Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 25 шілдедегі N 47/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 29 тамызда N 2382 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 2014 жылғы 9 қыркүйектегі № 46/02 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 09.09.2014 № 46/02 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы "Лицензиялау туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы", 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1130 "Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" қаулыларына сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Заңды тұлғаларда өз өндірісі барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүліктік кешенді сатып алу нәтижесінде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметті лицензиялау, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Қарағанды облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы N 41/03 "Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысы жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі                  Б. Әбдішев
Қарағанды облысы әкімдігінің
2013 жылғы 25 шілдедегі
N 47/01 қаулысымен
бекітілген
"Заңды тұлғаларда өз өндірісі барысында және құрамында
түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе)
қалдықтары болған мүліктік кешенді сатып алу нәтижесінде
пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын
өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi
және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау),
сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметті
лицензиялау, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламента электронной государственной услуги
Постановление акимата Карагандинской области от 25 июля 2013 года N 47/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 августа 2013 года N 2382. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 9 сентября 2014 года № 46/02
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 09.09.2014 № 46/02 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", от 31 августа 2012 года N 1130 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан", акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам".
2. Государственному учреждению "Управление предпринимательства и промышленности Карагандинской области" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Отменить постановление акимата Карагандинской области от 27 июня 2013 года N 41/03 "Об утверждении регламента электронной государственной услуги".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области                Б. Абдишев
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 июля 2013 года N 47/01
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов
цветных и черных металлов, за исключением деятельности по
реализации лома и отходов цветных и черных металлов,
образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного
производства и в результате приобретения имущественного
комплекса, в составе которого находились лом и (или)
отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам"

1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет жергілікті атқарушы органмен көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші – "Қарағанды облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), сондай-ақ "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы.
2. Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1130 қаулысымен бекітілген "Заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).
3. Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
Өтiнiш берушi немесе лицензиат лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткiзгiште алуға өтiнiш бiлдiрген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша электрондық форматта ресiмделiп, басып шығарылады және лицензиар – органның мөрiмен және басшысының қолымен расталады.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық форматта беру мүмкiндiгi болмаған жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қағаз жеткiзгiште берiледi.
4. Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5.Осы регламентте пайдаланылатын түсініктер және қысқарған сөздер:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, беру және ұсыну үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлғаға (филиал және өкілдікке) және бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
3) БНАЖ – бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе;
4) "Е-лицензиялау" веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта қалпына келтірілген және қолданысын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиар беретін лицензияның сәйкестендіру нөмірін орталықтан құрайтын қызметтің лицензияланатын түрін (кіші түрін) жүзеге асырушы лицензиаттың (объектілері, орындары, учаскелері) филиалдары, өкілдіктері туралы мәліметті қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ);

1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается местным исполнительным органом.
Услугодатель – государственное учреждение "Управление предпринимательства и промышленности Карагандинской области" (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - ПЭП) или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1130 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
В случае обращения заявителя или лицензиата за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии оформляются в электронном формате, распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя органа-лицензиара.
В случае отсутствия возможности выдать лицензию и (или) приложение к лицензии в электронном формате, лицензия и (или) приложение к лицензии выдаются на бумажном носителе.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) ЕНИС – единая нотариальная информационная система;
3) бизнес-идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее - БИН);
4) веб-портал "Е-лицензирование" - информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее - ИС ГБД "Е-лицензирование");

5) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
6) "Заңды тұлға" мемлекеттік деректер базасы – ақпаратты автоматты түрде жинауға, сақтауға және өңдеуге, Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу мақсатында бизнес сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құруға және олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және құзыреттері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге субъектілерге де беруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);
7) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – мемлекеттік органдардың, мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің және қызмет көрсету процесіне қатысатын ақпараттық жүйелердің тізбесі;
8) пайдаланушы – өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
9) транзакциялық қызмет көрсету – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет көрсету;
10) көрсетілетін қызметті алушы – оған электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсетілетін заңды тұлға;
11) электрондық құжат – өзіндегі ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
12) электрондық лицензия – қағаз жеткізгіштегі лицензияға тең ақпараттық технологиялар пайдалана отырып ресімделетін және берілетін электрондық құжат нысанындағы лицензия;
13) электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер;
14) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
15) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерін жүзеге асыру кезінде екінші деңгейдегі банктердің банк операцияларының жекеленген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелері арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮТШ);
16) "электрондық үкіметтің шлюзі" (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;

5) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
6) государственная база данных "Юридические лица" - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ЮЛ);
7) услугополучатель - юридическое лицо, которому государственная услуга оказывается в электронной форме;
8) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;
9) пользователь - субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
12) электронная лицензия - лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
13) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) веб-портал "электронного правительства" - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам, оказываемым в электронной форме;
15) платежный шлюз "электронного правительства" - автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее - ПШЭП);
16) шлюз "электронного правительства" - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);

17) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі (бұдан әрі – ЭЦҚ).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібі
6. Көрсетілетін қызметті берушінің ЭҮП арқылы қадамдық іс-қимылы және шешімі осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген (электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың N 1 диаграммасы):
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (ЭҮП тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП көрсетілетін қызметті алушының пароль енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЭҮП тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты ЭҮП авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны құру;
5) 3-процесс – осы Регламентте нұсқалған "Е-лицензиялау" МДБ АЖ көрсетілетін қызметті алушымен қызметті таңдау, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және электрондық түрде қажетті құжаттардың сұрау нысанына бекітумен, форматтық талаптар мен оның құрылымын ескерумен көрсетілетін қызметті алушымен нысанды толтыру (деректерді енгізу);
6) 4-процесс – қызметті ЭҮТШ төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДБ АЖ түседі;
7) 2-шарт - қызмет көрсеткені үшін төлем фактісін "Е-лицензиялау" МДБ АЖ тексеру;
8) 5-процесс – қызметті көрсеткені үшін төлемдердің "Е-лицензиялау" МДБ АЖ болмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
9) 6-процесс – сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған тіркеу куәліктерінің (жойылған) жоқ болуын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін ЭҮП тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалынған растамаумен байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;

17) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП).
2. Порядок действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер услугополучателя компьютера регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование", указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 - проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұраудың толтырылған (енгізілген деректер) нысанын куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ сұрауды өңдеу;
14) 4-шарт – лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкестігін көрсетілетін қызмет берушінің тексеруі;
15) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ деректерінде бұзушылықтарының бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП құрған қызмет (электрондық лицензия, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру, қызмет көрсетуден бас тарту туралы себепті жауабы) нәтижелерін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалануымен құрылады.
7. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы қадамдық іс-қимылы және шешімі осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген (электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың N 2 диаграммасы):
1) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті беруші қызметкерімен логин мен парольді "Е-лицензиялау" МДБ АЖ енгізуі;
2) 1-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын "Е-лицензиялау" МДБ АЖ логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны "Е-лицензиялау" МДБ АЖ құру;
4) 3-процесс – осы Регламентте нұсқалған қызметті көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен таңдау, қызметті көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен көрсетілетін қызмет алушының мәліметтерін, сондай-ақ көрсетілетін қызмет алушы өкілінің сенімхат бойынша мәліметтерін енгізу (нотариалдық куәландырылған сенімхат болғанда, сенімхатты өзге куәландыру кезінде – сенімхат мәліметтері толтырылмайды);
5) 4-процесс – ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді ЗТ МДҚ жіберу;
6) 2-шарт – БНАЖ сенімхат мәліметтерінің, ЗТ МДБ көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің бар болуын тексеру;
7) 5-процесс - көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЗТ МДБ жоқ болуына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны құру;
8) 6-процесс – құжаттардың қағаз нысанда болуы туралы белгісі бөлігінде сұрау нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің сканерлеуі және оларды сұрау нысанына бекіту;

12) процесс 8 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 - получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия, переоформление, выдача дубликатов лицензии, мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 - выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);
5) процесс 4 - направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ о данных услугополучателя;
6) условие 2 - проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;

9) 7-процесс – сұрауды "Е-лицензиялау" МДБ АЖ тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қызметтерді өңдеу;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкестігін тексеруі;
11) 8-процесс - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
12) 9-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ құрылған қызмет нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушының алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалануымен құрылады.
8. Қызметке сұрауды және жауапты толтыру нысаны www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталында келтірілген.
9. Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша сұраудың орындалу мәртебесін көрсетілетін қызмет алушымен тексеру тәсілі: "электрондық үкімет" порталында "Қызметтерді алу тарихы" бөлімінде, сонымен қатар жергілікті мемлекеттік органға өтініш білдіру кезінде.
10. Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бойынша қажетті ақпарат пен кеңесті call орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібі
11. Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭПШ;
3) ЭПТШ;
4) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ;
5) ЗТ МДБ;
6) көрсетілетін қызметті алушы;
7) көрсетілетін қызметті беруші.
12. Әрбір іс-қимылды орындау мерзімін көрсете отырып, іс қимылдар (рәсімдер, функциялар, операциялар) реттілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген;
13. Іс-қимылдардың сипатталуларына сәйкес олардың логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
14. Электрондық мемлекеттік лицензияның шаблоны және лицензияға қосымшалар осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
15. Көрсетілетін қызметті алушыларға қызметті көрсету нәтижелері осы Регламенттің 4-қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті алушыларға қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпараттар мен ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
17. Қызмет көрсетудің техникалық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) электрондық лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН бар болуы;
3) ЭҮП авторизациялау;

9) процесс 7 - регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 - получение услугополучателем результата услуги сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
9. Способ проверки услугополучателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении в местный исполнительный орган.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll-центра: (1414).
3. Порядок взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД "Е-лицензирование";
5) ГБД ЮЛ;
6) услугополучатель;
7) услугодатель.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий в соответствии с их описаниями приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Шаблон электронной государственной лицензии и приложения к лицензии приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания услуги услугополучателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги услугополучателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация ПЭП;

4) ЭЦҚ көрсетілетін қызметті алушыда болуы;
5) екінші деңгейдегі банкіде банкілік карточкасының немесе ағымдағы шотының бар болуы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі
18. "Заңды тұлғаларда өз өндірісі барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүліктік кешенді сатып алу нәтижесінде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметті лицензиялау, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметі ішінара автоматтандырылған және халыққа қызмет көрсету орталығымен көрсетілмейді.
"Заңды тұлғаларда өз өндірісі барысында және
құрамында түстi және (немесе) қара металл
сынықтары және (немесе) қалдықтары болған
мүліктік кешенді сатып алу нәтижесінде пайда
болған түстi және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын өткізу жөніндегі қызметті
қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және
қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау
(дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға
өткiзу жөніндегі қызметті лицензиялау, қайта
ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру" электрондық
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-қимылдарын сипаттау
іс-қимыл (жұмыс барысының, ағысының) N
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Іс-қимылдың атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) және оларды сипаттау
ЭЦҚ тіркеу куәлігін көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет браузеріне бекіту
көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құру
Электронды түрде қажетті құжаттарды бекіте отырып, қызметті таңдайды және сұрау деректерін құрады
Қызметті төлеу
Төлемнің жоқ болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құрады
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұрауды сәтті құру туралы хабарламаны көрсету
Сұраныс етілген электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру
Сұрауды сәтті құру туралы хабарламаны көрсету
Әрекетті сәтті аяқтау туралы хабарламаны көрсету
Сұраныс етілген электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру
Орындалу мерзімдері
10-15 секунд
20 секунд
1,5 минут
1,5 минут
10-15 секунд
Келесі іс-қимыл нөмірі
2-егер көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар бар болса;
3-егер авторизация табысты өтсе
-
4
5-егер төлемесе,
6-егер төлесе
-
кестенің жалғасы
6
7
8
9
10
11
көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
Сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдау
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құрады
ЭЦҚ арқылы сұрауды куәландыру (қол қою)
Электрондық құжатты, өтінішті (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ сұрауды өңдеу
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Сұранысты бағыттау
Сұраныс етілген электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру
Сұранысты бағыттау
Өтінішке нөмір берумен сұранысты тіркеу
Сұраныс етілген электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру
Электрондық лицензия
10-15 секунд
10-15 секунд
1,5 минут
15 жұмыс күні
-
-
7-егер ЭЦҚ қате болса;
8-ЭЦҚ қате болмаса
-
-
Лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің біліктілік талаптарына және негіздерге көрсетілетін қызметті алушының сәйкестігін тексеру
2-кесте. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы ҚФБ-ның іс-қимылдарын сипаттау
іс-қимыл (жұмыс барысының, ағысының) N 3
1
2
3
4
ҚФБ атауы
көрсетілетін қызметті беруші
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
көрсетілетін қызметті беруші
ЗТ МДБ
Іс-қимылдың атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) және оларды сипаттау
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ авторизацияланады
Деректерде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құрады
Көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің қызметті таңдауы
Көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеруге сұрауды ЗТ МДБ жіберу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұрауды сәтті құру туралы хабарламаны көрсету
Сұраныс етілген электрондық мемлекеттік қызметтен көрсетілетін бас тарту туралы хабарламаны құру
Сұрауды сәтті құру туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты бағыттау
Орындалу мерзімдері
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минут
1,5 минут
Келесі іс-қимыл нөмірі
1-көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің логині мен паролі деректерінің түпнұсқалығың "Е-лицензиялау" МДБ АЖ тексеру
-
4
5-егер көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтар бар болса;
6-егер авторизация табысты өтсе
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
көрсетілетін қызметті беруші
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
Деректерде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құру
Құжаттарды бекіте отырып сұраныс нысанын толтыру
Электрондық құжатты "Е-лицензиялау" МДБ АЖ тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ сұрауды өңдеу
Көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны "Е-лицензиялау" МДБ АЖ құру
Электронды құжат (электронды лицензия)
Сұраныс етілген электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру
Сұрауды сәтті құру туралы хабарламаны көрсету
Өтінішке нөмір берумен сұранысты жүйеде тіркеу
Сұраныс етілген электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру
Электрондық лицензия
1,5 минут
10-15 секунд
15 жұмыс күні
-
-
8-егер "Е-лицензиялау" МДБ АЖ сұрау бойынша деректер болмаса,
9-егер сұрау бойынша деректер табылса
-
-
"Заңды тұлғаларда өз өндірісі барысында және
құрамында түстi және (немесе) қара металл
сынықтары және (немесе) қалдықтары болған
мүліктік кешенді сатып алу нәтижесінде пайда
болған түстi және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын өткізу жөніндегі қызметті
қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және
қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау
(дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға
өткiзу жөніндегі қызметті лицензиялау, қайта
ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру" электрондық
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік көрсетілетін
қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың
N 1 диаграммасы
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы электрондық мемлекеттік
көрсетілетін қызметті көрсету кезіндегі функционалдық
өзара іс-қимылдың N 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Заңды тұлғаларда өз өндірісі барысында және
құрамында түстi және (немесе) қара металл
сынықтары және (немесе) қалдықтары болған
мүліктік кешенді сатып алу нәтижесінде пайда
болған түстi және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын өткізу жөніндегі қызметті
қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және
қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау
(дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға
өткiзу жөніндегі қызметті лицензиялау, қайта
ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру" электрондық
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Нысан
Лицензия
20 __ жылғы "___" ________________ N _________________
_____________________________________________________________________
("Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
_____________________________________________________________________
сәйкес лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________ айналысуға
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру
_____________________________________________________________________
нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты
_____________________________________________________________ берілді        (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Лицензия түрі _______________________________________________________
("Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы
_____________________________________________________________________
Заңының 9-бабына сәйкес)
Лицензияның қолданылуының ерекше шарттары ___________________________
("Лицензиялау туралы"
_____________________________________________________________________

4) наличие у услугополучателя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
18. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам" частично автоматизированная и не обслуживается через центр обслуживания населения.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги "Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
деятельности по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими лицами
лома и отходов цветных и черных металлов,
за исключением деятельности по реализации
лома и отходов цветных и черных металлов,
образовавшихся у юридических лиц в ходе
собственного производства и в результате
приобретения имущественного комплекса,
в составе которого находились лом и (или) отходы
цветных и (или) черных металлов, лицензиатам"
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ПШЭП
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Отображение уведомления об успешном завершении действия
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
20 секунд
1,5 минут
1,5 минут
10-15 секунд
6
Номер следующего действия
2 - если есть нарушения в данных потребителя;
3 - если авторизация прошла успешно
-
4
5 - если не оплатил,
6 - если оплатил
-
продолжение таблицы
1
6
7
8
9
10
11
2
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
3
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа, заявление (запроса услугополучателя) в ИС "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная лицензия)
4
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронная лицензия
5
10-15 секунд
10-15 секунд
1,5 минут
15 рабочих дней
-
-
6
7 - если в ЭЦП ошибка,
8 - если ЭЦП без ошибки
-
-
10 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ГБД ЮЛ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных услугополучателя в ГБД ЮЛ
4
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Номер следующего действия
1 - Проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
-
4
5 - если есть нарушения в данных услугополучателя;
6 - если авторизация прошла успешно
продолжение таблицы
1
5
6
7
8
9
2
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
3
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная лицензия)
4
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронная лицензия
5
1,5 минут
10-15 секунд
15 рабочих дней
-
-
6
-
-
8 - если в ИС ГБД "Е-лицензирование" отсутствуют данные по запросу,
9 - если данные по запросу найдены
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги "Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
деятельности по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими лицами
лома и отходов цветных и черных металлов,
за исключением деятельности по реализации
лома и отходов цветных и черных металлов,
образовавшихся у юридических лиц в ходе
собственного производства и в результате
приобретения имущественного комплекса,
в составе которого находились лом и (или) отходы
цветных и (или) черных металлов, лицензиатам"
Диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной
услуги "Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
деятельности по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими лицами
лома и отходов цветных и черных металлов,
за исключением деятельности по реализации
лома и отходов цветных и черных металлов,
образовавшихся у юридических лиц в ходе
собственного производства и в результате
приобретения имущественного комплекса,
в составе которого находились лом и (или) отходы
цветных и (или) черных металлов, лицензиатам"
Форма
Лицензия
"___" _________ 20 ___ года       N _____
Выдана ______________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
_____________________________________________________________________
номер юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество
_____________________________________________________________________
(в случае наличия), индивидуальный
_____________________________________________________________________
идентификационный номер физического лица)
на занятие __________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии
_____________________________________________________________________
с Законом Республики Казахстан "О лицензировании")
Вид лицензии ________________________________________________________
(в соответствии со статьей 9
_____________________________________________________________________
Закона Республики Казахстан "О лицензировании")
Особые условия действия лицензии ____________________________________

Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес)
Лицензиар ___________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _____________________________________________
(басшының (уәкiлеттi тұлғаның) Т.А.Ә.)
Қолы ______________ (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Мөр орны (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Берілген орны ______________________________
Лицензияға қосымша
Лицензияның нөмірі ____________
Лицензияның берілген күні 20 __ жылғы ___ ______________
Лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі (лері) _____________________
("Лицензиялау туралы"
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
_____________________________________________________________________
лицензияланатын қызметтің кіші түрінің атауы)
_____________________________________________________________________
Өндiрiстік база _____________________________________________________
(орналасқан жерi)
Лицензиат ___________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері,
_____________________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі,
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
Лицензиар ___________________________________________________________
(лицензияға қосымшаны берген органның толық атауы)
_____________________________________________________________________
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _____________________________________________
(басшының (уәкiлеттi тұлғаның) Т.А.Ә.)
Қолы ____________________________ (қағаз тасығыштағы қосымшалар үшін)
Мөр орны (қағаз тасығыштағы қосымшалар үшін)
Қосымшаның N ______________________________
Қолданылу мерзiмi _________________________
Берілген орны _____________________________
"Заңды тұлғаларда өз өндірісі барысында және
құрамында түстi және (немесе) қара металл
сынықтары және (немесе) қалдықтары болған
мүліктік кешенді сатып алу нәтижесінде пайда
болған түстi және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын өткізу жөніндегі қызметті
қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және
қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау
(дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға
өткiзу жөніндегі қызметті лицензиялау, қайта
ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру" электрондық
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтің: "сапа" және
"қолжетімділік" көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны
________________________________________________________________
(қызмет атауы)

(в соответствии со статьей 9-1
_____________________________________________________________________
Закона Республики Казахстан "О лицензировании")
Лицензиар ___________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо) __________________________________
(Ф. И. О. руководителя (уполномоченного лица)
_____________ Подпись (для лицензий на бумажных носителях)
Место печати (для лицензий на бумажных носителях)
Место выдачи ____________________________
Приложение к лицензии
Номер лицензии _________________
Дата выдачи лицензии ______________ 20 ___ года
Подвид(ы) лицензируемого вида деятельности __________________________
(наименование подвида
_____________________________________________________________________
лицензируемого вида деятельности в соответствии
_____________________________________________________________________
с Законом Республики Казахстан "О лицензировании")
_____________________________________________________________________
Производственная база _______________________________________________
(местонахождение)
Лицензиат ___________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
_____________________________________________________________________
номер юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае
_____________________________________________________________________
наличия) индивидуальный идентификационный номер физического лица)
_____________________________________________________________________
Лицензиар ___________________________________________________________
(полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии)
Руководитель (уполномоченное лицо) __________________________________
(Ф.И.О. руководителя (уполномоченного лица)
___________ подпись (для приложений на бумажных носителях)
Место печати (для приложений на бумажных носителях)
Номер приложения ________________________
Срок действия ___________________________
Место выдачи ____________________________
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной
услуги "Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
деятельности по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими лицами
лома и отходов цветных и черных металлов,
за исключением деятельности по реализации
лома и отходов цветных и черных металлов,
образовавшихся у юридических лиц в ходе
собственного производства и в результате
приобретения имущественного комплекса,
в составе которого находились лом и (или) отходы
цветных и (или) черных металлов, лицензиатам"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________
(наименование услуги)

1. Сіз электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің үдерісі сапасымен және нәтижесімен қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электронды мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.