2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 28-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 желтоқсанда № 2092 болып тіркелді. Күші жойылды Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 шілдедегі № 3-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 21.07.2016 № 3-6 шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 778 367 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 209 949 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 305 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 33 643 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 529 470 мың теңге;
2) шығындар – 7 856 804 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 870 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 25 002 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 132 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 94 307 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 94 307 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25 002 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 358 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 74 663 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 22.04.2014 № 31-2; 25.06.2014 № 33-2; 03.09.2014 № 35-2; 19.11.2014 №36-2 ; 03.12.2014 №37-2 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2014 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3 909 530 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2014-2016 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2013 года № 28-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 28 декабря 2013 года № 2092. Утратило силу решением Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 21 июля 2016 года № 3-6
Сноска. Утратило силу решением Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 21.07.2016 № 3-6.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 6 и 7, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 778 367 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 209 949 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 305 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 33 643 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 529 470 тысяч тенге;
2) затраты – 7 856 804 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 870 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 25 002 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 132 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 94 307 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 94 307 тысяч тенге:
поступления займов – 25 002 тысяч тенге;
погашение займов – 5 358 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 74 663 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жамбылского районного маслихата от 22.04.2014 № 31-2; 25.06.2014 № 33-2; 03.09.2014 № 35-2; 19.11.2014 № 36-2; 03.12.2014 № 37-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Принять во внимание, что размер субвенции на 2014 год из областного бюджета районному бюджету составляет 3 909 530 тысяч тенге.
3. В соответствии со ст. 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2014-2016 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организации социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии финансируемых из областного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2014 жылға аудандық жергілікті атқарушы органының резерві – 2 498 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл аудандық мәслихатының 19.11.2014 № 36-2 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2014 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2014 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн сатудан түсетiн аудан бюджетiне түсiмдер 0 мың теңге көлемiнде 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2014 жылға арналған ауданның ауылдық (селолық) округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізімі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в размере – 2 498 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата от 19.11.2014 № 36-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год согласно приложению 2.
6. Утвердить объемы поступлений в бюджет района от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2014 год в размере - 0 тенге согласно приложению 3.
7. Утвердить перечень бюджетных программ аульных (сельских) округов района на 2014 год согласно приложению 4.

8. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті және республикалық бюджет есебінен орындалатын даму бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау аудандық мәслихаттың аумақтық әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданылады.
Жамбыл аудандық мәслихаты Жамбыл аудандық
сессиясының төрағасы: мәслихаты хатшысы:
Ө. Ботаев Р. Бегалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының
2013 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 28-3 шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған Жамбыл ауданының бюджеті

8. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2014 год, реализуемых за счет местного и республиканского бюджета согласно приложению 5.
9. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии Жамбылского Секретарь Жамбылского
районного маслихата: районного маслихата:
О. Ботаев Р. Бегалиев
Приложение 1 к решению
Жамбылского районного маслихата
за № 28-3 от 25 декабря 2013 года
Бюджет Жамбылского района на 2014 год

53805
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
120
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
47737
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
92904
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
678248
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
678248
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
355419
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
263848
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
52750
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4581
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2900
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9990
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7550
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5900
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
13855
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
142600
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
22625
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
1097
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85824
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29136
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1750
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
260
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
54678
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5747
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
5747
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1429840
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
4487
024
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
4487
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

53805
012
Капитальные расходы государственного органа
120
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
47737
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
92904
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
678248
037
Строительство и реконструкция объектов образования
678248
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
355419
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
263848
002
Программа занятости
52750
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4581
005
Государственная адресная социальная помощь
2900
006
Оказание жилищной помощи
9990
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7550
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5900
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13855
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
142600
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
22625
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
1097
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85824
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29136
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1750
021
Капитальные расходы государственного органа
260
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
54678
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5747
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
5747
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1429840
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
4487
024
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
4487
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

3891
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
310
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
80762
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
80762
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
63364
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
63364
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14140
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
49074
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
12
Көлiк және коммуникация
202988
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
119497
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
119497
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
83491
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
83491
13
Басқалар
292520
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
76073
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
76073
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
2498
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2498
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
80439
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49827
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
570
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
30042
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
125680
077
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
125680
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
7830
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

3891
007
Капитальные расходы государственного органа
310
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
80762
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
80762
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
63364
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
63364
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
14140
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
49074
015
Капитальные расходы государственного органа
150
12
Транспорт и коммуникации
202988
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
119497
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
119497
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
83491
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
83491
13
Прочие
292520
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
76073
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
76073
452
Отдел финансов района (города областного значения)
2498
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2498
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80439
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
49827
013
Капитальные расходы государственного органа
570
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30042
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
125680
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
125680
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
7830
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл аудандық мәслихатының 19.11.2014 № 36-2 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
мың теңге
Аудандағы кенттің,
Бағдарламаның атауы
ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараттарының атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
009 "Елді мекен-дердің сани-тариясын қамта-масыз ету"
011 "Елді мекен-дерді абаттан-дыру мен көгал-данды-ру"
013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету"
022 "Мемле-кеттік органның күрделі шығыс-тары"
040 ""Өңірлерді дамыту" Бағдарла-масы шеңберінде өңірлерді экономика-лық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру"
1
"Аса ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Сноска. Приложение 4 в редакции решения Жамбылского районного маслихата от 19.11.2014 № 36-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
тысяча тенге
Наименование аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
Наименования программ
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов"
013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах"
022 "Капитальные расходы государственных органов"
040 "Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
1
Ассинский аульный округ