2014-2016 жылдарға арналған Байғанин ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 99 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 16 қаңтарда № 3738 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2016 жылғы 7 шілдедегі № 28 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 07.07.2016 № 28 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2014-2016 жылдарға арналған Байғанин ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер 3 774 734,5 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 697 910 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 4 690 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 4 400 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 1 067 734,5 мың теңге;
2) шығындар 3 946 888,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 24 479 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 28 385 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 3 906 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -196 633,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 196 633,2 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 19.02.2014 № 107 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.04.2014 № 114 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.05.2014 № 128 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.08.2014 № 134 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.10.2014 № 141 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған Республикалық бюджет туралы" Заңының 10 бабына сәйкес:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 19 966 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 852 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 19 966 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.

О бюджете Байганинского района на 2014-2016 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2013 года № 99. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 16 января 2014 года № 3738. Утратило силу решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 7 июля 2016 года № 28
Сноска. Утратило силу решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 07.07.2016 № 28.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пункта 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, Байганинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Байганинского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2014 год в следующих обьемах:
1) доходы 3 774 734,5 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления 2 697 910 тысяч тенге;
неналоговые поступления 4 690 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 4 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов 1 067 734,5 тысяч тенге;
2) затраты 3 946 888,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 24 479 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 28 385 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 3 906 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) -196 633,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) 196 633,2 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 19.02.2014 № 107 (вводится в действие с 01.01.2014); от 17.04.2014 № 114 (вводится в действие с 01.01.2014); от 27.05.2014 № 128 (вводится в действие с 01.01.2014); от 07.08.2014 № 134 (вводится в действие с 01.01.2014); от 22.10.2014 № 141 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 19 966 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 852 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 19 966 тенге.

3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 23 097 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 4 097 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбек ақыны арттыруға - 16 303 мың теңге;
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға - 295 000 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 305 690 мың теңге;
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге - 1 358 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 132 708 мың теңге;
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға - 60 814 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 60 591,5 мың теңге;
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 07.08.2014 № 134 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.10.2014 № 141 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві - 0 мың теңге болып бекітілсін.

3. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
23 097 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4 097 тысяч тенге на реализацию государственной программы развития образования в Республики Казахстан на 2011-2020 годы;
16 303 тысяч тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификаций по трехуровневой системе.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
4. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
295 000 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов образования;
305 690 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
5. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1 358 тысяч тенге на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения;
132 708 тысяч тенге на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
6. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление текущих целевых трансфертов на развития из областного бюджета:
60 814 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов образования;
60 591,5 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 07.08.2014 № 134 (вводится в действие с 01.01.2014); от 22.10.2014 № 141 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме - 0 тысяч тенге.

Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 22.10.2014 № 141 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 22.10.2014 № 141 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год согласно приложению 4.
9. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов на 2014 год согласно приложению 5.

10. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н.Нұрмағанбет
Мәслихат хатшысы Б.Турлыбаев
Байғанин аудандық мәслихатының
2013 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 99 шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған Байғанин ауданының бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 22.10.2014 № 141 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І.КІРІСТЕР

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии Н. Нұрмағанбет
Секретарь маслихата Б. Турлыбаев
Приложение 1 к решению
№ 99 Байганинского районного
маслихата от 25 декабря 2013 год
Бюджет Байганинского района на 2014 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата Байганинского района Актюбинской области от 22.10.2014 № 141 (вводится в действие с 01.01.2014).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.ДОХОДЫ