Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 32 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 13 наурызда № 1899 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 28 мамырдағы № 169 қаулысымен
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы
сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 28.05.2014 № 169 қаулысымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.Қоса беріліп отырған:
1) «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту»;
2) «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту»;
3) «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру»;
4) «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенттері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Мұратбай Сматайұлы Жолдасбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ. Бозымбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2013 жылғы 30 қаңтардағы
№ 32 қаулысымен бекітілген
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) жер учаскелерінің орналасқан жері бойынша, жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны:
автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның стенділерінде және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады;
2) «Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің интернет-ресурсында орналастырылады (бұдан әрі - Басқарма): yzo.zhambul.gov.kz.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Жамбылского областного акимата от 30 января 2013 года № 32. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 13 марта 2013 года № 1899. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 28 мая 2014 года № 169
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 28.05.2014 № 169.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством»;
2) «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков»;
3) «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка»;
4) «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ».
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Жолдасбаева Муратбая Сматаевича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким области                               К. Бозумбаев
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области от
30 января 2013 года за № 32
Регламент государственной услуги «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством»  1. Общие положения
1. Государственная услуга «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» (далее – государственная услуга) оказывается структурными подразделениями местных исполнительных органов осуществляющими функции в области земельных отношений (далее – уполномоченный орган), указанными в приложении 1 к настоящему регламенту, по местонахождению земельного участка.
2.Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
4. Информация о государственной услуге располагается на:
1) стендах уполномоченного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках;
2) интернет - ресурсе коммунального государственного учреждения «Управление земельных отношений акимата Жамбылской области» (далее – Управление): yzo.zhambul.gov.kz .

5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 11-тармағында  көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден 15-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 19-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (пандус, лифт) көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызметті алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлғалар үшін;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, заңды тұлға өкілінің өкілеттігін растайтын құжат және мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі – заңды тұлғалар үшін;
4) осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мемлекеттік кәсіпорынмен есептелген жер учаскесінің бағалау құнын айқындау актісі;
5) тиісті жергілікті атқарушы органдармен құрылған жер учаскесіне құқық беру туралы жер комиссиясының оң қорытындысының көшірмесі.
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.

5. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента – 3 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы уполномоченного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 19-00 часов, перерывы на обед с 13-00 до 15-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (пандусы, лифты).
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
2) копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
3) свидетельство о государственной регистрации юридического лица, документ, подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица;
4) акт определения оценочной стоимости земельного участка, рассчитанный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
5) копия положительного заключения комиссии о предоставлении права на земельный участок, создаваемой соответствующими местными исполнительными органами.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются.

12. Өтініш бланкілері уәкілетті органның кеңсе қызметкерлерімен  беріледі.
13. Құжаттарды қабылдау осы регламенттің 1-қосымшасында  көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органның уәкілетті қызметкері жүзеге асырады.
14. Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушыға осы регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
15. Бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттарды табыс етпеген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет алушыға көрсетілген өтінім келіп түскен күнінен бастап бір күн ішінде жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітуді тоқтатуға себеп болған құжатты, рәсімдеудің тоқтатылуын жоюға мемлекеттік қызмет алушының қажетті іс-әрекетерін көрсете отырып және оның мерзімі туралы жазбаша хабардар етеді.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі бекітілді деп есептеледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтарын және бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты атқару кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
5) өтініштерді қарау кезінде лауазымды тұлғалар қызметінің ашықтығы;
6) мемлекеттік қызмет алушы құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік қызмет алушының құжатарының мазмұны бойынша ақпараттардың жабықтығын және құпиялылығын сақтау.
4. Шағымдану тәртібі
18. Уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдемдесу үшін мемлекеттік қызмет алушы мекенжайлары мен телефондары осы регламенттің 1-қосымшасындағы тиісті уәкілетті органмен белгіленген жауапты лауазымды тұлғаға жүгіне алады.

12. Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии уполномоченного органа.
13. Прием документов осуществляется уполномоченным лицом уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
14. Уполномоченным органом получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. Утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка выдается при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредставления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента.
Получателю государственной услуги направляется письменное уведомление в течение одного дня, со дня поступления заявления с указанием документа, на основании которого приостановлено утверждение акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и сроков приостановления с указанием последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин приостановления оформления.
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков их выдачи акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка считается утвержденным.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебных обязанностей;
3) вежливости;
4) представление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечение сохранности документов получателя государственных услуг;
7) защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
4. Порядок обжалования
18. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников уполномоченного органа и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги может обратиться к ответственному должностному лицу определенному соответствующим уполномоченным органом, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.

19. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда, мекенжайлары мен телефондары осы регламенттің 4-қосымшасында   көрсетілген жергілікті атқарушы органының жауапты лауазымды тұлғаға жүгіне алады.
20. Мемлекеттік қызметті әдепсіз көрсеткен жағдайда, шағым мекенжайлары мен телефондары осы регламенттің 4-қосымшасында  көрсетілген тиісті жергілікті атқарушы органның аппарат басшысының атына жолданады.
21. Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
22. Шағым пошта арқылы электрондық мекенжай арқылы (қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған жағдайларда), немесе қолма-қол жазбаша нысанда қабылданады.
23. Қабылданған шағым жергілікті атқарушы орнанның жауапты кеңсе қызметкерімен кіріс құжаттарын тіркеу журналында тіркеледі. Мемлекеттік қызмет алушыға күні мен уақыты, шағымды (арызды) қабылдаған тұлғаның аты-жөні және берілген шағымға жауап алатын орны, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қараудың белгіленген мерзімдері – күнтізбелік 30 күн, ал қосымша ақпарат алуды және зерделеуді талап етпеген жағдайда – күнтізбелік 15 күн.
Мемлекеттік қызмет алушы өзімен берілген шағымға жауапты жеке қатысуымен алады немесе шағымда көрсетілген мекенжай бойынша поштаға немесе электрондық поштаға жолданады.
24. Егер мемлекеттік қызмет алушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, уәкілетті орган оларды 6 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді.
«Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшелерінің атауы
Орналасқан жері, мекенжай
Мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты адам
Байланыс телефоны
Электрондық мекенжайы
Жұмыс уақыты
«Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы, Казыбек би, 26, 2-ші бұрылыс
Басқарма бастығы

19. Жалобы, в случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, направляются на имя ответственного должностного лица соответствующего местного исполнительного органа адреса и телефоны которых указаны в приложении 4 к настоящему регламенту.
20. Жалобы на некорректное обслуживание при оказании государственной услуги направляются на имя руководителя аппарата соответствующего местного исполнительного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 4 к настоящему регламенту.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
22. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или по электронной почте (в случаях, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан), либо нарочно.
23. Принятая жалоба регистрируется ответственным сотрудником канцелярии местного исполнительного органа в журнале учета входящих документов. Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу), срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Установленные сроки рассмотрения обращений физических и юридических лиц – 30 календарных дней, а не требующих получения дополнительной информации и изучения – 15 календарных дней.
Ответ на поданную жалобу получатель государственной услуги получит при личном посещении, либо направляется по почте, либо электронной почте по адресу, указанному в жалобе.
24. В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в установленный срок, уполномоченный орган обеспечивает их хранение в течение 6 месяцев.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование структурных подразделений местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения) осуществляющие функции в области земельных отношений
Место расположение, адрес
Ответственный лицо за оказание государственной услуги
Контактный телефон
Электронный адрес
График работы
Коммунальное государственное учреждение «Управление земельных отношений акимата Жамбылской области»
город Тараз, 2-ой переулок Казыбек би, 26
Начальник управления

8-726-2 43-58-87
jer@taraz.kz
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін.
«Байзақ ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Байзақ ауданы, Сарыкемер ауылы, Сыздыков көшесі, 1
Бөлім бастығы
8-726-37 2-28-20
zemkombaizak@mail.ru
«Жамбыл облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жамбыл ауданы, Аса ауылы, Абай көшесі, 23
Бөлім бастығы
8-726-33 2-13-53
otd_zem_otn_asa@mail.ru
«Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жуалы ауданы, Бауыржан ауылы, Қонаев көшесі, 1
Бөлім бастығы
8-726-35 2-18-82
zem_jua@mail.ru
«Қордай ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қордай ауданы, Қордай ауылы, Толе би көшесі, 102
Бөлім бастығы
8-726-36 2-27-95
raszem.@mail.ru
«Меркі ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Меркі ауданы, Меркі ауылы, Смайлов көшесі, 169
Бөлім бастығы
8-726-32 2-12-77
merke_esen@mail.ru
«Мойынқұм ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мойынқұм ауданы, Мойынқұм ауылы, Аманкелді көшесі, 141
Бөлім бастығы
8-726-42 2-48-38
moinkum.zher@mail.ru
«Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тұрар Рысқұлов ауданы, Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 75
Бөлім бастығы
8-726-31 2-21-84
kulan_jer@mail.ru
«Талас ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Талас ауданы, Қаратау қаласы, Щейн көшесі, 47
Бөлім бастығы
8-726-44 6-04-53
jer_talas@mail.ru
«Шу ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Шу ауданы, Толе би көшесі, 240
Бөлім бастығы
8-726-38 3-18-53
shu_ger@mail.ru
«Сарысу ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Сарысу ауданы, Жанатас қаласы, 1 ықшам ауданы, 25
Бөлім бастығы
8-726-34 6-39-39
sarisu@mail.ru
«Тараз қаласы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 28
Бөлім бастығы
8-726-2
43-77-98
taraz_gorzem@ok.kz
«Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2 қосымша
_________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
жер қатынастары бойынша уәкілетті органның
бастығы _________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
_________________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
_________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
_________________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
_________________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
_________________________________________
мекенжайы)
Өтініш
________________________________________________________ мекенжайында
(жер учаскесінің орналасқан жері)
орналасқан жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітуіңізді сұраймын.
Күні ________ Өтініш беруші ______________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның не
___________________________________
уәкілетті тұлғаның тегі, аты,
_________________________________
әкесінің аты, қолы)
«Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3 қосымша
Жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту актісі

8-726-2 43-58-87
jer@taraz.kz
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной-суббота и воскресенье
Коммунальное государственное учреждение «Отдел земельных отношений акимата Байзакского района»
Байзакский район, село Сарыкемер, улица Сыздыкова, 1
Начальник отдела
8-726-37 2-28-20
zemkombaizak@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Отдел земельных отношений акимата Жамбылского района Жамбылской области»
Жамбылский район, село Аса, улица Абая, 123
Начальник отдела
8-726-33
2-13-53
otd_zem_otn_asa@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Отдел земельных отношений акимата Жуалынского района Жамбылской области»
Жуалынский район, село Бауыржан, улица Конаева, 1
Начальник отдела
8-726-35 2-18-82
zem_jua@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Отдел земельных отношений акимата Кордайского района»
Кордайский район, село Кордай, улица Толе би, 102
Начальник отдела
8-726-36 2-27-95
raszem.@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Отдел земельных отношений акимата Меркенского района»
Меркенский район, село Мерке, улица Смайлова, 169
Начальник отдела
8-726-32 2-12-77
merke_esen@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Отдел земельных отношений акимата Мойынкумского района»
Мойынкумский район, село Мойынкум, улица Амангельды, 141
Начальник отдела
8-726-42 2-48-38
moinkum.zher@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Отдел земельных отношений акимата района Т. Рыскулова»
Турар Рыскуловский район, село Кулан, улица Жибек жолы, 75
Начальник отдела
8-726-31 2-21-84
kulan_jer@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Отдел земельных отношений акимата Таласского района»
Таласский район, город Каратау, улица Щейн, 47
Начальник отдела
8-726-44 6-04-53
jer_talas@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Отдел земельных отношений акимата Шуского района»
Шуский район, город Шу, улица Толе би, 240
Начальник отдела
8-726-38 3-18-53
shu_ger@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Отдел земельных отношений акимата Сарысуского района»
Сарысуский район, город Жанатас, 1 микрорайон, 25
Начальник отдела
8-726-34 6-39-39
sarisu@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Отдел земельных отношений акимата города Тараз»
город Тараз, улица Желтоксан, 28
Начальник отдела
8-726-2 43-77-98
taraz_gorzem@ok.kz
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством»
Начальнику ОЗО
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
_______________________________________
либо полное наименование
_______________________________________
юридического лица)
_______________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
_______________________________________
личность физического или юридического
_______________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
Прошу утвердить акт кадастровой (оценочной) стоимости
земельного участка, расположенного по адресу________________________
____________________________________________________________________
(место нахождения земельного участка)
Дата __________ Заявитель________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
__________________________________
или наименование юридического лица,
_________________________________
либо уполномоченного лица, подпись)
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством»
Акт
определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка

1. Акті азамат (ша) өтінімі негізінде жасалды _____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) заңды тұлғаның
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
______________________________________________________________________________________ жер учаскесін бағалауға байланысты өтінімі негізінде жасалады.
2. Жер учаскесінің пайдалану мақсаты: _____________________
_________________________________________________________________
3. Жер учаскесінің орналасқан жері: ________________________
_____________________________________________________________________
4. Жер учаскесінің бағалау құнының есебі (жер пайдалану құқығы)
Аймақ нөмірі (елді мекен жерлеріне), алқап түрлері, топырақтың үлгісі (ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге)
Көлемі
Базалық ставкасы
Түзету коэффициенті
Бағалау құны
барлығы
5. Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны __________________________________________________________ құрайды.
(жазбаша сомасы)
Осы акт анықталды____________________________________________________
(жер кадастрын жүргізетін кәсіпорынның атауы)
М.О. ______________ ___________________________________________
(қолы)       (басшының тегі, аты, әкесінің аты)
М.О. ____________________ ___________________________________________
(қолы )     (уәкілеті орган бастығының тегі, аты, әкесінің аты)
Күні «____» ____________
«Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жергілікті атқарушы органдардың тізбесі
Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, (астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның қызметін ұйымдастыруға жауапты мемлекеттік мекемесінің атауы
Орналасқан жері, мекенжайы
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға
Байланыс телефоны
Электрондық мекенжайы
1
2
3
4
5
«Жамбыл облысы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы, Абай көшесі, 125
Мемлекеттік қызметтерді ұсынуды талдау бөлімінің меңгерушісі
8-7262-43-36-13, 43-34-54
akim_@zhambyl.kz
«Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы, Сулейманов көшесі, 3
Әкімнің орынбасары
8-7262-56-04-96
gorakim@zhambyl.kz
«Байзақ ауданы Әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Байзақ ауданы, Сарыкемер ауылы, Байзақ батыр көшесі, 107
Әкімнің орынбасары

1. Акт составлен в соответствии с заявлением гражданина (ки) _____________________________________________________________________
(Ф.И.О.) юридического лица
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
в связи с оценкой земельного участка: _______________________________
_____________________________________________________________________
2. Целевое использование земельного участка: ________________________
_____________________________________________________________________
3. Местоположение земельного участка:______________________________
_____________________________________________________________________
4. Расчет оценочной стоимости земельного участка (права землепользования)
Номер зоны (для земель населенных пунктов), виды угодии, типы почв (для земель сельскохозяйственного назначения)
Площадь
Базовая ставка
Поправочный коэффициент
Оценочная стоимость
Итого
5. Оценочная стоимость земельного участка (права землепользования) составляет: ___________________________________________________________________
(сумма прописью)
Настоящий акт определен ______________________________________________
(наименование предприятия, ведущего земельный кадастр)
М.П. ____________________ _________________________________
(подпись)       (Ф.И.О. руководителя )
М.П. ____________________ ________________________________________
(подпись)          (Ф.И.О. начальника уполномоченного органа)
Дата «____» ____________
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством»
Перечень местных исполнительных органов, по оказанию государственной услуги
Наименование государственных учреждений областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения) ответственных за организацию деятельности уполномоченного органа по земельным отношениям
Месторасположение, адрес
Ответственное лицо за оказание государственной услуги
Контактный телефон
Электронный адрес
1
2
3
4
5
Коммунальное государственное учреждение «Аппарата акима Жамбылской области»
город Тараз, улица Абая, 125
Заведующий отделом анализа предоставления государственных услуг
8-7262-43-36-13, 43-34-54
akim_@zhambyl.kz
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима города Тараз Жамбылской области»
город Тараз, улица Сулейманова, 3
Заместитель акима
8-7262-56-04-96
gorakim@zhambyl. kz
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Байзакского района»
Байзакский район, село Сарыкемер, улица Байзак батыра, 107
Заместитель акима

8-7263-72-10-96
baizak_akimat@mail.ru
«Жамбыл облысы Жамбыл ауданы Әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жамбыл ауданы, Аса ауылы, Абай көшесі, 123
Әкімнің орынбасары
8-7263-32-14-81, 32-12-17
zhambul_asa_akimat@mail.ru
«Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жуалы ауданы, Б. Момышұлы ауылы, Жамбыл көшесі, 12
Әкімнің орынбасары
8-7263-52-12-82, 52-03-96
akim_gualin@mail.ru
«Қордай ауданы Әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қордай ауданы, Қордай ауылы, Төле би көшесі, 106
Әкімнің орынбасары
8-7263-62-11-19
akimat_k@mail.ru
«Меркі ауданы Әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Меркі ауданы, Меркі ауылы, Смаилов көшесі, 169
Әкімнің орынбасары
8-7263-22-13-66
merke-kz@mail.kz
«Мойынқұм ауданы Әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мойынқұм ауданы, Мойынқұм ауылы, Аманкелді көшесі, 147
Әкімнің орынбасары
8-7264-22-13-44
www.moinkum-akim.kz
«Т. Рысқұлов ауданы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тұрар Рысқұлов ауданы, Қулан ауылы, Жібек жолы көшесі,69
Әкімнің орынбасары
8-7563-12-23-45
kulan2008@mail.ru
«Жамбыл облысы Сарысу ауданы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Сарысу ауданы, Жаңатас қаласы, 2-ші ықшам аудан, Бейбітшілік көшесі, 1
Әкімнің орынбасары
8-7263-46-22-23
zhandos_sarisu.akimat@mail.ru
«Талас ауданы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Талас ауданы, Қаратау қаласы, Достық алаңы, 1
Әкімнің орынбасары
8-7264-46-12-60
akim_talac@mail.ru
«Шу ауданы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Шу ауданы, Төле би ауылы, Төле би, 274
Әкімнің орынбасары
8-1263-82-37-77
shy_apparat@mail.ru
Жамбыл облысы әкімдігінің
2013 жылғы 30 қаңтардағы
№ 32 қаулысымен бекітілген
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет)  жер учаскесінің орналасқан жері бойынша жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны:
автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 және 150-баптарына негізінде көрсетіледі.

8-7263-72-10-96
baizak_akimat@mail. ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Жамбылского района Жамбылской области»
Жамбылский район, село Аса, улица Абая, 123
Заместитель акима
8-7263-32-14-81, 32-12-17
zhambul_asa_akimat@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Жуалынского района Жамбылской области»
Жуалынский район, село Б. Момышулы, улица Жамбыла, 12
Заместитель акима
8-7263-52-12-82, 52-03-96
akim_gualin@mail. ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Кордайского района»
Кордайский район, село Кордай, улица Толе би, 106
Заместитель акима
8-7263-62-11-19
akimat_k@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Меркенского района»
Меркенский район, село Мерке, улица Смаилова, 169
Заместитель акима
8-7263-22-13-66
merke-kz@mail.kz
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Мойынкумского района»
Мойынкумский район, село Мойынкум, улица Амангелды, 147
Заместитель акима
8-7264-22-13-44
www.moinkum-akim.kz
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима района Т. Рыскулова»
Турар Рыскуловский район, село Кулан, улица Жибек жолы, 69
Заместитель акима
8-7563-12-23-45
kulan2008@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Сарысуского района Жамбылской области»
Сарысуйский район, город Жанатас, 2-ой микрорайон,  улица Бейбитшилик, 1
Заместитель акима
8-7263-46-22-23
zhandos_sarisu.akimat@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Таласского района»
Таласский район, город Каратау, площадь Достык, 1
Заместитель акима
8-7264-46-12-60
akim_talac@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Шуского района»
Шуский район, село Толе би, улица Толе би, 274
Заместитель акима
8-1263-82-37-77
shy_apparat@mail. ru
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области от
30 января 2013 года за № 32
Регламент государственной услуги «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» (далее – государственная услуга) оказывается структурными подразделениями местных исполнительных органов осуществляющими функции в области земельных отношений (далее – уполномоченный орган), указанными в приложении 1 к настоящему регламенту по местонахождению земельного участка.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Оказание государственной услуги осуществляется на основании статей 14-1 и 150 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.

4. Мемлекеттік қызмет жөніндегі ақпарат:
1) уәкілетті органның арнайы ақпараттық стенділерінде орналастырылады және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады;
2) «Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің интернет-ресурсында орналастырылады (бұдан әрі - Басқарма): yzo.zhambul.gov.kz
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі бекiтілген жерге орналастыру жобасы (бұдан әрі – жерге орналастыру жобасы) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 11-тармағында  көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 7 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден 15-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 19-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (пандус, лифт) көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) мемлекет жер учаскесіне жеке меншік құқығын немесе жер пайдалану құқығын берген кезде:
осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысандағы жерге орналастыру жобасын бекітуге өтініш;
тиісті жергілікті атқарушы органдармен құрылған жер учаскелерін жеке меншікке беру бойынша жер комиссиясының оң қорытындысының көшірмесі;
жобаланып отырған учаскенің орналасу орнының (жерге орналастыру объектісінің шекарасы мен олардын координаттары) мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесіндегі графикалық мәліметтерге сәйкестігі бойынша мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін кәсіпорынмен келісілген жерге орналастыру жобасы;
жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау актісі (қажет болғанда);
мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
заңды тұлғанын мемлекеттік туралы куәлігі, заңды тұлғаның өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлға үшін;

4. Информация о государственной услуге располагается на:
1) стендах уполномоченного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках;
2) интернет - ресурсе коммунального государственного учреждения «Управление земельных отношений акимата Жамбылской области» (далее – Управление): yzo.zhambul.gov.kz .
5. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка (далее – землеустроительный проект) на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента – 7 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы уполномоченного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 19-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 15-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа. В здании располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (пандусы, лифты).
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) при испрашивании права частной собственности на земельный участок или права землепользования:
заявление на утверждение землеустроительного проекта по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
копия положительного заключения комиссии, создаваемой соответствующими местными исполнительными органами, о предоставлении земельного участка;
землеустроительный проект, согласованный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр, в части соответствия месторасположения проектируемого участка (границ объекта землеустройства и их координат) графическим данным автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра;
акт оценочной (кадастровой) стоимости земельного участка (при необходимости);
копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
свидетельство о регистрации юридического лица, документ, подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица;

2) жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысандағы жерге орналастыру жобасын бекітуге өтініш;
мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мемлекеттік кәсіпорынмен мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде жобаланып отырған учаскенің орналасу орынының сәйкестігі жөнінде келісілген, жерге орналастыру жобасы;
жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау актісі (қажет болғанда);
мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
заңды тұлғанын мемлекеттік тіркелуі туралы куәлігі, заңды тұлғанын өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлға үшін.
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.
12. Өтініш бланкілері мекенжайлары және телефондары осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
13. Құжаттарды қабылдау жер учаскесінің орналасқан орнына байланысты осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның уәкілетті тұлғасымен жүзеге асырылады.
14. Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушыға осы регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
15. Бекiтілген жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасы мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады, егер құрастырылған жерге орналастыру жобасы:
1) Қазақстан Республикасының Жер кодексінің талаптарына және нормаларына;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі  № 958 қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудiң ережесiне сәйкес болмаған жағдайда.
Мемлекеттік қызмет алушыға жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобасын бекiтуді тоқтатуға себеп болған құжатты көрсете отырып және бекітпеу себептерін жою үшін мемлекеттік қызмет алушының кейінгі іс-қимылын көрсететін жазбаша хабарлама жолданады.
Осы регламенттің 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген жерге орналастыру жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап жерге орналастыру жобасы бекітілді деп есептеледі.

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление на утверждение землеустроительного проекта по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
землеустроительный проект, согласованный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр, в части соответствия месторасположения проектируемого участка (границ объекта землеустройства и их координат) графическим данным автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра;
акт оценочной (кадастровой) стоимости земельного участка (при необходимости);
копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
свидетельство о регистрации юридического лица, документ подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются получателю государственной услуги.
12. Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
13. Прием документов осуществляется уполномоченным лицом уполномоченного органа по местонахождению земельного участка по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
14. Уполномоченным органом получателю государственных услуг выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. Утвержденный землеустроительный проект по формированию земельных участков выдается при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если составленный землеустроительный проект не соответствует:
1) нормам и требованиям Земельного кодекса Республики Казахстан;
2) Правилам ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года за № 958.
Получателю государственной услуги направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого отказывают в утверждении землеустроительного проекта и последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента, уполномоченный орган письменно информируют получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный землеустроительный проект или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков его выдачи землеустроительный проект считается утвержденным.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік міндеттерді орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түбегейлі және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және құпиялылықты сақтау;
6) белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушы алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Шағымдану тәртібі
18. Уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдемдесу үшін мемлекеттік қызмет алушы мекенжайлары мен телефондары осы регламенттің 1-қосымшасындағы тиісті уәкілетті органмен белгіленген жауапты лауазымды тұлғаға жүгіне алады.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда, мекенжайлары мен телефондары осы регламенттің 3-қосымшасында  көрсетілген жергілікті атқарушы органының жауапты лауазымды тұлғасына жүгіне алады.
20. Мемлекеттік қызметті әдепсіз көрсеткен жағдайда, шағым мекенжайлары мен телефондары осы регламенттің 3-қосымшасында  көрсетілген және жергілікті атқарушы органның үй-жайларында орналасқан стенділерде көрсетілген тиісті жергілікті атқарушы органның аппарат басшысының атына жолданады.
21. Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
22. Шағым пошта арқылы электрондық мекенжай арқылы (қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған жағдайларда), немесе қолма-қол жазбаша нысанда қабылданады.
23. Қабылданған шағым жауапты кеңсе қызметкерімен кіріс құжаттарын тіркеу журналында тіркеледі. Мемлекеттік қызмет алушыға күні мен уақыты, шағымды (арызды) қабылдаған тұлғаның аты-жөні және берілген шағымға жауап алатын орны, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қараудың белгіленген мерзімдері – күнтізбелік 30 күн, ал қосымша ақпарат алуды және зерделеуді талап етпеген жағдайда – күнтізбелік 15 күн.
Шағымды қарау нәтижелері жазбаша түрде пошта арқылы хабардар етіледі.
24. Егер мемлекеттік қызмет алушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, уәкілетті орган оларды 6 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді.
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту»
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті органдардың тізбесі
Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшелерінің атауы
Орналасқан жері, мекенжай
Мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты адам
Байланыс телефоны
Электрондық мекенжайы
Жұмыс уақыты
«Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебных обязанностей;
3) вежливость;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Порядок обжалования
18. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников уполномоченного органа и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги может обратиться к ответственному должностному лицу определенному уполномоченным органом, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
19. Жалобы, в случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги направляются на имя ответственного должностного лица местного исполнительного органа адреса и телефоны которых указаны в приложении 3 к настоящему регламенту.
20. Жалобы на некорректное обслуживание при оказании государственной услуги направляются на имя руководителя аппарата местного исполнительного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 3 к настоящему регламенту и на стендах, расположенных в помещениях местного исполнительного органа.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
22. Жалобы принимаются в письменной форме по почте, или по электронной почте (в случаях, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан), либо нарочно.
23. Принятая жалоба регистрируется ответственным сотрудником канцелярии в журнале учета входящих документов. Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу), срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактных данных должностных лиц у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Установленные сроки рассмотрения обращений физических и юридических лиц – 30 календарных дней, а не требующих получения дополнительной информации и изучения – 15 календарных дней.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
24. В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, уполномоченный орган обеспечивает их хранение в течение 6 месяцев.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование структурных подразделений местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения) осуществляющие функции в области земельных отношений
Место расположения, адрес
Ответственное лицо за оказание государственной услуги
Контактный телефон
Электронный адрес
График работы
Коммунальное государственное учреждение «Управление земельных отношений акимата Жамбылской области»

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны:
автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 49-1-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) жергілікті атқарушы органның стенділерінде және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады;
2) «Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің интернет-ресурсында орналастырылады (бұдан әрі - Басқарма): yzo.zhambul.gov.kz
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешім (бұдан әрі – шешім) немесе бас тарту себебтерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 11-тармағында  көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік – 37 күн;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жергілікті атқарушы органның жұмыс кестесі: күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден 15-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 19-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет жергілікті атқарушы органның ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (пандус, лифт) көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жер учаскесіне құқықты куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының көшірмесі;
4) салықтық қарыздың жоқтығы туралы салық органдарынан анықтама;
5) жер учаскесіне ауыртпалықтардың жоқтығы туралы әділет органдарынан анықтама;

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Оказание государственной услуги осуществляется на основании статьи 49-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
4. Информация о государственной услуге располагается на:
1) стендах местного исполнительного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках;
2) интернет - ресурсе коммунального государственного учреждения «Управление земельных отношений акимата Жамбылской области» (далее – Управление): yzo.zhambul.gov.kz.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее – решение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента – 37 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы местного исполнительного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 19-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 15-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании местного исполнительного органа. В здании располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (пандусы, лифты).
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) заявления по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
2) копии правоустанавливающего документа на земельный участок;
3) копии идентификационного документа на земельный участок;
4) справки с налогового органа об отсутствии налоговой задолженности;
5) справки с органов юстиции об отсутствии обременении на земельный участок;

6) жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісі (қажет болғанда);
7) елді мекеннің бас жоспарына сәйкес құрылыс объектілерін салған жағдайда, жылжымайтын мүліктердің әр бұрынғы меншік иесімен жер учаскесін сатып алу бойынша жасалған келісім шарттың көшірмелері (қажет болғанда);
8) жылжымайтын мүлік объектісіне құқықты куәландыратын құжаттың көшірмесі (қажет болғанда);
9) жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық төлқұжаты (қажет болғанда);
10) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлғаға;
11) заңды тұлғанын мемлекеттік тіркелуі туралы куәлігі, заңды тұлғаның өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлғаларға;
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.
12. Өтініш бланкілері мекенжайлары және телефондары осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген, жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
13. Құжаттарды қабылдау осы регламенттің 1-қосымшасында  көрсетілген мекенжайлары бойынша жергілікті атқарушы органның уәкілетті тұлғасымен жүзеге асырылады.
14. Жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкерімен мемлекеттік қызмет алушыға осы регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
15. Шешім мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі.
16. Құқықтық режимі, жер учаскесінің санатқа тиесілігі және жерді аймақтарға бөлуге сәйкес рұқсат етілген пайдалану негізінде нысаналы мақсатын өзгертуге рұқсат беру мүмкін емес болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Осы регламенттің 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Жергілікті атқарушы орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген шешім немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап шешім берілді деп есептеледі.

6) акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (при необходимости);
7) копии договора, заключенного с каждым бывшим собственником недвижимости на земельном участке, о выкупе земельных участков, в случае строительства объектов, предусмотренных генеральным планом населенного пункта (при необходимости);
8) копии правоустанавливающего документа на объект недвижимости (при необходимости);
9) копии технического паспорта объекта недвижимости (при необходимости);
10) копии документа удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копии доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
11) свидетельства о государственной регистрации юридического лица, документа, подтверждающего полномочия представителя юридического лица и копии документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются.
12. Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии местного исполнительного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
13. Прием документов осуществляется уполномоченным лицом местного исполнительного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
14. Сотрудником канцелярии местного исполнительного органа получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента, с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. Решение выдается при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае невозможности изменения целевого назначения земельного участка в соответствии с его правовым режимом, принадлежности категорий земель и разрешенного использования в соответствии с зонированием земель.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента, местный исполнительный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если местный исполнительный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги решение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи решение считается выданным.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Жергілікті атқарушы органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтарын мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты атқару кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түбегейлі және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және құпиялылықты сақтау;
6) белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушы алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Шағымдану тәртібі
18. Жергілікті атқарушы орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдемдесу үшін мемлекеттік қызмет алушы мекенжайлары мен телефондары осы регламенттің 1-қосымшасындағы тиісті жергілікті атқарушы органмен белгіленген жауапты лауазымды тұлғаға жүгіне алады.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда, шағым мекенжайлары мен телефондары осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органының жауапты лауазымды тұлғаға жүгіне алады.
20. Мемлекеттік қызметті әдепсіз көрсеткен жағдайда, шағым мекенжайлары мен телефондары осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органның ғимаратында орналасқан стенділерде көрсетілген тиісті жергілікті атқарушы органның аппарат басшысының атына жолданады.
21. Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
22. Шағым пошта арқылы электрондық мекенжай арқылы (қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған жағдайларда), немесе қолма-қол жазбаша нысанда қабылданады.
23. Қабылданған шағым жауапты кеңсе қызметкерімен кіріс құжаттарын тіркеу журналында тіркеледі. Мемлекеттік қызмет алушыға күні мен уақыты, шағымды (арызды) қабылдаған тұлғаның аты-жөні және берілген шағымға жауап алатын орны, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қараудың белгіленген мерзімдері – күнтізбелік 30 күн, ал қосымша ақпарат алуды және зерделеуді талап етпеген жағдайда – күнтізбелік 15 күн.
Шағымды қарау нәтижелері жазбаша түрде пошта арқылы хабардар етіледі.
24. Егер мемлекеттік қызмет алушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, жергілікті атқарушы орган оларды 6 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді.
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың тізбесі
Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, (астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның қызметін ұйымдастыруға жауапты мемлекеттік мекемесінің атауы
Орналасқан жері, мекенжайы
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға
Байланыс телефоны
Электрондық мекенжайы
1
2
3
4
5
«Жамбыл облысы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы, Абай көшесі, 125
Мемлекеттік қызметтерді ұсынуды талдау бөлімінің меңгерушісі

3. Принципы работы
17. Деятельность местного исполнительного органа основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебных обязанностей;
3) вежливость;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые получатель государственных услуг не получил в установленные сроки.
4. Порядок обжалования
18. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников местного исполнительного органа и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги может обратиться к ответственному должностному лицу определенному местным исполнительным органом, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
19. Жалобы, в случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, направляются на имя ответственного должностного лица соответствующего местного исполнительного органа адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту и на стендах, расположенных в помещениях местного исполнительного органа.
20. Жалобы на некорректное обслуживание при оказании государственной услуги направляются на имя руководителя аппарата местного исполнительного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту и на стендах, расположенных в помещениях местного исполнительного органа.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственных услуг имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
22. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или по электронной почте (в случаях, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан), либо нарочно.
23. Принятая жалоба регистрируется ответственным сотрудником канцелярии в журнале учета входящих документов. Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу), срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактных данных должностного лица у которого можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Установленные сроки рассмотрения обращений физических и юридических лиц – 30 календарных дней, а не требующих получения дополнительной информации и изучения – 15 календарных дней.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
24. В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, местный исполнительный орган обеспечивает их хранение в течение 6 месяцев.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка»
Перечень местных исполнительных органов, по оказанию государственной услуги
Наименование государственных учреждений областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения) ответственных за организацию деятельности уполномоченного органа по земельным отношениям
Месторасположение, адрес
Ответственное лицо за оказание государственной услуги
Контактный телефон
Электронный адрес
1
2
3
4
5
Коммунальное государственное учреждение «Аппарата акима Жамбылской области»
город Тараз, улица Абая, 125
Заведующий отделом анализа предоставления государственных услуг

8-7262-43-36-13, 43-34-54
akim_@zhambyl.kz
«Жамбыл облысы Тараз қаласы Әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы, Сулейманов  көшесі, 3
Әкімнің орынбасары
8-7262-56-04-96
gorakim@zhambyl.kz
«Байзақ ауданы Әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Байзак ауданы, Сарыкемер ауылы, Байзак батыр көшесі, 107
Әкімнің орынбасары
8-7263-72-10-96
baizak_akimat@mail.ru
«Жамбыл облысы Жамбыл ауданы Әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жамбыл ауданы, Аса ауылы, Абай көшесі, 123
Әкімнің орынбасары
8-7263-32-14-81, 32-12-17
zhambul_asa_akimat@mail.ru
«Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жуалы ауданы, Б. Момышұлы ауылы, Жамбыл көшесі, 12
Әкімнің орынбасары
8-7263-52-12-82, 52-03-96
akim_gualin@mail.ru
«Қордай ауданы Әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қордай ауданы, Кордай ауылы, Төле би көшесі, 106
Әкімнің орынбасары
8-7263-62-11-19
akimat_k@mail.ru
«Меркі ауданы Әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Меркі ауданы, Меркі ауылы, Смаилов көшесі, 169
Әкімнің орынбасары
8-7263-22-13-66
merke-kz@mail.kz
«Мойынқұм ауданы Әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мойынқұм ауданы, Мойынқұм ауылы, Аманкелді көшесі, 147
Әкімнің орынбасары
8-7264-22-13-44
www.moinkum-akim.kz
«Т. Рысқұлов ауданы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тұрар Рысқұлов ауданы, Қулан ауылы, Жібек жолы көшесі,69
Әкімнің орынбасары
8-7563-12-23-45
kulan2008@mail.ru
«Жамбыл облысы Сарысу ауданы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Сарысу ауданы, Жаңатас қаласы, 2-ші ықшам аудан, Бейбітшілік көшесі, 1
Әкімнің орынбасары
8-7263-46-22-23
zhandos_sarisu.akimat@mail.ru
«Талас ауданы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Талас ауданы, Қаратау қаласы, Достық алаңы, 1
Әкімнің орынбасары
8-7264-46-12-60
akim_talac@mail.ru
«Шу ауданы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Шу ауданы, Төле би ауылы, Төле би, 274
Әкімнің орынбасары
8-1263-82-37-77
shy_apparat@mail.ru
«Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2 қосымша
Облыс әкіміне (облыс, қала, аудан)
_______________________________________
_______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
кімнен _____________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты _______________________________________
немесе заңды тұлғаның толық атауы)
_______________________________________
ИИН/БИН______________________________
_______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның куәландыратын _______________________________________
құжаттарының деректемелері, жеке куәлігі, _______________________________________
мекенжайы, телефоны)
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беруге өтініш
Сізден менің жеке меншігімдегі (жер пайдаланудағы)
___________________________________________________________________ мекенжайында орналасқан, кадастрлық нөмірі____________________________ жер учаскесінің ____________________________________________________________ нысаналы мақсатын ____________________________________________________________ нысаналы мақсатына _____________________________________________________________________
(нысаналы мақсатын өзгерту қажеттілігінін себебін көрсету) байланысты өзгертуді сұраймын.
Күні __________ Өтініш беруші________________________________
(жеке не уәкілетті тұлғаның тегі, аты,
___________________________________
әкесінің аты немесе заңды тұлғаның
_________________________________
атауы қолы)
Жамбыл облысы әкімдігінің
2013 жылғы 30 қаңтардағы
№ 32 қаулысымен бекітілген
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер

8-7262-43-36-13, 43-34-54
akim_@zhambyl.kz
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима города Тараз Жамбылской области»
город Тараз, улица Сулейманова, 3
Заместитель акима
8-7262-56-04-96
gorakim@zhambyl. kz
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Байзакского района»
Байзакский район, село Сарыкемер, улица Байзак батыра, 107
Заместитель акима
8-7263-72-10-96
baizak_akimat@mail. ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Жамбылского района Жамбылской области»
Жамбылский район, село Аса, улица Абая, 123
Заместитель акима
8-7263-32-14-81, 32-12-17
zhambul_asa_akimat@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Жуалынского района Жамбылской области»
Жуалынский район, село Б. Момышулы, улица Жамбыла, 12
Заместитель акима
8-7263-52-12-82, 52-03-96
akim_gualin@mail. ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Кордайского района»
Кордайский район, село Кордай, улица Толе би, 106
Заместитель акима
8-7263-62-11-19
akimat_k@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Меркенского района»
Меркенский район, село Мерке, улица Смаилова, 169
Заместитель акима
8-7263-22-13-66
merke-kz@mail.kz
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Мойынкумского района»
Мойынкумский район, село Мойынкум, улица Амангелды, 147
Заместитель акима
8-7264-22-13-44
www.moinkum-akim.kz
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима района
Т. Рыскулова»
Турар Рыскуловский район, село Кулан, улица Жибек жолы, 69
Заместитель акима
8-7563-12-23-45
kulan2008@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Сарысуского района Жамбылской области»
Сарысуйский район, город Жанатас, 2-ой микрорайон, улица Бейбитшилик, 1
Заместитель акима
8-7263-46-22-23
zhandos_sarisu.akimat@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Таласского района»
Таласский район, город Каратау, площадь Достык, 1
Заместитель акима
8-7264-46-12-60
akim_talac@mail.ru
Коммунальное государственное учреждение «Аппарат акима Шуского района»
Шуский район, село Толе би, улица Толе би, 274
Заместитель акима
8-1263-82-37-77
shy_apparat@mail. ru
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка»
Акиму области (города, района)
______________________________
(области, города)
______________________________
(фамилия, имя, отчество)
от ___________________________
(фамилия, имя, отчество
физического лица
______________________________
либо полное наименование
______________________________
юридического лица)
ИИН/БИН ______________________
______________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
______________________________
личность физического или
юридического
______________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление на изменение целевого назначения земельного участка
Прошу Вас изменить целевое назначение земельного участка,
принадлежащего мне на праве частной собственности (землепользования), расположенного по адресу ______________________________с кадастровым
номером _______________ с целевого назначения ______________________
на целевое назначение ______________________________________________
в связи с __________________________________________________________
(указать причину необходимости изменения целевого назначения)
Дата ________ Заявитель ___________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
___________________________________
или наименование юридического лица либо
___________________________________
уполномоченного лица, подпись)
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области от
30 января 2013 года № 32
Регламент государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» 1. Общие положения

1. «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) жер учаскесінің орналасқан жері бойынша, мекенжайлары осы регламенттың 1-қосымшасында көрсетілген ауданның, ал егістікте, жақсартылған шабындықтар мен жайылымдарда, көп жылдық екпелер бар жерде, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жері мен орман қоры жерінде облыстық жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны:
автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 16171871 – баптары негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) жергілікті атқарушы органның стенділерінде және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
2) «Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің интернет-ресурсында орналастырылады (бұдан әрі - Басқарма): yzo.zhambul.gov.kz
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру (бұдан әрі – рұқсат) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 11-тармағында  көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап– 10 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жергілікті атқарушы органның жұмыс кестесі: күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден 15-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 19-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау сағат 9-00-ден 19-00-ге дейін кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет жергілікті атқарушы органның ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (пандус, лифт) көзделген.

1. Государственная услуга «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами района, а для проведения работ на пашне, улучшенных сенокосах и пастбищах, на землях, занятых многолетними насаждениями, а также на землях особо охраняемых природных территорий и землях лесного фонда – местным исполнительным органам области (далее – местный исполнительный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту, по местонахождению земельного участка.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Оказание государственной услуги осуществляется на основании статей 16171871 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) стендах местного исполнительного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках;
2) интернет - ресурсе коммунального государственного учреждения «Управление земельных отношений акимата Жамбылской области» (далее – Управление): yzo.zhambul.gov.kz.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента - 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов - 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы местного исполнительного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 19-00 часов, перерывы на обед с 13-00 до 15-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании местного исполнительного органа. В здании располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (пандусы, лифты).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін келесідей құжаттарды беру қажет:
1) осы регламенттың 2-қосымшасына сәйкес, іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы жеке тұлғадан өтініш немесе іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы мерзімдерін, орналасқан жері мен көлемі көрсетілген заңды тұлғадан өтініш;
2) заңды тұлға ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі – заңды тұлға үшін;
3) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі - жеке тұлға үшін;
4) жеке кәсіпкер ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі – жеке кәсіпкер үшін;
5) іздестіру жұмыстарын жүргізуге тапсырманың көшірмесі;
6) іздестіру жұмыстарын жүргізу аймағының жоспары (сызбасы);
7) мемлекеттік қызметті алушымен бекітілген іздестіру жұмыстарын жүргізу бойынша графигі;
8) кепіл хат – топырақ қабатын бүлдірген кезде топырақ қабатын қалпына келтіруді, сондай-ақ келтірілген зиянды төлеу кезінде (қажет болған жағдайда) және жерді нысаналы мақсатында пайдалану үшін оларды пайдалануға жарамды қалпына келтіру жөніндегі іздестіру жұмыстарын орындаушылардың міндеттемесі.
Құжаттардың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
12. Өтініштердің бланкілері жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
13. Құжаттарды қабылдау жер учаскесінің орналасқан орнына байланысты осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес жергілікті атқарушы органның уәкілетті тұлғасымен жүзеге асырылады.
14. Жергілікті атқарушы органның кеңсесінің қызметкерімен мемлекеттік қызметті алушыға осы регламенттің 11-тармағында  көрсетілген құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
15. Рұқсат мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхатпен уәкілетті тұлғаға беріледі.
16. Маусымдық ауыл шаруашылық жұмыстары жүргізілген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Осы регламенттің 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Жергілікті атқарушы орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға рұқсат немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап рұқсат берілді деп есептеледі.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо предоставление следующих документов:
1) заявления от физического лица по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту, или письма-ходатайства от юридического лица о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ с указанием сроков, местоположения и площади земельного участка;
2) копии свидетельства о государственной регистрации получателя государственных услуг в качестве юридического лица – для юридического лица;
3) копии документа удостоверяющего личность – для физического лица;
4) копии свидетельства о государственной регистрации получателя государственных услуг в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
5) копии задания на выполнение изыскательских работ;
6) план (схема) района проведения изыскательских работ;
7) график выполнения изыскательских работ, утвержденного получателем государственной услуги;
8) гарантийного письма – обязательства исполнителей изыскательских работ по восстановлению почвенного покрова, в случае нарушения почвенного покрова, а также возмещению убытков (при необходимости) и приведению земель в состояние пригодное для их использования по целевому назначению.
Для проверки копии документов предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются получателю государственной услуги.
12. Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии местного исполнительного органа.
13. Прием документов осуществляется уполномоченным лицом местного исполнительного органа по местонахождению земельного участка по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
14. Сотрудником канцелярии местного исполнительного органа получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента, с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. Выдача разрешения осуществляется лично получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае проведения сезонных сельскохозяйственных работ.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента, местный исполнительный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если местный исполнительный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги разрешение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи разрешение считается выданным.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Жергілікті атқарушы органның қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты атқару кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түбегейлі және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және құпиялылықты сақтау;
6) мемлекеттік қызмет алушының белгіленген мерзімде алмаған құжаттарын сақталуын қамтамасыз ету.
4. Шағымдану тәртібі
18. Жергілікті атқарушы орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдемдесу үшін мемлекеттік қызмет алушы мекенжайлары мен телефондары осы регламенттің 1-қосымшасындағы тиісті жергілікті атқарушы органмен белгіленген жауапты лауазымды тұлғаға жүгіне алады.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда, мекенжайлары мен телефондары осы регламенттің 1-қосымшасында  көрсетілген жергілікті атқарушы органының жауапты лауазымды тұлғасына жүгінуі арқылы асырылады.
20. Мемлекеттік қызметті дөрекі көрсеткен жағдайда, шағым мекенжайлары мен телефондары осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органның ғимаратында орналасқан стенділерде көрсетілген тиісті жергілікті атқарушы органның аппарат басшысының атына жолданады.
21. Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
22. Шағым пошта арқылы электрондық мекенжай арқылы (қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған жағдайларда), немесе қолма-қол жазбаша нысанда қабылданады.
23. Қабылданған шағым жауапты кеңсе қызметкерімен кіріс құжаттарын тіркеу журналында тіркеледі. Мемлекеттік қызмет алушыға күні мен уақыты, шағымды (арызды) қабылдаған тұлғаның аты-жөні және берілген шағымға жауап алатын орны, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қараудың белгіленген мерзімдері – күнтізбелік 30 күн, ал қосымша ақпарат алуды және зерделеуді талап етпеген жағдайда – күнтізбелік 15 күн.
Шағымды қарау нәтижелері жазбаша түрде пошта арқылы хабардар етіледі.
24. Егер мемлекеттік қызмет алушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, жергілікті атқарушы орган оларды 6 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді.
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың тізбесі
Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, (астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның қызметін ұйымдастыруға жауапты мемлекеттік мекемесінің атауы
Орналасқан жері, мекенжайы
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға
Байланыс телефоны
Электрондық мекенжайы
1
2
3
4
5
«Жамбыл облысы әкімінің аппараты» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы, Абай көшесі, 125
Мемлекеттік қызметтерді ұсынуды талдау бөлімінің меңгерушісі

3. Принципы работы
17. Деятельность местного исполнительного органа основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебных обязанностей;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6)обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Порядок обжалования
18. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников местного исполнительного органа и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги может обратиться к ответственному должностному лицу, определенным местным исполнительным органом, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
19. Жалобы, в случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, направляются к ответственному должностному лицу местных исполнительных органов адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
20. Жалобы на некорректное обслуживание при оказании государственной услуги направляются на имя руководителя аппарата местного исполнительного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту и на стендах, расположенных в помещениях местного исполнительного органа.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
22. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или по электронной почте (в случаях, предусмотренных действующим законодательством), либо нарочно.
23. Принятая жалоба регистрируется ответственным сотрудником канцелярии в журнале учета входящих документов. Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу), срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностного лица у которого можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Установленные сроки рассмотрения обращений физических и юридических лиц – 30 календарных дней, а не требующие получения дополнительной информации и изучения – 15 календарных дней.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
24. В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, местный исполнительный орган обеспечивает их хранение в течение 6 месяцев.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ»
Перечень местных исполнительных органов по оказанию государственной услуги
Наименование государственных учреждений областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения) ответственных за организацию деятельности уполномоченного органа по земельным отношениям
Месторасположение, адрес
Ответственное лицо за оказание государственной услуги
Контактный телефон
Электронный адрес
1
2
3
4
5
Коммунальное государственное учреждение «Аппарата акима Жамбылской области»
город Тараз, улица Абая, 125
Заведующий отделом анализа предоставления государственных услуг