2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 17/187 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда № 2336 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихаттың «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/188 (нормативтік құқықтық кесім мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 2323 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1-тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2014 жылға арналған аудандық бюджет 1- қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 520 234 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 584 228   мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 35 132 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 380 249 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 520 625 мың теңге;
2) шығындар – 9 690 225 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 330 190 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 372 918 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 42 728 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 500 181 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 500 181 мың теңге.
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 12.12.2014 № 28/284 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2014 жылғы аудан бюджетінің кірістер нормативтері мынадай көлемде бекітілсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 93,5 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық - 93,4 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 15.09.2014 № 26/269; 24.11.2014 № 27/277(01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 12 декабря 2013 года № 17/187. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 10 января 2014 года № 2336
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 13/188 «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2323) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 9 520 234 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 584 228 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 35 132 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 380 249 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 520 625 тысяч тенге;
2) затраты – 9 690 225 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 330 190 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 372 918 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 42 728 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 500 181 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 500 181 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 12.12.2014 № 28/284(вводится в действие с 1 января 2014 года).
2. Утвердить на 2014 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 93,5 процента;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов.
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов.
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов.
5) Социальный налог – 93,4 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 15.09.2014 № 26/269; от 24.11.2014 № 27/277(вводится в действие с 01.01.2014).

3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген 1 997 358 мың теңге көлемінде субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2014 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден аудандық бюджетке ағымдағы нысаналы трансферттер, даму нысаналы трансферттері мен бюджеттік кредит бөлінгендігі ескерілсін, оның қолдану реті аудан әкімдігінің қаулысына сәйкес анықталады:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы мемлекеттік тапсырысты іске асыруға;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбек ақыны арттыру;
жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы аясында еңбекақыны ішінара субсидиялау;
жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы аясында жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету;
жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы аясындағы жастар практикасы;
жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы аясында мамандардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту;
білім беру объектілерін салу және реконструкциялау;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу;
коммуналдық шаруашылығын дамыту;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
мәдениет объектілерін дамыту;
көлік инфрақұрылымын дамыту;
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар;
Жұмыспен қамту жол картасы 2020 бағдарламасы аясында мамандардың кәсіби біліктілігін арттыру;
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру;
2014 жылдың 1 сәуірінен бастап жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындар қызметкерлері, сондай-ақ мемлекеттік мекеменің мемлекеттік қызметкерлері болып табылмайтын қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз көлемінде ай сайынғы үстемеақы төлеу.
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайғастыру.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 06.05.2014 № 21/243; 15.09.2014 № 26/269(01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Құқық беруге:
5.1. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алушылар санатына берілетін әлеуметтік төлемдер:

3. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены субвенции из областного бюджета в сумме 1 997 358 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 11.03.2014 № 19/209.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты, трансферты на развитие и бюджетные кредиты из республиканского и областного бюджета, порядок использования которых определяются на основании постановления акимата района:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
частичное субсидирование заработной платы в рамках программы занятости 2020;
обеспечение деятельности центров занятости населения в рамках Программы занятости 2020;
молодежная практика в рамках Программы занятости 2020;
переподготовка и повышение квалификации кадров в рамках Программы занятости 2020;
развитие объектов государственных органов;
строительство и реконструкция объектов образования;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
развитие коммунального хозяйства;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
развитие объектов культуры;
развитие транспортной инфраструктуры;
Государственная адресная социальная помощь;
Государственные пособия на детей до 18 лет;
Повышение профессиональной квалификации кадров в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020";
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов - установка дорожных знаков;
Выплата ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года.
На развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 06.05.2014 № 21/243; от 15.09.2014 № 26/269(вводится в действие с 01.01.2014).
5. Предоставить право:
5.1. Социальная помощь получателям государственных социальных пособий при наступлении трудной жизненной ситуации:

1) алынып тасталды - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 15.09.2014 № 26/269(01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2) жылына бір рет әлеуметтік көмек:
сұрапыл апат немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасыға) немесе оның мүлігіне зиян келтіру - 50 айлық есептік көрсеткіштен кем емес;
мемлекеттік жәрдемақы, зейнетақы алмайтын келесі әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы: онкологиялық аурулар, ВИЧ жұқпалы аурулар, иммуна дефицит вирусы жұққан арнаулы туберкулезге қарсы медициналық мекемелерден шығарылған аурулар - 25 айлық есептік көрсеткіштен кем емес;
Қазақстан Республикасының «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Заңының 6 бабында қарастырылған негіздеме бойынша тұлғалар (отбасылар);
емделуге, отбасы мүшесінің біреуі қайтыс болуына байланысты, тұрмыстық қажеттіліктерге, дәрі-дәрмек, мектепке керек-жарақтарын алуға мұқтаж басқа да тұлғалар (отбасылар) - 40 айлық есептік көрсеткіштен кем емес;
3) жыл сайын оқу орындарында көрсетілетін білім беру қызметінің баға мөлшері және ай сайын 5 000 теңге мөлшерінде тамақтануға және тұруға кететін шығындарды жарым-жартылай өтейтін әлеуметтік төлемдер:
-мүгедек студенттер;
-тұл жетім студенттер, балалар үйінің, балалар ауылының тәрбиеленушілері;
-келесі отбасыдан шыққан студенттер, егер ата-анасының біреуі немесе екеуі де мүгедек болуы, жасы бойынша ата-анасының екеуі де зейнеткер болуы, ата-анасының біреуі қайтыс болуы;
-көп балалы отбасыдан шыққан студенттер, төрт және одан да көп баласы бар, кәмелет жасқа толмаған балалармен бірге тұратын (арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылар), соның қатарында кәмелет жасқа жеткеннен кейін оқу орнын аяқтаған уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа жеткенге дейін) жоғарғы оқу орнында, орташа, техникалық және кәсіби, орташадан кейінгі білім беру мекемелерінде күндізгі бөлімде оқитын балалары бар отбасылар.
5.2. Атаулы күндер мен мерекелік күндерге берілетін біржолғы әлеуметтік көмек:
5.2.1. «Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы» 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар:
22 наурыз - Наурыз мерекесіне берілетін әлеуметтік көмек:
«Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған, бұрынғы КСР Одағының «Батыр ана», «Аналық даңқ» (1,2,3 дәрежесі) ордендерімен, «Аналық медалі» (2 дәрежесі) медалімен марапатталған көп балалы аналарға – 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балаларға, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;

1)исключен решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 15.09.2014 № 26/269(вводится в действие с 01.01.2014).
2) социальная помощь один раз в год:
причинение ущерба гражданину (семье), либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара - не более 50 месячных расчетных показателей;
наличие следующих социально-значимых заболеваний у больных не получающие государственные пенсии и пособия: онкологические заболевания, выписанные из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, заразившихся вирусом иммунодефицита, ВИЧ-инфицированные больные - не более 25 месячных расчетных показателей;
лица (семьи) по основаниям предусмотренных статьей 6 Закона Республики Казахстан «О специальных социальных услугах»;
другие лица (семьи) нуждающиеся в лечении, в связи со смертью одного из членов семьи, на бытовые нужды, на приобретение медикаментов, школьных принадлежностей - не более 40 месячных расчетных показателей;
3) размер стоимости образовательных услуг, предоставляемых учебным заведением и ежемесячные социальные выплаты, частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5 000 тенге:
-студенты инвалиды;
-студенты круглые сироты, воспитанники детских домов, детской деревни;
-студенты из следующих семей, если один или оба родителя инвалиды, оба родителя пенсионеры по возрасту, смерть одного из родителей;
-студенты из многодетных семей, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, (получатели специального государственного пособия) в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста);
5.2. Единовременная социальная помощь к памятным датам и праздничным дням:
5.2.1. Получатели специального государственного социального пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года «О специальном государственном пособии в Республике Казахстан»:
Социальная помощь предоставляемая к Празднику Наурыз - 22 марту:
многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алка», «Кумис алка, награжденным орденами «Мать героиня», «Материнская слава» (1, 2, 3 степени), медалью «Медаль материнства» (2 степени) бывшего Союза ССР - в размере 2 месячных расчетных показателей;
инвалидам всех групп, детям-инвалидам с 16 до 18 лет всех групп, детям-инвалидам до 16 лет – в размере 5 месячных расчетных показателей;

1986 жыл 26 сәуір - Чернобыльдағы АЭС апат күніне берілетін әлеуметтік көмек:
Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардабын жою салдарынан мүгедек болған тұлғаларға – 60 000 теңге көлемінде;
1986–1987 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушыларға - 50 000 теңге көлемінде;
1988–1989 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушыларға - 20 000 теңге көлемінде;
9 мамыр - Жеңіс күнін мерекелеуге әлеуметтік көмек:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне - 100 000 теңге көлемінде;
Жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға (Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушы мүгедектерден басқа) - 60 000 теңге көлемінде;
Жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғаларға (1986–1987 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушылардан басқа) - 50 000 теңге көлемінде;
Ұлы Отан соғыс жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға - 10 000 теңге көлемінде;
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлердің қайта некеге отырмаған жесірлері, «Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы» 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4 бабының 3 және 4 тармағында көрсетілген тұлғаларға - 40 000 теңге көлемінде;
Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезінде қаза тапқан (хабар- ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертігу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары; бейбіт уақытта әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары, қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасылары; Чернобыль АЭС-дағы апаттық және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасылары; сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыль АЭС-дағы апаттық және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсеріне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасыларына - 10 000 теңге көлемінде;
Қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және оларға теңестірілген мүгедектердің екінші рет некеге отырмаған әйеліне (еріне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын әрекет жасаушылардың, «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен немесе «Қоршаудағы Ленинградтың тұрғынына» белгісімен марапатталған азаматтардың, жалпы сырқаттанудың, еңбекте мертігудің және басқа да себептердің (құқыққа қарсыларын қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылғандардың әйелі (ері) - 10 000 теңге көлемінде;

Социальная помощь предоставляемая к 26 апрелю 1986 года к дню аварии на Чернобыльской АЭС:
лицам, ставшим инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС – в размере 60 000 тенге;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах – в размере 50 000 тенге;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах – в размере 20 000 тенге;
Социальная помощь к празднованию Дня Победы - 9 мая:
участники и инвалиды Великой Отечественной войны – в размере 100 000 тенге;
лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме лиц, ставших инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС) – в размере 60 000 тенге;
лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах) – в размере 50 000 тенге;
лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – в размере 10 000 тенге;
вдовы, погибших воинов в годы Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак, лица, указанные в подпунктах 3 и 4 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года «О специальном государственном пособии в Республике Казахстан» - в размере 40 000 тенге;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действии в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия; семьи военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах в мирное время, семьи сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей, семьи погибших при ликвидации последствии катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварии на объектах гражданского или военного назначения, семьи умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний – в размере 10 000 тенге;
не вступившие в повторный брак жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан награжденных медалью «За оборону Ленинграда» или знаком «Жителю блокадного Ленинграда», признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных) – в размере 10 000 тенге;

Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтар - 20 000 теңге көлемінде;
30 тамыз - Қазақстан Республикасының Конституция күніне әлеуметтік көмек:
асыраушысынан айырылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы (балаларға) алушыларға – 8 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға - 60 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балаларға, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
6 қазан - Қазақстан Республикасында мүгедектер күніне әлеуметтік көмек:
барлық топтың мүгедектері, 16 жастан 18 жасқа дейінгі мүгедектері мен мүгедек балаларға, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
1 мамыр - Қазақстан халқының бірлігі мерекесіне берілетін әлеуметтік көмек:
барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балаларға, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
1 маусым – балаларды қорғау күніне әлеуметтік көмек:
16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтың мүгедек балаларына, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
16 желтоқсан – Тәуелсіздік күніне әлеуметтік көмек:
барлық топтағы мүгедектер, 16 жастан 18 жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балаларға, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде.
Ескерту. 5.2.1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 15.09.2014 № 26/269(01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5.2.2. Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы» Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын тұлғалар санаты
1 қазан - Халықаралық қарттар күні мерекесі құрметіне берілетін әлеуметтік көмек:
жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар және 70 жастан асқан зейнеткерлерге - 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
30 тамыз - Қазақстан Республикасының Конституция күні мерекесі құрметіне берілетін әлеуметтік көмек:
1991 жылға дейін Маңғыстау облысы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған тұлғаларға – 36 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
5.3. Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға бюджет қаражаты есебінен 12 100 теңге көлемінде әлеуметтік көмек;
5.4. Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметкерлеріне, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
6. алынып тасталсын - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 12.12.2014 № 28/284 (2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 15.09.2014 № 26/269; 24.11.2014 № 27/277(01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

граждане, пострадавшие вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне - в размере 20 000 тенге.
Социальная помощь к Дню Конституций Республики Казахстан – 30 августа:
получателям государственного социального пособия по утере кормильца (на детей) - в размере 8 месячных расчетных показателей;
лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой – в размере 60 месячных расчетных показателей;
инвалидам всех групп, детям-инвалидам с 16 до 18 лет всех групп, детям-инвалидам до 16 лет - размере 5 месячных расчетных показателей;
Социальная помощь ко дню инвалидов в Республике Казахстан 6 октября:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам с 16 до 18 лет всех групп, детям-инвалидам до 16 лет - в размере 2 месячных расчетных показателей;
Социальная помощь предоставляемая к Празднику Единства народа Казахстана – 1 мая:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам с 16 до 18 лет всех групп, детям-инвалидам до 16 лет - в размере 5 месячных расчетных показателей.
Социальная помощь ко дню защиты детей – 1 июня:
детям-инвалидам с 16 до 18 лет всех групп, детям-инвалидам до 16 лет - в размере 5 месячных расчетных показателей.
Социальная помощь ко дню Независимости – 16 декабря:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам с 16 до 18 лет всех групп, детям-инвалидам до 16 лет - в размере 5 месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 5.2.1 - в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 15.09.2014 № 26/269(вводится в действие с 01.01.2014).
5.2.2. Категория лиц, не получающих специального государственного пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"
Социальная помощь ко Всемирному дню пожилых людей – 1 октября:
пенсионеры по возрасту старше 70 лет и получатели социального государственного пособия по возрасту в размере 2 месячных расчетных показателей;
Социальная помощь к дню Конституций Республики Казахстан – 30 августа:
лица, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью до 1991 года в размере 36 месячных расчетных показателей;
5.3. Социальная помощь в размере 12 100 тенге на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, за счет бюджетных средств;
5.4. Гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
6.исключен решением Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 12.12.2014 № 28/284(вводится в действие с 1 января 2014 года).
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 24.11.2014 № 27/277(вводится в действие с 01.01.2014).

7. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2014 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 5-қосымшаға аудандық бюджетті атқару барысында секвестрге жатпайтын 2014 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
9. 6-қосымшаға сәйкес 2014 жылға арналған әрбір ауылдың, ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2014 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ на 2014 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета согласно приложению 5.
9. Утвердить перечень бюджетных программ на 2014 год каждого села, сельского округа согласно приложению 6.

10. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық бюджет комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Қ. Оңдабаев).
11. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен соң осы шешімді аудан әкімдігінің ресми сайтында жариялауды қамтамасыз етсін (Б. Назар).
12. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Картабаев
Аудандық
мәслихат хатшысы Б. Назар
«КЕЛІСІЛДІ»
«Мұнайлы аудандық экономика
және қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Ш. Сұңғат
12 желтоқсан 2013 жыл
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 17/187 шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет

10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на бюджетную комиссию района (председатель комисии Қ. Оңдабаев).
11. Обеспечить публикацию данного решения на официальном сайте районного акимата после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области (Б. Назар).
12. Настоящее решение вводится в действия с 1 января 2014 года.
Председатель сессии                     М. Картабаев
Секретарь
районного маслихата                     Б. Назар
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ «Мунайлинский
районный отдел экономики и финансов»
Ш. Сұңғат
12 декабря 2013 года
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 12 декабря 2013 года № 17/187
Районный бюджет на 2014 год

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
329 843
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 670
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
44 112
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 101
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12 582
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
662
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
175 907
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 538
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 167
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
17 890
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
7 671
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
8 470
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 073
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
384
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
384
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 878 346
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
303
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
303
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 361 100
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
49 311
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
364 795
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
614 036
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
3 480
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
329 478
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
80 139
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
19 934
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
329 843
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21 670
002
Программа занятости
44 112
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 101
005
Государственная адресная социальная помощь
12 582
006
Оказание жилищной помощи
662
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
175 907
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 538
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 167
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17 890
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
7 671
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8 470
021
Капитальные расходы государственного органа
6 073
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
384
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
384
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 878 346
464
Отдел образования района (города областного значения)
303
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
303
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 361 100
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
49 311
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
364 795
005
Развитие коммунального хозяйства
614 036
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
3 480
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
329 478
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80 139
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
19 934
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 960 349
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 481
003
Жалпы білім беру
2 631 766
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
35 620
006
Балаларға қосымша білім беру
95 949
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2 896
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
32 435
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
10 719
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
128 483
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 742 935
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 742 935
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
316 894
Маңғыстау селосы әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 592
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 592
Қызылтөбе селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
817
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
817
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
314 485
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 099
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
45 981
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 015
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
17 913
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
50 989
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
108 460
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 499
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
666
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
16 486
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
8 314
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

464
Отдел образования района (города областного значения)
2 960 349
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
22 481
003
Общеобразовательное обучение
2 631 766
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
35 620
006
Дополнительное образование для детей
95 949
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2 896
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
32 435
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10 719
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
128 483
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 742 935
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 742 935
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
316 894
Аппарат акима села Мангистау
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 592
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 592
Аппарат акима сельского округа Кызылтобе
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
817
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
817
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
314 485
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
23 099
002
Программа занятости
45 981
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 015
005
Государственная адресная социальная помощь
17 913
006
Оказание жилищной помощи
50 989
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
108 460
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 499
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
666
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16 486
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
8 314
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

3 435
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
445 575
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
27 074
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 640
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
10 614
007
Әр түрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 820
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
118 501
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 524
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
14 959
006
Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
4 208
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
13 725
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
292
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
70 793
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
300 000
011
Мәдениет объектілерін дамыту
300 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
115 559
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12 931
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 931
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
25 301
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 197
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 679
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
5 725
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
811
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
5 889
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
77 327
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
77 327
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18 078
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18 078
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

3 435
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
445 575
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
27 074
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
10 640
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
10 614
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 820
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
118 501
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
14 524
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
14 959
006
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
4 208
007
Функционирование районных (городских) библиотек
13 725
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
292
009
Поддержка культурно-досуговой работы
70 793
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
300 000
011
Развитие объектов культуры
300 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
115 559
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12 931
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12 931
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
25 301
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
11 197
005
Обеспечение функционирования скотомогильников
(биотермических ям)
1 679
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
5 725
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
811
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
5 889
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
77 327
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
77 327
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18 078
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18 078
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

5 000
Қызылтөбе селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
33 394
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
26 894
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 500
Атамекен селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
37 071
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
30 571
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 500
Басқұдық селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
34 761
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
28 261
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 500
Даулет селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
27 112
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
20 612
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 500
Батыр селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
20 110
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 759
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 351
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31 997
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 272
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
5 725
02
Қорғаныс
15 985
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 985
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегі iс-шаралар
15 985
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5 880
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 880
021
Елдi мекендерде жол қозғалысыі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5 880
04
Білім беру
4 113 475
Маңғыстау селосы әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

5 000
Аппарат акима сельского округа Кызылтобе
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
33 394
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
26 894
022
Капитальные расходы государственного органа
6 500
Аппарат акима сельского округа Атамекен
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
37 071
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
30 571
022
Капитальные расходы государственного органа
6 500
Аппарат акима сельского округа Баскудык
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
34 761
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
28 261
022
Капитальные расходы государственного органа
6 500
Аппарат акима сельского округа Даулет
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
27 112
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
20 612
022
Капитальные расходы государственного органа
6 500
Аппарат акима сельского округа Батыр
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
20 110
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
15 759
022
Капитальные расходы государственного органа
4 351
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
31 997
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26 272
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
5 725
02
Оборона
15 985
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 985
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 985
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5 880
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 880
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5 880
04
Образование
4 113 475
Аппарат акима села Мангистау
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Баянды селосы әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Қызылтөбе селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Атамекен селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Басқұдық селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Даулет селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Батыр селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
Маңғыстау селосы әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
Қызылтөбе селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Маңғыстау селосы әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
Баянды селосы әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
Қызылтөбе селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
Атамекен селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
Басқұдық селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
Даулет селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
Батыр селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру

004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Аппарат акима сельского округа Баянды
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Аппарат акима сельского округа Кызылтобе
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно
в сельской местности
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Аппарат акима сельского округа Атамекен
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Аппарат акима сельского округа Баскудык
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Аппарат акима сельского округа Даулет
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Аппарат акима сельского округа Батыр
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
Аппарат акима села Мангистау
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
Аппарат акима сельского округа Кызылтобе
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
Аппарат акима села Мангистау
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
Аппарат акима села Баянды
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
Аппарат акима сельского округа Кызылтобе
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
Аппарат акима сельского округа Атамекен
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
Аппарат акима сельского округа Баскудык
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
Аппарат акима сельского округа Даулет
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
Аппарат акима сельского округа Батыр
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020