Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № С-11/3 "2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2013 жылғы 17 шілдедегі № С-19/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 31 шілдеде № 3789 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4 тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшілдер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Еңбекшілдер аудандық мәслихатының «2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № С-11/3 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3576 тіркелген, 2013 жылдың 11 қаңтарында «Жаңа дәуір» аудандық газетінде, 2013 жылдың 12 қаңтарында «Сельская новь» аудандық газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 172 733,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 532 770 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 271 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 600 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 628 092,5 мың теңге;
2) шығындар – 2 181 048,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 4 690 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 193 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 503 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -13 005,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 13 005,1 мың теңге.»;
3 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен білім беруге арналған 88580 мың теңге сомасында мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
48300 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
9145 мың теңге – Қазақстан Республикасының 2011-2020 жылдарға арналған білім беру ісін дамытудың мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға;
7850 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге;
16677 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға;
6608 мың теңге – үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырып келген мұғалімдердің еңбекақысын арттыруға.»;

О внесении изменений и дополнений в решение Енбекшильдерского районного маслихата от 20 декабря 2012 года № С-11/3 "О районном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 17 июля 2013 года № С-19/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 31 июля 2013 года № 3789
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Енбекшильдерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Енбекшильдерского районного маслихата «О районном бюджете на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № С-11/3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3576, опубликовано 11 января 2013 года в районной газете «Жаңа дәуір», 12 января 2013 года в районной газете «Сельская новь») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 172 733,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 532 770 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 271 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 628 092,5 тысяч тенге;
2) затраты – 2 181 048,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 690 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 193 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 503 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 005,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 005,1 тысяч тенге.»;
пункт 3 изложить в новой редакции:
«3. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на образование в сумме 88580 тысяч тенге, в том числе:
48300 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
9145 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы;
7850 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
16677 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
6608 тысяч тенге – на повышение оплаты учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе.»;

келесі мазмұндағы 7-1 тармақпен толықтырылсын:
«7-1. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға 3151 мың теңге сомасында мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.»;
13 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«13. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 1185 мың теңге – білім беру объектілеріне өртке қарсы іс-шаралар жүргізуге.»;
14 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«14. 2013 жылға арналған облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер 2847 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
599 мың теңге – Ұлы Отан Соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық шығындары үшін әлеуметтік көмек көрсетуге;
2248 мың теңге – Еңбекшілдер ауданының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын және Еңбекшілдер ауданының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын және Еңбекшілдер ауданының ауылдық жерлердегі көп балалы отбасыларынан шыққан студенттерге оқу ақысын төлеуге.»;
16 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«16. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 14330 мың теңге – қала құрылысы құжаттамасын әзірлеуге.»;
16-1 тармақ алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы 16-3 тармақпен толықтырылсын:
«16-3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мақсатты даму трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 14677,5 мың теңге – Еңбекшілдер ауданы Степняк қаласында Абылайхан шағын ауданның қазандығын инженерлік желілерді қондыру арқылы қайта құруға.»;
айтылған шешімнің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
«7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 3151 тысяч тенге - на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.»;
пункт 13 изложить в новой редакции:
«13. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на проведение противопожарных мероприятий объектов образования в сумме 1185 тысяч тенге.»;
пункт 14 изложить в новой редакции:
«14. Учесть, что на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 2847 тысяч тенге, в том числе:
599 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны на расходы за коммунальные услуги;
2248 тысяч тенге - на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Енбекшильдерского района и многодетных семей сельской местности Енбекшильдерского района.»;
пункт 16 изложить в новой редакции:
«16. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 14330 тысяч тенге – на разработку градостроительной документации.»;
пункт 16-1 исключить;
дополнить пунктом 16-3 следующего содержания:
«16-3. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на реконструкцию котельной с устройством инженерных сетей микрорайона Абылайхан города Степняк Енбекшильдерского района в сумме 14677,5 тысяч тенге.»;
приложения 15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.

795
5
Ойын бизнесіне салық
223
2
Тіркелген салық
223
8
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2212
1
Мемлекеттік баж
2212
2
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
907
4
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
859
5
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
53
7
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
13
8
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
265
9
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
11
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Джойылдан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
10
12
Қаруды және оның оқтары сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
21
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
73
2
Салықтық емес түсiмдер
6271
1
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер

795
5
Налог на игорный бизнес
223
2
Фиксированный налог
223
8
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2212
1
Государственная пошлина
2212
2
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
907
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
859
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
53
7
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
13
8
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
265
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
11
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Джойл и калибра до 4,5 миллиметра включительно)
10
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
21
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
73
2
Неналоговые поступления
6271
1
Доходы от государственной собственности