Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) төрағасының 2013 жылғы 12 қазандағы № 333 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 13 қарашада № 8905 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) төрағасының 2014 жылғы 15 сәуірдегі № 140 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) төрағасының 15.04.2014 № 140 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі. V13008905_2 басын қараңыз
Қазақстан Республикасы Экономикалық
қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)
Төрағасының 2013 жылғы
12 қазандағы № 333 бұйрығына
15-қосымша
Павлодар облысы бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес департаменті (қаржы полициясы)
лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптар
Департамент бастығы
С-FPО-1 (№5–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, немесе облыс деңгейіндегі басшы лауазымында кемінде үш жыл, орталық деңгейдегі немесе тең деңгейдегі басшы лауазымдарда, келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдар кемінде екі жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген міндеттерді орындау бойынша қызметті ұйымдастыруды, оған басшылық етуді және бақылауды жүзеге асырады.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасасады.
Департамент жұмысын жоспарлайды, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық іс-шараларының орындалуын бақылайды, сондай-ақ олар бойынша біріктірілген ақпарат пен талдау материалдарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Департамент жұмысының бағыттары бойынша аумақтық қаржы полициясы органдары басшыларының жұмысты талдау негізінде нұсқауларды әзірлеуін ұйымдастырады.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдарымен, сондай-ақ өзге де ұйымдарымен жедел қызмет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасасады.
Қаржы полициясы органдарында жедел-іздестіру қызметін реттейтін заңнамалық базаны жетілдіру мәселелерін шешуге қатысады.
Департаменттің жеке құрамымен кәсіби және дене шынықтыру дайындығы бойынша сабақтардың жүйелі өткізілуін және олардың қатысуын қамтамасыз етеді, іссапарға шығу алдында қарамағындағы қызметкерлерге нұсқама береді, жұмыс тиімділігін арттыру нәтижелерін қарастырады және олар бойынша шаралар қабылдайды.
Агенттік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Департамент бастығының бірінші орынбасары
(тергеу, сотқа дейінге іс жүргізу мәселелерін басқаратын)

Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей органов финансовой полиции Республики Казахстан
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 12 октября 2013 года № 333. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 ноября 2013 года № 8905. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 15 апреля 2014 года № 140
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 15.04.2014 № 140 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
См. начало V1300008905
Приложение 15
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной преступностью
(финансовой полиции)
от 12 октября 2013 года № 333
Квалификационные требования к категории должностей
Департамента по борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции)
по Павлодарской области
Начальник департамента
С-FPО-1 (№5–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее девяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях на районном уровне, либо не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях на областном уровне, либо не менее двух лет стажа работы на руководящих должностях на центральном уровне или на должностях, следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию, руководство и контроль за деятельностью по выполнению задач, возложенных на Департамент.
Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями.
Осуществлять планирование работы Департамента, контролировать исполнение плановых мероприятий Департамента и Агентства, а также обеспечивать подготовку по ним обобщенной информации и аналитических материалов.
На основании анализа работы, организовывать подготовку указаний руководителям территориальных органов финансовой полиции по направлениям работы Департамента.
Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам оперативной деятельности.
Принимать участие в решении вопросов по совершенствованию законодательной базы, регулирующей оперативно-розыскную деятельность в органах финансовой полиции.
Обеспечивать регулярное проведение и посещение личным составом Департамента занятий по профессиональной и физической подготовке, инструктировать подчиненных при выезде в командировки, рассматривать соответствующие результаты и принимать меры по повышению эффективности работы.
Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Первый заместитель начальника департамента
(ведающий вопросами следствия, досудебного производства)

С-FPО-2 (№5–2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, тең деңгейдегі басшы лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етуді жүзеге асырады және Департамент жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасасуда Департамент атынан өкілдік етеді.
Департамент жұмысын жоспарлайды, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық іс-шараларының орындалуын бақылайды, сондай-ақ олар бойынша біріктірілген ақпарат пен талдау материалдарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Департамент жұмысының бағыттары бойынша аумақтық қаржы полициясы органдары басшыларының жұмысты талдау негізінде нұсқауларды әзірлеуін ұйымдастырады.
Қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдарымен, сондай-ақ өзге де ұйымдарымен жедел қызмет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасасады.
Қаржы полициясы органдарында жедел-іздестіру қызметін реттейтін заңнамалық базаны жетілдіру мәселелерін шешуге қатысады.
Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мерзімде қарауды қамтамасыз етеді.
Департамент қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды жүзеге асырады.
Департамент бастығы болмаған кезде оның міндетін атқарады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Департамент бастығының орынбасары
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелерін басқаратын)

С-FPО-2 (№5–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях или не менее двух лет стажа работы на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы Департамента.
Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями.
Осуществлять планирование работы Департамента, контролировать исполнение плановых мероприятий Департамента и Агентства, а также обеспечивать подготовку по ним обобщенной информации и аналитических материалов.
На основании анализа работы, организовывать подготовку указаний руководителям территориальных органов финансовой полиции по направлениям работы Департамента.
Обеспечивать исполнение сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам оперативной деятельности.
Принимать участие в решении вопросов по совершенствованию законодательной базы, регулирующей оперативно-розыскную деятельность в органах финансовой полиции.
Рассматривать обращения физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Департамента в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.
Осуществлять контроль за соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками департамента.
В период отсутствия начальника департамента исполнять его обязанности.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Заместитель начальника департамента
(ведающий вопросами борьбы с коррупцией)

С-FPО-7 (№5-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құпия режимін қамтамасыз етуде көмек көрсетеді, Агенттік пен Департамент басшылығының қойған өзге де тапсырмаларын орындайды.
Аса маңызды істер жөніндегі аға инспектор – кезекші офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері

С-FPО-7 (№5-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», О государственных секретах», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Оказание помощи в обеспечении режима секретности Департамента; Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам – дежурный офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности

Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ЕУСС автоматтандырылған дерекқорларына енгізу үшін ЗС-1,ЗС-2 статистикалық карточкаларын уақытылы қояды; арыздар мен хабарламалардың ААЕК уақытылы тіркелуін және оның заңдылығын бақылайды, қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкес олардың одан әрі қаралу тәртібін белгілейді, Департаментке кіріс құжаттар бойынша келіп түсетін хабарламаларды ААЕК тіркеу қажеттілігін анықтайды.
Агенттік пен Департамент басшылығының қойған өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету тобы
Құпиялықты қамтамасыз ету тобының
аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы
С-FPО-7 (№6–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»(экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) не «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) не «Әскери ісі және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Құпиялық режимді қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді. Департаменттің қызметкерлерімен мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін регламенттейтін нормативтік құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарын өткізуге қатысады. Қаржы полициясы органдарында қызметтің жүктелген бағыттары бойынша жұмыс жағдайына талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді. Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимнің қамтамасыз етілуі бойынша нормативтік құжаттар талаптарының сақталуын бақылайды және талап етеді. Жоғары тұрған басшылардың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету тобының аға инспекторы
С-FPО-9 (№6-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»(экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) не «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) не «Әскери ісі және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдарда кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзінің лауазымдық міндеттерін білуі тиіс, сондай-ақ жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарын зерделеуі тиіс. Өзінің кәсіби деңгейін үнемі жетілдіруі тиіс.
Құпиялық режимді қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді. Департаменттің қызметкерлерімен мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарын өткізуге қатысады.
Қаржы полициясы органдарында жүктелген бағыттардағы жұмыс жағдайына талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді;
Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимнің қамтамасыз етілуі бойынша нормативтік құжаттар талаптарының сақталуын бақылайды және талап етеді.
Жоғары тұрған басшылардың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Ұйымдастыру-бақылау басқармасы - инспекция
Ұйымдастыру-бақылау басқармасының бастығы –
инспекцияның бастығы

Своевременное выставление статистических карточек формы ЗС-1,ЗС-2 для внесения в автоматизированную базу данных ЕУСС Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, контроль за своевременностью и законностью регистрации заявлений и сообщений в КУЗИ и установление дальнейшего порядка его рассмотрения в соответствии с требованиями действующего законодательства, определение необходимости регистрации в КУЗИ сообщений, поступающих в Департамент по входящей корреспонденции,
Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства
Группа обеспечения секретности
Старший инспектор по особо важным делам группы
обеспечения секретности
С-FPО-7 (№6–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление), либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов.
Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию.
Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор группы обеспечения секретности
С-FPО-8 (№6–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление), либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Знать свои должностные обязанности, а также изучить требования нормативных правовых актов в сфере защиты государственных секретов, необходимые для надлежащего исполнения возложенных задач. Постоянно совершенствовать свой профессиональный уровень.
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов.
Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию.
Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д.
Выполнять иные задачи, поставленные вышестоящим руководством.
Организационно-контрольное управление - инспекция
Начальник организационно-контрольного управления - инспекции

С-FPО-3 (№7–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдарда кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық жүргізеді және жұмысын ұйымдастырады, департамент басшылығы мен құрылымдық бөлімшелердің бастықтары арасында, басқа да мемлекеттік органдармен және олардың лауазымды қызметкерлерімен өзара іс-қимыл жасасады. Департамент бастығы жүктеген өзге де міндеттерді атқарады.
Кезекші бөлімі мен айдауыл бөлімінің жұмысын; есепке алу-тіркеу тәртібінің жүргізілуін, есептің дайындылығын және салыстырып тексерудің жүргізілуін; тәулік сайынғы мәліметтердің сапалы құрастырылуын; Агенттіктің алқа отырысына, Департаменттің жедел және аппарат мәжілістеріне материалдардың дайындығын; бизнес-ассоциацияларымен (орта және шағын бизнес субъектілері) кездесулерге ақпараттық материалдардың дайындығын; Құқық қорғау органдарының Үйлестіру Кеңесіне, Тәртіптік Кеңеске, жергілікті атқару және өкілетті билік органдарының мәжілістеріне анықтамалық материалдарын дайындығын бақылайды.
ҰББ-и жоспарлау және бақылау бөлімінің бастығы

С-FPО-3 (№7–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять общее руководство и организацию работы управления, обеспечивать взаимодействие между руководством Департамента и начальниками структурных подразделений, другими государственными органами и их должностными лицами и иные полномочия, возложенные на него начальником Департамента.
Обеспечивать контроль за: работой Дежурной части и конвойного отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины, подготовкой отчетности и проведением соответствующих сверок; качеством составления ежесуточных сводок; подготовкой материалов на коллегию Агентства, оперативные и аппаратные совещания Департамента; подготовкой информационных материалов на встречи с бизнес-ассоциациями (субъекты малого и среднего бизнеса); подготовкой справочных материалов на Координационный Совет правоохранительных органов, Дисциплинарный Совет, совещания в местных исполнительных и представительных органах власти.
Начальник отдела планирования и контроля ОКУ-и

С-FPО-5 (№7–2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, не тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмысына тікелей басшылық жасайды және жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерді орындауын; олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын; Агенттіктің Стратегиялық және Операциялық жоспарының орындалуын; бөлімнің және Департаменттің басқа да бөлімшелерінің Агенттіктің алқа, аппарат және жедел мәжілістеріне, сондай-ақ, Департаментте жүргізілетін басқа да іс-шараларға материалдарды дайындауын; Департамент бастығына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға қызметтік құжаттарды және Департамент бастығының баяндамалары мен сөз сөйлеулерін дайындауды қамтамасыз етеді және бақылауды жүзеге асырады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰББ-и жоспарлау және бақылау бөлімінің аса маңызды істер
жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№7–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и  Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять непосредственное руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Распределять обязанности и поступающие материалы между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; исполнением структурными подразделениями Департамента Стратегического и Операционного плана Агентства; подготовкой отделом и другими подразделениями Департамента материалов на коллегию Агентства, аппаратные и оперативные совещания Департамента, а также другие мероприятия, проводимые в Департаменте; подготовкой служебных документов начальнику Департамента и в вышестоящие государственные органы, а также докладов и выступлений начальника Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела планирования и контроля ОКУ-и

С-FPО-7 (№7–3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің Алқа мәжілісіне материалдарды (баяндамаларды, талдау анықтамалары, ақпараттар) дайындауды жүзеге асырады.
Департамент қызметтерінің Агенттіктің алқасына анықтамалық материалдарды уақытылы ұсынуын бақылайды.
Департаменттің жедел мәжілістеріне талдау материалдарын дайындайды.
Департаменттің жедел мәжілістерінің қорытындыларын талдайды, хаттама жазады және шешімдерді дайындайды, сондай-ақ ЭСЖКД құрылымдық бөлімшелеріне Департамент басшыларының нұсқаулары мен тапсырмаларын құрастырады.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің жедел-қызметтік іс-әрекеттерін инспекциялауға қатысады.
Инспекторлық тексерістерді жүргізу кестесін құрастырады.
Инспекторлық тексерістердің қорытындылары бойынша Департамент бөлімшелерінің инспекциялау нәтижелері туралы анықтамаларды дайындайды, Агенттіктің ҰБД-И ақпарат береді.
ҰББ-инспекциясы бастығының және оның орынбасарының тапсырған (бақылау тапсырмаларын) Агенттік басшылығының нұсқауларын орындауды қамтамасыз етеді.
Департамент қызметтерінің Агенттік басшылығының тапсырмаларын бекітілімдерді қалыптастыру немесе нұсқауларды дайындау арқылы орындауды қамтамасыз етеді.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерін Агенттік басшылығының келіп түскен нұсқауларымен және тапсырмаларымен, ҚР ЭСЖКА аппараттық және жедел мәжілістерінің хаттамаларымен, сондай-ақ қаржы полициясы органдарының жедел-қызметтік іс-әрекетінің негізгі бағыттары бойынша бұйрықтарымен, нұсқаулықтарымен таныстырады.
Мемлекеттік органдарға (жергілікті атқарушы және өкілетті билік органдары, прокуратура) жолданатын Департамент жұмысының негізгі көрсеткіштері бойынша қажетті анықтамалар мен ақпараттарды дайындауды қамтамасыз етеді.
Агенттіктен келіп түскен «құпия» белгісі бар, сондай-ақ «қызмет бабында пайдалану үшін» белгісі бар құжаттарды орындауды және оларды бақылауды қамтамасыз етеді.
ҰББ-и жоспарлау және бақылау басқармасының аға инспекторы

С-FPО-7 (№7-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять подготовку материалов на Коллегию Агентства (доклады, аналитические справки, информации).
Контролировать своевременность предоставления службами Департамента справочных материалов на Коллегию Агентства.
Подготавливать аналитические материалы на оперативные совещания Департамента.
Анализировать итоги оперативных совещаний Департамента, вести протокол и подготавливать решения, а также составлять указания и поручения руководства Департамента в структурные подразделения ДБЭКП.
Участвовать в инспектировании оперативно-служебной деятельности структурных подразделений Департамента.
Составлять график проведения инспекторских проверок.
По итогам инспекторских проверок подготавливать справки о результатах инспектирования подразделений Департамента, информировать ОКД-инспекцию Агентства.
Обеспечивать исполнение указаний руководства Агентства (контрольные поручения), порученные начальником ОКУ-инспекции и его заместителем. Организовать исполнение поручений руководства Агентства службами Департамента путем формирования закреплений или подготовки указаний.
Ознакомить структурные подразделения Департамента с поступившими указаниями и поручениями руководства Агентства, протоколами аппаратных и оперативных совещаний АБЭКП РК, а также приказами, инструкциями по основным направлениям оперативно-служебной деятельности органов финансовой полиции.
Обеспечить подготовку необходимых справок и информаций по основным показателям работы Департамента в государственные органы (местные исполнительные и представительные органы власти, прокуратура).
Обеспечивать исполнение и контроль за исполнением документов, поступающих из Агентства под грифом «секретно», а также с пометкой «для служебного пользования».
Старший инспектор отдела планирования и контроля ОКУ-и

С-FPО-8 (№7-4)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы қызметі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік және өңірлік бағдарламалық құжаттар шегінде ақпарат дайындайды және оның орындалуын бақылайды.
Алматы қала құқық қорғау органдарының Үйлестіру Кеңесіне, сондай-ақ жергілікті атқарушы және өкілеттік билік органдарының (маслихат және әкімдік) мәжілістері мен басқа да іс-шараларына материалдар дайындайды.
Құқық қорғау органдарының Үйлестіру Кеңесінің және басқа да ведомствоаралық мәжілістері шешімдерінің орындалу жағдайын үйлестіреді, аталған мәжілістердің хаттамаларын жүргізеді.
Агенттік жанындағы Тәртіптік Кеңеске мемлекеттік қызмет істері бойынша мәліметтер мен ұсыныстар дайындайды, Тәртіптік Кеңес бұйрықтарының орындалуын бақылайды.
Агенттіктің тоқсан сайынғы негізгі іс-шаралар жоспарларын және алдағы кезеңге арналған жоспарды Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің назарына жеткізеді.
Есептік кезеңнің әрбір тоқсанына арналған Департаменттің негізгі ұйымдастыру іс-шаралары жоспарын қорытындылайды, Департаменттің бөлімшелерімен жоспарланған іс-шаралардың орындалуын бақылайды.
Негізгі ұйымдастыру іс-шаралары жоспарын құрастыру кезінде Департаменттің қызметтеріне ұйымдастыру-әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсетеді.
Агенттіктің қызметтері мен басшылығына, басқа мемлекеттік органдарға ақпараттар, талдау анықтамаларын және басқа да ақпараттық құжаттар дайындауды жүзеге асырады.
Агенттік басшылығымен белгіленген қаржы полициясы органдары қызметінің басым салалары бойынша ақпараттарды жинайды, қорытындылайды және талдайды.
ҰББ-и кезекші бөлімінің бастығы

С-FPО-8 (№7–4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и  Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Готовить информацию и контролировать ее исполнение в рамках реализации государственных и региональных программных документов.
Осуществлять подготовку материалов на Координационные Советы правоохранительных органов, а также на совещания и другие мероприятия в местных исполнительных и представительных органах власти (акимат и маслихат).
Контролировать состояние исполнения решений Координационного Совета правоохранительных органов и других межведомственных совещаний, вести протоколы указанных совещаний.
Подготавливать сведения и предложения в Дисциплинарный Совет при Агентстве по делам государственной службы, контролировать исполнение приказов Дисциплинарного Совета.
Доводить до сведения структурных подразделений Департамента ежеквартальные планы основных мероприятий Агентства, а также перспективный план на предстоящий отчетный период.
Обобщать план основных организационных мероприятий Департамента на каждый квартал отчетного периода и осуществлять контроль за фактическим исполнением запланированных подразделениями Департамента мероприятий.
Оказывать организационно-методическую и практическую помощь службам Департамента при составлении плана основных организационных мероприятий.
Осуществлять подготовку информаций, аналитических справок и других информационных документов руководству и службам Агентства, а также в другие государственные органы.
Осуществлять сбор, обобщение и анализ информаций по приоритетным сферам деятельности органов финансовой полиции, определенным руководством Агентства.
Начальник дежурной части (отдела) ОКУ-и

С-FPО-5 (№7–5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Кезекші бөлімінің қызметін ұйымдастырады және басшылық етеді. Нарядқа түсетін жеке құрамға күн сайын нұсқама береді. Есепке алу-тіркеу тәртібінің сақтау жағдайын жалпы бақылайды, күнсайынғы мәліметтерді сапалы құрастырады; есепке алу-тіркеу жағдайы жөніндегі қызметтік тексеруді ұйымдастырады; есепке алу-тіркеу тәртібі бойынша комиссия қарауына материалдарды енгізеді. Департамент басшылығының, басқарма бастығы тапсырмаларының орындауын ұйымдастырады және бақылайды. Департаменттің өткізу режимінің сақталуына жауапты болады.
Департаментте жиналыстардың өткізілуін ұйымдастырады. Әкімшілік ғимараттардың күзетілуін ұйымдастырады, Департаменттің қару бөлмесіндегі қару мен оқ-дәрілерінің сақталуын, қабылдауы мен беруін бақылайды.
ҰББ-И кезекші бөлімінің аға инспекторы – жедел кезекшісі

С-FPО-5 (№7–5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию и руководство работой дежурной части.
Ежедневно производить инструктаж личного состава заступающего наряда.
Обеспечивать общий контроль за состоянием соблюдения учетно-регистрационной дисциплины, качественное составление ежедневных сводок, организовать служебные проверки состояния учетно-регистрационной дисциплины, вносить материалы на рассмотрение комиссии по УРД.
Организовывать и контролировать исполнение поручений руководства Департамента, начальника Управления.
Нести ответственность за соблюдение пропускного режима Департамента.
Организовывать проведение сборов в Департаменте.
Организовывать охрану административных зданий, контроль за хранением, приемом и выдачей оружия и боеприпасов, специальных средств находящихся в оружейной комнате Департамента.
Старший инспектор – оперативный дежурный
дежурной части (отдела) ОКУ-и

С-FPО-8 (№7–6, №7-7, №7-8)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың,байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің сақталуын қамтамасыз етеді. Департаменттің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады. Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады. Департаменттің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды. Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰББ-И кезекші бөлімінің инспекторы – жедел
кезекшісінің көмекшісі
С-FPО-9 (№7–9, №7-10, №7-11)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың, байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің сақталуын қамтамасыз етеді.
Департаменттің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады.
Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады.
Департаменттің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰББ-И кезекші бөлімінің жұмылдыру жұмысы, азаматтық қорғаныс
және арттехқаруландырудың аса маңызды істер жөніндегі
аға инспекторы

С-FPО-8 (№7-6, №7–7, №7-8)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средств связи и защиты, другого имущества.
Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Агентства, осуществляет охрану здания и прилегающей территории.
Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком.
Принимать под охрану режимные помещения Агентства.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Инспектор – помощник оперативного дежурного
дежурной части (отдела) ОКУ-и
С-FPО-9 (№7-9, №7-10, №7-11)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средства связи и защиты, другого имущества.
Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Агентства, осуществляет охрану здания и прилегающей территории.
Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком.
Принимать под охрану режимные помещения Агентства.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
мобилизационной работы, гражданской обороны и
арттехвооружения дежурной части (отдела) ОКУ-и

С-FPО-7 (№7–12)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің, Департамент басшылары тапсырмаларының орындалуын бақылауды қамтамасыз етеді, жұмылдыру және басқа да осындай іс-шараларды жүргізу кезінде қаржы полициясы органдарының арасында өзара тиімді іс-қимылды ұйымдастырады.
Қаржы полициясы органдары қызметкерлерінің өрт қауіпсіздігі мен санитарлық қағидаларды сақтауын бақылайды.
Арттехқаруландырудың есебін жүргізеді, қаруларды, оқ-дәрілерді және арнайы құралдарды сатып алу және бөлу туралы ұсыныстар енгізеді.
Қаржы полициясы органдарының қару мен оқ-дәрілерін есепке алу, сақтау тәртібінің сақталуын тексереді, Департаменттің жеке құрамының арасында оқу атыстарын жүргізуді ұйымдастырады.
Департаменттің жеке құрамына хабарлау сұлбасының уақытылы жаңартылуын қамтамасыз етеді.
Кезекші бөлімнің материалдық құндылықтары мен басқа мүліктерінің сақталуын қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Ақпараттық-талдау бөлімі
Ақпараттық-талдау бөлімінің бастығы

С-FPО-7 (№7–12)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять контроль:
за исполнением поручений руководства Агентства, Департамента, организует эффективное взаимодействие между органами финансовой полиции при проведении мобилизационных и других подобных мероприятий;
за соблюдением пожарной безопасности и санитарных правил сотрудниками финансовой полиции.
Вести учет за арттехвооружением, вносит предложения по приобретению и распределению оружия, боеприпасов и спецсредств.
Проверять соблюдение порядка учета, хранения оружия и боеприпасов в органах финансовой полиции, организовывает проведение учебных стрельб среди личного состава Агентства.
Обеспечивать своевременное обновление схемы оповещения личного состава Агентства.
Обеспечивать сохранность материальных ценностей и другого имущества Дежурной части.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Информационно-аналитический отдел
Начальник информационно-аналитического отдела

С-FPО-4 (№8–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) Техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйе, автоматтандыру және басқару) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастырады, басшылық етеді.
Мыналарды:
сыбайлас жемқорлық қатерлерді, заңсыз банктік операцияларды, қосымша құн салығының заңсыз қайтарылуын анықтауды;
экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстардың алдын алу және жолын кесу мақсатында даму институттарының қаражаты мен бюджет есебінен қаржыландырылатын ірі жобаларды іске асыру барысына күн сайын мониторинг жүргізілуін бақылайды.
Болжау – талдау жұмысының тиімді болуы мақсатында құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимыл жасасады.
Департаменттің бақылауындағы жоғары және мемлекеттік органдардан келіп түсетін құжаттардың, Департаменттің жедел және аппараттық мәжілістері шешімдерінің, іс-шаралар жоспарларының, басшылық тапсырмаларының уақытылы орындалуын жүзеге асырады.
Ақпараттық-талдау бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі
аға инспекторы

С-FPО-4 (№8–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «Об акционерных обществах», «О государственных закупках», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию и руководство работы отдела.
Осуществлять контроль за:
выявлением коррупционных рисков, незаконных банковских операций, незаконных возвратов налога на добавленную стоимость;
проведением ежедневного мониторинга хода реализации крупных проектов, финансируемых за счет бюджета и средств институтов развития в целях предупреждения и пресечения коррупционных и экономических преступлений.
Взаимодействовать с правоохранительными и другими государственными органами, юридическими и физическими лицами с целью эффективной прогнозно-аналитической деятельности.
Осуществлять своевременное исполнение документов, постуҒпающих из вышестоящих и других государственных органов, находяҒщихся на контроле Департамента, решений аппаратных и оперативных совещаний Департамента, планов мероприятий, поручений руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
информационно-аналитического отдела

С-FPО-7 (№8-2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) Техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйе, автоматтандыру және басқару) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»,  «Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сыбайлас жемқорлық қатерлерді, заңсыз банктік операцияларды, қосымша құн салықтарын заңсыз қайтарылуын анықтайды.
Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстары болдырмау мақсатында бюджеттен қаржыландыратын ірі жобаларды іске асыру және даму институттары қаражаттарына күнделікті мониторинг жүргізеді.
Болжамдау-талдау жұмысының тиімді болуы мақсатында құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимыл жасайды.
Департаменттің бақылауына алынған жоғары және басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін департаменттің жедел және аппараттық кеңестері шешімдерінің, іс-шаралар жоспарларының және басшылар тапсырмаларының уақытылы орындауын бақылайды.
Ақпараттық-талдау бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-7 (№8-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «Об акционерных обществах», «О государственных закупках», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Анализировать и выявлять коррупционные риски, незаконные банковские операции, незаконные возвраты налога на добавленную стоимость.
Проводить ежедневный мониторинг хода реализации крупных проектов, финансируемых за счет бюджета и средств институтов развития в целях предупреждения и пресечения коррупционных и экономических преступлений.
Взаимодействовать с правоохранительными и другими государственными органами, юридическими и физическими лицами с целью эффективной прогнозно-аналитической деятельности.
Осуществлять своевременное исполнение документов, поступающих из вышестоящих и других государственных органов, находящихся на контроле Департамента, решений аппаратных и оперативных совещаний Департамента, планов мероприятий, поручений руководства.
Старший инспектор информационно-аналитического отдела

С-FPО-4 (№9–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында жұмыс өтілі кемінде төрт жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР Қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және бөлім жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
Мыналарды:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды;
Департаменттің өткізілетін алқа мәжілістеріне, аппараттық және жедел мәжілістеріне, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды;
өз құзыреті шегінде құқық қорғау қызметі саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты, сондай-ақ қаржы полициясы органдары жүйесіндегі еңбек туралы заңнамалық, заңға тәуелді нормативтік құқықтық, нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді іске асырады;
қаржы полициясы органдарының құқық қорғау қызметі саласындағы заңнамаларды сақтауларын қадағалайды, өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті қамтамасыз етеді;
кадрларды сапалы жасақтау, осы жұмыстың жаңа әдістері мен нысандарын енгізуді қамтамасыз ету бойынша шаралар кешенін іске асырады;
қаржы полициясы органдарының жүйесінде жоғары лауазымдарға жылжыту үшін қаржы полициясы органдары қызметкерлерінің кадрлар резервін қалыптастырады;
қызметті үйлестіруді, ұйымдастыру-штат жұмысын, есепке алу, қаржы полициясы органдарының қызметкерлерін (жұмыскерлерін) оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру жұмыстарын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді, осы жұмысты жетілдіреді;
аттестациялық және тұрғын үй комиссиясы жұмыстарын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
қаржы полициясы органдарының жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын ұйымдастырады;
бөлімде құпиялы және құпиялы емес істерді жүргізеді;
ағымдағы және перспективалық жұмыс жоспарларын орындайды;
бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды;
Агенттіктің, Департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-4 (№9–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Обеспечивать и осуществлять контроль за:
исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента;
подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Департаменте;
реализацией в пределах своей компетенции единой государственной политики в сфере правоохранительной службы, а также положений законодательных, подзаконных нормативных правовых, нормативных правовых и правовых актов о труде в системе органов финансовой полиции;
соблюдением органами финансовой полиции законодательства в сфере правоохранительной службы, обеспечение в пределах своей компетенции борьбы с коррупцией;
осуществлением комплекса мер по обеспечению качественного комплектования кадров, внедрение новых форм и методов данной работы;
формированием кадрового резерва сотрудников органов финансовой полиции для выдвижения на занятие вышестоящих должностей в системе органов финансовой полиции;
координацией деятельности, организацией и обеспечением организационно-штатной работы, учета, обучения, подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников (работников) органов финансовой полиции, совершенствование этой работы;
организацией и обеспечением деятельности аттестационной и жилищных комиссий;
ведением секретного и несекретного делопроизводства в отделе;
выполнением текущего и перспективного планирования работы;
соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками отдела.
Выполнять иные поручения руководства Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам отдела кадров

С-FPО-7 (№9-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР Қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек  кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жеке құрам бойынша (тағайындау, ауыстыру, жұмыстан шығару, іссапарлар бойынша, сыныптық біліктілігін беру, қызметтің ерекше жағдайларына байланысты үстемақы белгілеу), тәртіптік тәжірибе (жазалар, көтермелеулер), әлеуметтік бағыт бойынша (материалдық көмек көрсету, демалыс беру туралы) бұйрықтардың жобаларын дайындайды.
Жеке құрам, тәртіптік және әлеуметтік тәжірибе бойынша бұйрықтарды тіркеуді жүзеге асырады.
Жеке құрам, тәртіптік тәжірибе бойынша журналдарды, әлеуметтік бағыт бойынша және демалыс беруді есепке алу журналын, сондай-ақ қызметтік куәліктерді беру журналдарын жүргізеді.
Жеке нөмір, жетондарды, қызметтік куәліктерді есепке алады және береді.
Аттестация өткізуге қажетті іс-шараларды дайындайды:
- аттестация өткізу кестелерін құрастырады;
- аттестация өткізу тәртібінің мақсаттары туралы түсіндірме жұмысын ұйымдастырады;
- тестілеуді өткізу мерзімдері мен орнын белгілейді;
- аттестаттаудан өтетін қызметкерлердің қажетті құжаттарын әзірлейді;
- заңда белгіленген мерзімде қызметкерлерге аттестация өтетін мерзімдер туралы хабарламалар жолдайды.
Департаменттің Тәртіптік комиссиясы отырыстарын дайындайды, оның хатшысы болады.
Сыйақы, материалдық көмек көрсету, Департамент жұмыскерлерінің (қызметкерлерінің) лауазымдық еңбекақысына үстеме белгілеу жөніндегі комиссияларды өткізу жұмыстарын ұйымдастырады.
Теріс қылықтарымен жұмыстан шығарылған қызметкерлер бойынша статистикалық карточканы ҚР БП ҚСжАЕКБ енгізеді.
Департаменттің жеке құрамы бойынша саптық жазбалар әзірлейді.
Жұмыстан шыққан қызметкерлер бойынша әскери комиссариаттарға хабарлайды.
Қаржы полициясы академиясына күндізгі оқыту бөлімі, магистратура, докторантура бойынша кандидаттарды іріктейді және жолдайды.
Қаржы полициясы академиясына оқуға түсетін кандидаттарды әскери-дәрігерлік комиссияға жібереді, оларды ҚСжАЕКБ бағыты бойынша арнайы тексерістен өткізеді.
Қаржы полициясы академиясында оқитын кандидаттардың жеке істерін ресімдейді және жолдайды.
Кадрлар басқармасы бастығы болмаған кезде оның міндеттерін атқарады.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады, олар бойынша қажетті шаралар қабылдайды.
Департамент басшылығының басқа тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар бөлімінің кәсіби дайындық бойынша аса маңызды істер
жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-7 (№9-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять подготовку проектов приказа по личному составу (назначения, перемещения, увольнения, по командировкам, по присвоению классной квалификации, установлению надбавок за особые условия службы), дисциплинарной практике (наказания, поощрения), по социальной направленности (об оказании материальной помощи, предоставлении отпусков).
Осуществлять регистрацию приказов по личному составу, дисциплинарной и социальной практике.
Вести журнал учета по личному составу, дисциплинарной практики, журнал учета отпусков и социальной направленности, а также выдачи служебных удостоверений.
Вести учет и выдачу служебных удостоверений, жетонов с личными номерами.
Готовить мероприятия, необходимые для проведения аттестации:
- составление графиков проведения аттестации;
- организация разъяснительной работы о целях порядке проведения аттестации;
- определение сроков и места проведения тестирования;
- подготовка необходимых документов на аттестуемых сотрудников;
- рассылка уведомлений сотрудникам о сроках проведения аттестации в установленном законом сроки;
Осуществлять подготовку заседаний Дисциплинарной комиссии Департамента и являться ее секретарем.
Организовывать работу по проведению комиссии о премировании, об оказании материальной помощи, и установления надбавок к должностным окладам работников (сотрудников) Департамента.
Выставлять статистическую карточку в УКПСиСУ ГП РК по сотрудникам, уволенным по отрицательным мотивам.
Готовить строевые записки по личному составу Департамента.
Направлять извещения в военкоматы по уволенным сотрудникам.
Подбирать и направлять кандидатов по очной форме обучения, магистратуры и докторантуры в Академию финансовой полиции.
Проводить спецпроверки по линии КПСиСУ кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции, направлять их на военно-врачебную комиссию.
Оформлять и направлять личные дела кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции.
Замещать начальника отдела кадров в его отсутствие.
Рассматривать обращения физических и юридических лиц, принимать по ним необходимые меры
Исполнять иные поручения руководства Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам
профессиональной подготовки отдела кадров

С-FPО-7 (№9-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР Қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек  кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Мынадай:
Департаменттің жеке құрамының жауынгерлік, қызметтік, кәсіби дайындығы бойынша;
Жеке құрамның дене шынықтыру дайындығы бойынша;
Қызметкерлерге біліктілік атақтарын беру бойынша;
Тәлімгер кеңесі бойынша;
Алғашқы дайындық курстары, біліктілікті арттыру, қайта дайындау курстары бойынша;
Департамент қызметкерлеріне арнайы атақ беру бойынша (бірінші, кезекті, кезектен тыс);
Жаңадан қабылданған қызметкерлерден ант қабылдау бойынша;
Спорттық іс-шаралар өткізу бойынша;
Департаменттің жеке құрамының саптық байқауы және саптық дайындығы бойынша;
Салтанатты іс-шаралар бойынша жұмыстарды ұйымдастырады.
Қызметке қабылданған қызметкерлерді есептен алу мәселелері бойынша әскери комиссариаттармен хат алмасады.
Кадрлар бөлімінің аға инспекторы
С-FPО-8 (№9-4)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі), «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (психология), «Білім беру» (педагогика және психология) мамандығы бойынша болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы қызметі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР Қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметкерлерінің сапалы құрамының есебін жүргізеді (штат бойынша орналастыру);
Департаменттің қызметкерлері арасынан «кадрлық резервті» құру жұмысын ұйымдастырады.
Департамент басшылығына, жоғары тұрған органдарға анықтамаларды, кадрлық жұмыстарға шолуды дайындайды.
Зейнеткерлік істерді дайындайды және ресімдейді (зейнетақы аудару үшін еңбек сіңірген жылдарының есебі).
Агенттіктің Кадрлар басқармасына статистикалық есептерді және басқа да сұратылған мәліметтерді дайындайды және жолдайды.
Департамент қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдарына пайыздық үстемақы белгілеу бойынша қорытындылар, бұйрықтарды дайындайды.
Кадрлар бөлімі қызметкерлерінің жұмыс уақытын есептеу табелін жүргізеді.
Департаменттің Тұрғын үй комиссиясының жұмысын ұйымдастырады.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады, олар бойынша қажетті шара қолданады.
Полиграфологиялық зерттеу мәселелері бойынша мониторинг, құқықтық актілердің және ҚР құқықтық заңнамасын жүйелейді.
Департаментте полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді.
Полиграфологиялық зерттеу нәтижелері бойынша құжаттардың есебін жүргізеді және сақтайды.
Департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар бөлімінің инспекторы

С-FPО-7 (№9-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать работу:
по боевой, служебной и профессиональной подготовке личного состава Департамента;
по физической подготовке личного состава;
по присвоению сотрудникам квалификационных званий;
Совета наставников;
по курсам первоначальной подготовки, курсам повышения квалификации и переподготовки;
по присвоению специальных званий сотрудникам Департамента (первых, очередных, досрочных);
по принятию присяги вновь принятых сотрудников;
по спортивным мероприятиям;
по строевым смотрам и строевой подготовке личного состава Департамента;
по торжественным мероприятиям.
Осуществлять переписку с военными комиссариатами по вопросам снятия с учета сотрудников, принятых на службу.
Старший инспектор отдела кадров
С-FPО-8 (№9-4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (психология), либо «Образование» (педагогика и психология)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Вести учет качественного состава сотрудников Департамента (штатная расстановка).
Организовывать работу по формированию «кадрового резерва» из числа сотрудников Департамента.
Готовить справки, обзоры кадровой работы в вышестоящие органы и руководству Департамента.
Готовить и оформлять пенсионные дела (расчеты выслуги лет для начисления пенсии).
Готовить материалы для назначения сотрудников на должности по номенклатуре Агентства, а также материалы для поощрения сотрудников приказами Председателя Агентства.
Готовить и направлять в Управление кадров Агентства статистические отчеты и другие запрашиваемые сведения;
Готовить заключения, приказы по установлению процентной надбавки за выслугу лет сотрудникам Департамента.
Вести табеля учета рабочего времени сотрудников отдела кадров.
Организовывать работу Жилищной комиссии Департамента.
Рассматривать обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры.
Исполнять иные поручения руководства Департамента.
Инспектор отдела кадров

С-FPО-9 (№9-5)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі), «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (психология), «Білім беру» (педагогика және психология) мамандығы бойынша болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР Қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек  кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Полиграфологиялық зерттеу мәселелері бойынша мониторинг, құқықтық актілердің және ҚР құқықтық заңнамасын жүйелейді.
Департаменттегі полиграфологиялық зерттеулерді жүргізеді;
Полиграфологиялық зерттеу нәтижелері бойынша құжаттардың есебін жүргізеді және сақтайды.
Департаменттің жоспарларын, Алқа отырыстарының, аппарат және жедел мәжілістердің хаттамаларын, бөлімге келіп түскен басқа да құжаттардың орындайды;
Департаменттің стратегиялық және операциялық жоспарларын әзірлеуге және іске асыруға, сондай-ақ, Департаменттің және бөлімнің полиграфологиялық зерттеу мәселелері бойынша жұмыс жоспарларын қалыптастыруға және іске асыруға қатысады;
Полиграфологиялық зерттеулер жүргізу жұмысының жағдайына талдау жасайды және қорытындылайды;
Жеке табыс салығы бойынша декларация тапсыру бойынша анықтамалардың бар болуын, Департамент қызметкерлерінің медициналық тексеруден жыл сайын өтулерін бақылайды;
Департамент қызметкерлері мен жұмысшыларын бұйрықтармен қол қойдыра отырып, таныстырады.
Департамент бөлімшелеріне бұйрықтардың көшірмелерін уақытылы жолдайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімі
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің бастығы

С-FPО-9 (№9-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (психология), либо «Образование» (педагогика и психология)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции:
проведение мониторинга, систематизации законодательства и правовых актов РК по вопросам полиграфологических исследований;
проведение полиграфологических исследований в Департаменте;
ведение, учет и хранение документации по результатам полиграфологических исследований;
исполнение планов Департамента, протоколов заседаний Коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, других поступивших документов в отдел;
участие в разработке и реализации стратегических и операционных планов Департамента, а также в формировании и реализации планов работы Департамента и отдела по вопросам полиграфологических исследований;
проведение анализа и обобщения состояния работы по проведению полиграфологических исследований;
Контролирует наличие справок о сдаче декларации по индивидуальному подоходному налогу, за своевременным прохождением сотрудниками Департамента ежегодного медицинского осмотра.
Ознакамливает под роспись с приказами сотрудников и работников Департамента.
Осуществляет своевременную рассылку копий приказов в подразделения Департамента
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Отдел внутренней безопасности
Начальник отдела внутренней безопасности

С-FPО-4 (№10–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарының жедел - тергеу бөлімшелерінде кемінде бес жыл жұмыс өтілі не жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»,  «Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және бөлім жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
Мыналарды қамтамасыз етеді және оларға бақылауды жүзеге асырады:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, Агенттік, департамент басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды;
Департаментте өткізілетін алқа мәжілістеріне, аппараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды;
қаржы полициясы органдарының жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын ұйымдастырады;
қызметтік тергеу жүргізуді ұйымдастырады;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша Агенттіктің Ішкі қауіпсіздік басқармасымен, Департаменттің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды;
бөлімде құпия және құпия емес істерді жүргізеді;
ағымдағы және перспективалық жұмыс жоспарларын орындайды;
бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды;
Агенттік, Департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі
аға инспекторы

С-FPО-4 (№10–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Обеспечивать и осуществлять контроль за:
исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства;
подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Департаменте и Агентстве;
организацию профилактических мероприятий по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава Департамента;
организацию проведения служебных расследований;
взаимодействие с Управлением внутренней безопасности Агентства, структурными подразделениями Департамента по вопросам обеспечения внутренней безопасности;
ведением секретного и несекретного делопроизводства в отделе;
выполнением текущего и перспективного планирования работы;
соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления.
Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела внутренней безопасности

С-FP-7 (№10–2, №10-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (есеп және аудит) мамандығы бойынша екінші жоғары білімі бар болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жедел-іздестіру бөлімшелерінде жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не мемлекеттік органдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»,  «Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Агенттік, Департамент басшылығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды;
қаржы полициясы органдарының жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын жүргізеді;
ішкі тергеулер мен ішкі аудитті жүргізеді;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік құралдарды әзірлейді;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша қаржы полициясы органдарының құрылымдық бөлімшелерімен және басқа да мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасасады;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметтеріне бақылау жасайды;
Агенттіктің және Департаменттің кіріс құжаттарын, жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есептік және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындайды.
Қызметтік іс-әрекет мәселелері бойынша өткізілетін мәжілістерге, алқаларға материалдарды уақытылы дайындайды;
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу басқармасы
Экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу
басқармасының бастығы

С-FPО-7 (№10-2, №10-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность), желательно наличие второго высшего образования по специальности «Социальные науки, экономика и бизнес» (учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях, либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства управления.
Проводить профилактические мероприятия по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава Департамента.
Проводить служебные расследования, внутренний аудит.
Разрабатывать методические пособия по вопросам обеспечения внутренней безопасности.
Осуществлять взаимодействие со структурными подразделениями органов финансовой полиции и другими правоохранительными органами по вопросам обеспечения внутренней безопасности.
Осуществлять исполнение входящей документации, плановых заданий Департамента и Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства.
Осуществлять своевременную подготовку материалов к совещаниям, коллегиям по вопросам служебной деятельности.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Управление по раскрытию экономических и
финансовых преступлений
Начальник управления по раскрытию
экономических и финансовых преступлений

С-FPО-3 (№11–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»,  «Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс жоспарларының, жоғары тұрған органдар құжаттарының, Департаменттің және Агенттіктің экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу бағыты бойынша бұйрықтары мен нұсқауларының орындалуын ұйымдастырады және тікелей жүзеге асырады.
Экономикалық және қаржылық қылмыстарды анықтауға, алдын алуға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру шараларын тікелей ұйымдастырады.
Тергеуге дейінгі тексеріс барысына, сондай-ақ Басқарманың орындауындағы экономика және қаржы саласындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне бақылауды тұрақты түрде жүзеге асырады.
Басқармадағы қызметтік тәртіптің, заңдылықтың және құпиялық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді.
Агенттік пен Департамент басшылығымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
ЭҚҚАБ 1-бөлімінің (көлеңкелі экономика саласындағы
қылмыстарды ашу) бастығы

С-FPО-3 (№11–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и  Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства по линии раскрытия экономических и финансовых преступлений.
Непосредственно организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие экономических и финансовых преступлений.
Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях в экономической сфере, находящихся на исполнении в Управлении.
Обеспечивать соблюдение служебно-воинской дисциплины, законности и режима секретности в Управлении.
Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента и Агентства.
Начальник 1 отдела УРЭФП
(по раскрытию преступлений в сфере теневой экономики)

С-FPО-5 (№11–2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»,  «Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмысына тікелей басшылық жасайды және жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерді орындауын; олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын; Агенттіктің Стратегиялық және Операциялық жоспарының орындалуын; бөлімнің және Департаменттің басқа да бөлімшелерінің Агенттіктің алқа, аппарат және жедел мәжілістеріне, сондай-ақ, Департаментте жүргізілетін басқа да іс-шараларға материалдарды дайындауын; Департамент бастығына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға қызметтік құжаттарды және Департамент бастығының баяндамалары мен сөз сөйлеулерін дайындауды қамтамасыз етеді және бақылауды жүзеге асырады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАБ 1-бөлімінің
(көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстарды ашу)
аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№11–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять непосредственное руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Распределять обязанности и поступающие материалы между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; исполнением Стратегического и Операционного плана Агентства; подготовкой отделом и другими подразделениями Департамента материалов на коллегию Агентства, аппаратные и оперативные совещания Департамента, а также другие мероприятия, проводимые в Департаменте; подготовкой служебных документов начальнику Департамента и в вышестоящие государственные органы, а также докладов и выступлений начальника Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам 1 отдела УРЭФП
(по раскрытию преступлений в сфере теневой экономики)

С-FPО-7 (№11-3, №11-4, №11-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»,  «Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Көлеңкелі экономика саласындағы экономикалық және қаржылық қылмыстардың алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру қызметін жүргізеді.
Қызмет көрсету саласы бойынша бұзушылықтар мен қылмыстар туралы ақпараттарды жинайды, топтайды, талдайды және іске асырады.
Қызмет көрсетілетін сала бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептерді, анықтамаларды және шолуларды жасайды.
Көлеңкелі экономика саласында жасалған және жасалатын экономикалық және қаржылық қылмыстар туралы шағымдарды, арыздарды және хабарламаларды тексереді.
Өзінің жұмыс бағыты бойынша бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін тарта отырып, жедел-іздестіру шараларын жүргізу бойынша ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істерді тергеуге қатысады, істерді соттарға жолдауға және қарауға дейін жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтауды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібінің қағидаларын сақтайды.
Бөлімнің, Басқарманың, Департамент пен Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
ЭҚҚАБ 1-бөлімінің
(көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстарды ашу)
аға инспекторы

С-FPО-7 (№11-3, №11-4, №11-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию экономических и финансовых преступлений в сфере теневой экономики.
Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии.
Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых экономических и финансовых преступлениях в сфере теневой экономики.
Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента.
Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах.
Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан.
Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством отдела, Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор 1 отдела УРЭФП
(по раскрытию преступлений в сфере теневой экономики)

С-FPО-5 (№11–13)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын,«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»,  «Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмысына тікелей басшылық жасайды және жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
өлім қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерді орындауын; олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын; Агенттіктің Стратегиялық және Операциялық жоспарының орындалуын; бөлімнің және Департаменттің басқа да бөлімшелерінің Агенттіктің алқа, аппарат және жедел мәжілістеріне, сондай-ақ, Департаментте жүргізілетін басқа да іс-шараларға материалдарды дайындауын; Департамент бастығына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға қызметтік құжаттарды және Департамент бастығының баяндамалары мен сөз сөйлеулерін дайындауды қамтамасыз етеді және бақылауды жүзеге асырады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАБ 2-бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы
(даму институттарының, ұлттық компаниялар мен көлік
қызметіндегі қылмыстарды ашу)

С-FPО-5 (№11–13)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять непосредственное руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Распределять обязанности и поступающие материалы между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; исполнением Стратегического и Операционного плана Агентства; подготовкой отделом и другими подразделениями Департамента материалов на коллегию Агентства, аппаратные и оперативные совещания Департамента, а также другие мероприятия, проводимые в Департаменте; подготовкой служебных документов начальнику Департамента и в вышестоящие государственные органы, а также докладов и выступлений начальника Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам 2 отдела УРЭФП
(по раскрытию преступлений в деятельности институтов развития,
национальных компаний и транспорта)

С-FPО-3 (№12–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын,«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»,  «Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс жоспарларының, жоғары тұрған органдар құжаттарының, Департаменттің және Агенттіктің бұйрықтары мен нұсқауларының орындалуын ұйымдастырады және тікелей жүзеге асырады.
Қылмыстарды анықтауға, алдын алуға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру шараларын тікелей ұйымдастырады.
Тергеуге дейінгі тексеріс барысына, сондай-ақ Басқарманың орындауындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне бақылауды тұрақты түрде жүзеге асырады.
Басқармадағы қызметтік-әскери тәртіптің, заңдылықтың және құпиялық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді.
Агенттік пен Департамент басшылығымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
АБ ҰҚТ және есірткі бизнесін қаржыландыруды анықтау
бөлімінің бастығы

С-FPО-3 (№12–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства.
Организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие преступлений.
Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях, находящихся на исполнении в Управлении.
Обеспечивать соблюдение служебно-воинской дисциплины, законности и режима секретности в Управлении.
Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента и Агентства.
Начальник отдела выявления финансирования ОПГ
и наркобизнеса СпУ

С-FPО-5 (№12–2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын,«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»,  «Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім жұмысын; есепке алу-тіркеу тәртібінің жүргізуін; материалдарды тексеру барысын; сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірісіндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша шешімдердің уақытылы қабылдануын; заңмен көзделген жеке және заңды тұлғалардың деректі тексерістерінің жүргізілу барысын; қызмет көрсетілетін бағыты бойынша криминогендік жағдайлардың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпараттың сапалы түрде құрастырылуын бақылайды, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды анықтауға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру қызметін жүргізеді, бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылайды; бөлімдегі құпиялық режимді қамтамасыз етеді.
Басқарманың, Департаменттің және Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерін жүзеге асырады.
АБ ҰҚТ және есірткі бизнесін қаржыландыруды анықтау бөлімінің
аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№12–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности»,  Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по линии отдела, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела выявления финансирования ОПГ и наркобизнеса СпУ

С-FPО- 7 (№12-3, №12-4, №12-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі (жедел қызметте) жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын,«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»,  «Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Қызмет көрсетілетін сала бойынша қылмыстардың алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру қызметін жүргізеді.
Қызмет көрсету саласы бойынша бұзушылықтар мен қылмыстар туралы ақпараттарды жинайды, топтайды, талдайды және іске асырады. Қызмет көрсетілетін сала бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептерді, анықтамаларды және шолуларды жасайды.
Қызмет көрсету саласы бойынша жасалған және жасалатын қылмыстар туралы шағымдарды, арыздарды және хабарламаларды тексереді.
Өзінің жұмыс бағыты бойынша бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін тарта отырып, жедел-іздестіру шараларын жүргізу бойынша ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істерді тергеуге қатысады, істерді соттарға жолдауға және қарауға дейін жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтауды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібінің қағидаларын сақтайды.
Бөлімнің, Басқарманың, Департамент пен Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
АБ ҰҚТ және есірткі бизнесін қаржыландыруды анықтау бөлімінің
аға инспекторы

С-FPО-7 (№12-3, №12-4, №12-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе (в оперативной деятельности)
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по обслуживаемой линии.
Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии.
Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых преступлений по обслуживаемой линии.
Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента.
Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах.
Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан.
Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством отдела, Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор отдела выявления финансирования
ОПГ и наркобизнеса СпУ

С-FPО-5 (№12–8)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы»«Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім жұмысын; есепке алу-тіркеу тәртібінің жүргізуін; материалдарды тексеру барысын; сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірісіндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша шешімдердің уақытылы қабылдануын; заңмен көзделген жеке және заңды тұлғалардың деректі тексерістерінің жүргізілу барысын; қызмет көрсетілетін бағыты бойынша криминогендік жағдайлардың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпараттың сапалы түрде құрастырылуын бақылайды, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды анықтауға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру қызметін жүргізеді, бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылайды; бөлімдегі құпиялық режимді қамтамасыз етеді.
Басқарманың, Департаменттің және Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерін жүзеге асырады.
АБ діни экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимыл бөлімінің
аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№12–8)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», «О противодействии терроризму», «О противодействии экстремизму», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по линии отдела, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела по противодействию религиозному экстремизму
и терроризму СпУ

С-FPО-5 (№12–14)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім жұмысын; есепке алу-тіркеу тәртібінің жүргізуін; материалдарды тексеру барысын; сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірісіндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша шешімдердің уақытылы қабылдануын; заңмен көзделген жеке және заңды тұлғалардың деректі тексерістерінің жүргізілу барысын; қызмет көрсетілетін бағыты бойынша криминогендік жағдайлардың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпараттың сапалы түрде құрастырылуын бақылайды, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды анықтауға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру қызметін жүргізеді, бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылайды; бөлімдегі құпиялық режимді қамтамасыз етеді.
Басқарманың, Департаменттің және Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерін жүзеге асырады.
АБ жедел есеп және талдау бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі
аға инспекторы

С-FPО-5 (№12–14)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам отдела
оперативных учетов и анализа СпУ

С-FPО-3 (№13–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл,оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын,«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»,  «Құқық қорғау қызметі туралы» «Жедел-іздестіру қызметі туралы»,  «Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде мыналарды:
Басқарма жұмысын ұйымдастыруды;
Басқарма қызметінің перспективалық және ағымдық жоспарлануын, олардың уақытылы және сапалы орындалуын;
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерді орындауын, Департамент пен Агенттік басшылығының оларға жүктеген тапрсырмаларының сапалы және уақытылы орындалуын;
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылын;
Департамент пен Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын, кіріс құжаттарының орындалуын, есеп және шолу материалдарының белгіленген тәртіпте дайындалуын және ұсынылуын, Департамент пен Агенттік қызметінің мәселелері бойынша ішкі және шығыс құжат айналымының орындалуын;
Басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚСДІБ көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстар бойынша
сотқа дейінгі іс жүргізу бөлімінің бастығы

С-FPО-3 (№13–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать:
Организацию работы Управления;
Перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение;
Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
Взаимодействие со структурными подразделениями Департамента;
Исполнение входящей документации, плановых заданий Департамента и Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства;
Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления;
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Начальник отдела досудебного производства по преступлениям
в сфере теневой экономики УДПЭП

С-FPО-7 (№13-3, №13-4, №13-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Департамент басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындайды.
Қаржы полициясы органдарының тергелуіне жататын қылмыстық істерді тергейді.
Департамент пен Агенттік басшылығының немесе оларды алмастыратын адамдардың тапсырмалары бойынша қылмыстық істерді өз өндірісіне қабылдайды және алдын ала тергеу жүргізеді, сондай-ақ, заңмен белгіленген тәртіпте тергеуге дейінгі тексеріс жүргізеді немесе жедел қызметкерлермен бірлесе отырып, тексерістер жүргізуге қатысады.
Қылмыстық процеске қатысушы азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғайды, оларды іске асыру үшін жағдайлар жасайды, процеске қатысушылардың заңды талаптарын қанағаттандыруға уақытылы шаралар қабылдайды.
Істің жайын жан-жақты, толық және объективтік зерттеу үшін барлық шараларды қолданады, қылмыс жасағанын көрсететін жеткілікті дәлелдемелер жиналған адамды заңмен белгіленген тәртіпте қылмыстық қудалауды жүзеге асырады.
Өндірісіндегі қылмыстық істер мен тергеуге дейінгі тексеріс материалдары бойынша тергеу (тексеру) жоспарларын құрастырады, көзделген тергеу-жедел іс-шараларын уақытылы орындауды қамтамасыз етеді.
Басқарма бастығына және Департамент бастығының жетекшілік ететін орынбасарына істердің тергелу барысы және тергеуге дейінгі тексерістер туралы баяндайды.
Қылмыстық істер және тергеуге дейінгі тексеріс материалдары бойынша процессуалдық мерзімдерді, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау мерзімдерін сақтайды.
Тергеліп жатқан қылмыстық істерге не тергеуге дейінгі тексеріс материалдарына жатқызылатын жедел-іздестіру материалдарымен танысады. Өндірісіндегі қылмыстық істер мен тергеуге дейінгі тексеріс материалдары бойынша жедел сүйемелдеуді жүзеге асыратын жедел жұмыскерлердің қызметін үйлестіреді, қажет болған жағдайда олар бойынша тиісті жазбаша тапсырмалар мен нұсқаулар береді, олардың орындалуын бақылайды.
Департамент пен Агенттік басшылығының, не оларды алмастыратын адамдардың нұсқауларының, прокурорлардың әрекет ету актілерінің, тергеліп жатқан қылмыстық істер бойынша соттың қаулылары мен шешімдерінің орындалуын қамтамасыз етеді.
Қылмыспен келтірілген зиянның өтелуін қамтамасыз ету, заңды тұлғалардың, қоғамның, мемлекеттің заңмен қорғалатын мүдделерін, азаматтардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша заңмен көзделген шараларды қабылдайды.
Қылмыс жасауға ықпал ететін жағдайларды және басқа да заң бұзушылықтарды болдырмау бойынша ұсыныстар енгізеді, сондай-ақ өзге де профилактикалық шаралар қабылдайды.
Қызметтік құпиялардың сақталуы мен іс қағаздарының жүргізілуі, оның ішінде мемлекеттік құпиялармен және қызмет бабында пайдаланылатын құжаттармен байланысты іс қағаздарының жүргізілуі бойынша Агенттіктің актілерімен және заңдармен белгіленген талаптарын сақтайды.
Өндірісіндегі қылмыстық істердің, тергеуге дейінгі тексеріс материалдарының, қылмыстық іс кезіндегі, қаралып жатқан өтініштердегі сақталатын заттай дәлелдемелердің және өзге де қызметтік құжаттардың сақталуын қамтамасыз етеді.
Ұсталған және қамауға алынған адамдарды айдауылдаудың белгіленген тәртібін аудауылдың тергеу әрекеттерін жүргізу үшін тергеушіге тапсырған сәтінен бастап тергеу әрекеттері аяқталғанға дейін сақтайды.
Тергеліп жатқан қылмыстық істер бойынша (онда негізгі процессуалдық шешімдердің қаулылардың көшірмелері, прокурорлық қадағалау актілерінің көшірмелері, тергеліп жатқан қылмыстық істермен байланысты өтініштердің және оларға берілген жауаптардың көшірмелері, тергеу барысы туралы анықтамалар болуы тиіс) бақылау ісін жүргізеді.
Еңбек, орындаушылық және қызметтік тәртіпті сақтайды.
Заңмен көзделген өзге де талаптарды, сондай-ақ Департамент пен Агенттік басшылығының, не оларды алмастыратын адамдардың тапсырмаларын орындайды.
ЭҚСДІБ көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстар бойынша сотқа
дейінгі іс жүргізу бөлімінің аға тергеушісі

С-FPО-7 (№13-3, №13-4, №13-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Департамента.
Расследовать уголовные дела, отнесенные по подследственности к органам финансовой полиции.
По поручению руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих, принимать в производство уголовные дела и осуществлять предварительное следствие, а также проводить доследственные проверки в установленном законом порядке либо участвовать в проведении проверок совместно с оперативными сотрудниками.
Охранять права и свободы граждан, участвующих в уголовном процессе, создавать условия для их осуществления, принимать своевременные меры к удовлетворению законных требований участников процесса.
Принимать все меры к всестороннему, полному и объективному исследованию обстоятельств дела, в установленном законом порядке осуществлять уголовное преследование лица, в отношении которого собраны достаточные доказательства, указывающие на совершение им преступления.
Составлять планы расследования (проверок) по находящимся в производстве уголовным делам и материалам доследственных проверок, обеспечивать своевременное исполнение предусмотренных следственно-оперативных мероприятий.
Докладывать начальнику Управления и курирующему заместителю начальника Департамента о ходе расследования и доследственных проверок.
Соблюдать процессуальные сроки по уголовным делам и материалам доследственных проверок, а также сроки рассмотрения обращений граждан и юридических лиц.
Знакомиться с оперативно-розыскными материалами, относящимся к расследуемым уголовным делам либо материалам доследственных проверок. Координировать деятельность оперативных работников, осуществляющих оперативное сопровождение по материалам доследственных проверок и уголовным делам, находящимся в производстве, при необходимости давать по ним соответствующие письменные поручения и указания, контролировать их исполнение.
Обеспечивать исполнение указаний руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих, актов реагирования прокурора, постановлений и решений суда по расследуемым уголовным делам.
Принимать предусмотренные законом меры по обеспечению возмещения ущерба, причиненного преступлениями, восстановлению нарушенных прав граждан, охраняемых законом интересов юридических лиц, общества и государства
Вносить представления по устранению обстоятельств, способствовавших совершению преступления, и других нарушений закона, а также принимать иные профилактические меры.
Соблюдать установленные законами и актами Агентства требования по хранению служебной тайны и ведению делопроизводства, в том числе связанного с государственными секретами и документами для служебного пользования.
Обеспечивать сохранность находящихся в производстве уголовных дел, материалов доследственных проверок, вещественных доказательств, хранящихся при уголовном деле, рассматриваемых обращений и иных служебных документов.
Соблюдать установленный порядок конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражей, с момента передачи указанных лиц конвоем следователю для проведения следственных действий, до окончания следственного действия.
Вести наблюдательные производства по расследуемым уголовным делам (где должны содержаться копии постановлений основных процессуальных решений, копии актов прокурорского надзора, копии обращений, связанных с расследуемым уголовным делом, и ответов на них, справки о ходе расследования).
Соблюдать трудовую, исполнительскую и служебную дисциплину.
Исполнять иные предусмотренные законом требования, а также поручения и указания руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих.
Старший следователь отдела досудебного производства по
преступлениям в сфере теневой экономики УДПЭП

С-FPО-4 (№15-1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не тең деңгейдегі немесе төмен тұрған лауазымдарда кемінде екі жыл, мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшы лауазымдарында жұмыс өтілі кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын,  Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде бөлімнің жұмысын ұйымдастыруды;
Басқарма қызметінің перспективалық және ағымдық жоспарлануын, олардың уақытылы және сапалы орындалуын;
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерді орындауын, Департамент пен Агенттік басшылығының оларға жүктеген тапрсырмаларының сапалы және уақытылы орындалуын;
Алқа, аппарат мәжілістеріне ақпараттық материалдарды, Агенттік басшылығына баяндамаларды дайындайды.
Басқа құқық қорғау және мемлекеттік органдармен қызметтік іс-әрекет мәселелері бойынша өзара іс-қимылын;
Тергеу тәжірибесі және озық тәжірибе негізінде әдістемелік ұсынымдар мен қаржы полициясы органдарының құзыретіне жататын қылмыстық істерді тергеу туралы нұсқауларды дайындауды және таратуды;
Аймақаралық қаржы полициясы органдары бөлімшелеріне әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсету бойынша жұмысты ұйымдастыруды;
Статистикалық мәліметтер негізінде тергеу жұмысын жетілдіру және оның тиімділігін арттыру бойынша ұсынымдарды, жұмыстың оң тәжірибесі, тергеудің кемшіліктері туралы ақпараттық хаттарды дайындауды;
Департамент пен Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын, кіріс құжаттарының орындалуын, есеп және шолу материалдарының белгіленген тәртіпте дайындалуын және ұсынылуын, Департамент пен Агенттік қызметінің мәселелері бойынша ішкі және шығыс құжат айналымының орындалуын;
Басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерінің, прокурорлардың ұсыныстарының, сот қаулыларының уақытылы қаралуын қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Бақылау-әдістемелік бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі
аға тергеушісі

С-FPО-4 (№15–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать организацию работы отдела:
Перспективное и текущее планирование деятельности отдела, внесение предложений в планирование деятельности Департамента, качественное и своевременное их исполнение;
Исполнение сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
Подготовку информационных материалов на заседание коллегии, аппаратные совещания, в доклады руководству Агентства;
Взаимодействие с другими правоохранительными и государственными органами по вопросам служебной деятельности;
На основе следственной практики и положительного опыта подготовку и распространение методических рекомендаций и указаний по расследованию уголовных дел, отнесенных к компетенции органов финансовой полиции;
Организацию работы по оказанию методической и практической помощи межрегиональным подразделениям органов финансовой полиции;
На основе статистических данных подготовку рекомендаций по совершенствованию следственной работы и повышению ее эффективности, информационных писем о положительном опыте работы, недостатках следствия;
Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента.
Обеспечивать контроль за соблюдением сотрудниками отдела трудовой и служебной дисциплины.
Обеспечивать своевременное рассмотрение обращений физических и юридических лиц, представлений прокуроров, постановлений суда.
Выполнять иные поручения руководства Департамента и Агентства.
Старший следователь по особо важным делам
контрольно-методического отдела

С-FPО-7 (№15-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын,  Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жеке және заңды тұлғалардың шағымдары мен өтініштерін қарайды.
Бөлімнің және Департаменттің басқа да бөлімшелерінің қызметкерлерін тарта отырып, өзінің жұмыс бағыты бойынша тергеу іс-шараларын жүргізу бойынша ұсыныстар енгізеді.
Басқа құқық қорғау және мемлекеттік органдармен қызметтік іс-әрекет мәселелері бойынша өзара іс-қимылын жүзеге асырады.
Тергеу бағыты бойынша статистикалық мәліметтерді жинайды, оларды ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетімен салыстырып тексереді, оларды есепке ала отырып, сотқа дейінгі іс жүргізу қызметінің нәтижелерін талдайды және қорытындылайды. Тергеу жұмысының негізгі көрсеткіштерін талдайды және қорытындылайды, тергеу жұмысын жақсарту бойынша ұсыныстармен талдау және шолу анықтамаларын дайындайды.
Азаматтардың конституциялық құқықтарын қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Еңбек және қызметтік тәртіпті сақтайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Бақылау – әдістемелік бөлімінің аға тергеушісі

С-FPО-7 (№15-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Рассматривать жалобы и обращения физических и юридических лиц.
Вносить предложения по проведению следственных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента.
Осуществлять взаимодействие с другими правоохранительными и государственными органами по вопросам служебной деятельности.
Осуществлять сбор статистических данных по линии следствия, производить их сверку с Комитетом правовой статистики и специальных учетов Генеральной прокуратуры РК, с учетом которых проводить анализ и обобщение результатов деятельности досудебного производства.
Анализировать и обобщать основные показатели следственной работы, готовить аналитические и обзорные справки с предложениями по улучшению следственной работы.
Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан.
Соблюдение трудовой и служебной дисциплины.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него вышестоящим руководством.
Старший следователь контрольно-методического отдела

С-FPО-5 (№16–2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не тең деңгейдегі немесе төмен тұрған лауазымдарда кемінде бір жыл, мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшы лауазымдарында жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім жұмысын; есепке алу-тіркеу тәртібінің жүргізуін; материалдарды тексеру барысын; сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірісіндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша шешімдердің уақытылы қабылдануын; заңмен көзделген жеке және заңды тұлғалардың деректі тексерістерінің жүргізілу барысын; қызмет көрсетілетін бағыты бойынша криминогендік жағдайлардың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпараттың сапалы түрде құрастырылуын бақылайды, сыбайлас жемқорлық қылмыстарды анықтауға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру қызметін жүргізеді, бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылайды; бөлімдегі құпиялық режимді қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықпен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
СЖІААБ 1-бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы
(әлеуметтік саладағы сыбайлас жемқорлық көріністерге қарсы күрес)

С-FPО-5 (№16–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям; проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию коррупционных преступлений; соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него вышестоящим руководством.
Старший инспектор по особо важным делам 1 отдела УРПДК
(по борьбе с коррупционными проявлениями в социальной сфере)

С-FPО-7 (№16-3, №16-4, №16-5)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарындағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»,  «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік саладағы сыбайлас жемқорлық қылмыстардың алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру қызметін жүргізеді.
Қызмет көрсету саласы бойынша бұзушылықтар мен қылмыстар туралы ақпараттарды жинайды, топтайды, талдайды және іске асырады. Қызмет көрсетілетін сала бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептерді, анықтамаларды және шолуларды жасайды.
Жасалған және жасалатын әлеуметтік саладағы сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы шағымдарды, арыздарды және хабарламаларды тексереді.
Өзінің жұмыс бағыты бойынша бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін тарта отырып, жедел-іздестіру шараларын жүргізу бойынша ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істерді тергеуге қатысады, істерді соттарға жолдауға және қарауға дейін жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтауды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібінің қағидаларын сақтайды.
Бөлімнің, Басқарманың, Департамент пен Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
СЖІААБ 1-бөлімінің аға инспекторы
(әлеуметтік саладағы сыбайлас жемқорлық көріністерге қарсы күрес)

С-FPО-7 (№16-3, №16-4, №16-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию коррупционных преступлений в социальной сфере.
Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии.
Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых коррупционных преступлениях в социальной сфере.
Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента.
Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах.
Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан.
Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него вышестоящим руководством.
Старший инспектор 1 отдела УРПДК
(по борьбе с коррупционными проявлениями в социальной сфере)

С-FPО-3 (№17–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл,оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс жоспарларының, жоғары тұрған органдар құжаттарының, Департаменттің және Агенттіктің экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстарды ашу бағыты бойынша бұйрықтары мен нұсқауларының орындалуын ұйымдастырады және тікелей жүзеге асырады.
Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстарды анықтауға, алдын алуға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру шараларын тікелей ұйымдастырады.
Тергеуге дейінгі тексеріс барысына, сондай-ақ Басқарманың орындауындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне бақылауды тұрақты түрде жүзеге асырады.
Басқармадағы қызметтік тәртіптің, заңдылықтың және құпиялық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді.
Агенттік пен Департамент басшылығымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
Екібастұз аймағы бойынша ауданаралық қаржы полициясы басқармасы
бастығының орынбасары

С-FPО-3 (№17–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства по линии раскрытия экономических и коррупционных преступлений.
Непосредственно организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие экономических и коррупционных преступлений.
Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений об экономических и коррупционных правонарушениях, находящихся на исполнении в Управлении.
Обеспечивать соблюдение служебно-воинской дисциплины, законности и режима секретности в Управлении.
Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента и Агентства.
Заместитель начальника
межрайонного управления финансовой полиции
по Екибастузскому региону

С-FPО-4 (№17-2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқармадағы жедел-іздестіру қызметін ұйымдастырады және бақылайды, осы жұмыс нәтижесінің есебін жүргізеді және талдайды, сондай-ақ жедел-іздестіру қызметі мәселелері бойынша Басқарманың жеке құрамының үйренуін қамтамасыз етеді.
Жұмыс жоспарларының, жоғары тұрған органдар құжаттарының, Департаменттің және Агенттіктің экономикалық қылмыстарды ашу бағыты бойынша бұйрықтары мен нұсқауларының орындалуын ұйымдастырады және тікелей жүзеге асырады.
Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Агенттіктің Алқа отырыстарында, Департаменттің аппарат және жедел мәжілістерінде қарау үшін материалдарды дайындауды ұйымдастырады.
Аумақтық қаржы полициясы органдарымен, құқық қорғау және өзге де мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады.
Агенттікке, Президент Әкімшілігіне және басқа да мемлекеттік билік органдарына жолданатын ақпараттық-талдау құжаттарын дайындауға қатысады.
Тергеуге дейінгі тексеріс барысына, сондай-ақ Басқарманың орындауындағы экономика саласындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне бақылауды тұрақты түрде жүзеге асырады.
Басқармадағы қызметтік тәртіптің, заңдылықтың және құпиялық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді.
Басқармадағы құпия және құпия емес іс қағаздарын тиісті түрде жүргізу бойынша жұмысты ұйымдастырады және бақылайды.
Агенттік пен Департамент басшылығымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
Екібастұз аймағы бойынша АҚПБ сыбайлас жемқорлық туралы істерді
ашу және оның алдын алу тобының аса маңызды істері жөніндегі
аға инспекторы

С-FPО-4 (№17–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности  «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории либо не менее семи лет работы в государственных органах, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать и контролировать оперативно-розыскную деятельность в Управлении, вести учет и анализ результатов этой работы, а также обеспечивать обучение личного состава Управления по вопросам оперативно-розыскной деятельности.
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, а также приказов и указаний Агентства и Департамента.
Организовывать подготовку, материалов для рассмотрения на аппаратных и оперативных совещаниях Департамента, заседаниях Коллегии Агентства по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Осуществлять взаимодействие с территориальными органами финансовой полиции, правоохранительными и иными государственными органами.
Принимать участие в подготовке информационно-аналитических документов, направляемых в Агентство, Администрацию Президента и другие органы государственной власти.
Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях, находящихся на исполнении в Управлении.
Обеспечивать соблюдение служебно-воинской дисциплины, законности и режима секретности в Управлении.
Организовывать и контролировать работу по надлежащему ведению секретного и несекретного делопроизводства в Управлении.
Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Агентства и Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам группы по
раскрытию и предупреждению дел о коррупции МУФП
по Екибастузскому региону

С-FPО-8 (№17-12)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»(экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) не «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) не «Әскери ісі және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болуы тиіс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзінің лауазымдық міндеттерін орындайды, сондай-ақ жүктелген міндеттерін тиісті түрде орындау үшін қажетті мемлекеттік құпияларды қорғау саласында нормативтік актілердің талаптарын зерделейді.
Өзінің кәсіби деңгейін үнемі жетілдіреді.
Құпия режимді сақтау мәселелері бойынша әдістемелік құжаттар мен жаднамалар дайындайды. Мемлекеттік құпияларды сақтау мәселелерін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді зерделеу бойынша бөлім қызметкерлерімен сабақтарды жүргізуге қатысады.
Қаржы полициясы органдарындағы қызмет бағыттары бойынша жұмыс жағдайын талдайды, оны жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізеді.
Өз құзыреті шегінде орындаушылардың құпиялық режимді қамтамасыз ету бойынша нормативтік құқықтық актілердің талаптарын сақтауларын бақылайды және талап етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың қойған өзге де міндеттерін орындайды.
Ақсу аймағы бойынша ауданаралық қаржы полициясы басқармасы
Ақсу аймағы бойынша ауданаралық қаржы полициясы
басқармасының бастығы

С-FPО-8 (№17–12)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление), либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Знать свои должностные обязанности, а также изучить требования нормативных правовых актов в сфере защиты государственных секретов, необходимые для надлежащего исполнения возложенных задач. Постоянно совершенствовать свой профессиональный уровень.
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками отдела по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов.
Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию.
Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д.
Выполнять иные задачи, поставленные вышестоящим руководством.
Межрайонное управление финансовой полиции
по Аксускому региону
Начальник межрайонного управления финансовой
полиции по Аксускому региону

С-FPО-7 (№5-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»,  «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құпия режимін қамтамасыз етуде көмек көрсетеді, Агенттік пен Департамент басшылығының қойған өзге де тапсырмаларын орындайды.
Аса маңызды істер жөніндегі аға инспектор – кезекші офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері

С-FPО-7 (№5-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан  «О государственной службе»,«О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О государственных секретах», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Оказание помощи в обеспечении режима секретности Департамента; Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам – дежурный офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности

Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ЕУСС автоматтандырылған дерек қорларына енгізу үшін ЗС-1,ЗС-2 статистикалық карточкаларын уақытылы қояды; арыздар мен хабарламалардың ААЕК уақытылы тіркелуін және оның заңдылығын бақылайды, қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкес олардың одан әрі қаралу тәртібін белгілейді, Департаментке кіріс құжаттар бойынша келіп түсетін хабарламаларды ААЕК тіркеу қажеттілігін анықтайды.
Агенттік пен Департамент басшылығының қойған өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету тобы Құпиялықты қамтамасыз ету тобының аса маңызды істер жөніндегі
аға инспекторы С-FPО-7 (№6–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»(экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) не «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) не «Әскери ісі және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Құпиялық режимді қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді.
Департаменттің қызметкерлерімен мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін регламенттейтін нормативтік құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарын өткізуге қатысады.
Қаржы полициясы органдарында қызметтің жүктелген бағыттары бойынша жұмыс жағдайына талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді.
Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимнің қамтамасыз етілуі бойынша нормативтік құжаттар талаптарының сақталуын бақылайды және талап етеді.
Жоғары тұрған басшылардың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету тобының аға инспекторы

Своевременно выставление статистических карточек формы ЗС-1,ЗС-2 для внесения в автоматизированную базу данных ЕУСС Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, контроль за своевременностью и законностью регистрации заявлений и сообщений в КУЗИ и установление дальнейшего порядка его рассмотрения в соответствии с требованиями действующего законодательства, определение необходимости регистрации в КУЗИ сообщений, поступающих в Департамент по входящей корреспонденции,
Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства
Группа обеспечения секретности
Старший инспектор по особо важным делам группы обеспечения
секретности
С-FPО-7 (№6–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов.
Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию.
Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор группы обеспечения секретности

С-FPО-4 (№7-2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқармадағы жедел-іздестіру қызметін ұйымдастырады және бақылайды, осы жұмыс нәтижесінің есебін жүргізеді және талдайды, сондай-ақ жедел-іздестіру қызметі мәселелері бойынша Басқарманың жеке құрамының үйренуін қамтамасыз етеді.
Жұмыс жоспарларының, жоғары тұрған органдар құжаттарының, Департаменттің және Агенттіктің экономикалық қылмыстарды ашу бағыты бойынша бұйрықтары мен нұсқауларының орындалуын ұйымдастырады және тікелей жүзеге асырады.
Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Агенттіктің Алқа отырыстарында, Департаменттің аппарат және жедел мәжілістерінде қарау үшін материалдарды дайындауды ұйымдастырады.
Аумақтық қаржы полициясы органдарымен, құқық қорғау және өзге де мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады.
Агенттікке, Президент Әкімшілігіне және басқа да мемлекеттік билік органдарына жолданатын ақпараттық-талдау құжаттарын дайындауға қатысады.
Тергеуге дейінгі тексеріс барысына, сондай-ақ Басқарманың орындауындағы экономика саласындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне бақылауды тұрақты түрде жүзеге асырады.
Басқармадағы қызметтік тәртіптің, заңдылықтың және құпиялық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді.
Басқармадағы құпия және құпия емес іс қағаздарын тиісті түрде жүргізу бойынша жұмысты ұйымдастырады және бақылайды.
Агенттік пен Департамент басшылығымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
ҰББ-и жоспарлау және бақылау тобының аса маңызды
істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-4 (№7-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории либо не менее семи лет работы в государственных органах, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать и контролировать организационно-контрольную деятельность в Управлении, вести учет и анализ результатов этой работы, а также обеспечивать обучение личного состава Управления по вопросам деятельности.
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, а также приказов и указаний Агентства и Департамента по линии раскрытия экономических преступлений.
Организовывать подготовку, материалов для рассмотрения на аппаратных и оперативных совещаниях Департамента, заседаниях Коллегии Агентства по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Осуществлять взаимодействие с территориальными органами финансовой полиции, правоохранительными и иными государственными органами.
Принимать участие в подготовке информационно-аналитических документов, направляемых в Агентство, Администрацию Президента и другие органы государственной власти.
Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях в экономической сфере, находящихся на исполнении в Управлении.
Обеспечивать соблюдение служебной дисциплины, законности и режима секретности в Управлении.
Организовывать и контролировать работу по надлежащему ведению секретного и несекретного делопроизводства в Управлении.
Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Агентства и Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам группы планирования и
контроля ОКУ-и

С-FPО-8 (№7–8, №7-9, №7-10)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың,байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің сақталуын қамтамасыз етеді.
Департаменттің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады.
Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады.
Департаменттің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰББ-И кезекші бөлімінің инспекторы – кезекші көмекшісі
С-FPО-9 (№7–11, №7-12, №7-13)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың, байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің сақталуын қамтамасыз етеді.
Департаменттің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады.
Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады.
Департаменттің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Ақпараттық-талдау бөлімі Ақпараттық-талдау бөлімінің бастығы

С-FPО-8 (№7–8, №7-9, №7-10)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося "Право" (юриспруденция,  государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средств связи и защиты, другого имущества.
Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Департамента, осуществляет охрану здания и прилегающей территории.
Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком.
Принимать под охрану режимные помещения Департамента.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Инспектор – помощник оперативного дежурного
дежурной части (отдела) ОКУ-и
С-FPО-9 (№7–11, №7-12, №7-13)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средства связи и защиты, другого имущества.
Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Агентства, осуществляет охрану здания и прилегающей территории.
Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком.
Принимать под охрану режимные помещения Агентства.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Информационно-аналитический отдел
Начальник информационно-аналитического отдела

С-FPО-4 (№8–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) Техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйе, автоматтандыру және басқару) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымда кемінде екі жыл не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»,  «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етеді.
Мыналарға:
сыбайлас жемқорлық қатерлерді, заңсыз банктік операцияларды, қосымша құн салықтарын заңсыз қайтарылуын анықтайды.
экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстары болдырмау мақсатында бюджеттен қаржыландыратын ірі жобаларды іске асыру және даму институттары қаражаттарына күнделікті мониторинг жүргізеді.
Болжамдау-талдау жұмысының тиімді болуы мақсатында құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимыл жасайды.
Департаменттің бақылауына алынған жоғары және басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін департаменттің жедел және аппараттық кеңестері шешімдерінің, іс-шаралар жоспарларының және басшылар тапсырмаларының уақытылы орындауын бақылайды.
Ақпараттық-талдау бөлімінің аса маңызды істер
жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-4 (№8–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «Об акционерных обществах», «О государственных закупках», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию и руководство работы отдела.
Осуществлять контроль за:
выявлением коррупционных рисков, незаконных банковских операций, незаконных возвратов налога на добавленную стоимость;
проведением ежедневного мониторинга хода реализации крупных проектов, финансируемых за счет бюджета и средств институтов развития в целях предупреждения и пресечения коррупционных и экономических преступлений.
Взаимодействовать с правоохранительными и другими государственными органами, юридическими и физическими лицами с целью эффективной прогнозно-аналитической деятельности.
Осуществлять своевременное исполнение документов, поступающих из вышестоящих и других государственных органов, находящихся на контроле Департамента, решений аппаратных и оперативных совещаний Департамента, планов мероприятий, поручений руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
информационно-аналитического отдела

С-FPО-4 (№10–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі,) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарының жедел - тергеу бөлімшелерінде кемінде бес жыл жұмыс өтілі не жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және бөлім жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
Мыналарды қамтамасыз етеді және оларға бақылауды жүзеге асырады:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, басшылықтың тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды;
Департаментте және Агенттікте өткізілетін алқа мәжілістеріне, аппараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды;
Департаменттің жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын ұйымдастырады;
қызметтік тергеу жүргізуді ұйымдастырады;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша Агенттіктің Ішкі қауіпсіздік басқармасымен, Департаменттің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды;
бөлімде құпия және құпия емес істерді жүргізеді;
ағымдағы және перспективалық жұмыс жоспарларын орындайды;
бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды;
Агенттік, Департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі
аға инспекторы

С-FPО-4 (№10–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Обеспечивать и осуществлять контроль за:
исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства;
подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Департаменте и Агентстве;
организацию профилактических мероприятий по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава Департамента;
организацию проведения служебных расследований;
взаимодействие с Управлением внутренней безопасности Агентства, структурными подразделениями Департамента по вопросам обеспечения внутренней безопасности;
ведением секретного и несекретного делопроизводства в отделе;
выполнением текущего и перспективного планирования работы;
соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления.
Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам отдела внутренней
безопасности

С-FPО-8 (№12-8)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі (жедел қызметте) жұмыс өтілі кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,  «Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы»«Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Қызмет көрсетілетін сала бойынша қылмыстардың алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру қызметін жүргізеді.
Қызмет көрсету саласы бойынша бұзушылықтар мен қылмыстар туралы ақпараттарды жинайды, топтайды, талдайды және іске асырады. Қызмет көрсетілетін сала бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептерді, анықтамаларды және шолуларды жасайды.
Қызмет көрсету саласы бойынша жасалған және жасалатын қылмыстар туралы шағымдарды, арыздарды және хабарламаларды тексереді.
Өзінің жұмыс бағыты бойынша бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін тарта отырып, жедел-іздестіру шараларын жүргізу бойынша ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істерді тергеуге қатысады, істерді соттарға жолдауға және қарауға дейін жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтауды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібінің қағидаларын сақтайды.
Бөлімнің, Басқарманың, Департамент пен Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
АБ діни экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимыл
тобының инспекторы

С-FPО-8 (№12-8)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе (в оперативной деятельности)
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О государственных секретах», «О противодействии терроризму», «О противодействии экстремизму», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по обслуживаемой линии.
Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии.
Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых преступлениях по обслуживаемой линии.
Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента.
Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах.
Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан.
Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Инспектор
отдела по противодействию религиозному экстремизму и терроризму
СпУ

С-FPО-4 (№15-1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде не тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, не мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,  «Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын,  Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде бөлімнің жұмысын ұйымдастыруды;
Бөлімнің перспективалық және ағымдық жұмысын жоспарлауды, Департамент қызметіне ұсыныстар енгізуді, олардың сапалы және уақытылы орындалуын;
Бөлім қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерді орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын;
Агенттік басшылығының баяндамасына, алқа отырыстарына, аппарат мәжілістеріне ақпараттық материалдарды дайындауды;
Қызметтік іс-қимыл мәселелері бойынша басқа да құқық қорғау және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасасады;
Тергеу практикасы және оң тәжірибесі негізінде қаржы полициясы органдарының құзыретіне жататын қылмыстық істерді тергеу бойынша нұсқаулар мен әдістемелік ұсынымдарды әзірлеуді және таратуды;
Аймақаралық қаржы полициясы органдары бөлімшелеріне әдістемелік және практикалық көмек көрсету бойынша жұмысты ұйымдастыруды;
Статистикалық мәліметтер негізінде тергеу жұмысын жетілдіру және оның тиімділігін арттыру бойынша ұсынымдарды, жұмыстың оң тәжірибесі, тергеу кемшіліктері туралы ақпараттық хаттарды дайындауды;
Кіріс құжаттардың, Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларының орындалуын, есептік және шолу материалдарының белгіленген тәртіпте дайындалуын және ұсынылуын, Департамент қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымының орындалуын қамтамасыз етеді.
Бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерінің, прокурорлардың ұсыныстары мен сот қаулыларының уақытылы қаралуын қамтамасыз етеді.
Агенттік пен Департамент басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Бақылау-әдістемелік бөлімінің аса маңызды істер
жөніндегі аға тергеушісі

С-FPО-4 (№15-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать организацию работы отдела:
Перспективное и текущее планирование деятельности отдела, внесение предложений в планирование деятельности Департамента, качественное и своевременное их исполнение;
Исполнение сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
Подготовку информационных материалов на заседание коллегии, аппаратные совещания, в доклады руководству Агентства;
Взаимодействие с другими правоохранительными и государственными органами по вопросам служебной деятельности;
На основе следственной практики и положительного опыта подготовку и распространение методических рекомендаций и указаний по расследованию уголовных дел, отнесенных к компетенции органов финансовой полиции;
Организацию работы по оказанию методической и практической помощи межрегиональным подразделениям органов финансовой полиции;
На основе статистических данных подготовку рекомендаций по совершенствованию следственной работы и повышению ее эффективности, информационных писем о положительном опыте работы, недостатках следствия;
Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента.
Обеспечивать контроль за соблюдением сотрудниками отдела трудовой и служебной дисциплины.
Обеспечивать своевременное рассмотрение обращений физических и юридических лиц, представлений прокуроров, постановлений суда.
Выполнять иные поручения руководства Департамента и Агентства.
Старший следователь по особо важным
делам контрольно-методического отдела

С-FPО-7 (№5-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы»,  «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құпия режимін қамтамасыз етуде көмек көрсетеді, Агенттік пен Департамент басшылығының қойған өзге де тапсырмаларын орындайды.
Аса маңызды істер жөніндегі аға инспектор – кезекші офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу  кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері

С-FPО-7 (№5-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан  «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О государственных секретах», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Оказание помощи в обеспечении режима секретности Департамента; Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам – дежурный офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности

С-FPО-4 (№8–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) Техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйе, автоматтандыру және басқару) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы» «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»,  «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастырады, басшылық етеді.
Мыналарды:
сыбайлас жемқорлық қатерлерді, заңсыз банктік операцияларды, қосымша құн салығының заңсыз қайтарылуын анықтауды;
экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстардың алдын алу және жолын кесу мақсатында даму институттарының қаражаты мен бюджет есебінен қаржыландырылатын ірі жобаларды іске асыру барысына күн сайын мониторинг жүргізілуін бақылайды.
Болжау – талдау жұмысының тиімді болуы мақсатында құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимыл жасасады.
Департаменттің бақылауындағы жоғары және мемлекеттік органдардан келіп түсетін құжаттардың, Департаменттің жедел және аппараттық мәжілістері шешімдерінің, іс-шаралар жоспарларының, басшылық тапсырмаларының уақытылы орындалуын жүзеге асырады.
Ақпараттық-талдау бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі
аға инспекторы

С-FPО-4 (№8–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе»,«О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «Об акционерных обществах», «О государственных закупках», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию и руководство работы отдела.
Осуществлять контроль за:
выявлением коррупционных рисков, незаконных банковских операций, незаконных возвратов налога на добавленную стоимость;
проведением ежедневного мониторинга хода реализации крупных проектов, финансируемых за счет бюджета и средств институтов развития в целях предупреждения и пресечения коррупционных и экономических преступлений.
Взаимодействовать с правоохранительными и другими государственными органами, юридическими и физическими лицами с целью эффективной прогнозно-аналитической деятельности.
Осуществлять своевременное исполнение документов, поступающих из вышестоящих и других государственных органов, находящихся на контроле Департамента, решений аппаратных и оперативных совещаний Департамента, планов мероприятий, поручений руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
информационно-аналитического отдела

С-FPО-4 (№10–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарының жедел - тергеу бөлімшелерінде кемінде бес жыл жұмыс өтілі не жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және бөлім жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
Мыналарды қамтамасыз етеді және оларға бақылауды жүзеге асырады:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, Агенттік, департамент басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды;
Департаментте өткізілетін алқа мәжілістеріне, аппараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды;
қаржы полициясы органдарының жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын ұйымдастырады;
қызметтік тергеу жүргізуді ұйымдастырады;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша Агенттіктің Ішкі қауіпсіздік басқармасымен, Департаменттің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды;
бөлімде құпия және құпия емес істерді жүргізеді;
ағымдағы және перспективалық жұмыс жоспарларын орындайды;
бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды;
Агенттік, Департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі
аға инспекторы

С-FPО-4 (№10–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе»,«О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности»,кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Обеспечивать и осуществлять контроль за:
исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства;
подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Департаменте и Агентстве;
организацию профилактических мероприятий по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава Департамента;
организацию проведения служебных расследований;
взаимодействие с Управлением внутренней безопасности Агентства, структурными подразделениями Департамента по вопросам обеспечения внутренней безопасности;
ведением секретного и несекретного делопроизводства в отделе;
выполнением текущего и перспективного планирования работы;
соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления.
Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам отдела внутренней
безопасности

С-FPО-5 (№12–8)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы»«Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім жұмысын; есепке алу-тіркеу тәртібінің жүргізуін; материалдарды тексеру барысын; сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірісіндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша шешімдердің уақытылы қабылдануын; заңмен көзделген жеке және заңды тұлғалардың деректі тексерістерінің жүргізілу барысын; қызмет көрсетілетін бағыты бойынша криминогендік жағдайлардың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпараттың сапалы түрде құрастырылуын бақылайды, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды анықтауға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру қызметін жүргізеді, бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылайды; бөлімдегі құпиялық режимді қамтамасыз етеді.
Басқарманың, Департаменттің және Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерін жүзеге асырады.
АБ діни экстремизмге және терроризмге қарсы іс-қимыл
бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№12–8)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», «О противодействию терроризму», «О противодействии экстремизму», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по линии отдела, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела по противодействию религиозному экстремизму и терроризму
СпУ

С-FPО-8 (№21-9, 21-10)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы», «Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және  Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындайды.
Қаржы полициясы органдарының тергеуіне жатқызылған қылмыстық істерді тергейді.
Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмалары бойынша қылмыстық істерді өз өндірісіне қабылдап, заңда белгіленген тәртіпте алдын ала тергеу жүргізеді немесе жедел қызметкерлермен бірлесе отырып, тексерістер жүргізуге қатысады.
Қылмыстық процеске қатысушы азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғайды, оларды іске асыру үшін жағдай жасайды, процеске қатысушылардың заңды талаптарын уақытылы қанағаттандыруға уақытылы шаралар қабылдайды.
Істің мән-жайын жан жақты, толық және объективті зерделеу үшін барлық шараларды қабылдайды, тұлғаның қылмыс жасағанын көрсететін жеткілікті дәлелдемелер бар болған жағдайда заңда белгіленген тәртіпте оған қатысты қылмыстық қудалауды жүзеге асырады.
Өндірісіндегі қылмыстық істер, тергеуге дейінгі тексеріс материалдары (тексерістер) бойынша жедел-тергеу іс-шараларын уақытылы орындауды қамтамасыз етеді.
Басқарма бастығына және Департамент бастығының жетекшілік ететін орынбасарына тергеу және тергеуге дейінгі тексерістің барысы туралы баяндайды.
Қылмыстық істер мен тексеріс материалдары, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша процессуалдық мерзімдерді сақтайды.
Тергеліп жатқан қылмыстық істер немесе тергеуге дейінгі тексеріс материалдарына қатысты жедел-іздестіру материалдарымен танысады. Өндірісіндегі қылмыстық істер мен тексеріс материалдары бойынша жедел сүйемелдеуді жүзеге асыратын жедел қызметкерлердің әрекетін үйлестіреді, қажет болған жағдайда оларға тиісті жазбаша нұсқаулар береді және олардың орындауын қадағалайды.
Агенттік пен Департамент басшыларының немесе оларды алмастыратын тұлғалардың нұсқауларын, прокурорлық ықпал ету актілерін, тергелетін қылмыстық істер бойынша соттың қаулылары мен шешімдерін орындайды.
Қылмыстармен келтірілген залалдардың орнын толтыруға, азаматтардың, заңмен қорғалатын заңды тұлғалардың, қоғам мен мемлекеттің бұзылған құқықтарын қалпына келтіруге заңда көзделген шараларды қабылдайды.
Заң бұзышылықтар мен қылмыстар жасауға себеп болған мән-жайларды және басқа да заң бұзушылықтарды жою туралы ұсыныстар енгізеді, сондай-ақ басқа да алдын алу шараларын енгізеді.
Заңдарда және Агенттіктің актілерінде белгіленген қызметтік құпияны сақтау, іс жүргізу, оның ішінде мемлекеттік құпия мен қызметте қолдануға арналған құжаттардың талаптарын орындайды.
Өндірісіндегі қылмыстық істерді, тергеуге дейінгі тексеріс материалдарын, қылмыстық істерде сақталынатын заттай айғақтарды, қаралып жатқан өтініштер мен басқа қызметтік құжаттардың сақталуын қамтамасыз етеді.
Тергеліп жатқан қылмыстық істер бойынша қадағалау өндірістерін жүргізеді.
Өндірісіндегі қылмыстық істер бойынша қадағалау өндірістерін (негізгі процессуалдық шешімдердің, прокурорлық қадағалау актісінің көшірмелері, қылмыстық істі тергеуге байланысты өтініштердің көшірмелері, олардың жауаптары, тергеу барысы туралы анықтамалар қамтылуы тиіс) жүргізеді.
Еңбек, орындаушылық және қызметтік тәртіпті сақтайды.
Заңда көзделген басқа да талаптарды, сондай-ақ Департамент пен Агенттік басшыларының тапсырмалары мен нұсқауларын орындайды.
Қазақстан Республикасы Экономикалық
қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)
Төрағасының 2013 жылғы
12 қазандағы № 333 бұйрығына
18-қосымша
Қаржы полициясы академиясының лауазымдары санаттарына қойылатын
біліктілік талаптар
Академия бастығы

С-FPО-8 (№21-9, №21-10)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Управления.
Расследовать уголовные дела, отнесенные по подследственности к органам финансовой полиции.
По поручению руководства Управления и Департамента, либо лиц, их замещающих, принимать в производство уголовные дела и осуществлять предварительное следствие, а также проводить доследственные проверки в установленном законом порядке либо участвовать в проведении проверок совместно с оперативными сотрудниками.
Охранять права и свободы граждан, участвующих в уголовном процессе, создавать условия для их осуществления, принимать своевременные меры к удовлетворению законных требований участников процесса.
Принимать все меры к всестороннему, полному и объективному исследованию обстоятельств дела, в установленном законом порядке осуществлять уголовное преследование лица, в отношении которого собраны достаточные доказательства, указывающие на совершение им преступления.
Составлять планы расследования (проверок) по находящимся в производстве уголовным делам и материалам доследственных проверок, обеспечивать своевременное исполнение предусмотренных следственно-оперативных мероприятий.
Докладывать начальнику Управления о ходе расследования и доследственных проверок.
Соблюдать процессуальные сроки по уголовным делам и материалам доследственных проверок, а также сроки рассмотрения обращений граждан и юридических лиц.
Знакомиться с оперативно-розыскными материалами, относящимся к расследуемым уголовным делам либо материалам доследственных проверок. Координировать деятельность оперативных работников, осуществляющих оперативное сопровождение по материалам доследственных проверок и уголовным делам, находящимся в производстве, при необходимости давать по ним соответствующие письменные поручения и указания, контролировать их исполнение.
Обеспечивать исполнение указаний руководства Управления, Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих, актов реагирования прокурора, постановлений и решений суда по расследуемым уголовным делам.
Принимать предусмотренные законом меры по обеспечению возмещения ущерба, причиненного преступлениями, восстановлению нарушенных прав граждан, охраняемых законом интересов юридических лиц, общества и государства
Вносить представления по устранению обстоятельств, способствовавших совершению преступления, и других нарушений закона, а также принимать иные профилактические меры.
Соблюдать установленные законами и актами Агентства требования по хранению служебной тайны и ведению делопроизводства, в том числе связанного с государственными секретами и документами для служебного пользования.
Обеспечивать сохранность находящихся в производстве уголовных дел, материалов доследственных проверок, вещественных доказательств, хранящихся при уголовном деле, рассматриваемых обращений и иных служебных документов.
Соблюдать установленный порядок конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражей, с момента передачи указанных лиц конвоем следователю для проведения следственных действий, до окончания следственного действия.
Вести наблюдательные производства по расследуемым уголовным делам (где должны содержаться копии постановлений основных процессуальных решений, копии актов прокурорского надзора, копии обращений, связанных с расследуемым уголовным делом, и ответов на них, справки о ходе расследования).
Соблюдать трудовую, исполнительскую и служебную дисциплину.
Исполнять иные предусмотренные законом требования, а также поручения и указания руководства Управления и Департамента, либо лиц, их замещающих.
Приложение 18
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по борьбе
с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции)
от 12 октября 2013 года № 333
Квалификационные требования к категориям должностей
Академии финансовой полиции
Начальник Академии

С-FPU-1 (№5-1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он екі жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде алты жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академияға тікелей басшылықты жүзеге асырады.
Академияның мақсаты мен стратегиясын анықтайды.
Академия атынан әрекет етеді, әртүрлі іс-шаралар, органдар, мекемелер мен ұйымдарда өкілдік етеді.
Академияның оқу, ғылыми, ұйымдастырушылық-шаруашылық және қаржы-экономикалық қызметін басқарады.
Барлық құрылымдық бөлімшелердің жұмысын және тиімді өзара әрекетін ұйымдастырады, олардың қызметін білім беру және ғылым процестерін жетілдіруге бағыттайды.
Мамандарды тиімді даярлауды арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының ғылыми ұйымдарымен ғылыми байланыстарды ұйымдастырады, білім беру және ғылым саласындағы халықаралық ынтымықтастықта болады.
Академияның білім беру қызметі саласын сақтау және кеңейту мақсатында білім берудің инновациялық технологиясын енгізуді және тартуды қамтамасыз етеді.
Академия қызметкерлерін көтермелеу, материалдық көмек көрсету сұрақтарын шешеді және тәртіптік жаза қолданады.
Ғылыми кеңес, аттестаттау, тәртіптік, тұрғын үй комиссиялары, Кадрлық резервті, Тәлімгерлер кеңесі және Академияның басқа да комиссиясы құрамын бекітеді.
Ғылыми кеңес, «Қазақстан Республикасының Құқық қорғау қызметі» мамандығы бойынша Оқу-әдістемелік секциясы, Аттестаттау комиссиясының Төрағасы болып табылады.
Бақылау және құжат айналымы бөлімі, кадрлар бөлімі, құпиялықты қамтамасыз ету тобының, қаржы-шаруашылық бөлімінің қызметін қадағалайды.
Өз өкілеттігі шегінде ішкі қауіпсіздік тобының қызметін қадағалайды.
Академия бастығының оқу-әдістемелік жұмысын ұйымдастыру
жөніндегі орынбасары

С-FPU-1 (№5-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность).
Ученая степень, ученое звание
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее десяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее пяти лет стажа работы на руководящих должностях, либо не менее десяти лет работы в государственных органах, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо не менее двенадцати лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее шести лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществляет непосредственное руководство Академией.
Определяет цели и стратегию Академии.
Действует от имени Академии, представляет ее на различных мероприятиях, в органах, учреждениях и организациях.
Руководит учебной, научной, организационно-хозяйственной и финансово-экономической деятельностью Академии.
Организует работу и эффективное взаимодействие всех структурных подразделений, направляет их деятельность на совершенствование образовательного и научного процесса.
В целях повышения эффективности подготовки специалистов организует научную связь с научными организациями Республики Казахстан, поддерживает международное сотрудничество в области образования и науки.
Обеспечивает внедрение и привлечение инновационных технологий образования в целях поддержания и расширения сферы образовательной деятельности Академии.
Решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Академии.
Утверждает персональный состав Ученого Совета, аттестационной, дисциплинарной, жилищной комиссии, Комиссии по утверждению кадрового резерва, Совета наставников и других комиссий Академии.
Является председателем Ученого Совета, Учебно-методической секции по специальности «Правоохранительная деятельность Республики Казахстан», Аттестационной комиссии.
Курирует деятельность: отдела контроля и обеспечения документооборота, отдела кадров, группы обеспечения секретности, финансово-хозяйственного отдела.
В пределах своих полномочий курирует деятельность группы внутренней безопасности.
Заместитель начальника Академии по организации
учебно-методической работы

С-FPU-2 (№5-2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он бір жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академияның факультеті мен кафедраларының оқу-әдістемелік қызметінің ұйымдастырылуына жетекшілік етеді.
Тиісті құрылымдық бөлімше қызметтерінің ағымдағы және болашақтағы жоспарлануын қамтамасыз етеді.
Оқу бағдарламаларының орындалуын, оқу процесі барлық бағыттарының тұрақты жұмыс істеуін, оны жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізеді.
Студенттердің білім сапасына және оқу үлгеріміне бақылауды жүзеге асырады.
Оқу ынтымақтастығы мәселелері бойынша шетел оқу мекемелерімен байланысты жүзеге асырады.
Озық білім беру технологияларын оқытушылықта қолдану және оқу процесіне енгізу жөніндегі іс-шараларды жоспарлайды және әзірлейді.
Оқу-әдістемелік семинараларды, конференцияларды ұйымдастырады, Академияның оқу-әдістемелік кеңесінің жұмысына жетекшілік етеді.
Оқытушылық құрам кадрларын тиімді орналастыру және пайдалануды қамтамасыз етеді.
Қарамағындағы бөлімшелерді білікті кадрлармен қамтамасыз ету, жұмыскерлердің біліктілігін уақытылы түрде арттыру бойынша шаралар қолданады. Кәсіби білімді қолдану және дамыту, тәжірибемен бөлісу, қолайлы және қауіпсіз еңбек жағдайларын жасау, еңбекті қорғау талаптары және қауіпсіздік техникасын сақтау бойынша шараларды қамтамасыз етед.
Академия бастығы белгілеген басқа да міндеттерді орындайды.
Оқу-әдістемелік жұмысын ұйымдастыру жөніндегі Академия бастығының орынбасарымен өзара алмасымды.
Академия бастығының халықаралық қатынас және
ғылыми-зерттеу жұмысын ұйымдастыру жөніндегі орынбасары

С-FPU-2 (№5-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность).
Ученая степень, ученое звание
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее пяти лет стажа работы на руководящих должностях, либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо не менее одиннадцати лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Руководит организацией учебно-методической деятельности факультетов и кафедр Академии.
Организует текущее и перспективное планирование деятельности соответствующих структурных подразделений.
Обеспечивает выполнение учебных программ, стабильное функционирование всех направлений учебного процесса, вносит предложения по его совершенствованию.
Осуществляет контроль за качеством знаний и успеваемостью студентов.
Осуществляет связь с зарубежными учебными заведениями по вопросам учебного сотрудничества.
Планирует и разрабатывает мероприятия по использованию в преподавании и внедрению в учебный процесс передовых образовательных технологий.
Организует учебно-методические семинары, конференции, руководит работой учебно-методического совета Академии.
Обеспечивает рациональную расстановку и использование кадров преподавательского состава.
Принимает меры по обеспечению вверенных подразделений квалифицированными кадрами, по проведению регулярного повышения квалификации работников.
Обеспечивает меры по использованию и развитию профессиональных знаний и обмена опытом, созданию благоприятных и безопасных условий труда, соблюдению требований охраны труда и техники безопасности.
Исполняет другие обязанности, определенные начальником Академии.
Взаимозаменяем с заместителем начальника Академии по организации научно-исследовательской работы и международному сотрудничеству.
Заместитель начальника Академии по организации
научно-исследовательской работы и международному
сотрудничеству

С-FPU-2 (№5-3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он бір жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академияның ғылыми-зерттеу бағытындағы жұмысын басқарады, факультеттердің, кафедралардың барлық ғылыми-зерттеу және ғылыми-әдістемелік жұмыстарына басшылық етеді.
Ғылыми-зерттеу жұмысы жоспарының әзірленуіне жетекшілік етеді және Академия ғылыми, ғылыми-әдістемелік қызметінің негізгі бағыттарын анықтайды.
Академияның ғылыми-зерттеу, редакциялық-баспа және халықаралық қызметін ұйымдастырады.
Академияның құрылымдық бөлімшелерінің ғылыми-зерттеу қызметінің шеңберінде Агенттікпен, басқа да ұйымдар мен ведомстволармен үйлестірімділігін қамтамасыз етеді.
Академия ғылыми-зерттеу қызметі жоспарының орындалуының жоспарлануын, басшылығын, ұйымдастырылуын және бақылауын қамтамасыз етеді.
Академияның баспа қызметін қадағалайды, баспа қызметінің жоспарын бекітеді.
Академияның ғылыми мекемелер мен жақын және алыс шетел ұйымдарымен халықаралық ғылыми ынтымақтастығын ұйымдастырады.
Ғылыми зерттеулер мен оларды әзірлеу нәтижелерінің тәжірибеде іске асыруға және оларды қаржы полициясы органдары қызметіне енгізуге ықпал етеді.
Академия қызметкерлерінің ғылыми тағылымдамасы мен іссапарларын қадағалайды.
Академия тыңдаушыларын ғылыми-зерттеу жұмысына тарту ісін қадағалайды.
Академия бастығы белгілеген басқа да міндеттерді орындайды.
Оқу-әдістемелік жұмысын ұйымдастыру жөніндегі Академия бастығының орынбасарымен өзара алмасымды.
Академия бастығының қызметтік және кәсіби дайындық
жөніндегі орынбасары

С-FPU-2 (№5-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность).
Ученая степень, ученое звание
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее пяти лет стажа работы на руководящих должностях, либо не менее шести лет работы в государственных органах, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее пяти лет стажа работы на руководящих должностях в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Возглавляет научно-исследовательское направление работы Академии, руководит всеми видами научно-исследовательских и научно-методических работ факультетов, кафедр.
Руководит разработкой планов научно-исследовательских работ и определяет главные направления научной, научно-методической деятельности Академии.
Организует проведение научных исследований в тесной связи с учебным процессом.
Организует международную и редакционно-издательскую деятельность Академии.
Обеспечивает координацию структурных подразделений Академии с Агентством и другими организациями и ведомствами в рамках научно-исследовательской деятельности.
Обеспечивает планирование, руководство, организацию и контроль за выполнением плана научно-исследовательской деятельности Академии.
Курирует издательскую деятельность Академии, утверждает план издательской деятельности.
Организует международное научное сотрудничество Академии с научными учреждениями и организациями ближнего и дальнего зарубежья.
Содействует практической реализации результатов научных исследований и разработок и их внедрению в деятельность органов финансовой полиции;
Курирует вопросы научных стажировок и командировок сотрудников Академии.
Курирует работу по привлечению слушателей Академии к научно-исследовательской работе.
Исполняет другие обязанности, определенные начальником Академии;
Взаимозаменяем с заместителем начальника Академии по учебно-методической работе.
Заместитель начальника Академии по служебной и профессиональной
подготовке

С-FPU-2 (№5-4)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он бір жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Тұрақты және ауыспалы құрамның саптық дайындығы бойынша жұмысты ұйымдастырады.
Жеке құрамның жауынгерлік, жұмылдыру дайындығы мәселелеріне жетекшілік етеді.
Оқу-саптық бөлімше және кезекші бөлім жұмысын ұйымдастырады және бақылайды.
Академия бастығы белгілеген басқа да міндеттерді орындайды.
Академия бастығының тәрбие және әлеуметтік-құқық жұмысы жөніндегі орынбасарымен өзара алмасымды.
Академия бастығының тәрбиелік және әлеуметтік-құқықтық жұмысы
жөніндегі орынбасары
С-FPU-2 (№5-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он бір жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтықҚылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін«Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Акакдемияның тәрбиелеу жұмысының ағымдағы және болашақты жопарлануын ұйымдастырады.
Оқытушылардың, жетекшілердің, Академияның қоғамдық кеңестері мен басқа да педагогикалық қызметкерлерді тәрбиелеу жоспарлары мен бағдарламаларын орындау бойынша жұмысын, сондай-ақ қажетті құжаттамаларды әзірлеуін үйлестіреді.
Академияның тәрбиелеу процесіне басшылық етеді.
Академияның қоғамдық, жастар ұйымдары өкілдерімен өзара әрекеттесуін үйлестіреді.
Тыңдаушылардың ата-аналарымен жұмыс жасауды ұйымдастырады.
Институт тыңдаушыларының медициналық қызмет көрсету, жатақханадағы тұрғын-тұрмыстық жағдайын бақылайды.
Тәрбие қызметі туралы есептердің уақтылы құрастыруын қамтамасыз етеді.
Академияның жағымды беделін қалыптастыру жұмысын ұйымдастырады.
Академияның бастығы белгілеген басқа да міндеттерді орындайды.
Қызметтік және кәсіби даярлау жөніндегі Академия бастығының орынбасарымен өзара алмасымды.
Ғылыми кеңес хатшысы

С-FPU-2 (№5-4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее пяти лет стажа работы на руководящих должностях, либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо не менее пяти лет стажа работы на руководящих должностях в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организует работу по строевой подготовке постоянного и переменного состава.
Ведает вопросами боевой, мобилизационной подготовки личного состава.
Организует и контролирует работу учебно-строевого подразделения и дежурной части.
Исполняет другие обязанности, определенные начальником Академии.
Взаимозаменяем с заместителем начальника Академии по воспитательной и социально-правовой работе.
Заместитель начальника Академии по воспитательной и
социально-правовой работе
С-FPU-2 (№5-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность).
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее пяти лет стажа работы на руководящих должностях, либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо не менее пяти лет стажа работы на руководящих должностях в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организует текущее и перспективное планирование воспитательной работы Академии.
Координирует работу преподавателей, кураторов, общественных советов Академии и других педагогических работников по выполнению планов и программ воспитания, а также разработку необходимой документации.
Руководит воспитательным процессом в Академии
Координирует взаимодействие между представителями общественных, молодежных организаций и Академией.
Организует работу с родителями слушателей.
Осуществляет контроль за состоянием медицинского обслуживания студентов института, жилищно-бытовых условий проживания в общежитии.
Обеспечивает своевременное составление отчетов о воспитательной деятельности.
Организует работу по созданию позитивного имиджа Академии.
Исполняет другие обязанности, определенные начальником Академии.
Взаимозаменяем с заместителем начальника Академии по служебной и профессиональной подготовке.
Секретарь ученого совета

С-FPU-7 (№5-6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Магистрлік академиялық дәрежесі (құқық, құқықтану)
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Ғылыми-педагогикалық қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл, оның ішінде оқытушылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академияның Ғылыми кеңесінің жұмыс жоспарын құрастырады.
Ғылыми кеңес жұмыс жоспарының және шешімдерінің уақтылы және сапалы орындалуын бақылайды.
Ғылыми кеңес отырысына дайындық жұмыстарын ұйымдастырады.
Ғылыми кеңес отырысы кезінде Ғылыми кеңес отырысы хаттмасын жүргізеді (Ғылыми кеңес төралқасы), стенограмманы танытып көрсетуді ұйымдастырады.
Академия оқытушылары ғылыми және оқу-әдістемелік жұмыс тізімінің дұрыс құрастырылуын және бекітілуін тексереді.
Ғылыми кеңес шешімін іске асыру мақсатында отырыс хаттамасы және қабылданған шешім үзінділерін Академияның құрылымдық бөлімшелеріне орындау үшін жолдайды, сондай-ақ бастықтың тиісті бұйрық жобаларын дайындайды.
Ғылыми кеңестің құжаттамасын іс қағаздарын жүргізу ережелеріне сәйкес жүргізеді, оның сақталуын және мұрағатқа тапсырылуын қамтамасыз етеді.
Заңнамаға, Жарғыға, Ғылыми кеңес туралы ережеге, регламентке қайшы келмейтін Ғылыми кеңес төрағасының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Академия сайтына орналастыру үшін Ғылыми кеңес қызметі туралы ақпаратты дайындайды.
Қаулылар, Ғылыми кеңес шешімдері, Академия бастығының бұйрықтары, өкімдері және басқа да тапсырмалардың орындалуын жетілдіру мәселелері бойынша талдамалық, ақпараттық және басқа да материалдарды дайындайды.
Ғылыми кеңестің қызметі саласында әдістемелік материалдар және ұсынымдар әзірлейді.
Инновациялық технологиялар бөлімі
Инновациялық технологиялар бөлімінің бастығы

С-FPU-7 (№5-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право»(юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность).
Академическая степень магистра (права или юриспруденции)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы в научно-педагогической деятельности, в том числе не менее одного года стажа работы в должности преподавателя, либо не менее двух лет работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Составлять план работы Ученого совета Академии.
Организовывать контроль за своевременным и качественным выполнением планов работы и решений Ученого совета.
Организовывать работу по подготовке заседаний Ученого совета.
Вести протоколы заседаний Ученого совета (президиума Ученого совета), организует расшифровку стенограмм.
Проверять правильность составления и заверяет список научных и учебно-методических работ преподавателей Академии.
Направлять выписки из протоколов его заседаний и принятых решений в структурные подразделения Академии для исполнения, а также готовит проекты соответствующих приказов начальника Академии.
Вести всю документацию Ученого совета в соответствии с правилами делопроизводства, обеспечивает ее сохранность и передачу в архив.
Выполнять иные поручения председателя Ученого совета, не противоречащие законодательству, Уставу, Положению об Ученом совете, регламенту.
Готовить к размещению на сайте Академии информацию о деятельности Ученого совета.
Готовить аналитические, информационные и иные материалы по вопросам совершенствования исполнения постановлений, решений Ученого совета, приказов, распоряжений и иных поручений начальника Академии.
Разрабатывать методические материалы и рекомендации в сфере деятельности Ученого совета.
Отдел инновационных технологий
Начальник отдела инновационных технологий

С-FPU-4 (№6-1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Техникалық ғылымдар мен технология» (ақпараттық жүйелер, автоматизация және басқару) немесе «Білім» (физика, математика, информатика) мамандығы бойынша болуы қажет.
Ғылыми дәрежесі не PhD-докторының (философия докторы) академиялық дәрежесі.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл не басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не оқытушылық қызметінде әлде маман бойынша кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Мамандықтарды дайындау және бағыттар бойынша қызметті дамыту стратегиясын әзірлейді.
Білім беруді басқару органдары мен жұмыс берушілердің сыртқы байланыстарын дамытады және күшейтеді.
Оқу үрдісінің жоғары сапасын қамтамасыз ету мақсатында оқыту құралдары мен педагогикалық әдістерді анықтайды.
Барлық оқудың нысандары бойынша оқыту сабақтарының өткізілуін ұйымдастырады.
Оқу үрдісінде жаңа ақпараттық технологияларды, Академияның кафедралары мен бөлімдерінің қызметіне инновациялық технологияларды енгізеді.
Инновациялық технологиялар бөлімінің аға оқытушысы
С-FPU-6 (№6-2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Техникалық ғылымдар мен технология» (ақпараттық жүйелер, автоматизация және басқару, есептеу техникасы және бағдарламамен қамтамасыз ету) мамандығы бойынша болуы қажет.
Академиялық дәреже
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Компьютерлік техника мен жүйені, мәліметтер базаны қызмет ету, электрондық оқулықтарды, компьютерлік тест бағдарламаны жасау жөніндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Білім беруді басқару органдары мен жұмыс берушілердің сыртқы байланыстарын дамытады және күшейтеді.
Оқу үрдісінің жоғары сапасын қамтамасыз ету мақсатында оқыту құралдары мен педагогикалық әдістерді анықтайды.
Барлық оқу нысандары бойынша оқыту сабақтарының өткізілуін ұйымдастырады.
Оқу үрдісінде жаңа ақпараттық технологияларды, Академияның кафедралары мен бөлімдерінің қызметіне инновациялық технологияларды енгізеді.
Инновациялық технологиялар бөлімінің аға инспекторы

С-FPU-4 (№6-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Образование» (физика или математика или информатика)
Ученая степень либо академическая степень доктора PhD (доктор философии)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, либо не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях, либо не менее пяти лет работы в преподавательской деятельности или по специальности, либо не менее семи лет работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Разрабатывает стратегию развития службы по направлениям и специальностям подготовки.
Укрепляет и развивает внешние связи с работодателями и органами управления образования.
Определяет педагогические методы и средства обучения в целях обеспечения высокого качества учебного процесса.
Организует проведение всех видов учебных занятий по всем формам обучения.
Внедряет новые информационные технологии в учебный процесс, инновационные технологии в деятельность кафедр и отделов Академии.
Старший преподаватель отдела инновационных технологий
С-FPU-6 (№6-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление, вычислительная техника и программное обеспечение)
Академическая степень
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее 2 лет стажа работы по обслуживанию компьютерной техники и сетей, базы данных, созданию электронных учебников, компьютерных тестовых программ и приложений
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Укрепляет и развивает внешние связи с работодателями и органами управления образования.
Определяет педагогические методы и средства обучения в целях обеспечения высокого качества учебного процесса.
Организует проведение всех видов учебных занятий по всем формам обучения.
Внедряет новые информационные технологии в учебный процесс, инновационные технологии в деятельность кафедр и отделов Академии.
Старший инспектор отдела инновационных технологий

С-FPU-9 (№6-3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Техникалық ғылымдар мен технология» (ақпараттық жүйелер, автоматизация және басқару, есептеу техникасы және бағдарламамен қамтамасыз ету) мамандығы бойынша болуы қажет.
Магистрлік академиялық дәрежесі
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Компьютерлік техника мен жүйені, мәліметтер базаны қызмет ету, электрондық оқулықтарды, компьютерлік тест бағдарламаны жасау жөніндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Білім беруді басқару органдары мен жұмыс берушілердің сыртқы байланыстарын дамытады және күшейтеді.
Оқу үрдісінің жоғары сапасын қамтамасыз ету мақсатында оқыту құралдары мен педагогикалық әдістерді анықтайды.
Барлық оқу нысандары бойынша оқу сабақтарының өткізілуін ұйымдастырады.
Оқу үрдісінде жаңа ақпараттық технологияларды, Академия кафедралары мен бөлімдерінің қызметінде инновациялық технологияларды енгізеді.
Кадрлар бөлімі
Кадрлар бөлімінің бастығы
С-FPU-4 (№7-1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болғаны дұрыс не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (әлеуметтік, психология, экономика) болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі не басшылық лауазымдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және бөлімінің жұмысын ұйымдастырады;
Мыналарды:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерінің, Академия басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын;
Академияда өткізілетін алқа мәжілістеріне, апараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындалуын;
өз құзыреті шегінде құқық қорғау қызметі саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты, сондай-ақ қаржы полициясы органдары жүйесіндегі еңбек туралы заңнамалық, заңға тәуелді нормативтік құқықтық, нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді іске асырылуын;
қаржы полициясы органдарының құқық қорғау қызметі саласындағы заңнамаларды сақтауларын, өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті қамтамасыз етілуін;
кадрларды сапалы жасақтау, осы жұмыстың жаңа әдістері мен нысандарын енгізуді қамтамасыз ету бойынша шаралар кешенінің іске асырылуын;
қаржы полициясы органдарының жүйесінде жоғары лауазымдарға жылжыту үшін қаржы полициясы органдары қызметкерлерінің кадрлар резервін қалыптастыруды;
жұмысты ұйымдастырды, ұйымдастыру-штат, есепке алу, қаржы полициясы органдарының қызметкерлерін оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру жұмыстарының ұйымдастырылуын және оның қамтамасыз етілуін, осы жұмыстың жетілдірілуін;
аттестациялық және тұрғын үй комиссиясы жұмыстарының ұйымдастырылуын және қамтамасыз етілуін;
қаржы полициясы органдарының жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын ұйымдастырылуын;
басқармада құпиялы және құпиялы емес істерді жүргізілуін;
ағымдағы және болашақтағы жұмыс жоспарларының орындалуын;
басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын бақылайды;
Академия басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар бөлімінің аға инспекторы

С-FPU-9 (№6-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление, вычислительная техника и программное обеспечение)
Желательно академическая степень магистра
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее 1 года стажа работы по обслуживанию работы компьютерной техники и сетей. Знание компьютера на уровне оператора, основных офисных программ, интернета, желательно знание одного из языков программирования.
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Укрепляет и развивает внешние связи с работодателями и органами управления образования.
Определяет педагогические методы и средства обучения в целях обеспечения высокого качества учебного процесса.
Организует проведение всех видов учебных занятий по всем формам обучения.
Внедряет новые информационные технологии в учебный процесс, инновационные технологии в деятельность кафедр и отделов Академии.
Отдел кадров
Начальник отдела кадров
С-FPU-4 (№7-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (социология, психология, экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, либо не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях, либо не менее пяти лет работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Обеспечивать и осуществлять контроль за:
исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Академии;
подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Академии;
реализацией в пределах своей компетенции единой государственной политики в сфере правоохранительной службы, а также положений законодательных, подзаконных нормативных правовых, нормативных правовых и правовых актов о труде в системе органов финансовой полиции;
соблюдением органами финансовой полиции законодательства в сфере правоохранительной службы, обеспечение в пределах своей компетенции борьбы с коррупцией;
осуществлением комплекса мер по обеспечению качественного комплектования кадров, внедрение новых форм и методов данной работы;
формированием кадрового резерва сотрудников органов финансовой полиции для выдвижения на занятие вышестоящих должностей в системе органов финансовой полиции;
координацией деятельности, организацией и обеспечением организационно-штатной работы, учета, обучения, подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников (работников) органов финансовой полиции, совершенствование этой работы;
организацией и обеспечением деятельности аттестационной и жилищных комиссий;
ведением секретного и несекретного делопроизводства в отделе;
выполнением текущего и перспективного планирования работы;
соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления.
Выполнять иные поручения руководства Академии.
Старший инспектор отдела кадров

С-FPU-9 (№7-2, №7-3, №7-4)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (әлеуметтік, психология, экономика) болуы қажет мамандығы бойынша болғаны дұрыс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бір жыл жұмыс өтілі не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде екі жыл жұмыс өтілі
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академияның тұрақты және ауыспалы құрамын орналастыруға жауапты.
Академия тыңдаушыларына мемлекеттік құпияға рұқсатты дайындау жұмыстарын ұйымдастырады.
Тыңдаушылар мен қызметкерлерге қызметтік куәліктерді, жеке нөмерлерді, уақытша қызметтік куәліктерді мен рұқсаттамаларды есепке алу және беруді ұйымдастырады.
Академияға қабылдау, ауыстыру, оқуға қайта келу үшін қажетті құжаттарды дайындау жұмыстарын ұйымдастырады.
Қаржы полициясы органдарына қызметке қабылдау, қайта келу және шығару бойынша құжаттарды қарайды және жасайды, тұрақты және ауыспалы құрам бойынша бұйрықтарды дайындайды.
Академия тыңдаушыларымен келісім-шартты дайындайды және олардың мерзімін бақылайды.
Қызметтік карточкалардың, Академия қызметкерлері мен тыңдаушыларын жазалау мен көтермелеудің, қызметте болудың ақырғы мерзімі жеткен қызметкерлердің есебін жүргізеді, мерзімді ұзарту мен жұмыстан шығаруға материалды дайындайды, қызметкерлердің зейнеткерлік құжаттарын дайындайды.
Академияның қызметкерлері мен магистрантарына алғашқы және кезекті арнаулы атақтарын уақытылы беруге, қызметкерлер мен қызметшілердің жұмыс өтіліне, лауазымдық еңбекақы шамасына коэфицентті белгілеу үшін еңбек сіңірген жылдарын уақытылы қарастыруға жауапты.
Академияның кадрлық қоры бойынша, тұрақты құрамға мемлекеттік құпияларға рұқсатты дайындау жұмыстарын ұйымдастырады.
Академияға қызметке қабылданатын адамдарды алғашқы дайындықтан өткізуді ұымдастырады.
Талдамалық анықтамаларды, сапалы және санды мәліметтерді, есептерді дайындайды.
Академия тыңдаушыларының, магистрантарының және доктарантарының жазалау мен көтермелеуді есепке алады, Академия тыңдаушыларын арнайы есепке қою, алу бойынша жұмысты ұйымдастырады.
Кадрлар бөлімінің инспекторы

С-FPU-9 (№7-2, №7-3, №7-4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (социология, психология, экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Отвечать за расстановку постоянного и переменного состава Академии.
Организовывать работу по оформлению допусков к государственным секретам слушателей Академии.
Организовывать учет и выдачу служебных удостоверений, личных номеров, временных служебных удостоверений и пропусков сотрудников и слушателей.
Организовывать работу по оформлению документов, необходимых для принятия, перевода, восстановления на учебу в Академию.
Изучать и оформлять документы, необходимые для принятия, восстановления на службу в органы финансовой полиции и увольнения, готовить приказы по постоянному составу.
Оформлять контракты со служащими Академии и контролировать сроки их действия.
Вести учет служебных карточек, взысканий и поощрений сотрудников и служащих Академии, сотрудников достигших предельного возраста пребывания на службе, готовить материалы к продлению срока либо увольнению, оформлять пенсионные документы сотрудников.
Отвечать за своевременное присвоение первых и очередных специальных званий сотрудникам и магистрантам Академии, за своевременное рассмотрение выслуги лет для установления коэффициента к должностному окладу, стажа работы сотрудников и служащих.
Организовывать работу по кадровому резерву Академии, оформлению допусков к государственным секретам постоянного состава.
Организовывать прохождение первоначальной подготовки лиц, принимаемых на службу в Академию.
Готовить аналитические справки, сведения, отчеты о качественном и количественном составе Академии.
Вести учет взысканий и поощрений слушателей, магистрантов и докторантов Академии, организовывать работу по снятию, постановке на специальный учет слушателей Академии.
Инспектор отдела кадров

С-FPU-10 (№7-5)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (социология, психология, экономика) мамандығы бойынша болғаны дұрыс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Әскери және қызметтік дайындық бойынша жұмыстарды ұйымдастырады.
Академия қызметкерлері мен қызметшілерінің жеке істерін есепке алуы және сақталуын, жеке құрамы бойынша бұйрықтардың, көтермелеу және жазалау туралы бұйрықтардың, басқа да жазбалар мен анкеталық мәліметтердің жеке іске уақтылы енгізілуін ұйымдастырады.
Бөлім номенклатуралық істерін жүргізу бойынша жұмысты ұйымдастырады.
Академия қызметкерлері мен қызметшілерінің еңбек кітапшасы мен әскери билеттерін (тіркеу куәліктері) есепке алуды жүргізеді.
Академия қызметкерлерін арнайы есепке қою, шығару бойынша жұмыстарды жүзеге асырады, арнайы есеп жүргізеді, бұйрықтар әзірлейді.
Қандидаттарды қызметке, жұмысқа (еңбек шарты бойынша) қабылдауға қажетті құжаттарды жинақтауды жүзеге асырады, жеке ісін қалыптастырады.
Жұмыс уақытын есепке алу табелдері және саптық жазбалардың ресімделуіне және уақытылы тапсырылуына жауапты.
Қызметтік куәлік, баспа өнімдері, кеңсе тауарларын уақытылы алынуына, бөлім материалды құндылықтарына жауапты.
Академия қызметкерлері мен қызметшілеріне анықтама берілуін жүзеге асырады.
Кадрлар бөлімінің полиграфолог - инспекторы
С-FPU-10 (№7-6)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (психология) немесе «Білім» (педагогика мен психология) мамандығы бойынша болғаны дұрыс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде:
полиграфологиялық зерттеулер мәселелері бойынша ҚР заңнамалық және құқықтық актілерге мониторинг жасайды және жүйелейді;
Академияда полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді;
полиграфологиялық зерттеулер нәтижелері бойынша құжаттарды жүргізеді, есепке алады және сақтайды;
полиграфологиялық зерттеулер жүргізу жұмысының жағдайын талдайды және қорытындылайды.
Ішкі қауіпсіздік тобы
Ішкі қауіпсіздік тобының аға инспекторы

С-FPU-10 (№7-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (социология, психология, экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать работу по боевой и служебной подготовке.
Организовывать работу по учету и хранению личных дел сотрудников и служащих Академии, своевременную разноску в личные дела приказов по личному составу, приказов о поощрениях и наказаниях, присвоении классной квалификации и других записей и анкетных данных.
Организовывать работу по ведению номенклатуры дел отдела.
Вести учет трудовых книжек и военных билетов (приписных удостоверений) сотрудников и служащих Академии.
Осуществлять работу по снятию, постановке на специальный учет сотрудников Академии, ведет специальный учет, готовит приказы.
Осуществлять сбор необходимых документов кандидатов на службу, на работу (по трудовому договору), формирует личные дела.
Отвечать за оформление и своевременное предоставление табелей по учету рабочего времени и ежедневных строевых записок.
Отвечать за своевременное получение бланков служебных удостоверений, печатной продукции, канцелярских товаров, за материальные ценности отдела.
Осуществлять выдачу справок сотрудникам и служащим Академии.
Инспектор - полиграфолог отдела кадров
С-FPU-10 (№ 7-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Социальные науки, экономика и бизнес» (психология), либо «Образование» (педагогика и психология)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции:
проведение мониторинга, систематизации законодательства и правовых актов РК по вопросам полиграфологических исследований;
проведение полиграфологических исследований в Академии;
ведение, учет и хранение документации по результатам полиграфологических исследований;
проведение анализа и обобщения состояния работы по проведению полиграфологических исследований.
Группа внутренней безопасности
Старший инспектор группы внутренней безопасности

С-FPU-9 (№8-1, №8-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болғаны дұрыс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жедел-тергеу бөлімшелерде кемінде екі жыл жұмыс өтілі не екі жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде үш жыл жұмыс өтілі
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Қаржы полициясы органдарының ішкі қауіпсіздік бөлімшелері үшін қызығушылық танытатын қаржы полициясы органдарының қызметкерлері мен басқа да тұлғаларға қатысты жедел жедел ақпарат жинақтау мақсатында жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастырады.
Академия басшылығының тапсырмасы бойынша қызметтік тергеу және тексерістер жүргізеді, ішкі қауіпсіздік бөлімшесінде өндірістегі материалдарды зерделейді, олар бойынша қорытындылар, анықтамалар дайындайды.
Академия басшылығына анықталаған кемшіліктерді жою, заңдылықты бұзу бойынша ұсыныстар енгізеді.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері және басқа да ақпараттар бойынша тексерісті жүзеге асырады.
Мемлекеттік органдардың мәліметтер базасы бойынша жұмысты жүзеге асырады, есепке алынуы бойынша нәтижелерін береді.
Құпиялықты қамтамасыз ету тобы
Құпиялықты қамтамасыз ету тобының аға инспекторы
С-FPU-9 (№9-1,№9-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат жүргізу, іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету) немесе «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) немесе «Әскери іс және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болғаны дұрыс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бір жыл жұмыс өтілі не екі жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде үш жыл жұмыс өтілі
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академияда құпиялық тәртіптің сақтауын ұйымдастыру және бақылауды қамтамасыз етеді.
Құпия іс-қағаздарын жүргізеді.
Тұрақты және ауыспалы құрамға мемлекеттік құпияға рұқсаттама ресімдейді, қайта ресімдейді және тоқтатады.
Құпия тасымалдаушылардың шетелге шығу кезінде материалдарды ресімдейді.
Құпия тасымалдаушыларға нұсқама жүргізеді.
Академияда шетел азаматтарын қабылдау материалдарын ресімдейді.
Академияда тұрақты жұмыс істейтін комиссия жұмысын ұйымдастырады.
Құпия тасымалдаушылар жұмысын ұйымдастыруда әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсетеді.
Мемлекеттік құпияның сақталуын қамтамасыз ету бөлігінде Академия бөлімшелері қызметін үйлестіреді және бақылайды.
Мемлекеттік-құқықтық пәндер кафедрасы
Мемлекеттік-құқықтық пәндер кафедрасының бастығы

С-FPU-9 (№8-1,№8-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право,
правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан «О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать работу по проведению оперативно-розыскных мероприятий с целью сбора оперативной информации в отношении сотрудников органов финансовой полиции и иных лиц, представляющих оперативный интерес для подразделений внутренней безопасности органов финансовой полиции.
Проводить по указанию руководства Академии служебные расследования и проверки, изучает материалы, находящиеся в производстве подразделений внутренней безопасности, готовить по ним заключения, справки.
Вносить предложения руководству Академии по устранению выявленных недостатков, нарушений законности.
Осуществлять проверку по заявлениям физических и юридических лиц и иной информации.
Осуществлять работу по базам данных государственных органов, выдачу результатов проверки по учетам.
Группа обеспечения секретности
Старший инспектор группы обеспечения секретности
С-FPU-9 (№9-1, №9-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать организацию и контроль за соблюдением режима секретности в Академии.
Вести секретное делопроизводство.
Оформлять и прекращает допуски к государственным секретам постоянного и переменного составов.
Оформлять материалы при выезде секретоносителей за границу.
Проводить инструктаж секретоносителей.
Готовить материалы при посещении Академии иностранными гражданами.
Организовывать работу постоянно действующей комиссии Академии.
Оказывать методическую и практическую помощи в организации работы секретоносителей.
Координировать и контролировать деятельности подразделений Академии в части обеспечения сохранности государственных секретов.
Кафедра государственно-правовых дисциплин
Начальник кафедры государственно-правовых дисциплин

С-FPU-4 (№10-1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болғаны дұрыс.
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі не екі жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде төрт жыл жұмыс өтілі оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академияның Стратегиялық даму тұжырымдамасының кафедра қызметіне қатысты бөлігінде орындалуын қамтамасыз етеді.
Мамандарды даярлау сапасын арттыру мақсатында кафедра пәндері бойынша оқытудың әдіс-тәсілдерін анықтайды.
Кафедраның Оқу-әдістемелік кешендерін бекітеді.
Кафедраның жұмыс жоспары мен оқытушылардың жеке жұмыс жоспарларының бекітілуін және олардың тиісінше орындалуын бақылайды.
Кафедра мүшелері арасында педагогикалық оқу жүктемесі мен функционалдық міндеттерді бөлуді, олардың тиісінше орындалуын бақылайды.
Кафедраның оқу-әдістемелік, ғылыми-зерттеу және тәрбие жұмысын бақылайды.
Жұмыстық оқу жоспарларының орындалуын, кафедра пәндерінің шеңберінде оқудың барлық нысандарының өткізілуін қамтамасыз етеді.
Кафедра пәндерінің шеңберінде оқу сабақтары өткізілуінің кадрлық қамтамасыз етеді.
Кафедраның оқу-әдістемелік, ғылыми-зерттеу, тәрбие жұмысы бойынша жоспарланған және ағымдағы мәселелерді талдау бойынша кафедра отырыстарын өткізеді.
Академияның Ғылыми кеңесі, Оқу-әдістемелік кеңесі, аппараттық жиналық шешімдері туралы кафедра қызметкерлерін уақытында ақпараттандыруға және осы шешімдердің уақытында және тиісінше орындалуы бойынша іс-шараларды ұйымдастырады.
Кафедра оқулықтарын, оның ішінде электрондық оқулықтарды, көрнекі құралдарды, үйлестірме материалдары мен басқа да оқу-әдістемелік материалдарды дайындауды ұйымдастыруға және осы шараға өзі тікелей қатысады.
Оқыту сабақтарының барлық нысандарын жүргізуге, курстық, дипломдық жұмыстарға жетекшілік етуге; білім алушыларға олар кафедра бағыттары бойынша курстық, дипломдық, магистрлік және докторлық диссертациялар жұмыстарын орындау барысында оларға кеңес береді.
Оқыту-танысу, бірінші өндірістік және алғашқы оқу-өндірістік тәжірибені ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді.
Оқулықтарға, оқу құралдарына, оқу-әдістемелік құралдарға сын-пікірлер (қорытындылар) жасауды қамтамасыз етеді.
Академия қызметкерлерінің нормативтік-құқықтық актілерге басқа да жұмыс түрлеріне ғылыми-зерттеу жұмыстарына талдау, қорытынды жасау, сараптама жүргізуді жүзеге асырады.
Кафедра қызметкерлері жұмысының инновациялық тәжірибесін зерделеуді, қорытындылауды және оқу үрдісіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Академияның, кафедраның халықаралық қызметіне қатысуды ұйымдастырады және қатысады.
Академияның кафедра қызметінің мәселелері қарастырылатын және талданатын барлық бөлімшелерінің жұмыстарына қатысады.
Кәсіби біліктілігін, басқару тәжірибесін белгіленген тәртіпте арттырады.
Кафедраның моралды-психологиялық жағдайын тиісті деңгейде ұстап, нығайтады.
Академия басшылығына кафедра жұмысы жөніндегі есепті белгіленген мерзімдерде ұсынады.
Кафедра мүшелерін аттестациядан өткізуге арналған материалдарды Қазақстан Республикасының «Құқық қорғау қызметі туралы» Заңына сәйкес дайындайды.
Мемлекеттік-құқықтық пәндер кафедрасының профессоры

С-FPU-4 (№10-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность).
Ученая степень, ученое звание
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее четырех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивает выполнение Концепции стратегического развития Академии в части мероприятий, касающихся деятельности кафедры.
Определяет методы и средства обучения по дисциплинам кафедры в целях повышения качества подготовки специалистов.
Утверждает Учебно-методические комплексы дисциплин кафедры.
Утверждает планы работы кафедры и индивидуальные планы работы преподавателей кафедры, контролировать своевременность и качество их исполнения.
Осуществляет распределение педагогической нагрузки и функциональных обязанностей между членами кафедры, осуществляет контроль за надлежащим их исполнением.
Осуществляет руководство учебно-методической, научно-исследовательской, воспитательной работой кафедры.
Обеспечивает выполнение рабочих учебных планов, проведение всех видов учебных занятий по всем формам обучения в рамках дисциплин кафедры.
Осуществляет кадровое обеспечение проведения учебных занятий в рамках дисциплин кафедры.
Проводит заседания кафедры по вопросам обсуждения запланированных и текущих вопросов по учебно-методической, научно-исследовательской, воспитательной работе кафедры.
Своевременно информирует сотрудников кафедры о решениях аппаратного совещания, Ученого совета, Учебно-методического совета Академии, организует мероприятия по их своевременному и надлежащему исполнению.
Организует и принимает непосредственное участие в подготовке учебников, в том числе электронных учебников, наглядных пособий, активного раздаточного материала и других учебно-методических материалов кафедры.
Ведет все виды учебных занятий, руководит курсовыми, дипломными работами; консультирует обучающихся при выполнении ими курсовых, дипломных работ, магистерских и докторских диссертаций по направлениям деятельности кафедры.
Организует и руководит учебно-ознакомительной, первой производственной и учебно-производственной практиками.
Обеспечивает составление рецензий (заключений) на учебники, учебные пособия, учебно-методические пособия.
Обеспечивает проведение заключений, экспертиз, обсуждение научно-исследовательских работ сотрудников Академии, проектов нормативных правовых актов, иных видов работ.
Изучает, обобщает и обеспечивает внедрение в учебный процесс инновационного опыта работы сотрудников кафедры.
Обеспечивает и принимает участие в международной деятельности кафедры.
Участвует в работе всех подразделений Академии, где обсуждаются и решаются вопросы деятельности кафедры.
Повышает в установленном порядке профессиональную квалификацию, опыт управления.
Укрепляет и поддерживает на должном уровне морально психологический климат кафедры.
Представляет руководству Академии в установленные сроки отчет о работе кафедры.
Готовит материалы к аттестации членов кафедры в соответствии с Законом Республики Казахстан «О правоохранительной службе».
Профессор кафедры государственно-правовых дисциплин

С-FPU-4 (№10-2, №10-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі)
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы немесе Доктор PhD академиялық дәрежесі (философия докторы) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі не үш жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академияның Стратегиялық даму тұжырымдамасының кафедра қызметіне қатысты бөлігінде орындалуын қамтамасыз етеді.
Мамандарды даярлау сапасын арттыру мақсатында кафедра пәндері бойынша оқытудың әдіс-тәсілдерін анықтайды.
Кафедраның Оқу-әдістемелік кешендерін бекітеді.
Кафедраның жұмыс жоспары мен оқытушылардың жеке жұмыс жоспарларының бекітілуін және олардың тиісінше орындалуын бақылайды.
Кафедра мүшелері арасында педагогикалық оқу жүктемесі мен функционалдық міндеттерді бөлуді, олардың тиісінше орындалуын бақылайды.
Кафедраның оқу-әдістемелік, ғылыми-зерттеу және тәрбие жұмысын бақылайды.
Жұмыстық оқу жоспарларының орындалуын, кафедра пәндерінің шеңберінде оқудың барлық нысандарының өткізілуін қамтамасыз етеді.
Кафедра пәндерінің шеңберінде оқу сабақтары өткізілуінің кадрлық қамтамасыз етеді.
Кафедраның оқу-әдістемелік, ғылыми-зерттеу, тәрбие жұмысы бойынша жоспарланған және ағымдағы мәселелерді талдау бойынша кафедра отырыстарын өткізеді.
Академияның Ғылыми кеңесі, Оқу-әдістемелік кеңесі, аппараттық жиналық шешімдері туралы кафедра қызметкерлерін уақытында ақпараттандыруға және осы шешімдердің уақытында және тиісінше орындалуы бойынша іс-шараларды ұйымдастырады.
Кафедра оқулықтарын, оның ішінде электрондық оқулықтарды, көрнекі құралдарды, үйлестірме материалдары мен басқа да оқу-әдістемелік материалдарды дайындауды ұйымдастыруға және осы шараға өзі тікелей қатысады.
Оқыту сабақтарының барлық нысандарын жүргізуге, курстық, дипломдық жұмыстарға жетекшілік етуге; білім алушыларға олар кафедра бағыттары бойынша курстық, дипломдық, магистрлік және докторлық диссертациялар жұмыстарын орындау барысында оларға кеңес береді.
Оқыту-танысу, бірінші өндірістік және алғашқы оқу-өндірістік тәжірибені ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді.
Оқулықтарға, оқу құралдарына, оқу-әдістемелік құралдарға сын-пікірлер (қорытындылар) жасауды қамтамасыз етеді.
Академия басшылығының тапсырмасы бойынша Академия қызметкерлерінің ғылыми-зерттеу жұмыстарын талдау, қорытынды жасау, сараптама жүргізуді жүзеге асырады.
Кафедра қызметкерлері жұмысының инновациялық тәжірибесін зерделеуді, қорытындылауды және оқу үрдісіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Академияның, кафедраның халықаралық қызметіне қатысуды ұйымдастырады және қатысады.
Академияның кафедра қызметінің мәселелері қарастырылатын және талданатын барлық бөлімшелерінің жұмыстарына қатысады.
Кәсіби біліктілігін, басқару тәжірибесін белгіленген тәртіпте арттырады.
Кафедраның моралды-психологиялық жағдайын тиісті деңгейде ұстап, нығайтады.
Академия басшылығына кафедра жұмысы жөніндегі есепті белгіленген мерзімдерде ұсынады.
Кафедра мүшелерін аттестациядан өткізуге арналған материалдарды Қазақстан Республикасының «Құқық қорғау қызметі туралы» Заңына сәйкес дайындайды.
Мемлекеттік-құқықтық пәндер кафедрасының доценті

С-FPU-4 (№10-2, №10-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность).
Ученая степень, ученое звание либо академическая степень магистра доктора PhD (доктор философии)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать выполнение Концепции стратегического развития Академии в части мероприятий, касающихся деятельности кафедры.
Определять методы и средства обучения по дисциплинам кафедры в целях повышения качества подготовки специалистов.
Утверждать Учебно-методические комплексы дисциплин кафедры.
Утверждать планы работы кафедры и индивидуальные планы работы преподавателей кафедры, контролировать своевременность и качество их исполнения.
Осуществлять распределение педагогической нагрузки и функциональных обязанностей между членами кафедры, осуществляет контроль за надлежащим их исполнением.
Осуществлять руководство учебно-методической, научно-исследовательской, воспитательной работой кафедры.
Обеспечивать выполнение рабочих учебных планов, проведение всех видов учебных занятий по всем формам обучения в рамках дисциплин кафедры.
Осуществлять кадровое обеспечение проведения учебных занятий в рамках дисциплин кафедры.
Проводить заседания кафедры по вопросам обсуждения запланированных и текущих вопросов по учебно-методической, научно-исследовательской, воспитательной работе кафедры.
Информировать сотрудников кафедры о решениях аппаратного совещания, Ученого совета, Учебно-методического совета Академии, организует мероприятия по их своевременному и надлежащему исполнению.
Организовывать и принимать непосредственное участие в подготовке учебников, в том числе электронных учебников, наглядных пособий, активного раздаточного материала и других учебно-методических материалов кафедры.
Вести все виды учебных занятий, руководит курсовыми, дипломными работами; консультирует обучающихся при выполнении ими курсовых, дипломных работ, магистерских и докторских диссертаций по направлениям деятельности кафедры.
Организовывать и руководит учебно-ознакомительной, первой производственной и учебно-производственной практиками.
Обеспечивать составление рецензий (заключений) на учебники, учебные пособия, учебно-методические пособия.
Обеспечивать проведение заключений, экспертиз, обсуждение научно-исследовательских работ сотрудников Академии, проектов нормативных правовых актов, иных видов работ.
Изучать, обобщать и обеспечивать внедрение в учебный процесс инновационного опыта работы сотрудников кафедры.
Обеспечивать и принимать участие в международной деятельности кафедры.
Участвовать в работе всех подразделений Академии, где обсуждаются и решаются вопросы деятельности кафедры.
Повышать в установленном порядке профессиональную квалификацию, опыт управления.
Укреплять и поддерживать на должном уровне морально психологический климат кафедры.
Представлять руководству Академии в установленные сроки отчет о работе кафедры.
Готовить материалы к аттестации членов кафедры в соответствии с Законом Республики Казахстан «О правоохранительной службе».
Доцент кафедры государственно-правовых дисциплин

С-FPU-5 (№10-4, №10-5, №10-6)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі)
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы немесе Доктор PhD академиялық дәрежесі (философия докторы) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі не үш жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Оқыту сабақтарының барлық түрлерін жүргізіледі, курстық, дипломдық жұмыстарға жетекшілік етеді; білім алушыларға кафедра бағыттары бойынша курстық, дипломдық, магистрлік және докторлық диссертациялар жұмыстарын орындау барысында кеңес береді.
Кафедраның оған бекітілген пәндерінің Оқу-әдістемелік кешендерін, оқулықтар мен оқу құралдарын дайындайды.
Академияның оқу үрдісіне кафедра нысанына сәйкес келетін элективті пәндерді енгізу бойынша ұсыныстар жасайды, олар бойынша Оқу-әдістемелік кешендер дайындайды.
Оқу үрдісіне оқытудың белсенді әдістерін енгізуді дәріптейді; бекітілген пәндер бойынша жағдайлық, жан-жақты есептер, тест тапсырмаларын дайындайды.
Оқыту-танысу, бірінші өндірістік және алғашқы оқу-өндірістік тәжірибені ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді, олардан өту бойынша әдістемелік нұсқаулықтарды дайындау ісіне қатысады.
Жоспарланған болашақтағы кезеңге арналған ғылыми-зерттеу жұмысының жеке жоспарын әзірлейді және орындайды.
Кафедраның зерттеу тақырыбы бағыттары шеңберінде семинарлар, дөңгелек столдар мен конференциялар ұйымдастырады және оларға қатысады.
Кафедра оқытушыларының педагогикалық шеберлігін арттыру бойынша жұмысын басқарады.
Кафедра бағыты бойынша тыңдаушыларға ғылыми-зерттеу жұмысты ұйымдастырады және жүргізеді.
Ғылыми, тәжірибелік біліктілігін жүйелі түрде арттырып отырады.
Ғылыми-зерттеу жұмысының жеке жоспарын жасауға, орындауға және орындалуы жөніндегі есепті ұсынады.
Академияның, кафедраның тәрбие жұмысына қатысады.
Академияның Жарғысын, Академияның Жұмыс регламентін сақтайды.
Кафедра бастығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды.
Мемлекеттік-құқықтық пәндер кафедрасының аға оқутышысы

С-FPU-5 (№10-4,№10-5, №10-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность).
Ученая степень либо академическая степень магистра доктора PhD (доктор философии)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Вести все виды учебных занятий по закрепленным дисциплинам кафедры, руководить курсовыми, дипломными работами; консультировать обучающихся при выполнении ими курсовых, дипломных работ, магистерских и докторских диссертаций по направлениям деятельности кафедры.
Разрабатывать Учебно-методические комплексы закрепленных дисциплин, учебники и учебные пособия.
Вносить предложения по внедрению в учебный процесс элективных дисциплин, отвечающих профилю кафедры, разрабатывать по ним Учебно-методические комплексы.
Инициировать внедрение в учебный процесс активных методов обучения; разрабатывать ситуационные, сквозные задачи, тестовые задания по закрепленным дисциплинам.
Руководить учебно-ознакомительной, первой производственной и учебно-производственной практиками, участвовать в разработке методических рекомендаций по их прохождению.
Разрабатывать и исполнять индивидуальный план научно-исследовательской работы на плановый и перспективный период.
Организовывать и участвовать в семинарах, совещаниях, круглых столах, конференциях в рамках тематики научных исследований кафедры.
Руководить работой по повышению педагогического мастерства преподавателей кафедры.
Организовывать и проводить научно-исследовательскую работу слушателей по профилю кафедры.
Систематически повышать научную, практическую квалификации.
Составлять, выполнять и представлять отчет о выполнении индивидуального плана научно-исследовательской работы.
Участвовать в проведении воспитательной работы кафедры, Академии.
Соблюдать Устав Академии, Регламент работы Академии.
Своевременно и качественно выполнять поручения начальника кафедры.
Старший преподаватель кафедры государственно-правовых дисциплин

С-FPU-6 (№10-7, №10-8, №10-9, №10-10, №10-11)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Магистрлік академиялық дәрежесі
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бір жыл жұмыс өтілі не екі жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде үш жыл жұмыс өтілі
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Кафедраның оған бекітілген пәндері немесе сабақтардың жекелеген түрлері бойынша оқу-әдістемелік жұмыстарды өткізеді.
Тыңдаушыларды кафедра қызметі бағыты бойынша олармен курс, дипломдық жұмыстар, магистрлық және докторлық диссертацияларды орындаған кезде кеңес береді.
Оған бекітілген оқу пәндері бойынша барлық сабақтардың әдістемелік қамтамасыз етілуін әзірлейді;
Өзі оқытатын пәндер бойынша оқулықтар, оқу-әдістемелік құралдар мен әдістемелік қамтамасыз етудің басқа да түрлерін дайындауға қатысады.
Оқыту-танысу, бірінші өндірістік және алғашқы оқу-өндірістік тәжірибені ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді, олардан өту бойынша әдістемелік нұсқаулықтарды дайындау ісіне қатысады.
Бір бағыт бойынша кафедраның ғылыми-зерттеу жұмысына қатысады.
Жоспарланған және алдағы кезеңге арналған ғылыми-зерттеу жұмысының жеке жоспарын әзірлейді және орындайды.
Оқытушылық жүктемені, жеке жоспарды, ғылыми-зерттеу жұмысының жеке жоспары туралы есепті қалыптастырады.
Оқушылардың ғылыми-зерттеу жұмысына қатысады, ғылыми жұмыс дайындауға жетекшілік етеді.
Академияның, кафедраның тәрбие жұмысына қатысады.
Ғылыми, тәжірибелік біліктілігін жүйелі түрде арттырып отырады.
Академияның Жарғысын, Академияның Жұмыс регламентін сақтайды.
Кафедра бастығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды.
Мемлекеттік-құқықтық пәндер кафедрасының оқутышысы

С-FPU-6 (№10-7, №10-8, №10-9, №10-10, №10-11)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность).
Академическая степень магистра
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Вести все виды учебных занятий по закрепленным дисциплинам кафедры, руководить курсовыми, дипломными работами.
Консультировать обучающихся при выполнении ими курсовых, дипломных работ, магистерских и докторских диссертаций по направлениям деятельности кафедры.
Организовывать и проводить учебную и учебно-методическую работу по закрепленным за ним дисциплинам, или по отдельным видам занятий.
Разрабатывать методическое обеспечение всех видов занятий по закрепленным за ним учебным дисциплинам.
Принимать участие в подготовке учебников, учебно-методических пособий и других видов методического обеспечения преподаваемых дисциплин.
Руководить учебно-ознакомительной, первой производственной и учебно-производственной практиками, участвовать в разработке методических рекомендаций по их прохождению.
Участвовать в научно-исследовательской работе кафедры по одному из направлений.
Разрабатывать и исполнять индивидуальный план научно-исследовательской работы на плановый и перспективный период.
Составлять отчет о выполнении педагогической нагрузки, индивидуального плана, индивидуального плана научно-исследовательской работы.
Принимать участие в научно-исследовательской работе обучающихся, осуществлять руководство по подготовке научных работ обучающимися по профилю преподаваемых дисциплин.
Участвовать в проведении воспитательной работы кафедры.
Систематически повышать научную, педагогическую квалификацию.
Соблюдать Устав Академии, Регламент работы Академии.
Своевременно и качественно выполнять поручения начальника кафедры.
Преподаватель кафедры государственно-правовых дисциплин

С-FPU-7 (№10-12)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Магистрлік академиялық дәрежесі
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бір жыл жұмыс өтілі
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Кафедраның оған бекітілген пәндері бойынша оқушылардың семинарлық, тәжірибелік, лабораториялық сабақтарын, өзіндік жұмыстарын өткізеді.
Оған бекітілген оқу пәндері бойынша семинарлық, тәжірибелік, лабораториялық сабақтарды оқу-әдістемелік қамтамасыз етеді;
Үлгерімі төмен оқушылармен жұмысты ұйымдастырады.
Білім алушылардың ғылыми-зерттеу жұмысына қатысады.
Ғылыми, тәжірибелік біліктілігін жүйелі түрде арттырып отырады.
Кафедраның тәрбиелеу жұмысын өткізуге қатысады.
Оқу-әдістемелік әдебиеттің, үздік курстық жұмыстардың, дипломдық жұмыстардың, оқыту-танысу, алғашқы өндірістік, оқыту-өндірістік тәжірибелері бойынша есептердің көрсетімдері мен көрмелерін өткізеді.
Кафедра бастығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды.
Қылмыстық құқық және сотқа дейінгі іс жүргізу кафедрасы
Қылмыстық құқық және сотқа дейінгі іс жүргізу кафедрасының
бастығы
С-FPU-4 (№11-1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі не екі жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде төрт жыл жұмыс өтілі оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академияның Стратегиялық даму тұжырымдамасының кафедра қызметіне қатысты бөлігінде орындалуын қамтамасыз етеді.
Мамандарды дайындау сапасын арттыру мақсатында кафедра пәндері бойынша кеден органдары үшін оқытудың әдіс-тәсілдерін анықтайды.
Кафедраның Оқу-әдістемелік кешендерін бекітеді.
Кафедраның жұмыс жоспары мен оқытушылардың жеке жұмыс жоспарларын бекітуге және олардың тиісінше орындалуын бақылау жүргізеді.
Кафедра мүшелері арасында педагогикалық оқу жүктемесі мен функционалдық міндеттерді бөлуге, олардың тиісінше орындалуына бақылау жүргізеді.
Кафедраның оқу-әдістемелік, ғылыми-зерттеу және тәрбие жұмысын бақылауды жүзеге асырады.
Жұмыстық оқу жоспарларының орындалуын, кафедра пәндері бойынша барлық сабақ түрлерінің дұрыс орындалуын қамтамасыз етеді.
Кафедра пәндері шеңберінде оқу сабақтары өткізілуінің кадрлық қамтамасыз етілуімен жүзеге асырады.
Кафедраның оқу-әдістемелік, ғылыми-зерттеу, тәрбие жұмысы бойынша жоспарланған және ағымдағы мәселелерді талдау бойынша кафедра отырыстарын өткізеді.
Академияның Ғылыми кеңесі, Оқу-әдістемелік кеңесі, аппараттық жиналыс шешімдері туралы кафедра қызметкерлерін уақытында ақпараттандыруға және осы шешімдердің уақытында және тиісінше орындалуы бойынша іс-шараларды ұйымдастырады.
Кафедра оқулықтарын, оның ішінде электрондық оқулықтарды, көрнекі құралдарды, үлестірме материалдары мен басқа да оқу-әдістемелік материалдарды дайындауды ұйымдастыруға және осы шараға өзі тікелей қатысады.
Оқу сабақтарының барлық түрлерін жүргізуге, курстық, дипломдық жұмыстарға жетекшілік етуге; білім алушыларға олар кафедра бағыттары бойынша курстық, дипломдық, магистрлік және докторлық диссертациялар жұмыстарын орындау барысында оларға кеңес береді.
Оқу-танысу, бірінші өндірістік және оқу-өндірістік практиканы ұйымдастыруға және осы практика түрлеріне жетекшілік етеді.
Оқулықтарға, оқу құралдарына, оқу-әдістемелік құралдарға сын-пікірлер жасауды қамтамасыз етеді.
Академия қызметкерлерінің ғылыми-зерттеу жұмыстарын талдау, қорытынды жасау, сараптама жүргізуді жүзеге асырады.
Кафедра қызметкерлері жұмысының инновациялық тәжірибесін зерделеуге, қорытындылауға және оқу үрдісіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Кафедраның халықаралық қызметке қатысуын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді.
Кафедра қызметінің мәселелері қарастырылатын және талданатын Академияның барлық бөлімшелерінің жұмыстарына қатысады.
Кәсіби біліктілігін, басқару тәжірибесін белгіленген тәртіпте арттырады.
Кафедраның моралды-психологиялық жағдайын тиісті деңгейде ұстап, нығайтуға.
Академия басшылығына кафедра жұмысы жөніндегі есепті белгіленген мерзімдерде ұсынады.
Кафедра мүшелерін аттестациядан өткізуге арналған материалдарды Қазақстан Республикасының «Құқық қорғау қызметі туралы» Заңына сәйкес дайындайды.
Қылмыстық құқық және сотқа дейінгі іс жүргізу кафедрасының
профессоры

С-FPU-7 (№10-12)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность).
Академическая степень магистра
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить семинарские, практические, лабораторные занятия, самостоятельную работу обучающихся по закрепленным дисциплинам.
Разрабатывать учебно-методическое обеспечение семинарских, практических, лабораторных занятий по закрепленным дисциплинам.
Организовать работу с неуспевающими обучающимися.
Участвовать в организации и проведении научно- исследовательской работе обучающихся.
Систематически повышать научную, педагогическую квалификацию. Участвовать в проведении воспитательной работы
кафедры.
Проводить выставки и показы учебно-методической литературы, лучших курсовых, дипломных работ, отчетов по учебно-ознакомительной, первой производственной, учебно-производственной практикам.
Своевременно и качественно выполнять поручения начальника кафедры
Кафедра уголовного права и досудебного производства
Начальник кафедры уголовного права и досудебного производства
С-FPU-4 (№11-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность).
Ученая степень, ученое звание
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее четырех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивает выполнение Концепции стратегического развития Академии в части мероприятий, касающихся деятельности кафедры.
Определяет методы и средства обучения по дисциплинам кафедры в целях повышения качества подготовки специалистов для таможенных органов.
Утверждает Учебно-методические комплексы дисциплин кафедры.
Утверждает планы работы кафедры и индивидуальные планы работы преподавателей кафедры, контролировать своевременность и качество их исполнения.
Осуществляет распределение педагогической нагрузки и функциональных обязанностей между членами кафедры, осуществляет контроль за надлежащим их исполнением.
Осуществляет руководство учебно-методической, научно-исследовательской, воспитательной работой кафедры.
Обеспечивает выполнение рабочих учебных планов, проведение всех видов учебных занятий по всем формам обучения в рамках дисциплин кафедры.
Осуществляет кадровое обеспечение проведения учебных занятий в рамках дисциплин кафедры.
Проводит заседания кафедры по вопросам обсуждения запланированных и текущих вопросов по учебно-методической, научно-исследовательской, воспитательной работе кафедры.
Своевременно информирует сотрудников кафедры о решениях аппаратного совещания, Ученого совета, Учебно-методического совета Академии, организует мероприятия по их своевременному и надлежащему исполнению.
Организует и принимает непосредственное участие в подготовке учебников, в том числе электронных учебников, наглядных пособий, активного раздаточного материала и других учебно-методических материалов кафедры.
Ведет все виды учебных занятий, руководит курсовыми, дипломными работами; консультирует обучающихся при выполнении ими курсовых, дипломных работ, магистерских и докторских диссертаций по направлениям деятельности кафедры.
Организует и руководит учебно-ознакомительной, первой производственной и учебно-производственной практиками.
Обеспечивает составление рецензий (заключений) на учебники, учебные пособия, учебно-методические пособия.
Обеспечивает проведение заключений, экспертиз, обсуждение научно-исследовательских работ сотрудников Академии, проектов нормативных правовых актов, иных видов работ.
Изучает, обобщает и обеспечивает внедрение в учебный процесс инновационного опыта работы сотрудников кафедры.
Обеспечивает и принимает участие в международной деятельности кафедры.
Участвует в работе всех подразделений Академии, где обсуждаются и решаются вопросы деятельности кафедры.
Повышает в установленном порядке профессиональную квалификацию, опыт управления.
Укрепляет и поддерживает на должном уровне морально психологический климат кафедры.
Представляет руководству Академии в установленные сроки отчет о работе кафедры.
Готовит материалы к аттестации членов кафедры в соответствии с Законом Республики Казахстан «О правоохранительной службе».
Профессор кафедры уголовного права и досудебного производства

С-FPU-4 (№16-1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Білім беру» (дене тәрбиесі және спорт, бастапқы әскери дайындық) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі не бес жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Кафедра қызметіне қатысты іс-шаралар бөлігінде Академияның Даму тұжырымдамасының орындалуын қамтамасыз етеді.
Сұрыптаумен, орын ауыстыру, жеке құрамды тәрбиелеумен, арнайы атақ беруге ұсыныс жасаумен, қызметкерлерді аттестациялаумен айналысады.
Академия басшылығына орнатылған тәртіп бойынша жұмысқа қабылдауға, жұмыстан шығаруға, резервке ұсынуға, кафедра қызметкерлерінің орындарын ауыстыруға, олардың моральдық және материалдық көтермелеуіне және тәртіптік ықпал ету шараларына ұсыныс береді.
Педагогикалық жүктемелер мен функционалдық міндеттерді кафедра қызметкерлері арасында бөледі және олардың сапалы әрі уақыты орындалуын бақылайды.
Кафедра қызметкерлерін аппараттық мәжілістің, Академияның Ғылыми кеңесінің, оқу-әдістемелік кеңесінің шешімдері туралы дер кезінде хабардар етеді, оларды орындау шараларын ұйымдастырады.
Академия басшыларының, құрылымдық бөлімшелер мен қызметтердің алдына оқу-әдістемелік, ғылыми-зерттеу, тәрбиелік, көпшілік-спорттық және дене шынықтыру-сауықтыру жұмыстарын өткізуге қажетті жағдай жасау туралы шаралар қолдану туралы мәселелерді қозғайды.
Кафедра жұмысын жоспарлайды, жоспардың орындалуын қадағалайды және есеп береді.
Кафедра қызметкерлерінің жеке жұмыс жоспарын қарастырады, бекітеді және оған өзгерістер енгізеді.
Оқу-әдістемелік, ғылыми, тәрбиелік, көпшілік-спорттық және дене шынықтыру-сауықтыру жұмыстарының ағымдағы және жоспарланған сұрақтары бойынша кафедра отырысын өткізеді.
Қызметтік және дене тәрбиесі дайындығын ұйымдастырады және бақылауға алады.
Академияның өзге кафедраларымен, басқа оқу орындарымен, қоғамдық, әскери және спорттық ұйымдармен өзара байланыс орнатуды қамтамасыз етеді.
Орнатылған тәртіп бойынша кәсіби біліктілікті, басқару тәжірибесін арттырады.
Кафедраның моральдық-психологиялық жағдайын тиісті деңгейде ұстап тұрады және нығайтады.
Оқу-әдістемелік жұмысты ұйымдастырады.
Пәндердің оқу-әдістемелік кешенін әзірлейді, кафедра отырысында оларды талқылап бекітуді қамтамасыз етеді.
Сабақтардың оқу және оқудан тыс барлық түрлерін, оқушылардың білімін бақылауды, білімді бақылауды талдау нәтижелерін өткізеді, талдау нәтижесінде шешімдер қабылдайды.
Инновациялық педагогикалық технологияларды, оқыту әдістемесі мен оқыту нысандарын оқу процесіне еңгізу және жалпылау, сабаққа қатысып кейін оны талқылау арқылы теориялық және әдістемелік деңгейін арттыру бойынша жұмыстарды ұйымдастырады, кафедрааралық және кафедралық әдістемелік семинарлар өткізеді.
Ғылымдағы жаңа теоретикалық жағдайды және оқу процесіне енуін бақылайды.
Оқытушылар құрамына оқу-әдістемелік шеберліктерін арттыруға көмек көрсетеді.
Оқулықтарға, оқу және оқу әдістемелік құралдарға тұжырымдама жасауды қамтамасыз етеді.
Кафедра оқулықтарын, соның ішінде электронды, көрнекі құралдарды, оқу-әдістемелік материалдарды дайындауға және ұйымдастырға тікелей қатысады.
Ғылыми-зерттеу жұмыстарды ұйымдастырады.
Ғылыми-зерттеу жұмыстарының перспективтік және жылдық жоспарын өңдеу, олардың орындалуын қадағалайды.
Ғылыми-зерттеудің тематикасын анықтау және оқытушылар құрамына оны іске асыруға нақты көмек көрсетеді.
Кафедра мүшелері дайындаған ғылыми жұмыстарды кафедра отырысында талқылауды және рецензиялауды ұйымдастырады.
Ғылыми, ғылыми-практикалық конференциялар, семинарлар, симпозиум жұмыстарына, ғылыми мақалаларды дайындауға қатысады.
Академия басшыларының ұйғарымы бойынша Академия қызметкерлерінің ғылыми жұмыстарына талқылау, тұжырымдама, сараптама өткізуді қамтамасыз етеді.
Тәрбиелік, әскери, көпшілік-спорттық және дене шынықтыру-сауықтыру жұмыстарына басшылық етеді.
Тәлімгерлер жұмысын қадағалайды.
Тұрақты және ауыспалы құрамына көпшілік-спорттық және дене шынықтыру-сауықтыру жұмыстарының жоспарын жасайды, олардың орындалуын қадағалауын жүзеге асырады.
Материалдық-техникалық базаны нығайтумен айналысады.
Бюджеттік өтінім жасайды.
Спорт залдары мен алаңдарға, оқу кабинеттеріне жөндеу жұмыстарын ұйымдастырады.
Спорттық бұйымдар мен құрал-жабдықтарды, техникалық және көрнекі құралдар алуды және оларды оқу процесінде қолдануды ұйымдастырады.
Әскери, дене шынықтыру және арнайы дайындық кафедрасының
доценті

С-FPU-4 (№16-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Образование» (физическая культура и спорт, начальная военная подготовка).
Ученая степень, ученое звание
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее пяти лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О физической культуре и спорте», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивает выполнение Концепции развития Академии в части мероприятий, касающихся деятельности кафедры.
Занимается подбором, расстановкой, воспитанием личного состава, представлением к присвоению специальных званий, аттестацией сотрудников.
Представляет руководству Академии в установленном порядке предложения по приему на работу, увольнению, выдвижению в резерв, перемещению работников кафедры, их моральному и материальному поощрению, а также о мерах дисциплинарного воздействия.
Осуществляет распределение педагогической нагрузки и функциональных обязанностей между сотрудниками кафедры и контролирует своевременность и качество их выполнения.
Информирует сотрудников кафедры о решениях аппаратного совещания, Ученого совета Академии, учебно-методического совета, организовывает мероприятия по их исполнению.
Ставит перед руководством, структурными подразделениями и службами Академии вопросы о принятии мер, обеспечивающих необходимые условия для проведения учебно-методической, научно-исследовательской, воспитательной, военной, спортивно-массовой и физкультурно-оздоровительной работы.
Планирует работу кафедры, осуществляет контроль за выполнением плана и представляет отчеты.
Рассматривает, утверждает и вносит изменения в индивидуальные планы сотрудников кафедры.
Проводит заседания кафедры по вопросам обсуждения запланированных и текущих вопросов, учебно-методической, научной, воспитательной, военной, спортивно-массовой и физкультурно-оздоровительной работы.
Организует и контролирует служебную и физическую подготовку.
Обеспечивает взаимосвязь с другими кафедрами Академии, другими учебными заведениями, общественными, военными и спортивными организациями.
Повышает в установленном порядке профессиональную квалификацию, опыт управления.
Укрепляет и поддерживает на должном уровне морально-психологический климат кафедры.
Организует учебно-методическую работу.
Обеспечивает разработку Учебно-методических комплексов дисциплин, обсуждение и утверждение их на заседаниях кафедры.
Организует проведение всех видов учебных и внеучебных занятий, контроль знаний обучающихся, анализ результатов контроля знаний, по результатам анализа принимает решения.
Обобщает и внедряет в учебный процесс инновационные педагогические технологии, формы и методы обучения и преподавания, организовывает работу по повышению теоретического и методического уровня преподавания путем посещения занятий с последующим обсуждением на заседаниях кафедры, проведения межкафедральных и внутри кафедральных методических семинаров.
Следит за новыми теоретическими положениями в науке и отражением их в учебном процессе.
Оказывает помощь преподавательскому составу в повышении учебно-методического мастерства.
Обеспечивает составление заключений на учебники, учебные и учебно-методические пособия.
Организовывает и принимает непосредственное участие в подготовке учебников, в том числе электронных, наглядных пособий, учебно-методических материалов кафедры.
Организовывает научно-исследовательскую работу.
Разрабатывает годовые и перспективные планы научно-исследовательской работы, осуществляет контроль за их выполнением.
Определяет тематику научных исследований и оказывает конкретную помощь преподавательскому составу в ее реализации.
Организовывает обсуждение на заседаниях кафедры рецензирование научных работ, подготовленных членами кафедры.
Участвует в работе научных, научно-практических конференциях, семинарах, симпозиумах, подготовке научных публикаций.
По поручению руководства Академии обеспечивает проведение заключений, экспертиз, обсуждение научно-исследовательских работ сотрудников Академии.
Осуществляет руководство воспитательной, военной, спортивно-массовой и физкультурно-оздоровительной работой.
Контролирует работу кураторов.
Разрабатывает годовой план спортивно-массовой и физкультурно-оздоровительной работы с переменным и постоянным составом, осуществляет контроль за его выполнением.
Занимается укреплением материально-технической базы.
Составляет бюджетную заявку.
Организовывает ремонт и реконструкцию спортивных залов и площадок, учебных кабинетов;
Планирует приобретение спортивного инвентаря и оборудования, приобретение и изготовление технических средств, наглядных пособий и организовывает их использование в учебном процессе.
Доцент кафедры военной, физической и специальной подготовки

С-FPU-5 (№16-2, №16-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Білім беру» (дене тәрбиесі және спорт, бастапқы әскери дайындық) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Ғылыми дәрежесі немесе PhD-докторының академиялық дәрежесі (философия докторы), немесе құрмет не спорттық атағы, немесе халықаралық төрелік дәрежесі
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі не төрт жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде төрт жыл жұмыс өтілі оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Кафедра бастығы болмаған жағдайда кафедраны басқару бойынша міндеттерін атқару.
Оқу-әдістемелік жұмыстармен айналысады.
Оған бекітілген пәндер бойынша оқу-әдістемелік кешендерді өңдейді және оқыту процессінде қолданады, оларды кафедра отырысында талқылауға белсенді қатысады.
Оқулықтарды, оқу-әдістемелік құралдарды дайындауға қатысады.
Кафедра пәндері бойынша оқыту сабағының барлық түрлері мен нысандарын өткізуге белсенді қатысады.
Ашық сабақтар өткізеді, оқу және факултьтативтік сабақтарға қатысып кейін оны талқылайды.
Оған бекітілген пәндер бойынша тест тапсырмаларын дайындайды.
Оқу процесіне оқыту сабағын өткізудің белсенді әдістерін еңгізуге бастамашы болады.
Оқытушылар құрамына оқу-әдістемелік шеберліктерін арттыруға көмек көрсетеді және оны басшылыққа алады.
Жеке жұмыс жоспарын құрады және оның орындалғаны жөнінде есеп береді.
Оқытушылар құрамының оқу жүктемелерін орындауы туралы есеп құрады және оның орындалуына бақылау жасайды.
Кафедраның оқу және оқу-әдістемелік жұмысын, оқу жұмыс бағдарламасын, оқу бағдарламасын жетілдіру туралы ұсыныстар жасайды.
Қызметтік және дене тәрбиесі дайындығы сабақтарын жоспарлайды және ұйымдастырады.
Ғылыми-зерттеу жұмыстарына қатысады.
Кафедраның ғылыми-зерттеу жұмысы тақырыптарының біріне жетекшілік етеді.
Ғылыми, ғылыми-практикалық конференцияларға, семинарларға, симпозиумдарға белсенді қатысады, ғылыми жариялымдар дайындайды.
Ғылыми-зерттеу жұмыстарының жеке жоспары орындалғаны жөнінде жоспар құрайды және оны ұсынады.
Ғылыми-практикалық мамандығын жүйелі түрде арттырады.
Тыңдаушылар арасында көпшілік-спорттық және дене шынықтыру-сауықтыру, тәрбиелік жұмыстарды өткізеді.
Мектеп оқушыларына кәсіптік бағдар жұмыстарын жүргізуге қатысады.
Кафедра бастығының тапсырмаларын орындайды.
Әскери, дене шынықтыру және арнайы дайындық кафедрасының аға оқытушысы

С-FPU-5 (№16-2, №16-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Образование» (физическая культура и спорт, начальная военная подготовка).
Ученая степень либо академическая степень доктора PhD (доктора философии) либо почетное или спортивное звание, либо международная судейская категория
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее четырех лет работы в государственных органах, либо не менее четырех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О физической культуре и спорте», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Выполнять обязанности начальника кафедры на время его отсутствия.
Заниматься учебно-методической работой.
Разрабатывать и использовать в учебном процессе учебно-методические комплексы курируемых дисциплин, принимает активное участие в их обсуждении на заседаниях кафедры.
Принимать участие в подготовке учебников, учебно-методических пособий.
Активно участвует в проведении всех видов и форм контроля учебных занятий по дисциплинам кафедры.
Проводит открытые занятия, взаимопосещения учебных и факультативных занятий с последующим их обсуждением.
Разрабатывает тестовые задания по закрепленным дисциплинам.
Инициирует внедрение в учебный процесс активных методов обучения проведения учебных занятий.
Руководит работой и оказывает помощь преподавательскому составу в повышении учебно-педагогического мастерства.
Составляет и представляет отчет о выполнении индивидуального плана работы.
Составляет отчет о выполнении учебной нагрузки преподавательским составом и осуществляет контроль за ее выполнением.
Вносит предложения по совершенствованию учебной и учебно-методической работы кафедры, рабочим учебным программам.
Планирует и организовывает занятия по служебной и физической подготовке.
Участвует в научно-исследовательской работе.
Руководит одной из тем научно-исследовательской работы кафедры.
Активно принимает участие в научных, научно-практических конференциях, семинарах, симпозиумах, готовит научные публикации.
Составляет и представляет отчет о выполнении индивидуального плана научно-исследовательской работы.
Систематически повышает научно-практическую квалификацию.
Проводит воспитательную, военную, спортивно-массовую и физкультурно-оздоровительную работы среди слушателей.
Принимает участие в профессиональной ориентации школьников.
Выполняет поручения начальника кафедры.
Старший преподаватель кафедры военной, физической и специальной
подготовки

С-FPU-6 (№16-4, №16-5, №16-6, №16-7, №16-8, №16-9, №16-10)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Білім беру» (дене тәрбиесі және спорт, бастапқы әскери дайындық) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Магистрлік академиялық дәрежесі
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі не екі жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бір жыл жұмыс өтілі
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Оқу-әдістемелік жұмыстармен айналысады.
Оған бекітілген пәндер немесе сабақтың жеке түрлері бойынша оқу-әдістемелік жұмыстарды өткізеді және ұйымдастырады.
Оған бекітілген пәндер бойынша оқу-әдістемелік кешендерді өңдейді және оқыту процессінде қолданады, оларды кафедра отырысында талқылауға белсенді қатысады.
Оқулықтар, оқыту-әдістемелік құралдар дайындауға қатысады.
Кафедра пәндері бойынша оқыту сабағының барлық түрлері мен нысандарын өткізуге белсенді қатысады.
Ашық сабақтар өткізеді, оқу және факультативтік сабақтарға қатысып кейіннен талқылайды.
Бекітілген пәндер бойынша тест тапсырмаларын дайындайды.
Оқу процесіне оқыту сабағын өткізудің белсенді әдістерін еңгізуге бастамашы болады.
Жеке жұмыс жоспарын құрады және орындалғаны жөнінде есеп береді.
Кафедраның оқу және оқу-әдістемелік жұмысын, оқу жұмыс бағдарламасын, оқу бағдарламасын жетілдіру туралы ұсыныстар жасайды.
Қызметтік және дене тәрбиесі дайындығы сабақтарын жоспарлайды және ұйымдастырады.
Ғылыми-зерттеу жұмыстарына қатысады.
Кафедраның ғылыми-зерттеу жұмысы тақырыптарының біріне жетекшілік етеді.
Ғылыми, ғылыми-практикалық конференцияларға, семинарларға, симпозиумдарға белсенді қатысу, ғылыми жариалымдар дайындайды.
Ғылыми-зерттеу жұмыстарының жеке жоспарын орындалғаны жөнінде жоспар құрайды және оны ұсынады.
Ғылыми-тәжірибелік біліктілігін жүйелі түрде арттырады.
Тыңдаушылар арасында тәрбиелік, әскери, көпшілік-спорттық және дене шынықтыру-сауықтыру жұмыстар өткізеді.
Тыңдаушылардың бір оқу тобына жетекшілік етеді.
Кафедраның барлық іс-шараларына қатысады.
Оқу-әдістемелік материалдарды, техникалық, көрнекі құралдарды, спорттық бұйымдарды дайындауға, кафедра стенттерін көрнекілеуге тәжірибелік көмек көрсетеді.
Кафедра бастығының тапсырмаларын орындайды.
Әскери, дене шынықтыру және арнайы дайындық кафедрасының
оқытушысы

С-FPU-6 (№16-4, №16-5, №16-6, №16-7, №16-8,№16-9, №16-10)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Образование» (физическая культура и спорт, начальная военная подготовка).
Академическая степень магистра
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее двух лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее года на должности преподавателя
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке»,  «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Заниматься учебно-методической работой.
Организовывать и проводить учебную и учебно-методическую работу по закрепленным за ним дисциплинам или по отдельным видам занятий.
Разрабатывать и использовать в учебном процессе учебно-методические комплексы курируемых дисциплин, принимает активное участие в их обсуждении на заседаниях кафедры.
Принимать участие в подготовке учебников, учебно-методических пособий.
Принимать участие в проведении всех видов и форм контроля учебных занятий по дисциплинам кафедры.
Проводить открытые занятия, взаимопосещения учебных и факультативных занятий с последующим их обсуждением.
Разрабатывать тестовые задания по закрепленным дисциплинам.
Инициировать внедрение в учебный процесс активных методов обучения проведения учебных занятий.
Составлять и представляет отчет о выполнении индивидуального плана работы.
Вносить предложения по совершенствованию учебной и учебно-методической работы кафедры, рабочим учебным программам.
Принимать участие в организации и проведении занятий по служебной и физической подготовке.
Принимать участие в научно-исследовательской работе.
Являться соисполнителем одной из тем научно-исследовательской работы кафедры.
Принимать участие в научных, научно-практических конференциях, семинарах, симпозиумах, готовит научные публикации.
Составлять и представлять отчет о выполнении индивидуального плана научно-исследовательской работы.
Систематически повышать научно-практическую квалификацию.
Проводить воспитательную, военную, спортивно-массовую и физкультурно-оздоровительную работы среди слушателей.
Осуществлять кураторство одной из учебных групп слушателей.
Принимать участие во всех мероприятиях кафедры.
Оказывать практическую помощь в подготовке необходимых материалов, технических средств, наглядных пособий, спортивного инвентаря и оборудования к занятиям, в оформлении стендов кафедры.
Выполнять поручения начальника кафедры.
Преподаватель кафедры военной, физической и специальной
подготовки

С-FPU-7 (№16-11)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Білім беру» (дене тәрбиесі және спорт, бастапқы әскери дайындық) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Магистр академиялық дәрежесі
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде екі жыл жұмыс өтілі не екі жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде үш жыл жұмыс өтілі
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Оқу-әдістемелік жұмыстарымен айналысады.
Семинарлық және тәжірибелік сабақтар өткізеді, межелік бақылау мен аттестация өткізуге қатысады.
Тыңдаушылардың өзін-өзі даярлау сабағын өткізеді, үлгірімі нашар тыңдаушылармен жұмыс атқарады.
Кафедраның доценті, аға оқытушысы басшылығымен оқулықтарды, оқу құралдарын, пәндер бойынша оқу-әдістемелік кешендерді дайындауға қатысады.
Ғылыми-зерттеу жұмыстарына қатысады: ғылыми, ғылыми практикалық конференцияларға, семинарларға, симпозиумдарға қатысады, ғылыми басылымдар дайындайды.
Тыңдаушылар арасында тәрбиелік, әскери, көпшілік-спорттық және дене шынықтыру-сауықтыру жұмыстарын өткізеді.
Кафедраның және Академияның қоғамдық жұмыстарына белсенді қатысады.
Тыңдаушылардың бір оқу тобына жетекшілікті жүзеге асырады.
Оқу-әдістемелік материалдарды, техникалық, көрнекі құралдарды, спорттық бұйымдарды дайындауға, кафедра стенттерін көрнекілеуге практикалық көмек көрсетеді.
Кафедра бастығының тапсырмаларын орындайды.
Кәсіби қайта даярлау және біліктілікті арттыру факультеті
Кәсіби қайта даярлау және біліктілікті арттыру факультетінің
бастығы

С-FPU-7 (№16-11)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Образование» (физическая культура и спорт или начальная военная подготовка). Академическая степень магистра.
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы в правоохранительных органах, либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке»,  «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Заниматься учебно-методической работой.
Проводить семинарские и практические занятия, участвует в проведении рубежного контроля и аттестации.
Проводить занятия по самоподготовке слушателей, организовывать работу с неуспевающими слушателями.
Под руководством доцента, старшего преподавателя кафедры принимать участие в разработке учебников, учебных пособий, учебно-методического комплекса дисциплины.
Участвовать в научно-исследовательской работе: в научных, научно-практических конференциях, семинарах, симпозиумах, готовит научные публикации.
Проводить воспитательную, военную, спортивно-массовую и физкультурно-оздоровительную работы среди слушателей.
Осуществлять кураторство одной из учебных групп слушателей.
Участвовать в общественной работе кафедры, Академии.
Оказывать практическую помощь в подготовке необходимых материалов, технических средств, наглядных пособий, спортивного инвентаря и оборудования к занятиям, в оформлении стендов кафедры.
Выполнять поручения начальника кафедры.
Факультет профессиональной переподготовки и повышения
квалификации
Начальник факультета профессиональной переподготовки и
повышения квалификации

С-FPU-3 (№17-1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Факультет қызметі мен оқу процесін жоғары деңгейде ұйымдастырады.
Факультет қызметкерлері арасында функционалдық міндеттерін бөліп, олардың орындалуына бақылауды жүзеге асырады.
Үкімет қаулыларын, Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясы) бұйрықтары мен нұсқауларын, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің оқу процесін және оқу-әдістемелік жұмысын жетілдіру сұрақтары бойынша, факультетке қатысты бөлігін, іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеуге басшылық етеді.
Тиісті жылға арналған Академияда алғашқы даярлық және біліктілікті арттыру курстарын өткізудің Жоспар-кестесін, факультеттің жұмыс жоспарын, жылдық есебін әзірлейді.
Факультет қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жұмыстарын ұйымдастырады.
Кафедра, кітапхана және басқа бөлімшелердің жұмысы мен өзара іс-әрекетін қамтамасыз етеді.
Оқу процесін жетілдіру сұрақтары бойынша Академия басшылығына материалдар және ұсыныстар даярлануын қамтамасыз етеді.
Оқу процесінің сұрақтары бойынша Негізгі іс-шаралар жоспарын әзірлеуге және орындауға қатысады.
Факультет қызметкерлерінің қызметтік дайындығын ұйымдастырады.
Факультеттің жоспарланған және ағымдағы оқу-әдістемелік, ғылыми жұмыс сұрақтарын талқылау бойынша факультет отырысын ұйымдастырады.
Факультет қызметкерлерін Академияның аппарат мәжілісі, Ғылыми кеңес шешімдерімен уақтылы таныстырып, оларды орындау бойынша іс-шаралар ұйымдастырады.
Академия факультетінің халықаралық қызметіне қатысады және қамтамасыз етеді.
Факультеттің моральдық-психологиялық ахуалын нығайтып, тиісті деңгейде ұстайды.
Факультет қызметкерлерін бекітілген тәртіппен көтермелеудің барлық түріне ұсынады.
Факультетті, факультет қызметкерлерін аттестаттау материалдарын бекітілген тәртіппен даярлайды.
Іс қағаздарының жүргізілуін бақылайды, құпиялық режимінің сақталуын қамтамасыз етеді.
Кәсіби қайта даярлау және біліктілікті арттыру факультетінің
аға оқытушысы

С-FPU-3 (№17-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность).
Ученая степень, ученое звание
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее пяти лет работы стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О физической культуре и спорте», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организует работу и учебный процесс на факультете.
Распределяет функциональные обязанности между сотрудниками факультета и осуществляет контроль за их исполнением.
Руководит разработкой плана мероприятий по реализации постановлений Правительства, приказов и указаний Агентства, Министерства образования и науки Республики Казахстан по вопросам совершенствования учебного процесса и учебно-методической работы, в части касающейся факультета.
Разрабатывает План-график курсов первоначальной подготовки и повышения квалификации Академии на соответствующий год, план работы факультета, составляет годовой отчет.
Обеспечивает взаимодействие и координацию работы кафедр, библиотек и других подразделений.
Обеспечивает подготовку материалов и предложений руководству Академии по вопросам совершенствования учебного процесса.
Участвует в разработке и выполнении Плана основных мероприятий по вопросам учебного процесса.
Организует работу по повышению квалификации и служебную подготовку сотрудников факультета.
Организует подготовку и проводит заседания факультета по вопросам обсуждения запланированных и текущих вопросов учебно-методической, научной работы факультета.
Информирует сотрудников факультета о решениях аппаратного совещания, Ученого совета Академии, организует мероприятий по их исполнению.
Обеспечивает и принимает участие в международной деятельности факультета, Академии.
Укрепляет и поддерживает на должном уровне морально-психологический климат факультета.
Представляет в установленном порядке сотрудников факультета ко всем видам поощрения.
Подготавливает материалы к аттестации факультета, сотрудников факультета в установленном законодательством порядке.
Контролирует ведение делопроизводства, обеспечивает соблюдение режима секретности
Старший преподаватель
факультета профессиональной переподготовки и повышения
квалификации

С-FPU-6 (№17-2, №17-3, №17-4)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болғаны дұрыс. Магистр академиялық дәрежесі
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі не ғылыми-педагогикалық қызметінде кемінде үш жыл жұмыс өтілі оның ішінде оқутышысының лауазымдарда кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Факультет қызметін жоспарлау және оқу процесін ұйымдастырады.
Бекітілген номенклатураға сәйкес факультеттің іс қағаздарын жүргізеді және компьютерлік жұмысын орындайды.
Оқытушының педагогикалық жүктемесінің іс жүзінде орындалуын есепке алады.
Академия, факультеттің іс-шараларына қатысады.
Оқу жиындары аралығындағы мерзімде:
- оқу жоспары негізінде оқу пәндерін өту кестесін және сабақ кестесін құрады;
- құжаттар дайындайды, бұйрық жобаларын және т.б. ұйымдастырушылық және оқу-әдістемелік сипаттағы құжаматтамаларды әзірлейді;
- оқу жиынын өткізу және ұйымдастыру сұрақтары бойынша ақпараттық құжаттардың жинақтаушы органдарға уақтылы жөнелтілуін қамтамасыз етеді.
Оқу жиыны мерзімінде:
- тыңдаушылардың оқу жоспарын орындауына бақылауды ұйымдастырады;
- тыңдаушылардың жол жүру құжаттамаларын қабылдау, оларды тіркеу және сақталуын қамтамасыз етеді;
- тыңдаушылар арасында жеке жұмыс жүргізу және тәртіп бұзушыларға тиісті тәртіптік шара қолданады.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру факультеті
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру факультетінің
бастығы

С-FPU-6 (№17-2, №17-3, №17-4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика или менеджмент или финансы или учет и аудит). Академическая степень магистра.
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет стажа работы в научно-педагогической деятельности, в том числе не менее года на должности преподавателя
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Участвовать в планировании работы факультета и составлении учебных планов.
Вести в соответствии с установленной номенклатурой делопроизводство.
Вести учет фактического выполнения преподавателями педагогической нагрузки.
Участвовать в мероприятиях факультета, Академии.
В период между учебными сборами:
- на основе учебного плана составлять расписание занятий;
- готовить документы, проекты приказов и других документов организационного и учебно-методического характера;
- обеспечивать своевременную отправку в комплектующие органы информационных документов по вопросам организации и проведения учебных сборов.
В период учебных сборов:
- организовывать и контролировать процесс выполнения слушателями учебного плана;
- осуществлять прием проездных документов слушателей, их регистрацию, обеспечивает их надлежащее хранение;
- проводить среди слушателей групповую и индивидуальную воспитательную работу.
Факультет высшего и послевузовского образования
Начальник факультета высшего и послевузовского образования

С-FPU-3 (№18-1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болғаны дұрыс. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде бес жыл жұмыс өтілі
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Факультет қызметі мен оқу процесін жоғары деңгейде ұйымдастырады:
- Академияда бакалавриатттың, магистратура және PhD докторантураның оқу бағдарламалары бойынша оқу процесіне жетекшілік жасайды;
- Академиядағы кафедраларға әкімшілік жетекшілікті жүзеге асырады;
- факультет қызметкерлері арасында функционалдық міндеттерін бөліп, олардың орындалуына бақылауды жүзеге асырады;
- Үкімет қаулыларын, Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясы) бұйрықтары мен нұсқауларын, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің оқу процесін және оқу-әдістемелік жұмысын жетілдіру сұрақтары бойынша, факультетке қатысты бөлігін, іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеуде басшылық етеді;
- тиісті жылға арналған Академияда жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру факультетінің жұмыс жоспарын, жылдық есебін әзірлейді;
- факультет қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жұмыстарын ұйымдастырады,
- кафедра, кітапхана және басқа бөлімшелердің жұмысы мен өзара іс-әрекетін қамтамасыз етеді;
- оқу процесін жетілдіру сұрақтары бойынша Академия басшылығына материалдар және ұсыныстар даярлануын қамтамасыз етеді;
- оқу процесінің сұрақтары бойынша Негізгі іс-шаралар жоспарын әзірлеуге және орындауға қатысады;
- факультет қызметкерлерінің қызметтік дайындығын ұйымдастырады;
- факультеттің жоспарланған және ағымдағы оқу-әдістемелік, ғылыми жұмыс сұрақтарын талқылау бойынша факультет отырысын ұйымдастырады;
- факультет қызметкерлерін Академияның аппарат мәжілісі, Ғылыми кеңес шешімдерімен уақтылы таныстырып, оларды орындау бойынша іс-шаралар ұйымдастырады;
- факультет, Академияның халықаралық қызметін қамтамасыз етіп, оған қатысады;
- факультеттің моральдық-психологиялық ахуалын нығайтып, тиісті деңгейде ұстайды;
- факультет қызметкерлерін бекітілген тәртіппен көтермелеудің барлық түріне ұсынады;
- факультетті, факультет қызметкерлерін аттестаттау материалдарын бекітілген тәртіппен даярлайды;
- іс қағаздарының жүргізілуін бақылайды, құпиялық режимінің сақталуын қамтамасыз етеді.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру факультетінің
аға оқытушысы

С-FPU-3 (№18-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит). Ученая степень
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее пяти лет работы стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О физической культуре и спорте», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организует на должном уровне работу и учебный процесс на факультете:
- руководит учебным процессом Академии по учебным программам бакалавриата, магистратуры и докторантуры PhD;
- осуществляет административное руководство кафедрами Академии;
- распределяет функциональные обязанности между сотрудниками факультета и осуществляет контроль за их исполнением;
- руководит разработкой плана мероприятий по реализации постановлений Правительства, приказов и указаний Агентства, Министерства образования и науки Республики Казахстан по вопросам совершенствования учебного процесса и учебно-методической работы, в части касающейся факультета;
- разрабатывает План работы факультета высшего и послевузовского образования Академии на соответствующий год, составляет годовой отчет;
- обеспечивает взаимодействие и координацию работы кафедр, библиотек и других подразделений;
- обеспечивает подготовку материалов и предложений руководству Академии по вопросам совершенствования учебного процесса;
- участвует в разработке и выполнении Плана основных мероприятий по вопросам учебного процесса;
- организует работу по повышению квалификации и служебную подготовку сотрудников факультета;
- организует подготовку и проводит заседания факультета по вопросам обсуждения запланированных и текущих вопросов учебно-методической, научной работы факультета;
- своевременно информирует сотрудников факультета о решениях аппаратного совещания, Ученого совета Академии, организует мероприятий по их исполнению;
- обеспечивает и принимает участие в международной деятельности факультета, Академии;
- укрепляет и поддерживает на должном уровне морально-психологический климат факультета;
- представляет в установленном порядке сотрудников факультета ко всем видам поощрения;
- подготавливает материалы к аттестации факультета, сотрудников факультета в установленном законодательством порядке;
- контролирует ведение делопроизводства, обеспечивает соблюдение режима секретности
Старший преподаватель кафедры высшего и послевузовского
образования

С-FPU-6 (№18-2, №18-3, №18-4, №18-5, №18-6)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болғаны дұрыс. Магистрлік академиялық дәрежесі
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі не ғылыми-педагогикалық қызметінде кемінде үш жыл жұмыс өтілі оның ішінде оқытушысының лауазымдарда кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық оқу міндеттері
Факультеттің жұмыс жоспарларын және оқу жоспарларын құруға қатысады.
Іс жүргізуді белгіленген номенклатураға сәйкес жүргізу.
оқытушылармен педагогикалық жүктемелерінің нақты есебін жүргізу.
Академия факультетінің іс-шараларына қатысу.
Идеялық-құқықтық деңгейде өзінің біліктілігін арттыру.
Оқу процесі кезеңінде;
-оқу жоспарының негізінде сабақ кестесін құру;
- ұйымдастырушылық және оқу-әдістемелік сипаттағы басқа да құжаттар мен бұйрықтар жобалары және құжаттарды дайындау;
Оқу процесі кезеңінде;
-тыңдаушылармен оқу жоспарларының орындалуын ұйымдастырады және бақылайды;
-факультеттің қарауына оқу және оқу-әдістемелік жұмыстарды жетісында жетілдіру бойынша ұсыныс енгізеді;
-факультет тыңдаушыларының атттестациялау бойынша құжаттарын уақтылы дайындайды;
-тыңдаушылар арасында топтық және жеке тәрбие жұмыстарын жүргізеді;
- қажет кезде белсенділік көрсеткен тыңдаушыларға марапаттау шаралары және бұзушылық жасағандарға тәртіптік қолдануға шаралар қабылдайды.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру факультетінің
оқытушысы

С-FPU-6 (№18-2, №18-3, №18-4, №18-5, №18-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит). Академическая степень магистра.
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет стажа работы в научно-педагогической деятельности, в том числе не менее года на должности преподавателя
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Участвовать в планировании работы факультета и составлении учебных планов.
Вести в соответствии с установленной номенклатурой делопроизводство.
Вести учет фактического выполнения преподавателями педагогической нагрузки.
Участвовать в мероприятиях факультета, Академии.
Повышать свою квалификацию, идейно-правовой уровень.
В период учебного процесса:
- на основе учебного плана составлять расписание занятий;
- готовить документы, проекты приказов и других документов организационного и учебно-методического характера;
В период учебного процесса:
- организовывать и контролировать процесс выполнения слушателями учебного плана;
- вносить на рассмотрение факультета предложения по совершенствованию учебной и учебно-методической работы;
- своевременно готовит документы по аттестации слушателей факультета;
- проводить среди слушателей групповую и индивидуальную воспитательную работу;
- при необходимости принимать меры поощрения к отличившимся слушателям и дисциплинарного воздействия к нарушителям.
Преподаватель кафедры высшего и послевузовского образования

С-FPU-4 (№19-1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Ғылыми атағы немесе PhD-докторының академиялық дәрежесі (философия докторы)
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл немесе басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, немесе профессорлық-оқытушылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Ғылыми-зерттеу жұмысы жоспарларының жобасын әзірлеуді ұйымдастырып, Академия басшылығына ұсынады.
Түрлі тұжырымдамалар, бағдарламалар, заңдардың, Академияның ғылыми-зерттеу және редакциялық-баспа қызметінің жүйелік-ғылыми негіздерінің, нормативтік құқықтық базасының жобаларын әзірлеуге қатысады.
Отандық және шетелдік әріптестерді Академияның ғылыми-зерттеу қызметіне тарту бойынша жұмыстарды ұйымдастырады.
Зерттеулер нәтижелерін практикалық қолдануды, авторлық қадағалауды және оларды өндіруде көмек көрсетуді ұйымдастырады.
Академияның ғылыми-зерттеу қызметінің нормативтік құқықтық базасын қалыптастыру және жетілдіру бойынша жұмысын ұйымдастырады.
Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының практикалық қызмет саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша профессорлық-оқытушылық құрам, ғылыми қызметкерлермен бірлесе отырып ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлейді.
Ғылыми-зерттеу жұмысымен айналысады.
Профессорлық-оқытушылық құраммен, докторант, магистрант және тыңдаушылармен Академия базасында ғылыми іс-шаралар ұйымдастыру және өткізуге қатысады.
Басшылықтың тапсырмасы бойынша Академияның Агенттікпен, сондай-ақ оның аумақтық органдарымен Академияның ғылыми-зерттеу қызметі мәселелері бойынша өзара іс-қимылын жүзеге асырады.
Басшылықтың тапсырмасы бойынша Академияның халықаралық әріптестерімен өзара іс-қимылды жүзеге асырады.
Академия басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Ғылыми-зерттеу және редакциялық-баспа жұмыстарын ұйымдастыру
және халықаралық ынтымақтастық бөлімінің аға ғылыми қызметкері

С-FPU-4 (№19-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит).Академическая степень, академическая степень доктора PhD (доктор философии).
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях, либо не менее трех лет работы на профессорско-преподавательских должностях, либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организует разработку проекта плана научно-исследовательских работ и представляет их руководству Академии.
Принимает участие в разработке проектов различных концепций, программ, законов, системно-научных основ, нормативной правовой базы научно-исследовательской и редакционно-издательской деятельности Академии.
Организует работу по привлечению отечественных и зарубежных партнеров к научно-исследовательской деятельности Академии.
Организует практическое применение результатов исследований, авторский надзор и оказание помощи при их внедрении.
Организует работу по формированию и совершенствованию нормативной правовой базы научно-исследовательской деятельности Академии.
Разрабатывает совместно с профессорско-преподавательским составом, научными сотрудниками предложения и рекомендации по совершенствованию законодательства в сфере практической деятельности правоохранительных органов Республики Казахстан.
Занимается научно-исследовательской работой.
Участвует в организации и проведении на базе Академии научных мероприятий профессорско-преподавательского состава, докторантов, магистрантов и слушателей.
Осуществляет по поручению руководства взаимодействие Академии с Агентством, а также с его территориальными органами по вопросам научно-исследовательской деятельности Академии.
Осуществляет по поручению руководства взаимодействие с международными партнерами Академии.
Выполняет иные поручения руководства Академии.
Старший научный сотрудник отдела организации
научно-исследовательской, редакционно-издательской работы и
международного сотрудничества

С-FPU-6 (№19-2, №19-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болғаны дұрыс. Магистрлік академиялық дәрежесі
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл немесе немесе ғылыми-педагогикалық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, оның ішінде оқутышысының лауазымдарда кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академияның профессорлық-оқытушылық құрамы мен ғылыми қызметкерлердің ғылыми-зерттеу жұмыстарының нәтижелері мен жағдайын жоспарлауды, бақылауды, талдау және есепке алуды жүзеге асырады.
Академияның ғылыми-зерттеу жұмысының жоспарларына Академия бөлімшелерінің ұсыныстарын жинақтау және талдауды жүзеге асырады, Академияның ғылыми-зерттеу жұмысының жоспарларын жасайды.
Академия қызметінің негізгі нәтижелері туралы тоқсандық есепке Академияның ғылыми-зерттеу жұмысы туралы ақпараттарды дайындауды жүзеге асырады.
Академияның ғылыми-зерттеу және редакциялық-баспа қызметін реттейтін құжаттарды әзірлеу және жаңарту, Академияның ғылыми-зерттеу қызметінің нормативтік құқықтық базасын жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізеді.
Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының практикалық қызмет саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша профессорлық-оқытушылық құрам, ғылыми қызметкерлермен бірлесе отырып ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлейді.
Ғылыми-зерттеу жұмысымен айналысуға, өзінің ғылыми біліктілігін жүйелі түрде арттырады.
Дербес тақырыптарды зерттеуде, сондай-ақ олардың бөлімі (бөлігі, кезеңі) болып табылатын талдамаларды зерттеу кезінде қызметкерлер тобына ғылыми басшылық етуге немесе аса күрделі және жауапты жұмыстардың орындаушысы ретінде ғылыми зерттеулер мен талдамаларды жүргізеді.
Басылым қызметінің жылдық жоспарын қалыптастыруға қатысады.
Бірлесе отырып зерттеу жүргізу үшін отандық және шетелдік серіктестерді іздеу, қосымша қаржыландыруды тарту, конкурс пен тендерлерге қатысу үшін жоба ұсыныстарын дайындау және Академияның халықаралық ынтымақтастық бойынша іс-шараларын өткізуге қатысу үшін бастамашылдықты танытады.
Ғылыми-зерттеу қызметін жүзеге асырудың теориясы мен әдістерін, құжаттарды жүргізудің ережелерін білуі қажет.
Қазақстанның жетекші ғалымдары мен құқық қорғау органдарының тәжірибелі қызметкерлерінің қатысуымен Академияның негізінде профессорлық-оқытушылар құрамы, докторанттар, магистранттар және тыңдаушылардың ғылыми іс-шараларын ұйымдастырып өткізуге қатысады.
Басшылықтың тапсырмасы бойынша Академияның Агенттікпен, сондай-ақ оның аумақтық органдарымен Академияның ғылыми-зерттеу қызметі мәселелері бойынша өзара іс-қимылын жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының практикалық қызмет саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша профессорлық-оқытушылық құрам, ғылыми қызметкерлермен бірлесе отырып ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлейді.
Жүргізілетін зерттеулер мен әзірлемелердің тақырыптары бойынша негізгі ғылыми проблемаларды, ғылыми-зерттеу жұмысының қазіргі замандағы методологиясын білуі қажет.
Жүргізілген зерттеулер мен талдамалар нәтижелерін енгізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысады.
Оқу процесіне ғылыми-зерттеу жұмысының нәтижелерін енгізу жөніндегі комиссия құрамына кіреді.
Жетекшілік ететін кафедралар, факультеттер бойынша ғылыми зерттеу жұмысының жағдайы туралы тоқсан сайын ақпараттық анықтамалар дайындау және бөлім бастығына одан әрі ғылыми-зерттеу жұмысын ұйымдастыру жөніндегі Академия бастығының орынбасарына баяндау үшін ұсынады.
Бөлімнің хаттамалық-ұсынбалы функцияларын орындау бойынша қажетті жұмыстар жүргізуге: шетелдік өкілдерді және делегацияларды қабылдау, шарттар, келісімдер шеңберінде семинарлар мен конференциялар туралы, арнайы кездесулер өткізу кезінде ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуде мақсаттар хаттамасы туралы жоспарлар, бағдарламалар және есептер жасайды.
Халықаралық конференциялар, семинарлар, жеке шетелдік өкілдерінің және/немесе делегацияларының т.б. келуі туралы бөлімдегі ақпараттар негізінде Академияның ішкі байланысының қажетті статистикасын және талдауын жүргізеді.
Академия басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Ғылыми-зерттеу және редакциялық-баспа жұмыстарын ұйымдастыру
және халықаралық ынтымақтастық бөлімінің ғылыми қызметкері

С-FPU-6 (№19-2, №19-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит).Академическая степень магистра.
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы научно-педагогической деятельности, в том числе не менее одного года работы в должности преподавателя
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять планирование, контроль, анализ и учет состояния и результатов научно-исследовательской работы, профессорско-преподавательского состава и научных сотрудников Академии.
Осуществлять сбор и анализ предложений подразделений Академии в план научно-исследовательской работы Академии, составлять план научно-исследовательской работы Академии.
Осуществлять подготовку информации по НИР Академии в ежеквартальной отчет об основных результатах деятельности Академии.
Разрабатывать и обновлять документы, регламентирующие научно-исследовательскую и редакционно-издательскую деятельность Академии, вносить предложения по совершенствованию нормативной правовой базы научно-исследовательской деятельности Академии.
Разрабатывать и вносить предложения в проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствии с научной квалификацией и компетенцией.
Заниматься научно-исследовательской работой, систематически повышать собственную научную квалификацию.
Осуществлять научное руководство группой работников при исследовании самостоятельных тем, а также разработок, являющихся частью (разделом, этапом) темы или проводить научные исследования и разработки как исполнитель наиболее сложных и ответственных работ.
Участвовать в формировании годового плана издательской деятельности.
Предпринимать инициативы по поиску отечественных и зарубежных партнеров для проведения совместных исследований, привлечению дополнительного финансирования, разрабатывать проектные предложения для участия в конкурсах и тендерах, участвовать в проведении мероприятий по международному сотрудничеству Академии.
Знать теорию и методы осуществления научно-исследовательской деятельности; правила ведения документации.
Участвовать в организации и проведении на базе Академии финансовой полиции научных мероприятий профессорско-преподавательского состава, докторантов, магистрантов и слушателей с привлечением ведущих ученых Казахстана и практических работников правоохранительных органов.
Осуществлять по поручению руководства взаимодействие Академии с Агентством, а также с его территориальными органами по вопросам научно-исследовательской деятельности Академии.
Разрабатывать совместно с профессорско-преподавательским составом, научными сотрудниками предложения и рекомендации по совершенствованию законодательства в сфере практической деятельности правоохранительных органов Республики Казахстан.
Знать основные научные проблемы по тематике проводимых исследований и разработок, современную методологию НИР.
Участвовать в организации работы по внедрению результатов проведенных исследований и разработок.
Входить в состав комиссии по внедрению результатов научно-исследовательской работы в практическую деятельность.
Ежеквартально готовить информационные справки о состоянии НИР по курируемым кафедрам, факультетам и представлять начальнику отдела для последующего доклада заместителю начальника Академии по организации научно-исследовательской работы.
Проводить необходимую работу по выполнению отделом протокольно-представительских функций: составляет планы, программы и отчеты о приеме зарубежных представителей и делегаций, семинаров и конференций в рамках имеющихся договоров, соглашений, протоколов намерений, за организационно-техническое обеспечение проведения официальных встреч.
Вести необходимую статистику и анализ внешних связей Академии на основе имеющейся в отделе информации о проведенных международных конференциях, семинарах, визитах отдельных зарубежных представителей и/или делегаций.
Выполнять иные поручения руководства Академии.
Научный сотрудник отдела организации научно-исследовательской,
редакционно-издательской работы и международного сотрудничества

С-FPU-7 (№19-4, №19-5)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болғаны дұрыс. Магистрлік академиялық дәрежесі
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл немесе немесе ғылыми-педагогикалық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, оның ішінде оқытушылық лауазымдарда кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академияның ҒЗЖ жоспарын жасауға қатысады (ТҒЗЖ тарауын дайындайды).
Ғылыми-зерттеу жұмысымен айналысу және жүйелі түрде өзінің ғылыми біліктілігін жоғарлатады.
Жеке жұмыс жоспарын дайындайды.
Академияның үздік ғылыми үйірмесі сайысын өткізуге дайындық жұмысын жүргізеді.
Ағымдағы жыл бойынша ғылыми үйірмелердің жұмысы бойынша үйірме жетекшілерінің ақпараттық анықтамаларын қабылдау, есептеу, талдау және ғылыми үйірме жұмысының жағдайын бақылайды.
Тыңдаушылардың ғылыми-зерттеу жұмысын ұйымдастыру мәселелерімен айналысады.
Ағымдағы жыл бойынша ТҒЗЖ бойынша ТҒЗЖ-на жауаптылардың тоқсан сайынғы ақпараттық анықтамаларын қабылдау, есептеу, талдау; кафедралардың тоқсан сайын беретін мәліметтер негізінде ТҒЗЖ нәтижелерінің академиялық электронды есебін жүргізеді.
Академия бастығының қатысуымен өткізілетін апараттық кеңеске кемінде жылына бір рет ТҒЗЖ туралы ақпарат дайындайды.
ТҒЗЖ ұйымдастырушылар мен тыңдаушыларды марапаттау туралы ұсыныс жасайды.
Тыңдаушылардың ғылыми қоғамын үйлестіру; ТҒҚ Кеңес жұмысын ұйымдастыруға жетекшілік жасайды.
Ғылыми конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдерді ұйымдастыру, дайындау, өткізу және аяқтау мәселелермен айналысады.
Академияның халықаралық ынтымақтастық негізіндегі іс-шараларды өткізуге қатысады.
Академия қызметі бағытындағы білім, ғылым, техника салаларындағы ғылыми мәселелерді, жоғары уәкілетті органдардың жетекші материалдарын, білім саласындағы отандық және шетел тәжірибесін білуі қажет.
Ғылыми зерттеулер мен әзірлемелерді ұйымдастыру, жоспарлау, қаржыландыру, өткізу және енгізу тәртібін білуі және сақтауы қажет.
ҒЗРБЖҰ бөлімінің іс-құжаттарын жүргізуде жетекші материалдар талаптарын сақтайды.
ПОҚ мен тыңдаушылар конференцияларының құжаттарын жинауды, сақтауды және есепке алуды жүргізеді.
Академия басшылығының өзгеде тапсырмаларын орындайды.
Ғылыми-зерттеу және редакциялық-баспа жұмыстарын ұйымдастыру
және халықаралық ынтымақтастық бөлімінің аға инспекторы

С-FPU-7 (№19-4, №19-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит).Академическая степень магистра.
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы научно-педагогической деятельности, в том числе не менее одного года работы в должности преподавателя
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Участвовать в разработке плана научно-исследовательской деятельности Академии (готовить раздел «НИРС»).
Заниматься научно-исследовательской работой, систематически повышать собственную научную квалификацию.
Разрабатывать индивидуальный план работы.
Заниматься подготовительной работой по проведению смотра-конкурса на лучший научный кружок Академии.
Осуществлять прием, учет, анализ поступивших от научных кружков информационных справок о работе научных кружков за текущий учебный год, регулярно проверять состояние работы научных кружков.
Заниматься вопросами организации научно-исследовательской работы слушателей (НИРС).
Осуществлять прием, учет, анализ поступивших от ответственных за НИРС ежеквартальных отчетов о НИРС; вести академический электронный учет результатов НИРС на основе ежеквартальных сведений кафедр; готовить раздел «НИРС» ежеквартальных и ежегодных отчетов о НИР Академии.
Готовить материалы о НИРС для заслушивания не менее одного раза в год на аппаратном совещании при начальнике Академии.
Готовить ходатайства о поощрении слушателей и организаторов НИРС.
Курировать Слушательское научное общество; руководить организацией работы Совета СНО.
Заниматься всеми вопросами подготовки, проведения, завершения научных конференций, семинаров, круглых столов.
Участвовать в проведении мероприятий по международному сотрудничеству Академии.
Знать научные проблемы соответствующей области знаний, науки и техники по профилю деятельности Академии, руководящие материалы вышестоящих органов, отечественные и зарубежные достижения в соответствующей области знаний.
Знать и соблюдать установленный порядок организации, планирования и финансирования, проведения и внедрения научных исследований и разработок.
Соблюдать требования руководящих материалов по организации делопроизводства отдела.
Осуществлять сбор, хранение, учет документов по конференциям ППС и слушателей (планы проведения, приложения);
Выполнять иные поручения руководства Академии.
Старший инспектор отдела организации научно-исследовательской,
редакционно-издательской работы и международного сотрудничества

С-FPU-9 (№19-6, №19-7)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (қазақ тілі және әдебиет, орыс тілі және әдебиет, шетел тілі: екі шетел тілі) мамандығы бойынша болғаны дұрыс. Магистрлік академиялық дәрежесі
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академияның редакциялық-баспалық қызметіндегі барлық мақсаттардың олардың ішінде қаржы құралдарын игеру және дайын полиграфиялық өнімді тартудың орындалуын үйлестіреді және қадағалайды.
Ғылыми зерттеу жұмыстары жоспарлары және оның орындалуы туралы есептемелер негізінде және орындаушылардың шешімі бойынша күнтізбелік жылғы Академияның редакциялық-баспа қызметін жоспарлауда, қадағалау және олардың орындалуы туралы есептеме дайындайды.
«Қаржы полициясы академиясы жаршысы» жинағының түпнұсқа - макетін дайындау, журналдың уақытылы дайындалуы және қажет болса, таратылуы бойынша кітапхана және баспаханамен жұмыс жүргізеді.
«Қаржы полициясы академиясының ғылыми еңбектері» жинағының түпнұсқа шешетін дайындау, журналдың уақытылы дайындалуы және қажет болса, таратылуы бойынша кітапхана және баспаханамен жұмыс жүргізеді.
Басылымға келген қолжазбаларды қабылдау, олардың рәсімделуі мен ілеспелі құжаттаманың орнатылған ережелер мен шарттарға сәйкестігін тексереді.
Қолжазбалардың редакциялық дайындығы бойынша сұрақтарға қатысты авторларға кеңестер береді (қолжазба құрылымын жақсарту бойынша, терминдерді таңдау бойынша илюстрацияларды рәсімдеу бойынша және т.б.).
Авторлардың қолжазбаларда бекітілген мерзімдері мен талаптарын орындауын қадағалайды.
Келіп түскен әдебиеттерді тіркейді, іріктейді, ілеспе хаттарды дайындайды.
Баспаның полиграфиялық орындалуының дұрыстығын бақылайды.
Академияның ғылыми-зерттеу және редакциялық-баспа қызметін реттейтін құжаттарды әзірлейді және жаңартады, Академияның ғылыми-зерттеу қызметінің нормативтік құқықтық базасын жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізеді.
Академиягың ғылыми-зерттеу қызметінің есебін дайындау үшін Академияның баспа-шығару қызметін есеп беру кезеңіндегі ақпараттарды ұсынады.
Ақпарат құралдарына және Академияның сайтына ҒЗЖ және басқада ғылыми іс-шаралар туралы ақпатарттың ұсынуын бақылайды, баспа-қызметкерлерге ақпараттық мінездемелер құжаттарды және пресс-релизз дайындауын қамтамасыздандырады.
Академия басшыларының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Тәрбие жұмысы бөлімі
Тәрбие жұмысы бөлімінің бастығы

С-FPU-9 (№19-6, №19-7)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно специальное или послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право,
правоохранительная деятельность) либо «Образование» (казахский язык и литература, русский язык и литература или иностранный язык: два иностранных языка)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Координировать и контролировать выполнение всех задач в области редакционно-издательской деятельности Академии, в том числе связанные с освоением финансовых средств и рассылкой готовой полиграфической продукции.
На основе планов НИР и отчетов об их выполнении и по согласованию с исполнителями разрабатывать планы редакционно-издательской деятельности Академии на календарный год, контролировать и готовить отчет об их исполнении.
Готовить оригинал-макет научного журнала «Вестник Академии финансовой полиции», вести работу с типографией и библиотекой по своевременному изготовлению и рассылке журнала.
Готовить оригинал-макет сборника «Научные труды Академии финансовой полиции», вести работу с типографией и библиотекой по своевременному изготовлению и, в случае необходимости, рассылке сборника.
Принимать поступающие на издание рукописи, проверять соответствие их оформления и сопутствующей документации установленным правилам и условиям.
Консультировать авторов по вопросам редакционной подготовки рукописей (по улучшению структуры рукописей, выбору терминов, оформлению иллюстраций).
Контролировать соблюдение авторами установленных сроков и требований, предъявляемых к рукописям.
Редактировать принятые к изданию рукописи, оказывая при этом авторам необходимую помощь и согласовывая с ними рекомендуемые изменения.
Выполнять работу по оприходованию изданной литературы, ее обработке, составлению разнарядок, сопроводительных писем.
Контролировать качество полиграфического исполнения изданий.
Разрабатывать и обновлять документы, регламентирующие редакционно-издательскую деятельность Академии, вносить предложения по совершенствованию нормативной правовой базы редакционно-издательской деятельности Академии.
Предоставлять для подготовки отчета о научно-исследовательской деятельности Академии информацию о редакционно-издательской деятельности Академии за отчетный период.
Координировать представление информации о НИР и отдельных мероприятиях научного характера на сайт Академии и в СМИ, обеспечивать подготовку пресс-релизов и материалов информационного характера для пресс-службы.
Выполнять иные поручения руководства Академии.
Отдел воспитательной работы
Начальник отдела воспитательной работы

С-FPU-4 (№20-1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (психология), не «Білім беру» (педагогика, психология) мамандығы бойынша болғаны дұрыс. Магистр академиялық дәрежесі
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл немесе басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, немесе профессорлық-оқытушылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, немесе маман бойынша жұмыс кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академия бастығының тәрбие және әлеуметтік жұмыс бойынша орынбасарымен келісіп, штаттық санымен құрылымы және бөлімнің ережесі жобасын, бөлім қызметкерлерінің лауазымдық жобасының нұсқаулығын Академия бастығына даярлайды.
Бөлім жоспары бойынша жасалған әр айлық және жылдық, алдағы жұмыс жасалуы жөнінде тәрбие және әлеуметтік жұмысы жобасын Академия бастығының орынбасарына ұсынады.
Бөлімге жүктелген міндеттердің шешіміне және оның өкілеттілігіне персоналдық жауап береді.
Бөлімді барлық қызметтерде қызықтыратын сұрақтарымен таныстырады.
Өзінің қызметіне тиісті құжаттарға қол қояды және рәсімдейді.
Бөлім жұмысшыларының арасында функционалды міндеттерін бөліп береді.
Бөлім жұмысшыларын марапаттау және жазалау мөлшері жайлы тәрбиелік және әлеуметтік жұмысы бойынша Академия бастығының орынбасарына ұсыныс жасайды.
Бөлім бастығының ұсынысымен лаузымға тағайындалады және босатылады.
Тәрбиелік және әлеуметтік жұмысы бойынша Академия бастығының орынбасары ұсынысымен, бөлім бастығын қызметтік нәтижесіне сай марапаттау және жазалауды Академия бастығына ұсынады.
Тәрбие жұмысы бөлімінің аға инспекторы

С-FPU-4 (№20- 1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (психология), либо «Образование» (педагогика и психология)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях, либо не менее трех лет работы на профессорско-преподавательских должностях, либо не менее пяти лет работы по специальности, либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Подготавливает начальнику Академии предложения по структуре и штатной численности отдела, проект положения об отделе, проекты должностных инструкций сотрудников отдела, согласованные с заместителем Академии по воспитательной и социальной работе.
Представляет заместителю Академии по воспитательной и социальной работе проекты планов работы отдела на год и на каждый месяц, отчеты о выполнении предыдущих планов работы.
Несет персональную ответственность за решение возложенных на отдел задач и осуществление его полномочий.
Представляет интересы отдела по всем вопросам его деятельности.
Подписывает и визирует документы в пределах своей компетенции.
Распределяет функциональные обязанности между работниками отдела.
Представляет заместителю Академии по воспитательной и социальной работе предложения по применению к работникам отдела мер поощрения и взыскания.
Старший инспектор отдела воспитательной работы

С-FPU-9 (№20-2, №20-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (психология), не «Білім беру» (педагогика, психология) мамандығы бойынша болғаны дұрыс. Магистрлік академиялық дәрежесі
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзін-өзі шығармашылық және тұлға ретінде дамытуға бағытталған, әлеуметтік-педогогикалық тәрбиелеудегі ыңғайлы ортаны жасайды.
Тыңдаушылардың азаматтық көзқарасын, адамгершілік, мәдениеттік және ғылыми құндылықтарын қазіргі заман шартына сәйкес қалыптастырады.
Жеке адамның интелектуалдық, мәдениеттік, адамгершіліктік және физикалық дамуындағы қажеттіліктерін қанағаттандырады.
Оқыту-тәрбиелік уақытта және оқудан тыс уақытта өзін-өзі шығармашылық тұрғыда дамытуға жағдай жасайды.
Академияның ең үздік салт-дәстүрлерін сақтауы және оны арттыруы, академияның ынтымақтастығы мен бірлестігін қалыптастыруы керек.
Тыңдаушылар-жетімдерге сауықтыру мен демалыстар ұйымдастырып, әлеуметтік қолдау көрсетеді.
Әлеуметтік-мәдени, патриоттық, рухани-адамгершілікке тәрбиелеуге жалпылама іс-шаралар жүргізеді.
Отандық іс-шараларға танымдық, патриоттық және махабат сезімдерін дамытуға, жаппай мәліметтер дайындау арқылы қол жеткізеді.
Тыңдаушылар арасындағы жағдайды білу үшін үнемі жеке-дара тәрбиелік жұмыс жүргізуі қажет.
Кафедралар мен факультеттердің тәрбие жұмысын жүргізгені жайлы білу үшін сұрыптау және бағалауларды рейтингтік көрсеткіштеріне ішкі структураға сүйене отырып ұсыныс жасайды.
Базалық мәліметтерді қалыптастырады.
Оқудан тыс жұмыста және оның факультеттерде, кафедраларда және УСП сонымен қатар жалпы академияда болашақ және ағымдағы жоспарларды үйлестіруге қамтамасыз етеді.
Оқудан тыс жұмыста жетілдіруге ұсыныстар мен кепілдік жасап шығарады.
Жетекшілер қызметіне көмектеседі. Академиялық топтағы жетекшілердің ең үздігін анықтайды.
Тыңдаушылардың өзін-өзі басқаруына және тыңдаушылар бөлімшелерінің жұмысына көмектесуі беруі тиіс.
Студенттік топтардың іс-шараларға қатысуын, студенттік жастармен жұмысты, фестивальдарға жарыстарға, конкурстарға шығуды ұйымдастырады.
Тәрбие жұмысы бөлімінің психологы – аға инспекторы

С-FPU-9 (№20-2, №20-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно специальное или послевузовское образование по специальности«Право» (юриспруденция, международное право,
правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес»(психология) либо «Образование» (педагогика и психология)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Создание оптимальной социопедагогической воспитывающей среды, направленной на творческое саморазвитие и самореализацию личности.
Формирование у слушателей гражданской позиции, сохранение и приумножение нравственных, культурных и научных ценностей в условиях современной жизни.
Удовлетворение потребностей личностей в интеллектуальном, культурном, нравственном и физическом развитии.
Создание условий для творческой самореализации личности во время учебно-воспитательного и внеучебного процессов, организация досуга.
Формирование, сохранение и преумножение лучших традиций Академии, академического духа корпоративности и солидарности.
Оказание социальной поддержки слушателям-сиротам, организация оздоровления и отдыха.
Осуществление комплекса мероприятий по социально-культурному, патриотическому, духовно-нравственному воспитанию.
Подготовка и пропаганда через средства массовой информации познавательных, развивающих чувства патриотизма и любви к Отечеству мероприятий.
Проведение постоянной индивидуально-воспитательной работы, изучение объективного состояния слушательской среды.
Анализ и оценка результатов проводимой работы, контроль за предоставлением данных кафедрами и факультетами о проводимой воспитательной работе, сравнение рейтинговых показателей соответствующих структурных подразделений, вынесение предложений по данному поводу.
Формирование информационной базы данных.
Обеспечение координационного, перспективного и текущего планирования внеучебной работы и ее реализация на факультетах, кафедрах и УСП и в Академии в целом.
Разработка предложений и рекомендации по совершенствованию внеучебной работы.
Содействие деятельности кураторов. Выявление лучшего в рейтинге кураторов академических групп.
Содействие и помощь в организации работы слушательских подразделений и органов слушательского самоуправления.
Организация участия студенческих коллективов в мероприятиях, проводимых структурами по работе со студенческой молодежью, в выездных фестивалях, олимпиадах, конкурсах.
Старший инспектор - психолог отдела воспитательной работы

С-FPU-9 (№20-4)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (психология) немесе «Білім беру» (педагогика, психология) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Психологиялық диагностикадағы түрлі көріністер мен арнауларды жүргізеді. Тұлғаның дамуына қайшы келетін факторларды анықтайды.
Диагностикалық тексеру мәліметтерін ескере отырып, психологиялық-педагогикалық бағдарламасын ұсынады. Тыңдаушылардың, ата-аналардың (немесе олардың орнындағы тұлғалардың), курс бастықтарының, топ кураторларының бейімділігін анықтау мақсатында диагностикалық тексеру материалдары бойынша консультациялар жүргізеді және психологиялық қорытынды құрастырады.
Психологиялық қорытынды негізінде және жас мүмкіндіктеріне және нақты бір тыңдаушының интелектуалдық дамуына сәйкес жеке және топтық түзету жұмыстарын жүзеге асырады.
Тыңдаушының жағымды Мен-тұжырымдамасын, оның сенімділік сезімін, өзін-өзі бағалау теңдігін, әр-түрлі өмірлік жағдайларда бейімделе білу, араласу дағдыларын дамытуға ықпал етеді.
Әлеуметтік дезодаптацияны алдын алу бірінші шараларды жүзеге асыру, әлеуметтік адаптация процесін тиімді және кезектілікпен ұйымдастыруға көмек көрсетеді.
Бекітілген нысанда жұмыс құжаттарын жүргізеді.
Кезекші бөлімі
Кезекші бөлімінің бастығы

С-FPU-9 (№20-4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно специальное или послевузовское образование по специальности «Социальные науки, экономика и бизнес» (психология) либо «Образование» (педагогика и психология)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить психологическую диагностику различного профиля и предназначения. Определять факторы, препятствующие развитию личности.
Предлагать программу психолого-педагогической помощи с учетом данных диагностического обследования. Составлять психологическое заключение и проводит консультацию по материалам диагностического обследования с целью ориентации слушателей, родителей (или лиц, их заменяющих), начальников курса, кураторов групп.
Осуществлять коррекционную работу в индивидуальном и групповом режиме на основе психологического заключения и в соответствии с возможностями возраста и интеллектуального развития конкретного слушателя.
Содействовать развитию позитивной Я-концепции слушателя, его чувства уверенности, адекватности самооценки, умения ориентироваться в различных жизненных ситуациях, навыков общения
Осуществлять превентивные мероприятия по профилактике социальной дезадаптации. Помогать эффективно и последовательно организовать процесс социальной адаптации.
Вести рабочую документацию по установленной форме.
Дежурная часть (отдел)
Начальник дежурной части (отдела)

С-FPU-4 (№21-1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (бастапқы әскери дайындық) мамандығы бойынша болғаны дұрыс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл немесе басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Академия Кезекші бөлімінің қызметін ұйымдастыруды бақылауды жүзеге асырады.
Жеке құраммен төтенше жағдайлар туралы арнайы хабарламалардың уақытылы берілуін қамтамасыз етеді.
Академияның қару мен оқ-дәрілерін есепке алу, сақтау тәртібінің сақталуын тексереді.
Мыналарды:
тәуліктік мәліметтерді белгіленген нысанда уақытылы ұсынуын;
тәуліктік мәліметтердің дұрыс құрылу сапасын, өңделуін және Академия басшылығына жеке құрамының заңдылықты және қызметтік тәртіпті сақтауы туралы жедел ақпараттар ұсынуды;
жұмылдыру дайындығы және азаматтық қорғаныс жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру мен үйлестіру жұмысын бақылайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Кезекші бөлімнің аға инспекторы – кезекші
С-FPU-9 (№21-2, №21-3, №21-4, №21-5)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (бастапқы әскери дайындық) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің тәуліктік нарядының жұмысына бақылауды ұйымдастырады және жүзеге асырады, сондай-ақ қылмыс жасалғанда және басқа да төтенше жағдайларда аумақтық және мамандандырылған қаржы полициясы органдарының күштері мен құралдарын жедел басқарады.
Тәуліктік мәліметтерді жинайды, қаржы полициясы органдарының жедел-қызметтік іс-әрекеттерінің жағдайы туралы жедел ақпараттарды өңдейді, жеке құрамның заңдылықты сақтауын жүзеге асырады, Агенттіктің, Департаменттің басшылығына ол жөнінде баяндайды.
Өткізу және ішкі объектілік режимдердің жүзеге асырылуын, Агенттіктің әкімшілік ғимараттарының, объектілері мен мүліктерінің күзетілуін бақылайды.
Арттехқаруландыруды, арнайы құралдар мен кезекші бөлімнің қаруды сақтау бөлмесіндегі өзге де мүліктерді, сондай-ақ нормативтік және қызметтік құжаттарды, жедел жоспарларды, компьютерлік және криминалистік техниканы, байланыс құралдары мен басқа да мүліктерді есепке алуды, сақтауды және беруді жүзеге асырады.
Қаржы полициясы органдарымен тіркелген қылмыстар туралы тәуліктік мәліметтерді құрастырып, күн сайын ұсынады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Кезекші бөлімінің жұмылдыру жұмысы және қаруландыру бойынша
аға инспекторы

С-FPU-4 (№21-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (начальная военная подготовка)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять контроль за организацией деятельности Дежурной части Академии.
Обеспечивать своевременное представление специальных сообщений о чрезвычайных происшествиях с личным составом.
Проверять соблюдение порядка учета, хранения оружия и боеприпасов в Академии.
Осуществлять контроль за:
своевременностью представления по установленной форме ежесуточных сведений;
качеством составления ежесуточных сводок, обработки и доклада руководству Академии оперативной информации, соблюдения законности и служебной дисциплины личным составом Академии;
работой по организации и координации за проведением мероприятий по мобилизационной подготовке и гражданской обороне.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор - дежурный дежурной части (отдела)
С-FPU-9 (№21-2, №21-3, №21-4, №21-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно специальное или послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право,
правоохранительная деятельность) либо «Образование» (начальная военная подготовка)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать и осуществлять контроль за работой суточного наряда Агентства, а также оперативно управляет силами и средствами территориальных и специализированных органов финансовой полиции при совершении преступлений и других чрезвычайных происшествиях.
Осуществлять ежесуточный сбор, обработку оперативной информации о состоянии оперативно-служебной деятельности и соблюдения законности личным составом органов финансовой полиции, докладывает о ней руководству Агентства, Департамента.
Осуществлять контроль за осуществлением пропускного и внутри объектового режимов, охраны административных зданий, объектов и имущества Агентства.
Производить учет, хранение и выдачу арттехвооружения, специальных средств и иного имущества, находящегося в комнате хранения оружия дежурной части, а также нормативных и служебных документов, оперативных планов, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средств связи и защиты, другого имущества.
Формировать и ежедневно представлять ежесуточную сводку о зарегистрированных органами финансовой полиции преступлениях.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по мобилизационной работе и вооружению
дежурной части (отдела)

С-FPU-9 (№21-6)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (бастапқы әскери дайындық) мамандығы бойынша болғаны дұрыс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Кезекші бөлімнің жұмылдыру жұмысы және қаруландыруға, қарудың техникалық ақаусыздығына, арнайы және химиялық мүлікке, құрал-жабдықтармен және олардың шабуылдау дайындығына, дұрыс қолдануына, академияны қарумен, арнайы және химиялық мүлікпен, құрал–жабдықтармен қамтамасыз етуге, олар бойынша есеп беруде жауап береді.
Академияның жеке құрамымен қарулану бойынша сабақ жүргізуге, арнайы және химиялық мүлікпен, жабдықтармен, оқ-дәрі мен олардың қолдану ережесін зерделеу бойынша сабақтар өткізеді.
Жеке қару және арнайы жабдықтарды қолдану құқығын беретін комиссия құрамына кіреді.
Арнайы және химиялық жабдықтардың, қарулардың қолдануын дайындайды.
Регламенттік жұмыстар және қаруларға техникалық қызмет көрсету туралы жоспар құрастырады, арнайы және химиялық мүлік пен жабдықтар, сонымен қатар уақытылы және мінсіз орындалуын қамтамасыз етеді.
Жеке құрамның қаруды қолдану ережесін, жөндеу жұмыстарын, қаруларға қызмет көрсету мен сақталуын, арнайы және химиялық мүлікпен жабдықтарды жүйелі түрде тексереді.
Арнайы және химиялық мүлікті, жабдықтарды пайдалану және даярлау кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету шараларын өткізеді, аварияның, сынықтар мен түзетулердің орын алу себептерін анықтайды, арттехқарулану жабдықтарынан анықтап, қарастырады.
Қаруларды, арнайы және химиялық мүліктерді, құрал жабдықтарды жөндеуін ұйымдастырады және уақтылы және сапалы орындалуын бақылайды.
Жетіспейтін қару-жарақ, қосалқы бөлшектерді, құрал жабдықтарды, қызмет көрсету құралдарын, жөндеу және басқа да материалдық құралдар уақтылы талап етеді, олардың алуын, қолдануын, сақталуын, берілуін қамтамасыз етеді.
Қоймалар мен қару-жарақ бөлмелерін техникалық нығайту бақылайды.
Қойма және қару бөлмелеріңде техникалық мықтылығын қадағалау, өрт дабылының жұмысын қадағалау, ақаулықтарды жою шараларын қолданады.
Қару жарақтың, оқ дәрілердің, арнайы және химиялық мүліктің және жабдықтардың сақталуын жақсартуын үшін ұсыныстар жасайды.
Белгіленген есеп және есептілікті жүргізеді.
Жұмылдыру жұмыстарын ұйымдастыру жоспарын әзірлейді.
Кезекші бөлімінің қаруландыру бойынша аға инспекторы

С-FPU-9 (№21-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно специальное или послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (начальная военная подготовка)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Отвечать за техническую исправность вооружения, специального и химического имущества, приборов и их готовность к боевому применению, правильную эксплуатацию, ремонт и эвакуацию; за снабжение Академии вооружением, специальным и химическим имуществом, приборами и отчетность по ним.
Проводить занятия с командно-преподавательским составом Академии по изучению вооружения, специального и химического имущества, приборов, боеприпасов и правил их эксплуатации.
Входить в состав комиссии по приему зачетов на право ношения табельного оружия и спецсредств.
Организовывать эксплуатацию вооружения, специальных и химических средств.
Составлять план проведения регламентных работ и технического обслуживания вооружения, специального и химического имущества и приборов, а также обеспечивать своевременное и качественное его выполнение.
Проверять знание личным составом правил эксплуатации, ремонта, обслуживания и сбережения вооружения, специального и химического имущества и приборов.
Разрабатывать и проводить мероприятия по обеспечению безопасности при подготовке и эксплуатации вооружения, специального и химического имущества и приборов, выявляет и изучает причины аварий, поломок, неисправностей и повреждений средств арттехвооружения и принимает меры к их предупреждению и устранению.
Организовывать ремонт вооружения, специального и химического имущества, приборов средствами Академии и контролирует своевременность и качество его выполнения.
Своевременно истребовать недостающее вооружение, запасные части, оборудование, средства обслуживания, ремонтные и другие материальные средства, организует их получение, использование, хранение и выдачу.
Следить за технической укрепленностью складов и оружейных комнат.
Контролировать работу охранно-пожарной сигнализации, принимает меры к устранению обнаруженных неисправностей.
Вносить предложения по улучшению хранения и сбережения вооружения, боеприпасов, специального и химического имущества и приборов.
Вести установленный учет и отчетность.
Разрабатывать план мероприятий по организации мобилизационной работы.
Старший инспектор по вооружению дежурной части (отдела)

С-FPU-9 (№21-7)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (бастапқы әскери дайындық) мамандығы бойынша болғаны дұрыс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Арттехқаруландырудың есебін жүргізеді, қаруларды, оқ-дәрілерді және арнайы құралдарды сатып алу және тарту туралы ұсыныстар енгізеді.
Академияның қару мен оқ-дәрілерін есепке алу, сақтау тәртібінің сақталуын тексереді, Академияның жеке құрамының арасында оқу атыстарын жүргізуді ұйымдастырады.
Оқу-саптық бөлімі
Оқу-саптық бөлімінің курс бастығы
С-FPU-7 (№22-1, №22-2, №22-3, №22-4, №22-5)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, психология), не «Білім беру» (педагогика, психология, бастапқы әскери дайындық) мамандығы бойынша болғаны дұрыс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде төрт жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Тыңдаушылардың оқу үлгерімі жағдайына бақылауды жүзеге асырады, курстағы оқу және тәртіп жағдайына ай сайын қорытынды жасау, оқу үлгерімін, жеке құрамның қызметтік тәртіп және моральдық-психологиялық жағдайын жақсарту бойынша ұсыныстар беру, тыңдаушылардың оқу сабақтарына және өзіндік дайындыққа қатысуын бақылайды.
Академия тыңдаушыларының қызмет өткеруін ұйымдастыруға, күн тәртібінің орындалуын бақылайды.
Курс тыңдаушыларымен жеке-тәрбиелік жұмысты ұйымдастырады.
Жауынгерлік парақ, қабырға газетті шығару, оқу үлгерімі экранын толтыруды ұйымдастырады.
Курс жеке құрамына заттық мүлік, азық-түлік және қаржылық үлес, қажеттілік нормасын жеткізеді;
Тұрмыстық бөлмелер жұмысын, тыңдаушылардың материалды тұрмыстық жағдайын жақсарту бойынша жұмыс жүргізу, олардың қажеттілігін қанағаттандыру жұмыстарын ұйымдастырады.
Курс атына бекітілген үй-жайлар, ғимараттарды дұрыс пайдалану, аумақ тазалығын сақтау, өртке қарсы іс-шараларды жүргізу, шаруашылық бөлімімен бірлесіп жатақхана және оқу аудиторияларына заманауи жөндеу жұмыстарын ұйымдастырады.
Оқу жылы қорытындысы бойынша курс тыңдаушыларының аттестаттауын өткізеді, қызмет процесінде тыңдаушыларға материалдар жинақтау, аттестаттау қорытындысы бойынша бұйрық жобаларын дайындау жұмыстарын жүзеге асыру.
Күн сайын таңғы жаттығулардың жүргізілуін ұйымдастырады және бақылау.
Курс жеке құрамының тамақтануын бақылауды жүзеге асырады.
Таңғы тексеріс және сабаққа таратуды жүргізеді, платцта ауыспалы құрамның саптық дайындығына қатысады.
Кіші командирлермен, сондай-ақ курстың жеке құрамымен саптық және жауынгерлік дайындық бойынша сабақтар жүргізеді.
Оқу-саптық бөлімінің курс бастығының орынбасары

С-FPU-9 (№21-7)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно специальное или послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (начальная военная подготовка)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Вести учет за арттехвооружением, вносит предложения по приобретению и распределению оружия, боеприпасов и спецсредств.
Проверять соблюдение порядка учета, хранения оружия и боеприпасов в Академии, организовывает проведение учебных стрельб среди личного состава Академии
Учебно-строевое подразделение
Начальник курса учебно-строевого подразделения
С-FPU-7 (№22-1, №22-2, №22-3, №22-4, №22-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, психология), либо «Образование» (педагогика и психология, начальная военная подготовка)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе, либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее четырех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Контролировать состояние успеваемости слушателей, ежемесячное подведение итогов учебы и состояния дисциплины на курсе, представление предложений по улучшению успеваемости, служебной дисциплины и морально-психологического состояния личного состава, посещаемость учебных занятий и самоподготовкой слушателей.
Осуществлять контроль за организацию несения службы, выполнение распорядка дня слушателями Академии.
Организовывать индивидуально-воспитательную работу со слушателями курса.
Организовывать выпуск боевых листков, стенных газет, заполнение экрана успеваемости.
Доводить до всего личного состава курса нормы положенности вещевого имущества, продовольственного и финансового довольствия.
Организовывать работу бытовых комнат, проведение мероприятий по улучшению материально-бытовых условий проживания слушателей и удовлетворению их нужд.
Контролировать содержание и правильную эксплуатацию всех жилых помещений, зданий закрепленных за курсом, за содержанием в чистоте участка территории, закрепленной за курсом, за проведением противопожарных мероприятий, совместно с хозяйственным отделом организовать своевременный ремонт общежития и учебных аудиторий.
Осуществлять сбор материалов на слушателей в процессе службы, подготовка проекта приказа по итогам аттестаций.
Организовывать и контролировать проведение ежедневной утренней физической зарядки слушателей.
Контролировать прием пищи личным составом курса.
Проводить утренний осмотр и развод на занятия, присутствует при построении и строевом тренаже переменного состава на плацу.
Проводить занятия с младшими командирами, а также со всем личным составом курса по строевой и боевой подготовке.
Заместитель начальника курса учебно-строевого подразделения

С-FPU-8 (№22-6, №22-7, №22-8, №22-9, №22-10)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, психология), не «Білім беру» (педагогика, психология, бастапқы әскери дайындық) мамандығы бойынша болғаны дұрыс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының КонституциясынАзаматтық,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодексін, «Құқық қорғау қызметі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Жедел-iздестiру қызметi туралы»«Білім туралы»«Ғылым туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін, Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Курста тәрбиелеу және оқыту жұмыстарын ұйымдастырады.
Курс жеке құрамының моральдық жағдайын және қызметтік тәртіпті, жеке құрам арасында заңдылықты сақтауды күшейтеді.
Қызмет өткеруді, күн тәртібін орындауды, Қазақстан Республикасы Заң талаптарын, сондай-ақ басқа да нормативті актілерді және Агенттіктің бұйрықтары талаптарын мүлтіксіз сақтауды ұйымдастырады.
Курста звод командирлері жұмысын ұйымдастырады және басқарады.
Оқу семестіріне арналған жұмыс жоспарын және жеке тәрбиелік жұмыс жоспарын құрастырады.
Кураторлар жұмысына қатысады, Академия және курстың қоғамдық жұмыстарын өз жұмысына тартады.
Көрнекі үгіттеу шығару, әңгімелесу өткізу, мәдени саяхат, кино және көркем шығармаларды талқылауды, мұражай және театрларға экскурсия ұйымдастыруды, викторина, КВН, пікірсайыс, дөңгелек үстелдер, спорттық көпшілік іс шараларды өткізуге қатысуды қамтамасыз етеді.
Тәрбие жұмысы бөліміне ай сайын курс тыңдаушыларының тәртіптік жай-күйі талдауын, сондай-ақ тәрбие жұмысын жақсарту бойынша ұсыныстарын береді.
Кіші командирлер жұмысына басшылық етеді.
Курста спорттық жұмыстарды ұйымдастырады және өткізеді.
Курс бастығы болмаған жағдайда оның міндетін атқарады.
Оқу-саптық бөлімінің оқу жұмыс жөніндегі курс бастығының
орынбасары

С-FPU-8 (№22-6, №22-7, №22-8, №22-9, №22-10)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно специальное или послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, психология), либо «Образование» (педагогика и психология, начальная военная подготовка)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы в правоохранительной службе, либо не менее двух лет работы в государственных органах, не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, Гражданского, Уголовного и Уголовно-процессуального кодекса, Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Законов Республики Казахстан О правоохранительной службе», «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан», «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об оперативно-розыскной деятельности», «Об образовании», «О науке», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», «О государственных закупках», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Государственной программы развития образования Республики Казахстан, трудового законодательства, правил и норм охраны труда, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать воспитательную и учебную работы на курсе.
Укреплять моральное состояние личного состава курса и служебной дисциплины, соблюдение законности среди личного состава.
Организовывать несение службы, выполнение распорядка дня, неукоснительное соблюдение личным составом требований Законов Республики Казахстан, а также других нормативных актов и приказов Агентства.
Организовывать на курсе работу командиров взводов и руководить ею.
Составлять планы работы и планы индивидуально-воспитательной работы на учебный семестр.
Принимать участие в работе кураторов, привлекать к своей работе общественные формирования курса и Академии.
Обеспечивать выпуск наглядной агитации, проведение бесед, культпоходов, обсуждения кино и художественных произведений, организация экскурсии в музеи и театры, участие в проведении викторин, КВН, диспутов, круглых столов, спортивно-массовых мероприятий.
Представлять в отдел воспитательной работы анализ состояния дисциплины слушателей курса за месяц, а также предложения по улучшению воспитательной работы.
Руководить работой младших командиров.
Организовывать и проводить спортивную работу на курсе.
Заместитель начальника курса по учебной работе учебно-строевого
подразделения