Лисаков қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 189 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 4386 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2015 жылғы 14 қаңтардағы № 7 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 14.01.2015 № 7 хаты).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 2-бабының 4-тармағына7375-баптарына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Лисаков қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3749939,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2092172,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 16617,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 43699,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1597451,9 мың теңге;
2) шығындар – 3743635,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 25000,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 25000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 52106,4 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 52106,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -70802,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 70802,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 27.11.2014 № 257 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Лисаков қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 құрайтыны ескерілсін.
3. 2014 жылға арналған қаланың бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 557659,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. 2014 жылға арналған Лисаков қаласы әкімдігінің резерві 0 теңге құрайтыны ескерілсін
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 27.11.2014 № 257 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2014 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-әрекеттер жоспарын іске асыруға 240,0 мың теңге сомасында;

О бюджете города Лисаковска на 2014-2016 годы
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 28 декабря 2013 года № 189. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2013 года № 4386. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата города Лисаковска Костанайской области от 14 января 2015 года № 7)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата города Лисаковска Костанайской области от 14.01.2015 № 7).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 2, статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 3749939,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2092172,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 16617,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 43699,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1597451,9 тысяча тенге;
2) затраты – 3743635,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25000,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 52106,4 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 52106,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 70802,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 70802,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 27.11.2014 № 257 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города Лисаковска, составляет 0.
3. Учесть, что на 2014 год объем бюджетных изъятий из бюджета города в областной бюджет установлен в сумме 557659,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что резерв акимата города Лисаковска на 2014 год составляет 0 тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 27.11.2014 № 257 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
на реализацию Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 240,0 тысяч тенге;

Лисаков қаласының № 2 орта мектебіне күрделі жөндеу жүргізуге 100000,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысының қатысушылар мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 2014 жылдың 1 мамырынан бастап алтыдан он айлық есептік көрсеткішке дейін ұлғайтуға 1459,4 мың теңге сомасында;
2014-2015 жылдарға арналған Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға 1523,0 мың теңге сомасында;
кірістерді өтеуге өтемақыға 176012,0 мың теңге сомасында;
"Орта білім беретін үздік ұйым" конкурсының жеңімпазына грант төлеуге 15972,8 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға еңбекақы қорының қамтамасыздығын өтеуге 7017,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 27.11.2014 № 257 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2014 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін:
Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 80061,3 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 27.11.2014 № 257 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2014 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 17236,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 12100,0 мың теңге сомасында;
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-әрекеттер жоспарын іске асыруға 465,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 110,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 193,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 57706,0 мың теңге сомасында;
2014 жылға арналған Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға 229799,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 27.11.2014 № 257 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

на проведение капитального ремонта средней школы № 2 города Лисаковска в сумме 100000,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с 1 мая 2014 года с шести до десяти месячных расчетных показателей в сумме 1459,4 тысяч тенге;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 на 2014-2015 годы в сумме 1523,0 тысячи тенге;
на компенсацию потерь доходов в сумме 176012,0 тысяч тенге;
на выплату гранта победителю конкурса "Лучшая организация среднего образования" в сумме 15972,8 тысячи тенге;
на покрытие необеспеченности фонда оплаты труда на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе, в сумме 7017,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 27.11.2014 № 257 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 80061,3 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 27.11.2014 № 257 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 17236,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе, в сумме 12100,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 465,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 110,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 193,0 тысячи тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в сумме 57706,0 тысяч тенге;
на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы на 2014 год в сумме 229799,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 27.11.2014 № 257 (вводится в действие с 01.01.2014).

8. 2014 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 105239,0 мың теңге сомасында;
Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 740212,0 мың теңге сомасында;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға 52106,4 мың теңге сомасында.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 27.11.2014 № 257 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2014 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке микрокредит беру үшін 25000,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен кредиттер көзделгені ескерілсін.
9-1. 2014 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттерге 84,4 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 20.02.2014 № 207 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2014 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2014 жылға арналған кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараттары бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
ХІІІ сессияның төрағасы                    А. Демисенов
Қалалық мәслихат хатшысы                   Г. Жарылқасымова
КЕЛІСІЛДІ
"Лисаков қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ Н. Турлубекова
Мәслихаттың
2013 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 189 шешіміне 1-қосымша
Лисаков қаласының 2014 жылға арналған бюджеті

8. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 105239,0 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 740212,0 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций в сумме 52106,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 27.11.2014 № 257 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2014 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета для микрокредитования предпринимательства в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 25000,0 тысяч тенге.
9-1. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2014 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в республиканский и областной бюджеты в сумме 84,4 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 20.02.2014 № 207 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2014 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, села, сельского округа на 2014 год согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель XIII сессии маслихата         А. Демисенов
Секретарь городского маслихата             Г. Жарылкасымова
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного планирования
акимата города Лисаковска"
_________________ Н. Турлубекова
Приложение 1
к решению маслихата
от 28 декабря 2013 года № 189
Бюджет города Лисаковска на 2014 год

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
931 494,0
007
Бюджеттік алып қоюлар
931 494,0
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
0,0
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-273 172,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
273 172,0
Мәслихаттың
2013 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 189 шешіміне 4-қосымша
2014 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Мәслихаттың
2013 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 189 шешіміне 5-қосымша
2014 жылға арналған поселке, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі

452
Отдел финансов района (города областного значения)
931 494,0
007
Бюджетные изъятия
931 494,0
III. Чистое бюджетное кредитование
0,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-273 172,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
273 172,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 28 декабря 2013 года № 189
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2014 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 5
к решению маслихата
от 28 декабря 2013 года № 189
Перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, села, сельского округа на 2014 год

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 27.11.2014 № 257 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
"Октябрь кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
12 200,0
1
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
12 200,0

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 27.11.2014 № 257 (вводится в действие с 01.01.2014).
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Октябрьский"
01
Государственные услуги общего характера
12 200,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
12 200,0

352,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
352,0

352,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
352,0