Ақкөл аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № С 12-1 "2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 5 желтоқсандағы № С 26-1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 9 желтоқсанда № 3909 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 11 ақпандағы № 01-10/19 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 11.02.2014 № 01-10/19 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4) тармақшасына4 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақкөл аудандық мәслихаттың «2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № С 12–1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 3591 тіркелген, 2013 жылғы 18 қаңтарда «Ақкөл өмірі» және «Знамя Родины KZ» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 456 431,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 439 587,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 815,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38 358 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 970 670,4 мың теңге;
2) шығындар – 2 453 259,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 484,7 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 13 064,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 580 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 18 218 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 18 218 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -25 531 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыруы (профицитті қолдану) – 25 531 мың теңге.»;
көрсетілген шешімнің 145 қосымшалары осы шешімнің 123 қосымшаларына сәйкес, жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақкөл аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы                       Л.Лауб
Ақкөл аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Ж.Салыбекова
«КЕЛІСІЛДІ»
Ақкөл ауданының әкімі                      Т.Едігенов
Ақкөл аудандық мәслихаттың

О внесении изменений в решение Аккольского районного маслихата от 20 декабря 2012 года № С 12-1 "О районном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 5 декабря 2013 года № С 26-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 декабря 2013 года № 3909. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 11 февраля 2014 года № 01-10/19)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 11.02.2014 № 01-10/19).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2, пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккольского районного маслихата «О районном бюджете на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № С 12-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3591, опубликовано 18 января 2013 года в газетах «Ақкөл өмірі» и «Знамя Родины KZ») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 456 431,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 439 587,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 815,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38 358 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 970 670,4 тысяч тенге;
2) затраты – 2 453 259,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 484,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 13 064,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 580 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 18 218 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 18 218 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -25 531 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 25 531 тысяч тенге.»;
приложения 145 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 123 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
сессии Аккольского
районного маслихата                        Л.Лауб
Секретарь Аккольского
районного маслихата                        Д.Салыбекова
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Аккольского района                    Т.Едигенов
Приложение 1
к решению Аккольского
районного маслихата

500
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
34278,5
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9608,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5558,3
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5558,3
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
4050
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4050
12
Көлiк және коммуникация
60151,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
8076,5
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8076,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52075,1
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
50075,1
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
2000
13
Басқалар
20491,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
9293
040
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
9293
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6700
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6191
040
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
509
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
4498,1
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4498,1
14
Борышқа қызмет көрсету
4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4
15
Трансферттер
61571,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
61571,6
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
10706,4
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
50865,2
III. Таза бюджеттiк кредиттеу

500
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
34278,5
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9608,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5558,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
5558,3
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
4050
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
4050
12
Транспорт и коммуникации
60151,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8076,5
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
8076,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52075,1
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
50075,1
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
2000
13
Прочие
20491,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9293
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
9293
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6700
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6191
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
509
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
4498,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
4498,1
14
Обслуживание долга
4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
4
15
Трансферты
61571,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
61571,6
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
10706,4
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
50865,2
III. Чистое бюджетное кредитование

10484,7
Бюджеттiк кредиттер
13064,7
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
13064,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13064,7
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер
13064,7
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
2580
5
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
2580
1
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
2580
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
2580
IV. Қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо
18218
Қаржы активтерiн сатып алу
18218
13
Басқалар
18218
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18218
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
18218
V. Бюджеттің тапшылығы (профициті)
-25531
VI. Бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
25531
Ақкөл аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 5 желтоқсандағы
№ С 26-1 шешіміне
2 қосымша
Ақкөл аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ С 12-1 шешіміне
4 қосымша
2013 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін
нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
427 160,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
129 570,6
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
79 149,6
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
32 905,3
Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға, оның ішінде:
14 559
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
12 291
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге
2 268
Корғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге
11 974,1
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге
3 224,6
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға
16 486,6
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
509
«Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға
509
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 514
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға
3 514
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

10484,7
Бюджетные кредиты
13064,7
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
13064,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13064,7
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
13064,7
Погашение бюджетных кредитов
2580
5
Погашение бюджетных кредитов
2580
1
Погашение бюджетных кредитов
2580
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
2580
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
18218
Приобретение финансовых активов
18218
13
Прочие
18218
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18218
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
18218
V. Дефицит (профицит) бюджета
-25531
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
25531
Приложение 2
к решению Аккольского
районного маслихата
от 5 декабря 2013 года
№ С 26-1
Приложение 4
к решению Аккольского
районного маслихата
от 20 декабря 2012 года
№ С 12-1
Целевые трансферты и бюджетные кредиты
из республиканского бюджета на 2013 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
1
2
Всего
427 160,6
Целевые текущие трансферты
129 570,6
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
79 149,6
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
32 905,3
На реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, в том числе:
14 559
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
12 291
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
2 268
На ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 974,1
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
3 224,6
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
16 486,6
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
509
На реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
509
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 514
На реализацию мер социальной поддержки специалистов
3 514
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

11 104
«Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға
9 293
Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға
1 811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
1 015,5
Жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға
1 015,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
34 278,5
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
34 278,5
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
284 607
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
284 607
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
157 794
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға
28 367
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу

11 104
На реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
9 293
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
1 811
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
1 015,5
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
1 015,5
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
34 278,5
На проведение противоэпизоотических мероприятий
34 278,5
Целевые трансферты на развитие
284 607
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
284 607
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
157 794
На проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
28 367
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда

356 485,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
58 781,7
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6 446,5
Білім беру объектілеріне өртке қарсы шараларын өткізу үшін
6 446,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 335,2
Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және мүгедектерiне коммуналдық қызметтер көрсетуге және телефон байланысы қызметінің абоненттік төлеміне арналған шығыстарды төлеу үшiн әлеуметтiк көмек көрсетуге
975,2
Ақмола облысының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерiнiң және Ақмола облысының селолық жерлердегi көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге
1 360,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 000,0
Елді мекендердің көшелерін және автокөлік жолдарын жөндеу үшін
50 000,0
Нысаналы даму трансферттерi
297 704,1
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
297 704,1
Бiлiм беру объектiлерiнiң құрылысына және қайта жөндеуге
231 305,0
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерінің дамытуына
51 780,1
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға
14 619,0

356 485,8
Целевые текущие трансферты
58 781,7
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
6 446,5
На проведение противопожарных мероприятий объектов образования
6 446,5
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 335,2
На оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги и абонентской платы за услуги телефонной связи
975,2
На оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Акмолинской области и многодетных семей сельской местности Акмолинской области
1 360,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 000,0
На ремонт автомобильных дорог и улиц населенных пунктов
50 000,0
Целевые трансферты на развитие
297 704,1
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
297 704,1
На строительство и реконструкцию объектов образования
231 305,0
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
51 780,1
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
14 619,0