Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі күніне орай Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысушылар қатарындағы саяси қуғын-сүргін құрбандарына біржолғы әлеуметтік көмек көрсету қағидасы туралы
Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 196/28-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2013 жылғы 13 желтоқсанда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 794 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 наурыздағы № 226/31-V шешімімен
Ескерту. Шешімнің күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 27.03.2014 № 226/31-V шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексi 55-бабының 1-тармағы 5-тармақшасына, «Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңы 8-бабының 3) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 2-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі күніне орай Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысушылар қатарындағы саяси қуғын-сүргін құрбандарына біржолғы әлеуметтік көмек көрсету қағидасы бекітілсін.
2. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                       С. Хамхоев
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                       С. Есілов
Астана қаласы мәслихатының
2013 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 196/28-V шешіміне
қосымша
Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі күніне орай Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысушылар қатарындағы саяси қуғын-сүргін құрбандарына біржолғы әлеуметтiк көмек көрсету
ҚАҒИДАСЫ
Осы Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі күніне орай Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысушылар қатарындағы саяси қуғын-сүргін құрбандарына біржолғы әлеуметтiк көмек көрсету қағидасы (бұдан әрi – Қағида) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексi 55-бабының 1-тармағы 5-тармақшасына, «Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңы 8-бабының 3) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 2-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
1-тарау. Жалпы ережелер

О Правилах оказания единовременной социальной помощи жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане ко Дню Независимости Республики Казахстан
Решение маслихата города Астаны от 13 декабря 2013 года № 196/28-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 13 декабря 2013 года № 794. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 27 марта 2014 года № 226/31-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 27.03.2014 № 226/31-V.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О статусе столицы Республики Казахстан», статьей 2 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан», подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания единовременной социальной помощи жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане ко Дню Независимости Республики Казахстан.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    С. Хамхоев
Секретарь маслихата
города Астаны                              С. Есилов
Приложение
к решению маслихата
города Астаны
от 13 декабря 2013 года № 196/28-V
Правила
оказания единовременной социальной помощи жертвам политических
репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в
Казахстане ко Дню Независимости Республики Казахстан
Настоящие Правила оказания единовременной социальной помощи жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане ко Дню Независимости Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О статусе столицы Республики Казахстан», статьей 2 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан», подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан».
Раздел 1.
Общие положения

1. Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі күніне орай Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысушылар қатарындағы, осы оқиғаларда қасақана кiсi өлтiргенi және милиция қызметкерiнiң, халық жасақшысының өмiрiне қастандық жасағаны үшiн сотталған, өздерiне қатысты қылмыстық iстердi қайта қараудың қолданылып жүрген тәртiбi сақталатын адамдарды қоспағанда, саяси қуғын-сүргін құрбандарына біржолғы әлеуметтiк көмек (бұдан әрi – Әлеуметтiк көмек) Астана қаласында тiркелген және тұрақты тұратын азаматтарға көрсетіледі.
2. Астана қаласының бюджеті Әлеуметтiк көмектi қаржыландыру көзi болып табылады.
3. Әлеуметтiк көмек «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасы» мемлекеттiк мекемесi әкiмшісі (бұдан әрi – Әкiмші) болып табылатын «Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек» бюджеттiк бағдарламасына (бұдан әрi – Бағдарлама) сәйкес және қала бюджетiнде осы мақсаттарға көзделген қаражат шегiнде ұсынылады.
4. Әлеуметтiк көмек көрсету үшiн «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң «Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының Астана қалалық филиалы (бұдан әрi – ЗТМО) Әкiмшіге Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі күніне орай Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысушылар қатарындағы, осы оқиғаларда қасақана кiсi өлтiргенi және милиция қызметкерiнiң, халық жасақшысының өмiрiне қастандық жасағаны үшiн сотталған, өздерiне қатысты қылмыстық iстердi қайта қараудың қолданылып жүрген тәртiбi сақталатын адамдарды қоспағанда, саяси қуғын-сүргін құрбандарына жататын азаматтар туралы мәлiметтердi, сондай-ақ ай сайын ЗТМО деректер қорында тiркелген, жаңадан тағайындалған және келген азаматтар туралы мәлiметтердi ұсынады.
2-тарау. Әлеуметтiк көмек төлеу тәртібі
5. Біржолғы әлеуметтік көмек Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі күніне орай ақшалай төлем түрінде 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде беріледі.
6. Әлеуметтiк көмектiң сомаларын төлеу ақшалай қаражатты Астана қаласының екiншi деңгейдегi банктер бөлiмшелерi арқылы алушылардың дербес шоттары немесе карталық шоттарына аудару арқылы жүргiзiледi.

1. Единовременная социальная помощь жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, за исключением лиц, осужденных за совершение умышленных убийств и посягательство на жизнь работника милиции, народного дружинника в этих событиях, в отношении которых сохраняется действующий порядок пересмотра уголовных дел, ко Дню Независимости Республики Казахстан (далее – социальная помощь) оказывается гражданам, зарегистрированным и постоянно проживающим в городе Астане.
2. Источником финансирования социальной помощи является бюджет города Астаны.
3. Социальная помощь предоставляется согласно бюджетной программе «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» (далее – Программа), администратором которой является Государственное учреждение «Управление занятости и социальных программ города Астаны» (далее – Администратор) и в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на данные цели.
4. Для оказания социальной помощи Городской филиал г. Астаны Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий» Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – ГЦВП) представляет Администратору сведения о гражданах, относящихся к жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, за исключением лиц, осужденных за совершение умышленных убийств и посягательство на жизнь работника милиции, народного дружинника в этих событиях, в отношении которых сохраняется действующий порядок пересмотра уголовных дел, а также ежемесячно сведения о вновь назначенных и прибывших гражданах, зарегистрированных в базе данных ГЦВП.
Раздел 2.
Порядок выплаты социальной помощи
5. Единовременная социальная помощь предоставляется ко Дню Независимости Республики Казахстан в виде денежной выплаты в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге.
6. Выплата сумм социальной помощи производится через отделения банков второго уровня города Астаны путем перечисления денежных средств на лицевые счета или карточные счета получателей.