Хромтау ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 145 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 17 қаңтарда № 3748 болып тіркелді. 2015 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 желтоқсандағы "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджеті 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер 4 602 822,9 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша 2 388 638 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша 319 685 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін
түсімдер бойынша 15 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 1 878 914,8 мың теңге;
2) шығындар 4 627 384,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 166 679 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 169 145 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 2 466 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо 110 404 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу 110 404 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) -301 744,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті)
қаржыландыру 301 744,2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 24.02.2014 № 158 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.04.2014 № 170 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.05.2014 № 188 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.08.2014 № 197 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.10.2014 № 205 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2014 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 168 шешімі бойынша аудандық бюджетке мынадай мөлшерде белгіленді:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 18 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 18 пайыз;
3) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша, жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудан бюджетіне толығымен есептеледі.

Об утверждении бюджета Хромтауского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 20 декабря 2013 года № 145. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 января 2014 года № 3748. Срок действия решения - до 1 января 2015 года
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Хромтауского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы 4 602 822,9 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям 2 388 638 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 319 685 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала 15 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 1 878 914,8 тысяч тенге;
2) затраты 4 627 384,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 166 679 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 169 145 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 2 466 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами 110 404 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов 110 404 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -301 744,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита)бюджета 301 744,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 24.02.2014 № 158 (вводится в действие с 01.01.2014); от 14.04.2014 № 170 (вводится в действие с 01.01.2014); от 27.05.2014 № 188 (вводится в действие с 01.01.2014); от 05.08.2014 № 197 (вводится в действие с 01.01.2014); от 20.10.2014 № 205 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района согласно решения областного маслихата № 168 от 11 декабря 2013 года в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 18 процентов;
2) по социальному налогу 18 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в районный бюджет.

3. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
ауыл шаруашылық маңызы бар жерлер үшін жеке тұлғаларға салынатын жер салығы;
елді мекендердің жерлеріне, жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және басқа да ауыл шаруашылығына арналмаған жерге салынатын жер салығы;
ауыл шаруашылығы маңыздағы жерлерге заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензинге және дизель отынына арналған акциздер, табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымдар;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен келісім жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
тіркелген салық;
мемлекеттік баж (108102-108112 кодтары бойынша);
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржылындырылатын сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
4. Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 148 "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан артық болуы нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.

3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налог на имущество с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество с физических лиц;
земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения;
земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельный налог на земли промышленности, связи, транспорта, обороны и иного несельскохозяйственного назначения;
земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения;
земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических и физических лиц;
единый земельный налог;
акцизы на бензин и дизельное топливо, поступления за использование природных и других ресурсов;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
фиксированный налог;
госпошлины (по кодам 108102-108112);
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан;
прочие неналоговые поступления в районный бюджет;
поступление от продажи земельных участков.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года № 148 "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.

5. Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 148 "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 10 бабына сәйкес:
2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 19 966 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш 1 852 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 19 966 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
5-1. Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 желтоқсандағы "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12-1 бабына сәйкес, 2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 14.04.2014 № 170 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен бөлінетін мақсатты ағымдағы нысаналы трансферттер енгізілгені ескерілсін, оның ішінде:
жетім баланы (жетім балаларды) және ата -аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп- ұстауға асыраушыларына (қорғаншыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге 22 712 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне және мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға 27 423 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға 14 896 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 38 778 мың теңге;
әкімшілік ғимаратын күзетпен қамтамасыз етуге 3 482 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат саны ұлғаюына байланысты 17 193 мың теңге;
мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыруға 4 225 мың теңге.
7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге 1 250 мың теңге;
бруцеллез ауруымен ауырған ауыл шаруашылық жануарларды (ірі және ұсақ мүйізді) санитарлық жоюға жіберілген малдардың (50 %) өтемін өтеуге 8 360 мың тенге;

5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года № 148 "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" установлено:
с 1 января 2014 года:
1) минимальный размер заработной платы 19 966 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 1 852 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 19 966 тенге.
5-1. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12-1 Закона Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" установлена с 1 апреля 2014 года ежемесячная надбавка за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 14.04.2014 № 170 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка- сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей 22 712 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования 27 423 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" 14 896 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий 38 778 тысяч тенге;
на обеспечение охраны объектов акиматов 3 482 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 17 193 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов 4 225 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов 1 250 тысяч тенге;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой 8 360 тысяч тенге;

елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға - 2 940 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үйінің құрылысына жоба - сметалық құжаттама әзірлеуге – 1 000 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысына жоба - сметалық құжаттама әзірлеуге – 1 000 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 7 923 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге 30 436 мың теңге, оның ішінде: білім саласына – 17 426 мың теңге және мәдениет саласына – 1 059 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі және ағымдағы жөндеуге – 65 891,8 мың теңге;
білім бойынша ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына - 12 635 мың теңге;
аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге – 7 156 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 24.02.2014 № 158 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.05.2014 № 188 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.08.2014 № 197 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.10.2014 № 205 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 216 297 мың теңге;
біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбек ақыны арттыруға үш саты жүйесі бойынша 19 865 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 973 мың теңге;
2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 108 394 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 14.04.2014 № 170 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.08.2014 № 197 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:

на благоустройство и озеленение населенных пунктов - 2 940 тысяч тенге;
на разработку проектно - сметной документации на строительство государственного коммунального жилья - 1 000 тысяч тенге;
на разработку проектно - сметной документации на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1 000 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог - 7 923 тысяч тенге;
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по "Дорожной карте занятости 2020" в сумме - 30 436 тысяч тенге, в том числе: по сфере образования - 17 426 тысяч тенге и по сфере культуры - 1 059 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог - 65 891,8 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций образования – 12 635 тысяч тенге;
на разработку схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов – 7156 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 24.02.2014 № 158 (вводится в действие с 01.01.2014); от 27.05.2014 № 188 (вводится в действие с 01.01.2014); от 05.08.2014 № 197 (вводится в действие с 01.01.2014); от 20.10.2014 № 205 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организации образования 216 297 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе 19 865 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи - 973 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года - 108 394 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 14.04.2014 № 170 (вводится в действие с 01.01.2014); от 05.08.2014 № 197 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:

Хромтау қаласында 280 орындық бала-бақша салуға 3 974 мың теңге;
Хромтау қаласындағы ішкі істер ғимаратын пәтерге қайтадан жаңғыртуға 72 734 мың теңге;
Қызылсу селосында су құбырын салуға 13 083 мың теңге;
Никельтау селосындағы кәріз жүйесін қайтадан жаңғыртуға 16 522 мың теңге;
Абай орта мектебіне модульдік қазандық орналастыруға 15 832 мың теңге;
төрт білім нысандарына газ қазандықтарын орналастыруға - 28 886 мың теңге;
кәсіпкерлікті қолдау және дамыту үшін Бизнес-инкубаторды орналастыруға өндірістік базасы бар әкімшілік ғимаратты қайта құруға - 131 031 мың теңге;
Бөгетсай селосының су жүйесінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге - 16 049 мың теңге;
Сарысай селосының су жүйесін қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге - 8 845 мың теңге;
Хромтау қаласының "22 квартал" мөлтек ауданындағы №№ 755, 756 10 пәтерлік екі қабатты екі тұрғын үйдің құрылысына – 4 882 мың теңге;
600 орындық Дөң орта мектебінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге – 6 483 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 27.05.2014 № 188 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.10.2014 № 205 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
Қызылсу селосында су құбырын салуға 52 333 мың теңге;
Никельтау селосындағы кәріз жүйесін қайтадан жаңғыртуға 67 398 мың теңге;
Хромтау қаласының "22 квартал" мөлтек ауданындағы №№ 755,756 10 пәтерлік екі қабатты екі тұрғын үйдің құрылысына – 48 815 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 05.08.2014 № 197 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен "Моноқалаларды дамыту" бағдарламасы бойынша нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
Хромтау қаласының 22 кварталында электр жүйесін салуға 300 000 мың теңге;
Хромтау қаласының Абай даңғылы мен Жеңіс даңғылындағы жарық құрылымдары подвескасы бар көше жарығының желілерін қайта жаңғыртуға 19 184 мың теңге;

на строительство детского сада на 280 мест в городе Хромтау 3 974 тысяч тенге;
на реконструкцию административного здания отдела внутренних дел в городе Хромтау под квартиры 72 734 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в селе Кызылсу 13 083 тысяч тенге;
на реконструкция канализационных сетей в селе Никельтау 16 522 тысяч тенге;
на установку модульной котельной Абайской средней школы 15 832 тысяч тенге;
на установку газовых котлов в четырех объектах образования – 28 886 тысяч тенге;
на реконструкцию административного здания с производственной базой для размещения Бизнес-инкубатора по поддержке и развитию предпринимательства – 131 031 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей села Богетсай – 16 049 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопроводных сетей села Сарысай – 8 845 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных 10-ти квартирных жилых домов №№ 755, 756 в микрорайоне "22 квартал" в городе Хромтау - 4 882 тысяч тенге;
на разработку проектно – сметной документации на строительство Донской средней школы на 600 мест - 6 483 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов на развитие определятся на основании постановления районного акимата.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 27.05.2014 № 188 (вводится в действие с 01.01.2014); от 20.10.2014 № 205 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на строительство водопроводных сетей в селе Кызылсу 52 333 тысяч тенге;
на реконструкцию канализационных сетей в селе Никельтау 67 398 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных 10-ти квартирных жилых домов №№ 755,756 в микрорайоне "22 квартал" в городе Хромтау - 48 815 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 05.08.2014 № 197 (вводится в действие с 01.01.2014).
11. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета по программе "Развитие моногородов", в том числе:
на строительство сетей электроснабжения 22 квартала города Хромтау 300 000 тысяч тенге;
на реконструкция сетей уличного освещения с подвеской световых конструкций по проспектам Абая и Победы города Хромтау 19 184 тысяч тенге;

Хромтау қаласындағы Абай және Жеңіс даңғылындағы жолдарды қайта жаңғыртуға 86 261 мың теңге;
Хромтау қаласындағы автомобиль жолдарын қайта жаңғыртуға 214 169 мың теңге;
облыстық бюджеттен Хромтау қаласындағы Абай және Жеңіс даңғылындағы жолдарды қайта жаңғыртуға – 12 667 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 20.10.2014 № 205 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерв сомасы 54 392 мың теңге болып бекітілсін.

на реконструкция дорог по проспектам Абая, Победы города Хромтау 86 261 тысяч тенге;
на реконструкция автомобильных дорог в городе Хромтау 214 169 тысч тенге;
на реконструкция дорог по проспектам Абая и Победы города Хромтау с областного бюджета – 12 667 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 20.10.2014 № 205 (вводится в действие с 01.01.2014).
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 54 392 тысяч тенге.

13. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы
хатшысы
Н.Имандосов
Д.Молдашев
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 145 шешіміне
№ 1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет

13. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложения 2.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
Секретарь
районного маслихата
районного маслихата
Н.Имандосов
Д.Мулдашев
Приложение № 1
к решению № 145 районного
маслихата от 20 декабря 2013 года
Районный бюджет на 2014 год

750
Жылжымайтын мүлікке және олармен келісім жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
7 500
5
Тіркелген салық
550
08
1
Мемлекеттік баж
9 067
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын баж
5 000
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
2 500
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
210
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
20
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
30
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
1 000
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
42
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
30
Қаруды және оның патрондарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
145
Тракторшы – машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
90
2
Салықтық емес түсiмдер

750
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
7 500
5
Фиксированный налог
550
08
1
Государственная пошлина
9 067
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
5 000
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
2 500
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
210
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
20
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
30
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
1 000
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
42
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
30
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
145
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста -машиниста
90
2
Неналоговые поступления

032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
5 000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 044,5
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 853
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6 191,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
80 247,8
01
Ауыл шаруашылығы
27 361
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
4 225
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
4 225
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
23 136
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 616
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
160
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
8 360
06
Жер қатынастары
9 997,8
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 997,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 847,8
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2 000
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
42 889
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
42 889
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
42 889
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14 059
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14 059
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
14 059
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
6 903
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7 156
12
Көлiк және коммуникация
92 264,8
01
Автомобиль көлiгi
92 264,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 044,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
4 853
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6 191,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
80 247,8
01
Сельское хозяйство
27 361
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
4 225
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4 225
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
23 136
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
14 616
003
Капитальные расходы государственного органа
160
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
8 360
06
Земельные отношения
9 997,8
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 997,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 847,8
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 000
007
Капитальные расходы государственного органа
150
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
42 889
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
42 889
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
42 889
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14 059
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14 059
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
14 059
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
6 903
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7 156
12
Транспорт и коммуникации
92 264,8
01
Автомобильный транспорт
92 264,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

3 972 862
1
Салықтық түсiмдер
2 499 936
01
Табыс салығы
304 100
2
Жеке табыс салығы
304 100
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
246 600
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
32 500
Төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы
25 000
03
Әлеуметтік салық
211 702
1
Әлеуметтік салық
211 702
Әлеуметтік салық
211 702
04
Меншікке салынатын салықтар
1 946 355
1
Мүлікке салынатын салықтар
1 854 700
Заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
1 850 000
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
4 700
3
Жер салығы
23 155
Ауыл шаруашылық маңызы бар жерлерге жеке тұлғаларға салынатын жер салығы
110
Елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы
1 500
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерге салынатын жер салығы
8 000
Ауыл шаруашылығы маңыздағы жерлерге заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
45
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
13 500
4
Көлік құралдарына салынатын салық
63 000
Заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
14 500
Жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық
48 500
5
Бірыңғай жер салығы
5 500
Бірыңғай жер салығы
5 500
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар
28 030
2
Акциздер
4 850
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда)
3 000
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны
1 850
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
10 500
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
10 500
4
Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүзеге асырғаны үшін алынатын алымдар
12 120
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
1 150
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым
2 100
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
110
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
400
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым
760
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәмле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
7 600
5
Тіркелген салық
560
08
1
Мемлекеттік баж
9 749
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын баж

3 972 862
1
Налоговые поступления
2 499 936
01
Подоходный налог
304 100
2
Индивидуальный подоходный налог
304 100
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты
246 600
Индивидуальный подоходный налог с доходов не облагаемых у источника выплаты
32 500
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплат
25 000
03
Социальный налог
211 702
1
Социальный налог
211 702
Социальный налог
211 702
04
Налог на собственность
1 946 355
1
Налог на имущество
1 854 700
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
1 850 000
Налог на имущество физических лиц
4 700
3
Земельный налог
23 155
Земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения
110
Земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов
1 500
Земельный налог на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения
8 000
Земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения
45
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов
13 500
4
Налог на транспортные средства
63 000
Налог на транспортные средства с юридических лиц
14 500
Налог на транспортные средства с физических лиц
48 500
5
Единый земельный налог
5 500
Единый земельный налог
5 500
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
28 030
2
Акцизы
4 850
Бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
3 000
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу а также используемое на собственные производственные нужды
1 850
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
10 500
Плата за пользование земельными участками
10 500
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
12 120
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
1 150
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
2 100
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
110
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества
400
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
760
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
7 600
5
Фиксированный налог
560
08
1
Государственная пошлина
9 749
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям

5 500
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
2 550
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
220
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
25
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
35
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
1 100
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
43
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
31
Қаруды және оның патрондарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
150
Тракторшы – машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
95
2
Салықтық емес түсiмдер
1 184 314
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
5 500
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
5 500
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
5 500
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
1 178 814
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
1 178 814
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
1 178 814
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
15 750
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
15 750
1
Жерді сату
15 750
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
15 750
4
Трансферттердің түсімдері
272 862
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
272 862
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
272 862
Ағымдағы нысаналы трансферттер

5 500
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
2 550
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
220
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
25
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
35
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
1 100
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
43
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
31
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
150
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
95
2
Неналоговые поступления
1 184 314
01
Доходы от государственной собственности
5 500
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
5 500
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
5 500
06
Прочие неналоговые поступления
1 178 814
1
Прочие неналоговые поступления
1 178 814
Прочие неналоговые поступления в местный бюджет
1 178 814
3
Поступления от продажи основного капитала
15 750
03
Продажа земли и нематериальных активов
15 750
1
Продажа земли
15 750
Поступления от продажи земельных участков
15 750
4
Поступления трансфертов
272 862
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
272 862
2
Трансферты из областного бюджета
272 862
Целевые текущие трансферты

20 058
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
20 058
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
107 993
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 739
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 547
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
8 891
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және байқауларды өткiзу
225
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына (қамқоршыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
27 316
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
51 275
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
137 208
02
Әлеуметтiк көмек
121 183
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
13 230
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
13 230
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107 953
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
14 832
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 815
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 293
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 822
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65 671
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
13 698
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1 822
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
16 025
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16 025
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 607
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
418
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
119 298
01
Тұрғын үй шаруашылығы
56 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

20 058
037
Строительство и реконструкция объектов образования
20 058
464
Отдел образования района (города областного значения)
107 993
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
17 739
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 547
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
8 891
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
225
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
27 316
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
51 275
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
137 208
02
Социальная помощь
121 183
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
13 230
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13 230
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107 953
002
Программа занятости
14 832
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 815
005
Государственная адресная социальная помощь
1 293
006
Оказание жилищной помощи
1 822
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65 671
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
13 698
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 822
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
16 025
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16 025
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
15 607
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
418
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
119 298
01
Жилищное хозяйство
56 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)