"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 30 қаңтардағы N 03/15 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 5 наурызда N 2211 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 2 мамырдағы N 12/02 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы әкімдігінің 02.05.2013 N 12/02 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес, Ақтоғай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ. Нөкешке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтоғай ауданының әкімі                    С. Әбеуова
Ақтоғай ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 30 қаңтардағы
N 03/15 қаулысымен
бекітілген
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу"
мемлекеттік қызметін көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арнайы комиссияның жұмыс органы – "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
3) тұтынушы – жеке тұлғалар:
әуеде және жер үстiнде ядролық жарылыстар жасаған кезеңде (1949 - 1965 жж.) радиоактивтi заттармен ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;

Об утверждении регламента оказания государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"
Постановление акимата Актогайского района Карагандинской области от 30 января 2013 года N 03/15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 марта 2013 года N 2211. Утратило силу постановлением акимата Актогайского района Карагандинской области от 2 мая 2013 года N 12/02
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актогайского района Карагандинской области от 02.05.2013 N 12/02.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат Актогайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент оказания государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района К. Нокеш.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Актогайского района                   С. Абеуова
Утвержден
постановлением акимата
Актогайского района
от 30 января 2013 года N 03/15
Регламент оказания государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) рабочий орган специальной комиссии – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района";
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
3) потребитель – физические лица:
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшихся загрязнению радиоактивными веществами в период проведения воздушных и наземных ядерных взрывов (1949-1965 годы);

1966 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жерасты ядролық жарылыстарын жасау кезеңiнде осы аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1949 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жеңiлдiктi әлеуметтiк-экономикалық мәртебесi бар аумақта тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
4) халыққа қызмет көрсету – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Ақтоғай ауданындағы бөлімі (бұдан әрі - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу - өтемақы төлемдерін алуға олардың құқықтарын іске асыру мақсатында азаматтарға көрсетілетін мемлекеттік қызмет.
3. Мемлекеттік қызмет – арнайы комиссияның жұмыс органы және орталық (баламалы негізде) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11-бабының (бұдан әрі - Заң), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы төлеудiң және оларға куәлік берудің кейбiр мәселелерi туралы" N 110 қаулысының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім жөнінде хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне талаптар
7. Арнайы комиссия жұмыс органының орналасқан жері: 100200, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай селосы, Бөкейхан көшесі 7, "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71037) 21369, факс: 8 (71037) 21290, электронды поштаның мекен-жайы enbek2011@mail.ru.

граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на этих территориях в период проведения подземных ядерных взрывов с 1966 по 1990 годы;
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 год;
4) центр обслуживания населения – отдел Актогайского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – центр).
2. Общие положения
2. Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – государственная услуга, предоставляемая гражданам с целью реализации их прав на получение компенсационных выплат.
3. Государственная услуга оказывается рабочим органом специальной комиссии и через центр (на альтернативной основе).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (далее – Закон), постановления Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года N 110 "О некоторых вопросах выплаты единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверений", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение рабочего органа специальной комиссии: 100200, Карагандинская область, Актогайский район, село Актогай, улица Бокейхана 7, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района", телефон: 8 (71037) 21369, факс: 8 (71037) 21290, адрес электронной почты: enbek2011@mail.ru.

Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін, демалыс күндері (сенбі, жексенбі) мен мереке күндерінен басқа.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықтың орналасқан жері: 100200, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай селосы, Бөкейхан көшесі 10, телефон: 8 (71037) 21105 және Сарышаған кенті, Абай көшесі 12, телефон: 8 (71038) 22338, "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Ақтоғай ауданындағы бөлімі".
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз, орталықтың филиалдары мен өкілдіктерінде демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электронды" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажет құжаттар туралы толық ақпарат http://www.aktogay.kz. интернет-ресурсында, арнайы комиссияның жұмыс органының және Орталықтың ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
арнайы комиссияның жұмыс органында – жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде;
орталықта – жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде (мемлекеттік қызметке құжат қабылдау және беру (нәтиже) күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушысына қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты арнайы комиссияның жұмыс органында 15 минуттан аспайды, орталықта – 30 минут.
10. Тексеру қорытындысы бойынша іс макеті ресімделген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматқа біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақының төлену фактісінің анықталуы, сондай-ақ тұтынушының тапсырған кезде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың рәсімделуінде қателер анықталған кезде, осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап, жиырма күнтізбелік күн ішінде бас тарту себебін көрсете отырып хабарлама береді.
Мемлекеттік қызмет орталық арқылы жүзеге асырылған кезде арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың ресімделуінде қателер анықталған кезде, осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде бас тарту себебін жазбаша негіздей отырып, оларды кейін тұтынушыға беру үшін орталыққа жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.

График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Местонахождение центра: 100200, Карагандинская область, Актогайский район, село Актогай, улица Бокейхана 10, телефон: 8 (71037) 21105 и поселок Сарышаган, улица Абая 12, телефон: 8 (71038) 22338, "Отдел Актогайского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан".
График работы: ежедневно с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва, для филиалов и представительств центров - ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе http://www.aktogay.kz, на стендах рабочего органа специальной комиссии и Центра.
9. Сроки оказания государственной услуги:
сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в рабочий орган специальной комиссии – не более двадцати календарных дней;
в центр – не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в центре.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
Рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента и ненадлежащего оформления документов в течение двадцати дней после получения пакета документов выдает уведомление с указанием причин отказа.
При оказании государственной услуги через центр рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов предусмотренного пунктом 13 настоящего Регламента, и ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.

11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы арнайы комиссияның жұмыс органына немесе Орталыққа өтініш береді;
2) орталық өтінішті тіркейді және арнайы комиссияның жұмыс органына береді;
3) арнайы комиссияның жұмыс органы өтінішті тіркейді, қызмет алушының іс макетін қалыптастырады, шешім жобасын дайындайды хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және орталыққа жолдайды немесе арнайы комиссияның жұмыс органына өтініш берген жағдайда тұтынушыға береді;
4) орталық тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы іс-әрекеттер
(іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Арнайы комиссияның жұмыс органында құжаттарды қабылдау арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы арқылы жүзеге асырылады.
Жүгінген кезде тұтынушыға:
1) арнайы комиссияның жұмыс органында – тұтынушының мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
2) орталықта – сәйкес құжаттардың қабылданғаны туралы:
өтініштің нөмірімен қабылдаған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген үлгідегі өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін бекітетін құжат;
4) салық төлеушiнiң куәлiгi (жеке сәйкестендіру нөмірі бар болған жағдайда);
5) әлеуметтiк жеке код берiлгенi туралы уақытша куәлiк (жеке сәйкестендіру нөмірі бар болған жағдайда);
6) жинақ кiтапшасы немесе өтемақы беру жөнiндегi уәкiлеттi ұйыммен жасалған шарт;
7) 1949 жылдан бастап 1965 жыл, 1966 жылдан бастап 1990 жыл кезеңдерiнде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн растайтын құжаттар (мұрағат анықтамалары, селолық, кенттiк (ауылдық) халық депутаттары Кеңестерінiң, тұрғын-үй пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмдерiнiң, пәтер иелерi кооперативтерiнiң анықтамалары; еңбек кiтапшасы; оқу орнын бiтiргенi туралы диплом; әскери билет; туу туралы куәлiк, орта білiм туралы аттестат, негiзгi мектептi бiтiргенi туралы куәлiк; Заңда белгіленген тәртіппен берілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адам ретінде жеңілдіктер алуға құқығын растайтын куәлік).
Егер мұрағаттық және өзге де құжаттар сақталмаса – ядролық сынақтар әсеріне ұшыраған аумақта тұрғанының заңды фактiсi мен кезеңiн анықтау туралы сот шешімі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.

11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в рабочий орган специальной комиссии или в центр;
2) центр проводит регистрацию заявления и передает в рабочий орган специальной комиссии;
3) рабочий орган специальной комиссии проводит регистрацию документов, формирует макет личного дела получателя услуги, готовит проект решения, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе и направляет в центр или выдает потребителю в случае подачи заявления в рабочий орган специальной комиссии.
4) центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
Прием документов в рабочем органе специальной комиссии осуществляется через ответственного исполнителя рабочего органа специальной комиссии.
При обращении потребителю выдается:
1) в рабочем органе специальной комиссии - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
5) временное свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
6) сберегательная книжка или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации;
7) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского ядерного испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы; удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему (ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном Законом порядке).
Если архивные и иные документы не сохранились – решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.

14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) арнайы комиссияның жұмыс органының басшылығы (ҚФБ 1);
2) арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты орындаушысы (ҚФБ 2);
3) арнайы комиссия жұмыс органының құжат жүргізу және өтініштермен жұмыс бойынша жауапты орындаушысы (ҚФБ 3);
4) орталықтың құжат беру секторының инспекторы (ҚФБ 4);
5) орталықтың жинақтау секторының маманы (ҚФБ 5);
6) орталықтың операциялық залының инспекторы (ҚФБ 6);
7) орталықтың кеңесшісі (ҚФБ 7).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігінің өзара байланысының схемалары осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу"
мемлекеттік қызметін көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің іс-әрекеттерінің сипаттамасы (ҚФБ)
Іс-әрекеттің N (барысы, жұмыс орыны)
ҚФБ 1
Жұмыс органының басшылығы
ҚФБ 2
Арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты орындаушысы
1
Іс-әрекеттің атауы
Барлық қажетті құжаттарды өтінішпен қабылдайды, Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтар өтініштері журналында тіркейді, тұтынушыға тіркеу талонын береді
Аяқтау нысаны
Тіркеу талоны
Орындау мерзімдері
15 минут
2
Іс-әрекеттің атауы
Хат-хабарды қарайды, бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Бұрыштама қою
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
3
Іс-әрекеттің атауы
Тұтынушы жеке ісі макетін қалыптастырады, шешім жобасын дайындайды, құжаттарды арнайы комиссияға қарауға береді. Хабарлама не дәлелді бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және жұмыс органының басшысына қарауға жолдайды.
Аяқтау нысаны
Тұтынушының жеке ісі макеті
Орындау мерзімдері
14 жұмыс күні
4
Іс-әрекеттің атауы
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Қол қою
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
5
Іс-әрекеттің атауы
Тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты табыстайды
Аяқтау нысаны
Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімдері
3 жұмыс күні
Баламалы үдерістің іс-әрекеті (барысының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекеттің N (барысы, жұмыс орыны)
ҚФБ 1
Жұмыс органының басшылығы
ҚФБ 2
Арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты орындаушысы
ҚФБ 3
Жұмыс органының құжат жүргізу және өтініштермен жұмыс бойынша жауапты орындаушысы
1
Іс-әрекеттің атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімдері
2
Іс-әрекеттің атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімдері
3
Іс-әрекеттің атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімдері
4
Іс-әрекеттің атауы
Орталықтан құжаттарды қабылдайды, тіркейді және жұмыс органының басшысына қарауға жолдайды
Аяқтау нысаны
Құжаттарды тіркеу
Орындау мерзімдері
15 минут
5
Іс-әрекеттің атауы
Хат-хабарды қарайды және бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Бұрыштама қою
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
6
Іс-әрекеттің атауы
Құжаттарды тексереді, қызмет тұтынушының жеке іс макетін қалыптастырады, шешім жобасын дайындайды, құжаттарды арнайы комиссияның қарауына жолдайды, хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және жұмыс органының басшысына қол қоюға жолдайды
Аяқтау түрі
Тұтынушының жеке іс макеті
Орындау мерзімдері
13 жұмыс күні
7
Іс-әрекеттің атауы және олардың сипаттамасы
Хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау түрі
Бұрыштама қою
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
8
Іс-әрекеттің атауы және олардың сипаттамасы
Хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа ұсынады
Аяқтау түрі
Тізілім
Орындау мерзімдері
3 жұмыс күні
9
Іс-әрекеттің атауы және олардың сипаттамасы
Аяқтау түрі
Орындау мерзімдері
кестенің жалғасы
ҚФБ 4
Орталықтың құжат беру секторының инспекторы
ҚФБ 5
Орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 6
Орталықтың операциялық залының инспекторы
ҚФБ 7
Орталықтың кеңесшісі
1
Қажетті кеңес береді, құжаттармен өтінішті қабылдайды, журналда тіркейді
Өтінішті журналда тіркеу
30 минут
2
Құжаттарды тексереді тұтынушыға қолхат береді.
Қолхат беру
30 минут
3
Тізілімді қалыптастырады және құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына береді
Тізілім
1 жұмыс күні
4
5
6
7
8
9
Тұтынушыға хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
1 жұмыс күні
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу"
мемлекеттік қызметін көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық іс-қимыл схемасы.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің үдерісі. Баламалы үдеріс.

14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель рабочего органа специальной комиссии (СФЕ 1);
2) ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии (СФЕ 2);
3) ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии по документированию и работе с обращениями граждан (СФЕ 3);
4) инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 4);
5) специалист накопительного сектора центра (СФЕ 5);
6) инспектор операционного зала центра (СФЕ 6);
7) консультант центра (СФЕ 7).
15. Текстовое табличное описание последовательности взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (СФЕ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель рабочего органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии
1
Наименование действия
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале заявлений граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выдает потребителю регистрационный талон
Форма завершения
Регистрационный талон
Сроки исполнения
15 минут
2
Наименование действия
Рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию
Форма завершения
Наложение резолюции
Сроки исполнения
1 рабочий день
3
Наименование действия
Формирует макет личного дела потребителя, готовит проект решения, передает документы на рассмотрение специальной комиссии. Оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе и передает на рассмотрение руководителю рабочего органа
Форма завершения
Макет личного дела потребителя
Сроки исполнения
14 рабочих дней
4
Наименование действия
Подписание уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения
Подписание
Сроки исполнения
1 рабочий день
5
Наименование действия
Вручает потребителю уведомление или мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Уведомление или мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
3 рабочих дня
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель рабочего органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии
СФЕ 3
Ответственный исполнитель рабочего органа по документированию и работе с обращениями граждан
1
Наименование действия
Форма завершения
Сроки исполнения
2
Наименование действия
Форма завершения
Сроки исполнения
3
Наименование действия
Форма завершения
Сроки исполнения
4
Наименование действия
Принимает документы от центра, регистрирует и передает руководителю рабочего органа на рассмотрение
Форма завершения
Регистрация документов
Сроки исполнения
15 минут
5
Наименование действия
Рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию
Форма завершения
Наложение резолюции
Сроки исполнения
1 рабочий день
6
Наименование действия
Проверяет документы, формирует макет личного дела потребителя услуги, готовит проект решения, передает документы на рассмотрение специальной комиссии, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе и передает на подпись руководителю рабочего органа
Форма завершения
Макет личного дела потребителя
Сроки исполнения
13 рабочих дней
7
Наименование действия
Наложение визы на уведомление или мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Наложение визы
Сроки исполнения
1 рабочий день
8
Наименование действия
Передает уведомление или мотивированный ответ об отказе в центр
Форма завершения
Реестр
Сроки исполнения
3 рабочих дня
9
Наименование действия
Форма завершения
Сроки исполнения
продолжение таблицы
СФЕ 4
Инспектор сектора центра выдачи документов
СФЕ 5
Специалист накопительного сектора центра
СФЕ 6
Инспектор операционного зала центра
СФЕ 7
Консультант центра
1
Консультирует, принимает заявление с необходимыми документами, регистрирует в журнале
Регистрация заявления в журнале
30 минут
2
Проверяет документы и выдает потребителю расписку
Выдача расписки
30 минут
3
Составляет реестр, передает документы в рабочий орган специальной комиссии
Реестр
1 рабочий день
4
5
6
7
8
9
Выдает потребителю услуги уведомление или мотивированный ответ об отказе
Уведомление или мотивированный ответ об отказе
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне"
Схема функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги. Альтернативный процесс