Меңдіқара ауданының 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 196 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 4394 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес, Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Меңдіқара ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2284324,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 465674,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4393,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 19173,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1795084,1 мың теңге;
2) шығындар – 2309452,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13410,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20429,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7019,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -38538,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 38538,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 28.11.2014 № 271 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жеке табыс салығын және әлеуметтік салықты 100 пайыз енгізу жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 1575412,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 20772,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 28975,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 8194,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерде төленетін еңбекақыны арттыруға 15500,0 мың теңге сомасында.
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджет есебінен 660,0 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Мендыкаринского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 27 декабря 2013 года № 196. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2013 года № 4394
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Мендыкаринского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2284324,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 465674,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 4393,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19173,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1795084,1 тысячи тенге;
2) затраты – 2309452,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13410,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 20429,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7019,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -38538,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 38538,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 28.11.2014 № 271 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить нормативы распределения доходов путем зачисления 100 процентов индивидуального подоходного налога и социального налога в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 1575412,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 20772,0 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 28975,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011–2020 годы в сумме 8194,0 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 15500,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов:
из республиканского бюджета в сумме 660,0 тысяч тенге;

облыстық бюджет есебінен 165,0 мың теңге сомасында.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте дамуға арналған қаражат түсімі қарастырылғаны ескерілсін:
жергілікті бюджеттің ауылдық елді мекендерге ауыз суды тасымалдау үшін ГАЗ 3309 автоцистернасын сатып алуға коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 6529,0 мың теңге сомасында және Меңдіқара ауданының Боровское және Первомай ауылдарының сумен жабдықтауын қайта құруға 19000,0 мың теңге сомасында.
7. 2014 жылға арналған Меңдіқара ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 4800,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2014 жылға арналған Боровское ауылы және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2014-2016 жылдарға арналған республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінетін дамытуға арналған нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылатын жергілікті инвестициялық жобалардың тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            М. Дубенюк
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        В. Леонов
КЕЛІСІЛДІ:
"Меңдіқара ауданының қаржы
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_____________ С. Хабалкина
"Меңдіқара ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
____________________ Г. Айсенова
Мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 196 шешіміне 1-қосымша
Меңдіқара ауданының 2014 жылға
арналған аудандық бюджеті

из областного бюджета в сумме 165,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств на развитие:
из местного бюджета в сумме 6529,0 тысяч тенге на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности на приобретение автоцистерны ГАЗ 3309 для подвоза питьевой воды в сельские населенные пункты и на реконструкцию водоснабжения сел Боровское и Первомайское Мендыкаринского района в сумме 19000,0 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района на 2014 год в сумме 4800,0 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов и села Боровское на 2014 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 5.
10. Утвердить перечень местных инвестиционных проектов, финансируемых за счет целевых трансфертов на развитие из республиканского и областного бюджетов на 2014-2016 годы, согласно приложению 6.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель
сессии                                     М. Дубенюк
Секретарь
районного маслихата                        В. Леонов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
Мендыкаринского района"
________________ С. Хабалкина
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования
Мендыкаринского района"
_________________ Г. Айсенова
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 196
Районный бюджет Мендыкаринского
района на 2014 год

7136,1
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7136,1
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5938,4
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4953,4
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
985,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
80096,0
01
Ауыл шаруашылығы
34150,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
5204,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
5204,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
18131,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18131,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
10815,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7705,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2410,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
700,0
06
Жер қатынастары
6927,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
6927,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6927,0
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
39019,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
39019,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7333,0
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7333,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7333,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7333,0
12
Көлік және коммуникация
41493,0
01
Автомобиль көлігі
41493,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4899,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4899,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

7136,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7136,1
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5938,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
4953,4
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
985,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
80096,0
01
Сельское хозяйство
34150,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
5204,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5204,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
18131,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
18131,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
10815,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
7705,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
2410,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
700,0
06
Земельные отношения
6927,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6927,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6927,0
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
39019,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
39019,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7333,0
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7333,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7333,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
7333,0
12
Транспорт и коммуникации
41493,0
01
Автомобильный транспорт
41493,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4899,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
4899,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)