"Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыға рұқсат беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 23 желтоқсандағы № 1030 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 24 қаңтарда № 9091 тіркелді
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне көлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» 2013 жылғы 4 шілдедегі № 132-V Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыға рұқсат беру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7204 тіркелген, «Заң газетінде» 2011 жылғы 12 қазанда № 148 (2138) нөмірімен жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыға рұқсат беру қағидаcында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Рұқсат және рұқсат карточкасы Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнiң «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi – ХКО) не www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-портал арқылы Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары осы) Қағидаға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша бередi.
Рұқсат (Рұқсат телнұсқасын) және рұқсат карточкасын алу үшін отандық тасымалдаушы:
1) Халыққа қызмет көрсету орталығына;
2) www.elicense.kz «Е-Лицензиялау» веб-порталы арқылы жүгінеді.»
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Автокөлiк құралына Рұқсат (Рұқсат телнұсқасын) және (немесе) рұқсат карточкасын алу үшiн отандық тасымалдаушылар мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасын алу үшiн өтiнiштi;
2) автокөлiк құралдарын жалға алу шарттарының көшiрмесiн (болған кезде);
3) тахографты тексеру туралы сертификаттардың көшiрмесiн (жүргiзушiлердiң еңбек және тынығу режимiн тiркеудiң бақылау құрылғысы) ұсынады.
4). Рұқсат немесе оның телнұсқасы берілгені үшін мемлекеттік бажды төлеуді растайтын құжатты.
Аумақтық органдар Рұқсат (Рұқсат телнұсқасын) және (немесе) рұқсат карточкасын алу үшiн өтiнiштi үш жұмыс күнi iшiнде қарайды.»;
11-тармақты мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523 "Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 декабря 2013 года № 1030. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2014 года № 9091
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам транспорта», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523 «Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7204, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 12 октября 2011 года № 148 (2138) следующие изменения и дополнение:
в Правилах допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Допуск и карточка допуска выдаются территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан через Республиканское государственное предприятие «Центры обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности Центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.
Для получения Допуска (дубликата Допуска) и карточки допуска отечественный перевозчик обращается:
1) в Центр обслуживания населения;
2) на веб-портал "Е-Лицензирование" www.elicense.kz.»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Для получения Допуска (дубликата Допуска) и (или) карточки допуска на автотранспортное средство отечественные перевозчики предоставляют следующие документы:
1) заявление на получение Допуска и (или) карточки допуска по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) копии договоров аренды автотранспортных средств (при наличии);
3) копии сертификатов о проверке тахографа (контрольное устройство регистрации режима труда и отдыха водителей);
4) документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за выдачу Допуска или его дубликата.
Территориальными органами заявление на получение Допуска (дубликата Допуска) и (или) карточки допуска рассматривается в течение трех рабочих дней.»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:

«11. Осы Қағиданың 14-тармаңында көзделген жағдайларда жаңа Рұқсат (Рұқсат телнұсқасын) және (немесе) рұқсат карточкасын алуға арналған өтiнiштi аумақтық орган өтiнiш берілген күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде қарайды.»;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Отандық тасымалдаушыға жаңа Рұқсат (Рұқсат телнұсқасы) және (немесе) рұқсат карточкасын мынадай:
1) дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты, атауы, орналасқан жері өзгерген;
2) заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері өзгерген және қайта ұйымдастырылған;
3) Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасы жоғалған, бүлініп қалған (зақымдалған);
4) автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірінің белгісін ауыстырған;
5) автокөлік құралын сатып алған немесе жалға алған жағдайларда беріледі.»;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Осы Қағиданың 14-тармағының 1), 2), 4) және 5) тармақшаларында көзделген жағдайларда жаңа Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасын алу үшiн отандық тасымалдаушы осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш ұсынады.»;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Осы Қағиданың 14-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайларда жаңа Рұқсат (Рұқсат телнұсқасын) алу үшiн отандық тасымалдаушы осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш бередi және мыналарды ұсынады:
1) жоғалған жағдайда – бұқаралық ақпарат құралдарында Рұқсаттың жоғалғаны және жарамсыз деп тану туралы хабарландыру орналастырылғанын растайтын құжатты;
2) бүлiнiп қалған (зақымдалған) жағдайда – бүлiнiп қалған немесе зақымдалған Рұқсатты;
3) Рұқсат немесе оның телнұсқасын берілгені үшін мемлекеттік баж салығын төлеуді растайтын құжат.»;
16-1-тармақпен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
«16-1. Осы Қағиданың 14-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайларда жаңа рұқсат ету карточкасын алу үшiн отандық тасымалдаушы осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш бередi және мыналарды ұсынады:
1) жоғалған жағдайда – бұқаралық ақпарат құралдарында рұқсат карточкасының жоғалғаны және жарамсыз деп тану туралы хабарландыру орналастырылғанын растайтын құжатты;
2) бүлiнiп қалған (зақымдалған) жағдайда – бүлiнiп қалған немесе зақымдалған рұқсат карточкасын.».
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Ә.А. Асавбаев) белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында, соның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ресми интернет-ресурсында ресми жариялануын және оның мемлекеттік органдар интранет порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін;

«11. Заявление на получение нового Допуска (дубликата Допуска) и (или) карточки допуска в случаях, предусмотренных пунктом 14 настоящих Правил, рассматривается территориальным органом в течение трех рабочих дней со дня подачи заявления.»;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. Отечественному перевозчику выдается новый Допуск (дубликат Допуска) и (или) карточки допуска в случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества, наименования, местонахождения индивидуального предпринимателя;
2) изменения наименования, местонахождения и реорганизации юридического лица;
3) утери, повреждения (порчи) Допуска и (или) карточки допуска;
4) замены государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства;
5) приобретения или аренды автотранспортного средства.»;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
«15. Для получения нового Допуска и (или) карточки допуска в случаях, предусмотренных подпунктами 1), 2), 4) и 5) пункта 14 настоящих Правил, отечественный перевозчик предоставляет заявление по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. Для получения нового Допуска (дубликата Допуска) в случаях, предусмотренных подпунктом 3) пункта 14 настоящих Правил, отечественный перевозчик подает заявление согласно приложению 4 к настоящим Правилам и представляет:
1) в случае утери - документ, подтверждающий размещение объявления в средствах массовой информации об утере и недействительности Допуска;
2) в случае повреждения (порчи) - испорченный или поврежденный Допуск;
3) документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за выдачу Допуска или его дубликата.»;
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
«16-1. Для получения новой карточки допуска в случаях, предусмотренных подпунктом 3) пункта 14 настоящих Правил, отечественный перевозчик подает заявление согласно приложению 4 к настоящим Правилам и представляет:
1) в случае утери - документ, подтверждающий размещение объявления в средствах массовой информации об утере и недействительности карточки допуска;
2) в случае повреждения (порчи) - испорченную или поврежденную карточку допуска.».
2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) в установленном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и размещение его на интранет-портале государственных органов;

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күн ішінде «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынның «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне көшірмесін ресми жариялауға жолдауды;
4) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін 5 жұмыс күні ішінде мемлекеттік тіркеу туралы және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жіберу туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамсыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А.Ғ. Бектұровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                           А. Жұмағалиев

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление копии на официальное опубликование в информационно-правовую систему «Әділет» республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан»;
4) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Бектурова А.Г.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев