коррупционных преступлений; осуществлять своевременное исполнение документов, поступающих из вышестоящих и других государственных органов, находящихся на контроле Агентства, решений аппаратных и оперативных совещаний Агентства, планов мероприятий, поручений руководства. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор управления профилактики и предупреждения
коррупции и экономической преступности

ахуалдық орталық) бастығы С-FP-4 (№7–13)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл,немесе мемлекеттік қызметі өтілі жеті жылдан кем емес, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл немесе не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде мыналарды:
Басқарманың жұмысын ұйымдастыруды.
Басқарма қызметін келешектегі және ағымдық жоспарлауды, олардың уақытылы және сапалы орындалуын.
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын.
алқа, аппарат және жедел мәжілістерге, Агенттік басшылығына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға ақпараттық материалдарды дайындауды.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасасуды.
экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстардың алдын алу бойынша талдамалық зерттеулердің басым бағыттарына қатысты ұсыныстар енгізуді.
Басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
АТД криминогендік қатерлерді анықтау басқармасының
(ахуалдық орталық) аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

ИАД С-FP-4 (№7–13)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее восьми лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее пяти лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «О государственных закупках», «Об акционерных обществах», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать: организацию работы Управления; перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение; исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; подготовку информационных материалов на заседание коллегии, аппаратные совещания, в доклады руководству Агентства и в вышестоящие государственные органы; взаимодействие со структурными подразделениями Агентства; внесение предложений относительно приоритетных направлений аналитических исследований по предупреждению экономических и коррупционных преступлений; контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам управления
выявления криминогенных рисков (ситуационного центра)

С-FP-7 (№7–14, №7-15, №7-16)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл, келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не ғылыми дәрежесі бар болғанда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде қамтамасыз етеді:
қаржы полициясы органдарының болжау-талдау қызметі мен жедел-қызметтік іс-әрекетіне қажетті мәліметтерді қалыптастыруға арналған жүйелер мен ақпараттық ресурстардың мәліметтерін өңдейді.
сыбайлас жемқорлық пен экономикалық қылмыстардың алдын алу және жолын кесу мақсатында бюджет және даму институттарының қаражаты есебінен қаржыландырылатын ірі жобаларды іске асыру барысына мониторингті жүзеге асырады.
болжау-талдау қызметі мәселелері бойынша Агенттіктің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдармен және басқа да ведомстволармен, оның ішінде Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігімен, Премьер-Министрі Кеңсесімен өзара іс-қимылды жүзеге асырады.
елдің экономикалық қауіпсіздігіне төнген қатерді анықтау және болжау-талдау қызметін жүзеге асыру кезінде тапсырмаларды шешуді қамтамасыз ету мақсатында құқық қорғау органдарымен, олардың ведомстволарымен, басқа да мемлекеттік органдармен және мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғалармен, қаржылық және ғылыми-зерттеу институттарымен, коммерциялық ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
АТД криминогендік қатерлерді анықтау басқармасының
(ахуалдық орталық) аға инспекторы

ИАД С-FP-7 (№7–14, №7-15, №7-16)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее пяти лет стажа государственной службы, либо не менее шести лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «О государственных закупках», «Об акционерных обществах», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции:
производить обработку данных информационных ресурсов и систем для формирования сведений, необходимых для оперативно-служебной и прогнозно-аналитической деятельности органов финансовой полиции;
проводить ежедневный мониторинг хода реализации крупных проектов, финансируемых за счет бюджета и средств институтов развития в целях предупреждения и пресечения коррупционных и экономических преступлений;
осуществлять взаимодействие со структурными и территориальными подразделениями Агентства, а также государственными органами и иными ведомствами, в том числе с Администрацией Президента и Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан по вопросам прогнозно-аналитической деятельности;
осуществлять взаимодействие с правоохранительными органами, министерствами и их ведомствами, другими государственными органами и юридическими лицами с участием государства, финансовыми и научно-исследовательскими институтами, экспертными учреждениями, общественными объединениями и коммерческими организациями с целью обеспечения решения задач при осуществлении прогнозно-аналитической деятельности и выявлении угроз экономической безопасности государства;
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор управления выявления криминогенных
рисков (ситуационного центра)

бастығы С-FP-4 (№7–22)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Техникалық ғылымдар мен технология» (ақпараттық жүйелер, автоматизация және басқару) не «Әскери іс және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйелері) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бір жыл немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде бес жыл, не ғылыми дәрежесі бар болғанда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде мыналарды:
Басқарманың жұмысын ұйымдастыруды.
Басқарма қызметін келешектегі және ағымдық жоспарлауды, олардың уақытылы және сапалы орындалуын.
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын.
алқа, аппарат және жедел мәжілістерге, Агенттік басшылығына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға ақпараттық материалдарды дайындауды.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасасуды.
экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстардың алдын алу бойынша талдамалық зерттеулердің басым бағыттарына қатысты ұсыныстар енгізуді.
Басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
АТД ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік басқармасының
аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FP-4 (№7–22)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее пяти лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее шести лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан  «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», «Об информатизации», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать: организацию работы Управления; перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение; исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; подготовку информационных материалов на заседание коллегии, аппаратные совещания, в доклады руководству Агентства и в вышестоящие государственные органы; взаимодействие со структурными подразделениями Агентства; внесение предложений относительно приоритетных направлений аналитических исследований по предупреждению экономических и коррупционных преступлений; контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам управления
информатизации и информационной безопасности

С-FP-7 (№7–23, №7-24)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Техникалық ғылымдар мен технология» (ақпараттық жүйелер, автоматизация және басқару) не «Әскери іс және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйелері) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл, оның ішінде келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не ғылыми дәрежесі бар болғанда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде қамтамасыз етеді:
жаңа, оның ішінде ақпараттық қауіпсіздік саласындағы ақпараттық технологияларды басқарудың негізгі міндеттерін шешу кезінде оларды қолдану мүмкіндігін зерделелеуді жүргізеді;.
серверлік және телекоммуникациялық жабдықтардың үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
инфрақұрылымдық желіні дамытумен байланысты жұмысты бақылайды және үйлестіреді;
қаржы полициясы органдарының ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларын жүзеге асырады;
мемлекеттік органдармен және ұлттық компаниялармен ақпарат алмасу жүйелерінің сапасын және жұмыс істеуін жақсарту мәселелері бойынша Агенттіктің мүдделі құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасасады;
дерек қорларға қолжетімдікті қамтамасыз ету бөлігінде тапсырмаларды шешуді қамтамасыз ету мақсатында құқық қорғау органдарымен, олардың ведомстволарымен, басқа да мемлекеттік органдармен және мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғалармен, қаржылық және ғылыми-зерттеу институттарымен, коммерциялық ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады;
Басқарма құзыретінің шегінде Басқарма басшылығы тапсырмаларының, Агенттіктің жоспарлық іс-шараларының, бұйрықтарының, нұсқауларының, алқа шешімдерінің уақытылы және сапалы орындалуын жүзеге асырады;
ақпарат алмасу жүйесіндегі сол немесе өзге органды қосу мақсатында мемлекеттік органдардың ақпараттық дерек қорларын дамытуға мониторинг жүргізеді;
мемлекеттік органдармен және ұлттық компаниялармен өзара ақпарат алмасу мәселелері бойынша нормативтік актілерді дайындайды;
болжау-талдау қызметі мәселелері бойынша Агенттіктің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдармен және басқа да ведомстволармен, оның ішінде Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігімен, Премьер-Министрі Кеңсесімен өзара іс-қимылды жүзеге асырады;
қаржы полициясы органдарын ақпараттық қамтамасыз етуі үшін тауарлар мен қызметтерді сатып алудың техникалық ерекшеліктерін әзірлейді;
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
АТД ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік басқармасының
аға инспекторы

ИАД С-FP-7 (№7–23, №7-24)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее пяти лет стажа государственной службы, либо не менее шести лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан  «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», «Об информатизации», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции: проводить изучение новейших информационных технологий, в т.ч. в области информационной безопасности, на предмет возможности их применения при решении основных задач управления; обеспечивать бесперебойное функционирование серверного и телекоммуникационного оборудования; осуществлять контроль и координировать работы, связанные с развитием инфраструктуры сети; осуществлять мероприятия по обеспечению информационной безопасности органов финансовой полиции; взаимодействовать с заинтересованными структурными подразделениями Агентства по вопросам улучшения качества и функциональности системы обмена информацией с государственными органами и национальными компаниями; осуществлять взаимодействие с правоохранительными органами, министерствами и их ведомствами, другими государственными органами и юридическими лицами с участием государства, финансовыми и научно-исследовательскими институтами, экспертными учреждениями, общественными объединениями и коммерческими организациями с целью обеспечения решения задач в части обеспечения доступа к базам данных; осуществлять своевременное и качественное исполнение поручений руководства Управления, Департамента, плановых мероприятий, приказов, указаний, решений коллегий Агентства в пределах компетенции Управления; осуществлять мониторинг развития информационных баз данных государственных органов с целью включения того или иного органа в систему обмена информацией; осуществлять подготовку нормативных актов по вопросам взаимного обмена информацией с государственными органами и национальными компаниями; осуществлять взаимодействие со структурными и территориальными подразделениями Агентства, а также государственными органами и иными ведомствами, в том числе с Администрацией Президента, Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан по вопросам информатизации; осуществлять разработку технических спецификаций на приобретение товаров и услуг для информационного обеспечения органов финансовой полиции; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор управления информатизации и
информационной безопасности

С-FP-8 (№7–25, №7-26)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Техникалық ғылымдар мен технология» (ақпараттық жүйелер, автоматизация және басқару) не «Әскери іс және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйелері) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не ғылыми дәрежесі бар болғанда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде:
пайдаланушылар арасында ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша түсіндірме жұмыстарын жүргізеді және олардан ақпараттық қауіпсіздік шараларын сақтауын талап етеді;
бюджеттік жоспарлау бойынша орталық уәкілетті органдарда әкімшінің бюджеттік бағдарламаларды ұсынуы үшін кезекті жоспарлы кезеңде Департаменттің бюджеттік тапсырысын, сондай-ақ мемлекеттік жоспарлау бойынша уәкілетті органға ұсыну үшін бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша инвестициялық ұсыныстар жасайды;
Агенттіктің компьютерлік техникасы құралдары мен периферийлік жабдықтарды жөндеу және алдын алу жұмыстарын бақылайды және үйлестіреді, сондай-ақ инфрақұрылым желісін дамытумен байланысты жұмысты жоспарлайды және жүргізеді;
Агенттіктің бақылауындағы жоғары тұрған органдардан және басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін құжаттардың, Агенттіктің аппарат және жедел мәжілістері шешімдерінің, Агенттіктің, Депараменттің, Басқарманың басшылығы тапсырмаларының уақытылы орындалуын жүзеге асырады;
Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады;
ақпараттық жүйелер мен компьютерлік техника құралдарының үздіксіз жұмыс істеуі мен ақпараттандыру бөлігінде аумақтық қаржы полициясы органдарына кеңес береді;
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
АТД ақпараттандыру және ақпараттық қауіпсіздік басқармасының

ИАД С-FP-8 (№7–25, №7-26)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее четырех лет стажа государственной службы, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее одного года на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее двух лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан  «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», «Об информатизации», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции: проводить среди пользователей разъяснительную работу по вопросам информационной безопасности и требовать от них соблюдения мер информационной безопасности; составлять бюджетную заявку Департамента на очередной плановый период для представления администратором бюджетных программ в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, а также инвестиционные предложения по бюджетным инвестиционным проектам для предоставления в уполномоченный орган по государственному планированию; осуществлять контроль и координировать работы по проведению ремонта и профилактики средств компьютерной техники и периферийного оборудования Агентства, а также планировать и проводить работы, связанные с развитием инфраструктуры сети; осуществлять своевременное исполнение документов, поступающих из вышестоящих органов и других государственных органов, находящихся на контроле Агентства, решений аппаратных и оперативных совещаний Агентства, пунктов планов, поручений руководства Управления, Департамента, Агентства; осуществлять взаимодействие с государственными органами по вопросам, отнесенным к компетенции Управления; консультировать территориальные органы финансовой полиции в части информатизации и бесперебойного функционирования информационных систем и средств компьютерной техники; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Инспектор управления информатизации и информационной
безопасности ИАД

инспекторы С-FP-9 (№7–27)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Техникалық ғылымдар мен технология» (ақпараттық жүйелер, автоматизация және басқару) не «Әскери іс және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйелері) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде қамтамасыз етеді:
жаңа, оның ішінде ақпараттық қауіпсіздік саласындағы ақпараттық технологияларды басқарудың негізгі міндеттерін шешу кезінде оларды қолдану мүмкіндігін зерделейді.
қаржы полициясы органдарының ведомстволық есептерін жүргізуде аумақтық қаржы полициясы органдарына ұйымдастыру-техникалық қолдау көрсетеді;
жүйелі әкімшінің міндетін орындайды.
күнделікті жедел-қызметтік іс-қимыл жасау үшін қажетті ақпараттық мәліметтерді автоматтық өңдеуден өткізеді;
Агенттіктің ақпараттық жүйелерін жаңғырту бойынша техникалық құжаттарды әзірлеуді жүзеге асырады;
Агенттіктің ақпараттық жүйелерін жаңғырту жұмыстарын үйлестіреді, қаржы полициясы органдарының негізгі міндеттері мен функцияларын табысты орындау үшін қажетті қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етуді және жекелеген бағдарламалық модульдерді құру және модификациялау үшін міндеттерді қоюды әзірлейді.
Агенттіктің бақылауындағы жоғары тұрған органдар мен басқа да мемлекеттік органдардан келіп түскен құжаттардың, Агенттіктің аппарат және жедел мәжілістерінің шешімдерінің, жоспарлар тармақтарының, басшылықтың тапсырмаларының уақытылы орындалуын жүзеге асырады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу департаменті
Экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу
департаментінің бастығы

С-FP-9 (№7–27)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК », «О правоохранительной службе», «Об информатизации», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции: проводить изучение новейших разработок в сфере информационных технологий на предмет возможности их применения при решении основных задач органов финансовой полиции; оказывать территориальным органам финансовой полиции организационно-техническую поддержку в ведении ведомственных учетов органов финансовой полиции; выполнять обязанности системного администратора; обеспечивать автоматизированную обработку информационных массивов, необходимых для повседневной оперативно-служебной деятельности; осуществлять разработку технических документаций по модернизации информационных систем Агентства; координировать работу по модернизации информационных систем Агентства, разрабатывать постановку задач для создания и модификации прикладного программного обеспечения и отдельных программных модулей, необходимых для успешного выполнения основных задач и функций органов финансовой полиции; осуществлять своевременное исполнение документов, поступающих из вышестоящих органов и других государственных органов, находящихся на контроле Агентства, решений аппаратных и оперативных совещаний Агентства, пунктов планов, поручений руководства; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Департамент по раскрытию экономических и финансовых
преступлений
Начальник Департамента по раскрытию экономических и
финансовых преступлений

С-FP-2 (№8–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, не облыстық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не орталық деңгейдегі басшылық лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он екі жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде алты жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген міндеттерді орындау бойынша қызметті ұйымдастыруды, оған басшылық етуді және бақылауды жүзеге асырады.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасасады.
Агенттіктің басшылығына, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне, Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшылығына, Премьер-Министрі Кеңсесіне және басқа да мемлекеттік органдарына талдау қызметі мен болжау мәселелері бойынша ақпараттардың уақытылы ұсынылуын қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдарымен, сондай-ақ өзге де ұйымдармен талдау қызметі мен ақпараттандыру мәселелері бойынша өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді.
Агенттіктің бөлімшелерімен бірлесе отырып, болжау-талдау жұмысын, отандық және шетелдің оң тәжірибесін таратуда көмек көрсетеді.
Өз құзыреті шегінде Агенттіктің қызметін жетілдіруде ұсыныстар енгізеді.
Агенттік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу департаменті
бастығының бірінші орынбасары

С-FP-2 (№8–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее девяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях на районном уровне, либо не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях на областном уровне, либо не менее двух лет стажа работы на руководящих должностях на центральном уровне или на должностях, следующей нижестоящей категории, либо не менее десяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо не менее двенадцати лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее шести лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию, руководство и контроль за деятельностью по выполнению задач, возложенных на Департамент. Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями. Обеспечивать своевременное предоставление информации по вопросам аналитической деятельности и прогнозирования руководству Агентства, в Администрацию Президента, Секретариат Совета Безопасности, Канцелярию Премьер-Министра и другие государственные органы Республики Казахстан. Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам аналитической деятельности и информатизации. Оказывать содействие в распространении совместно с подразделениями Агентства положительного отечественного и зарубежного опыта, прогнозно-аналитической работы. Вносить предложения по совершенствованию деятельности Агентства в пределах своей компетенции. Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Первый заместитель начальника Департамента по раскрытию
экономических и финансовых преступлений

С-FP-3 (№8–2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не облыстық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не орталық деңгейдегі басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етуді жүзеге асырады және Департамент жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасасуда Департамент атынан өкілдік етеді.
Департамент жұмысын жоспарлайды, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық іс-шараларының орындалуын бақылайды, сондай-ақ олар бойынша біріктірілген ақпарат пен талдау материалдарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Жетекшілік ететін бөлімшелер қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдарымен, сондай-ақ өзге де ұйымдарымен қылмыстық істерді тергеу мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасасады.
Қаржы полициясы органдарында тергеу және жедел-іздестіру қызметін реттейтін заңнамалық базаны жетілдіру мәселелерін шешуге қатысады.
Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мерзімде қарауды қамтамасыз етеді.
Департаменттің жетекшілік ететін бөлімшелері қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу департаменті

С-FP-3 (№8–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях на районном уровне, либо не менее двух лет стажа работы на руководящих должностях на областном уровне, либо не менее одного года стажа работы на руководящих должностях на центральном уровне или двух лет на должностях, следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда РК, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы Департамента. Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями. Осуществлять планирование работы Департамента, контролировать исполнение плановых мероприятий Департамента и Агентства, а также обеспечивать подготовку по ним обобщенной информации и аналитических материалов. Обеспечивать исполнение сотрудниками курируемых подразделений возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам расследования уголовных дел. Принимать участие в решении вопросов по совершенствованию законодательной базы, регулирующей следственную и оперативно-розыскную деятельность в органах финансовой полиции. Обеспечивать рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Департамента в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан. Осуществлять контроль за соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками курируемых подразделений департамента. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Заместитель начальника Департамента по раскрытию
экономических и финансовых преступлений

бастығының орынбасары С-FP-3 (№8–3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не облыстық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не орталық деңгейдегі басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етуді жүзеге асырады және Департамент жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасасуда Департамент атынан өкілдік етеді.
Департамент жұмысын жоспарлайды, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық іс-шараларының орындалуын бақылайды, сондай-ақ олар бойынша жинақталған ақпарат пен талдау материалдарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Департамент жұмысының бағыттары бойынша аумақтық қаржы полициясы органдары басшыларының жұмысты талдау негізінде нұсқауларды әзірлеуін ұйымдастырады.
Қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдарымен, сондай-ақ өзге де ұйымдарымен жедел қызмет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасасады.
Қаржы полициясы органдарында жедел-іздестіру қызметін реттейтін заңнамалық базаны жетілдіру мәселелерін шешуге қатысады.
Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мерзімде қарауды қамтамасыз етеді.
Департаменттің жетекшілік ететін бөлімшелері қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАД 1-басқармасының бастығы
(экономикалық және қаржылық қылмыстарды тергеу жөніндегі)

С-FP-3 (№8–3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях на районном уровне, либо не менее двух лет стажа работы на руководящих должностях на областном уровне, либо не менее одного года стажа работы на руководящих должностях на центральном уровне или двух лет на должностях, следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы Департамента. Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями. Осуществлять планирование работы Департамента, контролировать исполнение плановых мероприятий Департамента и Агентства, а также обеспечивать подготовку по ним обобщенной информации и аналитических материалов. На основании анализа работы, организовывать подготовку указаний руководителям территориальных органов финансовой полиции по направлениям работы Департамента. Обеспечивать исполнение сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам оперативной деятельности. Принимать участие в решении вопросов по совершенствованию законодательной базы, регулирующей оперативно-розыскную деятельность в органах финансовой полиции. Обеспечивать рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Департамента в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан. Осуществлять контроль за соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками курируемых подразделений департамента. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Начальник 1 управления
(по расследованию экономических и финансовых преступлений)

С-FP-4 (№8–4)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Азаматтық және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының нормативтік қаулыларын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде мыналарды:
Басқарманың жұмысын ұйымдастыруды;
Басқарма қызметін келешектегі және ағымдық жоспарлауды, олардың уақытылы және сапалы орындалуын;
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын;
алқа, аппарат және жедел мәжілістерге, Агенттік басшылығына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға ақпараттық материалдарды дайындауды;
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасасуды;
Агенттік басшылығының шешімдеріне және Агенттіктің қызметтік іс-әрекеті мәселелері жөніндегі жұмыс жоспарларына сәйкес әдістемелік құралдарды, нұсқаулар мен өкімдерді әзірлеуді және аумақтық қаржы полициясы органдарына жолдауды;.
Департамент қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді;
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАД 1-басқармасының аса маңызды істер жөніндегі аға
тергеушісі (экономикалық және қаржылық қылмыстарды тергеу

ДРЭФП С-FP-4 (№8–4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее семи лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Гражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать: Организацию работы Управления; Перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение; Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Подготовку информационных материалов на заседание коллегии, аппаратные совещания, в доклады руководству Агентства и в вышестоящие государственные органы; Взаимодействие со структурными подразделениями Агентства; Разработку и направление в территориальные органы финансовой полиции методические пособия, указания и распоряжения в соответствии с решениями руководства Агентства и планами работы Агентства по вопросам служебной деятельности; Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший следователь по особо важным делам 1 Управления
(по расследованию экономических и финансовых преступлений)

жөніндегі) С-FP-7 (№8–5, №8-6, №8-7, №8-8, №8-9, №8-10)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, не оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Азаматтық және  Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының нормативтік қаулыларын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындайды;
Қаржы полициясы органдарының тергелуіне жататын қылмыстық істерді тергейді;
Қылмыстық істерді тергеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды;
Агенттіктің ішкі құжаттарын, жоспарлық тапсырмаларын орындауды, есеп және шолу материалдарын белгіленген уақытта дайындауды және ұсынуды, Департамент және Агенттік қызметі мәселелері бойынша сыртқы және ішкі құжат айналымын орындауды жүзеге асырады;
Қызметтік іс-әрекет мәселелері бойынша мәжілістерге, алқаларға материалдарды уақытылы дайындауды жүзеге асырады;
Ішкі еңбек тәртібі ережелерін сақтайды;
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАД 1-басқармасының аға тергеушісі
(экономикалық және қаржылық қылмыстарды тергеу жөніндегі)

ДРЭФП С-FP-7 (№8–5, №8-6, №8-7, №8-8, №8-9, №8-10)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Гражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Агентства; Расследовать уголовные дела, отнесенные по подследственности к органам финансовой полиции; Рассматривать обращения физических и юридических лиц по вопросам расследования уголовных дел; Осуществлять исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Осуществлять своевременную подготовку материалов к совещаниям, коллегиям по вопросам служебной деятельности; Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший следователь 1 Управления
(по расследованию экономических и финансовых преступлений)

С-FP-4 (№8-13)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Қазақстан Республикасындағы банктер және банк туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу және Салық кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы сотының нормативтік қаулыларын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде мыналарды:
Басқарманың жұмысын ұйымдастыруды.
Басқарма қызметін келешектегі және ағымдық жоспарлауды, олардың уақытылы және сапалы орындалуын.
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасасуды.
Агенттіктің ішкі құжаттарын, жоспарлық тапсырмаларын орындауды, есеп және шолу материалдарын белгіленген уақытта дайындауды және ұсынуды, Департамент және Агенттік қызметі мәселелері бойынша сыртқы және ішкі құжат айналымын орындауды жүзеге асыруды.
Департамент қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАД 2-басқармасының аса маңызды істер жөніндегі аға
инспекторы (даму институттары қызметіндегі қылмыстарды ашу

ДРЭФП С-FP-4 (№8–13)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее семи лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «Об акционерных обществах» кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Налогового кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать: Организацию работы Управления; Перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение; Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Взаимодействие со структурными подразделениями Агентства; Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам 2 Управления
(по раскрытию преступлений в деятельности институтов развития)

жөніндегі) С-FP-7 (№8-14, №8-15, №8-16, №8-17)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл, оның ішінде келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс негізінде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе шетелдің жоғары оқу орындарында шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтаған жағдайда мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не ғылыми дәрежесі бар болғанда осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Қазақстан Республикасындағы банктер және банк туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу және Салық кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы сотының нормативтік қаулыларын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құзыретіне жататын қылмыстардың жолын кесу, анықтау, ашу және тергеу бойынша процессуалдық әрекеттерді, жедел іздестіру іс-шараларын жүргізеді.
Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке тұлғалардың арыздары мен хабарламаларын, заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды.
Департаменттің құзыретіне жататын қылмыстардың жолын кесуге, анықтауға, ашуға және тергеуге байланысты талдау жұмыстарын жүргізеді.
Департаменттің құзыретіне жататын қылмыстардың жолын кесу, анықтау, ашу және тергеу бойынша алдыңғы қатарлы шетел және отандық тәжірибелерді жинақтайды.
Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша құқық қорғау, мемлекеттік органдармен, заңды және жеке тұлғалармен өзара іс-қимыл жасасады.
Агенттіктің бақылауындағы жоғары тұрған органдардан және басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін құжаттардың, Агенттіктің аппарат және жедел мәжілістері шешімдерінің, іс-шаралары жоспарларының, басшылық тапсырмаларының уақытылы және сапалы орындалуын жүзеге асырады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАД 2-басқармасының аға инспекторы (даму институттары
қызметіндегі қылмыстарды ашу жөніндегі)

ДРЭФП С-FP-7 (№8–14, №8-15, №8-16, №8-17)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее пяти лет стажа государственной службы, либо не менее шести лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «Об акционерных обществах», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Налогового кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскные мероприятия и процессуальные действия по пресечению, выявлению, раскрытию и расследованию преступлений, отнесенных к компетенции Департамента. Рассматривать заявления и сообщения физических лиц, обращения юридических лиц по вопросам, отнесенным к компетенции Департамента. Проводить аналитическую работу, связанную с пресечением, выявлением, раскрытием и расследованием преступлений, отнесенных к компетенции Департамента. Обобщать передовой зарубежный и отечественный опыт по пресечению, выявлению, раскрытию и расследованию преступлений, отнесенных к компетенции Департамента. Взаимодействовать с правоохранительными и другими государственными органами, юридическими и физическими лицами по вопросам, отнесенным к компетенции Департамента. Осуществлять своевременное и качественное исполнение документов, поступающих из вышестоящих и других государственных органов, находящихся на контроле Агентства, решений аппаратных и оперативных совещаний Агентства, планов мероприятий, поручений руководства. Выполнять иные задачи, поставленные руководством.
Старший инспектор 2 Управления
(по раскрытию преступлений в деятельности институтов развития)

С-FP-4 (№8–22)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» «Қазақстан Республикасындағы банктер және банк туралы»«Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Құқық бұзушылық профилактикасы туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу және Салық кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының нормативтік қаулыларын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде мыналарды:
Басқарманың жұмысын ұйымдастыруды;
Басқарма қызметін келешектегі және ағымдық жоспарлауды, олардың уақытылы және сапалы орындалуын;
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын;
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасасуды.
Агенттіктің ішкі құжаттарын, жоспарлық тапсырмаларын орындауды, есеп және шолу материалдарын белгіленген уақытта дайындауды және ұсынуды, Департамент және Агенттік қызметі мәселелері бойынша сыртқы және ішкі құжат айналымын орындауды жүзеге асыруды;
Басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАД 3-басқармасының аса маңызды істер жөніндегі аға
инспекторы (көлеңкелі экономика саласында)

ДРЭФП С-FP-4 (№8–22)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее семи лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О банках и банковской деятельности», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем и финансированию терроризма», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Налогового кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать: Организацию работы Управления; Перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение; Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Взаимодействие со структурными подразделениями Агентства; Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам 3 Управления
(в сфере теневой экономики)

С-FP-4 (№8–43)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Қазақстан Республикасындағы банктер және банк туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы», Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу және Салық кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы сотының нормативтік қаулыларын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде мыналарды:
Басқарманың жұмысын ұйымдастыруды.
Басқарма қызметін келешектегі және ағымдық жоспарлауды, олардың уақытылы және сапалы орындалуын.
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасасуды.
Агенттіктің ішкі құжаттарын, жоспарлық тапсырмаларын орындауды, есеп және шолу материалдарын белгіленген уақытта дайындауды және ұсынуды, Департамент және Агенттік қызметі мәселелері бойынша сыртқы және ішкі құжат айналымын орындауды жүзеге асыруды.
Департамент қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАД (аймақтық бақылау және әдіснаман)
5-басқармасы бастығының орынбасары

ДРЭФП С-FP-4 (№8–43)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее семи лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «Об акционерных обществах», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Налогового кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать: Организацию работы Управления; Перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение; Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Взаимодействие со структурными подразделениями Агентства; Координацию и контроль за деятельностью территориальных органов финансовой полиции по вопросам служебной деятельности; Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Заместитель начальника 5 управления
(зонального контроля и методологии)

С-FP-2 (№9–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, не облыстық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не орталық деңгейдегі басшылық лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етуді жүзеге асырады және Департаментке жүктелген жұмысты ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасасуда Департамент атынан өкілдік етеді.
Департамент жұмысын жоспарлайды, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық іс-шараларының орындалуын бақылайды, сондай-ақ олар бойынша жинақталған ақпарат пен талдау материалдарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Департамент жұмысының бағыттары бойынша аумақтық қаржы полициясы органдары басшыларының жұмысты талдау негізінде нұсқауларды әзірлеуін ұйымдастырады.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдарымен, сондай-ақ өзге де ұйымдарымен жедел қызмет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасасады.
Қаржы полициясы органдарында жедел-іздестіру қызметін реттейтін заңнамалық базаны жетілдіру мәселелерін шешуге қатысады.
Кәсіби және дене шынықтыру даярлығы сабақтарының жүйелі өткізілуін және Департаменттің жеке құрамының оларға жүйелі қатысуын, қарамағындағылардың іссапарларға шығуы кезінде оларға нұсқама беруді, жұмыстың тиісті нәтижелерін қарауды және жұмыс тиімділігін арттыру шараларын қабылдауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Арнайы департамент бастығының орынбасары

С-FP-2 (№9–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее девяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях на районном уровне, либо не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях на областном уровне, либо не менее двух лет стажа работы на руководящих должностях на центральном уровне или на должностях, следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию, руководство и контроль за деятельностью по выполнению задач, возложенных на Департамент. Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями. Осуществлять планирование работы Департамента, контролировать исполнение плановых мероприятий Департамента и Агентства, а также обеспечивать подготовку по ним обобщенной информации и аналитических материалов. На основании анализа работы, организовывать подготовку указаний руководителям территориальных органов финансовой полиции по направлениям работы Департамента. Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам оперативной деятельности. Принимать участие в решении вопросов по совершенствованию законодательной базы, регулирующей оперативно-розыскную деятельность в органах финансовой полиции. Обеспечивать регулярное проведение и посещение личным составом Департамента занятий по профессиональной и физической подготовке, инструктировать подчиненных при выезде в командировки, рассматривать соответствующие результаты и принимать меры по повышению эффективности работы. Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Заместитель начальника Специального департамента

С-FP-3 (№9–2, №9-3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етуді жүзеге асырады және Департамент жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасасуда Департамент атынан өкілдік етеді.
Департамент жұмысын жоспарлайды, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық іс-шараларының орындалуын бақылайды, сондай-ақ олар бойынша жинақталған ақпарат пен талдау материалдарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Департамент жұмысының бағыттары бойынша аумақтық қаржы полициясы органдары басшыларының жұмысты талдау негізінде нұсқауларды әзірлеуін ұйымдастырады.
Қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдарымен, сондай-ақ өзге де ұйымдарымен жедел қызмет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасасады.
Қаржы полициясы органдарында жедел-іздестіру қызметін реттейтін заңнамалық базаны жетілдіру мәселелерін шешуге қатысады.
Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мерзімде қарауды қамтамасыз етеді.
Департаменттің жетекшілік ететін бөлімшелері қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді. Департамент басшысы болмған кезде оның міндеттерін орындайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
АД 1-басқармасының бастығы

С-FP-3 (№9–2, №9-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях или не менее двух лет стажа работы на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы Департамента. Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями. Осуществлять планирование работы Департамента, контролировать исполнение плановых мероприятий Департамента и Агентства, а также обеспечивать подготовку по ним обобщенной информации и аналитических материалов. На основании анализа работы, организовывать подготовку указаний руководителям территориальных органов финансовой полиции по направлениям работы Департамента. Обеспечивать исполнение сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам оперативной деятельности. Принимать участие в решении вопросов по совершенствованию законодательной базы, регулирующей оперативно-розыскную деятельность в органах финансовой полиции. Рассматривать обращения физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Департамента в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан. Осуществлять контроль за соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками департамента. В период отсутствия начальника департамента исполнять его обязанности. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Начальник 1 управления СпД

С-FP-4 (№9–4)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде мыналарды:
Басқарманың жұмысын ұйымдастыруды.
Басқарма қызметін келешектегі және ағымдық жоспарлауды, олардың уақытылы және сапалы орындалуын.
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын.
Агенттік басшылығының баяндамасын және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға, алқа отырыстарына, аппарат мәжілістеріне ақпараттық материалдар дайындауды.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасасуды.
Агенттік басшылығының шешімдеріне және Агенттіктің қызметтік іс-әрекеті мәселелері жөніндегі жұмыс жоспарларына сәйкес әдістемелік құралдарды, нұсқаулар мен өкімдерді әзіреуді және аумақтық қаржы полициясы органдарына жолдауды.
қызметтік іс-әрекет мәселелері бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарының қызметін үйлестіруді және бақылауды.
Агенттіктің ішкі құжаттарын, жоспарлық тапсырмаларын орындауды, есеп және шолу материалдарын белгіленген уақытта дайындауды және ұсынуды, Департамент және Агенттік қызметі мәселелері бойынша сыртқы және ішкі құжат айналымын орындауды жүзеге асыруды.
Басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
АД 1-басқармасы бастығының орынбасары

С-FP-4 (№9–4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее семи лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать: организацию работы Управления; перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение; исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; подготовку информационных материалов на заседание коллегии, аппаратные совещания, в доклады руководству Агентства и в вышестоящие государственные органы; взаимодействие со структурными подразделениями Агентства; разработку и направление в территориальные органы финансовой полиции методические пособия, указания и распоряжения в соответствии с решениями руководства Агентства и планами работы Агентства по вопросам служебной деятельности;  координацию и контроль за деятельностью территориальных органов финансовой полиции по вопросам служебной деятельности; исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Заместитель начальника 1 управления СпД

АД 1-басқармасы 1-бөлімінің бастығы
С-FP-6 (№9–6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттарда кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде мыналарды:
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыруды.
Бөлімнің қызметін келешектегі және ағымдық жоспарлауды, Департаменттің және Агенттіктің қызметін жоспарлауда ұсыныстар енгізуді, олардың уақытылы және сапалы орындалуын.
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын.
Агенттік басшылығының баяндамасын және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға, алқа отырыстарына, аппарат мәжілістеріне ақпараттық материалдар дайындауды.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасасуды.
Агенттік басшылығының шешімдеріне және Агенттіктің қызметтік іс-әрекеті мәселелері жөніндегі жұмыс жоспарларына сәйкес әдістемелік құралдарды, нұсқаулар мен өкімдерді әзіреуді және аумақтық қаржы полициясы органдарына жолдауды.
қызметтік іс-әрекет мәселелері бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарының қызметін үйлестіруді және бақылауды.
Агенттіктің ішкі құжаттарын, жоспарлық тапсырмаларын орындауды, есеп және шолу материалдарын белгіленген уақытта дайындауды және ұсынуды, Департамент және Агенттік қызметі мәселелері бойынша сыртқы және ішкі құжат айналымын орындауды жүзеге асыруды.
Бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.

Начальник 1 отдела 1 управления СпД
С-FP-6 (№9–6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать: Организацию работы отдела; Перспективное и текущее планирование деятельности отдела, внесение предложений в планирование деятельности Департамента и Агентства, качественное и своевременное их исполнение; Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Подготовку информационных материалов на заседание коллегии, аппаратные совещания, в доклады руководству Агентства и в вышестоящие государственные органы; Взаимодействие со структурными подразделениями Агентства; Разработку и направление в территориальные органы финансовой полиции методические пособия, указания и распоряжения в соответствии с решениями руководства Агентства и планами работы Агентства по вопросам служебной деятельности; Координацию и контроль за деятельностью территориальных органов финансовой полиции по вопросам служебной деятельности; Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками отдела; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.

АД 1-басқармасы 1-бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға
инспекторы С-FP-7 (№9–7, №9-8, №9-9, №9-10)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттарда кемінде бір жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Агенттік басшылығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды.
Агенттік басшылығының шешімдеріне және Агенттіктің қызметтік іс-әрекеті мәселелері жөніндегі жұмыс жоспарларына сәйкес әдістемелік құралдарды, нұсқаулар мен өкімдерді әзірлейді.
қызметтік іс-әрекет мәселелері бойынша қаржы полициясы органдарының құрылымдық бөлімшелерімен және басқа да құқық қорғау органдарымен өзара іс- қимылды жүзеге асырады.
қызметтік іс-әрекет мәселелері бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарының қызметін бақылауды жүзеге асырады.
Агенттіктің ішкі құжаттарын, жоспарлық тапсырмаларын орындауды, есеп және шолу материалдарын белгіленген уақытта дайындауды және ұсынуды, Департамент және Агенттік қызметі мәселелері бойынша сыртқы және ішкі құжат айналымын орындауды жүзеге асыруды.
қызметтік іс-әрекет мәселелері бойынша мәжілістерге, алқаларға ақпараттық материалдарды дайындайды.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасасуды.
ішкі еңбек тәртібі ережелерін сақтайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.

Старший инспектор по особо важным делам 1 отдела 1
Управления СпД
С-FP-7 (№9-7, №9-8, №9-9, №9-10)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Агентства; Разрабатывать методические пособия, указания и распоряжения в соответствии с решениями руководства Агентства и планами работы Агентства по вопросам служебной деятельности; Осуществлять взаимодействие со структурными подразделениями органов финансовой полиции и другими правоохранительными органами по вопросам служебной деятельности; Осуществлять контроль за деятельностью территориальных органов финансовой полиции по вопросам служебной деятельности; Осуществлять исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Осуществлять своевременную подготовку материалов к совещаниям, коллегиям по вопросам служебной деятельности; Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.

АД 3-басқармасы 1-бөлімінің аға инспекторы-бухгалтері
С-FP-8 (№9–41)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттардағы лауазымдарда кемінде бір жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Агенттік басшылығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды.
167 специфика бойынша бөлінетін «Ерекше шығындар» ақша қаржысын жұмсау негізділігіне мен дұрыстығына бақылау жасайды.
167 специфика бойынша бөлінетін «Ерекше шығындар» ақша қаражаттарын жұмсаған кездері қолма-қол алу, беру ақша қаражаттарына кассалық операцияларды жүргізуді жүзеге асырады.
Өз құзыреті шегінде аумақтық қаржы полиция органдарын міндетті төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерістер жөнінде ұсыныс енгізеді. Ақша қаражатын бөлу бойынша бюджеттік өтініштерді қалыптастыру жөнінде ұсыныс жасайды және ҚР Қаржы министрлігімен келісуді қамтамасыз етеді.
Ақша қаражатын жұмсау мәселелері бойынша мәліметтер жинақтайды және ақпараттық талдама ұйымдастырады, оның ішінде бөлінген бюджеттік қаржы шегінде Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлерінің іссапарлары нәтижелері бойынша аванстық есеп беру негізділігін зерделейді және қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібі ережелерін сақтайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.

Старший инспектор - бухгалтер 1 отдела 3 Управления СпД
С-FP-8 (№9–41)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственном имуществе», «О государственных закупках», Бюджетного кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Агентства; Контролировать правильное и обоснованное расходование денежных средств, выделяемых по специфике 167 «Особые затраты». Осуществлять получение и выдачу наличных денежных средств, проводить кассовые операции при расходовании денежных средств, выделяемых по специфике 167 «Особые затраты». Вносить предложения по изменению планов финансирования по обязательствам и платежам территориальных органов финансовой полиции в пределах компетенции. Вносить предложения по формированию бюджетной заявки на выделение денежных средств и обеспечивать ее согласование в Министерстве финансов РК. Организовывать сбор сведений и подготовку аналитической информации по вопросам расходования денежных средств, в том числе проводить изучение и прием на предмет обоснованности авансовых отчетов по результатам командировок сотрудников структурных подразделений Агентства, осуществляемых в рамках выделенных бюджетных средств. Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.

АД 3-басқармасы 2-бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға
инспекторы С-FP-7 (№9–44, №9-45)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шеңберінде Агенттіктік басшылығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды.
Агенттік басшылығының шешімдеріне және Агенттіктің қызметтік әрекет мәлелелері жөніндегі жұмыс жоспарларына сәйкес әдістемелік құралдар, нұсқаулықтар мен өкімдер дайындайды.
Қаржы полициясы органдарының және басқа да құқық қорғау органдарының құрылымдық бөлімшелерімен қызметтік әрекет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасайды.
Қызметтік әрекет мәселелері бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарының қызметіне бақылау жасайды.
Кіріс құжаттарын, Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есеп беру және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындайды.
Қызметтік әрекет мәселелері бойынша өткізілетін кеңестерге, алқаларға материалдарды уақытылы дайындайды.
Ішкі тәртіп ережелерін сақтайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.

Старший инспектор по особо важным делам 2 отдела 3
Управления СпД
С-FP-7 (№9–44, №9-45)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Агентства; Разрабатывать методические пособия, указания и распоряжения в соответствии с решениями руководства Агентства и планами работы Агентства по вопросам служебной деятельности; Осуществлять взаимодействие со структурными подразделениями органов финансовой полиции и другими правоохранительными органами по вопросам служебной деятельности; Осуществлять контроль за деятельностью территориальных органов финансовой полиции по вопросам служебной деятельности; Осуществлять исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Осуществлять своевременную подготовку материалов к совещаниям, коллегиям по вопросам служебной деятельности; Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.

С-FP-3 (№10–2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде сегіз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшы лауазымында кемінде үш жыл, не облыстық деңгейдегі басшы лауазымында кемінде бір жыл жұмыс өтілі не орталық деңгейде немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізуАзаматтық және  азаматтық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Департаментке жүктелген міндеттерді орындау бойынша Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырды, басшылық етеді және оның қызметін бақылайды.
Агенттіктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимылда Департаменттің атынан өкілдік етеді.
Агенттік басшылығына, Президент Әкімшілігіне, Қауіпсіздік Кеңесі Хатшылығына, Премьер-Министр Кеңсесіне және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарына қызметтік әрекет мәселелері бойынша ақпарат ұсынуды уақытылы қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдармен, сондай-ақ басқа да ұйымдармен талдау және ақпараттандыру қызметі мәселелері бойынша өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді.
Аумақтық органдардың тергеу бөлімшелеріне тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсетуді қамтамасыз етеді.
Бөлімшелермен бірлесе отырып, қылмыстық істерді тергеу бойынша оң тәжірибесін таратуға көмектеседі.
Департамент қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауларын қамтамасыз етеді.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, прокурорлардың ұсыныстарын, сот қаулыларын уақытылы қарауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Сыбайлас жемқорлық туралы істерді ашу және алдын алу
департаментінің  бастығының орынбасары

С-FP-3 (№10–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях на районном уровне, либо не менее двух лет стажа работы на руководящих должностях на областном уровне, либо не менее одного года стажа работы на руководящих должностях на центральном уровне или двух лет на должностях, следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Гражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции осуществлять организацию, руководство и контроль за деятельностью структурных подразделений Департамента по выполнению задач, возложенных на Департамент. Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями. Обеспечивать своевременное предоставление информации по вопросам служебной деятельности руководству Агентства, в Администрацию Президента, Секретариат Совета Безопасности, Канцелярию Премьер-Министра и другие государственные органы Республики Казахстан. Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам служебной деятельности. Обеспечивать оказание практической и методической помощи следственным подразделениям территориальных органов. Оказывать содействие в распространении совместно с подразделениями Агентства положительного опыта по расследованию уголовных дел. Обеспечивать контроль за соблюдением сотрудниками департамента трудовой и служебной дисциплины. Обеспечивать своевременное рассмотрение обращений физических и юридических лиц, представлений прокуроров, постановлений суда. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Заместитель начальника Департамента по раскрытию и
предупреждению дел о коррупции

С-FP-3 (№10–3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есепке алу және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде сегіз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшы лауазымында кемінде үш жыл немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және Департаменттің жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Агенттіктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимылда Департаменттің атынан өкілдік етеді.
Департаменттің жұмысын жоспарлайды, Департамент пен Агенттіктің жоспарлы іс-шараларының орындалуын бақылайды, сондай-ақ олар бойынша қорытындыланған ақпараттар мен талдау материалдарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Жұмысты талдау негізінде Департамент жұмысының бағыттары бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарының басшыларына нұсқаулар дайындауды ұйымдастырады.
Қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді орындауларын, олардың Департамент пен Агенттік басшыларының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдармен, сондай-ақ басқа да ұйымдармен жедел қызмет мәселелері бойынша өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді.
Қаржы полициясы органдарында жедел-іздестіру қызметін реттейтін заңнамалық базаны жетілдіру мәселелерін шешуге қатысады.
Жеке және заңды тұлғалардың Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелерге қатысты өтініштерін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіп пен мерзімдерде қарастырады.
Департамент қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауларын бақылайды.
Департамент бастығы болмаған уақытта оның міндеттерін орындайды.
Жоғарыда тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
СЖІААД 1-Басқарманың бастығы
(сыбайлас жемқорлық қылмыстарды тергеу бойынша)

С-FP-3 (№10–3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях или не менее двух лет стажа работы на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы Департамента. Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями. Осуществлять планирование работы Департамента, контролировать исполнение плановых мероприятий Департамента и Агентства, а также обеспечивать подготовку по ним обобщенной информации и аналитических материалов. На основании анализа работы, организовывать подготовку указаний руководителям территориальных органов финансовой полиции по направлениям работы Департамента. Обеспечивать исполнение сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам оперативной деятельности. Принимать участие в решении вопросов по совершенствованию законодательной базы, регулирующей оперативно-розыскную деятельность в органах финансовой полиции. Рассматривать обращения физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Департамента в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан. Осуществлять контроль за соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками департамента. В период отсутствия начальника департамента исполнять его обязанности. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Начальник 1 Управления
(по расследованию коррупционных преступлений) ДРПДК

С-FP-7 (№10–5, №10-6, №10-7, №10-8, №10-9)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде бір жыл немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізуАзаматтық және  азаматтық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының нормативтік қаулыларын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шеңберінде Агенттік басшыларының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды.
Тергеу реті бойынша қаржы полициясы органдарына жатқызылған қылмыстық істерді тергейді.
Қылмыстық істерді тергеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады.
Кіріс құжаттарын, Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есеп беру және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындалуын жүзеге асырады.
Қызметтік әрекет мәселелері бойынша өткізілетін кеңестерге, алқаларға материалдарды уақытылы дайындайды.
Ішкі тәртіп ережелерін сақтайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
СЖІААД 1-Басқарманың аға тергеушісі
(сыбайлас жемқорлық қылмыстарды тергеу бойынша)

С-FP-7 (№10–5, №10-6, №10-7, №10-8, №10-9)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Гражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Агентства; Расследовать уголовные дела, отнесенные по подследственности к органам финансовой полиции; Рассматривать обращения физических и юридических лиц по вопросам расследования уголовных дел; Осуществлять исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Осуществлять своевременную подготовку материалов к совещаниям, коллегиям по вопросам служебной деятельности; Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший следователь 1 Управления
(по расследованию коррупционных преступлений) ДРПДК

С-FP-2 (№11–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшы лауазымында кемінде төрт жыл, не облыстық деңгейдегі басшы лауазымында кемінде үш жыл жұмыс өтілі не орталық деңгейде немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізуАзаматтық және  азаматтық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының нормативтік қаулыларын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген тапсырмаларды орындауды ұйымдастырады басшылық жасайды және бақылауды жүзеге асырады.
Агенттіктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимылда Департаменттің атынан өкілдік етеді.
Агенттік басшылығына, Президент Әкімшілігіне, Қауіпсіздік Кеңесі Хатшылығына, Премьер-Министр Кеңсесіне және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарына қызметтік әрекет мәселелері бойынша ақпарат ұсынуды уақытылы қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдармен, сондай-ақ басқа да ұйымдармен талдау және ақпараттандыру қызметі мәселелері бойынша өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді.
Аумақтық органдардың тергеу бөлімшелеріне тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсетуді қамтамасыз етеді.
Бөлімшелермен бірлесе отырып, қылмыстық істерді тергеу бойынша оң тәжірибесін таратуға көмектеседі.
Департамент қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауларын қамтамасыз етеді.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, прокурорлардың ұсыныстарын, сот қаулыларын уақытылы қарауды қамтамасыз етеді.
Агенттік басшыларының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Тергеу департаменті бастығының бірінші орынбасары

С-FP-2 (№11–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее девяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях на районном уровне, либо не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях на областном уровне, либо не менее двух лет стажа работы на руководящих должностях на центральном уровне или трех лет на должностях, следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуальногоГражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию, руководство и контроль за деятельностью по выполнению задач, возложенных на Департамент. Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями. Обеспечивать своевременное предоставление информации по вопросам служебной деятельности руководству Агентства, в Администрацию Президента, Секретариат Совета Безопасности, Канцелярию Премьер-Министра и другие государственные органы Республики Казахстан. Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам служебной деятельности. Обеспечивать оказание практической и методической помощи следственным подразделениям территориальных органов. Оказывать содействие в распространении совместно с подразделениями Агентства положительного опыта по расследованию уголовных дел. Обеспечивать контроль за соблюдением сотрудниками департамента трудовой и служебной дисциплины. Обеспечивать своевременное рассмотрение обращений физических и юридических лиц, представлений прокуроров, постановлений суда. Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Первый заместитель начальника Следственного департамента

С-FP-3 (№11–2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде сегіз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшы лауазымында кемінде үш жыл, не облыстық деңгейдегі басшы лауазымында кемінде бір жыл жұмыс өтілі не орталық деңгейде немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізуАзаматтық және  азаматтық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының нормативтік қаулыларын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Департаментке жүктелген міндеттерді орындау бойынша Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырды, басшылық етеді және оның қызметін бақылайды.
Агенттіктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимылда Департаменттің атынан өкілдік етеді.
Агенттік басшылығына, Президент Әкімшілігіне, Қауіпсіздік Кеңесі Хатшылығына, Премьер-Министр Кеңсесіне және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарына қызметтік әрекет мәселелері бойынша ақпарат ұсынуды уақытылы қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдармен, сондай-ақ басқа да ұйымдармен қызметтік әрекет мәселелері бойынша өзара іс-қимылын қамтамасыз етеді.
Статистикалық мәліметтер, анықтамалар, тергеу мен анықтау жүргізу туралы хабарламалар негізінде талдау анықтамаларын, шолуларды, тергеу мен анықтауды жетілдіру туралы ұсыныстар дайындауды қамтамасыз етеді.
Тергеу мен анықтаудың оң тәжірибелерін зерделейді, қорытындылайды және енгізеді.
Агенттіктің басқа бөлімшелерімен, сараптамалық мекемелермен, прокуратура және сот органдарымен, сондай-ақ басқа да құқық қорғау және мемлекеттік органдармен алдын ала тергеу мен анықтауды ұйымдастыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл ұйымдастырады.
Аумақтық қаржы полициясы органдарының бөлімшелеріне, қылмыстық істерді тергеу кезінде тергеу мен анықтауды ұйымдастыру мәселелері бойынша әдістемелік және тәжірибелік көмектер көрсетеді.
Агенттіктің жұмыс жоспарына сәйкес аумақтық қаржы полициясы органдарындағы тергеу мен анықтаудың жағдайына инспекциялау мен мақсатты тексерістер жүргізеді.
Өз құзыреті шегінде Агенттіктің жоспарлы іс-шараларын орындауды қамтамасыз етеді.
Қылмыстық істер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, прокурорлардың ұсыныстарын және сот қаулыларын уақытылы қарауды қамтамасыз етеді.
Департамент қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауларын қадағалайды.
Агенттік басшылығының және департаменттің басқа да тапсырмаларын орындайды.
Тергеу департаменті бастығының орынбасары

С-FP-3 (№11–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях на районном уровне, либо не менее двух лет стажа работы на руководящих должностях на областном уровне, либо не менее одного года стажа работы на руководящих должностях на центральном уровне или двух лет на должностях, следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Гражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции осуществлять организацию, руководство и контроль за деятельностью структурных подразделений Департамента по выполнению задач, возложенных на Департамент.
Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями.
Обеспечивать своевременное предоставление информации по вопросам служебной деятельности руководству Агентства, в Администрацию Президента, Секретариат Совета Безопасности, Канцелярию Премьер-Министра и другие государственные органы Республики Казахстан.
Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам служебной деятельности.
На основе анализа статистических данных, справок, сообщений о ведении следствия и дознания обеспечивать подготовку аналитических справок, обзоров, рекомендации по совершенствованию следствия и дознания.
Изучать, обобщать и внедрять в практическую деятельность положительный опыт следствия и дознания.
Организовывать взаимодействие с другими подразделениями Агентства, экспертными учреждениями, органами прокуратуры и суда, а также с другими правоохранительными и государственными органами по вопросам организации предварительного следствия и дознания.
Обеспечивать оказание методической и практической помощи следственным подразделениям территориальных органов финансовой полиции по вопросам организации следствия и дознания, в том числе при расследовании уголовных дел.
В соответствии с планами работы Агентства проводить инспектирование и целевые проверки состояния следствия и дознания в территориальных органах финансовой полиции.
В пределах своей компетенции обеспечивать исполнение плановых мероприятий Агентства.
Обеспечивать своевременное рассмотрение обращений физических и юридических лиц по уголовным делам, представлений прокуроров, постановлений суда.
Обеспечивать контроль за соблюдением сотрудниками департамента трудовой и служебной дисциплины.
Выполнять иные поручения руководства Агентства и департамента.
Заместитель начальника Следственного департамента

С-FP-6 (№11–5)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шеңберінде:
Бөлімнің жұмысын ұйымдастырады.
Басқарманың ағымдағы және перспективалық жұмысын жоспарлайды, Агенттік пен Департаменттің жұмыс жоспарларына ұсыныстар енгізеді, оларды сапалы және уақытылы орындайды.
Басқарма қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерді орындауларын, Агенттік пен Департамент басшыларының жүктеген міндеттерін уақытылы орындауларын қамтамасыз етеді.
Алқа мәжілістеріне, апараттық кеңестерге, Агенттік басшылығының баяндамаларына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға ақпараттық материалдар дайындайды.
Аумақтық қаржы полициясы органдарымен және басқа да құқық қорғау және мемлекеттік органдармен қызметтік әрекет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасайды.
Тергеу мен анықтау бағыттары бойынша статистикалық мәліметтерді, сондай-ақ тергеу мен анықтауды ұйымдастыру жағдайына қатысты басқа да мәліметтерді жинақтайды және оларды ескере отырып тергеу бөлімшелерінің қызметін талдайды және қорытындылайды.
Тергеу жұмыстарын жетілдіру және оның тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар, жұмыстың оң тәжірибесі және тергеудің кемшіліктері туралы ақпараттық хат дайындайды.
Кіріс құжаттарын, Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есеп беру және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындайды.
Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртіптерін сақтауларын қадағалайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
ТД 1-Басқармасының талдау және мониторингтеу бөлімінің
аса маңызды істер жөніндегі аға тергеушісі

С-FP-6 (№11–5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Гражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать: Организацию работы отдела; Перспективное и текущее планирование деятельности отдела, внесение предложений в планирование деятельности Департамента и Агентства, качественное и своевременное их исполнение; Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Подготовку информационных материалов на заседание коллегии, аппаратные совещания, в доклады руководству Агентства и в вышестоящие государственные органы; Взаимодействие со структурными подразделениями органов финансовой полиции и другими правоохранительными и государственными органами по вопросам служебной деятельности; Сбор статистических данных по линии следствия и дознания, а также иных сведений по вопросам состояния организации следствия и дознания, с учетом которых проводится анализ и обобщение деятельности следственных подразделений; Подготовку рекомендаций по совершенствованию следственной работы и повышению ее эффективности, информационных писем о положительном опыте работы и недостатках следствия; Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками отдела. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший следователь по особо важным делам
отдела анализа и мониторинга 1 Управления СД

С-FP-7 (№11–6, №11-7, №11-8)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізуАзаматтық және  азаматтық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының нормативтік қаулыларын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шеңберінде Агенттіктік басшылығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды.
Агенттік басшылығының шешімдеріне және Агенттіктің қызметтік әрекет мәлелелері жөніндегі жұмыс жоспарларына сәйкес әдістемелік құралдар, нұсқаулықтар мен өкімдер дайындайды.
Қаржы полициясы органдарының және басқа да құқық қорғау органдарының құрылымдық бөлімшелерімен қызметтік әрекет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасайды.
Тергеу бағыты бойынша статистикалық мәліметтерді жинақтайды, оларды ҚР БП Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетімен салыстырып тексереді, оларды ескере отырып, тергеу бөлімшелерінің жұмыстарын талдайды және қорытындылайды.
Тергеу бөлімшелерінің негізгі көрсеткіштерін талдайды және қорытындылайды, тергеу жұмысын жақсарту туралы ұсыныстармен талдау және шолу материалдарын әзірлейді.
Қызметтік әрекет мәселелері бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарының қызметіне бақылау жасайды.
Кіріс құжаттарын, Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есеп беру және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындайды.
Қызметтік әрекет мәселелері бойынша өткізілетін кеңестерге, алқаларға материалдарды уақытылы дайындайды.
Ішкі тәртіп ережелерін сақтайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
ТД 1-Басқармасының талдау және мониторингтеу бөлімінің

С-FP-7 (№11–6, №11-7, №11-8)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Гражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Агентства. Разрабатывать методические пособия, указания и распоряжения в соответствии с решениями руководства Агентства и планами работы Агентства по вопросам служебной деятельности. Осуществлять взаимодействие со структурными подразделениями органов финансовой полиции и другими правоохранительными и государственными органами по вопросам служебной деятельности. Осуществлять сбор статистических данных по линии следствия, производит их сверку с Комитетом правовой статистики и специальных учетов Генеральной прокуратуры РК, с учетом которых проводить анализ и обобщение результатов деятельности следственных подразделений. Анализировать и обобщать основные показатели следственной работы, готовить аналитические и обзорные справки с предложениями по улучшению следственной работы. Осуществлять контроль за деятельностью территориальных органов финансовой полиции по вопросам служебной деятельности. Осуществлять исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства. Осуществлять своевременную подготовку материалов к совещаниям, коллегиям по вопросам служебной деятельности. Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший следователь отдела анализа и мониторинга
1 Управления СД

аға тергеушісі С-FP-8 (№11–9)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізуАзаматтық және   азаматтық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының нормативтік қаулыларын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шеңберінде Агенттіктік басшылығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды.
Агенттік басшылығының шешімдеріне және Агенттіктің қызметтік әрекет мәлелелері жөніндегі жұмыс жоспарларына сәйкес әдістемелік құралдар, нұсқаулықтар мен өкімдер дайындайды.
Қаржы полициясы органдарының және басқа да құқық қорғау органдарының құрылымдық бөлімшелерімен қызметтік әрекет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасайды.
Тергеу бөлімшелерінің негізгі көрсеткіштерін талдайды және қорытындылайды, тергеу жұмысын жақсарту туралы ұсыныстармен талдау және шолу материалдарын әзірлейді (тақырыптық қағидат бойынша).
Қызметтік әрекет мәселелері бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарының қызметіне бақылау жасайды.  Кіріс құжаттарын, Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есеп беру және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындайды.
Қызметтік әрекет мәселелері бойынша өткізілетін кеңестерге, алқаларға материалдарды уақытылы дайындайды.
Ішкі тәртіп ережелерін сақтайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
ТД 1-Басқармасының әдістемелік қамтамасыз ету бөлімінің бастығы

С-FP-8 (№11–9)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Гражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Агентства. Разрабатывать методические пособия, указания и распоряжения в соответствии с решениями руководства Агентства и планами работы Агентства по вопросам служебной деятельности. Осуществлять взаимодействие со структурными подразделениями органов финансовой полиции и другими правоохранительными и государственными органами по вопросам служебной деятельности. Анализировать и обобщать основные показатели следственной работы, готовить аналитические и обзорные справки с предложениями по улучшению следственной работы (по предметному принципу). Осуществлять контроль за деятельностью территориальных органов финансовой полиции по вопросам служебной деятельности. Осуществлять исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства. Осуществлять своевременную подготовку материалов к совещаниям, коллегиям по вопросам служебной деятельности. Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Начальник отдела методического обеспечения 1 управления СД

С-FP-6 (№11–10)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойлатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізуАзаматтық және  азаматтық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының нормативтік қаулыларын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шеңберінде:
Бөлімнің жұмысын ұйымдастырады.
Басқарманың ағымдағы және келешектегі жұмысын жоспарлайды, Агенттік пен Департаменттің жұмыс жоспарларына ұсыныстар енгізеді, оларды сапалы және уақытылы орындайды.
Басқарма қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерді орындауларын, Агенттік пен Департамент басшыларының жүктеген міндеттерін уақытылы орындауларын қамтамасыз етеді.
Алқа мәжілістеріне, апараттық кеңестерге, Агенттік басшылығының баяндамаларына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға ақпараттық материалдар дайындайды.
Аумақтық қаржы полициясы органдарымен және басқа да құқық қорғау және мемлекеттік органдармен қызметтік әрекет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасайды.
Тергеу және оң тәжірибе негізінде қаржы полициясы органдарының құзыретіне жататын қылмыстық істерді тергеу бойынша әдістемелік ұсынымдар дайындайды және таратады.
Аумақтық бөлімшелерге әдістемелік және тәжірибелік көмектер көрсету жұмысын ұйымдастырады.
Статистикалық мәліметтер негізінде тергеу жұмыстарын жетілдіру және оның тиімділігін арттыру бойынша ұсынымдар және жұмыстың оң тәжірибесі мен тергеудің кемшіліктері туралы ақпараттық хат дайындайды.
Қызметтік әрекет мәселелері бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарының қызметін үйлестіреді және бақылайды.
Кіріс құжаттарын, Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есеп беру және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындайды.
Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртіптерін сақтауларын қадағалайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
ТД 1-Басқармасының әдістемелік қамтамасыз ету бөлімінің
аса маңызды істер жөніндегі аға тергеушісі

С-FP-6 (№11–10)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Гражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать: Организацию работы отдела; Перспективное и текущее планирование деятельности отдела, внесение предложений в планирование деятельности Департамента и Агентства, качественное и своевременное их исполнение; Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Подготовку информационных материалов на заседание коллегии, аппаратные совещания, в доклады руководству Агентства и в вышестоящие государственные органы; Взаимодействие со структурными подразделениями органов финансовой полиции и другими правоохранительными и государственными органами по вопросам служебной деятельности; На основе следственной практики и положительного опыта подготовку и распространение методических рекомендаций и указаний по расследованию уголовных дел, отнесенных к компетенции органов финансовой полиции; Организацию работы по оказанию методической и практической помощи территориальными подразделениями; На основе статистических данных подготовку рекомендаций по совершенствованию следственной работы и повышению ее эффективности, информационных писем о положительном опыте работы, недостатках следствия; Координацию и контроль за деятельностью территориальных органов финансовой полиции по вопросам служебной деятельности; Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Соблюдение правил внутреннего трудового распорядка. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший следователь по особо важным делам
отдела методического обеспечения 1 Управления СД

ТД С-FP-4 (№11–31)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде жеті жыл жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде бір жыл басшы лауазымдарында немесе тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы», Қазақстан Республикасының Заңдарын,  «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізуАзаматтық және   азаматтық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Нормативтік қаулыларын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шеңберінде:
Басқарманың жұмысын ұйымдастырады.
Басқарманың ағымдағы және келешектегі жұмысын жоспарлайды, оларды сапалы және уақытылы орындайды.
Басқарма қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерді орындауларын, Агенттік пен Департамент басшыларының жүктеген міндеттерін уақытылы орындауларын қамтамасыз етеді.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды.
Агенттіктің бөлімшелері мен аумақтық қаржы полициясы органдарының қылмыстық істерді тергеу бойынша ҚР ҚІЖК 63-бабына сәйкес өкілеттіктерін іске асырады және бақылайды.
Кіріс құжаттарын, Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есеп беру және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындайды.
Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртіптерін сақтауларын қадағалайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
3-басқарма бастығының орынбасары (тергеу)

С-FP-4 (№11–31)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее семи лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Гражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать: Организацию работы Управления; Перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение; Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Взаимодействие со структурными подразделениями Агентства; Контроль и реализация полномочий в соответствие со ст.63 УПК РК за деятельностью следственных подразделений Агентства и территориальных органов финансовой полиции по расследованию уголовных дел; Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Заместитель начальника 3 управления
(следственное) СД

ТД С-FP-5 (№11–32)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде алты жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы», Қазақстан Республикасының Заңдарын,  «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізуАзаматтық және   азаматтық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Нормативтік қаулыларын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шеңберінде:
Басқарманың жұмысын ұйымдастырады.
Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 64-бабында көзделген тергеушінің міндеттерін орындайды, тергеу тобының жетекшісін тағайындау кезінде – Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 199-бабында көзделген өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Қарамағындағы қызметкерлермен жүргізілетін тергеуге дейінгі тексерістер мен қылмыстық істерді тергеулеріне ведомстволық бақылау жасайды.
Басқарманың қызметін тұрақты түрде талдайды және жұмысты ұйымдастыру мен тергеу тәжірибесін жетілдіруге шаралар қабылдайды.
Басқарманың жұмысын сыбайлас жемқорлық қылмыстарды уақытылы, толық, жан-жақты және объективті тергеу міндеттерін орындауға бағыттайды, қылмыстық істер мен тексеріс материалдары бойынша процессуалдық шешімдердің уақытылы және заңды қабылдануын қамтамасыз етеді.
Өндірістегі қылмыстық істер мен тергеуге дейінгі тексеріс материалдары бойынша тергеу (тексеріс) жоспарларымен келіседі, көзделген жедел-тергеу және тексеріс шараларының уақытылы орындалуын қамтамасыз етеді.
Қылмыстық істер мен тергеуге дейінгі тексеріс материалдары бойынша процессуалдық мерзімдердің, сондай-ақ азаматтар мен заңды тұлғалардың өтініштерін қарау мерзімдерінің сақталуын бақылайды.
Қылмыстармен келтірілген залалдардың өтелуін, заңмен қорғалатын азаматтардың, заңды тұлғалардың, қоғам мен мемлекеттің бұзылған құқықтарының қалпына келтірілуін қамтамасыз ету шаралары қабылдануын  қадағалайды.
Қарамағындағы қызметкерлердің өндірістеріндегі қылмыстық істер мен тергеуге дейінгі тексеріс материалдарын тексереді, олар бойынша тиісті нұсқаулар береді, заң бұзушылықтар анықталған жағдайда, оларды жою бойынша шаралар қабылдайды және ол туралы Департамент бастығына немесе Департамент бастығына жетекшілік ететін басқарма бастығына баяндайды.
Басқарманың өндірісіндегі қылмыстық істерді, тергеуге дейінгі материалдарды, қылмыстық істермен, қаралып жатқан өтініштермен және басқа да қызметтік құжаттармен сақталатын заттай дәлелдемелерді сақтау бойынша ұйымдастырушылық және басқа да шараларды қабылдайды.
Тергеу департаментінің тиісті бөлімшесіне Басқарманың өндірісіндегі қылмыстық істер туралы мәліметтерді тиісті статистикалық есепті қалыптастыру үшін ұсынады.
Қылмыстар туралы хабарламалар мен қылмыстық істерді қарау нәтижелері бойынша қабылданатын процессуалдық шешімдермен (оның ішінде тексеріс мерзімін ұзарту, қылмыстық іс қозғаудан бас тарту және тергеу реті немесе соттылығы бойынша беру) келіседі.
Агенттік басшылығының, Департамент бастығының, тергеу мәселелеріне жетекшілік ететін оның орынбасарының, прокурордың актілеріне, тергеліп жатқан қылмыстық істер бойынша қаулылар мен сот шешімдеріне ықпал ету басқармасы бастығының нұсқауларын орындауды қамтамасыз етеді.
Агенттік басшыларының, Департамент бастығының, тергеу мәселелеріне жетекшілік ететін оның орынбасарының, Басқарма бастығының немесе оны алмастыратын тұлғаның нұсқауы бойынша қылмыстық істерді (оның ішінде өндірістен тоқтатылған және қысқартылған), бас тарту материалдарын, жедел есепке алу істерін (жедел істерді) зерделейді және олар бойынша анықтамалар мен қорытындылар жасайды, нұсқаулар дайындайды.
Агенттік пен Департаменттің атынан дайындалған хаттардың, нұсқаулардың және басқа да құжаттардың жобаларымен келіседі.
Қаржы полициясы органдары тергеу бөлімшелерінің сыбайлас жемқорлық қылмыстық істерді тергеу жұмысының оң тәжірибесін енгізеді.
Басқарманың қызметіне қатысты құжаттарды қарастырады, олар бойынша шешімдер қабылдайды және тиісті қызметтік хат алмасуды жүргізеді.
Азаматтар мен заңды тұлғалардың өтініштерін, сондай-ақ прокурорлық ықпал ету актілерін, соттардың жеке қаулыларын заңда көзделген тәртіпте қарастырады және шешеді.
Тергеліп жатқан қылмыстық істер бойынша Агенттіктің бөлімшелерімен, құқық қорғау және басқа да органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді.
Заңдарда және Агенттіктің актілерінде белгіленген қызметтік құпияны сақтау, оның ішінде мемлекеттік құпиялар мен қызмет бабында пайдалану үшін деген белгісі бар құжаттармен іс жүргізудің белгіленген талаптарын сақтайды және оны қадағалайды.
Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртіптерін сақтауларын қадағалайды.
Агенттік пен Департамент басшыларының басқа да тапсырмаларын орындайды.
3-Басқарманың аса маңызды істер жөніндегі аға тергеушісі (тергеу)
ТД С-FP-7 (№11–33, №11-34, №11-35, №11-36,
№11-37, №11-38, №11-39, №11-40)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы», Қазақстан Республикасының Заңдарын,  «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізуАзаматтық және  азаматтық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Нормативтік қаулыларын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шеңберінде Агенттік басшылығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды.
Тергеу реті бойынша қаржы полициясы органдарына жатқызылған қылмыстық істерді тергейді.
Қылмыстық істерді тергеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады.
Кіріс құжаттарын, Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есеп беру және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындайды.
Қызметтік әрекет мәселелері бойынша өткізілетін кеңестерге, алқаларға материалдарды уақытылы дайындайды.
Ішкі тәртіп ережелерін сақтайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік басқармасы
Ішкі қауіпсіздік басқармасының бастығы

С-FP-5 (№11–32)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Гражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивает: Организацию работы Управления; Исполнять обязанности следователя, предусмотренные статьей 64 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан, а при назначении руководителем следственной группы – осуществлять полномочия, предусмотренные статьей 199 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан. Обеспечивать ведомственный контроль за расследованием уголовных дел и доследственными проверками, проводимыми подчиненными сотрудниками. На постоянной основе анализировать деятельность Управления и принимать меры по совершенствованию организации работы и следственной практики; Направлять деятельность Управления на выполнение задач по своевременному, полному, всестороннему и объективному расследованию коррупционных преступлений, обеспечивать своевременность и законность принятия процессуальных решений по уголовным делам и материалам проверок; Согласовывать планы расследования (проверок) по находящимся в производстве уголовным делам и материалам доследственных проверок, обеспечивать своевременное исполнение предусмотренных следственно-оперативных и проверочных мероприятий; Контролировать соблюдение процессуальных сроков по уголовным делам и материалам доследственных проверок, а также сроков рассмотрения обращений граждан и юридических лиц; Контролировать принятие мер по обеспечению возмещения ущерба, причиненного преступлениями, восстановлению нарушенных прав граждан, охраняемых законом интересов юридических лиц, общества и государства; Проверять уголовные дела и материалы доследственных проверок, находящихся в производстве подчиненных сотрудников, давать по ним соответствующие указания, а в случаях выявлений нарушений, принимать меры по их устранению, о чем докладывать начальнику управления, курирующему начальнику Департамента либо начальнику Департамента; Принимать организационные и иные меры по сохранности находящихся в производстве Управления уголовных дел, материалов доследственных проверок, вещественных доказательств, хранящихся при уголовном деле, рассматриваемых обращений и иных служебных документов; Представлять в соответствующее подразделение Следственного департамента сведения об уголовных делах, находившихся в производстве Управления, для формирования соответствующего статистического отчета; Согласовывать процессуальные решения, принимаемые по результатам рассмотрения сообщений о преступлениях (в том числе, о продлении срока проверки, об отказе в возбуждении уголовного дела и передаче по подследственности либо подсудности), а также по уголовным делам; Обеспечивать исполнение указаний руководства Агентства, начальника Департамента, его заместителя, курирующего вопросы следствия, начальнику управления актов реагирования прокурора, постановлений и решений суда по расследуемым уголовным делам; По указанию руководства Агентства, начальника Департамента, его заместителя, курирующего вопросы следствия, начальника Управления либо лиц, их замещающих, изучать уголовные дела (в том числе приостановленные и прекращенные производством), материалы отказного производства, дела оперативного учета (оперативные дела) составлять по ним справки и заключения, готовить указания. Согласовывать проекты писем, указаний и других документов, подготовленных от имени руководства Агентства и Департамента. Внедрять в практику положительный опыт деятельности следственных подразделений органов финансовой полиции по расследованию коррупционных преступлений. Рассматривать документы, связанные с деятельностью Управления, принимать по ним решения, вести соответствующую служебную переписку. Рассматривать и разрешать обращения граждан и юридических лиц, а также акты прокурорского реагирования, частные постановления судов в установленном законом порядке. По расследуемым уголовным делам обеспечивать взаимодействие с другими подразделениями Агентства, правоохранительными и государственными органами. Соблюдать и контролировать исполнение установленных законами и актами Агентства требований по хранению служебной тайны и ведению делопроизводства, в том числе связанного с государственными секретами и документами для служебного пользования, Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления; Выполняет иные поручения руководства Агентства и Департамента.
Старший следователь по особо важным делам 3 Управления
(следственное) СД
С-FP-7 (№11–33, №11-34, №11-35, №11-36, №11-37, №11-38, №11-39,
№11-40)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Гражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Агентства; Расследовать уголовные дела, отнесенные по подследственности к органам финансовой полиции; Рассматривать обращения физических и юридических лиц по вопросам расследования уголовных дел; Осуществлять исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Осуществлять своевременную подготовку материалов к совещаниям, коллегиям по вопросам служебной деятельности; Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Управление внутренней безопасности
Начальник Управления внутренней безопасности

С-FP-3 (№12–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде жеті жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында не тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда не кемінде үш жыл, сегіз жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде төрт жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде он жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы», Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және басқарманың жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Мыналарды:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды.
Агенттікте өткізілетін алқа мәжілістеріне, апараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды.
қаржы полициясы органдарының жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын ұйымдастырады.
қызметтік тергеу жүргізуді ұйымдастырады.
аумақтық бөлімшелердің ішкі қауіпсіздік қызметтеріне бақылау жасайды.
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарымен және Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды.
басқармада құпия және құпия емес істерді жүргізеді.
ағымдағы және келешектегі жұмыс жоспарларын орындайды.
басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды.
Агенттік басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік басқармасы бастығының орынбасары

С-FP-3 (№12–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее семи лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях или на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее восьми лет стажа государственной службы, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы управления. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Агентства; подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Агентстве; организацию профилактических мероприятий по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава органов финансовой полиции; организацию проведения служебных расследований; деятельностью территориальных подразделений внутренней безопасности; взаимодействием с территориальными органами финансовой полиции и структурными подразделениями Агентства по вопросам обеспечения внутренней безопасности; ведением секретного и несекретного делопроизводства в управлении; выполнением текущего и перспективного планирования работы; соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления. Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Заместитель начальника Управления внутренней безопасности

С-FP-4 (№12–2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде алты жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында не тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде сегіз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы», Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және басқарманың жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Мыналарды:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды.
Агенттікте өткізілетін алқа мәжілістеріне, апараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды.
қаржы полициясы органдарының жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын ұйымдастырады.
қызметтік тергеу жүргізуді ұйымдастырады.
аумақтық бөлімшелердің ішкі қауіпсіздік қызметтеріне бақылау жасайды.
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарымен және Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды.
басқармада құпия және құпия емес істерді жүргізеді.
ағымдағы және келешектегі жұмыс жоспарларын орындайды.
басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды.
Агенттік басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Басқарма бастығы болмаған кезде оның міндеттерін атқарады.
Жоғары тұрған басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік басқармасының аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FP-4 (№12–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях или на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе» «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы Управления. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Агентства; подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Агентстве; организацию профилактических мероприятий по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава органов финансовой полиции; организацию проведения служебных расследований; деятельностью территориальных подразделений внутренней безопасности; взаимодействием с территориальными органами финансовой полиции и структурными подразделениями Агентства по вопросам обеспечения внутренней безопасности; ведением секретного и несекретного делопроизводства в управлении; выполнением текущего и перспективного планирования работы; соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления. В отсутствии начальника управления исполнять его обязанности. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
Управления внутренней безопасности

С-FP-7 (№12–3, №12-4, №12-5, №12-6, №12-7, №12-8, №12-9)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет, «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (есеп және аудит) мамандығы бойынша екінші жоғарғы білімі болу қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдары мен жедел-іздестіру бөлімшелерінде кемінде төрт жыл, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда не кемінде бір жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»«Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттану туралы»,   «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Агенттік басшылығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды.
қаржы полициясы органдарының жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын жүргізеді.
қызметтік тергеулер мен ішкі аудитті жүргізеді.
Агенттік басшылығының шешімдеріне және Агенттіктің жұмыс жоспарларына сәйкес ішкі қауіпсіздік мәселелері бойынша әдістемелік құралдар, нұсқаулар мен өкімдер дайындайды.
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарымен және Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды.
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметтеріне бақылау жасайды.
Кіріс құжаттарын, Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есеп беру және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындайды.
Қызметтік әрекет мәселелері бойынша өткізілетін кеңестерге, алқаларға материалдарды уақытылы дайындайды.
Ішкі тәртіп ережелерін сақтайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік басқармасының аға инспекторы

С-FP-7 (№12–3, №12-4, №12-5, №12-6, №12-7, №12-8, №12-9)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность), желательно наличие второго высшего образования по специальности «Социальные науки, экономика и бизнес» (учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об акционерных обществах», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «О государственных закупках», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и  Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Агентства. Проводить профилактические мероприятия по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава органов финансовой полиции. Проводить служебные расследования, внутренний аудит. Разрабатывать методические пособия, указания и распоряжения в соответствии с решениями руководства Агентства и планами работы Агентства по вопросам обеспечения внутренней безопасности. Осуществлять взаимодействие со структурными подразделениями органов финансовой полиции и другими правоохранительными органами по вопросам обеспечения внутренней безопасности. Осуществлять контроль за деятельностью территориальных подразделений по вопросам обеспечения внутренней безопасности. Осуществлять исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства. Осуществлять своевременную подготовку материалов к совещаниям, коллегиям по вопросам служебной деятельности. Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший следователь Управления внутренней безопасности

С-FP-8 (№12–10, №12-11)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде төрт жыл, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда не кемінде бір жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізуАзаматтық және Азаматтық іс жүргізу туралы Қазақстан Республикасының Кодекстерін, ҚР Жоғарғы Сотының нормативтік қаулыларын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Агенттік басшылығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімшелерімен анықталған қылмыстар бойынша қаржы полициясы органдарының қызметкерлеріне қатысты қылмыстық істерді тергейді.
Қылмыстық істерді тергеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады.
Ішкі еңбек тәртібінің ережелерін сақтайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар басқармасы
Кадрлар басқармасының бастығы
С-FP-3 (№13–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (әлеуметтік, психология, экономика) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде жеті жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында не тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, кемінде сегіз жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде төрт жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және Басқарманың жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Мыналарды:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды.
Агенттікте өткізілетін алқа мәжілістеріне, апараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды.
өз құзыреті шегінде құқық қорғау қызметі саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты, сондай-ақ қаржы полициясы органдары жүйесіндегі еңбек туралы заңнамалық, заңға тәуелді нормативтік құқықтық, нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді іске асырады.
қаржы полициясы органдарының құқық қорғау қызметі саласындағы заңнамаларды сақтауларын қадағалайды, өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті қамтамасыз етеді.
кадрларды сапалы жасақтау, осы жұмыстың жаңа әдістері мен нысандарын енгізуді қамтамасыз ету бойынша шаралар кешенін іске асырады.
қаржы полициясы органдарының жүйесінде жоғары лауазымдарға жылжыту үшін қаржы полициясы органдары қызметкерлерінің кадрлар резервін қалыптастырады.
жұмысты ұйымдастырды, ұйымдастыру-штат, есепке алу, қаржы полициясы органдарының қызметкерлерін оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру жұмыстарын ұйымдастырып үйлестіреді және қамтамасыз етеді, осы жұмысты жетілдіреді.
аттестациялық және тұрғын үй комиссиясы жұмыстарын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді.
басқармада құпиялы және құпиялы емес істерді жүргізеді.
ағымдағы және келешектегі жұмыс жоспарларын орындайды.
басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды.
Агенттік басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар басқармасы бастығының орынбасары

С-FP-8 (№12–10, №12-11)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального, Гражданского и Гражданско-процессуального кодексов, Нормативных постановлений Верховного суда Республики Казахстан, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Агентства; Расследовать уголовные дела в отношении сотрудников органов финансовой полиции по преступлениям, выявленными подразделениями внутренней безопасности; Рассматривать обращения физических и юридических лиц по вопросам расследования уголовных дел; Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Управление кадров
Начальник управления кадров
С-FP-3 (№13–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (социология, психология, экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее семи лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях или трех лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее восьми лет стажа государственной службы, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы управления. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Агентства; подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Агентстве; реализацией в пределах своей компетенции единой государственной политики в сфере правоохранительной службы, а также положений законодательных, подзаконных нормативных правовых, нормативных правовых и правовых актов о труде в системе органов финансовой полиции; соблюдением органами финансовой полиции законодательства в сфере правоохранительной службы, обеспечение в пределах своей компетенции борьбы с коррупцией; осуществлением комплекса мер по обеспечению качественного комплектования кадров, внедрение новых форм и методов данной работы; формированием кадрового резерва сотрудников органов финансовой полиции для выдвижения на занятие вышестоящих должностей в системе органов финансовой полиции; координацией деятельности, организацией и обеспечением организационно-штатной работы, учета, обучения, подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников (работников) органов финансовой полиции, совершенствование этой работы; организацией и обеспечением деятельности аттестационной и жилищных комиссий; ведением секретного и несекретного делопроизводства в Управлении; выполнением текущего и перспективного планирования работы; соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления. Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Заместитель начальника Управления кадров

С-FP-4 (№13–2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (әлеуметтік, психология, экономика) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде алты жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында не тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, кемінде жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде сегіз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және басқарманың жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Мыналарды:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды.
Агенттікте өткізілетін алқа мәжілістеріне, апараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды.
өз құзыреті шегінде құқық қорғау қызметі саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты, сондай-ақ қаржы полициясы органдары жүйесіндегі еңбек туралы заңнамалық, заңға тәуелді нормативтік құқықтық, нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді іске асырады.
қаржы полициясы органдарының құқық қорғау қызметі саласындағы заңнамаларды сақтауларын қадағалайды, өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті қамтамасыз етеді.
кадрларды сапалы жасақтау, осы жұмыстың жаңа әдістері мен нысандарын енгізуді қамтамасыз ету бойынша шаралар кешенін іске асырады.
қаржы полициясы органдарының жүйесінде жоғары лауазымдарға жылжыту үшін қаржы полициясы органдары қызметкерлерінің кадрлар резервін қалыптастырады.
жұмысты ұйымдастырды, ұйымдастыру-штат, есепке алу, қаржы полициясы органдарының қызметкерлерін оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру жұмыстарын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді, осы жұмысты жетілдіреді.
аттестациялық және тұрғын үй комиссиясы жұмыстарын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді.
басқармада құпия және құпия емес істерді жүргізеді.
ағымдағы және келешектегі жұмыс жоспарларын орындайды.
басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды.
Басқарма бастығы болмаған кезде оның міндеттерін орындайды
Жоғары тұрған басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар басқармасы жасақтау бөлімінің бастығы

С-FP-4 (№13–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (социология, психология, экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы управления. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Агентства; подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Агентстве; реализацию в пределах своей компетенции единой государственной политики в сфере правоохранительной службы, а также положений законодательных, подзаконных нормативных правовых, нормативных правовых и правовых актов о труде в системе органов финансовой полиции; соблюдением органами финансовой полиции законодательства в сфере правоохранительной службы, обеспечение в пределах своей компетенции борьбы с коррупцией; осуществлением комплекса мер по обеспечению качественного комплектования кадров, внедрение новых форм и методов данной работы; формированием кадрового резерва сотрудников органов финансовой полиции для выдвижения на занятие вышестоящих должностей в системе органов финансовой полиции; координацией деятельности, организацией и обеспечением организационно-штатной работы, учета, обучения, подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников (работников) органов финансовой полиции, совершенствование этой работы; организацией и обеспечением деятельности аттестационной и жилищных комиссий; ведением секретного и несекретного делопроизводства в Управлении; выполнением текущего и перспективного планирования работы; соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления. В отсутствии начальника управления исполнять его обязанности. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Начальник отдела комплектования Управления кадров

С-FP-5 (№13–3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында не тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, кемінде алты жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде жеті жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және бөлімнің жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Мыналарды:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды.
кадрларды сапалы жасақтау, осы жұмыстың жаңа әдістері мен нысандарын енгізуді қамтамасыз ету бойынша шаралар кешенін іске асырады.
қаржы полициясы органдарының жүйесінде жоғары лауазымдарға жылжыту үшін қаржы полициясы органдары қызметкерлерінің кадрлар резервін қалыптастырады.
аумақтық қаржы полициясы органдарының және Қаржы полициясы академиясының кадрларды сапалы жасақтау (іріктеу, зерделеу, тағайындау, орналастыру, тәрбиелеу, жылжыту, ауыстыру) мәселелерін үйлестіреді, осы жұмысты жетілдіру жағдайын талдайды және қорытындылайды.
тәртіптік комиссияның, кадрлар резерві жөніндегі комиссияның, ведомстволық наградалармен марапаттау жөніндегі комиссиялардың жұмыстарын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді.
жеке және заңды тұлғалардың құқық қорғау қызметін өткеру мәселелері туралы өтініштерін уақытылы қарастырады.
ағымдағы және келешектегі жұмыс жоспарларын орындайды.
басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды.
Жоғары тұрған басшылықтың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар басқармасының аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FP-5 (№13–3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы отдела. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений вышестоящего руководства; осуществлением комплекса мер по обеспечению качественного комплектования кадров, внедрение новых форм и методов данной работы; формированием кадрового резерва сотрудников органов финансовой полиции для выдвижения на занятие вышестоящих должностей в системе органов финансовой полиции; координацией деятельности территориальных органов финансовой полиции и Академии финансовой полиции в вопросах качественного комплектования кадров (отбор, изучение, назначение, расстановка, воспитание, выдвижение, ротация, перевод), анализ, обобщение состояния и совершенствование этой работы организацией и обеспечением деятельности дисциплинарной комиссии, комиссии по кадровому резерву, комиссии по награждению ведомственными наградами; своевременным рассмотрением обращений физических и юридических лиц по вопросам прохождения правоохранительной службы; выполнением текущего и перспективного планирования работы; соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела комплектования Управления кадров

С-FP-7 (№13–4, №13-5, №13-6)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі, оның ішінде келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл не кемінде бес жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде алты жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі немесе мемлекеттік тапсырыс негізінде жоғары оқу орнынан кейінгі бағдарламалар бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе Шетелдерде кадрларды даярлау жөніндегі республикалық комиссиямен бекітілген басымды мамандықтар бойынша шетелдік жоғары оқу орындарында оқуды аяқтағаннан кейін кемінде үш жыл мемлекеттік қызмет өтілі немесе ғылыми атағы бар болған жағдайда осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде үш жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Қызметкерлердің Агенттік Төрағасының номенклатурасына кіретін құқық қорғау қызметін өткеруіне қатысты Агенттік шешімдерін рәсімдеуді қамтамасыз етеді.
Агенттік Төрағасының номенклатурасына кіретін кадрларды сапалы жасақтау (іріктеу, зерделеу, тағайындау, орналастыру, тәрбиелеу, жылжыту, ауыстыру) жұмысын қамтамасыз етеді, осы жұмысты жетілдіру жағдайын талдайды және қорытындылайды.
қаржы полициясы органдарының жүйесінде жоғары лауазымдарға жылжыту үшін Агенттік Төрағасының номенклатурасына кіретін қызметкерлердің арасынан кадрлар резервін қалыптастырады. Осы жұмысты талдайды, қорытындылайды және жетілдіреді.
тәртіптік комиссияның, кадрлар резерві жөніндегі комиссияның, ведомстволық наградалармен марапаттау жөніндегі комиссиялардың отырыстарына қажетті құжаттарды дайындайды.
жеке және заңды тұлғалардың құқық қорғау қызметін өткеру мәселелері туралы өтініштерін уақытылы қарастырады.
құқық қорғау қызметін өткеру мәселелері бойынша Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, аумақтық қаржы полициясы органдарымен және Қаржы полициясы академиясымен өзара іс-қимыл жасайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар басқармасының аға инспекторы

С-FP-7 (№13–4, №13-5, №13-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее пяти лет стажа государственной службы, либо не менее шести лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать оформление решений Агентства, связанных с прохождением сотрудниками правоохранительной службы, входящими в номенклатуру Председателя Агентства. Обеспечивать работу по качественному комплектованию кадров, входящих в номенклатуру Председателя Агентства (отбор, изучение, назначение, расстановка, воспитание, выдвижение, ротация, перевод), проводить анализ, обобщение состояния и совершенствование этой работы. Обеспечивать работу по формированию кадрового резерва из числа сотрудников, входящих в номенклатуру Председателя Агентства, для выдвижения на занятие вышестоящих должностей в системе органов финансовой полиции. Проводить анализ, обобщение и совершенствование этой работы. Готовить необходимые документы на заседания дисциплинарной комиссии, комиссии по кадровому резерву, комиссии по награждению ведомственными наградами. Рассматривать обращения физических и юридических лиц по вопросам прохождения правоохранительной службы; Осуществлять взаимодействие со структурными подразделениями Агентства, территориальными органами и Академии финансовой полиции по вопросам прохождения правоохранительной службы. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор отдела комплектования Управления кадров

С-FP-5 (№13–9)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында не тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, кемінде алты жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде екі жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде жеті жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде:
бөлімнің жұмысына жалпы басшылық етеді.
ҚР Президенті Әкімшілігі мен Үкіметінің, Агенттік басшылығының ұйымдастыру-штат жұмысы және есепке алу мәселелері бойынша күрделі тапсырмаларын орындайды.
Агенттіктің орталық аппаратында, аумақтық органдарда және Академияда ұйымдастыру-штат жұмысы және есепке алу жағдайын талдайды және қорытындылайды, осы жұмысты жетілдіреді.
Аумақтық қаржы полициясы органдарының және Академияның ұйымдастыру-штат жұмысы және есепке алу жұмысын үйлестіреді, талдайды және қорытындылайды, осы жұмысты жетілдіреді.
Өз құзыреті шеңберінде:
Агенттіктің орталық аппаратының штаты мен нақты санының есебін жүргізеді, сондай-ақ Агенттік Төрағасының номенклатурасына кіретін қызметкерлердің құрамын өзгертуді жүзеге асырады.
Қаржы полициясы органдарының әкімшілік, мемлекеттік қызметшілерінің лауазымдар санатына біліктілік талаптарын дайындайды.
Агенттікпен міндетті түрде келісуге жататын лауазымдар тізбесін дайындайды және жүргізеді.
Агенттік Төрағасының номенклатурасына кіретін қызметкерлердің жеке істерін жүргізеді.
Қызметтік куәліктер мен жетондарды есепке алу, сақтау, беру және жою жұмыстарын жүргізеді.
Агенттіктің орталық аппаратының қызметкерлерін (қызметшілерін) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасына және Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігінің медициналық мекемелеріне тіркеу жұмысын жүргізеді.
Агенттіктің орталық аппаратының, аумақтық органдардың және Академияның кадрлар жұмысы мәселелері бойынша статистикалық есептерін жинақтайды және жасайды, электрондық деректер базаларын пайдалана отырып, кадрларды бірыңғай есепке алуды жүргізеді.
Агенттіктің орталық аппаратының қызметкерлерін әскери есептен шығарады және арнайы есепке алады.
Бөлімнің құпия және құпия емес істерін жүргізеді.
Басқарма қызметкерлерінің (қызметшілерінің) жұмыс уақыттарын есепке алады.
Бөлім қызметкерлерінің Агенттіктің стратегиялық және операциялық жоспарларын әзірлеуге және оны іске асыруға, сондай-ақ Агенттік пен Басқарманың жұмыс жоспарларын қалыптастыру мен іске асыруға қатысуларын қамтамасыз етеді.
Жеке және заңды тұлғалардың құқық қорғау қызметін өткеру мәселелері туралы өтініштерін уақытылы қарастырады.
Бөлім қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды, олардың уақытша болмаған (демалыста, науқастануына байланысты және басқа да жағдайларда) уақыттарында өзара алмасуларын қамтамасыз етеді.
Келіп түскен құжаттар мен өтініштерді қызметкерлерге бөледі, оларды қарастыру туралы тапсырма береді, олардың уақытылы және сапалы орындалуын қадағалайды.
Бөлімнің жұмысын, оның ішінде еңбек және орындаушылық тәртіптің жағдайын талдайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар басқармасының Ұйымдастыру-штат және есепке алу бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FP-5 (№13–9)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции: общее руководство деятельностью отдела; исполнение наиболее сложных контрольных поручений Администрации Президента и Правительства РК, руководства Агентства по вопросам организационно-штатной работы и учета; проведение мониторинга, систематизации законодательства и правовых актов РК по вопросам организации и обеспечения организационно-штатной работы и учета; проведение анализа и обобщения о состоянии организационно-штатной работы и учета в центральном аппарате Агентства, территориальных органах и Академии, совершенствование этой работы; координацию деятельности территориальных органов и Академии по вопросам организационно-штатной работы и учета, анализ, обобщение состояния и совершенствование этой работы; Обеспечивает в пределах своей компетенции организацию работы по: ведению учета штатной и фактической численности, штатного расписания центрального аппарата Агентства, а также изменений в составе сотрудников, входящих в номенклатуру Председателя Агентства; разработке квалификационных требований к категориям должностей сотрудников и административных государственных служащих органов финансовой полиции; разработке и ведению перечня должностей, требующих обязательного согласования с Агентством; ведению личных дел сотрудников, входящих в номенклатуру Председателя Агентства учету, хранению, выдаче и уничтожению служебных удостоверений и жетонов прикреплению сотрудников (работников) центрального аппарата Агентства к медицинским организациям Управления делами Президента Республики Казахстан и Министерства внутренних дел Республики Казахстан; составлению и своду статистических отчетов центрального аппарата Агентства, территориальных органов и Академии по вопросам кадровой работы, ведению единой системы учета кадров, в т.ч. с использованием электронных баз данных; снятию с воинского учета и постановки на специальный учет сотрудников центрального аппарата Агентства; ведению секретного делопроизводства и номенклатурных дел отдела; учету рабочего времени сотрудников (работников) Управления; участию сотрудников отдела в разработке и реализации стратегических и операционных планов Агентства, а также в формировании и реализации планов работы Агентства и Управления. своевременному рассмотрению обращений физических и юридических лиц по вопросам прохождения правоохранительной службы; Определяет обязанности и полномочия сотрудников отдела, обеспечивать взаимозаменяемость на период их временного отсутствия (в связи с отпуском, болезнью или по другим уважительным причинам); Распределять между сотрудниками отдела поступающие документы и обращения, давать поручения по их рассмотрению, контролировать их своевременное и качественное исполнение; Анализировать деятельность отдела, в т.ч. состояние трудовой и исполнительской дисциплины. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела организационно-штатной работы и учета Управления кадров

С-FP-7 (№13–10, №13-11, №13-12)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі, оның ішінде төмен тұрған санаттарда кемінде бір жыл жұмыс өтілі не кемінде бес жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде алты жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі немесе мемлекеттік тапсырыс негізінде жоғары оқу орнынан кейінгі бағдарламалар бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе Шетелдерде кадрларды даярлау жөніндегі республикалық комиссиямен бекітілген басымды мамандықтар бойынша шетелдік жоғары оқу орындарында оқуды аяқтағаннан кейін кемінде үш жыл мемлекеттік қызмет өтілі немесе ғылыми атағы бар болған жағдайда осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде үш жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
ҚР Президенті Әкімшілігі мен Үкіметінің, Агенттік басшылығының ұйымдастыру-штат жұмысы және есепке алу мәселелері бойынша күрделі тапсырмаларын орындайды.
Ұйымдастыру-штаттық есепке алу жұмыстары мәселелері бойынша ҚР заңнамалық және құқықтық актілеріне жүйелеу, мониторинг жүргізеді.
Агенттіктің орталық аппаратында, аумақтық органдарда және Академияда ұйымдастыру-штат жұмысы және есепке алу жағдайын талдайды және қорытындылайды, осы жұмысты жетілдіреді.
Аумақтық қаржы полициясы органдарының және Академияның ұйымдастыру-штат жұмысы және есепке алу жұмысын үйлестіреді, талдайды және қорытындылайды, осы жұмысты жетілдіреді.
Агенттіктің орталық аппаратының штаты мен нақты санының есебін жүргізеді, сондай-ақ Агенттік Төрағасының номенклатурасына кіретін қызметкерлердің құрамын өзгертуді жүзеге асырады.
Қаржы полициясы органдарының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің лауазымдар санатына біліктілік талаптарын дайындайды.
Агенттікпен міндетті түрде келісуге жататын лауазымдар тізбесін дайындайды және жүргізеді.
Агенттіктің орталық аппаратының қызметкерлерін (қызметшілерін) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасына және Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігінің медициналық мекемелеріне тіркеу жұмысын жүргізеді.
Агенттіктің орталық аппаратының, аумақтық органдардың және Академияның кадрлар жұмысы мәселелері бойынша статистикалық есептерін жинақтайды және жасайды, электрондық деректер базаларын пайдалана отырып, кадрларды бірыңғай есепке алуды жүргізеді.
Тұрғын үй комиссиясы мен марапаттау жөніндегі комиссия отырыстарына сыйақы беру, материалдық көмек қосымша ақы белгілеу бойынша қажетті материалдар дайындайды.
Агенттік қызметкерлерінің еңбек тәртібін сақтауларына тексеріс жүргізеді.
жеке және заңды тұлғалардың құқық қорғау қызметін өткеру мәселелері туралы өтініштерін уақытылы қарастырады.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар басқармасының ұйымдастыру-штат және есепке алу бөлімінің аға инспекторы

С-FP-7 (№13–10, №13-11, №13-12)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее пяти лет стажа государственной службы, либо не менее шести лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Выполнять наиболее сложные контрольные поручения Администрации Президента и Правительства РК, руководства Агентства по вопросам организационно-штатной работы и учета; Проводить мониторинг, систематизацию законодательства и правовых актов РК по вопросам организации и обеспечения организационно-штатной работы и учета; Проводить анализ и обобщение о состоянии организационно-штатной работы и учета в центральном аппарате Агентства, территориальных органах и Академии, совершенствование этой работы; Осуществлять взаимодействие с территориальными органами и Академией по вопросам организационно-штатной работы и учета. Вести учет штатной и фактической численности, штатного расписания центрального аппарата Агентства, а также изменений в составе сотрудников, входящих в номенклатуру Председателя Агентства; Разрабатывать квалификационные требования к категориям должностей сотрудников и административных государственных служащих органов финансовой полиции; Разрабатывать и вести перечень должностей, требующих обязательного согласования с Агентством; Вести работу по прикреплению сотрудников (работников) центрального аппарата Агентства к медицинским организациям Управления делами Президента Республики Казахстан и Министерства внутренних дел Республики Казахстан; Составлять свод статистических отчетов центрального аппарата Агентства, территориальных органов и Академии по вопросам кадровой работы, ведению единой системы учета кадров, в т.ч. с использованием электронных баз данных; Готовить необходимые материалы на заседания Жилищной комиссии, Комиссии по премированию, материальной помощи и установлению надбавок. Проводить проверки соблюдения трудовой дисциплины сотрудников Агентства. Рассматривать обращения физических и юридических лиц по вопросам прохождения правоохранительной службы; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор отдела организационно-штатной работы и
учета Управления кадров

С-FP-8 (№13–13)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі немесе кемінде төрт жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде бір жыл жұмыс өтілі немесе мемлекеттік тапсырыс негізінде жоғары оқу орнынан кейінгі бағдарламалар бойынша Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарында немесе Шетелдерде кадрларды даярлау жөніндегі республикалық комиссиямен бекітілген басымды мамандықтар бойынша шетелдік жоғары оқу орындарында оқуды аяқтағаннан кейін кемінде үш жыл мемлекеттік қызмет өтілі немесе ғылыми атағы бар болған жағдайда осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде екі жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
ҚР Президенті Әкімшілігі мен Үкіметінің, Агенттік басшылығының ұйымдастыру-штат жұмысы және есепке алу мәселелері бойынша тапсырмаларын орындайды.
Ұйымдастыру-штат жұмысын және есепке алуды ұйымдастыру және қамтамасыз ету мәселелері бойынша ҚР заңнамалық және құқықтық актілеріне мониторинг жасайды және жүйелейді.
Ұйымдастыру-штат жұмысы және есепке алу мәселелері бойынша аумақтық органдармен және Академиямен өзара іс-қимыл жасайды.
Агенттік Төрағасының номенклатурасына кіретін қызметкерлердің жеке істерін жүргізеді.
«Кадрлар» электрондық деректер базасын жүргізеді.
Қызметтік куәліктер мен жетондарды есепке алу, сақтау, беру және жою жұмыстарын жүргізеді.
Лауазымдық еңбекақыларға коэффициенттер белгілеу үшін жұмыс өтілін есептеу жөніндегі комиссияның отырысына материалдар дайындайды.
Агенттіктің орталық аппаратының қызметкерлерін әскери есептен шығару және арнайы есепке алу жұмысын жүргізеді.
жеке және заңды тұлғалардың құқық қорғау қызметін өткеру мәселелері туралы өтініштерін уақытылы қарастырады.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды. ін өткеру мәселелері туралы өтініштерін уақытылы қарастырады..
Кадрлар басқармасының кәсіби дайындық және тәрбие жұмысы бөлімінің бастығы

С-FP-8 (№13–13)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее четырех лет стажа государственной службы, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее одного года на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа государственной службы при завершении обучения по программам послевузовского образования на основании государственного заказа в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом, либо не менее двух лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории при наличии ученой степени.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Выполнять поручения Администрации Президента и Правительства РК, руководства Агентства по вопросам организационно-штатной работы и учета; Проводить мониторинг, систематизацию законодательства и правовых актов РК по вопросам организации и обеспечения организационно-штатной работы и учета; Осуществлять взаимодействие с территориальными органами и Академией по вопросам организационно-штатной работы и учета. Вести личные дела сотрудников, входящих в номенклатуру Председателя Агентства. Вести электронную базу данных «Кадры». Вести учет, хранение, выдачу и уничтожение служебных удостоверений и жетонов. Готовить материалы на заседание комиссии по исчислению стажа работы для установления коэффициентов должностных окладов. Проводить работу по снятию с воинского учета и постановки на специальный учет сотрудников центрального аппарата Агентства. Рассматривать обращения физических и юридических лиц по вопросам прохождения правоохранительной службы; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Начальник отдела по профессиональной подготовке
и воспитательной работе Управления кадров

С-FP-5 (№13–14)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында не тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, кемінде алты жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде жеті жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде:
бөлімнің жұмысына жалпы басшылық етеді.
ҚР Президенті Әкімшілігі мен Үкіметінің, Агенттік басшылығының қаржы полициясы органдары қызметкерлерін (қызметшілерін) оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру мәселелері бойынша күрделі тапсырмаларын орындайды.
қаржы полициясы органдары қызметкерлерін (қызметшілерін) оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру мәселелері бойынша ҚР заңнамалық және құқықтық актілеріне мониторинг жасайды және жүйелейді.
Агенттіктің орталық аппаратында, аумақтық органдарда және Академияда кәсіби дайындық және тәрбие жұмысының жағдайын талдайды және қорытындылайды, осы жұмысты жетілдіреді.
қаржы полициясы органдары қызметкерлерін (қызметшілерін) оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру мәселелері бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарының және Академияның қызметін үйлестіреді.
Өз құзыреті шеңберінде:
Аттестациялық комиссияның жұмысын ұйымдастырады.
Орталық аппараттың қызметкерлеріне сыныптық біліктілік беру (растау) мәселелерін қамтамасыз етеді.
Агенттіктің жеке құрамына, оның ішінде онлайн режимінде әскери және қызметтік дайындық жүргізуді қамтамасыз етеді.
Агенттіктің жоспарларын, Алқа мәжілістерінің, аппараттық және жедел кеңсетердің хаттамаларын және Басқармаға келіп түскен басқа да тапсырмаларды орындауды қамтамасыз етеді.
Бөлім қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды, олардың уақытша болмаған (демалыста, науқастануына байланысты және басқа да жағдайларда) уақыттарында өзара алмасуларын қамтамасыз етеді.
Келіп түскен құжаттар мен өтініштерді қызметкерлерге бөледі, оларды қарастыру туралы тапсырма береді, олардың уақытылы және сапалы орындалуын қадағалайды.
Бөлімнің жұмысын, оның ішінде еңбек және орындаушылық тәртіптің жағдайын талдайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар басқармасының кәсіби дайындық және тәрбие жұмысы бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FP-5 (№13–14)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции: общее руководство деятельностью отдела; исполнение наиболее сложных контрольных поручений Администрации Президента и Правительства РК, руководства Агентства по вопросам обучения, подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников (работников) органов финансовой полиции; проведение мониторинга, систематизации законодательства и правовых актов РК по вопросам обучения, подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников (работников) органов финансовой полиции проведение анализа и обобщения о состоянии работы по профессиональной подготовке и воспитательной работе в центральном аппарате Агентства, территориальных органах и Академии, совершенствование этой работы; координацию деятельности территориальных органов и Академии по вопросам стажировки, обучения, подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников (работников) органов финансовой полиции; Обеспечивает в пределах своей компетенции организацию работы по: организации деятельности аттестационной комиссий; вопросам присвоения (подтверждения) классной квалификации сотрудникам центрального аппарата; проведению боевой и служебной подготовки личного состава Агентства, в том числе в режиме онлайн; исполнению планов Агентства, протоколов заседаний Коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, других поступивших документов в Управление; участию сотрудников отдела в разработке и реализации стратегических и операционных планов Агентства, а также в формировании и реализации планов работы Агентства и Управления. Определять обязанности и полномочия сотрудников отдела, обеспечивать взаимозаменяемость на период их временного отсутствия (в связи с отпуском, болезнью или по другим уважительным причинам); Распределять между сотрудниками отдела поступающие документы и обращения, давать поручения по их рассмотрению, контролировать их своевременное и качественное исполнение; Анализировать деятельность отдела, в т.ч. состояние трудовой и исполнительской дисциплины. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела по профессиональной подготовке
и воспитательной работе Управления кадров

С-FP-7 (№13–16)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (психология) немесе «Білім» (педагогика мен психология) немесе «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі)мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі немесе кемінде үш жыл мемлекеттік қызметте психолог ретіндегі жұмыс өтілі не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде:
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі мен Үкіметтің полиграфологиялық зерттеулер мәселелері бойынша бақылауға алынған тапсырмаларын орындайды.
полиграфологиялық зерттеулер мәселелері бойынша заңнамалық және құқықтық актілеріне мониторинг жасайды және жүйелейді.
Агенттіктің орталық аппаратында полиграфологиялық зерттеулер жүргізуді ұйымдастырады және аумақтық қаржы полициясы органдарындағы полиграфологтардың қызметін қадағалайды.
полиграфологиялық зерттеулер нәтижелері бойынша құжаттарды жүргізеді, есепке алады және сақтайды.
Агенттіктің жоспарларын, Алқа мәжілістерінің, аппараттық және жедел кеңсетердің хаттамаларын және Басқармаға келіп түскен басқа да тапсырмаларды орындауды қамтамасыз етеді.
полиграфологиялық зерттеулер жүргізу жұмысының жағдайын талдайды және қорытындылайды.
Агенттік басшылығының тапсырмасы бойынша аумақтық органдарда және Академияда полиграфологиялық зерттеулер ұйымдастыру мен қамтамасыз етілуіне тексерістер жүргізеді, оларға әдістемелік және тәжірибелік көмектер көрсетеді.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар басқармасының полиграфологиялық зерттеулер тобының аға инспекторы

С-FP-7 (№13–16)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Социальные науки, экономика и бизнес» (психология), либо «Образование» (педагогика и психология) либо «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе, либо не менее трех лет стажа государственной службы в качестве психолога, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции: исполнение контрольных поручений Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан, руководства Агентства по вопросам полиграфологических исследований; проведение мониторинга, систематизации законодательства и правовых актов РК по вопросам полиграфологических исследований; организацию проведения полиграфологических исследований в центральном Аппарате и контроль за деятельностью полиграфологов в территориальных органах финансовой полиции; ведение, учет и хранение документации по результатам полиграфологических исследований; исполнение планов Агентства, протоколов заседаний Коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, других поступивших документов в Управление; участие в разработке и реализации стратегических и операционных планов Агентства, а также в формировании и реализации планов работы Агентства и Управления по вопросам полиграфологических исследований; проведение анализа и обобщение состояния работы по проведению полиграфологических исследований; По поручению руководства Агентства участвует в проведении в территориальных органах и Академии проверок состояния организации и обеспечения полиграфологических исследований, оказывает им методическую и практическую помощь. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор группы
полиграфологических исследований Управления кадров

С-FP-8 (№13–17)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (психология) немесе «Білім» (педагогика мен психология) немесе «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі)мамандығы бойынша білімі болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі немесе кемінде үш жыл мемлекеттік қызметте психолог ретіндегі жұмыс өтілі не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде үш жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде:
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі мен Үкіметтің полиграфологиялық зерттеулер мәселелері бойынша бақылауға алынған тапсырмаларын орындайды.
полиграфологиялық зерттеулер мәселелері бойынша ҚР заңнамалық және құқықтық актілеріне мониторинг жасайды және жүйелейді.
Агенттіктің орталық аппаратында полиграфологиялық зерттеулер жүргізуді ұйымдастырады және аумақтық қаржы полициясы органдарындағы полиграфологтардың қызметін қадағалайды.
полиграфологиялық зерттеулер нәтижелері бойынша құжаттарды жүргізеді, есепке алады және сақтайды.
Агенттіктің жоспарларын, Алқа мәжілістерінің, аппараттық және жедел кеңсетердің хаттамаларын және Басқармаға келіп түскен басқа да тапсырмаларды орындауды қамтамасыз етеді.
полиграфологиялық зерттеулер жүргізу жұмысының жағдайын талдайды және қорытындылайды.
Агенттік басшылығының тапсырмасы бойынша аумақтық органдарда және Академияда полиграфологиялық зерттеулер ұйымдастыру мен қамтамасыз етілуіне тексерістер жүргізеді, оларға әдістемелік және тәжірибелік көмектер көрсетеді.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету және құжат айналымы басқармасы
Құпиялықты қамтамасыз ету және құжат айналымы басқармасының бастығы

С-FP-8 (№13–17)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Социальные науки, экономика и бизнес» (психология), либо «Образование» (педагогика и психология) либо «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет стажа государственной службы в качестве психолога, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции: исполнение контрольных поручений Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан, руководства Агентства по вопросам полиграфологических исследований; проведение мониторинга, систематизации законодательства и правовых актов РК по вопросам полиграфологических исследований; проведение полиграфологических исследований в центральном Аппарате и контроль за деятельностью полиграфологов в территориальных органах финансовой полиции; ведение, учет и хранение документации по результатам полиграфологических исследований; исполнение планов Агентства, протоколов заседаний Коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, других поступивших документов в Управление; участие в разработке и реализации стратегических и операционных планов Агентства, а также в формировании и реализации планов работы Агентства и Управления по вопросам полиграфологических исследований; проведение анализа и обобщения состояния работы по проведению полиграфологических исследований; По поручению руководства Агентства участвует в проведении в территориальных органах и Академии проверок состояния организации и обеспечения полиграфологических исследований, оказывает им методическую и практическую помощь. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Управление обеспечения секретности и документооборота
Начальник Управления обеспечения секретности и документооборота

С-FP-3 (№14–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болғаны дұрыс немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат жүргізу, іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету)
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде жеті жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында не тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда не кемінде екі жыл, сегіз жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде төрт жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және басқарманың жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Мыналарды:
Қызметкерлердің және әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің оларға жүктелген міндеттерді, Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды.
Агенттікте өткізілетін алқа мәжілістеріне, апараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды.
Ағымдағы және келешектегі жұмыс жоспарларын орындайды.
Құпиялық режимін қамтамасыз ету жұмысын ұйымдастырады.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және есеп беру құжаттамаларын дайындау мәселелері бойынша жұмыс жоспарларын әзірлейді.
Құжат айналымын қысқартуды және оңтайландыруды қамтамасыз етеді.
Іс жүргізу жағдайын, орындаушылық тәртіпті және электрондық құжат айналымын енгізу жағдайына талдау жасайды, олар бойынша шолулар мен анықтамалар дайындайды.
Бақылауға алынған құжаттарды уақытылы орындауды қамтамасыз етеді, арыз иелеріне олардың өтініштерін қарау барысы мен нәтижелері туралы хабарлайды.
Агенттіктің істер номенклатурасын белгіленген тәртіпте дайындайды.
Мемлекеттік тілді дамытуды.
Арнайы мұрағаттың жұмысын.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау жұмысын ұйымдастырады.
Басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды.
Агенттік басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету және құжат айналымы басқармасы бастығының орынбасары

С-FP-3 (№14–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее семи лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях или трех лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее восьми лет стажа государственной службы, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы управления. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками и административными государственными служащими возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Агентства; подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Агентстве; выполнением текущего и перспективного планирования работы; организацию работы по обеспечению режима секретности; разработкой плана по вопросам защиты государственных секретов и составлением отчетной документации; сокращением и оптимизацией объема документооборота; проведением анализа состояния делопроизводства, исполнительской дисциплины и внедрения электронного документооборота, подготовкой по ним обзора и справок. своевременным исполнением контрольных документов, а также уведомлением заявителей о ходе и результатах рассмотрения их обращений. разработкой в установленном порядке номенклатуры дел Агентства. развитием государственного языка; деятельностью специального архива; организацией работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц; соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления. Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Заместитель начальника Управления обеспечения секретности
и документооборота

С-FP-5 (№14–3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болғаны дұрыс немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат жүргізу, іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету) немесе «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) немесе «Әскери іс және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі)
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда не кемінде екі жыл, кемінде алты жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде екі жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде жеті жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысына басшылық етеді, қарамағындағылардың лауазымдық міндеттерінің көлемі мен мазмұнын анықтайды, оларды бөлім қызметкерлерінің арасына бөледі, олардың орындалуына бақылау жасайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету жұмысын ұйымдастырады, оның Агенттіктегі жай-күйіне үнемі бақылау жасайды.
Мәліметтердің уақытылы құпияландырылуына бақылау жасайды, Агенттіктегі құжаттарды құпияландыру деңгейін анықтау мен өзгертудің дұрыстығын қадағалайды.
Агенттік Төрағасына және тиісті уәкілетті органдарға мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді тарату фактілері, сондай-ақ мұндай мәліметтері бар құжаттарды жоғалту немесе ұрлау фактілері туралы хабарлайды.
Мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері бойынша Агенттіктің жоспарын әзірлеуге басшылық етеді және есеп беру құжаттарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
ҚҚжҚАБ құпиялықты қамтамасыз ету бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FP-5 (№14–3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Руководить работой отдела, определять объем и содержание должностных обязанностей подчиненных, распределять их между сотрудниками отдела, осуществлять контроль за их выполнением. Организовывать работу по обеспечению режима секретности, осуществлять постоянный контроль за его состоянием в Агентстве. Осуществлять контроль за своевременностью засекречивания сведений, правильностью определения и изменения степени секретности документов Агентства. Информировать Председателя Агентства и соответствующие уполномоченные органы о фактах разглашения сведений, составляющих государственные секреты, а также об утратах или хищениях документов и изделий, содержащих такие сведения. Руководить разработкой плана Агентства по вопросам защиты государственных секретов и обеспечивать составление отчетной документации. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела обеспечения секретности УОСиД

С-FP-7 (№14–4, №14-5)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болғаны дұрыс немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат жүргізу, іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету) немесе «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) немесе «Әскери іс және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі)
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі, оның ішінде келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда не кемінде бір жыл, кемінде төрт жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Құпиялық режимін қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді. Агенттіктің қызметкерлерімен мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарын өткізуге қатысады.
Қаржы полициясы органдарында аталған бағыттардағы жұмыстың жай-күйіне талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді.
Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нормативтік құжаттарының талаптарын сақтауларын бақылайды және талап етеді.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
ҚҚжҚАБ құпиялықты қамтамасыз ету бөлімінің аға инспекторы

С-FP-7 (№14–4, №14-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее четырех лет стажа государственной службы, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории,  Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов. Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию. Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор отдела обеспечения секретности УОСиД

С-FP-8 (№14–6, №14-7, №14-8)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болғаны дұрыс немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат жүргізу, іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету) немесе «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) немесе «Әскери іс және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі)
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі немесе кемінде үш жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде төрт жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзінің лауазымдық міндеттерін білуі, сондай-ақ жүктелген міндеттері орындау үшін қажетті мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарын зерделеуі тиіс. Өзінің кәсіби деңгейін үнемі жетілдіріуі тиіс.
Құпиялық режимін қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді. Агенттіктің қызметкерлерімен мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарын өткізуге қатысады.
Қаржы полициясы органдарында жүктелген бағыттардағы жұмыстың жай-күйіне талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді.
Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нормативтік құжаттарының талаптарын сақтауларын бақылайды және талап етеді.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
ҚҚжҚАБ құпиялықты қамтамасыз ету бөлімінің инспекторы

С-FP-8 (№14–6, №14-7, №14-8)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе, либо не менее трех лет стажа государственной службы, либо не менее четырех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Знать свои должностные обязанности, а также изучить требования нормативных правовых актов в сфере защиты государственных секретов, необходимые для надлежащего исполнения возложенных задач. Постоянно совершенствовать свой профессиональный уровень. Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов. Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию. Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д. Выполнять иные задачи, поставленные вышестоящим руководством.
Инспектор отдела обеспечения секретности УОСиД

С-FP-9 (№14–9, №14-10)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болғаны дұрыс немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат жүргізу, іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету) немесе «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) немесе «Әскери іс және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі)
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бір жыл жұмыс өтілі немесе кемінде екі жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде үш жыл жұмыс өтілі
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзінің лауазымдық міндеттерін білуі, сондай-ақ жүктелген міндеттері орындау үшін қажетті мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарын зерделеуі тиіс. Өзінің кәсіби деңгейін үнемі жетілдіруі тиіс.
Құпиялық режимін қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді. Агенттіктің қызметкерлерімен мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарын өткізуге қатысады.
Қаржы полициясы органдарында жүктелген бағыттардағы жұмыстың жай-күйіне талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді.
Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нормативтік құжаттарының талаптарын сақтауларын бақылайды және талап етеді.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
ҚҚжҚАБ Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру бөлімінің бастығы

С-FP-9 (№14–9, №14-10)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе, либо не менее двух лет стажа государственной службы, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Знать свои должностные обязанности, а также изучить требования нормативных правовых актов в сфере защиты государственных секретов, необходимые для надлежащего исполнения возложенных задач. Постоянно совершенствовать свой профессиональный уровень. Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов. Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию. Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д. Выполнять иные задачи, поставленные вышестоящим руководством.
Начальник отдела рассмотрения обращений
физических и юридических лиц УОСиД

С-FP-5 (№14–11)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралы құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болғаны дұрыс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде екі жыл тергеуші лауазымында немесе кемінде алты жыл мемлекеттік қызмет өтілі, оның ішінде кемінде екі жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде жеті жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысына басшылық етеді, қарамағындағылардың лауазымдық міндеттерінің көлемі мен мазмұнын анықтайды, оларды бөлім қызметкерлерінің арасына бөледі, олардың орындалуына бақылау жасайды.
Мыналарды:
Тіркелген өтініштерді алғашқы қарастыруды, оларды уақытылы бөлуді және Агенттіктің қызметтері мен аумақтық қаржы полициясы органдарына қарастыру үшін жолдауды.
Агенттіктің арыздар мен ақпараттарды есепке алу кітабына қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы өтініштерді уақытылы тіркеуді.
Қарастырылуы қаржы полициясы органдарының құзыретіне кірмейтін өтініштерді белгіленген тәртіпте басқа мемлекеттік органдарға жіберуді, ол туралы арыз иелеріне хабарлауды.
Арыз иелеріне түсіндірме сипаттағы жауаптар жолдауды қамтамасыз етеді.
Тексеріс жүргізу аумақтық қаржы полициясы органдарына тапсырылған өтініштерді қарастыру нәтижелері туралы Президент Әкімшілігіне, Үкіметке, Парламент депутаттарына, Бас прокуратураға және басқа да мемлекеттік органдарға ақпарат дайындайды (қажет болған жағдайда).
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің және аумақтық қаржы полициясы органдарының арыз иелеріне уақытылы жауап (заңнамада белгіленген мерзімдерде) жолдауларын тексеру мақсатында бұдан бұрын қаралған өтініштерге мониторинг жасайды.
Агенттіктің жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру туралы статистикалық есебін дайындайды.
Өтініштер туралы мәліметтерді ҚР ҚСжАЕК белгіленген тәртіпте жіберілуін қамтамасыз етеді.
Агенттік пен Басқарма басшыларының тапсырмаларын орындайды.
ҚҚжҚАБ Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FP-5 (№14–11)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должности следователя, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Функциональные обязанности
Руководить работой отдела, определять объем и содержание должностных обязанностей подчиненных, распределять их между сотрудниками отдела, осуществлять контроль за их выполнением. Обеспечивать: первичное рассмотрение зарегистрированных обращений, их своевременное распределение и направление для рассмотрения в службы Агентства и территориальные органов финансовой полиции. своевременную регистрацию обращений о преступлениях и правонарушениях в книге учета заявлений и информации Агентства. направление в установленном порядке в другие государственные органы обращения, рассмотрение которых не входит в компетенцию органов финансовой полиции, с уведомлением об этом заявителей. Направление авторам обращений разъяснительные ответы. подготовку информации (при необходимости) в Администрацию Президента, Правительство, депутатам Парламента, Генеральную прокуратуру и другие государственные органы о результатах рассмотрения обращений, проверка которых поручена территориальным органам финансовой полиции. мониторинг рассмотренных ранее обращений на предмет своевременности направления структурными подразделениями Агентства и территориальными органами финансовой полиции ответов заявителям (в установленные законодательством сроки). подготовку статистического отчета Агентства о рассмотрении обращений физических и юридических лиц. своевременное направление в установленном порядке в КПСиСУ ГП РК сведения об обращениях. Выполнять иные поручения руководства Агентства и Управления.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела рассмотрения обращений физических и юридических
лиц УОСиД

С-FP-7 (№14–12)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралы құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болғаны дұрыс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде үш үш жыл жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде бір жыл тергеуші лауазымында немесе кемінде төрт жыл мемлекеттік қызмет өтілі немесе осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Тіркелген өтініштерді алғашқы қарастырады, оларды уақытылы бөлуді және Агенттіктің қызметтері мен аумақтық қаржы полициясы органдарына қарастыру үшін жолдайды.
Қарастырылуы қаржы полициясы органдарының құзыретіне кірмейтін өтініштерді белгіленген тәртіпте басқа мемлекеттік органдарға жібереді, ол туралы арыз иелеріне хабарлайды.
Қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы келіп түскен арыздар мен ақпараттарды уақыты тіркелуін қамтамасыз етеді.
Арыз иелеріне түсіндірме сипатта жауаптар жолдайды. Агенттіктің жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру туралы статистикалық есебін дайындайды.
Тексеріс жүргізу аумақтық қаржы полициясы органдарына тапсырылған өтініштерді қарастыру нәтижелері туралы Президент Әкімшілігіне, Үкіметке, Парламент депутаттарына, Бас прокуратураға және басқа да мемлекеттік органдарға ақпарат дайындайды (қажет болған жағдайда).
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің және аумақтық қаржы полициясы органдарының арыз иелеріне уақытылы жауап (заңнамада белгіленген мерзімдерде) жолдауларын тексеру мақсатында бұдан бұрын қаралған өтініштерге мониторинг жасайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
ҚҚжҚАБ Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру бөлімінің аға инспекторы

С-FP-7 (№14–12)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должности следователя, либо не менее четырех лет стажа государственной службы, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять первичное рассмотрение зарегистрированных обращений, их своевременное распределение и направление для рассмотрения в службы Агентства и территориальные органов финансовой полиции. Направлять в установленном порядке в другие государственные органы обращения, рассмотрения которых не входит в компетенцию органов финансовой полиции, с уведомлением об этом заявителей. Проводить своевременную регистрацию поступивших обращений о преступлениях и правонарушениях в книге учета заявлений и информации. Направлять авторам обращений разъяснительные ответы. Готовить статистический отчет Агентства о рассмотрении обращений физических и юридических лиц. Осуществлять подготовку информации (при необходимости) в Администрацию Президента, Правительство, депутатам Парламента, Генеральную прокуратуру и другие государственные органы о результатах рассмотрения обращений, проверка которых поручена территориальным органам финансовой полиции. Регулярно осуществлять мониторинг рассмотренных ранее обращений на предмет своевременности направления структурными подразделениями Агентства и территориальными органами финансовой полиции ответов заявителям (в установленные законодательством сроки). Выполнять иные задачи, поставленные вышестоящим руководством.
Старший инспектор отдела рассмотрения обращений
физических и юридических лиц УОСиД

С-FPО-1 (№5–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, немесе облыстық деңгейдегі басшы лауазымында кемінде үш жыл не орталық деңгейдегі немесе тең деңгейдегі не келесі төмен тұрған санаттағы лауазымда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралыҚылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген міндеттерді орындау бойынша жұмысты ұйымдастырады, оған басшылық етеді және бақылау жасайды.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынаста Департаменттің атынан өкілдік етеді.
Департаменттің жұмысын жоспарлайды, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық іс-шараларының орындалуын бақылайды, сондай-ақ олар бойынша қорытындыланған ақпарат пен талдау материалдарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Департамент жұмысының бағыттары бойынша аумақтық қаржы полициясы органдары басшыларының жұмысты талдау негізінде нұсқаулар дайындауды ұйымдастырады.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдарымен, сондай-ақ басқа да ұйымдарымен жедел қызмет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасайды.
Қаржы полициясы органдарында жедел-іздестіру қызметін реттейтін заңнамалық базаны жетілдіру мәселелерін шешуге қатысады.
Департаменттің жеке құрамының кәсіби және дене шынықтыру дайындығы сабақтарына қатысуын және оның жүйелі түрде өткізілуін қамтамасыз етеді, қарамағындағы қызметкерлердің іссапарға шығуы кезінде нұсқама береді, тиісті нәтижелерді қарастырады және жұмыстың тиімділігін арттыру бойынша шаралар қабылдайды.
Агенттік басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Департамент бастығының бірінші орынбасары
(тергеу және сотқа дейінгі іс жүргізу мәселелеріне жетекшілік ететін)

С-FPО-1 (№5–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее девяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях на районном уровне, либо не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях на областном уровне, либо не менее двух лет стажа работы на руководящих должностях на центральном уровне или на должностях, следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию, руководство и контроль за деятельностью по выполнению задач, возложенных на Департамент. Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями. Осуществлять планирование работы Департамента, контролировать исполнение плановых мероприятий Департамента и Агентства, а также обеспечивать подготовку по ним обобщенной информации и аналитических материалов. На основании анализа работы, организовывать подготовку указаний руководителям территориальных органов финансовой полиции по направлениям работы Департамента. Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам оперативной деятельности. Принимать участие в решении вопросов по совершенствованию законодательной базы, регулирующей оперативно-розыскную деятельность в органах финансовой полиции. Обеспечивать регулярное проведение и посещение личным составом Департамента занятий по профессиональной и физической подготовке, инструктировать подчиненных при выезде в командировки, рассматривать соответствующие результаты и принимать меры по повышению эффективности работы. Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Первый заместитель начальника департамента
(ведающий вопросами следствия, досудебного производства)

С-FPО-7 (№5-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»,  «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құпиялық режимін қамтамасыз етуге көмек көрсетеді, Агенттік пен Департамент басшыларының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Аса маңызды істер жөніндегі аға инспектор – кезекші офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері

С-FPО-7 (№5-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О государственных секретах», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Оказание помощи в обеспечении режима секретности Департамента; Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам – дежурный офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан  «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности

Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ЕУСС автоматтандырылған базасына енгізу үшін ЗС-1,ЗС-2 нысанды статистикалық карточкаларды уақытылы қояды, арыздар мен хабарламаларды ААТК кітабына уақытылы және заңды тіркелуіне бақылау жасайды және оларды қолданыстағы заңнамалардың тәртіптеріне сәйкес қарастыру тәртібін белгілейді, Департаментке кіріс хат-хабарламалары бойынша келіп түсетін хабарламаларды ААТК тіркеу қажеттілігін анықтайды.
Департамент пен Агенттік басшыларының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету бөлімі
Құпиялықты қамтамасыз ету бөлімінің бастығы
С-FPО-4 (№6–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болғаны дұрыс немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат жүргізу, іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету) немесе «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) немесе «Әскери іс және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі)
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда не кемінде екі жыл, кемінде жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үші жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Мемлекеттік қызмет туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысына басшылық етеді, қарамағындағылардың лауазымдық міндеттерінің көлемі мен мазмұнын анықтайды, оларды бөлім қызметкерлерінің арасына бөледі, олардың орындалуына бақылау жасайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету жұмысын ұйымдастырады, оның Департаменттегі жай-күйіне үнемі бақылау жасайды.
Мәліметтердің уақытылы құпияландырылуына бақылау жасайды, Департаменттегі құжаттарды құпияландыру деңгейін анықтау мен өзгертудің дұрыстығын қадағалайды.
Департамент бастығына және тиісті уәкілетті органдарға мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді тарату фактілері, сондай-ақ мұндай мәліметтері бар құжаттарды жоғалту немесе ұрлау фактілері туралы хабарлайды.
Мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері бойынша Департаменттің жоспарын әзірлеуге басшылық етеді және есеп беру құжаттарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

Своевременно выставление статистических карточек формы ЗС-1,ЗС-2 для внесения в автоматизированную базу данных ЕУСС Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, контроль за своевременностью и законностью регистрации заявлений и сообщений в КУЗИ и установление дальнейшего порядка его рассмотрения в соответствии с требованиями действующего законодательства, определение необходимости регистрации в КУЗИ сообщений, поступающих в Департамент по входящей корреспонденции, Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства
Отдел обеспечения секретности
Начальник отдела обеспечения секретности
С-FPО-4 (№6–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление), либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Руководить работой отдела, определять объем и содержание должностных обязанностей подчиненных, распределять их между сотрудниками отдела, осуществлять контроль за их выполнением. Организовывать работу по обеспечению режима секретности, осуществлять постоянный контроль за его состоянием в Департаменте. Осуществлять контроль за своевременностью засекречивания сведений, правильностью определения и изменения степени секретности документов Департаменте. Информировать начальника Департамента и соответствующие уполномоченные органы о фактах разглашения сведений, составляющих государственные секреты, а также об утратах или хищениях документов и изделий, содержащих такие сведения. Руководить разработкой плана Департамента по вопросам защиты государственных секретов и обеспечивать составление отчетной документации. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела обеспечения секретности

С-FPО-7 (№6-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болғаны дұрыс немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат жүргізу, іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету) немесе «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) немесе «Әскери іс және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі)
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі немесе кемінде үш жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Құпиялық режимін қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді..Департамент қызметкерлерімен мемлекеттік құпияны сақтауды реттейтін нормативтік-құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарына қатысу.
Қаржы полициясы органдарында жүктелген бағыттардағы жұмыстың жай-күйіне талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді.
Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нормативтік құжаттарының талаптарын сақтауларын бақылайды және талап етеді.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-7 (№6–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление), либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Департамента по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов. Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию. Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор отдела обеспечения секретности

С-FPО-4 (№7–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, кемінде жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы және Еңбек туралы кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде бөлімнің жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етеді.
Мыналарды:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, Департамент басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды;
Департаментте өткізілетін алқа мәжілістеріне, апараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды;
өз құзыреті шегінде құқық қорғау қызметі саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты, сондай-ақ қаржы полициясы органдары жүйесіндегі еңбек туралы заңнамалық, заңға тәуелді нормативтік құқықтық, нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді іске асырады;
қаржы полициясы органдарының құқық қорғау қызметі саласындағы заңнамаларды сақтауларын қадағалайды, өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті қамтамасыз етеді;
кадрларды сапалы жасақтау, осы жұмыстың жаңа әдістері мен нысандарын енгізуді қамтамасыз ету бойынша шаралар кешенін іске асырады;
қаржы полициясы органдарының жүйесінде жоғары лауазымдарға жылжыту үшін қаржы полициясы органдары қызметкерлерінің кадрлар резервін қалыптастырады;
жұмысты ұйымдастырды, ұйымдастыру-штат, есепке алу, қаржы полициясы органдарының қызметкерлерін оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру жұмыстарын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді, осы жұмысты жетілдіреді;
аттестациялық және тұрғын үй комиссиясы жұмыстарын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
бөлімде құпиялы және құпиялы емес істерді жүргізеді;
ағымдағы және келешектегі жұмыс жоспарларын орындайды;
бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды;
Департамент басшыларының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-4 (№7–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы отдела. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента; подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Департаменте; реализацией в пределах своей компетенции единой государственной политики в сфере правоохранительной службы, а также положений законодательных, подзаконных нормативных правовых, нормативных правовых и правовых актов о труде в системе органов финансовой полиции; соблюдением органами финансовой полиции законодательства в сфере правоохранительной службы, обеспечение в пределах своей компетенции борьбы с коррупцией; осуществлением комплекса мер по обеспечению качественного комплектования кадров, внедрение новых форм и методов данной работы; формированием кадрового резерва сотрудников органов финансовой полиции для выдвижения на занятие вышестоящих должностей в системе органов финансовой полиции; координацией деятельности, организацией и обеспечением организационно-штатной работы, учета, обучения, подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников (работников) органов финансовой полиции, совершенствование этой работы; организацией и обеспечением деятельности аттестационной и жилищных комиссий; ведением секретного и несекретного делопроизводства в отделе; выполнением текущего и перспективного планирования работы; соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками отдела. Выполнять иные поручения руководства Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам отдела кадров

С-FPО-7 (№7-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі, не кемінде үш жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы және Еңбек туралы кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Жеке құрам бойынша бұйрықтардың (тағайындау, ауыстыру, жұмыстан шығару, іссапарлар бойынша, сыныптық біліктілік беру, қызметтің ерекше жағдайлары үшін үстемеақылар белгілеу), тәртіптік тәжірибе (жазалар, көтермелеулер), әлеуметтік бағыт бойынша (материалдық көмек көрсету туралы, демалыс беру) жобаларын әзірлейді.
Жеке құрам, тәртіптік және әлеуметтік тәжірибе бойынша бұйрықтарды тіркейді.
Жеке құрамды есепке алу, тәртіптік тәжірибе бойынша журналдарды жүргізеді, әлеуметтік бағытта демалыс беруді есепке алу журналын, сондай-ақ қызметтік куәліктер беру журналдарын жүргізеді.
Қызметтік куәліктер, жеке нөмірлермен жетондар беру және оларды есепке алу журналдарын жүргізеді.
Аттестация өткізуге қажетті іс-шаралар дайындайды:
- аттестация өткізу кестесін жасайды;
- аттестация өткізу тәртібінің мақсаттары туралы түсіндіру жұмыстарын ұйымдастырады;
- тестілеу өткізу мерзімдері мен орнын белгілейді;
- аттестациядан өтетін қызметкерлердің қажетті құжаттарын әзірлейді;
- заңда белгіленген мерзімдерде қызметкерлерге аттестация өткізілетін уақыт туралы хабарламалар жібереді.
Департаменттің Тәртіптік комиссиясының отырыстарын дайындайды, оның хатшысы болып табылады.
Департамент қызметкерлеріне (қызметшілеріне) сыйлықақы беру, материалдық көмек көрсету, лауазымдық жалақыларына үстемеақы белгілеу комиссияларын өткізу жұмыстарын ұйымдастырады.
Теріс қылықтар бойынша жұмыстан шығарылған қызметкерлер бойынша статистикалық карточканы ҚР БП ҚСжАЕК ұсынады.
Департаменттің жеке құрамы бойынша саптық жазба әзірлейді.
Жұмыстан шығарылған қызметкерлер бойынша әскери комиссариаттарға хабарламалар жолдайды.
Қаржы полициясы академиясының күндізгі бөліміне, магистратура мен докторантураға үміткерлерді іріктеп жібереді.
Қаржы полициясы академиясына үміткерлерді әскери-дәрігерлік комиссияға жібереді, оларды ҚСжАЕКБ бағыты бойынша арнайы тексерістен өткізеді.
Қаржы полиция академиясында үміткерлердің жеке істерін рәсімдейді және жібереді.
Бөлім бастығы болмаған кезеңде оны алмастырады.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады, олар бойынша қажетті шаралар қабылдамайды.
Департамент басшыларының басқа тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар бөлімінің кәсіби дайындық және тәрбие жұмысы бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-7 (№7-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять подготовку проектов приказа по личному составу (назначения, перемещения, увольнения, по командировкам, по присвоению классной квалификации, установлению надбавок за особые условия службы), дисциплинарной практике (наказания, поощрения), по социальной направленности (об оказании материальной помощи, предоставлении отпусков). Осуществлять регистрацию приказов по личному составу, дисциплинарной и социальной практике. Вести журнал учета по личному составу, дисциплинарной практики, журнал учета отпусков и социальной направленности, а также выдачи служебных удостоверений. Вести учет и выдачу служебных удостоверений, жетонов с личными номерами. Готовить мероприятия, необходимые для проведения аттестации: - составление графиков проведения аттестации; - организация разъяснительной работы о целях порядке проведения аттестации; - определение сроков и места проведения тестирования; - подготовка необходимых документов на аттестуемых сотрудников; - рассылка уведомлений сотрудникам о сроках проведения аттестации в установленном законом сроки; Осуществлять подготовку заседаний Дисциплинарной комиссии Департамента и является ее секретарем. Организовывать работу по проведению комиссии о премировании, об оказании материальной помощи, и установления надбавок к должностным окладам работников (сотрудников) Департамента. Выставлять статистическую карточку в УКПСиСУ ГП РК по сотрудникам, уволенным по отрицательным мотивам. Готовить строевые записки по личному составу Департамента. Направлять извещения в военкоматы по уволенным сотрудникам. Подбирать и направлять кандидатов по очной форме обучения, магистратуры и докторантуры в Академию финансовой полиции. Проводить спецпроверки по линии КПСиСУ кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции, направлять их на военно-врачебную комиссию. Оформлять и направлять личные дела кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции. Замещать начальника отдела кадров в его отсутствие. Рассматривать обращения физических и юридических лиц, принимать по ним необходимые меры. Исполнять иные поручения руководства Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам
профессиональной подготовки отдела кадров

С-FPО-7 (№7-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша білімі болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі, не кемінде үш жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы және Еңбек туралы кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Мынадай жұмыстарды ұйымдастырады:
Департамент жеке құрамының жауынгерлік, қызметтік, кәсіби дайындығы бойынша;
жеке құрамның дене шынықтыру дайындығы бойынша;
қызметкерлерге біліктілік атақтар беру бойынша;
тәлімгерлік кеңес бойынша;
алғашқы дайындық курстары, біліктілікті жоғарылату және қайта даярлау курстары бойынша;
Департамент қызметкерлеріне арнайы атақтар беру бойынша (алғашқы, кезекті, кезектен тыс);
жаңадан қабылданған қызметкерлерден ант қабылдау бойынша;
спорттық іс-шаралар бойынша;
Департаменттің жеке құрамының саптық байқауы және саптық дайындығы бойынша;
салтанатты шаралар бойынша.
қызметке қабылданған қызметкерлерді тіркеуден шығару мәселелері бойынша әскери комиссариаттармен хат алмасу.
Кадрлар бөлімінің аға инспекторы
С-FPО-8 (№7-4, №7-5, №7-6)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (психология) немесе «Білім» (педагогика және психолоия) мамандығы бойынша білімі болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бір жыл жұмыс өтілі немесе кемінде екі жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде үш жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы және Еңбек туралы кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметкерлерінің сапалы құрамын есепке алуды жүргізеді.
Департамент қызметкерлері арасынан «кадрлар резервін» қалыптастыру жұмысын ұйымдастырады.
Департамент басшылығына, жоғары тұрған органдарға анықтамаларды, кадрлық жұмыстарға шолуларды дайындайды.
Зейнеткерлік істерді дайындайды және рәсімдейді (зейнетақы тағайындау үшін жұмыс өтілін есептейді).
Департамент номенклатурасы бойынша лауазымдарға тағайындалатын қызметкерлердің құжаттарын дайындайды, сондай-ақ Агенттік Төрағасы бұйрықтарымен көтермеленетін қызметкерлердің құжаттарын дайындайды.
Агенттіктің Кадрлар басқармасына статистикалық есептерді және басқа да сұратылатын мәліметтерді дайындайды және жолдайды.
Департамент қызметкерлеріне еңбек еткен жылдарына пайыздық үстемеақы белгілеу бойынша қорытынды, бұйрықтар дайындайды.
Кадрлар бөлімі қызметкерлерінің жұмыс уақытын есептеу табелін жүргізеді.
Департаменттің тұрғын үй комиссиясының жұмысын ұйымдастырады.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады, олар бойынша қажетті шаралар қабылдайды.
Полиграфологиялық зерттеулер мәселелері бойынша мониторинг жүргізеді, заңнамалар мен құқықтық актілерді жүйелейді.
Департаментте полиграфологиялық зерттеу өткізеді.
Полиграфологиялық зерттеу нәтижелері бойынша құжаттамаларды есепке алады және сақтайды.
Департамент басшыларының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімі
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің бастығы

С-FPО-7 (№7-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать работу: по боевой, служебной и профессиональной подготовке личного состава Департамента; по физической подготовке личного состава; по присвоению сотрудникам квалификационных званий; Совета наставников; по курсам первоначальной подготовки, курсам повышения квалификации и переподготовки; по присвоению специальных званий сотрудникам Департамента (первых, очередных, досрочных); по принятию присяги вновь принятых сотрудников; по спортивным мероприятиям; по строевым смотрам и строевой подготовке личного состава Департамента; по торжественным мероприятиям. Осуществлять переписку с военными комиссариатами по вопросам снятия с учета сотрудников, принятых на службу.
Старший инспектор отдела кадров
С-FPО-8 (№7-4, №7-5, №7-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (психология), либо «Образование» (педагогика и психология)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Вести учет качественного состава сотрудников Департамента (штатная расстановка). Организовывать работу по формированию «кадрового резерва» из числа сотрудников Департамента. Готовить справки, обзоры кадровой работы в вышестоящие органы и руководству Департамента. Готовить и оформлять пенсионные дела (расчеты выслуги лет для начисления пенсии). Готовить материалы для назначения сотрудников на должности по номенклатуре Агентства, а также материалы для поощрения сотрудников приказами Председателя Агентства. Готовить и направлять в Управление кадров Агентства статистические отчеты и другие запрашиваемые сведения; Готовить заключения, приказы по установлению процентной надбавки за выслугу лет сотрудникам Департамента. Вести табеля учета рабочего времени сотрудников отдела кадров. Организовывать работу Жилищной комиссии Департамента. Рассматривать обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры. Вести мониторинг, систематизацию законодательства и правовых актов РК по вопросам полиграфологических исследований. Проводить полиграфологические исследования в Департаменте; Вести учет и хранение документации по результатам полиграфологических исследований. Исполнять иные поручения руководства Департамента.
Отдел внутренней безопасности
Начальник отдела внутренней безопасности

С-FPО-4 (№8–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарының жедел - тергеу бөлімшелерінде кемінде бес жыл жұмыс өтілі не жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы», Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және бөлім жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
Мыналарды:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, Агенттік, департамент басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды;
Агенттікте өткізілетін алқа мәжілістеріне, апараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды;
қаржы полициясы органдарының жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын ұйымдастырады;
қызметтік тергеу жүргізуді ұйымдастырады;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарымен және Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды;
бөлімде құпия және құпия емес істерді жүргізеді;
ағымдағы және келешектегі жұмыс жоспарларын орындайды;
бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды;
Агенттік басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-4 (№8–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы отдела. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства; подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Департаменте и Агентстве; организацию профилактических мероприятий по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава Департамента; организацию проведения служебных расследований; взаимодействие с Управлением внутренней безопасности Агентства, структурными подразделениями Департамента по вопросам обеспечения внутренней безопасности; ведением секретного и несекретного делопроизводства в отделе; выполнением текущего и перспективного планирования работы; соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления. Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам отдела внутренней
безопасности

С-FPО-7 (№8–2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (есеп және аудит) мамандығы бойынша білімі болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдары жедел-іздестіру бөлімшелерінде кемінде үші жыл, немесе екі жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі үш жылдан кем емес не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»,   «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізу, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басқарма басшыларының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды;
Департаменттің жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын жүргізеді;
ішкі тергеулер мен аудитті жүргізеді;
ішкі қауіпсіздік мәселелері бойынша әдістемелік құралдар, нұсқаулар мен өкімдер дайындайды;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша қаржы полициясы органдарымен және басқа да құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл жасайды;
Кіріс құжаттарын, Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есеп беру және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындайды;
Қызметтік әрекет мәселелері бойынша өткізілетін кеңестерге, алқаларға материалдарды уақытылы дайындайды;
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-7 (№8–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность), желательно наличие второго высшего образования по специальности «Социальные науки, экономика и бизнес» (учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства управления. Проводить профилактические мероприятия по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава Департамента. Проводить служебные расследования, внутренний аудит. Разрабатывать методические пособия по вопросам обеспечения внутренней безопасности. Осуществлять взаимодействие со структурными подразделениями органов финансовой полиции и другими правоохранительными органами по вопросам обеспечения внутренней безопасности. Осуществлять исполнение входящей документации, плановых заданий Департамента и Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства. Осуществлять своевременную подготовку материалов к совещаниям, коллегиям по вопросам служебной деятельности. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор отдела внутренней безопасности

С-FPО-3 (№9–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде басшы лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл немесе мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшы лауазымдарда кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастырады және оған жалпы басшылық етеді, Департамент басшылығы мен құрылымдық бөлімшелердің бастықтары, басқа да мемлекеттік органдар мен олардың лауазымды қызметкерлерінің арасында өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді және Департамент бастығы жүктеген басқа міндеттерді атқарады.
Кезекші және айдауылдау бөлімдерінің жұмысын, есепке алу-тіркеу тәртібі жүргізілуін, есептердің дайындылығын және тиісті салыстырып тексерулер жүргізілуін, тәуліктік мәліметтердің дайындалу сапасын, Агенттіктің алқа отырысына, Департаменттің жедел және аппарат мәжілістеріне құжаттардың дайындығын бақылайды, бизнес-қауымдастықтың (орта және кіші бизнес субъектілері) кездесулерге ақпараттық құжаттар дайындығын бақылайды.
Құқық қорғау органдарының Үйлестіру Кеңесіне, Тәртіптік Кеңеске, жергілікті атқару және өкілетті органдардың мәжілістеріне анықтама құжаттардың дайындығын бақылайды.
ҰБД-и кезекші бөлімінің бастығы

С-FPО-3 (№9–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять общее руководство и организацию работы управления, обеспечивать взаимодействие между руководством Департамента и начальниками структурных подразделений, другими государственными органами и их должностными лицами и иные полномочия, возложенные на него начальником Департамента. Обеспечивать контроль за: работой Дежурной части и конвойного отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины, подготовкой отчетности и проведением соответствующих сверок; качеством составления ежесуточных сводок; подготовкой материалов на коллегию Агентства, оперативные и аппаратные совещания Департамента; подготовкой информационных материалов на встречи с бизнес-ассоциациями (субъекты малого и среднего бизнеса); подготовкой справочных материалов на Координационный Совет правоохранительных органов, Дисциплинарный Совет, совещания в местных исполнительных и представительных органах власти.
Начальник дежурной части (отдела) ОКУ-и

С-FPО-5 (№9-2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Кезекші бөлімінің қызметін ұйымдастырады және оған жалпы басшылық етеді.
Нарядқа түсетін жеке құрамға күнделікті нұсқама береді.
Есепке алу-тіркеу тәртібін сақтау жағдайын жалпы бақылайды, күнделікті мәліметтерді сапалы дайындайды, есепке алу-тіркеу жағдайына қызметтік тексерістер ұйымдастырады, есепке алу-тіркеу тәртібі жөніндегі комиссияның қарауына материалдар енгізеді.
Департамент басшылығының, басқарма бастығының тапсырмаларын орындауды ұйымдастырады және оны бақылайды.
Департаментке кіргізу тәртібін сақтауға жауапты болып табылады.
Департаментте жиылыстар өткізуді ұйымдастырады.
Әкімшілік ғимараттарды күзетуді ұйымдастырады, Департаменттің қару бөлмесінде тұрған қарулар мен оқ-дәрілердің, арнайы құралдардың сақталуына, қабылдануы мен берілуіне бақылау жасайды.
Кезекші бөлімінің аға инспекторы – жедел кезекшісі

С-FPО-5 (№9–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию и руководство работой дежурной части. Ежедневно производить инструктаж личного состава заступающего наряда. Обеспечивать общий контроль за состоянием соблюдения учетно-регистрационной дисциплины, качественное составление ежедневных сводок, организовать служебные проверки состояния учетно-регистрационной дисциплины, вносить материалы на рассмотрение комиссии по УРД. Организовывать и контролировать исполнение поручений руководства Департамента, начальника Управления. Нести ответственность за соблюдение пропускного режима Департамента. Организовывать проведение сборов в Департаменте. Организовывать охрану административных зданий, контроль за хранением, приемом и выдачей оружия и боеприпасов, специальных средств находящихся в оружейной комнате Департамента.
Старший инспектор – оперативный дежурный дежурной части
(отдела) ОКУ-и

С-FPО-8 (№9-3, №9-4, №9-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл немесе мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың, байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің сақталуын қамтамасыз етеді.
Департаменттің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады.
Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады.
Агенттіктің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кезекші бөлімінің инспекторы – жедел кезекшінің көмекшісі
С-FPО-9 (№9–6, №9-7, №9-8)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер..
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың, байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің сақталуын қамтамасыз етеді.
Департаменттің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады.
Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады.
Агенттіктің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кезекші бөлімінің есепке алу-тіркеу тәртібі жөніндегі аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-8 (№9–3, №9-4, №9-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средств связи и защиты, другого имущества. Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Агентства, осуществляет охрану здания и прилегающей территории. Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком. Принимать под охрану режимные помещения Агентства. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Инспектор – помощник оперативного дежурного дежурной части
(отдела) ОКУ-и
С-FPО-9 (№9–6, №9-7, №9-8)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средства связи и защиты, другого имущества. Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Агентства, осуществляет охрану здания и прилегающей территории. Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком. Принимать под охрану режимные помещения Агентства. Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам учетно-регистрационной
дисциплины дежурной части (отдела) ОКУ-и

С-FPО-5 (№9-11)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бір жыл, немесе мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде алты жыл оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметкерлерінің арасында міндеттерді, келіп түскен құжаттарды және өтініштерді бөледі.
Бөлімнің жұмысын, есепке алу-тіркеу тәртібі жүргізілуін, тексеріс материалдарының барысын бақылайды, сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірістеріндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша уақытылы шешім қабылдануын, жеке және заңды тұлғаларға заңда көзделген құжаттамалық тексерістер жүргізу барысын, қызмет көрсетілетін бағыт бойынша криминогендік жағдайдың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпарат дайындау сапасын, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуді, бөлім қызметкерлерінің заңдылықты және қызметтік тәртіпті сақтауларын, бөлімде құпиялық режимін қамтамасыз етілуін бақылайды.
Басқарма, Департамент пен Агенттік басшыларының басқа да тапсырмаларын орындайды.
ҰБД-и жоспарлау және бақылау бөлімінің аса маңызды
істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№9–11)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять непосредственное руководство и обеспечивать организацию работы отдела. Распределять обязанности и поступающие материалы между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; исполнением структурными подразделениями Департамента Стратегического и Операционного плана Агентства; подготовкой отделом и другими подразделениями Департамента материалов на коллегию Агентства, аппаратные и оперативные совещания Департамента, а также другие мероприятия, проводимые в Департаменте; подготовкой служебных документов начальнику Департамента и в вышестоящие государственные органы, а также докладов и выступлений начальника Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам отдела планирования и
контроля ОКУ-и

С-FPО-7 (№9-12, №9-13)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің Алқасына материалдар (баяндамалар, талдау анықтамалары, ақпараттар) дайындайды.
Департамент қызметтерінің Агенттіктің Алқасына анықтамалық материалдарды уақытылы беруін бақылайды.
Департаменттің жедел мәжілістеріне талдау материалдарын дайындайды.
Департаменттің жедел мәжілістерінің қорытындыларын талдайды, хаттама жүргізеді және шешімдер дайындайды, сондай-ақ ЭСЖКД құрылымдық бөлімшелеріне Департамент басшыларының нұсқаулары мен тапсырмаларын әзірлейді.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің жедел-қызметтік әрекетін инспекциялауға қатысады.
ҰБД-инспекциясының бастығына және оның орынбасарына берілген Агенттік басшыларының нұсқауларын (бақылау тапсырмаларын) орындауды қамтамасыз етеді. Бекітілімдер қалыптастыру немесе нұсқаулар дайындау арқылы Департамент қызметтерінің Агенттік басшылары берген тапсырмаларын орындауларын ұйымдастырады.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерін Агенттік басшыларынан келіп түскен нұсқаулар және тапсырмалармен, ҚР ЭСЖКА аппараттық және жедел мәжілістерінің хаттамаларымен, сондай-ақ қаржы полициясы органдарының жедел-қызметтік әрекетінің негізгі бағыттары жөніндегі бұйрықтар және нұсқаулықтармен таныстырады.
Департамент жұмысының негізгі көрсеткіштері бойынша мемлекеттік органдарға (жергілікті атқарушы және биліктің өкілдік органдарына, прокуратураға) қажетті анықтамалар мен ақпараттар дайындайды.
Агенттіктен келіп түсетін «құпиялы» белгісі, сондай-ақ «қызмет бабында пайдалану үшін» деген белгісі бар құжаттардың орындалуын қамтамасыз етеді және оған бақылау жасайды.
ҰБД-и жоспарлау және бақылау бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-7 (№9–12, №9-13)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять подготовку материалов на Коллегию Агентства (доклады, аналитические справки, информации). Контролировать своевременность предоставления службами Департамента справочных материалов на Коллегию Агентства. Подготавливать аналитические материалы на оперативные совещания Департамента. Анализировать итоги оперативных совещаний Департамента, вести протокол и подготавливать решения, а также составлять указания и поручения руководства Департамента в структурные подразделения ДБЭКП. Участвовать в инспектировании оперативно-служебной деятельности структурных подразделений Департамента. Составлять график проведения инспекторских проверок. По итогам инспекторских проверок подготавливать справки о результатах инспектирования подразделений Департамента, информировать ОКД-инспекцию Агентства. Обеспечивать исполнение указаний руководства Агентства (контрольные поручения), порученные начальником ОКУ-инспекции и его заместителем. Организовать исполнение поручений руководства Агентства службами Департамента путем формирования закреплений или подготовки указаний. Ознакомить структурные подразделения Департамента с поступившими указаниями и поручениями руководства Агентства, протоколами аппаратных и оперативных совещаний АБЭКП РК, а также приказами, инструкциями по основным направлениям оперативно-служебной деятельности органов финансовой полиции. Обеспечить подготовку необходимых справок и информаций по основным показателям работы Департамента в государственные органы (местные исполнительные и представительные органы власти, прокуратура). Обеспечивать исполнение и контроль за исполнением документов, поступающих из Агентства под грифом «секретно», а также с пометкой «для служебного пользования».
Старший инспектор отдела планирования и контроля ОКУ-и

С-FPО-8 (№9-14, 9-15)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік қызмет өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік және аймақтық бағдарламалық құжаттарды іске асыру шеңберінде ақпарат әзірлейді және олардың орындалуын бақылайды.
Алматы қаласының құқық қорғау органдарының Үйлестіру Кеңесіне, жергілікті атқарушы және өкілетті (әкімдік пен мәслихат) органдарының мәжілістеріне және басқа да іс-шараларына материалдар дайындайды.
Алматы қаласының құқық қорғау органдарының Үйлестіру Кеңесі және басқа мекемеаралық мәжілістері шешімдерін орындау барысын қадағалайды, осы мәжілістердің хаттамаларын жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі жанындағы Тәртіптік Кеңеске мәліметтер мен ұсыныстар әзірлейді, Тәртіптік Кеңес бұйрықтарының орындалуын қадағалайды.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелеріне Агенттіктің негізгі іс-шараларының тоқсандық жоспарларын, сондай-ақ келешекке арналған жоспарларды мәлімет ретінде жеткізеді.
Есеп беру кезеңінің әрбір тоқсанында Департаменттің негізгі іс-шараларын қорытындылайды және Департаменттің бөлімшелерімен жоспарланған іс-шаралардың іс жүзінде орындалуына бақылау жасайды.
Негізгі іс-шараларды жоспарлау кезінде Департаменттің қызметтеріне ұйымдастыру-әдістемелік және тәжірибелік көмектер көрсетеді.
Басшыларға және Агенттік қызметтеріне, сондай-ақ басқа да мемлекеттік органдарға ақпараттар, талдау анықтамаларын және басқа да ақпараттық құжаттарды дайындайды.
Агенттік басшылығымен белгіленген қаржы полициясы органдары қызметінің басымды салалары бойынша ақпараттарды жинақтайды, қорытындылайды және талдайды.
ҰБД-и айдауылдау бөлімінің бастығы

С-FPО-8 (№9–14, №9-15)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Готовить информацию и контролировать ее исполнение в рамках реализации государственных и региональных программных документов. Осуществлять подготовку материалов на Координационные Советы правоохранительных органов города Алматы, а также на совещания и другие мероприятия в местных исполнительных и представительных органах власти (акимат и маслихат). Контролировать состояние исполнения решений Координационного Совета правоохранительных органов города Алматы и других межведомственных совещаний, вести протоколы указанных совещаний. Подготавливать сведения и предложения в Дисциплинарный Совет при Агентстве по делам государственной службы, контролировать исполнение приказов Дисциплинарного Совета. Доводить до сведения структурных подразделений Департамента ежеквартальные планы основных мероприятий Агентства, а также перспективный план на предстоящий отчетный период. Обобщать план основных организационных мероприятий Департамента на каждый квартал отчетного периода и осуществлять контроль за фактическим исполнением запланированных подразделениями Департамента мероприятий. Оказывать организационно-методическую и практическую помощь службам Департамента при составлении плана основных организационных мероприятий. Осуществлять подготовку информаций, аналитических справок и других информационных документов руководству и службам Агентства, а также в другие государственные органы. Осуществлять сбор, обобщение и анализ информаций по приоритетным сферам деятельности органов финансовой полиции, определенным руководством Агентства.
Начальник отдела конвоирования ОКУ-и

С-FPО-5 (№9-16)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бір жыл, немесе мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде алты жыл оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Айдауылдау бөлімінің жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етеді.
Тәжірибесін және кәсіби дағдыларын ескере отырып, айдауылдаудың басқарушысын тағайындайды.
Айдауылданушыларды белгіленген орынға уақытылы жеткізу бойынша айдауылдың әрекетін басқарады.
Арнайы техникалық құралдарды пайдалану және ТЖ туындаған жағдайда кезінде әрекет ету бойынша айдауылдың жеке құрамына нұсқама береді.
Жол бағыттарын жоспарлайды, олардың ерекшелігін білуі және айдауыл бағыттарындағы жағдайларды білуі тиіс.
Айдауылданушылар туралы негізгі мәліметтерді білуі, айдауылданушылардың және айдауыл құрамының арнайы автобуста тәртіпті сақтауларын қадағалайды.
ҰБД-и айдауылдау бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы
С-FPО-7 (№9-17)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Пайдаланылатын материалдық-техникалық құралдардың жай-күйіне бақылау жасайды.
Ұсталғандарға және қамауға алынғандарға жеке қарау жүргізеді.
Қаруды, арнайы және техникалық құралдарды үнемі қолдануға дайын күйінде ұстайды.
Департаменттің кезекшілерімен үнемі радиобайланысты болады.
Айдауылдың жүріп бара жатқан бағыты және ағымдағы жағдай туралы туралы баяндайды, айдауылдау бөлімінің бастығымен бағытты өзгерту туралы келіседі.
Нысанды киім киіп жүру тәртібін сақтайды.
ҰБД-и айдауылдау бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-5 (№9–16)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию и руководство работы конвойного отдела. Назначать старшего конвоя с учетом опыта и профессиональных навыков. Управлять действиями конвоя по своевременной доставке конвоируемых к месту назначения. Проводить инструктаж с личным составом конвоя по использованию специальных технических средств и действиях в случае возникновения ЧС. Планировать маршруты, знать их особенности и владеть обстановкой по пути следования конвоя. Располагать основными сведениями о конвоируемых, следить за соблюдением конвоируемыми и составом конвоя порядка в специальном автомобиле.
Старший инспектор по особо важным делам отдела конвоирования
ОКУ-и
С-FPО-7 (№9–17)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять контроль за состоянием используемых материально-технических средств. Производить личный осмотр задержанных и лиц, заключенных под стражу. Содержать в исправности и постоянной готовности к применению оружие, специальные и технические средства. Поддерживать постоянную радиосвязь с дежурным Департамента. Докладывать о пути следования конвоя, текущей обстановке, согласовывать с начальником конвойного отдела изменение маршрута. Соблюдать порядок ношения форменной одежды.
Старший инспектор отдела конвоирования ОКУ-и

С-FPО-10 (№9-21, №9-22)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Пайдаланылатын материалдық-техникалық құралдардың жай-күйіне бақылау жасайды.
Ұсталғандарға және қамауға алынғандарға жеке қарау жүргізеді.
Қаруды, арнайы және техникалық құралдарды үнемі қолдануға дайын күйінде ұстайды.
Департаменттің кезекшілерімен үнемі радиобайланысты болады.
Айдауылдың жүріп бара жатқан бағыты және ағымдағы жағдай туралы туралы баяндайды, айдауылдау бөлімінің бастығымен бағытты өзгерту туралы келіседі.
Нысанды киім киіп жүру тәртібін сақтайды.
Ақпараттық-талдау бөлімі
Ақпараттық-талдау бөлімінің бастығы
С-FPО-4 (№10–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) Техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйе, автоматтандыру және басқару) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымда кемінде екі жыл не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»,  «Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етеді.
Мыналарға:
сыбайлас жемқорлық қатерлерді, заңсыз банктік операцияларды, қосымша құн салықтарын заңсыз қайтарылуын анықтайды.
экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстары болдырмау мақсатында бюджеттен қаржыландыратын ірі жобаларды іске асыру және даму институттары қаражаттарына күнделікті мониторинг жүргізеді.
Болжамдау-талдау жұмысының тиімді болуы мақсатында құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимыл жасайды.
Департаменттің бақылауына алынған жоғары және басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін департаменттің жедел және аппараттық кеңестері шешімдерінің, іс-шаралар жоспарларының және басшылар тапсырмаларының уақытылы орындауын бақылайды.
Ақпараттық-талдау бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-10 (№9–21, №9-22)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять контроль за состоянием используемых материально-технических средств. Производить личный осмотр задержанных и лиц, заключенных под стражу. Содержать в исправности и постоянной готовности к применению оружие, специальные и технические средства. Поддерживать постоянную радиосвязь с дежурным Департамента. Докладывать о пути следования конвоя, текущей обстановке, согласовывать с начальником конвойного отдела изменение маршрута. Соблюдать порядок ношения форменной одежды.
Информационно-аналитический отдел
Начальник информационно-аналитического отдела
С-FPО-4 (№10–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «Об акционерных обществах», «О государственных закупках», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию и руководство работы отдела. Осуществлять контроль за: выявлением коррупционных рисков, незаконных банковских операций, незаконных возвратов налога на добавленную стоимость; проведением ежедневного мониторинга хода реализации крупных проектов, финансируемых за счет бюджета и средств институтов развития в целях предупреждения и пресечения коррупционных и экономических преступлений. Взаимодействовать с правоохранительными и другими государственными органами, юридическими и физическими лицами с целью эффективной прогнозно-аналитической деятельности. Осуществлять своевременное исполнение документов, поступающих из вышестоящих и других государственных органов, находящихся на контроле Департамента, решений аппаратных и оперативных совещаний Департамента, планов мероприятий, поручений руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
информационно-аналитического отдела

С-FPО-7 (№10-2, №10-3, 10-4)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) Техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйе, автоматтандыру және басқару) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»,  «Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы», Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сыбайлас жемқорлық қатерлерді, заңсыз банктік операцияларды, қосымша құн салықтарын заңсыз қайтарылуын анықтайды.
Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстары болдырмау мақсатында бюджеттен қаржыландыратын ірі жобаларды іске асыру және даму институттары қаражаттарына күнделікті мониторинг жүргізеді.
Болжамдау-талдау жұмысының тиімді болуы мақсатында құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимыл жасайды.
Департаменттің бақылауына алынған жоғары және басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін департаменттің жедел және аппараттық кеңестері шешімдерінің, іс-шаралар жоспарларының және басшылар тапсырмаларының уақытылы орындауын бақылайды.
Ақпараттық-талдау бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-7 (№10-2, №10-3, №10-4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «Об акционерных обществах», «О государственных закупках», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Анализировать и выявлять коррупционные риски, незаконные банковские операции, незаконные возвраты налога на добавленную стоимость. Проводить ежедневный мониторинг хода реализации крупных проектов, финансируемых за счет бюджета и средств институтов развития в целях предупреждения и пресечения коррупционных и экономических преступлений. Взаимодействовать с правоохранительными и другими государственными органами, юридическими и физическими лицами с целью эффективной прогнозно-аналитической деятельности. Осуществлять своевременное исполнение документов, поступающих из вышестоящих и других государственных органов, находящихся на контроле Департамента, решений аппаратных и оперативных совещаний Департамента, планов мероприятий, поручений руководства.
Старший инспектор информационно-аналитического отдела

С-FPО-8 (№10-5, №10-6, №10-7)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) немесе Техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйе, автоматтандыру және басқару) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»,  «Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
сыбайлас жемқорлық қатерлерді, заңсыз банктік операцияларды, қосымша құн салықтарын заңсыз қайтарылуын анықтайды.
экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстары болдырмау мақсатында бюджеттен қаржыландыратын ірі жобаларды іске асыру және даму институттары қаражаттарына күнделікті мониторинг жүргізеді.
Болжамдау-талдау жұмысының тиімді болуы мақсатында құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимыл жасайды.
Департаменттің бақылауына алынған жоғары және басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін департаменттің жедел және аппараттық кеңестері шешімдерінің, іс-шаралар жоспарларының және басшылар тапсырмаларының уақытылы орындауын бақылайды.
Ақпараттық-талдау бөлімінің инспекторы

С-FPО-8 (№10-5, №10-6, №10-7)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «Об акционерных обществах», «О государственных закупках», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Анализировать и выявлять коррупционные риски, незаконные банковские операции, незаконные возвраты налога на добавленную стоимость. Проводить ежедневный мониторинг хода реализации крупных проектов, финансируемых за счет бюджета и средств институтов развития в целях предупреждения и пресечения коррупционных и экономических преступлений. Взаимодействовать с правоохранительными и другими государственными органами, юридическими и физическими лицами с целью эффективной прогнозно-аналитической деятельности. Осуществлять своевременное исполнение документов, поступающих из вышестоящих и других государственных органов, находящихся на контроле Департамента, решений аппаратных и оперативных совещаний Департамента, планов мероприятий, поручений руководства.
Инспектор информационно-аналитического отдела

С-FPО-3 (№11–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он екі жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жоғары тұрған органдардың жұмыс жоспарлары мен құжаттарын, Департамент пен Агенттіктің экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу бағыты бойынша бұйрықтары мен нұсқауларын орындауды ұйымдастырады және оған тікелей бақылау жасайды.
Көлеңкелі экономикалық және қаржы қылмыстарды ашуға, алдын алуға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру шараларын тікелей ұйымдастырады.
Басқарма орындалып жатқан экономика саласындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне және тергеуге дейінгі тексеріс материалдарының барысына үнемі бақылау жасайды.
Басқармада қызметтік тәртіпті, заңдылықты және құпиялық режимді қамтамасыз етеді.
Департамент және Агенттік басшыларымен жүктелген басқа да міндеттерді орындайды.
КЭСҚАБ 1-бөлімнің бастығы

С-FPО-3 (№11–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства по линии раскрытия преступлений в сфере теневой экономики. Непосредственно организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие преступлений в сфере теневой экономики. Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях в сфере теневой экономики, находящихся на исполнении в Управлении. Обеспечивать соблюдение служебной дисциплины, законности и режима секретности в Управлении. Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента и Агентства.
Начальник 1 отдела УРПСТЭ

С-FPО-5 (№11–2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы», «Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастырады және оған тікелей басшылық етеді.
Бөлім қызметкерлерінің арасында міндеттерді, келіп түскен құжаттарды және өтініштерді бөледі.
Бөлім қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерді орындауларын, оларға Департамент пен Агенттік басшыларымен жүктелген тапсырмаларды сапалы және уақытылы орындауларын, Агенттіктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларын орындауларын, бөлімнің және Департаменттің басқа да бөлімшелерінің Агенттіктің алқасына, Департаменттің апараттық және жедел кеңестеріне, сондай-ақ Департаментте өткізілетін басқа да іс-шараларға материалдар дайындауларын бақылайды, Департамент бастығына және басқа да жоғары тұрған органдарға қызметтік құжаттарды, сондай-ақ Департамент бастығына баяндамалар мен сөз сөйлеулерді дайындауды қамтамасыз етеді.
КЭСҚАБ 1-бөлімнің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№11–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять непосредственное руководство и обеспечивать организацию работы отдела. Распределять обязанности и поступающие материалы между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; исполнением Стратегического и Операционного плана Агентства; подготовкой отделом и другими подразделениями Департамента материалов на коллегию Агентства, аппаратные и оперативные совещания Департамента, а также другие мероприятия, проводимые в Департаменте; подготовкой служебных документов начальнику Департамента и в вышестоящие государственные органы, а также докладов и выступлений начальника Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам 1 отдела УРПСТЭ

С-FPО-7 (№11-3, №11-4, №11-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану,құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы», «Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Көлеңкелі экономикалық және қаржылық қылмыстарды алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру әрекетін жүргізеді.
Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша қылмыстар мен бұзушылықтар туралы ақпараттарды жинайды, топтастырады, талдайды және іске асырады. Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептер, анықтамалар мен шолулар жасайды.
Жасалған және жасалып жатқан экономикалық және қаржылық қылмыстар туралы шағымдарға, арыздар мен хабарламаларға тексерістер жүргізеді.
Бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін жұмылдыру арқылы жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу туралы ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істер тергеуге қатысады, істерді сотқа жібергенге және онда қарағанға дейін істерді жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтары сақталуын қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібін сақтайды.
Бөлім, Басқарма, Департамент және Агенттіктің басшыларымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
КЭСҚАБ 1-бөлімнің аға инспекторы

С-FPО-7 (№11-3, №11-4, №11-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений в сфере теневой экономики. Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии. Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых преступлениях в сфере теневой экономики. Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента. Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах. Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан. Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством отдела, Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор 1 отдела УРПСТЭ

С-FPО-7 (№11-10, №11-11, №11-12, №11-13)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстарды алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру әрекетін жүргізеді.
Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша қылмыстар мен бұзушылықтар туралы ақпараттарды жинайды, топтастырады, талдайды және іске асырады. Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептер, анықтамалар мен шолулар жасайды.
Жасалған және жасалып жатқан көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстар туралы шағымдарға, арыздар мен хабарламаларға тексерістер жүргізеді.
Бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін жұмылдыру арқылы жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу туралы ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істер тергеуге қатысады, істерді сотқа жібергенге және онда қарағанға дейін істерді жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтары сақталуын қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібін сақтайды.
Жоғары тұрған басшыларымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
КЭСҚАБ 2-бөлімнің аға инспекторы

С-FPО-7 (№11-10, №11-11, №11-12, №11-13)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений в сфере теневой экономики. Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии. Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых преступлениях в сфере теневой экономики. Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента. Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах. Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан. Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него вышестоящим руководством.
Старший инспектор 2 отдела УРПСТЭ

С-FPО-3 (№12–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерінАзаматтық және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы сотының нормативтік қаулыларын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне жататын Даму институттарының, ұлттық компаниялардың қызметіндегі қылмыстар бойынша Агенттік, Департаменттің бұйрықтары мен нұсқауларын, жұмыс жоспарларын орындауын ұйымдастырады және бақылау жүргізеді.
Даму институттарының, ұлттық компаниялардың қызметіндегі қылмыстардың жолын кесуге, анықтауға, ашуға және тергеуге бағытталған жедел-іздестіру шараларын ұйымдастырады.
Басқарма орындауындағы өтініштер, арыздар, мәліметтерді уақытылы қарауын, көлеңкелі экономикалы бұзушылықтар туралы мәліметтер бойынша тексеру барысын үнемі бақылайды.
Басқармада ішкі еңбек тәртібін, құпиялықты сақтауды және заңдылығын қамтамасыз етеді.
Агенттік, департамент басшылығы жүктелген басқа да тапсырмаларын орындайды.
ДИҰКҚҚАБ 1-бөлімінің бастығы

С-FPО-3 (№12–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства по линии раскрытия преступлений в деятельности институтов развития, национальных компаний. Непосредственно организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие преступлений в деятельности институтов развития, национальных компаний. Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях в деятельности институтов развития, национальных компаний, находящихся на исполнении в Управлении. Обеспечивать соблюдение служебной дисциплины, законности и режима секретности в Управлении. Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента.
Начальник 1 отдела УРПДИРНК

С-FPО-5 (№12–2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бір жыл, немесе кемінде алты жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде екі жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде сегіз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін,осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметкерлерінің арасында міндеттерін, түскен құжаттарды және өтініштерді бөледі.
Бөлім жұмысын бақылайды; есепке алу-тіркеу тәртібі жүргізуін бақылайды; материалдарды тексеру барысын және қызметкерлердің қарауындағы материалдар бойынша, арыздар мен өтініштер тексеру барысын бақылайды; заңда көрсетілген жеке және заңды тұлғалардың деректі тексеру барысын бақылайды; қарамағындағы бағыт бойынша қылмыстық жағдайы туралы департамент басшылығына жіберілетін ақпараттың сапасын бақылайды; бөлім құзыретіне жататын қылмыстардың жолын кесуге, анықтауға, ашуға бағытталған жедел-іздестіру шаралары жүргізуін бақылайды; бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылайды; бөлімдегі құпиялықты қамтамасыз етуді бақылайды.
Департамент және Басқарма басшылығы жүктеген басқа да тапсырмаларын орындайды.
ДИҰКҚҚАБ 1-бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№12–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости. Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений в сфере деятельности институтов развития, национальных компаний, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам 1 отдела УРПДИРНК

С-FPО-7 ( №12-3, №12-4, №12-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл немесе кемінде үш жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін,осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Даму институттарының, ұлттық компаниялардың қызметіндегі қылмыстардың жолын кесуге, анықтауға, ашуға және тергеуге бағытталған жедел-іздестіру шараларын жүргізеді.
Қарамағындағы бағыт бойынша қылмыстар мен бұзушылықтар туралы ақпараттарды жинайды, талдайды және таратады. Осы бағыт бойынша оперативті жағдай туралы анықтама, есеп, шолу дайындайды.
Қарамағындағы бағыт бойынша жасалған қылмыстар бойынша өтініштерді, арыздарды, мәліметтерді тексереді.
Бөлім қызметкерлері немесе Департаменттің басқа құрылымдары қызметкерлері қатысуымен жедел-іздестіру шараларын жүргізу туралы ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істер тергеуіне қатысады, істерді сотқа жібергенге дейін оперативтік еріп жүруді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтары сақталуына іс-шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібін сақтайды.
Жоғары тұрған басшылық жүктеген басқа да тапсырмаларын орындайды.
ДИҰКҚҚАБ 1-бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-7 (№12-3, №12-4, №12-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений в деятельности институтов развития, национальных компаний. Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии. Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых преступлениях в деятельности институтов развития, национальных компаний. Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента. Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах. Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан. Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него вышестоящим руководством.
Старший инспектор 1 отдела УРПДИРНК

С-FPО-4 (№13-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болғаны дұрыс не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит)
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында кемінде бір жыл, немесе тең келетін не келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда не кемінде екі жыл, немесе кемінде жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жұмыс өтілі.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерінАзаматтық және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы сотының нормативтік қаулыларын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Басқармадағы жедел-іздестіру қызметін ұйымдастырады және бақылайды, осы жұмыстың нәтижелерін есепке қояды және талдайды, басқарманың жеке құрамына жедел-іздестіру қызметі сұрақтары бойынша оқу жүргізуін қамтамасыз етеді.
Басқарма құзыретіне жататын қылмыстардың жолын кесу, анықтау, ашу және тергеу бойынша процессуалдық әрекеттерді, жедел іздестіру іс-шараларын жүргізеді.
Экономикалық қылмыстарды ашу жөнінде Агенттіктің, Департаменттің бұйрықтары мен тапсырмаларын, жұмыс жоспарларын, жоғары органдардың құжаттарын орындауын ұйымдастыру және бақылау.
Агенттік алқа отырысында, Департаменттің жедел және аппараттық мәжілістерінде қаралатын Басқарманың қарауына кіретін сұрақтар бойынша  құжаттар дайындығын ұйымдастыру.
Құқық қорғау, басқа мемлекеттік органдармен қарым-қатынас жүргізу.
Агенттікке, Президент Әкімшілігіне, басқа мемлекеттік органдарға жіберілетін ақпаратты-талдау құжаттардың дайындығына қатысу.
Бөлім қарамағындағы өтініштерді, арыздарды, қылмыс туралы хабарламаларды уақытылы қарастырылуына, құпиялықты қамтамасыз етуді үнемі бақылау жасайды.
Бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді
Агенттік және департамент басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Көліктегі қылмыстарды ашу басқармасының
аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-4 (№13–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории либо не менее семи лет работы в государственных органах, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях»,Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать и контролировать оперативно-розыскную деятельность в Управлении, вести учет и анализ результатов этой работы, а также обеспечивать обучение личного состава Управления по вопросам оперативно-розыскной деятельности. Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, а также приказов и указаний Агентства и Департамента. Организовывать подготовку, материалов для рассмотрения на аппаратных и оперативных совещаниях Департамента, заседаниях Коллегии Агентства по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Осуществлять взаимодействие с территориальными органами финансовой полиции, правоохранительными и иными государственными органами. Принимать участие в подготовке информационно-аналитических документов, направляемых в Агентство, Администрацию Президента и другие органы государственной власти. Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях, находящихся на исполнении в Управлении. Обеспечивать соблюдение служебной дисциплины, законности и режима секретности в Управлении. Организовывать и контролировать работу по надлежащему ведению секретного и несекретного делопроизводства в Управлении. Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Агентства и Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам управления по
раскрытию преступлений на транспорте

С-FPО-9 (№13-8)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін,осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Көліктегі қылмыстардың жолын кесуге, анықтауға, ашуға және тергеуге бағытталған жедел-іздестіру шараларын жүргізеді.
Қарамағындағы бағыт бойынша қылмыстар мен бұзушылықтар туралы ақпараттарды жинайды, талдайды және таратады. Осы бағыт бойынша оперативті жағдай туралы анықтама, есеп, шолу дайындайды.
Қарамағындағы бағыт бойынша көліктегі жасалатын, жасалған қылмыстар бойынша өтініштерді, арыздарды, мәліметтерді тексереді.
Бөлім қызметкерлері немесе Департаменттің басқа құрылымдары қызметкерлері қатысуымен жедел-іздестіру шараларын жүргізу туралы ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істерді тергеуге қатысады, істерді сотқа жібергенге дейін оларды сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтары сақталуына іс-шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібін сақтайды.
Жоғары тұрған басшылықтың жүктеген басқа да тапсырмаларын орындайды.
Арнайы басқарма
Арнайы басқарманың бастығы
С-FPО-3 (№14–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс жоспарларының, жоғары тұрған органдар құжаттарының, Департаменттің және Агенттіктің бұйрықтары мен нұсқауларының орындалуын ұйымдастырады және тікелей жүзеге асырады.
Қылмыстарды анықтауға, алдын алуға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру шараларын тікелей ұйымдастырады.
Тергеуге дейінгі тексеріс барысына, сондай-ақ Басқарманың орындауындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне бақылауды тұрақты түрде жүзеге асырады.
Басқармадағы қызметтік-әскери тәртіптің, заңдылықтың және құпиялық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді.
Агенттік пен Департамент басшылығымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
Арнайы басқармасы бастығының орынбасары

С-FPО-9 (№13-8)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях»,Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений на транспорте. Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии. Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых преступлениях на транспорте. Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента. Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах. Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан. Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него вышестоящим руководством.
Специальное управление
Начальник специального управления
С-FPО-3 (№14–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства. Организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие преступлений. Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях, находящихся на исполнении в Управлении. Обеспечивать соблюдение служебной дисциплины, законности и режима секретности в Управлении. Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента и Агентства.
Заместитель начальника специального управления

С-FPО-5 (№14-7)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы», «Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы»«Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы» заңдарды, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметкерлерінің арасында міндеттерді, келіп түскен құжаттарды және өтініштерді бөледі.
Бөлімнің жұмысын, есепке алу-тіркеу тәртібі жүргізілуін, тексеріс материалдарының барысын бақылайды, сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірістеріндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша уақытылы шешім қабылдануын, жеке және заңды тұлғаларға заңда көзделген құжаттамалық тексерістер жүргізу барысын, қызмет көрсетілетін бағыт бойынша криминогендік жағдайдың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпарат дайындау сапасын, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуді, бөлім қызметкерлерінің заңдылықты және қызметтік тәртіпті сақтауларын, бөлімде құпиялық режимін қамтамасыз етілуін бақылайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
АБ діни экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимыл бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№14–7)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», «О противодействию терроризму», «О противодействии экстремизму», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости. Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по линии отдела, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам отдела
по противодействию религиозному экстремизму и терроризму СпУ

С-FPО-5 (№14-11)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы»,   «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметкерлерінің арасында міндеттерді, келіп түскен құжаттарды және өтініштерді бөледі.
Бөлімнің жұмысын, есепке алу-тіркеу тәртібі жүргізілуін, тексеріс материалдарының барысын бақылайды, сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірістеріндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша уақытылы шешім қабылдануын, жеке және заңды тұлғаларға заңда көзделген құжаттамалық тексерістер жүргізу барысын, қызмет көрсетілетін бағыт бойынша криминогендік жағдайдың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпарат дайындау сапасын, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуді, бөлім қызметкерлерінің заңдылықты және қызметтік тәртіпті сақтауларын, бөлімде құпиялық режимін қамтамасыз етілуін бақылайды.
Бөлім, Басқарма, Департамент және Агенттіктің басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
АБ жедел есепке алу және талдау бөлімінің аса маңызды
істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№14–11)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости. Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам отдела оперативных
учетов и анализа СпУ

С-FPО-8 (№14-14)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау (жедел қызметте) қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы»,  «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша қылмыстарды алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру әрекетін жүргізеді.
Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша қылмыстар мен бұзушылықтар туралы ақпараттарды жинайды, топтастырады, талдайды және іске асырады. Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептер, анықтамалар мен шолулар жасайды.
Жасалған және жасалып жатқан қызмет көрсетілетін бағыт бойынша қылмыстар туралы шағымдарға, арыздар мен хабарламаларға тексерістер жүргізеді.
Бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін жұмылдыру арқылы жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу туралы ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істер тергеуге қатысады, істерді сотқа жібергенге және онда қарағанға дейін істерді жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтары сақталуын қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібін сақтайды.
Бөлім, Басқарма, Департамент және Агенттіктің басшыларымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
АБ жедел есепке алу және талдау бөлімінің инспекторы

С-FPО-8 (№14-14)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе (в оперативной деятельности)
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по обслуживаемой линии. Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии. Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых преступлениях по обслуживаемой линии. Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента. Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан. Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством отдела, Управления, Департамента и Агентства.
Инспектор отдела оперативных учетов и анализа СпУ

С-FPО-5 (№14-26)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) немесе «Техникалық ғылымдар және технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматизациялау және басқару) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел іздестіру қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметкерлерінің арасында міндеттерді, келіп түскен құжаттарды және өтініштерді бөледі.
Бөлімнің жұмысын, есепке алу-тіркеу тәртібі жүргізілуін, тексеріс материалдарының барысын бақылайды, сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірістеріндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша уақытылы шешім қабылдануын, жеке және заңды тұлғаларға заңда көзделген құжаттамалық тексерістер жүргізу барысын, қызмет көрсетілетін бағыт бойынша криминогендік жағдайдың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпарат дайындау сапасын, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуді, бөлім қызметкерлерінің заңдылықты және қызметтік тәртіпті сақтауларын, бөлімде құпиялық режимін қамтамасыз етілуін бақылайды.
Бөлім, Басқарма, Департамент және Агенттіктің басшыларының басқа да тапсырмаларын орындайды.
АБ жедел–техникалық бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№14–26)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости. Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по линии отдела, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам оперативно-технического
отдела СпУ

С-FPО-7 (№14-27)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) «Техникалық ғылымдар және технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматизациялау және басқару мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау (жедел қызметте) қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша қылмыстарды алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру әрекетін жүргізеді.
Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша қылмыстар мен бұзушылықтар туралы ақпараттарды жинайды, топтастырады, талдайды және іске асырады. Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептер, анықтамалар мен шолулар жасайды.
Жасалған және жасалып жатқан қызмет көрсетілетін бағыт бойынша қылмыстар туралы шағымдарға, арыздар мен хабарламаларға тексерістер жүргізеді.
Бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін жұмылдыру арқылы жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу туралы ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істер тергеуге қатысады, істерді сотқа жібергенге және онда қарағанға дейін істерді жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтары сақталуын қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібін сақтайды.
Бөлім, Басқарма, Департамент және Агенттіктің басшыларымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
АБ жедел-техникалық бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-7 (№14-27)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе (в оперативной деятельности)
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по обслуживаемой линии. Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии. Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых преступлений по обслуживаемой линии. Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента. Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах. Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан. Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством отдела, Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор оперативно-технического отдела СпУ

С-FPО-3 (№15–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде:
Басқарманың жұмысын ұйымдастырады;
Басқарма келешектегі және ағымдағы жұмысын жоспарлайды, олардың сапалы және уақытылы орындалуын бақылайды.
Басқарма қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерін, Департамент пен Агенттік басшыларының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды
Кіріс құжаттарының, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларының орындалуын, есеп беру және талдау материалдарын белгіленген тәртіпте дайындалуы мен ұсынылуын, Департамент пен Агенттіктің қызметі мәселелері бойынша сыртқы және ішкі құжат айналымы орындалуын бақылайды.
Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртіптерін сақтауларын бақылайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
ЭҚСІБ көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстар бойынша сотқа
дейінгі іс жүргізу бөлімінің бастығы

С-FPО-3 (№15–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать: Организацию работы Управления; Перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение; Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Взаимодействие со структурными подразделениями Департамента; Исполнение входящей документации, плановых заданий Департамента и Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства; Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления; Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Начальник отдела досудебного производства по преступлениям
сфере теневой экономики УДПЭП

С-FPО-7 (№15-3, 15-4)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындайды.
Қаржы полициясы органдарының тергеуіне жатқызылған қылмыстық істерді тергейді.
Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмалары бойынша қылмыстық істерді өз өндірісіне қабылдап, заңда белгіленген тәртіпте алдын ала тергеу жүргізеді немесе жедел қызметкерлермен бірлесе отырып, тексерістер жүргізуге қатысады.
Қылмыстық процеске қатысушы азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғайды, оларды іске асыру үшін жағдай жасайды, процеске қатысушылардың заңды талаптарын уақытылы қанағаттандыруға уақытылы шаралар қабылдайды.
Істің мән-жайын жан жақты, толық және объективті зерделеу үшін барлық шараларды қабылдайды, тұлғаның қылмыс жасағанын көрсететін жеткілікті дәлелдемелер бар болған жағдайда заңда белгіленген тәртіпте оған қатысты қылмыстық қудалауды жүзеге асырады.
Өндірісіндегі қылмыстық істер, тергеуге дейінгі тексеріс материалдары (тексерістер) бойынша жедел-тергеу іс-шараларын уақытылы орындауды қамтамасыз етеді.
Басқарма бастығына және Департамент бастығының жетекшілік ететін орынбасарына тергеу және тергеуге дейінгі тексерістің барысы туралы баяндайды.
Қылмыстық істер мен тексеріс материалдары, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша процессуалдық мерзімдерді сақтайды.
Тергеліп жатқан қылмыстық істер немесе тергеуге дейінгі тексеріс материалдарына қатысты жедел-іздестіру материалдарымен танысады. Өндірісіндегі қылмыстық істер мен тексеріс материалдары бойынша жедел сүйемелдеуді жүзеге асыратын жедел қызметкерлердің әрекетін үйлестіреді, қажет болған жағдайда оларға тиісті жазбаша нұсқаулар береді және олардың орындауын қадағалайды.
Агенттік пен Департамент басшыларының немесе оларды алмастыратын тұлғалардың нұсқауларын, прокурорлық ықпал ету актілерін, тергелетін қылмыстық істер бойынша соттың қаулылары мен шешімдерін орындайды.
Қылмыстармен келтірілген залалдардың орнын толтыруға, азаматтардың, заңмен қорғалатын заңды тұлғалардың, қоғам мен мемлекеттің бұзылған құқықтарын қалпына келтіруге заңда көзделген шараларды қабылдайды.
Заң бұзушылықтар мен қылмыстар жасауға себеп болған мән-жайларды және басқа да заң бұзушылықтарды жою туралы ұсыныстар енгізеді, сондай-ақ басқа да алдын алу шараларын енгізеді.
Заңдарда және Агенттіктің актілерінде белгіленген қызметтік құпияны сақтау, іс жүргізу, оның ішінде мемлекеттік құпия мен қызметте қолдануға арналған құжаттардың талаптарын орындайды.
Өндірісіндегі қылмыстық істерді, тергеуге дейінгі тексеріс материалдарын, қылмыстық істерде сақталынатын заттай айғақтарды, қаралып жатқан өтініштер мен басқа қызметтік құжаттардың сақталуын қамтамасыз етеді.
Тергеліп жатқан қылмыстық істер бойынша қадағалау өндірістерін жүргізеді.
Өндірісіндегі қылмыстық істер бойынша қадағалау өндірістерін (негізгі процессуалдық шешімдердің, прокурорлық қадағалау актісінің көшірмелері, қылмыстық істі тергеуге байланысты өтініштердің көшірмелері, олардың жауаптары, тергеу барысы туралы анықтамалар қамтылуы тиіс) жүргізеді.
Еңбек, орындаушылық және қызметтік тәртіпті сақтайды.
Заңда көзделген басқа да талаптарды, сондай-ақ Департамент пен Агенттік басшыларының тапсырмалары мен нұсқауларын орындайды.
ЭҚСІБ көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстар бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу бөлімінің аға тергеушісі

С-FPО-7 (№15-3, №15-4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Департамента. Расследовать уголовные дела, отнесенные по подследственности к органам финансовой полиции. По поручению руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих, принимать в производство уголовные дела и осуществлять предварительное следствие, а также проводить доследственные проверки в установленном законом порядке либо участвовать в проведении проверок совместно с оперативными сотрудниками. Охранять права и свободы граждан, участвующих в уголовном процессе, создавать условия для их осуществления, принимать своевременные меры к удовлетворению законных требований участников процесса. Принимать все меры к всестороннему, полному и объективному исследованию обстоятельств дела, в установленном законом порядке осуществлять уголовное преследование лица, в отношении которого собраны достаточные доказательства, указывающие на совершение им преступления. Составлять планы расследования (проверок) по находящимся в производстве уголовным делам и материалам доследственных проверок, обеспечивать своевременное исполнение предусмотренных следственно-оперативных мероприятий. Докладывать начальнику Управления и курирующему заместителю начальника Департамента о ходе расследования и доследственных проверок. Соблюдать процессуальные сроки по уголовным делам и материалам доследственных проверок, а также сроки рассмотрения обращений граждан и юридических лиц. Знакомиться с оперативно-розыскными материалами, относящимся к расследуемым уголовным делам либо материалам доследственных проверок. Координировать деятельность оперативных работников, осуществляющих оперативное сопровождение по материалам доследственных проверок и уголовным делам, находящимся в производстве, при необходимости давать по ним соответствующие письменные поручения и указания, контролировать их исполнение. Обеспечивать исполнение указаний руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих, актов реагирования прокурора, постановлений и решений суда по расследуемым уголовным делам. Принимать предусмотренные законом меры по обеспечению возмещения ущерба, причиненного преступлениями, восстановлению нарушенных прав граждан, охраняемых законом интересов юридических лиц, общества и государства Вносить представления по устранению обстоятельств, способствовавших совершению преступления, и других нарушений закона, а также принимать иные профилактические меры. Соблюдать установленные законами и актами Агентства требования по хранению служебной тайны и ведению делопроизводства, в том числе связанного с государственными секретами и документами для служебного пользования. Обеспечивать сохранность находящихся в производстве уголовных дел, материалов доследственных проверок, вещественных доказательств, хранящихся при уголовном деле, рассматриваемых обращений и иных служебных документов. Соблюдать установленный порядок конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражей, с момента передачи указанных лиц конвоем следователю для проведения следственных действий, до окончания следственного действия. Вести наблюдательные производства по расследуемым уголовным делам (где должны содержаться копии постановлений основных процессуальных решений, копии актов прокурорского надзора, копии обращений, связанных с расследуемым уголовным делом, и ответов на них, справки о ходе расследования). Соблюдать трудовую, исполнительскую и служебную дисциплину. Исполнять иные предусмотренные законом требования, а также поручения и указания руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих.
Старший следователь отдела досудебного производства по
преступлениям в сфере теневой экономики УДПЭП

С-FPО-4 (№16-1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтануқұқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде тең деңгейдегі басшылық лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шеңберінде:
Бөлімнің жұмысын ұйымдастырады;
Басқарманың ағымдағы және келешектегі жұмысын жоспарлайды, оларды сапалы және уақытылы орындайды;
Басқарма қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерді орындауларын, Агенттік пен Департамент басшыларының жүктеген міндеттерін уақытылы орындауларын қамтамасыз етеді;
Алқа мәжілістеріне, аппараттық кеңестерге, Агенттік басшылығының баяндамаларына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға ақпараттық материалдар дайындайды;
Аумақтық қаржы полициясы органдарымен және басқа да құқық қорғау және мемлекеттік органдармен қызметтік әрекет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасайды;
Аумақтық қаржы полициясы органдарына әдістемелік құралдар, Агенттік басшылығының шешімдеріне және Агенттіктің қызметтік әрекет мәселелері жөніндегі жұмыс жоспарларына сәйкес нұсқаулар мен өкімдер дайындап, жібереді;
Қызметтік әрекет мәселелері бойынша аумақтық қаржы полициясы органдарының қызметіне бақылау жасайды;
Кіріс құжаттарын, Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есеп беру және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындайды;
Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртіптерін сақтауларын қадағалайды;
Агенттік және департамент басшыларының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Бақылау-әдістемелік бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға тергеушісі

С-FPО-4 (№16–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать организацию работы отдела: Перспективное и текущее планирование деятельности отдела, внесение предложений в планирование деятельности Департамента, качественное и своевременное их исполнение; Исполнение сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; Подготовку информационных материалов на заседание коллегии, аппаратные совещания, в доклады руководству Агентства; Взаимодействие с другими правоохранительными и государственными органами по вопросам служебной деятельности; На основе следственной практики и положительного опыта подготовку и распространение методических рекомендаций и указаний по расследованию уголовных дел, отнесенных к компетенции органов финансовой полиции; Организацию работы по оказанию методической и практической помощи межрегиональным подразделениям органов финансовой полиции; На основе статистических данных подготовку рекомендаций по совершенствованию следственной работы и повышению ее эффективности, информационных писем о положительном опыте работы, недостатках следствия; Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента. Обеспечивать контроль за соблюдением сотрудниками отдела трудовой и служебной дисциплины. Обеспечивать своевременное рассмотрение обращений физических и юридических лиц, представлений прокуроров, постановлений суда. Выполнять иные поручения руководства Департамента и Агентства.
Старший следователь по особо важным делам
контрольно-методического отдела

С-FPО-7 (№16-2, №16-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтануқұқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жеке және заңды тұлғалардың шағымдары мен өтініштерін қарайды;
Бөлім қызметкерлерін және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін жұмылдырумен өз жұмысының бағыты бойынша тергеу іс-шараларын жүргізу туралы ұсыныстар енгізеді.
Басқа құқық қорғау органдарымен және мемлекеттік органдармен қызметтік әрекет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасайды.
Тергеу бағыты бойынша статистикалық мәліметтерді жинақтайды, оларды ҚР БП Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетімен салыстырып тексереді, оларды ескере отырып, сотқа дейінгі іс жүргізу қызметінің нәтижелерін талдайды және қорытындылайды.
Азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтауды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Еңбек және қызметтік тәртіпті сақтайды;
Жоғары тұрған басшылармен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
Бақылау-әдістемелік бөлімінің аға тергеушісі

С-FPО-7 (№16-2, №16-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Рассматривать жалобы и обращения физических и юридических лиц. Вносить предложения по проведению следственных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента. Осуществлять взаимодействие с другими правоохранительными и государственными органами по вопросам служебной деятельности. Осуществлять сбор статистических данных по линии следствия, производить их сверку с Комитетом правовой статистики и специальных учетов Генеральной прокуратуры РК, с учетом которых проводить анализ и обобщение результатов деятельности досудебного производства. Анализировать и обобщать основные показатели следственной работы, готовить аналитические и обзорные справки с предложениями по улучшению следственной работы. Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан. Соблюдение трудовой и служебной дисциплины. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него вышестоящим руководством.
Старший следователь контрольно-методического отдела

С-FPО-9 (№17-22, 17-23)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік салада сыбайлас жемқорлық және лауазымдық қылмыстарды алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру әрекетін жүргізеді.
Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша қылмыстар мен бұзушылықтар туралы ақпараттарды жинайды, топтастырады, талдайды және іске асырады. Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептер, анықтамалар мен шолулар жасайды.
Бюджеттік салада жасалған және жасалып жатқан сыбайлас жемқорлық және лауазымдық қылмыстар туралы шағымдарға, арыздар мен хабарламаларға тексерістер жүргізеді.
Бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін жұмылдыру арқылы жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу туралы ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істер тергеуге қатысады, істерді сотқа жібергенге және онда қарағанға дейін істерді жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтары сақталуын қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібін сақтайды.
Бөлім, Басқарма, Департамент және Агенттік басшыларымен жүктелген басқа да өкілеттіктерді орындайды.
Сыбайлас жемқорлық туралы істерді ашу және оның алдын алу жөніндегі 1-басқармасы Сыбайлас жемқорлық туралы істерді ашу және оның алдын алу жөніндегі 1-басқарманың бастығы

С-FPО-9 (№17-22, №17-23)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию коррупционных и должностных преступлений в бюджетной сфере. Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии. Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых коррупционных и должностных преступлениях в бюджетной сфере. Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента. Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах. Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан. Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством отдела, Управления, Департамента и Агентства.
1-е управление по раскрытию и предупреждению дел о коррупции
Начальник 1 управления по раскрытию и предупреждению
дел о коррупции

С-FPО-3 (№18–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде алты жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында кемінде екі, немесе кемінде сегіз жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде төрт жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде он жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Жоғары тұрған органдардың жұмыс жоспарлары мен құжаттарын, Департамент пен Агенттіктің бұйрықтары мен нұсқауларын орындауды ұйымдастырады және оған тікелей бақылау жасайды.
Қылмыстарды анықтау, алдын алу, жолын кесу және ашуға бағытталған жедел-іздестіру шараларын тікелей ұйымдастырады.
Материалдардың тергеуге дейінгі тексерісінің барысына, сондай-ақ Басқармада орындалып жатқан құқықбұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне үнемі бақылау жасайды.
Басқармада ішкі еңбек тәртібінің, заңдылықтың және құпиялық режимінің сақталуын қамтамасыз етеді.
Департамент пен Агенттік басшыларымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.

С-FPО-3 (№18–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства по линии раскрытия коррупционных преступлений. Непосредственно организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие коррупционных преступлений. Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о коррупционных правонарушениях, находящихся на исполнении в Управлении. Обеспечивать соблюдение служебной дисциплины, законности и режима секретности в Управлении. Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента и Агентства.

С-FPО-3 (№20–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде алты жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында кемінде екі, немесе кемінде сегіз жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде төрт жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде он жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жедел-қызметтік жұмысын жоспарлайды және бақылайды.
Басқарманың жеке құрылымының жауынгерлік, қызметтік және орындаушылық тәртіпті сақтауларын ұйымдастырады.
Басқармаға жүктелген тапсырмаларды орындауын, басқарманың құзыретіндегі арнайы іс-шараларды ұйымдастыру дайындығын қамтамасыз етеді.
Басқармаға жүктелген мәселелер бойынша өз құзыретінің шеңберінде ҚР Президентінің Күзет қызметімен, ҚР ҰҚК, ҚР ІІМ, ҚР БП, Интерполмен, басқа да мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл ұйымдастырады.
Агенттік пен Департамент басшылығының келісуімен басқарманың кадрларын іріктейді және орналастыруды ұйымдастырады.
Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Департаменттің басқа құрылымдық бөлімшелерінің басшыларына әдістемелік және тәжірибелік көмектер көрсетеді.
Басқарманың жеке құрамының әскери және арнайы дайындығы өткізілуіне басшылық етеді.
Жедел әрекет ету басқармасының аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-3 (№20–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Планировать и контролировать осуществление оперативно-служебной деятельности управления. Организовывать поддержание личным составом управления высокой боевой, служебной и исполнительной дисциплины. Обеспечивать готовность управления к выполнению возложенных на него задач, организацию специальных мероприятий входящих в функцию управления. Организовывать в пределах своей компетенции взаимодействие со структурными подразделениями Службы охраны Президента РК, КНБ РК, МВД РК, Генеральной прокуратурой РК, Интерпола, а также иных государственных органов РК, по вопросам реализации возложенных на управление задач. Организовывать подбор и расстановку кадров управления по согласованию с руководством Агентства и Департамента. Оказывать методическую и практическую помощь руководству других структурных подразделений Департамента по вопросам входящих в компетенцию управления. Осуществлять руководство при проведении боевой и специальной подготовки личного состава управления.
Старший инспектор по особо важным делам управления
оперативного реагирования

С-FPО-7 (№20-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі, немесе кемінде үш жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық  міндеттері
Жоспарлау мәселелері бойынша жеке құраммен оқу өткізілуіне жауапты болып табылады, арнайы-тәсілдік, атыс және дене шынықтыру дайындығы бойынша оқулардың ұйымдастыруы мен өткізілуіне жауапты болып табылады.
Қызметтік тәртіпті және басқарманың жеке құрамының моральдық-психологиялық жағдайын қадағалайды.
Басқармадағы оқу процесінің маңызы және оны жақсарту туралы ұсыныстар енгізеді.
Жедел-жауынгерлік іс-шараларды өткізуді жетілдіру туралы ұсыныстар енгізеді және оларға қатысады.
Оқу бағдарламаларын, оқу-жауынгерлік шараларды, жедел-тактикалық оқуларды әзірлейді, сондай-ақ оқу бағдарламаларының бөлімдері бойынша семинарлар мен жиындар өткізеді.
Басқарманың жеке құрамымен әскери тәртіпті сақтауын, жасырын әрекет шараларын, нысанды киімді киіп жүру ережелерін сақтауларын қамтамасыз етеді.
Жедел әрекет ету басқармасының аға инспекторы
С-FPО-8 (№20-3, №20-4, №20-5, №20-6)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кей інгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бір жыл жұмыс өтілі, немесе кемінде екі жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде үш жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Бекітілген қару-жарақтың, арнайы құралдар мен жарақтардың жай-күйіне жауапты болып табылады.
Жауынгерлік, арнайы және дене шынықтыру дайындықтарын жетілдіреді.
Департаменттің қаруландыруындағы барлық қару-жарақты, арнайы құралдарды және қоян-қолтық ұрысты еркін түрде игеруі тиіс.
Басқарманың жеке құрамының қызметтік мемлекеттік және әскери құпияны сақтаулары, күнделікті жұмыста жасырын әрекеттер шараларын сақтауларын, әскери тәртіпті, нысанды киім кию жүру ережелерін сақтауларын қамтамасыз етеді.
Қару-жарақты, оқ-дәрімен пайдалану кезінде қауіпсіздік шараларын сақтауды, жаңадан келген қызметкерлерге нұсқама беруді қамтамасыз етеді.
Жедел-қызметтік әрекет бойынша құжаттар дайындаудың тәжірибелік дағдыларын білуі тиіс.
Жедел әрекет ету басқармасының инспекторы

С-FPО-7 (№20-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Отвечать за проведение занятий с личным составом по вопросам планирования, организации и проведения занятия по тактико-специальной, огневой и физической подготовке. Следить за служебной дисциплиной и морально-психологическим состоянием личного состава управления. Вносить предложения по улучшению и содержанию учебного процесса управления. Вносить предложения по совершенствованию проведения оперативно-боевых мероприятий и лично в них участвует. Разрабатывать учебные программы, учебно-боевые мероприятия, оперативно-тактические учения, а также проводить семинары и сборы по разделам программы обучения. Соблюдать воинскую дисциплину, меры конспирации, правила ношения форменной одежды личным составом управления.
Старший инспектор управления оперативного реагирования
С-FPО-8 (№20-3, №20-4, №20-5, №20-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Отвечать за состояние закрепленного оружия, специальных средств и снаряжений. Совершенствовать уровень боевой, специальной и физической подготовки. Владеть в совершенстве всеми видами огнестрельного оружия и специальными средствами, имеющимися на вооружении Департамента, приемами рукопашного боя. Хранить служебную государственную и военную тайну, в повседневной деятельности соблюдать меры конспирации, воинской дисциплины, правил ношения форменной одежды личным составом управления. Соблюдать меры безопасности при обращении с оружием, боеприпасами и инструктировать вновь прибывших сотрудников. Владеть практическими навыками составления и подготовки документов по оперативно-служебной деятельности.
Инспектор управления оперативного реагирования

С-FPО-7 (№5-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл немесе
осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құпиялық режимін қамтамасыз етуге көмек көрсетеді, Агенттік пен Департамент басшыларының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Аса маңызды істер жөніндегі аға инспектор – кезекші офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ЕУСС автоматтандырылған базасына жүргізу үшін статистикалық карточкаларды уақытылы қояды, арыздар мен хабарламаларды ААТК кітабына уақытылы және заңды тіркелуіне бақылау жасайды және оларды қолданыстағы заңнамалардың тәртіптеріне сәйкес қарастыру тәртібін белгілейді, Департаментке кіріс хат-хабарламалары бойынша келіп түсетін хабарламаларды ААТК тіркеу қажеттілігін анықтайды.
Департамент пен Агенттік басшыларының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Аға инспектор – кезекші офицер

С-FPО-7 (№5-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О государственных секретах», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Оказание помощи в обеспечении режима секретности Департамента; Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам – дежурный офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Ведение автоматизированной базы данных ЕУСС Генеральной прокуратуры Республики Казахстан путем внесения информационных статистических карт, делопроизводства внутриведомственной комиссии по контролю за соблюдением учетно-регистрационной дисциплины, контроля за законностью регистрации сообщения в КУЗИ и установление дальнейшего порядка его рассмотрения в соответствии с требованиями действующего законодательства, определение необходимости регистрации в КУЗИ сообщений, поступающих в Департамент по входящей корреспонденции, Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства
Старший инспектор – дежурный офицер

С-FPО-3 (№10-1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарының жедел - тергеу бөлімшелерінде кемінде алты жыл жұмыс өтілі не сегіз жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде төрт жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде он жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы», Қазақстан Республикасының Заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қылмыстық және қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және басқарма жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
Мыналарды:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, Агенттік, департамент басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды;
Агенттікте және департаментте өткізілетін алқа мәжілістеріне, апараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды;
департаменттің жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын ұйымдастырады;
қызметтік тергеу жүргізуді ұйымдастырады;
Агенттіктің ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету басқармасымен және департаменттің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды;
бөлімде құпиялы және құпиялы емес істерді жүргізеді;
ағымдағы және келешектегі жұмыс жоспарларын орындайды;
бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды;
Агенттік, Департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-3 (№10–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы управления. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства; подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Департаменте и Агентстве; организацию профилактических мероприятий по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава Департамента; организацию проведения служебных расследований; взаимодействие с Управлением внутренней безопасности Агентства, структурными подразделениями Департамента по вопросам обеспечения внутренней безопасности; ведением секретного и несекретного делопроизводства в управлении; выполнением текущего и перспективного планирования работы; соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления. Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам
управления внутренней безопасности

С-FPО-3 (№11–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жоғары тұрған органдардың жұмыс жоспарлары мен құжаттарын, Департамент пен Агенттіктің экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу бағыты бойынша бұйрықтары мен нұсқауларын орындауды ұйымдастырады және оған тікелей бақылау жасайды.
Экономикалық және қаржы қылмыстарды ашуға, алдын алуға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру шараларын тікелей ұйымдастырады.
Басқарма орындалып жатқан экономика саласындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне және тергеуге дейінгі тексеріс материалдарының барысына үнемі бақылау жасайды.
Басқармада қызметтік тәртіпті, заңдылықты және құпиялық режимді қамтамасыз етеді.
Департамент және Агенттік басшыларымен жүктелген басқа да міндеттерді орындайды.
Көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстарды ашу басқармасының
бастығының орынбасары

С-FPО-3 (№11–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства по линии раскрытия преступлений в сфере теневой экономики. Непосредственно организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие преступлений в сфере теневой экономики. Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях в сфере теневой экономики, находящихся на исполнении в Управлении. Обеспечивать соблюдение служебно-воинской дисциплины, законности и режима секретности в Управлении. Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента и Агентства.
Заместитель начальника управления по раскрытию преступлений в
сфере теневой экономики

С-FPО-4 (№11–2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болғаны дұрыс не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит)
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында кемінде бір жыл, немесе тең келетін не келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда не кемінде екі жыл, немесе кемінде жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жұмыс өтілі.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Азаматтық және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы сотының нормативтік қаулыларын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Басқармадағы жедел-іздестіру қызметін ұйымдастырады және бақылайды, осы жұмыстың нәтижелерін есепке қояды және талдайды, басқарманың жеке құрамына жедел-іздестіру қызметі мәселелері бойынша оқу өткізуді қамтамасыз етеді.
Басқарма құзыретіне жататын қылмыстардың жолын кесу, анықтау, ашу және тергеу бойынша процессуалдық әрекеттерді, жедел іздестіру іс-шараларын жүргізеді.
Экономикалық қылмыстарды ашу жөнінде Агенттіктің, Департаменттің бұйрықтары мен тапсырмаларын, жұмыс жоспарларын, жоғары органдардың құжаттарын орындауын ұйымдастырады және бақылайды.
Агенттіктің алқа отырысында, Департаменттің жедел және аппараттық мәжілістерінде қаралатын Басқарманың қарауына кіретін мәселелер бойынша құжаттарды дайындауды ұйымдастырады.
Құқық қорғау, басқа мемлекеттік органдармен қарым-қатынас жүргізу.
Агенттікке, Президент Әкімшілігіне, басқа мемлекеттік органдарға жіберілетін ақпаратты-талдау құжаттардың дайындығына қатысу.
Басқарма қарамағындағы өтініштерді, арыздарды, қылмыс туралы хабарламаларды уақытылы қарастырылуына, құпиялықты қамтамасыз етуді үнемі бақылау жасайды.
Қызметтік әскери тәртіпті, заңдылықты, Басқарманың құпия режимі сақталуын қамтамасыз етеді.
Басқармадақұпия және құпия емес іс жүргізуді тиістілігі бойынша ұйымдастырып бақылайды.
Бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді
Агенттік пен департамент басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
КЭСҚАБ 1-бөлімнің бастығы

С-FPО-4 (№11–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории либо не менее семи лет работы в государственных органах, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать и контролировать оперативно-розыскную деятельность в Управлении, вести учет и анализ результатов этой работы, а также обеспечивать обучение личного состава Управления по вопросам оперативно-розыскной деятельности. Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, а также приказов и указаний Агентства и Департамента по линии раскрытия преступлений в сфере теневой экономики. Организовывать подготовку, материалов для рассмотрения на аппаратных и оперативных совещаниях Департамента, заседаниях Коллегии Агентства по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Осуществлять взаимодействие с территориальными органами финансовой полиции, правоохранительными и иными государственными органами. Принимать участие в подготовке информационно-аналитических документов, направляемых в Агентство, Администрацию Президента и другие органы государственной власти. Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях в сфере теневой экономики, находящихся на исполнении в Управлении. Обеспечивать соблюдение служебно-воинской дисциплины, законности и режима секретности в Управлении. Организовывать и контролировать работу по надлежащему ведению секретного и несекретного делопроизводства в Управлении. Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Агентства и Департамента.
Начальник 1 отдела УРПСТЭ

С-FPО-5 (№11–3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы»«Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастырады және оған тікелей басшылық етеді.
Бөлім қызметкерлерінің арасында міндеттерді, келіп түскен құжаттарды және өтініштерді бөледі.
Бөлім қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерді орындауларын, оларға Департамент пен Агенттік басшыларымен жүктелген тапсырмаларды сапалы және уақытылы орындауларын, Агенттіктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларын орындауларын, бөлімнің және Департаменттің басқа да бөлімшелерінің Агенттіктің алқасына, Департаменттің апараттық және жедел кеңестеріне, сондай-ақ Департаментте өткізілетін басқа да іс-шараларға материалдар дайындауларын бақылайды, Департамент бастығына және басқа да жоғары тұрған органдарға қызметтік құжаттарды, сондай-ақ Департамент бастығына баяндамалар мен сөз сөйлеулерді дайындауды қамтамасыз етеді.
КЭСҚАБ 1-бөлім бастығының орынбасары

С-FPО-5 (№11–3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять непосредственное руководство и обеспечивать организацию работы отдела. Распределять обязанности и поступающие материалы между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; исполнением Стратегического и Операционного плана Агентства; подготовкой отделом и другими подразделениями Департамента материалов на коллегию Агентства, аппаратные и оперативные совещания Департамента, а также другие мероприятия, проводимые в Департаменте; подготовкой служебных документов начальнику Департамента и в вышестоящие государственные органы, а также докладов и выступлений начальника Департамента.
Заместитель начальника 1 отдела УРПСТЭ

С-FPО-6 (№12–4)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде бөлімнің жұмысын ұйымдастырып басшылық жасайды.
Бөлім қызметкерлерінің оларға келіп түсетін материалдарды жүктелген міндеттерді өзара ауыстырушылықты ескере отырып бөледі.
Жедел істер бойынша жедел және техникалық тапсырмалар дайындайды.Даму институттары ұлттық компаниялар қызметі саласындағы қылмыстар мен күресте олардың алдына қойылғантапсырмаларды шешуді қамтамасыз етеді.Бөлім қызметкерлерінің Агенттік пен департамент басшылығы тапсырмаларының орындалуына ағымдағы және келешектегі жұмыс жоспарларының орындалуына бақылау жасап жүзеге асырады.
ДИҰКҚҚАБ 1-бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-6 (№12–4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее пяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы отдела. Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости. Готовить оперативные и технические задания по делам оперативных разработок. Обеспечивает выполнение стоящих перед ними задач в борьбе с преступлениями в сфере деятельности институтов развития и национальных компаний. Обеспечивать и осуществлять контроль за выполнением поручений руководства Департамента и Агентства, выполнением текущего и перспективного планирования работы сотрудниками отдела.
Старший инспектор по особо важным делам 1 отдела УРПДИРНК

С-FPО-3 (№14–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жоғары тұрған органдардың жұмыс жоспарлары мен құжаттарын, Департамент пен Агенттіктің бұйрықтары мен нұсқауларын орындауды ұйымдастырады және оған тікелей бақылау жасайды.
Қылмыстарды анықтау, алдын алу, жолын кесу және ашуға бағытталған жедел-іздестіру шараларын ұйымдастырады.
Материалдардың тергеуге дейінгі тексерісінің барысына, сондай-ақ Басқармада орындалып жатқан құқықбұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне үнемі бақылау жасайды.
Басқармада ішкі еңбек тәртібінің, заңдылықтың және құпиялық режимінің сақталуын қамтамасыз етеді.
Департамент пен Агенттік басшыларымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
Арнайы басқарма бастығының орынбасары
С-FPО-4 (№14-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Басқармадағы жедел-іздестіру қызметін ұйымдастырады және бақылайды, осы жұмыстың нәтижелерін есепке алады және талдайды, басқарманың жеке құрамына жедел-іздестіру қызметі мәселелері бойынша оқу өткізілуін қамтамасыз етеді.
Басқарма құзыретіне жататын қылмыстардың жолын кесу, анықтау, ашу және тергеу бойынша процессуалдық әрекеттерді, жедел іздестіру іс-шараларын жүргізеді.
Экономикалық қылмыстарды ашу жөнінде Агенттіктің, Департаменттің бұйрықтары мен тапсырмаларын, жұмыс жоспарларын, жоғары органдардың құжаттарын орындауын ұйымдастырады және бақылайды.
Агенттік алқа отырысында, Департаменттің жедел және аппараттық мәжілістерінде қаралатын Басқарманың қарауына кіретін мәселелер бойынша құжаттарды дайындауды ұйымдастырады.
Құқық қорғау, басқа мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасайды.
Агенттікке, Президент Әкімшілігіне және басқа мемлекеттік органдарға жолданатын ақпараттық-талдау құжаттарды дайындауға қатысады.
Бөлімде қаралып жатқан өтініштерді, арыздарды, қылмыс туралы хабарламаларды уақытылы қарастырылуына үнемі бақылау жасайды.
Бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Департамент пен Агенттік басшыларымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
АБ ҰҚТ және есірткі бизнесін қаржыландыруды анықтау бөлімінің
бастығы

С-FPО-3 (№14–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства. Организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие преступлений. Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях, находящихся на исполнении в Управлении. Обеспечивать соблюдение служебно-воинской дисциплины, законности и режима секретности в Управлении. Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента и Агентства.
Заместитель начальника специального управления
С-FPО-4 (№14–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать и контролировать оперативно-розыскную деятельность в Управлении, вести учет и анализ результатов этой работы, а также обеспечивать обучение личного состава Управления по вопросам оперативно-розыскной деятельности. Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, а также приказов и указаний Агентства и Департамента. Организовывать подготовку, материалов для рассмотрения на аппаратных и оперативных совещаниях Департамента, заседаниях Коллегии Агентства по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Осуществлять взаимодействие с территориальными органами финансовой полиции, правоохранительными и иными государственными органами. Принимать участие в подготовке информационно-аналитических документов, направляемых в Агентство, Администрацию Президента и другие органы государственной власти. Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях, находящихся на исполнении в Управлении. Обеспечивать соблюдение служебно-воинской дисциплины, законности и режима секретности в Управлении. Организовывать и контролировать работу по надлежащему ведению секретного и несекретного делопроизводства в Управлении. Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Агентства и Департамента.
Начальник отдела выявления финансирования ОПГ и
наркобизнеса СпУ

С-FPО-5 (№14-3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметкерлерінің арасында міндеттерді, келіп түскен құжаттарды және өтініштерді бөледі.
Бөлімнің жұмысын, есепке алу-тіркеу тәртібі жүргізілуін, тексеріс материалдарының барысын бақылайды, сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірістеріндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша уақытылы шешім қабылдануын, жеке және заңды тұлғаларға заңда көзделген құжаттамалық тексерістер жүргізу барысын, қызмет көрсетілетін бағыт бойынша криминогендік жағдайдың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпарат дайындау сапасын, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуді, бөлім қызметкерлерінің заңдылықты және қызметтік тәртіпті сақтауларын, бөлімде құпиялық режимін қамтамасыз етілуін бақылайды.
Департамент, Агенттік басқарма басшыларымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
АБ ҰҚТ және есірткі бизнесін қаржыландыруды анықтау бөлімінің
аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№14–3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости. Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по линии отдела, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам отдела выявления
финансирования ОПГ и наркобизнеса СпУ

С-FPО-5 (№14-29)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) немесе «Техникалық ғылымдар және технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» заңдарды, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметкерлерінің арасында міндеттерді, келіп түскен құжаттарды және өтініштерді бөледі.
Бөлімнің жұмысын, есепке алу-тіркеу тәртібі жүргізілуін, тексеріс материалдарының барысын бақылайды, сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірістеріндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша уақытылы шешім қабылдануын, жеке және заңды тұлғаларға заңда көзделген құжаттамалық тексерістер жүргізу барысын, қызмет көрсетілетін бағыт бойынша криминогендік жағдайдың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпарат дайындау сапасын, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуді, бөлім қызметкерлерінің заңдылықты және қызметтік тәртіпті сақтауларын, бөлімде құпиялық режимін қамтамасыз етілуін бақылайды.
Бөлім, Басқарма, Департамент және Агенттіктің басшыларымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
АБ жедел–техникалық бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№14-29)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости. Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по линии отдела, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе. Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам
оперативно-технического отдела СпУ

С-FPО-5 (№15–3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде тең деңгейдегі басшылық лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бір жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарында кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастырады және оған тікелей басшылық етеді.
Бөлім қызметкерлерінің арасында міндеттерді, келіп түскен құжаттарды және өтініштерді бөледі.
Бөлім қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерді орындауларын, оларға Департамент пен Агенттік басшыларымен жүктелген тапсырмаларды сапалы және уақытылы орындауларын, Агенттіктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларын орындауларын, бөлімнің және Департаменттің басқа да бөлімшелерінің Агенттіктің алқасына, Департаменттің апараттық және жедел кеңестеріне, сондай-ақ Департаментте өткізілетін басқа да іс-шараларға материалдар дайындауларын бақылайды, Департамент бастығына және басқа да жоғары тұрған органдарға қызметтік құжаттарды, сондай-ақ Департамент бастығына баяндамалар мен сөз сөйлеулерді дайындауды қамтамасыз етеді.
ЭҚСІБ көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстар бойынша сотқа
дейінгі іс жүргізу жөніндегі 1-бөлім бастығының орынбасары

С-FPО-5 (№15–3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять непосредственное руководство и обеспечивать организацию работы отдела. Распределять обязанности и поступающие материалы между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости. Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; исполнением Стратегического и Операционного плана Агентства; подготовкой отделом и другими подразделениями Департамента материалов на коллегию Агентства, аппаратные и оперативные совещания Департамента, а также другие мероприятия, проводимые в Департаменте; подготовкой служебных документов начальнику Департамента и в вышестоящие государственные органы, а также докладов и выступлений начальника Департамента.
Заместитель начальника 1 отдела досудебного производства по
преступлениям в сфере теневой экономики УДПЭП

С-FPО-8 ( №15-8, 15-9, 15-10, 15-11)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бірі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындайды.
Қаржы полициясы органдарының тергеуіне жатқызылған қылмыстық істерді тергейді.
Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмалары бойынша қылмыстық істерді өз өндірісіне қабылдап, заңда белгіленген тәртіпте алдын ала тергеу жүргізеді немесе жедел қызметкерлермен бірлесе отырып, тексерістер жүргізуге қатысады.
Қылмыстық процеске қатысушы азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғайды, оларды іске асыру үшін жағдай жасайды, процеске қатысушылардың заңды талаптарын уақытылы қанағаттандыруға уақытылы шаралар қабылдайды.
Істің мән-жайын жан жақты, толық және объективті зерделеу үшін барлық шараларды қабылдайды, тұлғаның қылмыс жасағанын көрсететін жеткілікті дәлелдемелер бар болған жағдайда заңда белгіленген тәртіпте оған қатысты қылмыстық қудалауды жүзеге асырады.
Өндірісіндегі қылмыстық істер, тергеуге дейінгі тексеріс материалдары (тексерістер) бойынша жедел-тергеу іс-шараларын уақытылы орындауды қамтамасыз етеді.
Басқарма бастығына және Департамент бастығының жетекшілік ететін орынбасарына тергеу және тергеуге дейінгі тексерістің барысы туралы баяндайды.
Қылмыстық істер мен тексеріс материалдары, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша процессуалдық мерзімдерді сақтайды.
Тергеліп жатқан қылмыстық істер немесе тергеуге дейінгі тексеріс материалдарына қатысты жедел-іздестіру материалдарымен танысады. Өндірісіндегі қылмыстық істер мен тексеріс материалдары бойынша жедел сүйемелдеуді жүзеге асыратын жедел қызметкерлердің әрекетін үйлестіреді, қажет болған жағдайда оларға тиісті жазбаша нұсқаулар береді және олардың орындауын қадағалайды.
Агенттік пен Департамент басшыларының немесе оларды алмастыратын тұлғалардың нұсқауларын, прокурорлық ықпал ету актілерін, тергелетін қылмыстық істер бойынша соттың қаулылары мен шешімдерін орындайды.
Қылмыстармен келтірілген залалдардың орнын толтыруға, азаматтардың, заңмен қорғалатын заңды тұлғалардың, қоғам мен мемлекеттің бұзылған құқықтарын қалпына келтіруге заңда көзделген шараларды қабылдайды.
Заң бұзушылықтар мен қылмыстар жасауға себеп болған мән-жайларды және басқа да заң бұзушылықтарды жою туралы ұсыныстар енгізеді, сондай-ақ басқа да алдын алу шараларын енгізеді.
Заңдарда және Агенттіктің актілерінде белгіленген қызметтік құпияны сақтау, іс жүргізу, оның ішінде мемлекеттік құпия мен қызметте қолдануға арналған құжаттардың талаптарын орындайды.
Өндірісіндегі қылмыстық істерді, тергеуге дейінгі тексеріс материалдарын, қылмыстық істерде сақталынатын заттай айғақтарды, қаралып жатқан өтініштер мен басқа қызметтік құжаттардың сақталуын қамтамасыз етеді.
Тергеліп жатқан қылмыстық істер бойынша қадағалау өндірістерін жүргізеді.
Өндірісіндегі қылмыстық істер бойынша қадағалау өндірістерін (негізгі процессуалдық шешімдердің, прокурорлық қадағалау актісінің көшірмелері, қылмыстық істі тергеуге байланысты өтініштердің көшірмелері, олардың жауаптары, тергеу барысы туралы анықтамалар қамтылуы тиіс) жүргізеді.
Еңбек, орындаушылық және қызметтік тәртіпті сақтайды.
Заңда көзделген басқа да талаптарды, сондай-ақ Департамент пен Агенттік немесе оларды алмастыратын басшылардың тапсырмалары мен нұсқауларын орындайды.
ЭҚСІБ көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстар бойынша сотқа
дейінгі іс жүргізу жөніндегі 1-бөлімінің инспекторы

С-FPО-8 (№15-8, №15-9, №15-10, №15-11)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Департамента.
Расследовать уголовные дела, отнесенные по подследственности к органам финансовой полиции.
По поручению руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих, принимать в производство уголовные дела и осуществлять предварительное следствие, а также проводить доследственные проверки в установленном законом порядке либо участвовать в проведении проверок совместно с оперативными сотрудниками.
Охранять права и свободы граждан, участвующих в уголовном процессе, создавать условия для их осуществления, принимать своевременные меры к удовлетворению законных требований участников процесса.
Принимать все меры к всестороннему, полному и объективному исследованию обстоятельств дела, в установленном законом порядке осуществлять уголовное преследование лица, в отношении которого собраны достаточные доказательства, указывающие на совершение им преступления.
Составлять планы расследования (проверок) по находящимся в производстве уголовным делам и материалам доследственных проверок, обеспечивать своевременное исполнение предусмотренных следственно-оперативных мероприятий.
Докладывать начальнику Управления и курирующему заместителю начальника Департамента о ходе расследования и доследственных проверок.
Соблюдать процессуальные сроки по уголовным делам и материалам доследственных проверок, а также сроки рассмотрения обращений граждан и юридических лиц.
Знакомиться с оперативно-розыскными материалами, относящимся к расследуемым уголовным делам либо материалам доследственных проверок. Координировать деятельность оперативных работников, осуществляющих оперативное сопровождение по материалам доследственных проверок и уголовным делам, находящимся в производстве, при необходимости давать по ним соответствующие письменные поручения и указания, контролировать их исполнение.
Обеспечивать исполнение указаний руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих, актов реагирования прокурора, постановлений и решений суда по расследуемым уголовным делам.
Принимать предусмотренные законом меры по обеспечению возмещения ущерба, причиненного преступлениями, восстановлению нарушенных прав граждан, охраняемых законом интересов юридических лиц, общества и государства
Вносить представления по устранению обстоятельств, способствовавших совершению преступления, и других нарушений закона, а также принимать иные профилактические меры.
Соблюдать установленные законами и актами Агентства требования по хранению служебной тайны и ведению делопроизводства, в том числе связанного с государственными секретами и документами для служебного пользования.
Обеспечивать сохранность находящихся в производстве уголовных дел, материалов доследственных проверок, вещественных доказательств, хранящихся при уголовном деле, рассматриваемых обращений и иных служебных документов.
Соблюдать установленный порядок конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражей, с момента передачи указанных лиц конвоем следователю для проведения следственных действий, до окончания следственного действия.
Вести наблюдательные производства по расследуемым уголовным делам (где должны содержаться копии постановлений основных процессуальных решений, копии актов прокурорского надзора, копии обращений, связанных с расследуемым уголовным делом, и ответов на них, справки о ходе расследования).
Соблюдать трудовую, исполнительскую и служебную дисциплину.
Исполнять иные предусмотренные законом требования, а также поручения и указания руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих.
Инспектор 1 отдела досудебного производства по преступлениям
в сфере теневой экономики УДПЭП

С-FPО-9 (№15-12, 15-13, 15-14)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде екі жыл немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»,  «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстарды алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру әрекетін жүргізеді.
Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша қылмыстар мен бұзушылықтар туралы ақпараттарды жинайды, топтастырады, талдайды және іске асырады. Қызмет көрсетілетін бағыт бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептер, анықтамалар мен шолулар жасайды.
Жасалған және жасалып жатқан экономикалық қылмыстар туралы шағымдарға, арыздар мен хабарламаларға тексерістер жүргізеді.
Бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін жұмылдыру арқылы жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу туралы ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істер тергеуге қатысады, істерді сотқа жібергенге және онда қарағанға дейін істерді жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтары сақталуын қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібін сақтайды.
Бөлім, Басқарма, Департамент және Агенттік басшыларымен жүктелген басқа да өкілеттіктерді орындайды.
ЭҚСІБ бюджеттік қаржыландыру саласындағы қылмыстар бойынша
сотқа дейінгі іс жүргізу жөніндегі 2-бөлімінің бастығы

С-FPО-9 (№15-12, №15-13, №15-14)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию экономических преступлений в сфере теневой экономики.
Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии.
Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых экономических преступлениях в сфере теневой экономики.
Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента.
Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах.
Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан.
Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством отдела, Управления, Департамента и Агентства.
Начальник 2 отдела досудебного производства по преступлениям
в сфере бюджетного финансирования УДПЭП

С-FPО-3 (№16-1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл немесе мемлекеттік органдарда сегіз жыл оның ішінде басшылық лауазымында төрт жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымында бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде:
Басқарманың жұмысын ұйымдастырады;
Басқарма келешектегі және ағымдағы жұмысын жоспарлайды, олардың сапалы және уақытылы орындалуын бақылайды.
Басқарма қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерін, Департамент пен Агенттік басшыларының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды
Кіріс құжаттарының, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларының орындалуын, есеп беру және талдау материалдарын белгіленген тәртіпте дайындалуы мен ұсынылуын, Департамент пен Агенттіктің қызметі мәселелері бойынша сыртқы және ішкі құжат айналымы орындалуын бақылайды.
Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртіптерін сақтауларын бақылайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Сыбайлас жемқорлық және лауазымдық қылмыстар бойынша сотқа
дейінгі іс жүргізу басқармасы бастығының орынбасары

С-FPО-3 (№16–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности "Право" (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии "Казахстан - 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать:
Организацию работы Управления;
Перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение;
Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
Взаимодействие со структурными подразделениями Департамента;
Исполнение входящей документации, плановых заданий Департамента и Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства;
Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления;
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Заместитель начальника управления досудебного производства
по коррупционным и должностным преступлениям

С-FPО-7 (№19-2, 19-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі, немесе кемінде үш жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Мемлекеттік қызмет туралы»,  «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Жоспарлау мәселелері бойынша жеке құраммен оқу өткізілуіне жауапты болып табылады, арнайы-тәсілдік, атыс және дене шынықтыру дайындығы бойынша оқулардың ұйымдастыруы мен өткізілуіне жауапты болып табылады.
Қызметтік тәртіпті және басқарманың жеке құрамының моральдық-психологиялық жағдайын қадағалайды.
Басқармадағы оқу процесінің маңызы және оны жақсарту туралы ұсыныстар енгізеді.
Жедел-жауынгерлік іс-шараларды өткізуді жетілдіру туралы ұсыныстар енгізеді және оларға қатысады.
Оқу бағдарламаларын, оқу-жауынгерлік шараларды, жедел-тактикалық оқуларды әзірлейді, сондай-ақ оқу бағдарламаларының бөлімдері бойынша семинарлар мен жиындар өткізеді.
Басқарманың жеке құрамымен әскери тәртіпті сақтауын, жасырын әрекет шараларын, нысанды киімді киіп жүру ережелерін сақтауларын қамтамасыз етеді.
Жедел әрекет ету басқармасының аға инспекторы
С-FPО-8 (№19-4, №19-5, №19-6, №19-7)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бір жыл жұмыс өтілі, немесе кемінде екі жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде үш жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Мемлекеттік қызмет туралы»,  «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық  міндеттері
Бекітілген қару-жарақтың, арнайы құралдар мен жарақтардың жай-күйіне жауапты болып табылады.
Жауынгерлік, арнайы және дене шынықтыру дайындықтарын жетілдіреді.
Департаменттің қаруландыруындағы барлық қару-жарақты, арнайы құралдарды және қоян-қолтық ұрысты еркін түрде игеруі тиіс.
Басқарманың жеке құрамының қызметтік мемлекеттік және әскери құпияны сақтаулары, күнделікті жұмыста жасырын әрекеттер шараларын сақтауларын, әскери тәртіпті, нысанды киім кию жүру ережелерін сақтауларын қамтамасыз етеді.
Қару-жарақты, оқ-дәрімен пайдалану кезінде қауіпсіздік шараларын сақтауды, жаңадан келген қызметкерлерге нұсқама беруді қамтамасыз етеді.
Жедел-қызметтік әрекет бойынша құжаттар дайындаудың тәжірибелік дағдыларын білуі тиіс.
Жедел әрекет ету басқармасының инспекторы

С-FPО-7 (№19-2, №19-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Отвечать за проведение занятий с личным составом по вопросам планирования, организации и проведения занятия по тактико-специальной, огневой и физической подготовке.
Следить за служебно-воинской дисциплиной и морально-психологическим состоянием личного состава управления.
Вносить предложения по улучшению и содержанию учебного процесса управления.
Вносить предложения по совершенствованию проведения оперативно-боевых мероприятий и лично в них участвует.
Разрабатывать учебные программы, учебно-боевые мероприятия, оперативно-тактические учения, а также проводить семинары и сборы по разделам программы обучения.
Соблюдать воинскую дисциплину, меры конспирации, правила ношения форменной одежды личным составом управления.
Старший инспектор управления оперативного реагирования
С-FPО-8 (№19-4, №19-5, №19-6, №19-7)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Отвечать за состояние закрепленного оружия, специальных средств и снаряжений.
Совершенствовать уровень боевой, специальной и физической подготовки.
Владеть в совершенстве всеми видами огнестрельного оружия и специальными средствами, имеющимися на вооружении Департамента, приемами рукопашного боя.
Хранить служебную государственную и военную тайну, в повседневной деятельности соблюдать меры конспирации, воинской дисциплины, правил ношения форменной одежды личным составом управления.
Соблюдать меры безопасности при обращении с оружием, боеприпасами и инструктировать вновь прибывших сотрудников.
Владеть практическими навыками составления и подготовки документов по оперативно-служебной деятельности.
Инспектор управления оперативного реагирования

С-FPО-9 (№19-8, 19-9)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Мемлекеттік қызмет туралы»,  «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Бекітілген қару-жарақтын, арнайы құралдар мен жарақтардың жай-күйіне жауапты болып табылады.
Жауынгерлік, арнайы және дене шынықтыру дайындықтарын жетілдіреді.
Департаменттің қаруландыруындағы барлық қару-жарақты, арнайы құралдарды және қоян-қолтық ұрысты еркін түрде игеруі тиіс.
Басқарманың жеке құрамының қызметтік мемлекеттік және әскери құпияны сақтаулары, күнделікті жұмыста жасырын әрекеттер шараларын сақтауларын, әскери тәртіпті, нысанды киім кию жүру ережелерін сақтауларын қамтамасыз етеді.
Қару-жарақты, оқ-дәрімен пайдалану кезінде қауіпсіздік шараларын сақтауды, жаңадан келген қызметкерлерге нұсқама беруді қамтамасыз етеді.
Жедел-қызметтік әрекет бойынша құжаттар дайындаудың тәжірибелік дағдыларын білуі тиіс.
Қазақстан Республикасы Экономикалық
қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігі (қаржы полициясы)
Төрағасының 2013 жылғы
12 қазандағы № 333 бұйрығына
№ 4-қосымша
Ақмола облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы)
лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптар Департамент бастығы
С-FPО-1 (№5–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, немесе облыс деңгейіндегі басшы лауазымында кемінде үш жыл, орталық деңгейдегі немесе тең деңгейдегі басшы лауазымдарда, келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдар кемінде екі жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген міндеттерді орындау бойынша қызметті ұйымдастыруды, оған басшылық етуді және бақылауды жүзеге асырады.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасауда Департамент атынан өкілдік етеді.
Департамент жұмысын жоспарлайды, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық іс-шараларының орындалуын бақылайды, сондай-ақ олар бойынша біріктірілген ақпарат пен талдау материалдарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Департамент жұмысының бағыттары бойынша аумақтық қаржы полициясы органдары басшыларының жұмысты талдау негізінде нұсқауларды әзірлеуін ұйымдастырады.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдарымен, сондай-ақ өзге де ұйымдарымен жедел қызмет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасасады.
Қаржы полициясы органдарында жедел-іздестіру қызметін реттейтін заңнамалық базаны жетілдіру мәселелерін шешуге қатысады.
Департаменттің жеке құрамымен кәсіби және дене шынықтыру дайындығы бойынша сабақтардың жүйелі өткізілуін және олардың қатысуын қамтамасыз етеді, іссапарға шығу алдында қарамағындағы қызметкерлерге нұсқама береді, жұмыс тиімділігін арттыру нәтижелерін қарастырады және олар бойынша шаралар қабылдайды.
Агенттік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Департамент бастығының бірінші орынбасары
(тергеу, сотқа дейінге іс жүргізу мәселелерін басқаратын)

С-FPО-9 (№19-8, №19-9)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Отвечать за состояние закрепленного оружия, специальных средств и снаряжений.
Совершенствовать уровень боевой, специальной и физической подготовки.
Владеть в совершенстве всеми видами огнестрельного оружия и специальными средствами, имеющимися на вооружении Департамента, приемами рукопашного боя.
Хранить служебную государственную и военную тайну, в повседневной деятельности соблюдать меры конспирации, воинской дисциплины, правил ношения форменной одежды личным составом управления.
Соблюдать меры безопасности при обращении с оружием, боеприпасами и инструктировать вновь прибывших сотрудников.
Владеть практическими навыками составления и подготовки документов по оперативно-служебной деятельности.
Приложение 4
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции)
от 12 октября 2013 года № 333
Квалификационные требования к категориям должностей
Департамента по борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции) по Акмолинской области
Начальник департамента
С-FPО-1 (№5–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее девяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях на районном уровне, либо не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях на областном уровне, либо не менее двух лет стажа работы на руководящих должностях на центральном уровне или на должностях, следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию, руководство и контроль за деятельностью по выполнению задач, возложенных на Департамент.
Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями.
Осуществлять планирование работы Департамента, контролировать исполнение плановых мероприятий Департамента и Агентства, а также обеспечивать подготовку по ним обобщенной информации и аналитических материалов.
На основании анализа работы, организовывать подготовку указаний руководителям территориальных органов финансовой полиции по направлениям работы Департамента.
Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам оперативной деятельности.
Принимать участие в решении вопросов по совершенствованию законодательной базы, регулирующей оперативно-розыскную деятельность в органах финансовой полиции.
Обеспечивать регулярное проведение и посещение личным составом Департамента занятий по профессиональной и физической подготовке, инструктировать подчиненных при выезде в командировки, рассматривать соответствующие результаты и принимать меры по повышению эффективности работы.
Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Первый заместитель начальника департамента
(ведающий вопросами следствия, досудебного производства)

С-FPО-7 (№5-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құпия режимін қамтамасыз етуде көмек көрсетеді, Агенттік пен Департамент басшылығының қойған өзге де тапсырмаларын орындайды.
Аса маңызды істер жөніндегі аға инспектор – кезекші офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері

С-FPО-7 (№5-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», О государственных секретах», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Оказание помощи в обеспечении режима секретности Департамента; Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам – дежурный офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности

Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ЕУСС автоматтандырылған дерек қорларына енгізу үшін ЗС-1,ЗС-2 статистикалық карточкаларын уақытылы қояды; арыздар мен хабарламалардың ААЕК уақытылы тіркелуін және оның заңдылығын бақылайды, қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкес олардың одан әрі қаралу тәртібін белгілейді, Департаментке кіріс құжаттар бойынша келіп түсетін хабарламаларды ААЕК тіркеу қажеттілігін анықтайды.
Агенттік пен Департамент басшылығының қойған өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету тобы
Құпиялықты қамтамасыз ету тобының аса маңызды істер жөніндегі
аға инспекторы
С-FPО-7 (№6–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»(экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) не «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) не «Әскери ісі және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Құпиялық режимді қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді.
Департаменттің қызметкерлерімен мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін регламенттейтін нормативтік құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарын өткізуге қатысады.
Қаржы полициясы органдарында қызметтің жүктелген бағыттары бойынша жұмыс жағдайына талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді.
Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимнің қамтамасыз етілуі бойынша нормативтік құжаттар талаптарының сақталуын бақылайды және талап етеді.
Жоғары тұрған басшылардың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету тобының аға инспекторы

Своевременно выставление статистических карточек формы ЗС-1,ЗС-2 для внесения в автоматизированную базу данных ЕУСС Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, контроль за своевременностью и законностью регистрации заявлений и сообщений в КУЗИ и установление дальнейшего порядка его рассмотрения в соответствии с требованиями действующего законодательства, определение необходимости регистрации в КУЗИ сообщений, поступающих в Департамент по входящей корреспонденции, Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства
Группа обеспечения секретности
Старший инспектор по особо важным делам
группы обеспечения секретности
С-FPО-7 (№6–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов.
Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию.
Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор группы обеспечения секретности

С-FPО-8 (№6-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»(экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) не «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) не «Әскери ісі және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болуы тиіс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзінің лауазымдық міндеттерін білуі тиіс, сондай-ақ жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарын зерделеуі тиіс. Өзінің кәсіби деңгейін үнемі жетілдіруі тиіс.
Құпиялық режимді қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді. Департаменттің қызметкерлерімен мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарын өткізуге қатысады.
Қаржы полициясы органдарында жүктелген бағыттардағы жұмыс жағдайына талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді;
Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимнің қамтамасыз етілуі бойынша нормативтік құжаттар талаптарының сақталуын бақылайды және талап етеді.
Жоғары тұрған басшылардың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету тобының инспекторы

С-FPО-8 (№6–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Знать свои должностные обязанности, а также изучить требования нормативных правовых актов в сфере защиты государственных секретов, необходимые для надлежащего исполнения возложенных задач. Постоянно совершенствовать свой профессиональный уровень.
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов.
Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию.
Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д.
Выполнять иные задачи, поставленные вышестоящим руководством.
Инспектор группы обеспечения секретности

С-FPО-7 (№7-3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер..
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің Алқа мәжілісіне материалдарды (баяндамаларды, талдау анықтамалары, ақпараттар) дайындауды жүзеге асырады.
Департамент қызметтерінің Агенттіктің алқасына анықтамалық материалдарды уақытылы ұсынуын бақылайды.
Департаменттің жедел мәжілістеріне талдау материалдарын дайындайды.
Департаменттің жедел мәжілістерінің қорытындыларын талдайды, хаттама жазады және шешімдерді дайындайды, сондай-ақ ЭСЖКД құрылымдық бөлімшелеріне Департамент басшыларының нұсқаулары мен тапсырмаларын құрастырады.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің жедел-қызметтік іс-әрекеттерін инспекциялауға қатысады.
Инспекторлық тексерістерді жүргізу кестесін құрастырады.
Инспекторлық тексерістердің қорытындылары бойынша Департамент бөлімшелерінің инспекциялау нәтижелері туралы анықтамаларды дайындайды, Агенттіктің ҰБД-И ақпарат береді.
ҰББ-инспекциясы бастығының және оның орынбасарының тапсырған (бақылау тапсырмаларын) Агенттік басшылығының нұсқауларын орындауды қамтамасыз етеді.
Департамент қызметтерінің Агенттік басшылығының тапсырмаларын бекітілімдерді қалыптастыру немесе нұсқауларды дайындау арқылы орындауды қамтамасыз етеді.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерін Агенттік басшылығының келіп түскен нұсқауларымен және тапсырмаларымен, ҚР ЭСЖКА аппараттық және жедел мәжілістерінің хаттамаларымен, сондай-ақ қаржы полициясы органдарының жедел-қызметтік іс-әрекетінің негізгі бағыттары бойынша бұйрықтарымен, нұсқаулықтарымен таныстырады.
Мемлекеттік органдарға (жергілікті атқарушы және өкілетті билік органдары, прокуратура) жолданатын Департамент жұмысының негізгі көрсеткіштері бойынша қажетті анықтамалар мен ақпараттарды дайындауды қамтамасыз етеді.
Агенттіктен келіп түскен «құпия» белгісі бар, сондай-ақ «қызмет бабында пайдалану үшін» белгісі бар құжаттарды орындауды және оларды бақылауды қамтамасыз етеді.
ҰБД-и жоспарлау және бақылау бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-7 (№7–3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять подготовку материалов на Коллегию Агентства (доклады, аналитические справки, информации). Контролировать своевременность предоставления службами Департамента справочных материалов на Коллегию Агентства.
Подготавливать аналитические материалы на оперативные совещания Департамента. Анализировать итоги оперативных совещаний Департамента, вести протокол и подготавливать решения, а также составлять указания и поручения руководства Департамента в структурные подразделения ДБЭКП.
Участвовать в инспектировании оперативно-служебной деятельности структурных подразделений Департамента. Составлять график проведения инспекторских проверок. По итогам инспекторских проверок подготавливать справки о результатах инспектирования подразделений Департамента, информировать ОКД-инспекцию Агентства.
Обеспечивать исполнение указаний руководства Агентства (контрольные поручения), порученные начальником ОКУ-инспекции и его заместителем. Организовать исполнение поручений руководства Агентства службами Департамента путем формирования закреплений или подготовки указаний.
Знакомить структурные подразделения Департамента с поступившими указаниями и поручениями руководства Агентства, протоколами аппаратных и оперативных совещаний АБЭКП РК, а также приказами, инструкциями по основным направлениям оперативно-служебной деятельности органов финансовой полиции. Обеспечить подготовку необходимых справок и информаций по основным показателям работы Департамента в государственные органы (местные исполнительные и представительные органы власти, прокуратура).
Обеспечивать исполнение и контроль за исполнением документов, поступающих из Агентства под грифом «секретно», а также с пометкой «для служебного пользования».
Старший инспектор
отдела планирования и контроля ОКУ-и

С-FPО-8 (№7–4)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер..
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік және өңірлік бағдарламалық құжаттар шегінде ақпарат дайындайды және оның орындалуын бақылайды.
Алматы қаласы құқық қорғау органдарының Үйлестіру Кеңесіне, сондай-ақ жергілікті атқарушы және өкілеттік билік органдарының (маслихат және әкімдік) мәжілістері мен басқа да іс-шараларына материалдар дайындайды.
Құқық қорғау органдарының Үйлестіру Кеңесінің және басқа да ведомствоаралық мәжілістері шешімдерінің орындалу жағдайын үйлестіреді, аталған мәжілістердің хаттамаларын жүргізеді.
Агенттік жанындағы Тәртіптік Кеңеске мемлекеттік қызмет істері бойынша мәліметтер мен ұсыныстар дайындайды, Тәртіптік Кеңес бұйрықтарының орындалуын бақылайды.
Агенттіктің тоқсан сайынғы негізгі іс-шаралар жоспарларын және алдағы кезеңге арналған жоспарды Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің назарына жеткізеді.
Есептік кезеңнің әрбір тоқсанына арналған Департаменттің негізгі ұйымдастыру іс-шаралары жоспарын қорытындылайды, Департаменттің бөлімшелерімен жоспарланған іс-шаралардың орындалуын бақылайды.
Негізгі ұйымдастыру іс-шаралары жоспарын құрастыру кезінде Департаменттің қызметтеріне ұйымдастыру-әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсетеді.
Агенттіктің қызметтері мен басшылығына, басқа мемлекеттік органдарға ақпараттар, талдау анықтамаларын және басқа да ақпараттық құжаттар дайындауды жүзеге асырады.
Агенттік басшылығымен белгіленген қаржы полициясы органдары қызметінің басым салалары бойынша ақпараттарды жинайды, қорытындылайды және талдайды.
ҰБД-и кезекші бөлімінің бастығы

С-FPО-8 (№7–4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Готовить информацию и контролировать ее исполнение в рамках реализации государственных и региональных программных документов.
Осуществлять подготовку материалов на Координационные Советы правоохранительных органов, а также на совещания и другие мероприятия в местных исполнительных и представительных органах власти (акимат и маслихат).
Контролировать состояние исполнения решений Координационного Совета правоохранительных органов и других межведомственных совещаний, вести протоколы указанных совещаний.
Подготавливать сведения и предложения в Дисциплинарный Совет при Агентстве по делам государственной службы, контролировать исполнение приказов Дисциплинарного Совета.
Доводить до сведения структурных подразделений Департамента ежеквартальные планы основных мероприятий Агентства, а также перспективный план на предстоящий отчетный период.
Обобщать план основных организационных мероприятий Департамента на каждый квартал отчетного периода и осуществлять контроль за фактическим исполнением запланированных подразделениями Департамента мероприятий.
Оказывать организационно-методическую и практическую помощь службам Департамента при составлении плана основных организационных мероприятий.
Осуществлять подготовку информаций, аналитических справок и других информационных документов руководству и службам Агентства, а также в другие государственные органы.
Осуществлять сбор, обобщение и анализ информаций по приоритетным сферам деятельности органов финансовой полиции, определенным руководством Агентства.
Начальник
дежурной части (отдела) ОКУ-и

С-FPО-5 (№7–5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Кезекші бөлімінің қызметін ұйымдастырады және басшылық етеді. Нарядқа түсетін жеке құрамға күн сайын нұсқама береді. Есепке алу-тіркеу тәртібінің сақтау жағдайын жалпы бақылайды, күн сайынғы мәліметтерді сапалы құрастырады; есепке алу-тіркеу жағдайы жөніндегі қызметтік тексеруді ұйымдастырады; есепке алу-тіркеу тәртібі бойынша комиссия қарауына материалдарды енгізеді. Департамент басшылығының, басқарма бастығы тапсырмаларының орындауын ұйымдастырады және бақылайды. Департаменттің өткізу режимінің сақталуына жауапты болады.
Департаментте жиналыстардың өткізілуін ұйымдастырады. Әкімшілік ғимараттардың күзетілуін ұйымдастырады, Департаменттің қару бөлмесіндегі қару мен оқ-дәрілерінің сақталуын, қабылдауы мен беруін бақылайды.
Кезекші бөлімінің жұмылдыру жұмысы, азаматтық қорғаныс
және арттехқаруландырудың аса маңызды істер жөніндегі аға
инспекторы

С-FPО-5 (№7–5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию и руководство работой дежурной части.
Ежедневно производить инструктаж личного состава заступающего наряда.
Обеспечивать общий контроль за состоянием соблюдения учетно-регистрационной дисциплины, качественное составление ежедневных сводок, организовать служебные проверки состояния учетно-регистрационной дисциплины, вносить материалы на рассмотрение комиссии по УРД.
Организовывать и контролировать исполнение поручений руководства Департамента, начальника Управления.
Нести ответственность за соблюдение пропускного режима Департамента.
Организовывать проведение сборов в Департаменте.
Организовывать охрану административных зданий, контроль за хранением, приемом и выдачей оружия и боеприпасов, специальных средств находящихся в оружейной комнате Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам мобилизационной
работы, гражданской обороны и арттехвооружения дежурной
части (отдела) ОКД-и

С-FPО-7 (№7–6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің, Департамент басшылары тапсырмаларының орындалуын бақылауды қамтамасыз етеді, жұмылдыру және басқа да осындай іс-шараларды жүргізу кезінде қаржы полициясы органдарының арасында өзара тиімді іс-қимылды ұйымдастырады.
Қаржы полициясы органдары қызметкерлерінің өрт қауіпсіздігі мен санитарлық қағидаларды сақтауын бақылайды.
Арттехқаруландырудың есебін жүргізеді, қаруларды, оқ-дәрілерді және арнайы құралдарды сатып алу және бөлу туралы ұсыныстар енгізеді.
Қаржы полициясы органдарының қару мен оқ-дәрілерін есепке алу, сақтау тәртібінің сақталуын тексереді, Департаменттің жеке құрамының арасында оқу атыстарын жүргізуді ұйымдастырады.
Департаменттің жеке құрамына хабарлау сұлбасының уақытылы жаңартылуын қамтамасыз етеді.
Кезекші бөлімнің материалдық құндылықтары мен басқа мүліктерінің сақталуын қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Кезекші бөлімінің аға инспекторы – жедел кезекшісі

С-FPО-7 (№7–6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственных секретах» , а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять контроль:
за исполнением поручений руководства Агентства, Департамента, организует эффективное взаимодействие между органами финансовой полиции при проведении мобилизационных и других подобных мероприятий;
за соблюдением пожарной безопасности и санитарных правил сотрудниками финансовой полиции.
Вести учет за арттехвооружением, вносит предложения по приобретению и распределению оружия, боеприпасов и спецсредств.
Проверять соблюдение порядка учета, хранения оружия и боеприпасов в органах финансовой полиции, организовывает проведение учебных стрельб среди личного состава Агентства.
Обеспечивать своевременное обновление схемы оповещения личного состава Агентства.
Обеспечивать сохранность материальных ценностей и другого имущества Дежурной части.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор – оперативный дежурный дежурной
части (отдела) ОКУ-и

С-FPО-8 (№7–7, №7-8, №7-9)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың,байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің сақталуын қамтамасыз етеді.
Департаменттің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады.
Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады.
Департаменттің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Кезекші бөлімінің инспекторы – жедел кезекшінің көмекшісі
С-FPО-9 (№7–10, №7-11, №7-12)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың, байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің сақталуын қамтамасыз етеді.
Департаменттің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады.
Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады.
Департаменттің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар бөлімі
Кадрлар бөлімінің бастығы

С-FPО-8 (№7–7, №7-8, №7-9)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средств связи и защиты, другого имущества.
Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Департамента, осуществляет охрану здания и прилегающей территории.
Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком.
Принимать под охрану режимные помещения Департамента.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Инспектор – помощник оперативного дежурного дежурной части
(отдела) ОКУ-и
С-FPО-9 (№7–10, №7-11, №7-12)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средства связи и защиты, другого имущества.
Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Агентства, осуществляет охрану здания и прилегающей территории.
Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком.
Принимать под охрану режимные помещения Агентства.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Отдел кадров
Начальник отдела кадров

С-FPО-4 (№8–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында жұмыс өтілі кемінде төрт жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы»,  «Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын,  Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және бөлім жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
Мыналарды:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды;
Департаменттің өткізілетін алқа мәжілістеріне, аппараттық және жедел мәжілістеріне, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды;
өз құзыреті шегінде құқық қорғау қызметі саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты, сондай-ақ қаржы полициясы органдары жүйесіндегі еңбек туралы заңнамалық, заңға тәуелді нормативтік құқықтық, нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді іске асырады;
қаржы полициясы органдарының құқық қорғау қызметі саласындағы заңнамаларды сақтауларын қадағалайды, өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті қамтамасыз етеді;
кадрларды сапалы жасақтау, осы жұмыстың жаңа әдістері мен нысандарын енгізуді қамтамасыз ету бойынша шаралар кешенін іске асырады;
қаржы полициясы органдарының жүйесінде жоғары лауазымдарға жылжыту үшін қаржы полициясы органдары қызметкерлерінің кадрлар резервін қалыптастырады;
қызметті үйлестіруді, ұйымдастыру-штат жұмысын, есепке алу, қаржы полициясы органдарының қызметкерлерін (жұмыскерлерін) оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру жұмыстарын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді, осы жұмысты жетілдіреді;
аттестациялық және тұрғын үй комиссиясы жұмыстарын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
бөлімде құпиялы және құпиялы емес істерді жүргізеді;
ағымдағы және келешектегі жұмыс жоспарларын орындайды;
бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды;
Агенттіктің, Департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-4 (№8-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Обеспечивать и осуществлять контроль за:
исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента;
подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Департаменте;
реализацией в пределах своей компетенции единой государственной политики в сфере правоохранительной службы, а также положений законодательных, подзаконных нормативных правовых, нормативных правовых и правовых актов о труде в системе органов финансовой полиции;
соблюдением органами финансовой полиции законодательства в сфере правоохранительной службы, обеспечение в пределах своей компетенции борьбы с коррупцией;
осуществлением комплекса мер по обеспечению качественного комплектования кадров, внедрение новых форм и методов данной работы;
формированием кадрового резерва сотрудников органов финансовой полиции для выдвижения на занятие вышестоящих должностей в системе органов финансовой полиции;
координацией деятельности, организацией и обеспечением организационно-штатной работы, учета, обучения, подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников (работников) органов финансовой полиции, совершенствование этой работы;
организацией и обеспечением деятельности аттестационной и жилищных комиссий;
ведением секретного и несекретного делопроизводства в отделе;
выполнением текущего и перспективного планирования работы;
соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками отдела.
Выполнять иные поручения руководства Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам отдела кадров

С-FPО-7 (№8-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы»,  «Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын,  Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жеке құрам бойынша (тағайындау, ауыстыру, жұмыстан шығару, іссапарлар бойынша, сыныптық біліктілігін беру, қызметтің ерекше жағдайларына байланысты үстемақы белгілеу), тәртіптік тәжірибе (жазалар, көтермелеулер), әлеуметтік бағыт бойынша (материалдық көмек көрсету, демалыс беру туралы) бұйрықтардың жобаларын дайындайды.
Жеке құрам, тәртіптік және әлеуметтік тәжірибе бойынша бұйрықтарды тіркеуді жүзеге асырады.
Жеке құрам, тәртіптік тәжірибе бойынша журналдарды, әлеуметтік бағыт бойынша және демалыс беруді есепке алу журналын, сондай-ақ қызметтік куәліктерді беру журналдарын жүргізеді.
Жеке нөмір, жетондарды, қызметтік куәліктерді есепке алады және береді.
Аттестация өткізуге қажетті іс-шараларды дайындайды:
- аттестация өткізу кестелерін құрастырады;
- аттестация өткізу тәртібінің мақсаттары туралы түсіндірме жұмысын ұйымдастырады;
- тестілеуді өткізу мерзімдері мен орнын белгілейді;
- аттестаттаудан өтетін қызметкерлердің қажетті құжаттарын әзірлейді;
- заңда белгіленген мерзімде қызметкерлерге аттестация өтетін мерзімдер туралы хабарламалар жолдайды.
Департаменттің Тәртіптік комиссиясы отырыстарын дайындайды, оның хатшысы болады.
Сыйақы, материалдық көмек көрсету, Департамент жұмыскерлерінің (қызметкерлерінің) лауазымдық еңбекақысына үстеме белгілеу жөніндегі комиссияларды өткізу жұмыстарын ұйымдастырады.
Теріс қылықтарымен жұмыстан шығарылған қызметкерлер бойынша статистикалық карточканы ҚР БП ҚСжАЕКБ енгізеді.
Департаменттің жеке құрамы бойынша саптық жазбалар әзірлейді.
Жұмыстан шыққан қызметкерлер бойынша әскери комиссариаттарға хабарлайды.
Қаржы полициясы академиясына күндізгі оқыту бөлімі, магистратура, докторантура бойынша кандидаттарды іріктейді және жолдайды.
Қаржы полициясы академиясына оқуға түсетін кандидаттарды әскери-дәрігерлік комиссияға жібереді, оларды ҚСжАЕКБ бағыты бойынша арнайы тексерістен өткізеді.
Қаржы полициясы академиясында оқитын кандидаттардың жеке істерін ресімдейді және жолдайды.
Кадрлар басқармасы бастығы болмаған кезде оның міндеттерін атқарады.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады, олар бойынша қажетті шаралар қабылдайды.
Департамент басшылығының басқа тапсырмаларының орындайды.
Кадрлар бөлімінің кәсіби дайындық және тәрбие жұмысы бөлімінің
аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-7 (№8-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять подготовку проектов приказа по личному составу (назначения, перемещения, увольнения, по командировкам, по присвоению классной квалификации, установлению надбавок за особые условия службы), дисциплинарной практике (наказания, поощрения), по социальной направленности (об оказании материальной помощи, предоставлении отпусков).
Осуществлять регистрацию приказов по личному составу, дисциплинарной и социальной практике.
Вести журнал учета по личному составу, дисциплинарной практики, журнал учета отпусков и социальной направленности, а также выдачи служебных удостоверений.
Вести учет и выдачу служебных удостоверений, жетонов с личными номерами.
Готовить мероприятия, необходимые для проведения аттестации:
- составление графиков проведения аттестации;
- организация разъяснительной работы о целях порядке проведения аттестации;
- определение сроков и места проведения тестирования;
- подготовка необходимых документов на аттестуемых сотрудников;
- рассылка уведомлений сотрудникам о сроках проведения аттестации в установленном законом сроки;
Осуществлять подготовку заседаний Дисциплинарной комиссии Департамента и является ее секретарем.
Организовывать работу по проведению комиссии о премировании, об оказании материальной помощи, и установления надбавок к должностным окладам работников (сотрудников) Департамента.
Выставлять статистическую карточку в УКПСиСУ ГП РК по сотрудникам, уволенным по отрицательным мотивам.
Готовить строевые записки по личному составу Департамента.
Направлять извещения в военкоматы по уволенным сотрудникам.
Подбирать и направлять кандидатов по очной форме обучения, магистратуры и докторантуры в Академию финансовой полиции.
Проводить спецпроверки по линии КПСиСУ кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции, направлять их на военно-врачебную комиссию.
Оформлять и направлять личные дела кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции.
Замещать начальника отдела кадров в его отсутствие.
Рассматривать обращения физических и юридических лиц, принимать по ним необходимые меры
Исполнять иные поручения руководства Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам
профессиональной подготовки отдела кадров

С-FPО-7 (№8-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы»,  «Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын,  Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Мынадай:
Департаменттің жеке құрамының жауынгерлік, қызметтік, кәсіби дайындығы бойынша;
Жеке құрамның дене шынықтыру дайындығы бойынша;
Қызметкерлерге біліктілік атақтарын беру бойынша;
Тәлімгер кеңесі бойынша;
Алғашқы дайындық курстары, біліктілікті арттыру, қайта дайындау курстары бойынша;
Департамент қызметкерлеріне арнайы атақ беру бойынша (бірінші, кезекті, кезектен тыс);
Жаңадан қабылданған қызметкерлерден ант қабылдау бойынша;
Спорттық іс-шаралар өткізу бойынша;
Департаменттің жеке құрамының саптық байқауы және саптық дайындығы бойынша;
Салтанатты іс-шаралар бойынша жұмыстарды ұйымдастырады.
Қызметке қабылданған қызметкерлерді есептен алу мәселелері бойынша әскери комиссариаттармен хат алмасады.
Кадрлар бөлімінің инспекторы
С-FPО-9 (№8-4)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі), «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика), «Білім беру» (педагогика және психология) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы»,  «Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қазақстан Республикасының Заңдарын,  Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметкерлерінің сапалы құрамының есебін жүргізеді (штат бойынша орналастыру);
Департаменттің қызметкерлері арасынан «кадрлық резервті» құру жұмысын ұйымдастырады.
Департамент басшылығына, жоғары тұрған органдарға анықтамаларды, кадрлық жұмыстарға шолуды дайындайды.
Зейнеткерлік істерді дайындайды және ресімдейді (зейнетақы аудару үшін еңбек сіңірген жылдарының есебі).
Агенттіктің Кадрлар басқармасына статистикалық есептерді және басқа да сұратылған мәліметтерді дайындайды және жолдайды.
Департамент қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдарына пайыздық үстемақы белгілеу бойынша қорытындылар, бұйрықтарды дайындайды.
Кадрлар бөлімі қызметкерлерінің жұмыс уақытын есептеу табелін жүргізеді.
Департаменттің Тұрғын үй комиссиясының жұмысын ұйымдастырады.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады, олар бойынша қажетті шара қолданады.
Полиграфологиялық зерттеу мәселелері бойынша мониторинг, құқықтық актілердің және ҚР құқықтық заңнамасын жүйелейді.
Департаментте полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді.
Полиграфологиялық зерттеу нәтижелері бойынша құжаттардың есебін жүргізеді және сақтайды.
Департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімі
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің бастығы

С-FPО-7 (№8-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать работу:
по боевой, служебной и профессиональной подготовке личного состава Департамента;
по физической подготовке личного состава;
по присвоению сотрудникам квалификационных званий;
Совета наставников;
по курсам первоначальной подготовки, курсам повышения квалификации и переподготовки;
по присвоению специальных званий сотрудникам Департамента (первых, очередных, досрочных);
по принятию присяги вновь принятых сотрудников;
по спортивным мероприятиям;
по строевым смотрам и строевой подготовке личного состава Департамента;
по торжественным мероприятиям.
Осуществлять переписку с военными комиссариатами по вопросам снятия с учета сотрудников, принятых на службу.
Инспектор отдела кадров
С-FPО-9 (№8-4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (психология), либо «Образование» (педагогика и психология)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Вести учет качественного состава сотрудников Департамента (штатная расстановка).
Организовывать работу по формированию «кадрового резерва» из числа сотрудников Департамента.
Готовить справки, обзоры кадровой работы в вышестоящие органы и руководству Департамента.
Готовить и оформлять пенсионные дела (расчеты выслуги лет для начисления пенсии).
Готовить материалы для назначения сотрудников на должности по номенклатуре Агентства, а также материалы для поощрения сотрудников приказами Председателя Агентства.
Готовить и направлять в Управление кадров Агентства статистические отчеты и другие запрашиваемые сведения;
Готовить заключения, приказы по установлению процентной надбавки за выслугу лет сотрудникам Департамента.
Вести табеля учета рабочего времени сотрудников отдела кадров.
Организовывать работу Жилищной комиссии Департамента.
Рассматривать обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры.
Вести мониторинг, систематизацию законодательства и правовых актов РК по вопросам полиграфологических исследований.
Проводить полиграфологические исследования в Департаменте;
Вести учет и хранение документации по результатам полиграфологических исследований.
Исполнять иные поручения руководства Департамента.
Отдел внутренней безопасности
Начальник отдела внутренней безопасности

С-FPО-4 (№9–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі,) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарының жедел - тергеу бөлімшелерінде кемінде бес жыл жұмыс өтілі не жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы», «Жедел іздестіру қызметі туралы»,  «Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және бөлім жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
Мыналарды қамтамасыз етеді және оларға бақылауды жүзеге асырады:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, басшылықтың тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды;
Департаментте және Агенттікте өткізілетін алқа мәжілістеріне, аппараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды;
Департаменттің жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын ұйымдастырады;
қызметтік тергеу жүргізуді ұйымдастырады;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша Агенттіктің Ішкі қауіпсіздік басқармасымен, Департаменттің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды;
бөлімде құпия және құпия емес істерді жүргізеді;
ағымдағы және перспективалық жұмыс жоспарларын орындайды;
бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды;
Агенттік, Департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға
инспекторы

С-FPО-4 (№9–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Обеспечивать и осуществлять контроль за:
исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства;
подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Департаменте и Агентстве;
организацию профилактических мероприятий по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава Департамента;
организацию проведения служебных расследований;
взаимодействие с Управлением внутренней безопасности Агентства, структурными подразделениями Департамента по вопросам обеспечения внутренней безопасности;
ведением секретного и несекретного делопроизводства в отделе;
выполнением текущего и перспективного планирования работы;
соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления.
Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам отдела
внутренней безопасности

С-FPО-7 (№9–2,)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (есеп және аудит) мамандығы бойынша екінші жоғары білімі бар болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жедел-іздестіру бөлімшелерінде жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не мемлекеттік органдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы», «Жедел іздестіру қызметі туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басқарма басшылығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды;
Департаменттің жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын жүргізеді;
ішкі тергеулер мен ішкі аудитті жүргізеді;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік құралдарды әзірлейді;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша қаржы полициясы органдарының құрылымдық бөлімшелерімен және басқа да мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасасады;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметтеріне бақылау жасайды;
Агенттіктің және Департаменттің кіріс құжаттарын, жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есептік және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындайды.
Қызметтік іс-әрекет мәселелері бойынша өткізілетін мәжілістерге, алқаларға материалдарды уақытылы дайындайды;
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-7 (№9–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность), желательно наличие второго высшего образования по специальности «Социальные науки, экономика и бизнес» (учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства управления.
Проводить профилактические мероприятия по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава Департамента.
Проводить служебные расследования, внутренний аудит.
Разрабатывать методические пособия по вопросам обеспечения внутренней безопасности.
Осуществлять взаимодействие со структурными подразделениями органов финансовой полиции и другими правоохранительными органами по вопросам обеспечения внутренней безопасности.
Осуществлять исполнение входящей документации, плановых заданий Департамента и Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства.
Осуществлять своевременную подготовку материалов к совещаниям, коллегиям по вопросам служебной деятельности.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор отдела внутренней безопасности

С-FPО-4 (№10–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) Техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйе, автоматтандыру және басқару) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымда кемінде екі жыл не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етеді.
Мыналарға:
сыбайлас жемқорлық қатерлерді, заңсыз банктік операцияларды, қосымша құн салықтарын заңсыз қайтарылуын анықтайды.
экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстары болдырмау мақсатында бюджеттен қаржыландыратын ірі жобаларды іске асыру және даму институттары қаражаттарына күнделікті мониторинг жүргізеді.
Болжамдау-талдау жұмысының тиімді болуы мақсатында құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимыл жасайды.
Департаменттің бақылауына алынған жоғары және басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін департаменттің жедел және аппараттық кеңестері шешімдерінің, іс-шаралар жоспарларының және басшылар тапсырмаларының уақытылы орындауын бақылайды.
АТБ аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-4 (№10–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «Об акционерных обществах», «О государственных закупках», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию и руководство работы отдела.
Осуществлять контроль за:
выявлением коррупционных рисков, незаконных банковских операций, незаконных возвратов налога на добавленную стоимость;
проведением ежедневного мониторинга хода реализации крупных проектов, финансируемых за счет бюджета и средств институтов развития в целях предупреждения и пресечения коррупционных и экономических преступлений.
Взаимодействовать с правоохранительными и другими государственными органами, юридическими и физическими лицами с целью эффективной прогнозно-аналитической деятельности.
Осуществлять своевременное исполнение документов, поступающих из вышестоящих и других государственных органов, находящихся на контроле Департамента, решений аппаратных и оперативных совещаний Департамента, планов мероприятий, поручений руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
информационно-аналитического отдела

С-FPО-3 (№11–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс жоспарларының, жоғары тұрған органдар құжаттарының, Департаменттің және Агенттіктің экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу бағыты бойынша бұйрықтары мен нұсқауларының орындалуын ұйымдастырады және тікелей жүзеге асырады.
Экономикалық және қаржылық қылмыстарды анықтауға, алдын алуға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру шараларын тікелей ұйымдастырады.
Тергеуге дейінгі тексеріс барысына, сондай-ақ Басқарманың орындауындағы экономика және қаржы саласындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне бақылауды тұрақты түрде жүзеге асырады.
Басқармадағы қызметтік тәртіптің, заңдылықтың және құпиялық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді.
Агенттік пен Департамент басшылығымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
ЭҚҚАБ 1-бөлімнің бастығы
(көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстарды ашу бойынша)

С-FPО-3 (№11-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Об оперативно-розыскной деятельности», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства по линии раскрытия экономических и финансовых преступлений.
Непосредственно организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие экономических и финансовых преступлений.
Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях в экономической и финансовой сферах, находящихся на исполнении в Управлении.
Обеспечивать соблюдение служебной дисциплины, законности и режима секретности в Управлении.
Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента и Агентства.
Начальник 1 отдела УРЭФП
(по раскрытию преступлений в сфере теневой экономики)

С-FPО-5 (№11–2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмысына тікелей басшылық жасайды және жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерді орындауын; олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын; Агенттіктің Стратегиялық және Операциялық жоспарының орындалуын; бөлімнің және Департаменттің басқа да бөлімшелерінің Агенттіктің алқа, аппарат және жедел мәжілістеріне, сондай-ақ, Департаментте жүргізілетін басқа да іс-шараларға материалдарды дайындауын; Департамент бастығына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға қызметтік құжаттарды және Департамент бастығының баяндамалары мен сөз сөйлеулерін дайындауды қамтамасыз етеді және бақылауды жүзеге асырады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАБ 1-бөлімнің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы
(көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстарды ашу)

С-FPО-5 (№11-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма»,  кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять непосредственное руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Распределять обязанности и поступающие материалы между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; исполнением Стратегического и Операционного плана Агентства; подготовкой отделом и другими подразделениями Департамента материалов на коллегию Агентства, аппаратные и оперативные совещания Департамента, а также другие мероприятия, проводимые в Департаменте; подготовкой служебных документов начальнику Департамента и в вышестоящие государственные органы, а также докладов и выступлений начальника Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам 1 отдела УРЭФП
(по раскрытию преступлений в сфере теневой экономики)

С-FPО-3 (№12–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс жоспарларының, жоғары тұрған органдар құжаттарының, Департаменттің және Агенттіктің бұйрықтары мен нұсқауларының орындалуын ұйымдастырады және тікелей жүзеге асырады.
Қылмыстарды анықтауға, алдын алуға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру шараларын тікелей ұйымдастырады.
Тергеуге дейінгі тексеріс барысына, сондай-ақ Басқарманың орындауындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне бақылауды тұрақты түрде жүзеге асырады.
Басқармадағы қызметтік-әскери тәртіптің, заңдылықтың және құпиялық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді.
Агенттік пен Департамент басшылығымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
АБ ҰҚТ және есірткі бизнесін қаржыландыруды
анықтау бөлімінің бастығы
С-FPО-5 (№12–2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім жұмысын; есепке алу-тіркеу тәртібінің жүргізуін; материалдарды тексеру барысын; сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірісіндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша шешімдердің уақытылы қабылдануын; заңмен көзделген жеке және заңды тұлғалардың деректі тексерістерінің жүргізілу барысын; қызмет көрсетілетін бағыты бойынша криминогендік жағдайлардың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпараттың сапалы түрде құрастырылуын бақылайды, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды анықтауға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру қызметін жүргізеді, бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылайды; бөлімдегі құпиялық режимді қамтамасыз етеді.
Басқарманың, Департаменттің және Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерін жүзеге асырады.
АБ ҰҚТ және есірткі бизнесін қаржыландыруды анықтау бөлімінің
аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-3 (№12–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства.
Организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие преступлений.
Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях, находящихся на исполнении в Управлении.
Обеспечивать соблюдение служебной дисциплины, законности и режима секретности в Управлении.
Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента и Агентства.
Начальник отдела выявления финансирования ОПГ
и наркобизнеса СпУ
С-FPО-5 (№12–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по линии отдела, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам отдела выявления
финансирования ОПГ и наркобизнеса СпУ

С-FPО-7 (№12-6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі (жедел қызметте) жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік қызмет туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы»«Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы»«Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Қызмет көрсетілетін сала бойынша қылмыстардың алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру қызметін жүргізеді.
Қызмет көрсету саласы бойынша бұзушылықтар мен қылмыстар туралы ақпараттарды жинайды, топтайды, талдайды және іске асырады. Қызмет көрсетілетін сала бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептерді, анықтамаларды және шолуларды жасайды.
Қызмет көрсету саласы бойынша жасалған және жасалатын қылмыстар туралы шағымдарды, арыздарды және хабарламаларды тексереді.
Өзінің жұмыс бағыты бойынша бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін тарта отырып, жедел-іздестіру шараларын жүргізу бойынша ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істерді тергеуге қатысады, істерді соттарға жолдауға және қарауға дейін жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтауды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібінің қағидаларын сақтайды.
Бөлімнің, Басқарманың, Департамент пен Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
АБ діни экстремизмге және терроризмге қарсы
іс-қимыл тобының аға инспекторы

С-FPО-7 (№12-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе (в оперативной деятельности)
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности» «О государственных секретах», «О противодействии терроризму», «О противодействии экстремизму», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по обслуживаемой линии.
Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии.
Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых преступлениях по обслуживаемой линии.
Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента.
Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах.
Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан.
Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор группы по
противодействию религиозному экстремизму и терроризму СпУ

С-FPО-5 (№12-9)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім жұмысын; есепке алу-тіркеу тәртібінің жүргізуін; материалдарды тексеру барысын; сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірісіндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша шешімдердің уақытылы қабылдануын; заңмен көзделген жеке және заңды тұлғалардың деректі тексерістерінің жүргізілу барысын; қызмет көрсетілетін бағыты бойынша криминогендік жағдайлардың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпараттың сапалы түрде құрастырылуын бақылайды, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды анықтауға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру қызметін жүргізеді, бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылайды; бөлімдегі құпиялық режимді қамтамасыз етеді.
Басқарманың, Департаменттің және Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерін жүзеге асырады.
АБ жедел есепке алу және талдау бөлімінің аса маңызды істер
жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№12–9)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела оперативных учетов и анализа СпУ

С-FPО-3 (№13– 1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл,оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде мыналарды:
Басқарма жұмысын ұйымдастыруды;
Басқарма қызметінің келешектегі және ағымдық жоспарлануын, олардың уақытылы және сапалы орындалуын;
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерді орындауын, Департамент пен Агенттік басшылығының оларға жүктеген тапрсырмаларының сапалы және уақытылы орындалуын;
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылын;
Департамент пен Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын, кіріс құжаттарының орындалуын, есеп және шолу материалдарының белгіленген тәртіпте дайындалуын және ұсынылуын, Департамент пен Агенттік қызметінің мәселелері бойынша ішкі және шығыс құжат айналымының орындалуын;
Басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚСІБ көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстар бойынша
сотқа дейінгі іс жүргізу бөлімінің бастығы

С-FPО-3 (№13-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать:
Организацию работы Управления;
Перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение;
Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
Взаимодействие со структурными подразделениями Департамента;
Исполнение входящей документации, плановых заданий Департамента и Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства;
Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления;
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Начальник отдела
досудебного производства по преступлениям в сфере теневой
экономики УДПЭП

С-FPО-7 (№13-3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын,  «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Департамент басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындайды.
Қаржы полициясы органдарының тергелуіне жататын қылмыстық істерді тергейді.
Департамент пен Агенттік басшылығының немесе оларды алмастыратын адамдардың тапсырмалары бойынша қылмыстық істерді өз өндірісіне қабылдайды және алдын ала тергеу жүргізеді, сондай-ақ, заңмен белгіленген тәртіпте тергеуге дейінгі тексеріс жүргізеді немесе жедел қызметкерлермен бірлесе отырып, тексерістер жүргізуге қатысады.
Қылмыстық процеске қатысушы азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғайды, оларды іске асыру үшін жағдайлар жасайды, процеске қатысушылардың заңды талаптарын қанағаттандыруға уақытылы шаралар қабылдайды.
Істің жайын жан-жақты, толық және объективтік зерттеу үшін барлық шараларды қолданады, қылмыс жасағанын көрсететін жеткілікті дәлелдемелер жиналған адамды заңмен белгіленген тәртіпте қылмыстық қудалауды жүзеге асырады.
Өндірісіндегі қылмыстық істер мен тергеуге дейінгі тексеріс материалдары бойынша тергеу (тексеру) жоспарларын құрастырады, көзделген тергеу-жедел іс-шараларын уақытылы орындауды қамтамасыз етеді.
Басқарма бастығына және Департамент бастығының жетекшілік ететін орынбасарына істердің тергелу барысы және тергеуге дейінгі тексерістер туралы баяндайды.
Қылмыстық істер және тергеуге дейінгі тексеріс материалдары бойынша процессуалдық мерзімдерді, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау мерзімдерін сақтайды.
Тергеліп жатқан қылмыстық істерге не тергеуге дейінгі тексеріс материалдарына жатқызылатын жедел-іздестіру материалдарымен танысады. Өндірісіндегі қылмыстық істер мен тергеуге дейінгі тексеріс материалдары бойынша жедел сүйемелдеуді жүзеге асыратын жедел жұмыскерлердің қызметін үйлестіреді, қажет болған жағдайда олар бойынша тиісті жазбаша тапсырмалар мен нұсқаулар береді, олардың орындалуын бақылайды.
Департамент пен Агенттік басшылығының, не оларды алмастыратын адамдардың нұсқауларының, прокурорлардың әрекет ету актілерінің, тергеліп жатқан қылмыстық істер бойынша соттың қаулылары мен шешімдерінің орындалуын қамтамасыз етеді.
Қылмыспен келтірілген зиянның өтелуін қамтамасыз ету, заңды тұлғалардың, қоғамның, мемлекеттің заңмен қорғалатын мүдделерін, азаматтардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша заңмен көзделген шараларды қабылдайды.
Қылмыс жасауға ықпал ететін жағдайларды және басқа да заң бұзушылықтарды болдырмау бойынша ұсыныстар енгізеді, сондай-ақ өзге де профилактикалық шаралар қабылдайды.
Қызметтік құпиялардың сақталуы мен іс қағаздарының жүргізілуі, оның ішінде мемлекеттік құпиялармен және қызмет бабында пайдаланылатын құжаттармен байланысты іс қағаздарының жүргізілуі бойынша Агенттіктің актілерімен және заңдармен белгіленген талаптарын сақтайды.
Өндірісіндегі қылмыстық істердің, тергеуге дейінгі тексеріс материалдарының, қылмыстық іс кезіндегі, қаралып жатқан өтініштердегі сақталатын заттай дәлелдемелердің және өзге де қызметтік құжаттардың сақталуын қамтамасыз етеді.
Ұсталған және қамауға алынған адамдарды айдауылдаудың белгіленген тәртібін айдауылдың тергеу әрекеттерін жүргізу үшін тергеушіге тапсырған сәтінен бастап тергеу әрекеттері аяқталғанға дейін сақтайды.
Тергеліп жатқан қылмыстық істер бойынша (онда негізгі процессуалдық шешімдердің қаулылардың көшірмелері, прокурорлық қадағалау актілерінің көшірмелері, тергеліп жатқан қылмыстық істермен байланысты өтініштердің және оларға берілген жауаптардың көшірмелері, тергеу барысы туралы анықтамалар болуы тиіс) бақылау ісін жүргізеді.
Еңбек, орындаушылық және қызметтік тәртіпті сақтайды.
Заңмен көзделген өзге де талаптарды, сондай-ақ Департамент пен Агенттік басшылығының, не оларды алмастыратын адамдардың тапсырмаларын орындайды.
ЭҚСІБ көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстар бойынша
сотқа дейінгі іс жүргізу бөлімінің аға тергеушісі

С-FPО-7 (№13-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Департамента.
Расследовать уголовные дела, отнесенные по подследственности к органам финансовой полиции.
По поручению руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих, принимать в производство уголовные дела и осуществлять предварительное следствие, а также проводить доследственные проверки в установленном законом порядке либо участвовать в проведении проверок совместно с оперативными сотрудниками.
Охранять права и свободы граждан, участвующих в уголовном процессе, создавать условия для их осуществления, принимать своевременные меры к удовлетворению законных требований участников процесса.
Принимать все меры к всестороннему, полному и объективному исследованию обстоятельств дела, в установленном законом порядке осуществлять уголовное преследование лица, в отношении которого собраны достаточные доказательства, указывающие на совершение им преступления.
Составлять планы расследования (проверок) по находящимся в производстве уголовным делам и материалам доследственных проверок, обеспечивать своевременное исполнение предусмотренных следственно-оперативных мероприятий.
Докладывать начальнику Управления и курирующему заместителю начальника Департамента о ходе расследования и доследственных проверок.
Соблюдать процессуальные сроки по уголовным делам и материалам доследственных проверок, а также сроки рассмотрения обращений граждан и юридических лиц.
Знакомиться с оперативно-розыскными материалами, относящимся к расследуемым уголовным делам либо материалам доследственных проверок. Координировать деятельность оперативных работников, осуществляющих оперативное сопровождение по материалам доследственных проверок и уголовным делам, находящимся в производстве, при необходимости давать по ним соответствующие письменные поручения и указания, контролировать их исполнение.
Обеспечивать исполнение указаний руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих, актов реагирования прокурора, постановлений и решений суда по расследуемым уголовным делам.
Принимать предусмотренные законом меры по обеспечению возмещения ущерба, причиненного преступлениями, восстановлению нарушенных прав граждан, охраняемых законом интересов юридических лиц, общества и государства Вносить представления по устранению обстоятельств, способствовавших совершению преступления, и других нарушений закона, а также принимать иные профилактические меры.
Соблюдать установленные законами и актами Агентства требования по хранению служебной тайны и ведению делопроизводства, в том числе связанного с государственными секретами и документами для служебного пользования.
Обеспечивать сохранность находящихся в производстве уголовных дел, материалов доследственных проверок, вещественных доказательств, хранящихся при уголовном деле, рассматриваемых обращений и иных служебных документов.
Соблюдать установленный порядок конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражей, с момента передачи указанных лиц конвоем следователю для проведения следственных действий, до окончания следственного действия.
Вести наблюдательные производства по расследуемым уголовным делам (где должны содержаться копии постановлений основных процессуальных решений, копии актов прокурорского надзора, копии обращений, связанных с расследуемым уголовным делом, и ответов на них, справки о ходе расследования).
Соблюдать трудовую, исполнительскую и служебную дисциплину.
Исполнять иные предусмотренные законом требования, а также поручения и указания руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих.
Старший следователь
отдела досудебного производства по преступлениям в
сфере теневой экономики УДПЭП