Приозерск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 10 сәуірдегі № 5/38 "Приозерск қаласының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері және тәртібі туралы Ережесін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының XXVII сессиясының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 27/180 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 13 желтоқсанда № 2450 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңдарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 "Тұрғын үй көмегiн көрсету ережесiн бекiту туралы" қаулысына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Приозерск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 10 сәуірдегі № 5/38 "Приозерск қаласының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері және тәртібі туралы Ережесін бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8-4-278 болып тіркелген, 2012 жылғы 11 мамырдағы № 18 (251) "Приозерский вестник" газетінде жарияланған), қалалық мәслихатының 2013 жылғы 12 наурыздағы № 17/125 "Приозерск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 10 сәуірдегі № 5/38 "Приозерск қаласының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" шешімімен өзгерістер мен толықтыру енгізілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2304 болып тіркелген, 2013 жылғы 03 мамырдағы № 18/299 "Приозерский вестник" газетінде жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
1) Ереженің 2-тармағының төртінші абзацында "төлеуге" сөзінен кейін ";" тыныс белгісі "." тыныс белгісімен ауыстырылсын;
2) Ереженің 2-тармағындағы бесінші абзацы алынып тасталсын;
3) Ереженің 3-тармағының бірінші абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3. Тұрғын үй көмегi Приозерск қаласында тұрақты тұратын, осы тұрғын үйде тiркелген отбасыларға (азаматтарға), егер тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға, коммуналдық қызметтердi тұтынуға, телекоммуникация желiсiне қосылған телефонға абоненттiк төлемақының өсуi бөлiгiнде байланыс қызметiне, жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысына өтемақылық шаралармен қамтамасыз етiлетiн тұрғын үй ауданы нормасының шегiнде, бiрақ нақты пайдаланатын жалпы ауданнан, және тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға және коммуналдық қызметтердi тұтыну, байланыс қызметтерiн төлеуге шығындар нормативтерiнен көп емес, осы мақсаттарға шектi-жол берiлетiн шығыстар үлесiнен асатын болса берiледi.";

О внесении изменений в решение Приозерского городского маслихата от 10 апреля 2012 года № 5/38 "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи населению города Приозерск"
Решение XXVII сессии Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 29 ноября 2013 года № 27/180. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 декабря 2013 года № 2450
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Приозерского городского маслихата от 10 апреля 2012 года № 5/38 "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи населению города Приозерск" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8-4-278, опубликовано в газете "Приозерский вестник" № 18 (251) от 11 мая 2012 года), в которое внесены изменения и дополнения решением городского маслихата от 12 марта 2013 года № 17/125 "О внесении изменений и дополнения в решение Приозерского городского маслихата от 10 апреля 2012 года № 5/38 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи населению города Приозерск" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2304, опубликовано в газете "Приозерский вестник" № 18/299 от 03 мая 2013 года) следующие изменения:
1) в абзаце четвертом пункта 2 Правил после слова "фонде" знак препинания ";" заменить на знак препинания ".";
2) абзац пятый пункта 2 Правил исключить;
3) абзац первый пункта 3 Правил изложить в следующей редакции:
"3. Жилищная помощь предоставляется семьям (гражданам), постоянно проживающим в городе Приозерск, зарегистрированным в данном жилье, если расходы на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг, услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендную плату за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в пределах нормы площади жилья, обеспечиваемой компенсационными мерами, но не более фактически занимаемой общей площади и нормативов расходов на содержание жилого дома (жилого здания) и потребление коммунальных услуг, услуг связи, превышают долю предельно-допустимых расходов на эти цели.";

4) Ереженің 18-тармағындағы 10-1) тармақшасы алынып тасталсын;
5) Ереженің 21-тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"21. Тұрғын үй көмегi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған шығыстарды төлеуге тұрғын үй көмегiн көрсету жөнiндегi шаралар қолданылатын, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған, шығыстарының шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік-мәдени даму және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Кеңесов Ж.).
3. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы                            Т. Махмұдов
Мәслихат хатшысы                           Б. Сәрсембеков

4) подпункт 10-1) пункта 18 Правил исключить;
5) в пункте 21 Правил изложить в следующей редакции:
"21. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в пределах норм и предельно допустимым уровнем расходов семьи (граждан) на эти цели.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по социально-культурному развитию и социальной защите населения (Кенесов Ж.).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии                        Т. Махмудов
Секретарь маслихата                        Б. Сарсембеков