Аманкелді ауданының 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 192 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 4390 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, Аманкелді аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аманкелді ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1821450,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 184192,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4795,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4058,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1628405,3 мың теңге;
2) шығындар – 1827397,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3348,1 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 8947,4 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 5599,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9295,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9295,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 28.11.2014 № 275 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы даму трансферттерінің түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 31352,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 10324,7 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайластыруға – 4500,0 мың теңге сомасында;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 168286,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 9092,0 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Амангельдинского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28 декабря 2013 года № 192. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2013 года № 4390
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 1821450,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 184192,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4795,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4058,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1628405,3 тысячи тенге;
2) затраты – 1827397,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3348,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8947,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5599,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9295,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9295,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.11.2014 № 275 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, из них:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 31352,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, из них:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме – 10324,7 тысяч тенге;
на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020 в сумме – 4500,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме – 168286,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме – 9092,0 тысяч тенге;

мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-әрекеттер жоспарын іске асыруға – 376,0 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының шеңберінде іс-шараларды іске асыруға – 20960,1 мың теңге сомасында, оның ішінде:
халықты жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге – 13607,1 мың теңге сомасында;
жалақыны ішінара субсидиялауға - 2942,0 мың теңге сомасында;
кадрларды қайта дайындау қайта дайындауға және біліктілігін арттыруға – 2227,0 мың теңге сомасында;
жастар тәжірибесіне – 1991,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 28.04.2014 № 238 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2014 № 263 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2014 № 267 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2014 № 275 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2-1. Халықтың нысаналы топтарын жұмысқа орналастыру үшін мемлекеттік әлеуметтік тапсырысқа - 193,5 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 28.04.2014 № 238 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 53199,9 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 28.04.2014 № 238 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 28.11.2014 № 275 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-3. 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 14278,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-3-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 28.04.2014 № 238 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 28.11.2014 № 275 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-4. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 1799,7 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-4-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 28.04.2014 № 238 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 28.11.2014 № 275 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

на реализацию Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме – 376,0 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме – 20960,1 тысяч тенге, из них:
на обеспечение деятельности центров занятости населения в сумме – 13607,1 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы в сумме – 2942 тысяч тенге;
на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров в сумме – 2227,0 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме – 1991,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 c изменениями, внесенными решениями маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.04.2014 № 238 (вводится в действие с 01.01.2014); от 06.08.2014 № 263 (вводится в действие с 01.01.2014); от 17.11.2014 № 267 (вводится в действие с 01.01.2014); от 28.11.2014 № 275 (вводится в действие с 01.01.2014).
2-1. Государственный социальный заказ для трудоустройства целевых групп населения в сумме – 193,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии c решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.04.2014 № 238 (вводится в действие с 01.01.2014).
2-2. на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 53199,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии c решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.04.2014 № 238 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.11.2014 № 275 (вводится в действие с 01.01.2014).
2-3. на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 14278,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-3 в соответствии c решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.04.2014 № 238 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.11.2014 № 275 (вводится в действие с 01.01.2014).
2-4. на выплату государственной адресной социальной помощи – 1799,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-4 в соответствии c решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.04.2014 № 238 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.11.2014 № 275 (вводится в действие с 01.01.2014).

2-5. Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмектің мөлшерін ұлғайтуға – 118,5 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-5-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 28.04.2014 № 238 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 8947,4 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 17.11.2014 № 267 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2014 жылға арналған Аманкелді ауданының жергілікті атқарушы орган резерві – 1931,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2014 жылға арналған облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі – 1339411,0 мың теңге.
6. Ауданның бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделмеген.
7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2014-2016 жылдарға арналған Аманкелді ауданының кенттер, ауылдар, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 56 және 7-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті тоғызыншы
сессия төрайымы                            З. Сүлейменова
Аудандық
мәслихат хатшысы                           Ә. Саматов
КЕЛІСІЛДІ:
"Аманкелді ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
____________________ М. Сакетов
Мәслихаттың
2013 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 192 шешіміне 1-қосымша
Аманкелді ауданының 2014 жылға арналған аудандық бюджеті

2-5. На увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны в сумме – 118,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-5 в соответствии c решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.04.2014 № 238 (вводится в действие с 01.01.2014).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 8947,4 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 17.11.2014 № 267 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Амангельдинского района на 2014 год в сумме 1931,0 тысяч тенге.
5. Объем субвенции на 2014 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 1339411,0 тысяч тенге.
6. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, сел, сельских округов Амангельдинского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 56 и 7.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель очередной
девятой сессии                             Сулейменова З.
Секретарь
районного маслихата                        Саматов А.
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования
Амангельдинского района"
__________________ М. Сакетов
Приложение 1
к решению маслихата
от 28 декабря 2013 года № 192
Районный бюджет Амангельдинского района на 2014 год