Мәслихаттың 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 73 "Арқалық қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2013 жылғы 5 шілдедегі № 116 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 23 шілдеде № 4201 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 73 "Арқалық қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3970 тіркелген, 2013 жылғы 18 қаңтардағы "Торғай" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1234 және 5-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 3687425,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1008063,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 18320,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 48783,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2612259,8 мың тенге, оның ішінде субвенция көлемі – 1721745,0 мың теңге;
2) шығындар – 3739224,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 150976,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -202774,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 202774,3 мың теңге.
2. 2013 жылға арналған қала бюджетінде 188103,8 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
32934,8 мың теңге сомасында эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
3882,0 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
16998,0 мың теңге сомасында арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын ұсынуға;
61289,0 мың теңге сомасында мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
12451,0 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
16927,0 мың теңге сомасында жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражатын төлеуге;
24443,0 мың теңге сомасында мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;

О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2012 года № 73 "О бюджете города Аркалыка на 2013-2015 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 5 июля 2013 года № 116. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 23 июля 2013 года № 4201
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2012 года № 73 "О бюджете города Аркалыка на 2013-2015 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3970, опубликованное 18 января 2013 года в газете "Торгай") следующие изменения:
пункты 1234 и 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3687425,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1008063,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 18320,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 48783,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2612259,8 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1721745,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3739224,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 150976,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -202774,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 202774,3 тысячи тенге.
2. В бюджете города на 2013 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 188103,8 тысячи тенге, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 32934,8 тысяча тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 3882,0 тысяч тенге;
на предоставление стандартов специальных социальных услуг в сумме 16998,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 61289,0 тысячи тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 12451,0 тысячи тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), ребенка (детей) оставшегося без попечения родителей в сумме 16927,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 24443,0 тысячи тенге;

7311,0 мың теңге сомасында үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
10057,0 мың теңге сомасында "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешуге;
1811,0 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға.
3. 2013 жылға арналған қала бюджетінде 189277,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
11295,0 мың теңге сомасында 2013-2015 жылдарға арналған коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
15599,0 мың теңге сомасында елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге;
100000,0 мың теңге сомасында кірістердің азаюына байланысты шығындарды өтеуге;
30000,0 мың теңге сомасында Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің "Арқалық жылу-энергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны жылу энергетикалық орталығының үздіксіз электро қуатын өндіру мақсатында турбоагрегатын ағымдағы жөндеуге;
32383,0 мың теңге сомасында Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге.
4. 2013 жылға арналған қала бюджетінде 435457,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
250624,0 мың теңге сомасында Қостанай облысы Арқалық қаласының Терсақан (Жалғызтал) тобының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға;
58000,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласындағы тұрғын үйлерді қосуға арналған 600 метр жылу трассасын реконструкциялауға;
126833,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Қаирбеқов көшесінен Абай даңғылына дейін Әуелбеков көшесін реконструкциялауға.
5. 2013 жылға арналған қала бюджетінде 77677,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
56896,0 мың теңге сомасында Қостанай облысы Арқалық қаласының Терсақан (Жалғызтал) тобының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға;
6688,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласындағы тұрғын үйлерді қосуға арналған 600 метр жылу трассасын реконструкциялауға;
14093,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Қаирбеқов көшесінен Абай даңғылына дейін Әуелбеков көшесін реконструкциялауға.";
көрсетілген шешімнің 14–қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық
мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрайымы                   Е. Цвентух
Арқалық қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Шалдыбаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________ А. Мұхамбетжанова
"Арқалық қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
________________ Н. Гайдаренко
Мәслихаттың
2013 жылғы 5 шілдедегі
№ 116 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 73 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2013 жылға
арналған бюджетi
Санаты
Сомасы,
мың
теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. Кiрiстер

на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 7311,0 тысячи тенге;
на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 10057,0 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 1811,0 тысячи тенге.
3. В бюджете города на 2013 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 189277,0 тысяча тенге, в том числе:
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности на 2013-2015 годы в сумме 11295,0 тысяч тенге;
на разработку генеральных планов населенных пунктов в сумме 15599,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь доходов в сумме 100000,0 тысяч тенге;
на проведение текущего ремонта турбоагрегата в целях бесперебойной выработки электроэнергии теплоэнергического центра государственного коммунального предприятия "Аркалыкская теплоэнергетическая компания" акимата города Аркалыка Костанайской области в сумме 30000,0 тысяч тенге;
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 32383,0 тысячи тенге.
4. В бюджете города на 2013 год предусмотрен объем на развитие целевых трансфертов из республиканского бюджета 435457,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения Терсаканской группы (Жалгызтал) города Аркалык Костанайской области в сумме 250624,0 тысячи тенге;
на реконструкцию теплотрассы протяженностью 600 метров для подключения жилых домов в городе Аркалыке в сумме 58000,0 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы Ауельбекова от улицы Каирбекова до проспекта Абая, города Аркалыка в сумме 126833,0 тысяч тенге;
5. В бюджете города на 2013 год предусмотрен объем на развитие целевых трансфертов из областного бюджета 77677,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения Терсаканской группы (Жалгызтал) города Аркалык Костанайской области в сумме 56896,0 тысячи тенге;
на реконструкцию теплотрассы протяженностью 600 метров для подключения жилых домов в городе Аркалыке в сумме 6688,0 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы Ауельбекова от улицы Каирбекова до проспекта Абая, города Аркалыка в сумме 14093,0 тысяч тенге.";
приложения 14 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
внеочередной
сессии Аркалыкского
городского маслихата                       Е. Цвентух
Секретарь
Аркалыкского
городского маслихата                       Н. Шалдыбаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
_________ А. Мухамбетжанова
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Аркалыка"
_____________ Н. Гайдаренко
Приложение 1
к решению маслихата
от 5 июля 2013 года № 116
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2012 года № 73
Бюджет города Аркалыка
на 2013 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы