"Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Павлодар облысының әкімдігінің 2013 жылғы 11 сәуірдегі N 118/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 сәуірде N 3524 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі № 117/4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 24.04.2014 № 117/4 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет тізбесін бекіту туралы" N 745 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы "Электрондық мемлекеттік қызметтің үлгі регламентін бекіту туралы" N 1116 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1173 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1294 қаулысына сәйкес, Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.А. Өрсариевке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Е. Арын
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
көлік және коммуникация министрі           А. Жұмағалиев
2013 жылғы 09 сәуір
Павлодар облысы әкімдігінің
2013 жылғы 11 сәуірдегі
N 118/14 қаулысымен
бекітілді
"Медициналық қызметке лицензия беру, қайта
ресімдеу, телнұсқасын беру" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) "Павлодар облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетеді.
Рәсімделген құжаттарды қабылдау және беру әкімдікпен немесе Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі - Орталық) сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған жағдайда www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетіледі.
Шалғайдағы елді мекендердегі тұрғындардың мемлекеттік қызметке қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті ұтқыр Орталықтар арқылы көрсетуге рұқсат етіледі.

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность"
Постановление акимата Павлодарской области от 11 апреля 2013 года N 118/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 апреля 2013 года N 3524. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24 апреля 2014 года № 117/4
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24.04.2014 № 117/4.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 года N 1116 "Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги", постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2012 года N 1173 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности", постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года N 1294 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Орсариева А.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Е. Арын
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
09 апреля 2013 года
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 11 апреля 2013 года N 118/4
Регламент электронной государственной услуги "Выдача
лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность" (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление здравоохранения Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием и выдача оформленных документов осуществляется акиматами или Центрами обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz или через веб-портал "Е- лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
В целях обеспечения доступности электронных государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание электронных государственных услуг через мобильные Центры.

2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі N 1173 қаулысымен бекітілген "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) пайдаланылатын ұғымдар және қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешендi қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, iздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрi – АЖ);
2) алушы – жеке және заңды тұлға;
3) бизнес сәйкестендіру нөмірі - заңды тұлға (филиал және өкілдік) және бірлескен кәсіпкерлік түріндегі қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
4) Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – нотариустардың тиімді жұмысын және олардың республикалық және аумақтық нотариалдық палаталармен және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігімен өзара әрекеттесуін қамтамасыз ету үшін, сондай-ақ халықты сапалы құқықтық нотариалдық қызметтермен қамтамасыз ету үшін құрылған бағдарламалық-аппараттық кешен (бұдан әрі - БНАЖ);
5) "Е-лицензиялау" веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтері бар, ол лицензиар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ);
6) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
7) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ тиісті министрліктермен және ведомстволармен қызметтер ұсыну үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2012 года N 1173 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность" (далее - Регламент).
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) получатель – физическое и юридическое лицо;
3) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
4) Единая нотариальная информационная система - это программно-аппаратный комплекс, созданный для обеспечения эффективной работы нотариусов и их взаимодействия с республиканской и территориальными нотариальными палатами, с Министерством юстиции Республики Казахстан, а также для обеспечения населения качественными, правовыми нотариальными услугами (далее – ЕНИС);
5) веб-портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее - ИС ГБД "Е-лицензирование");
6) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
7) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);

8) алушы (тұтынушы) – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге кіретін және оларды пайдаланатын субъекті;
9) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, ақпаратпен өзара алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
10) электрондық құжат – онда ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен куәландырылған құжат;
11) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып ресімделетін және берілетін, қағаз тасымалдағыштағы лицензияға мәні тең электрондық құжат түріндегі лицензия;
12) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
13) "электрондық үкімет" веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда, барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ҮЭП);
14) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерді жүзеге асырған кезде екінші деңгейдегі банктердің, банктік операциялардың жекеленген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелері арасындағы өзара әрекеттесуді қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮТШ);
15) "электрондық үкімет" шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде "электрондық үкімет" ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
16) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
17) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған автоматтандырылған жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
18) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық бизнес сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған автоматтандырылған жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);

8) получатель (пользователь) - субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
11) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
12) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
13) веб-портал "электронного правительства" - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
14) платежный шлюз "электронного правительства" – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее – ПШЭП);
15) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
16) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
17) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
18) государственная база данных "Юридические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);

19) құрылымдық-функционалдық бірліктер – белгілі кезеңде электрондық қызмет көрсетуге қатысатын, уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері және т.б. (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Қызмет берушінің электрондық мемлекеттік
қызметті көрсету бойынша қызметінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуі кезіндегі қадамдық әрекеттері мен шешімдері (функционалдық өзара әрекеттесудің N 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) алушы ЭҮП-те тіркелуді алушы компьютерінің интернет-браузеріне сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-те тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютерінің интернет-браузеріне бекіту, электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін алушының ЭҮП-ке парольді енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП-те тексеру;
4) 2-үдеріс – алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-тің авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – алушының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып, алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – ЭҮТШ-те көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметке ақы төлеу, содан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға келіп түседі;
7) 2-шарт – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық мемлекеттік қызметтің көрсетілгені үшін ақы төлеу фактісін тексеру;
8) 5-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық мемлекеттік қызметтің көрсетілгені үшін төленген ақының болмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректеріне сәйкес келуін тексеру;
11) 7-үдеріс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

19) структурно-функциональные единицы — это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов и т.п., принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии (далее - СФЕ).
2. Порядок деятельности услугодателя по
оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма N 1 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата электронной государственной услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание электронной государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание электронной государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя;

12) 8-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қоюы);
13) 9-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
14) 4-шарт – алушының біліктілік талаптарына және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
15) 10-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-дағы алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдеріс – алушының ЭҮП қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы көрсетілетін ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қадамдық әрекеттер мен шешімдер (функционалдық өзара әрекеттесудің N 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да логин мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 1-шарт – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да логин мен пароль арқылы қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ның қалыптастыруы;
4) 3-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерінің алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – ЭҮШ арқылы алушының деректері туралы сұрау салуды "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЖТ МДБ)"/ "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЗТ МДБ) жолдауы;
6) 2-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да алушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және қызмет беруші қызметкерінің алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына бекітуі;
9) 7-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрау салуды тіркеу және "Е- лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;

12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е- лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение получателем результата электронной государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения (диаграмма N 2 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через услугодателя приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) в государственную базу данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) о данных получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов предоставленных получателем и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка электронной государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";

10) 3-шарт – алушының біліктілік талаптарына және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
8. Орталық арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қадамдық әрекеттер мен шешiмдер (функционалдық өзара іс-қимылдың N 3 диаграммасы) осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдерiс – Орталық операторының электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ның автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі – АЖО) логин мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 2-үдеріс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және Орталық операторының алушының деректерін, сонымен қатар алушы өкілі сенімхатының деректерін енгізу (нотариаттық куәландырылған сенімхат болғанда, басқа куәландырылған сенімхат болғанда – сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-үдеріс - ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға ЭҮШ арқылы алушының деректері туралы, сондай-ақ БНАЖ-ға алушы өкілі сенімхатының деректері туралы сұрау салуды жолдауы;
4) 1-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4-үдеріс - ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – Орталық операторының сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыруы және алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салу нысанына тіркеуі және электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға ЭҮШ арқылы Орталық операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) жолдауы;
8) 7-үдеріс - электрондық құжатты "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу;
9) 2-шарт – қызмет берушінің Стандартта көрсетілген алушының қоса берілген құжаттарының сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);

10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение получателем результата электронной государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД "Е- лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения (диаграмма N 3 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через Центр приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператором Центра в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) ИС ГБД "Е-лицензирование" логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором Центра данных получателя, а также данных доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра, через ШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е- лицензирование";
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте;

10) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс - алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электрондық лицензияны) Орталық операторы арқылы алуы.
9. Электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салу және жауап беру нысандарын толтыру www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталында немесе www.elicence.kz "Е-лицензиялау" веб-порталында, сондай-ақ қызмет берушінің және Орталықтың интернет-ресурсында келтірілген.
10. Алушының электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі сұрау салудың орындалу дәрежесін тексеру тәсілі: ЭҮП-те "Қызметті алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге және Орталыққа жүгіну кезінде.
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі қажетті ақпаратты және кеңесті call-орталықтың 1414 телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
өзара әрекеттесу тәртібінің сипаттамасы
12. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын АЖ, ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ;
5) ЗТ МДБ;
6) ЖТ МДБ;
7) БНАЖ;
8) Орталық;
9) Басқарма.
13. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚФБ іс-қимылдарының (рәсімдерінің, функцияларының, операцияларының) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Іс-қимылдардың логикалық дәйектілігінің арасындағы (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі) өзара байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсететін диаграмма осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
15. Осы Регламенттің 34-қосымшаларында бланкілердің нысандары, үлгілері ұсынылған, оларға сәйкес хабарлама нысандарын қоса алғанда, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі (шығыс құжаты) ұсынылуы тиіс.
16. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) электрондық мемлекеттік лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН-нің болуы;
3) авторизациялау;
4) пайдаланушыда ЭЦҚ-ның болуы;

10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 9 – получение получателем через оператора Центра результата электронной государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование".
9. Формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены на веб-портале "электронного правительства" www.e.gov.kz или веб-портале "Е-лицензирование" www.elicense.kz, а также на интернет-ресурсе услугодателя и Центра.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю и в Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра: 1414.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
12. ИС СФЕ которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД "Е-лицензирование";
5) ГБД ЮЛ;
6) ГБД ФЛ;
7) ЕНИС;
8) Центр;
9) Услугодатель.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. В приложениях 34 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомлений.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация;
4) наличие у пользователя ЭЦП;

5) банк карточкасының немесе екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шоттың болуы.
"Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып,
ҚФБ іс-қимылдарының (рәсімдерінің, функцияларының,
операцияларының) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1.1. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N
1
2
3
4
5
ҚФБ, АЖ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮПШ
ЭҮП
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭЦҚ тіркеу куәлігін алушы компьютерінің интернет-браузеріне бекіту
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Алушы электрондық мемлекеттік қызметті таңдайды және қажетті құжаттарды электронды түрде бекіту мен сұрау салу деректерін қалыптастырады
Электронды мемлекеттік қызметке ақы төлеу
Ақы төлеуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұрау салудың сәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салудың сәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Іс-әрекеттің сәтті аяқталғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Орындау мерзімдері
10 – 15 секунд
20 секунд
1,5 минут
1,5 минут
20 секунд
Келесі әрекеттің нөмірі
2 – егер алушы деректерінде бұзушылықтар болса; 3 – егер авторизациялау сәтті өтсе
-
4
5 - егер төлемесе, 6 - егер төлесе
кестенің жалғасы
6
7
8
9
10
11
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
Алушы сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ны таңдайды
Алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ арқылы сұрау салуды куәландыру (қол қою)
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрау салуды өңдеу
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Сұрау салуды маршруттау
Сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды маршруттау
Өтінішке нөмір берумен сұрау салуды тіркеу
Сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Электрондық лицензия
10 – 15 секунд
10 – 15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
20 секунд

5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность"
Таблица 1. Текстовое табличное описание последовательности
действий СФЕ (процедур, функций, операций) с указанием
срока выполнения каждого действия
1.1. Описание действий СФЕ через ПЭП
N действия (хода, потока работ)
1 2 3 4 5
Наименование СФЕ, ИС
Получатель
ПЭП
Получатель
ПШЭП
ПЭП
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Получатель выбирает электронную государственную услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Оплата электронной государственной услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Отображение уведомления об успешном завершении действия
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Сроки исполнения
10 - 15 секунд
20 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
20 секунд
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
-
4
5 - если не оплатил, 6 - если оплатил
-
продолжение таблицы
6
7
8
9
10
11
Получатель
ПЭП
Получатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Получатель выбирает ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа  (запроса получателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка
запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная лицензия)
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронная лицензия
10 - 15 секунд
10 - 15 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
20 секунд

Лицензия алу үшін - 15 жұмыс күні; лицензияны қайта ресімдеу үшін - 10 жұмыс күні; телнұсқаны алу үшін - 2 жұмыс күні
7 - егер ЭЦҚ-да қате болса; 8 - егер ЭЦҚ қатесіз болса
-
-
10 – қызмет берушінің лицензия беру үшін біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкестігін тексеру
-
-
1.2. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Әрекет жұмыстар барысының, ағынының N
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
Қызмет беруші
ЗТ МДБ/ЖТ МДБ
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ -да авторизациялау
Қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы
ЗТ МДБ/ЖТ МДБ-дағы тұтынушы деректерін тексеруге сұрау салуды жолдау
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұрау салудың сәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау сәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны
көрсету
Сұрау салуды маршруттау
Орындау мерзімдері
10 – 15 секунд
20 секунд
1,5 минут
1,5 минут
Келесі әрекеттің нөмірі
1 -"Е-лицензиялау" МДБ АЖ–да қызмет беруші қызметкерінің логин мен пароль деректерінің дұрыстығын тексеру
-
4
5 – егер алушы деректерінде бұзушылық болса; 3 – егер авторизациялау сәтті өтсе
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
Қызмет беруші
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
ЗТ МДБ/ЖТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру
Құжаттарды бекітумен сұрау салу нысанын толтыру
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжаттарды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық мемлекеттік қызметтерді өңдеу
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салудың сәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Өтінішке нөмір берумен сұрау салуды тіркеу
Сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электронды лицензия
20 секунд
10 – 15 секунд
10 - 15 секунд
20 секунд
Лицензия алу үшін 15 жұмыс күні; лицензияларды қайта ресімдеу үшін 10 жұмыс күні; телнұсқаны алу үшін 2 жұмыс күні
-

Для получения лицензии – 15 рабочих дней; для переоформления лицензии – 10 рабочих дней; для получения дубликата – 2 рабочих дня
7 - если в ЭЦП ошибка, 8 - если ЭЦП без ошибки
-
-
10 - проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
-
1.2. Описание действий СФЕ через услугодателя
N действия (хода, потока работ)
1 2 3 4
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирует сообщение об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя
Выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги
Направление запроса на проверку данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Сроки исполнения
10 – 15 секунд
20 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
Номер следующего действия
1 – проверка в ИС ГБД "Е- лицензирование" подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
-
4
5 – если есть нарушения в данных получателя; 6 – если авторизация прошла успешно
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ИС ГБД Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка электронной государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная лицензия)
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронная лицензия
20 секунд
10 – 15 секунд
10 - 15 секунд
20 секунд
Для получения лицензии – 15 рабочих дней; для переоформления лицензии – 10 рабочих дней; для получения дубликата – 2 рабочих дня
-
-

8 – егер "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрау салу бойынша деректер болмаса, 9 – егер сұрау салу бойынша деректер табылса
-
-
1.3-кесте. орталық арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N
1
2
3
4
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық
Орталық
ЖТ МДБ/ЗТ МДБ, БНАЖ
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
"Е-лицензиялау" МД БАЖ-да авторизацияландырылады
Электрондық мемлекеттік қызметті таңдау
ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да алушының деректерін тексеруге сұрау салуды жолдау
Деректерде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір бере отырып, жүйеде сұрау салуды тіркеу
Сұрау салудың сәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салуды маршруттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
Келесі әрекеттің нөмірі
2
4 – егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса; 5 – егер бұзушылықтар болмағанда
-
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
Орталық
Орталық
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
Құжаттарды бекітумен ЭЦҚ арқылы куәландырумен сұрау салу нысанын толтыру
Орталық операторының куәландырылған ЭЦҚ-сына сұрау салуды жіберу
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ электронды құжатты тіркеу
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да алушының деректерінде бұзушылықтардың байланысты сұрау салынатын қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Сұрау салудың сәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салуды маршруттау
Өтінішке нөмір бере отырып, жүйеде сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Электрондық лицензия
30 секунд – 1 минут
1 минут
1 минут
30 секунд – 1 минут
Лицензиялар алу үшін - 15 жұмыс күні; лицензияны қайта ресімдеу үшін 10 жұмыс күні; телнұсқаны алу үшін - 2 жұмыс күні
-
-
8 - егер бұзушылықтар болса, 9 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
"Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ЕЛ МДБ АЖ арқылы электрондық қызметтерді көрсету кезінде
функционалдық өзара әрекеттесудің N 1 диаграммасы
Қызмет беруші электрондық қызметтерді көрсету кезінде
функционалдық өзара әрекеттесудің N 2 диаграммасы
Орталық арқылы электрондық қызметтерді көрсету кезінде
функционалдық өзара әрекеттесудің N 3 диаграммасы
Шартты белгілер
"Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге
арналған өтініштің экрандық нысаны
________________________________________________________________
(лицензиялау органының толық атауы)
________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты)
ӨТІНІШ
________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының аумағында немесе оның аумағынан тыс)
________________________________________________________________
қызмет (іс-әрекет) түрін көрсету)
___________________________ жүзеге асыруға лицензия беруді сұраймын.
Жеке тұлға туралы мәлімет:

8 – если в ИС ГБД "Е-лицензирование" отсутствуют данные по запросу, 9 – если данные по запросу найдены
-
-
1.3. Описание действий СФЕ через Центр
N действия (хода, потока работ)
1 2 3 4
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Центр
Центр
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, ЕНИС
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД "Е-лицензирование"
Выбор электронной государственной услуги
Направление запроса на проверку данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
Номер следующего действия
2
3
4 – если есть нарушения в данных получателя; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
Центр
Центр
ИС ГБД "Е лицензирование"
ИС ГБД "Е лицензирование"
ИС ГБД "Е лицензирование"
Заполнение формы запроса с прикреплением документов и удостоверением посредством ЭЦП
Направление запроса удостоверенного ЭЦП оператора Центра
Регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная лицензия)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Электронная лицензия
30 секунд – 1 минута
1 минута
1 минута
30 секунд – 1 минута
Для получения лицензий – 15 рабочих дней; для переоформления лицензии - 10 рабочих дней; для получения дубликата – 2 рабочих дня
-
-
8 – если есть нарушения, 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность"
Диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ГБД ЕЛ
Диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма N 3 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Центр
Условные обозначения
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность"
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
В _____________________________________________________________
(полное наименование органа лицензирования)
от ____________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление ______________________
___________________________________________________________________
(указать вид деятельности (действия) на территории
или за пределами территории Республики Казахстан
___________________________________________________________________
Сведения о физическом лице:

1. Туған жылы _______________________________________________
2.Төлқұжат деректері ________________________________________
(сериясы, N, кіммен және қашан берілді)
3. Білімі ___________________________________________________
(мамандығы болған жағдайда, дипломның (өзге құжаттың) N,
___________________________________________________________________
оқу орнының атауы, бітірген жылы)
4. Жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (ЖСН)
___________________________________________________________________
(N, кім және қашан берді)
5. Үйінің мекенжайы _________________________________________
6. Жұмыс орны _______________________________________________
7. Есеп айырысу шоты (бар болған жағдайда
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(шот N, банк атауы және орналасқан жері)
8. Қоса берілетін құжаттар: _________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
20__ж. "____"____________
Өтініш 20__ж. "____"____________ қарауға қабылданды
___________________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты тұлғасының
қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге
арналған өтініштің экрандық нысаны
____________________________________________________________________
(лицензиялау органының толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
ӨТІНІШ
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының аумағында немесе оның аумағынан тыс
____________________________________________________________________
қызмет (іс-әрекет) түрін көрсету)
____________________________ жүзеге асыруға лицензия беруді сұраймын.
Ұйым туралы мәлімет:
1. Меншік нысаны ______________________________________________
2. Құрылған жылы ______________________________________________
3. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (ЖСН)______________________
_____________________________________________________________________
(N, кіммен және қашан берілді)
4. Мекенжайы __________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй (телефон, факс) N)
5. Есеп айырысу шоты __________________________________________
(шот N, банк атауы және орналасқан жері)
6. Филиалдар, өкілдіктер ______________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)

1. Год рождения
_____________________________________________________________
2. Паспортные данные ________________________________________
(серия, N, кем и когда выдан)
3. Образование ______________________________________________
(при наличии специальности, N диплома (иного документа),
___________________________________________________________________
(наименование учебного заведения, год окончания)
4. Свидетельство о государственной регистрации
в качестве индивидуального предпринимателя (ИИН)
___________________________________________________________________
(N кем и когда выдано)
5. Домашний адрес ___________________________________________
6. Место работы _____________________________________________
7. Расчетный счет (если имеется)
___________________________________________________________________
(N счета, наименование и местонахождение банка)
8. Прилагаемые документы:____________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
"___"_____________ 20__г.
Заявление принято к рассмотрению "___"___________ 20__г.
___________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного
лица органа лицензирования)
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
В ___________________________________________________________________
(полное наименование органа лицензирования)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление ________________________
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности (действия)
на территории или за пределами территории Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
Сведения об организации:
1. Форма собственности ________________________________________
2. Год создания _______________________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации (БИН)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(N, кем и когда выдано)
4. Адрес ______________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, N дома, (телефон, факс)
5. Расчетный счет _____________________________________________
(N счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства _________________________________
(местонахождение и реквизиты)

7. Қоса берілетін құжаттар:____________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы __________________    ___________________________________
(қолы)                      (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөрдің орны
20__ ж. "____" ____________
Өтініш 20__ж. "____"____________ қарауға қабылданды
____________________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты тұлғасының
қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
"Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру" электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің "сапа" және "қолжетімділік"
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
________________________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.

7. Прилагаемые документы:______________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"___"______________ 20__ г.
Заявление принято к рассмотрению "____"____________ 20__г.
____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного
лица органа лицензирования)
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность"
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.