Қоршаған ортаны қорғау саласындағы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысының әкімдігінің 2013 жылғы 03 сәуірдегі N 98/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 03 мамырда N 3526 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 21 шілдедегі № 262/8 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 21.07.2014 № 262/8 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы "Ақпараттандыру туралы" Заңының 29-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы "Электрондық мемлекеттiк қызметтiң үлгi регламентiн бекiту туралы" N 1116 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1033 қаулысына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру";
2) "II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенттері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.К. Әшімбетовке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Е. Арын
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі           А. Жұмағалиев
2013 жылғы 28 наурыз
Павлодар облысы әкімдігінің
2013 жылғы 3 сәуір
N 98/4 қаулысымен
бекітілді
"II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік
экологиялық сараптаманың қорытындысын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру" мемлекеттік электрондық қызметін (бұдан әрі – қызмет) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы (бұдан әрі – қызмет беруші) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы және www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетеді.

Об утверждении регламентов оказания электронных государственных услуг в области охраны окружающей среды
Постановление акимата Павлодарской области от 03 апреля 2013 года N 98/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 03 мая 2013 года N 3526. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 21 июля 2014 года № 262/8
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 21.07.2014 № 262/8.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 года N 1116 "Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги", постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года N 1033 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами", акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты оказания электронных государственных услуг:
1) "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий";
2) "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Ашимбетова Н.К.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Е. Арын
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
28 марта 2013 года
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 3 апреля 2013 года
N 98/4
Регламент электронной государственной услуги "Выдача
заключений государственной экологической экспертизы
для объектов II, III и IV категорий"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий" (далее – услуга) оказывается управлением природных ресурсов и регулирования природопользования Павлодарской области, акимата Павлодарской области (далее – услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz и веб-портал "Е-лицензирование" по адресу: www.elicense.kz.

2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1033 қаулысымен бекітілген "II, III және IV санат объектiлерiне мемлекеттiк экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызметті көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартылулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік электрондық қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
3) "Е-лицензиялау" веб-порталы – берілген, қайта рәсімделген, тоқтата тұрғызылған, қайта жаңартылған және қолданылуын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензияланатын қызмет (кіші қызмет) түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметті қамтитын ақпараттық жүйе, ол лицензиармен берілетін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірлерін орталықтандырып қалыптастырады (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ);
4) "электрондық-үкімет" шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру аясында "электрондық үкімет" ақпараттық жүйесін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ );
5) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
6) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық бизнес сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);

2. Услуга оказывается на основании стандарта "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года N 1033 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) веб-портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
4) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
5) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
6) государственная база данных "Юридические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);

7) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
8) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, соның ішінде өзінің қызметін жеке кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
9) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлға (филиал және өкілдік) және бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
10) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
11) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, ақпаратпен өзара алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
12) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жинағы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
13) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
14) мемлекеттік электрондық қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
15) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың тізбесі және ақпараттық жүйелер (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Қызмет берушінің электрондық мемлекеттік қызметті
көрсету жөнінде әрекетінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы әрекеттері мен шешімдері (ЭҮП арқылы қызметті көрсету барысындағы функционалдық өзара іс-қимылдың N 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП-те тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-те тіркелмеген тұтынушы үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютерінің интернет-браузеріне бекітуі, мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының ЭҮП-те парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген тұтынушылар туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП-те тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-те авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

7) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
8) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
9) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
10) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
14) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
15) структурно-функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее – СФЕ).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании услуги через ПЭП) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;

5) 3-үдеріс – осы Регламентте көрсетілген "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тұтынушының қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде бекіте отырып, тұтынушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4-үдеріс – тұтынушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сұрау салудағы көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректеріне сәйкес келуін тексеру;
8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ көмегімен қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) растауы (қол қоюы);
10) 7-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сауалды өңдеу;
11) 3-шарт – қызмет берушінің Стандартта көрсетілген, қоса берілген тұтынушы құжаттарының қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
12) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-дағы тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
13) 9-үдеріс – тұтынушының ЭҮП қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (II, III және IV санат объектілері үшін "келісіледі/келісілмейді" нәтижесімен мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы қадамдық әрекеттер мен шешімдер (қызмет беруші арқылы қызметті көрсету барысындағы функционалдық өзара іс-қимылдың N 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызметті көрсету үшін қызмет беруші қызметкерінің "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да логин мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 1-шарт – логин және пароль арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

5) процесс 3 – выбор потребителем услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование", указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
13) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (заключение государственной экологической экспертизы для объектов II, III либо IV категории с выводом "согласовывается/ не согласовывается", либо мотивированный ответ об отказе в оказании услуги), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании услуги через услугодателя) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;

4) 3-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға ЭҮШ арқылы тұтынушының деректері туралы сұрау салуды жолдау;
6) 2-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде толтыру және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына бекітуі;
9) 7-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрау салуды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – қызмет берушінің Стандартта көрсетілген, қоса берілген тұтынушы құжаттарының қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
11) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – тұтынушының ЭҮП-те қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (II, III және IV санат объектілері үшін "келісіледі/келісілмейді" нәтижесімен мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
8. Қызметке сұрау салу және қорытынды нысаны www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталында көрсетілген.
9. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салудың орындалу мәртебесін тұтынушының тексеру амалдары: "электрондық үкімет" порталында "Қызмет алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге жүгінген кезде.
10. Қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңесті Call-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
11. Кызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ;
4) ЖТ МДБ/ЗТ МДБ
5) қызмет беруші.
12. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, iс-қимылдар (функциялар, рәсiмдер, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
13. Сипаттамасына сәйкес іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi (қызмет көрсету үдерiсiнде) арасындағы өзара байланысты көрсететiн диаграмма осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.

4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (заключение государственной экологической экспертизы для объектов II, III либо IV категории с выводом "согласовывается/ не согласовывается", либо мотивированный ответ об отказе в оказании услуги), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале "Е-лицензирование": www.elicense.kz.
9. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ИС ГБД "Е-лицензирование";
4) ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ;
5) услугодатель.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.

14. Қызметтi көрсету нәтижесi соған сәйкес ұсынылуы тиiс нысандар Регламенттiң 3-қосымшасында көрсетілген.
15. Тұтынушыларға қызметтi көрсету нәтижелерi осы Регламенттiң 4-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
16. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
17. Қызметті көрсетудің техникалық шарттары:
1) ғаламторға шығу;
2) қорытынды берілетін тұлғада ЖСН/БСН-нің болуы;
3) ЭҮП-те авторизациялану;
4) пайдаланушыда ЭЦҚ-ның болуы.
"II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік
экологиялық сараптаманың қорытындысын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
Тұтынушы
3
Әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭЦҚ тіркеу куәлігін тұтынушы компьютерінің интернет-браузерінде бекіту
Тұтынушы мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Қызметті таңдайды және қажетті құжаттарды электронды түрде бекітіп, сұрау салу мәліметін қалыптастырады
Сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Сұрау сәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау сәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салудың бағытталуы
5
Орындау мерзiмдерi

14. Формы, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания услуги, указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Технические условия оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается заключение;
3) авторизация на ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической
экспертизы для объектов II, III и IV категорий"
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
Потребитель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса с прикреплением необходимых документов в электронном виде
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения

1) алдын ала сараптама үшін құжаттаманың мемлекеттік экологиялық сараптамаға келіп түскен күнінен бастап бес жұмыс күнінен аспайды; 2) алдын ала сараптамадан өткен құжат-тар – бір ай-дан аспайды; 3) қайталама мемлекеттік экологиялық сараптама өткізу үшін – он жұмыс күнінен аспайды
6
Келесi әрекеттiң нөмiрi
-
-
8 – егер "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрау бойынша мәлімет болмаса; 9 – егер сұрау бойынша мәліметтер табылса
-
-
"II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік
экологиялық сараптаманың қорытындысын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы
функционалдық өзара іс-қимылдың N 1 диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
барысындағы функционалдық өзара іс-қимылдың N 2 диаграммасы
Шартты белгілер
"II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік
экологиялық сараптаманың қорытындысын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
1. Оң нәтижелі жауаптың шығыс нысаны
2. Бас тарту жауабының шығыс нысаны
"II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік
экологиялық сараптаманың қорытындысын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің "сапа" және
"қолжетімділік" көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
_______________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Павлодар облысы әкімдігінің
2013 жылғы 3 сәуір
N 98/4 қаулысымен
бекітілді
"II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат беру" электрондық
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік электрондық қызметін (бұдан әрі – қызмет) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы (бұдан әрі – қызмет беруші), не балама негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Олтарықтар) арқылы, www.e.gov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы және www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетеді.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1033 қаулысымен бекітілген "II, III және IV санат объектiлерi үшiн қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.

1) не более пяти рабочих дней со дня поступления документации на государственную экологическую экспертизу для предварительной экспертизы; 2) прошедших предварительную экспертизу – не более одного месяца; 3) для проведения повторной государственной экологической экспертизы – не более 10 рабочих дней
6
Номер следующего действия
-
-
8 – если в ИС ГБД "Е-лицензирование" отсутствуют данные по запросу; 9 – если данные по запросу найдены
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической
экспертизы для объектов II, III и IV категорий"
Диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической
экспертизы для объектов II, III и IV категорий"
1. Выходная форма положительного ответа
2. Выходная форма отрицательного ответа
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической
экспертизы для объектов II, III и IV категорий"
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: "качество" и "доступность
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 3 апреля 2013 года
N 98/4
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в окружающую
среду для объектов II, III и IV категорий"
3. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий" (далее – услуга) оказывается управлением природных ресурсов и регулирования природопользования Павлодарской области, акимата Павлодарской области (далее – услугодатель), либо на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – Центр), через веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz и веб-портал "Е-лицензирование" по адресу: www.elicense.kz.
2. Услуга оказывается на основании стандарта "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года N 1033 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).

9) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлға (филиал және өкілдік) және бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
10) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
11) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, ақпаратпен өзара алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
12) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жинағы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
13) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
14) мемлекеттік электрондық қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
15) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың тізбесі және ақпараттық жүйелер (бұдан әрі – ҚФБ);
16) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ тиісті министрліктері және ведомстволары арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруға арналған ақпартық жүйе (бұдан әрі –  ХҚКО АЖ);
17) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
18) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – нотариалдық қызметті автоматтандыруға және әділет органдары мен нотариалдық палаталардың өзара әрекеттесуіне арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ).
2. Қызмет берушінің электрондық мемлекеттік
қызметті көрсету жөнінде әрекетінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы әрекеттері мен шешімдері (ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы функционалдық өзара іс-қимылдың N 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП-те тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-те тіркелмеген тұтынушы үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютерінің интернет-браузеріне бекітуі, мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының ЭҮП-те парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);

9) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
10) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
14) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
15) структурно-функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее – СФЕ);
16) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
17) АРМ – автоматизированное рабочее место;
18) единая нотариальная информационная система – аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – ЕНИС).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузере компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;

3) 1-шарт – логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген тұтынушылар туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП-те тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-те авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – осы Регламентте көрсетілген "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тұтынушының қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде бекіте отырып, тұтынушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4-үдеріс – тұтынушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сұрау салудағы көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ көмегімен қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) растауы (қол қоюы);
10) 7-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сауалды өңдеу;
11) 3-шарт – қызмет берушінің Стандартта көрсетілген, қоса берілген тұтынушы құжаттарының қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
12) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-үдеріс – тұтынушының ЭҮП қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға берілген немесе қайта ресімделген рұқсатты немесе уәкілетті органның мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауабын) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы қадамдық әрекеттер мен шешімдер (қызмет беруші арқылы қызметті көрсету барысындағы функционалдық өзара іс-қимылдың N 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызмет беруші қызметкерінің "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да логин мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 1-шарт – логин және пароль арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;

3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (ИИН/ БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование", указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/ БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
13) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (выданное или переоформленное разрешение на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории, либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании услуги через услугодателя) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;

3) 2-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға ЭҮШ арқылы тұтынушының деректері туралы сұрау салуды жолдау;
6) 2-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде толтыру және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына бекітуі;
9) 7-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрау салуды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – қызмет берушінің Стандартта көрсетілген, қоса берілген тұтынушы құжаттарының қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
11) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – тұтынушының ЭҮП қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға берілген немесе қайта ресімделген рұқсатты немесе уәкілетті органның мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауабын) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
8. Қызмет берушінің ХҚКО арқылы қадамдық әрекеттері мен шешімдері (ХҚКО АЖ арқылы қызметті көрсету барысындағы функционалдық өзара іс-қимылдың N 3 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін Орталық операторының ХҚКО АЖ АЖО-да логин мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 2-үдеріс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және Орталық операторының тұтынушы деректерін, сондай-ақ тұтынушы уәкілінің сенімхаты бойынша деректерін (нотариус куәландырған сенімхаты болған кезде) енгізуі (сенімхатты өзгеше куәландыру кезінде – сенімхаттың деректері толтырылмайды);
3) 3-үдеріс – ЭҮП арқылы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға тұтынушы деректері туралы, сондай-ақ БНАЖ-ға тұтынушы уәкілінің сенімхат деректері туралы сұрау салуды жолдау;

3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (выданное или переоформленное разрешение на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории, либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН ( диаграмма N 3 функционального взаимодействия при оказании услуги через ИС ЦОН) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных получателя, а также данных по достоверности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;

4) 1-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – Орталық операторының сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгілеу бөлігінде толтыруы және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салу нысанына бекітуі және қызмет көрсету үшін сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6-үдеріс – ЭҮП арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға Орталық операторының расталған (қол қойылған) ЭЦҚ-ны электрондық құжатты (тұтынушының сұрауын) жолдауы;
8) 7-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты тіркеу;
9) 2-шарт – қызмет берушінің Стандартта көрсетілген, қоса берілген тұтынушы құжаттарының қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс – тұтынушының Орталық операторы арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырған қызмет нәтижесін (II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға берілген немесе қайта ресімделген рұқсатты немесе уәкілетті органның мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауабын) алуы.
9. Қызметке сұрау салу және қорытынды нысаны www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталында көрсетілген.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салудың орындалу мәртебесін тұтынушының тексеру амалдары: "электрондық үкімет" порталында "Қызмет алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге жүгінген кезде.
11. Қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңесті Call-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
12. Қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ;
4) ЖТ МДБ/ЗТ МДБ;
5) БНАЖ;
6) ХҚКО АЖ АЖО;
7) қызмет беруші;
8) Орталық операторы.
13. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, iс-қимылдар (функциялар, рәсiмдер, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Сипаттамасына сәйкес іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi (қызмет көрсету үдерiсiнде) арасындағы өзара байланысты көрсететiн диаграмма осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
15. Қызметтi көрсету нәтижесi соған сәйкес ұсынылуы тиiс нысандар Регламенттiң 3-қосымшасында көрсетілген.

4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата услуги (выданное или переоформленное разрешение на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории, либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование".
9. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале "Е-лицензирование": www.elicense.kz.
10. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ИС ГБД "Е-лицензирование";
4) ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ;
5) ЕНИС;
6) АРМ ИС ЦОН;
7) услугодатель;
8) оператор Центра.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Формы, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания услуги, указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту.

16. Тұтынушыларға қызметтi көрсету нәтижелерi осы Регламенттiң 4-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
17. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
18. Қызметті көрсетудің техникалық шарттары:
1) ғаламторға шығу;
2) рұқсат берілетін тұлғада ЖСН/БСН-нің болуы;
3) ЭҮП-те авторизациялану;
4) пайдаланушыда ЭЦҚ-ның болуы.
"II, III және IV санат объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру"
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
Тұтынушы
3
Әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭЦҚ тіркеу куәлігін тұтынушы компьютерінің интернет-браузерінде бекіту
Тұтынушы мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Қызметті таңдайды және қажетті құжаттарды электронды түрде бекітіп, сұрау салу мәліметін қалыптастырады
Сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Сұрау сәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау сәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салудың бағытталуы
5
Орындау мерзiмдерi
10 – 15 секунд
20 секунд
1,5 минут
10 – 15 секунд
6
Келесi әрекеттiң нөмiрi
2 – егер тұтынушы мәліметінде бұзушылықтар болса;
3 – егер авторизациялау сәтті өтсе
-
4
5 – егер ЭЦҚ-да қателік болса;
6 – егер ЭЦҚ-да қателік болмаса
кестенің жалғасы
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
ЭҮП
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
3
Әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалылығы расталмағанына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
ЭЦҚ арқылы сұрау салуды растау (қол қою)
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын, өтінімін) тіркеу және "Е-лицензиялау" АЖ-да сұрауды өңдеу
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тұтынушы мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұраудың бағытталуы
Өтінімге нөмір беріп, сұрауды тіркеу
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (рұқсат, рұқсатты қайта ресімдеу)
5
Орындау мерзiмдерi
10 – 15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
-

16. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Технические условия оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается разрешение;
3) авторизация на ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в окружающую
среду для объектов II, III и IV категорий"
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
Потребитель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса с прикреплением необходимых документов в электронном виде
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
10 – 15 секунд
20 секунд
1,5 минуты
10 – 15 секунд
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно
-
4
5 – если в ЭЦП ошибка; 6 – если ЭЦП без ошибки
продолжение таблицы
1
N действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
ПЭП
Потребитель
ПЭП
ПЭП
ИС ГБД "Е-лицензирование"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Формирует сообщение об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа (заявления, запроса потребителя) в ИС "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС "Е-лицензирование"
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронный документ (разрешение, переоформление разрешения)
5
Сроки исполнения
10 – 15 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
-