"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 6 ақпандағы N 02/42 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 20 наурызда N 2263 болып тіркелді. Күші жойылды Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 27 мамырдағы № 12/23 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 27.05.2013 N 12/23 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына сәйкес Сәтбаев қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары М.С. Мадиеваға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сәтбаев қ. әкімі                           Б.Д. Ахметов
Сәтбаев қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 06 ақпандағы
N 02/42 қаулысымен
бекітілді
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі түсініктер
1. Осы регламентте келесідей негізгі түсініктер қолданылады:
1) балаларға қосымша білім беретін ұйым – білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қосымша білім берудің білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын оқу-тәрбие ұйымы;
2) ҚФБ – мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер;
3) мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлға.
2. Жалпы ережелер
2. Осы "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) балаларға қосымша білім беру үшін қосымша білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау рәсімін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) айқындайды.
3. Мемлекеттік қызмет Сәтбаев қаласының балаларға қосымша білім беру ұйымдарымен көрсетіледі (байланыс мәліметтері осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген).

Об утверждении регламента государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования"
Постановление акимата города Сатпаев Карагандинской области от 6 февраля 2013 года N 02/42. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 20 марта 2013 года N 2263. Утратило силу постановлением акимата города Сатпаев Карагандинской области от 27 мая 2013 года N 12/23
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Сатпаев Карагандинской области от 27.05.2013 N 12/23.
В соответствии с Законами Республики Казахстан "Об административных процедурах" от 27 ноября 2000 года, "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, акимат города Сатпаев ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования".
2. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Мадиеву М.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дня после его первого официального опубликования.
Аким г. Сатпаев                            Б.Д. Ахметов
Утверждено
постановлением акимата
города Сатпаев N 02/42
от 6 февраля 2013 года
Регламент государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования"
1. Общие положения
1. В настоящем регламенте используются следующие основные понятия:
1) организация дополнительного образования – организация дополнительного образования, реализующая образовательные учебные программы дополнительного образования для детей и учащихся;
2) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" (далее – Регламент) определяет процедуру приема документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования (далее – государственная услуга).
3. Государственная услуга оказывается организациями дополнительного образования города Сатпаев (контактные данные указаны в приложении 1 настоящего Регламента).

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 1-бабының 38-1)39) тармақшаларына; 4-бабының 19) тармақшасына; 5-бабының 44-5) тармақшаларына; 6-бабының 2-тармағының 14) тармақшасына; 6-бабының 3-тармағының 5)10) тармақшаларына; 6-бабының 4-тармағының 5)9) тармақшаларына; 23-бабының 3-тармағына; 26-бабының 12-тармағына; 40-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі қосымша білім беру ұйымына осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес баланың заңды өкілі мен балаларға қосымша білім беру ұйымдарының арасында жасалған шарт негізінде қабылданғаны туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет 3 жастан 18 жасқа дейінгі жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті қарастыру 3 жұмыс күнін құрайды (балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептері үшін 15 күн);
2) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызметті алу үшін күту (тіркелу кезінде) уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
3) өтініш иесінің мемлекеттік қызметті көрсету орнында өтінішті берген күні қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
9. Мемлекеттік қызметті алушы жеке өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызметті өтініш түскеннен бастап 3 жұмыс күні ішінде балаларға қосымша білім беру ұйымдары жұмыстарының белгіленген кестесіне сәйкес жауапты тұлға жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік қызмет жұмыс күндері демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген кестеге сәйкес түскі үзіліспен 09.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
Алдын ала жазылу және қызметті жедел ресімдеу қарастырылмаған.
11. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға, оның ішінде даму мүмкіндігі шектеулі тұлғаларға қызмет көрсету жағдайлары қарастырылған балаларға қосымша білім беру ұйымдарының ғимараттарында көрсетіледі.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 38-1)39) статьи 1; подпунктом 19) статьи 4; подпунктом 44-5) статьи 5; подпунктом 14) пункта 2 статьи 6; подпунктами 5), 10) пункта 3 статьи 6; подпунктами 5), 9) пункта 4 статьи 6; пунктом 1, подпунктом 1) пункта 2пунктом 3 статьи 23; пунктом 12 статьи 26; пунктом 4 статьи 40 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются приказ о зачислении в организацию дополнительного образования детей (далее приказ), изданный на основании договора согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, заключенного между законными представителями детей и организацией дополнительного образования детей либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам в возрасте от 3 до 18 лет (далее - получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги составляют 3 рабочих дня (15 дней для детских музыкальных, художественных школ, школ искусств и спортивных школ);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, - не более 30 минут.
9. Государственная услуга осуществляется ответственным лицом в соответствии с установленным графиком работы организации дополнительного образования детей, при личном обращении получателя государственной услуги по истечению 3 рабочих дней с момента поступления заявления.
10. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. Государственная услуга оказывается в зданиях организаций дополнительного образования детей, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями.

12. Мемлекеттік қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш қабылдаған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы балаларға қосымша білім беру ұйымына жүгінеді, өтініш береді және жауапты тұлғаға құжаттар пакетін ұсынады;
2) балаларға қосымша білім беру ұйымының жауапты тұлғасы құжаттарды тіркейді және балаларға қосымша білім беру ұйымы басшылығының қарауына ұсынады, ол жауапты тұлғаны анықтайды;
3) жауапты тұлға келіп түскен құжаттарды тексереді, балалардың заңды өкілдері мен балаларға қосымша білім беру ұйымының арасында жасалған шарт негізінде балаларға қосымша білім беру ұйымына қабылданғаны туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ресімдейді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін балаларға қосымша білім беру ұйымында құжаттарды қабылдауды іске асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде әрекеттер тәртібін сипаттау
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар балаларға қосымша білім беру ұйымдарына тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы балаларға қосымша білім беру ұйымдарына мынадай құжаттарды тапсыруы керек:
1) балаларды қосымша білім беру ұйымдарына тіркеу туралы ата-аналарының немесе заңды өкілдерінің өтініші;
2) баланың туу туралы куәлігінің, жеке басын куәландыратын құжатының (бар болған жағдайда) көшірмесі;
3) бала мен ата-анасы (заңды өкілдері) туралы мәліметтері бар сауалнама;
4) қызмет көрсету талаптары көрсетілген шарт (қажеттілігіне қарай);
5) қажеттілігіне қарай денсаулығы туралы анықтама (медициналық төлқұжат).
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға өтінішті қабылдау күні мен нөмірі, қызметті алу күні көрсетілген қолхатты берген жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қажетті құжаттарды алу туралы қолхат беріледі.
17. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі туралы ақпаратты алу үшін мемлекеттік қызметті алушы өтініш түскеннен кейін 3 жұмыс күні өткен соң бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес жауапты тұлғаға жеке өзі баруы тиіс.
18. Мемлекеттік қызметті алушының осы Регламенттің 15-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбауы бас тартудың себептерін жазбаша дәлелдеумен мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.

12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги обращается в организацию дополнительного образования детей и подает заявление, предоставляет пакет документов ответственному лицу;
2) ответственное лицо организации дополнительного образования детей регистрирует документы и представляет документы на рассмотрение руководителю организации дополнительного образования детей, руководитель определяет ответственного исполнителя;
3) ответственное лицо проверяет поступившие документы, на основании договора между законными представителями детей и организацией дополнительного образования детей подготавливает приказ о зачислении ребенка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет, один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги необходимые документы предоставляют в организацию дополнительного образования детей.
15. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить в организацию дополнительного образования детей, следующие документы:
1) заявление о зачислении в организации дополнительного образования детей от законных представителей;
2) копию свидетельства о рождении, документа удостоверяющего личность ребенка (при наличии);
3) анкету со сведениями о ребенке и о законных представителях;
4) договор с условиями оказания услуги (по необходимости);
5) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт) по необходимости.
16. При сдаче всех документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о получении необходимых документов с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного лица, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.
17. Способом доставки информации о результате оказанной государственной услуги является личное обращение получателя государственной услуги к ответственному лицу в соответствии с установленным графиком работы по истечении 3 рабочих дней с момента поступления заявления.
18. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 15 - настоящего Регламента с письменным обоснованием причин отказа.

19. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) балаларға қосымша білім беру ұйымының басшылығы;
2) балаларға қосымша білім беру ұйымының жауапты тұлғасы.
20. Әрбір әкімшілік әрекеттің орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаты осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
21. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттер мен ҚФБ логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламентке 4-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызметті көрсетуге балаларға қосымша білім беру ұйымының басшысы жауапты болып табылады (бұдан әрі – лауазымды тұлға).
Лауазымды тұлға мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде көрсетудің іске асырылуы мен сапасына жауапты болады.
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Сәтбаев қаласының балаларға қосымша білім беру ұйымдарының байланыс мәліметтері
Білім беру саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша функцияларды іске асыратын балаларға қосымша білім беру ұйымдарының атауы
Орналасқан жері, мекенжайы, электрондық мекенжайы
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
Сәтбаев қаласы әкімдігі Сәтбаев қаласы білім бөлімінің "Сәтбаев қаласының N 2 балалар музыкалық мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны
Жезказган селосы, Жубанов көшесі 11, телефон:
8 (71063) 2-61-58
Күн сайын демалыс (жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күн сайын сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін
Сәтбаев қаласы әкімдігінің Сәтбаев қаласы білім бөлімінің "Сәтбаев қаласының оқушылар сарайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны
Сәтбаев қаласы, Абая көшесі 67а, телефон:
8 (71063) 35678
Күн сайын демалыс (жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күн сайын сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін
Сәтбаев қаласы әкімдігінің Сәтбаев қаласы білім бөлімінің "Сәтбаев қаласының балалар өнер мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны
Сәтбаев қаласы, Абая көшесі 67а, телефон:
8 (71063) 3-50-17
Күн сайын демалыс (жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен күн сайын сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ҚОСЫМША БІЛІМ БЕРУ ҰЙЫМЫ МЕН БАЛАНЫҢ АТА-АНАСЫ
АРАСЫНДАҒЫ ҮЛГІ ШАРТ
____________қаласы "___"___________ 20__ ж.
Балаларға қосымша білім беру ұйымы __________________________________ ____________________________________________________________________,                              (атауы)
Бұдан әрі ҚБҰ деп аталатын ____________________________________ атынан
ҚБҰ Жарғысының негізінде әрекет ететін директор _____________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
бір жағынан және бұдан әрі __________________________________________ _____________________________________________________________________
(баланың тегі, аты, әкесінің аты; туған жылы)
"Ата-анасы" деп аталатын анасы (әкесі, оларды алмастыратын тұлғалар)
_____________________________________________________________________
(анасының, әкесінің, оларды алмастыратын тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты)
екінші жағынан, төмендегілер туралы осы шартты жасады:

19. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) руководитель организации дополнительного образования;
2) ответственное лицо организации дополнительного образования.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указана в приложении 4 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
22. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель организации образования (далее - должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования
для детей по предоставлению им
дополнительного образования"
Контактные данные организаций дополнительного образования города Сатпаев
Наименование дошкольных организаций, осуществляющих функции по оказанию государственной услуги в области образования
Месторасположение, адрес
Контактный телефон
График работы
1
2
3
4
Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская музыкальная школа N2 города Сатпаев" акимата города Сатпаев отдела образования города Сатпаев
поселок Жезказган, улица Жубанова, 11
8 (71063) 2-61-58
Ежедневно с 09.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней
Коммунальное государственное казенное предприятие "Дворец школьников города Сатпаев" акимата города Сатпаев отдела образования города Сатпаев
город Сатпаев, улица Абая, 67 а
8 (71063) 3-56-78
Ежедневно с 09.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней
Коммунальное государственное казенное предприятие "Детская школа искусств города Сатпаев" акимата города Сатпаев отдела образования города Сатпаев
город Сатпаев, улица Абая, 67 а
8 (71063) 3-50-17
Ежедневно с 09.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление
в организации дополнительного образования
для детей по предоставлению им
дополнительного образования"
ТИПОВОЙ ДОГОВОР МЕЖДУ ОРГАНИЗАЦИЕЙ ДОПОЛНИТЕЛЬНОГО ОБРАЗОВАНИЯ И РОДИТЕЛЯМИ РЕБЕНКА
город ____________ "___"___________ 20 __ г.
Организация дополнительного образования детей _______________________
____________________________________________________________________,
(наименование)
именуемая в дальнейшем ОДО, в лице директора ________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
действующей на основании Устава ОДО, с одной стороны, и матерью
(отцом, лицом, их заменяющим) ______________________________________
(фамилия, имя, отчество матери, _____________________________________
отца, лиц, их заменяющих)
именуемой в дальнейшем "Родитель", ребенка __________________________
(фамилия, имя, отчество
_____________________________________________________________________
ребенка; год рождения)
с другой стороны, заключили настоящий договор о следующем:

1. ҚБҰ міндеті:
1.1. ______________________________________________________ негізінде
(қабылдау туралы құжаттың атауы)
баланы _________________________________________________
үйірмеcіне/секциясына тіркеу
(атауы)
1.2. Ақысыз білім беру қызметтерін қамтамасыз ету _____________________________________________________________________
(құрылтайшы, демеушілер
_____________________________________________________________________
қаржысынан төленетін ақылы білім беру қызметі түрлерінің атауы)
ақылы білім беру қызметтері _________________________________________
(ата-ана қаржысынан төленетін
_____________________________________________________________________
қызмет түрлерінің атауы)
оның шығармашылық қабілеттерін дамыту;
балаға оның даму ерекшелігіне қарай жеке ықпал етуді жүзеге асыру;
баланың эмоционалдық қолайлылығына қамқор болу.
1.3. Баланы ___________________________________________________
(бағдарлама атауы; бағдарламаны бекіткен органның атауы)
бағдарламасы бойынша оқыту.
1.4. Баланың жас, жеке ерекшеліктеріне, білім бағдарламасының мазмұнына сәйкес оқу жұмысын ұйымдастыру.
1.5. Баланы келесі жас ерекшелігі тобына ауыстыру
_____________________________________________________________________
(ауыстыру уақыты)
1.6. Осы шартты орындау.
2. "Ата-ана" міндетті:
2.1. ҚБҰ Жарғысын және осы шартты орындау.
2.2. ҚБҰ-ға балаға қызмет көрсеткені үшін ____________ мерзімде _____________________________________________________________________
_________________ сомада ақы төлеу.
2.3. Баланы 16-жасқа толмаған басқа адамға сеніп тапсырмай, баланы тәрбиешіге өзі тапсыру және алып кету (немесе басқа жағдайлар).
2.4. Баланы қосымша білім беру ұйымына ұқыпты күйінде; таза киім және аяқ киіммен алып келу
_____________________________________________________________________
(баланың жергілікті; маусымдық; жас; жеке ерекшеліктеріне
_____________________________________________________________________
қарай қосымша білім беру ұйымдарының басқа талаптары)
2.5. ҚБҰ-ға баланың келе алмайтыны, оның ауырып қалғаны туралы хабарлау.
2.6. Баланы оқытудың барлық бағыттары бойынша ҚБҰ-мен бірлесіп әрекет ету.
2.7. ҚБҰ-ға Жарғылық міндеттерді іске асыру бойынша қолдан келетін көмек көрсету
_____________________________________________________________________
(бала өмірін қорғау; сауықтыру; гигиеналық;
_____________________________________________________________________
мәдени-эстетикалық; экологиялық тәрбие;
_____________________________________________________________________
Отбасы жағдайындағы түзету жұмыстары; басқалары)

1. ОДО обязуется:
1.1. Зачислить ребенка в кружок/секцию
__________________________________________
(наименование)
на основании _______________________________________________________
(наименование документа о зачислении)
1.2. Обеспечить бесплатные образовательные услуги ___________________
(наименование видов услуг,
_____________________________________________________________________
оплачиваемых за счет средств спонсоров; учредителя)
платные образовательные услуги ______________________________________
(наименование видов услуг,
_____________________________________________________________________
оплачиваемых родителями)
развитие его творческих способностей и интересов;
осуществлять индивидуальный подход к ребенку, учитывая особенности
его развития;
заботиться об эмоциональном благополучии ребенка.
1.3. Обучать ребенка по программе ___________________________________
(наименование программы;
_____________________________________________________________________
название органа, утвердившего программу)
1.4. Организовывать деятельность ребенка в соответствии с его
возрастом, индивидуальными особенностями, содержанием образовательной
программы.
1.5. Переводить ребенка в следующую возрастную группу
_____________________________________________________________________
(дата перевода)
1.6. Соблюдать настоящий договор.
2. "Родитель" обязуется:
2.1. Соблюдать Устав ДО и настоящий договор.
2.2. Вносить плату за содержание ребенка в ДО в сумме
_____________________________________________________________________
в сроки _____________________________________________________________
2.3. Лично передавать и забирать ребенка у воспитателя, не
передоверяя ребенка лицам, не достигшим 16-летнего возраста (или иные
условия).
2.4. Приводить ребенка в ОДО в опрятном виде; чистой одежде и обуви
____________________________________________________________________
(иные требования ОДО с учетом местных; сезонных;
_____________________________________________________________________
возрастных; индивидуальных особенностей ребенка)
2.5. Информировать ОДО о предстоящем отсутствии ребенка; его болезни.
2.6. Взаимодействовать с ОДО по всем направлениям обучения ребенка.
2.7. Оказывать ОДО посильную помощь в реализации уставных задач
_____________________________________________________________________
(охрана жизни ребенка; оздоровление; гигиеническое;
_____________________________________________________________________
культурно - эстетическое; экологическое воспитание;
_____________________________________________________________________
коррекционная работа в условиях семьи; иное)

3. ҚБҰ-ның:
3.1. ҚБҰ-да әрі қарай баруға кедергі болатын бала денсаулығының жай-күйі туралы медициналық қорытынды болған жағдайда баланы ҚБҰ-дан шығаруға;
3.2. "Ата-ананың" өтініші бойынша ҚБҰ-да балаға қызмет көрсеткені үшін төлемдердің мерзімін ұзартуға;
3.3. Баланы отбасында тәрбиелеу ісін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізуге;
3.4. "Ата-ана" өз міндеттерін жүйелі түрде орындамаған жағдайда, "Ата-ананы" алдын ала ______ күн бұрын ескертіп, осы шартты бұзуға құқығы бар.
4. "Ата-ананың":
4.1. ҚБҰ Педагогтер кеңесі жұмыстарына кеңесші дауысы құқығымен қатысуға;
4.2. Балалармен жұмысты жақсарту және қосымша қызметтерді ұйымдастыру бойынша ұсыныстар енгізуге;
4.3. ҚБҰ-да балалармен жұмыста қолданылатын білім беру бағдарламаларын таңдауға;
4.4. ҚБҰ-да ұсынылатын қосымша қызметтер түрлерін таңдауға.
4.5. ҚБҰ-да баланың бейімелу кезеңінде онымен _____ күн; _____ сағат; басқа жағдайларда ________________ бірге болуға;
4.6. ҚБҰ-ға балаға қызмет көрсету үшін төлемақының мерзімін ұзарту; қосымша қызметтер үшін төлемақы жөнінде белгіленген мерзімінен _____ күн кешіктірмей өтініш білдіруге;
4.7. ҚБҰ Жарғысы мен осы шарт міндеттерінің орындалуын талап етуге.
4.8. Топтағы балалармен жұмыс жөнінде қосымша білім беру ұйымының директоры мен мұғалімдерінің есебін тыңдауға.
4.9. Осы шартты бір жақты тәртіппен ҚБҰ-ны бұл жөнінде алдын ала ____ күн бұрын ескерту арқылы бұзуға құқығы бар.
4.10. Шарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және екі жақтың келісуі бойынша мерзімі ұзартылуы; өзгертілуі; толықтырылуы мүмкін.
5. Шартқа өзгерістер, толықтырулар қосымша нысанда енгізіледі.
6. Тараптар міндеттердің тиісті деңгейде орындалуына немесе дұрыс орындалмауына жауапты. ________________________________________
(екі жақтың жауапкершіліктері)
8. Шарттың қолданылу мерзімі: ________201_ ж бастап __________ дейін.
9. Шарт екі данада жасалған:
Бір данасы ҚБҰ-да баланың жеке құжатында, екіншісі - "Ата-анада" (оларды алмастыратын тұлғаларда).
Осы Шартқа қол қойған тараптар:
Қосымша білім беру ұйымы            Ата-ана: анасы (әкесі, оларды
N ___________                            алмастыратын тұлғалар)
Мекенжайы: ______________________     _______________________________
(индекс, қала, көше, үй),            (тегі, аты, әкесінің аты)
_________________________________   Мекенжайы: _____________________
Төлқұжат деректері: ________
__________________________________________________________________
жұмыс орны;
__________________________________________________________________
лауазымы;
_________________________________________________________________
үй, жұмыс телефоны)
Қолы ______________________ Қолы ______________________ Мөр
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір әкімшілік әрекеттің (үдерістің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (үдерістерінің) реттілігі
Негізгі үдеріс әрекеттері (жұмыс ағымы, барысы)
Әрекет N (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
ҚФБ атауы
Балаларға қосымша білім беру ұйымының жауапты тұлғасы
Балаларға қосымша білім беру ұйымының басшылығы
Балаларға қосымша білім беру ұйымының жауапты тұлғасы
Әрекет (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды қабылдау туралы мемлекеттік қызметті алушыға қолхат беру
Құжаттармен танысу
Құжаттардың толық болуын тексеру, балалардың заңды өкілдері мен балаларға қосымша білім беру ұйымының арасында жасалған шарт негізінде шығарылған балаларға қосымша білім беру ұйымына қабылданғаны туралы бұйрықты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты тұлғаның орындауына тапсыру
Балалардың заңды өкілдері мен балаларға қосымша білім беру ұйымының арасында жасалған шарт негізінде шығарылған балаларға қосымша білім беру ұйымына қабылданғаны туралы бұйрықты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Орындау мерзімдері
30 минут
1 сағат
2 жұмыс күні
"Балаларға қосымша білім беру бойынша
қосымша білім беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және оқуға қабылдау"
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс әрекеттердің (үрдістердің) өзара әрекеті мен реттілік сипаттамасы

3. ОДО имеет право:
3.1. Отчислить ребенка из ОДО при наличии медицинского заключения о
состоянии здоровья ребенка, препятствующего его дальнейшему
пребыванию.
3.2. Предоставлять "Родителю" отсрочку платежей за содержание ребенка
в ОДО по его ходатайству.
3.3. Вносить предложения по совершенствованию воспитания ребенка в
семье.
3.4. Расторгнуть настоящий договор досрочно при систематическом
невыполнении "Родителем" своих обязательств, уведомив "Родителя" об
этом за _____ дней.
4. "Родитель" имеет право:
4.1. Принимать участие в работе Совета педагогов ОДО с правом
совещательного голоса.
4.2. Вносить предложения по улучшению работы с детьми и по
организации дополнительных услуг в ОДО.
4.3. Выбирать образовательную программу из используемых ОДО в работе
с детьми.
4.4. Выбирать виды из предлагаемых дополнительных услуг ОДО.
4.5. Находиться с ребенком в ОДО в период его адаптации в течение
______ дней; ____ часов; в других случаях _______________.
4.6. Ходатайствовать перед ОДО об отсрочке платежей за содержание
ребенка в ДО; за дополнительные услуги не позднее чем за _____ дней
до установленных сроков платы.
4.7. Требовать выполнения Устава ОДО и условий настоящего договора.
4.8. Заслушивать отчеты директора ОДО и педагогов о работе с детьми в
группе.
4.9. Расторгнуть настоящий договор досрочно в одностороннем порядке
при условии предварительного уведомления об этом ОДО за ______ дней.
4.10. Договор действует с момента его подписания и может быть
продлен, изменен, дополнен по соглашению сторон.
5. Изменения, дополнения к договору оформляются в форме приложения к
нему.
6. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее
исполнение обязательств _____________________________________________
(ответственность сторон)
7. Срок действия договора с ____________ по __________ 201 _ г.
8. Договор составлен в двух экземплярах:
один экземпляр хранится в ДО в личном деле ребенка; другой — у
"Родителя" (лиц, его заменяющих).
Стороны, подписавшие настоящий Договор:
Организация дополнительного образования
Родитель: мать ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(отец, лицо, их заменяющее)
N ___________ _______
Адрес: _____________________________________________
(индекс, город, улица, дом)
(Ф.И.О.);
____________________________________________________________________
Адрес проживания: _________
Паспортные данные: ________
_____________________________________________________________________
место работы;
_____________________________________________________________________
должность;
_____________________________________________________________________
телефон домашний, служебный)
Подпись ______________________         Подпись _____________________
Печать
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление
в организации дополнительного образования
для детей по предоставлению им
дополнительного образования"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Ответственное лицо организации дополнительного образования детей
Руководитель организации дополнительного образования детей
Ответственное лицо организации дополнительного образования детей
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация документов, выдача расписки о получении необходимых документов получателю государственной услуги
Ознакомление с документами
Проверка полноты документов, подготовка приказа на основании договора между законными представителями детей и организацией дополнительного образования детей о зачислении ребенка либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству на подпись
Направление документов ответственному исполнителю для исполнения
Выдача приказа на основании договора между законными представителями детей и организацией дополнительного образования детей о зачислении ребенка либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Сроки исполнения
30 минут
1 час
2 рабочих дня
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования
для детей по предоставлению им
дополнительного образования"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий СФЕ